Stranica 113 od 122 PrviPrvi ... 1363103111112113114115 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,601 do 5,650 od 6095

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #5601

    Datum pristupanja
    Oct 2022
    Postovi
    56

    Početno

    Citiraj biba- prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam im uplatila Internet bankarstvom i to tek kad sam došla doma. Poslali su mi predračun
    Ja sam pitala dr.B, zar ne postoji mogucnos internet bakarstvom uplate, a on mi je rekao da ne i da samo primaju gotovinu, ja nisam preko Hzzo.

  2. #5602

    Datum pristupanja
    Jun 2021
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj bibinsvijet prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam pitala dr.B, zar ne postoji mogucnos internet bakarstvom uplate, a on mi je rekao da ne i da samo primaju gotovinu, ja nisam preko Hzzo.
    Nisam ni ja preko hzzo. Bilo me strah nositi tolike novce u kešu kad sam prvi put išla dole, a nije mi nitko ni rekao da se plaća u kešu. Ja sam samo Bistri rekla kad mi je dala račun da ću ga platiti preko neta, da ne nosim toliku gotovinu sa sobom. Kasnije sam sve plaćala kombinacija ili keš ili kartica. Imaj na umu da cijene koje ti je Boban dao su okvirne. Npr IVF je meni bio par sto eur manje. Ne znam o čemu im to ovisi.

  3. #5603

    Datum pristupanja
    Oct 2022
    Postovi
    56

    Početno

    Citiraj biba- prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam ni ja preko hzzo. Bilo me strah nositi tolike novce u kešu kad sam prvi put išla dole, a nije mi nitko ni rekao da se plaća u kešu. Ja sam samo Bistri rekla kad mi je dala račun da ću ga platiti preko neta, da ne nosim toliku gotovinu sa sobom. Kasnije sam sve plaćala kombinacija ili keš ili kartica. Imaj na umu da cijene koje ti je Boban dao su okvirne. Npr IVF je meni bio par sto eur manje. Ne znam o čemu im to ovisi.
    Da, evo meni u mailu napisao koliko me dode prva godina smrzavanja embrija, a uzivo da mi je to u cijeni uracunato za prvu godinu.
    Nisam ni ja bas uspijela shvatiti kako i na koji nacin oni te cijene ureduju.

    U svakom slucaju meni se svijet srusio nakon sto me dr.L informirao o mojoj zdravstvanoj situaciji s obzirom da redovno idem na kontrolu i da do sada kod koga bila(prvivatno ili ne), svi su govorili da je sve ok. da nemam nikakvih prepreka za ostvarenje trudnoce ...
    Dok nisam s dr.B imala razgovor i sve odgovore i veliki pozitivni poticaj , vec sam bila odustala od svega.

    Radi se u svakom slucaju ovdje o velikoj kolicini novca, ujedno i psihickoj i fizickoj spremnosti i zahtijeva to veliku podrsku svih bliznjih, da ne govorim o ostalom i vremenu i poslu itd.

    Definitvno imam namjeru IVF platiti transakcijskim putem, volila bih isto pronac pristojniji , bar cist boravak s toplom vodom i grijanjem, a da bude sto blize klinike, jer hotel Portal je ocajan.

  4. #5604

    Datum pristupanja
    Aug 2021
    Postovi
    40

    Početno

    Prvi put kad sam išla na transfer, sve je krenulo nizbrdo. Bibinsvijet to što kažeš, to je velika količina novaca za nosit, a kad me suprug na aerodromu pitao jesam li sve uzela, ja sam rekla da jesam, pitao me dali sam uzela novce, na što sam problijedila kao krpa, naravno da ih nisam uzela
    Sva sreća da smo u Zg imali nekog svog pa su pomogli, jaoo samo kad se sjetim te situacije, sad mi je smiješno ali u tom trenutku sam mislila da ću prolupat od tog silnog stresa

    Za smještaj ti mogu preporučiti Evro set, sve je uredno i čisto, a gazdarica je stvarno super. Od bolnice ti je možda manje od 5min hodanja, a ima i blizu trgovina ako si trebaš nešto kupiti.

  5. #5605

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Slažem se sa hotelom Portal, još su poskupili, u proljeće smo platili 30€ dan a sad su digli na 35€ a hotel je grozan.
    Tomoe dali ima parking i koliko je dan?

  6. #5606

    Datum pristupanja
    Aug 2021
    Postovi
    40

    Početno

    Ima, al mislim da se ne plaća.

  7. #5607

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Ono što mi možemo reći za smještaj je da definitivno Portal nije idealan, u to nema nikakve sumnje. Ali recimo nama su rekli odmah da vodu moraš duže pustiti dok ne dođe topla. Suprug kaže da je žena na recepciji rekla da imaju grijanje iz toplane pa smo mi pretpostavili da ga ne pale kao i kod nas dok temperatura ne padne ispod određeno stupnjeva par dana. Mi smo koristili klimu ako nam je bilo potrebno dogrijati prostor.

    Tomoe gledali smo i mi taj Evro set ali je na bookingu pisalo da nema interneta u sobi a to nam je bilo vrlo bitno. Jel možda ipak ima interneta u sobi?

  8. #5608

    Datum pristupanja
    Aug 2021
    Postovi
    40

    Početno

    Ima internet, al malo slabije hvata gore u sobu, al sam uspjela gledat netflix da mi ne šteka :D

  9. #5609

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Uh, da sam barem bila dovoljno pametna pitati prije. A koliko sam vidjela dosta su povoljniji i to s doručkom čak.

    Mala85, nama su sad prije desetak dana naplatili 40 eura dan, bez doručka naravno

  10. #5610

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Koja je cijena noćenja za dvoje u tom Evro set-u?

  11. #5611

    Datum pristupanja
    Aug 2021
    Postovi
    40

    Početno

    Domaćice, imaš ih na bookingu pa si provjeri, ne znam koliko je za dvoje, ja sam bila sama i platila sam 35eur noć. Hoće li netko ić sredinom 11mj pa da odemo na kavu?

  12. #5612

    Datum pristupanja
    Oct 2022
    Postovi
    56

    Početno

    Citiraj Tomoe prvotno napisa Vidi poruku
    Prvi put kad sam išla na transfer, sve je krenulo nizbrdo. Bibinsvijet to što kažeš, to je velika količina novaca za nosit, a kad me suprug na aerodromu pitao jesam li sve uzela, ja sam rekla da jesam, pitao me dali sam uzela novce, na što sam problijedila kao krpa, naravno da ih nisam uzela
    Sva sreća da smo u Zg imali nekog svog pa su pomogli, jaoo samo kad se sjetim te situacije, sad mi je smiješno ali u tom trenutku sam mislila da ću prolupat od tog silnog stresa

    Za smještaj ti mogu preporučiti Evro set, sve je uredno i čisto, a gazdarica je stvarno super. Od bolnice ti je možda manje od 5min hodanja, a ima i blizu trgovina ako si trebaš nešto kupiti.
    Tomoe,
    hvala ti na preporuci svakako cu kontaktirat, u Portalu sam bila u pratnji sestre soba br. 7... noc 45.36€ +4 turske kave (bolje ne pit kavu ,to nije kava),na kraju ukupno nocenje s tim kavama 50€.
    Sve je preee...skupo u danasnje vrime, al ako itko ima neku drugu opciju a da nije Portal bilo bi lijepo da navade ....
    Smatram higijenu pod broj 1. , a toplu vodu sam cekala 20 min. i nista jedva nesto mlako, a klima bila cijelu noc i ono nista od nista.
    Imam i slike al sta je previse je previse ...odmah po doceku u hotel sam bila razocarana, inace bavim se turizmom cijeli zivot, mogu rec tj. ponovit tako nesto nisam do sada uzivo vidila .

  13. #5613

    Datum pristupanja
    Oct 2022
    Postovi
    56

    Početno

    ...ovdje nikoga nisam htijela previse zamarat pitanjima i pod pitanjima...
    Naravno s obzirom da zivim u maloj sredini sve skupa je tesko, iskreno nisam se nikad vidjela kako cu se nac u ovoj situaciji, jednako tako nisam niti pomisljala da mozda i za mene postoji nada i rijesenje...
    Evo pomocu svih vasih upita, odgovora, podrske i samog cackanja po internetu ja sam ugovorila prvi pregled, saznala dosta toga,prije svega od svih Vas dragih zena, potom i iz prve ruke samih dr.
    Moram samo iskreno rec da klinika nije neki svemirski brod, imamo mi ovdje uredene klinike, super dr., da oni su tamo malo pristupacniji, odvoje vrijeme za svakog pojedinacno, nasmijaniji i po svemu sudeci vole svoj posao(moje videnje).
    Ipak , na pregledu kod dr.L sam se osijecala strasno napeto i nekako ponizeno i to radi toga sto se nisam zapravo imala gdje skinut i obuc( srica unaprijed pripremljeno), sto su vrata bila za svakog otvorena pa si ko na izvolte svima.
    Pregled je potrajao, pa covjeku proradi masata a i naravno postajes svijesniji da nesto ne stima , a nema komunikacije, objasnjenje ...nakon pregleda i iznesenih cinjenica ostanes zatecen, pa nit imas komentara a pogotovo pitanja.
    Moja preporuka je , trudit se ostat pribran, pokusat se cim prije fokusirat na rijesene, doc zapravo spreman na sve.

  14. #5614

    Datum pristupanja
    Oct 2022
    Postovi
    56

    Početno

    Dalmaib mi je stvarno puuuno pomogla

  15. #5615

    Datum pristupanja
    Oct 2022
    Postovi
    56

    Početno

    Citiraj bibinsvijet prvotno napisa Vidi poruku
    Dalmaib mi je stvarno puuuno pomogla
    zato samo pola poruke ,
    navela sam kako je cura pozitivna, hiperaktivna, iskrena,detaljna...
    ❤️
    P.S.
    sve ste mi od velike pomoci, pozitive, podrske❣️

  16. #5616

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Jel ide sad pred kraj 10 mj netko dolje?

  17. #5617

    Datum pristupanja
    Oct 2022
    Postovi
    56

    Početno

    Citiraj mala85 prvotno napisa Vidi poruku
    Jel ide sad pred kraj 10 mj netko dolje?
    DalmaIB bi trebla ...

  18. #5618

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Cure, pa debitna kartica (tekući) = keš. Ja sam sve tako plaćala, plus dio platila na master. Nikakvih problema.
    Ja planiram dole sredinom 11.mjeseca...

    A kad smo kod srdačnosti dole, ništa spešl. Bobana sam vidjela samo kad sam birala donora, informacije oko kvalitete jaja i embrija nema u detalje, samo vele ma super je. Nitko mi nije dolazio u sobu prije ili nakon postupka, samo sestra koja mi nudila patku za wc. Od nje sam dobila papire s daljnjim terapijom i bok. Nema ni doktora ni embriologa nakon stola. Došla mi samo neka mlada curka zapisati nekaj, al slabo razumije hr atski. Ne znam je li i inače dole tak praksa...nisam nakon transfera niti jednom dobila onu injekciju protiv kontrakcija, a čula sam da neke cure jesu. Htjedoh doktora još pitati neke stvari, ali nije ga više bilo. Sestra od mog doktora je ekstra ljubazna (za razliku od Bistre koju svi hvale, a meni se uvijek čini ljutitom). Definitivno je osjećaj kao na traci.

  19. #5619

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Citiraj Alisa81 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, pa debitna kartica (tekući) = keš. Ja sam sve tako plaćala, plus dio platila na master. Nikakvih problema.
    Ja planiram dole sredinom 11.mjeseca...

    A kad smo kod srdačnosti dole, ništa spešl. Bobana sam vidjela samo kad sam birala donora, informacije oko kvalitete jaja i embrija nema u detalje, samo vele ma super je. Nitko mi nije dolazio u sobu prije ili nakon postupka, samo sestra koja mi nudila patku za wc. Od nje sam dobila papire s daljnjim terapijom i bok. Nema ni doktora ni embriologa nakon stola. Došla mi samo neka mlada curka zapisati nekaj, al slabo razumije hr atski. Ne znam je li i inače dole tak praksa...nisam nakon transfera niti jednom dobila onu injekciju protiv kontrakcija, a čula sam da neke cure jesu. Htjedoh doktora još pitati neke stvari, ali nije ga više bilo. Sestra od mog doktora je ekstra ljubazna (za razliku od Bistre koju svi hvale, a meni se uvijek čini ljutitom). Definitivno je osjećaj kao na traci.
    Također tako mislim kao i ti...

  20. #5620

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Bibinsvijet, žao mi je zbog tvog zdravstvenog stanja, nadam se da ćeš unatoč svemu što prije na postupak. Tek sam sad vidjela te tvoju poruku vezanu uz izbor donora - kako si na kraju izabrala? Čudim se da sad traže ekskluzivitet, pa to znači da taj donor daje samo tebi i nikome više na svijetu, zato ih i ima jako malo, i takvi donori su puno skuplji. Vjerujem da je bila samo greška u prijevodu..ali me baš zanima.

  21. #5621

    Datum pristupanja
    Oct 2022
    Postovi
    56

    Početno

    Citiraj Alisa81 prvotno napisa Vidi poruku
    Bibinsvijet, žao mi je zbog tvog zdravstvenog stanja, nadam se da ćeš unatoč svemu što prije na postupak. Tek sam sad vidjela te tvoju poruku vezanu uz izbor donora - kako si na kraju izabrala? Čudim se da sad traže ekskluzivitet, pa to znači da taj donor daje samo tebi i nikome više na svijetu, zato ih i ima jako malo, i takvi donori su puno skuplji. Vjerujem da je bila samo greška u prijevodu..ali me baš zanima.
    Da u pravu si Alisa81,
    jedno u mailu , a u stvarnosti drugo, tako i izbor donora , nisu exskluziviteti , jer da stvarno ih je malo.
    Na odabr sam ih dobila 7 (donora), u startu sam odmah od dr.B do lifta 5 eliminirala, odmah na prvu mi je jedan od beba zapeo za oko , asocijacija mi je bila na mene kad sa bila istog uzrasta

  22. #5622

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Citiraj mala85 prvotno napisa Vidi poruku
    Jel ide sad pred kraj 10 mj netko dolje?
    Ja sutra krećem sa stimulacijom i trebala bi 25.dole. Ako se sve bude odvijalo kako treba

    Bibinsvijet hvala na lipim riječima

    I da, ja isto plaćam karticom sve. Doduše za materijal sam imala uz sebe gotovinu, al sve ostalo kartica. Nije ugodno nosat tolike novce sa sobom okolo.
    Posljednje uređivanje od DalmaIB : 18.10.2022. at 08:45

  23. #5623

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Moja beta na 11 dnt 267,2 UI/L
    Uzv za 2 tjedna

  24. #5624

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj Afrodita06 prvotno napisa Vidi poruku
    Moja beta na 11 dnt 267,2 UI/L
    Uzv za 2 tjedna
    Afrodita čestitam od srca!! Odlične vijesti!!! Neka i dalje nastavi po školski

  25. #5625

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Citiraj DalmaIB prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sutra krećem sa stimulacijom i trebala bi 25.dole. Ako se sve bude odvijalo kako treba

    Bibinsvijet hvala na lipim riječima

    I da, ja isto plaćam karticom sve. Doduše za materijal sam imala uz sebe gotovinu, al sve ostalo kartica. Nije ugodno nosat tolike novce sa sobom okolo.
    Ja 28.10. Trebam biti kod njih, mi cemo 27 krenit takoder ako bude sve ok.
    Najvjerovatnije da cemo ici u evro u taj hotel, Portal je bas poskupio a katastrofa su sa svime... ako budemo u isto vrijeme dolje možemo popiti kavu ako si za.
    Afrodita čestitam od srca
    Posljednje uređivanje od mala85 : 18.10.2022. at 11:13

  26. #5626

    Datum pristupanja
    Oct 2022
    Postovi
    56

    Početno

    Citiraj Afrodita06 prvotno napisa Vidi poruku
    Moja beta na 11 dnt 267,2 UI/L
    Uzv za 2 tjedna
    Afrodita , cestitam od ❤️

  27. #5627

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Afrodita06 prvotno napisa Vidi poruku
    Moja beta na 11 dnt 267,2 UI/L
    Uzv za 2 tjedna
    Jeeeej čestotke Afrodita, od srca, neka bude dalje školski

  28. #5628

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    44

    Početno

    Hej cure , ja sam u takvoj gužvi, dok sve posložimo prije odlaska dole. I ja idem sad krajem 10. mj, možda oko 1.11. (trebala bi 29.)

    Dr. L. mi je prepisao od drugog dana ciklusa 3x1 estrofem, i to je to, dakle onak zatečena,em mi prvi put, em kako samo to, i ultrazvuk 6. dan ciklusa, to mi u petak. Javim da sam počela sa Estrofemom i tjt, meni još niko nije rekao kada da budem dole. A moram sve organizirati. Tko vam je do odredil, dr.Boban ili dr. L.?Ludim od svega blago rečeno. Ako netko bude tada , može kava !!

    I još, niko mi ne odgovara u petrovoj, tko vam endo mjeri, vaša ginekologica ili mpo dr. u Petrovoj?

  29. #5629

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Citiraj Dot99 prvotno napisa Vidi poruku
    Hej cure , ja sam u takvoj gužvi, dok sve posložimo prije odlaska dole. I ja idem sad krajem 10. mj, možda oko 1.11. (trebala bi 29.)

    Dr. L. mi je prepisao od drugog dana ciklusa 3x1 estrofem, i to je to, dakle onak zatečena,em mi prvi put, em kako samo to, i ultrazvuk 6. dan ciklusa, to mi u petak. Javim da sam počela sa Estrofemom i tjt, meni još niko nije rekao kada da budem dole. A moram sve organizirati. Tko vam je do odredil, dr.Boban ili dr. L.?Ludim od svega blago rečeno. Ako netko bude tada , može kava !!

    I još, niko mi ne odgovara u petrovoj, tko vam endo mjeri, vaša ginekologica ili mpo dr. u Petrovoj?
    Ne znam ti ništa reć za terapiju, ja sam uvijek imala ili zablete od 2./3.dana za poticanje ovulacije (dok smo mislili da je amh jako nizak) ili evo sad Elonva injekcija 3.dan pa uzv 7. S tim da je to subota, a problem kod mene subotom naći tko će ovavit pa sam poslala mail mogu li 6.dan.
    Kad vidi na tom uzv koliko ima folikula i koliki su onda će ti dat gonal ili šta već. Ugl nisam ti ništa pomogla ahhaha
    Što se tiče odlaska dole... Ja sam 1.put pitala dr.L kad bi trebala bit i dala mu dva termina kad imam avion pa mi je on rekao da bi taj drugi let moglo bit kasno za punkciju. Dakle najbitnije ti je doć prije punkcije, e sad oćeš dan prije ili 3 dana prije ne bitno. Dole možeš nastavit sa folikulometrijama ako bude potrebe. Ja sam zadnji put zadnju radila kod njega. Ja sad već znam da mi je punkcija ili 11.ili 12.dan pa tako namistim let (sad sam namistila na 10.dan c.). Al moji su ciklusi kratki, mislim da s normalnim ciklusima punkcija nije prije 14.dana, ispravite me ako griješim. Da skratim (nakon šta sam roman napisala) najbolje da pitaš dr.L po njegovom stručnom mišljenju kada bi mogla biti punkcija da se možeš organizirat s letom.
    Endometrij i folikule ja idem mjeriti kod MPO dr, mislim da ovi "obični" ginekolozi nisu svi baš vični tom mjerenju jer to inače ne rade.

    Mala85 ja ću tada vjer još bit tamo, čekati transfer. Slobodno se javi za kavicu.
    Do99 ti isto javi kad si dolje, možda se skupimo sve tri

    Afrodita čestitam od

  30. #5630

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Dot99,
    Također možda je dobro da uzmeš kartu FlyOpty, tako nešto se zove, pa da možeš mijenjat datum (naravno ako ima slobodnih mjesta) bez naknade (odnosno plaćaš samo razliku u cijeni ako je ima).

  31. #5631

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Afrodita, velike čestitke!!!

  32. #5632

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Hvala vam cure na velikoj podršci, divne ste!

  33. #5633

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Afrodita06 prvotno napisa Vidi poruku
    Moja beta na 11 dnt 267,2 UI/L
    Uzv za 2 tjedna
    Afrodita pa to su divne vijesti...čestitam

  34. #5634

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Za smještaj...ja sam pisala za Evroset.
    Jednom sam tamo bila, doduše davno i nije nešto posebno. To su sobe s kupaonom i toliko malim tv-om.
    Al bilo je ok. Imaju teniske terene i dječje igralište.
    Mislim da je kćer od gazdarice bila prvakinja u tenisu pa zato i imaju tu terene.
    Od bolnice do njih nije bilo trotoara pa je malo nezgodno ići.
    To je kad izlaziš iz bolnice na glavnu cestu lijevo, a ima na desno i još bliže "Vergina hotel" pa tko želi nek pogleda.
    Ja nisam bila pa ne znam.
    Meni je Portal najviše odgovarao zbog blizine da si nemoram misliti za stop injekciju i punkciju da nezapnem u prometu.

  35. #5635

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj bibinsvijet prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav LaraLana
    da evo i ja sam to gledala , meni je dr.B u mailu napisao da je donorski materijal(samo sperma)3000€, IVF je 2600, hormonska terapija je individualna pa se krece od 600-1000€, prva godina smrzavanja je 870€ svaa naredna je 300€.

    p.s. najgore od svega sto ja moram sa sobom nosit ovaj iznos 3000€ , mislim sta nije moglo da se uplati , dr.B kaze samo gotovina u eurima .
    Ja sam davno bila, jedna među prvima koja je probila led.
    Materijal sam platila 2600 eura najbolje pokretni, ivf 1650 eura, hormonsku terapiju nešto malo preko 2000 eura ( uzimala sam 6 gonala na dan).
    Bila sam punih 14 dana dole, plus vađenje hormona koje su mi tražili prije stop injekcije.
    Dr. L je prije zahtjevao da se dole bude 6 dc pa to se ne isplati niti možeš ići kući pa svaki drugi dan na uzv dolaziti.
    Popustili su sad u vezi toga jer su se žalile žene.

    Tako da je mene moj prvi postupak sa svim ovim što sam nabrojala plus još što sam išla privatno na papu, briseve, markere na hepatitis i hormone plus AMH došlo oko 8000 eura.
    To je bio početak 2014-te.
    AMH malo koji lab je uopće radio. Čekalo se da se nakupi pa su slali vani i bio je jako skup.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 18.10.2022. at 23:42

  36. #5636

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Dot99 prvotno napisa Vidi poruku
    Hej cure , ja sam u takvoj gužvi, dok sve posložimo prije odlaska dole. I ja idem sad krajem 10. mj, možda oko 1.11. (trebala bi 29.)

    Dr. L. mi je prepisao od drugog dana ciklusa 3x1 estrofem, i to je to, dakle onak zatečena,em mi prvi put, em kako samo to, i ultrazvuk 6. dan ciklusa, to mi u petak. Javim da sam počela sa Estrofemom i tjt, meni još niko nije rekao kada da budem dole. A moram sve organizirati. Tko vam je do odredil, dr.Boban ili dr. L.?Ludim od svega blago rečeno. Ako netko bude tada , može kava !!

    I još, niko mi ne odgovara u petrovoj, tko vam endo mjeri, vaša ginekologica ili mpo dr. u Petrovoj?
    Dr. L ti to određuje. Nema Boban ništa s tim.
    Pitaj ga slobodno. Obično je prvi uzv 6 dc i najbolje da ti mpo dr napravi jer ovi obični ginekolozi to jednostavno neznaju.

    Ovo što pitaš za Petrovu, ti si preko HZZO-a u postupku?
    Pa onda odi tamo na uzv kod njih, sigurno si išla po lijekove već. Nadam se da će se još netko javiti tko bolje zna sve to kako ide.

  37. #5637

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj bibinsvijet prvotno napisa Vidi poruku
    ...ovdje nikoga nisam htijela previse zamarat pitanjima i pod pitanjima...
    Naravno s obzirom da zivim u maloj sredini sve skupa je tesko, iskreno nisam se nikad vidjela kako cu se nac u ovoj situaciji, jednako tako nisam niti pomisljala da mozda i za mene postoji nada i rijesenje...
    Evo pomocu svih vasih upita, odgovora, podrske i samog cackanja po internetu ja sam ugovorila prvi pregled, saznala dosta toga,prije svega od svih Vas dragih zena, potom i iz prve ruke samih dr.
    Moram samo iskreno rec da klinika nije neki svemirski brod, imamo mi ovdje uredene klinike, super dr., da oni su tamo malo pristupacniji, odvoje vrijeme za svakog pojedinacno, nasmijaniji i po svemu sudeci vole svoj posao(moje videnje).
    Ipak , na pregledu kod dr.L sam se osijecala strasno napeto i nekako ponizeno i to radi toga sto se nisam zapravo imala gdje skinut i obuc( srica unaprijed pripremljeno), sto su vrata bila za svakog otvorena pa si ko na izvolte svima.
    Pregled je potrajao, pa covjeku proradi masata a i naravno postajes svijesniji da nesto ne stima , a nema komunikacije, objasnjenje ...nakon pregleda i iznesenih cinjenica ostanes zatecen, pa nit imas komentara a pogotovo pitanja.
    Moja preporuka je , trudit se ostat pribran, pokusat se cim prije fokusirat na rijesene, doc zapravo spreman na sve.
    Ja ću ti samo reći da živila u maloj ili velikoj sredini da je to sve isto i da je velika sredina jedno malo selo gdje se sve zna i puno kojekakvih dežurnih tračibaba.
    Ja imam dvoje djece iz Sistine iz dvije trudnoće i živim u velikom gradu punom ovakvih gore što sam ti već navela.
    Dugo sam uopće tražila kliniku gdje otići tako da se ovakve odluke ne donose preko noći, nije jednostavno...znam.
    Otišla sam dole, zapravo prije već sam otišla sam posložila stvari u glavi i bila čvrsta u odluci.
    Uvijek će se netko naći da će te nešto pitati, šaputati, upirati prstom u tebe i na to moraš biti spremna da će toga uvijek biti. Biti će pitanja i od djeteta.
    Što si više pribrana i posložiš si u glavi lakše će tebi biti.

    Da se osvrnem sad malo na situaciju o kojoj si pisala.
    Žao mi je da je tako kako je s tim miomima ali vjerojatno ima riješenje dok su rekli da možeš u postupak.
    Istina imamo mi super doktora ali vidiš kako kod tebe to nitko nije vidio.
    Meni je klinika Sistina premoćna što se tiče izgleda, čistoće i uređaja koje posjeduju. Jedino je istina i šteta što još neke stvari ne rade mislim na bolju dijagnostiku PGD itd ali doći će i to na red.

    Kako misliš nisi se imala gdje skinuti? Ordinacije su ogromne i imaji paravan koji te odvaja od stola gdje razogvarate i stola za pregled i ginekološke stolice.
    Taj paravan mičeš/povlačiš i nitko te ne vidi.
    Dr dolazi i radi uzv sjeda na stolicu i okrenut je leđima tom paravanu, vrata su daleko osim ako se nije nešto tu renoviralo. Ti kod tog stola imaš stolicu za odložiti stvari i vješalicu na zidu. U te Ordinacije samo osoblje može ući s karticom kad ju prisloni na senzor. Ali to je osoblje i ti ljudi rade svoj posao, nemojte žene da ovo bilo kome smeta. Pa to je toliko nebitno u svemu ovome.

    Mene više smeta ovo njihovo u zadnje vrijeme što baljezgaju oko cijena i što vrte ženama iste protokole a da ne spominjem ovo jedna može platiti samo gotovinom a druga plaća Internet bankarstvo.
    To nije u redu....i da se ne dobiju nikakve informacije o embrijima.
    Zovite nakon transfera u sobu doktora ili embriologa da vam daju informacije. Pa to im je dužnost a i posao.

  38. #5638
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ću ti samo reći da živila u maloj ili velikoj sredini da je to sve isto i da je velika sredina jedno malo selo gdje se sve zna i puno kojekakvih dežurnih tračibaba.
    Ja imam dvoje djece iz Sistine iz dvije trudnoće i živim u velikom gradu punom ovakvih gore što sam ti već navela.
    Dugo sam uopće tražila kliniku gdje otići tako da se ovakve odluke ne donose preko noći, nije jednostavno...znam.
    Otišla sam dole, zapravo prije već sam otišla sam posložila stvari u glavi i bila čvrsta u odluci.
    Uvijek će se netko naći da će te nešto pitati, šaputati, upirati prstom u tebe i na to moraš biti spremna da će toga uvijek biti. Biti će pitanja i od djeteta.
    Što si više pribrana i posložiš si u glavi lakše će tebi biti.

    Da se osvrnem sad malo na situaciju o kojoj si pisala.
    Žao mi je da je tako kako je s tim miomima ali vjerojatno ima riješenje dok su rekli da možeš u postupak.
    Istina imamo mi super doktora ali vidiš kako kod tebe to nitko nije vidio.
    Meni je klinika Sistina premoćna što se tiče izgleda, čistoće i uređaja koje posjeduju. Jedino je istina i šteta što još neke stvari ne rade mislim na bolju dijagnostiku PGD itd ali doći će i to na red.

    Kako misliš nisi se imala gdje skinuti? Ordinacije su ogromne i imaji paravan koji te odvaja od stola gdje razogvarate i stola za pregled i ginekološke stolice.
    Taj paravan mičeš/povlačiš i nitko te ne vidi.
    Dr dolazi i radi uzv sjeda na stolicu i okrenut je leđima tom paravanu, vrata su daleko osim ako se nije nešto tu renoviralo. Ti kod tog stola imaš stolicu za odložiti stvari i vješalicu na zidu. U te Ordinacije samo osoblje može ući s karticom kad ju prisloni na senzor. Ali to je osoblje i ti ljudi rade svoj posao, nemojte žene da ovo bilo kome smeta. Pa to je toliko nebitno u svemu ovome.

    Mene više smeta ovo njihovo u zadnje vrijeme što baljezgaju oko cijena i što vrte ženama iste protokole a da ne spominjem ovo jedna može platiti samo gotovinom a druga plaća Internet bankarstvo.
    To nije u redu....i da se ne dobiju nikakve informacije o embrijima.
    Zovite nakon transfera u sobu doktora ili embriologa da vam daju informacije. Pa to im je dužnost a i posao.
    Slažem se sa svime. Nakon transfera sam jednostavno rekla sestri da želim pričati s embriolozima - poslali su mi embriologinju koja mi je sve lijepo i dugo objašnjavala i pokazivala rezultate dok sam ležala nakon transfera.

    Niste tamo neki objekti i ne budite pasivne, to je vaše tijelo i liječenje i postupci NISU besplatni ni onima koje idu preko HZZO-a - plaćate ih svaki mjesec iz svoje plaće. Imate pravo komunicirati i tražiti što želite.

  39. #5639
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj Dot99 prvotno napisa Vidi poruku
    Hej cure , ja sam u takvoj gužvi, dok sve posložimo prije odlaska dole. I ja idem sad krajem 10. mj, možda oko 1.11. (trebala bi 29.)

    Dr. L. mi je prepisao od drugog dana ciklusa 3x1 estrofem, i to je to, dakle onak zatečena,em mi prvi put, em kako samo to, i ultrazvuk 6. dan ciklusa, to mi u petak. Javim da sam počela sa Estrofemom i tjt, meni još niko nije rekao kada da budem dole. A moram sve organizirati. Tko vam je do odredil, dr.Boban ili dr. L.?Ludim od svega blago rečeno. Ako netko bude tada , može kava !!

    I još, niko mi ne odgovara u petrovoj, tko vam endo mjeri, vaša ginekologica ili mpo dr. u Petrovoj?
    Dot ti ideš u postupak s donacijom jajne stanice? U tom slučaju ti je protokol sasvim drugačiji od Dalme i ostalih cura koje idu u stimulaciju vlastitih.
    Vjerojatno ćeš dobiti još lijekova u terapiji, ali tek kad dođeš u MK na prvi uzv jer se sve ostalo osim estrofema počinje uzimati oko transfera. Meni su rekli sto za start dali samo estrofema, ostalo sam kupila tamo kad su mi rekli što trebam.
    U zadnje vrijeme cure koje idu na donaciju js zovu da dođu u Sistinu na cca 12-13 dan ciklusa, a do tad pratiš debljinu endometrija u Hr i javljaš im. Po potrebi, ovisno kakva će debljina biti na prvom mjerenju, će ti povećati ili smanjiti dozu estrofema. Meni su recimo smanjili, a nekim curama koje su ovdje pisale su povećali.

  40. #5640
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Još ću dodati, a već sam pisala o tome - preko Airbnb ili Bookinga može se rezervirati super stanove u Skopju, cijene su po 20 eura za noć. Nema smisla ići u raspadajući hotel samo zato što je odmah uz kliniku. Taksiji su im jeftini, možete se i dogovoriti s taksistima da vas uvijek vozi isti (tako smo mi napravili) - tamo su gotovo svi otvoreni i spremni za dogovore, Balkan u najboljem smislu

    Za lokaciju smještaja preporučujem četvrt Debar Maalo - oni ga zovu boemska četvrt, jedan je od ljepših dijelova grada, smireno je, tamo su svi sadržaji na par minuta pješke (dućani, restorani, fina kava itd.), najbolje doživite grad. Do centra je 15-ak min pješke, a do klinike 5 min taksijem ili 30-ak min pješke kroz glavni gradski park.
    Za doručak se uobičajeno jede čorba i samo izađete iz stana i birate gdje ćete.
    Meni je to okruženje i boravak u tom dijelu grada ostala jedna od najljepših uspomena iz Skopja.

  41. #5641
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Afrodita čestitam i sretno

  42. #5642

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Slažem se sa svime sto su napisale LaraLana i Sushi. Ja nakon 5. postupaka dolje imam samo pozitivna iskustva, u svakom pogledu (uz iznimku Bistre koja je samo prvi put bila ok, poslije ne, ali i to se da rijesit ). I da, treba se nekad malo aktivirat i postavljat pitanja, bez ustrucavanja.

    Afrodita, cestitke!!!

  43. #5643

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Joj da, ja uopće nisam razmišljala koja je donacija kod tebe Dot. Svaka čast svima vama koje ste sve pohvatale. Ja sam skoro došla do tog da sve moram pisati

    Btw skroz mi je neobično da s ovom injekcijom Elonva ne treban ništa bockat, uzimat sve do 6.dc kad idem na uzv. Svako malo me uvati sekunda panike jesam li nešto zaboravila jer sam u svim postupcima do sad bar imala clomifen za popit. Hahaha luuudaaa.

    I da, slažem se, pitajte sve. Meni mozak blokira dole i samo razmišlja o endometriju i ko mantru ponavljam pitanje "koliki je endometrij" haha. Al sad bez clomifenq valjda neće bit ni te neizvjesnosti sa endometrijem.
    Ja sam npr.zadnji put večer prije transfera slala mail dr.L zbog panike oko endometrija i skroz normalno je čovik odgovorio.

  44. #5644

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Nemojte me krivo shvatiti ali baš mi je drago što sam sad skontala da nije da jedino ja imam 1000 podpitanja da mantra kako ovo kako ono, da šaljem mailove. Svima je to očito tako.

    Biba pun ti je inbox.

  45. #5645

    Datum pristupanja
    Oct 2022
    Postovi
    56

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam davno bila, jedna među prvima koja je probila led.
    Materijal sam platila 2600 eura najbolje pokretni, ivf 1650 eura, hormonsku terapiju nešto malo preko 2000 eura ( uzimala sam 6 gonala na dan).
    Bila sam punih 14 dana dole, plus vađenje hormona koje su mi tražili prije stop injekcije.
    Dr. L je prije zahtjevao da se dole bude 6 dc pa to se ne isplati niti možeš ići kući pa svaki drugi dan na uzv dolaziti.
    Popustili su sad u vezi toga jer su se žalile žene.

    Tako da je mene moj prvi postupak sa svim ovim što sam nabrojala plus još što sam išla privatno na papu, briseve, markere na hepatitis i hormone plus AMH došlo oko 8000 eura.
    To je bio početak 2014-te.
    AMH malo koji lab je uopće radio. Čekalo se da se nakupi pa su slali vani i bio je jako skup.
    Da, ma sve razumijem , i ja evo idem sve o svom trosku privatno (jucer vadila , privatno 3 dan ciklusa, PRL,TSH I AMH...to me izaslo cca 450 kn.) Sada trenutno ne mogu niti pretpostavit koliko okvirno ce me sve ovo skupa doc, samo da nam svima uspije , to mi je kao i svima najbitnije.

  46. #5646

    Datum pristupanja
    Oct 2022
    Postovi
    56

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ću ti samo reći da živila u maloj ili velikoj sredini da je to sve isto i da je velika sredina jedno malo selo gdje se sve zna i puno kojekakvih dežurnih tračibaba.
    Ja imam dvoje djece iz Sistine iz dvije trudnoće i živim u velikom gradu punom ovakvih gore što sam ti već navela.
    Dugo sam uopće tražila kliniku gdje otići tako da se ovakve odluke ne donose preko noći, nije jednostavno...znam.
    Otišla sam dole, zapravo prije već sam otišla sam posložila stvari u glavi i bila čvrsta u odluci.
    Uvijek će se netko naći da će te nešto pitati, šaputati, upirati prstom u tebe i na to moraš biti spremna da će toga uvijek biti. Biti će pitanja i od djeteta.
    Što si više pribrana i posložiš si u glavi lakše će tebi biti.

    Da se osvrnem sad malo na situaciju o kojoj si pisala.
    Žao mi je da je tako kako je s tim miomima ali vjerojatno ima riješenje dok su rekli da možeš u postupak.
    Istina imamo mi super doktora ali vidiš kako kod tebe to nitko nije vidio.
    Meni je klinika Sistina premoćna što se tiče izgleda, čistoće i uređaja koje posjeduju. Jedino je istina i šteta što još neke stvari ne rade mislim na bolju dijagnostiku PGD itd ali doći će i to na red.

    Kako misliš nisi se imala gdje skinuti? Ordinacije su ogromne i imaji paravan koji te odvaja od stola gdje razogvarate i stola za pregled i ginekološke stolice.
    Taj paravan mičeš/povlačiš i nitko te ne vidi.
    Dr dolazi i radi uzv sjeda na stolicu i okrenut je leđima tom paravanu, vrata su daleko osim ako se nije nešto tu renoviralo. Ti kod tog stola imaš stolicu za odložiti stvari i vješalicu na zidu. U te Ordinacije samo osoblje može ući s karticom kad ju prisloni na senzor. Ali to je osoblje i ti ljudi rade svoj posao, nemojte žene da ovo bilo kome smeta. Pa to je toliko nebitno u svemu ovome.

    Mene više smeta ovo njihovo u zadnje vrijeme što baljezgaju oko cijena i što vrte ženama iste protokole a da ne spominjem ovo jedna može platiti samo gotovinom a druga plaća Internet bankarstvo.
    To nije u redu....i da se ne dobiju nikakve informacije o embrijima.
    Zovite nakon transfera u sobu doktora ili embriologa da vam daju informacije. Pa to im je dužnost a i posao.
    Hvala LaraLana,
    slazem se u potpunosti s navedenim, ja sam zapravo htijela skrenut pozornos svim novim koje su tu a ne pisu/pitaju...onima koje ce tek doc ...kako je to meni iz mog gledista sve bilo i izgledalo...
    Naravno da se niti jedna odluka , pogotovo neka s ovolikom tezinom, odgovornoscu, ne bi nagolo trebala donositi.
    Meni je iskreno zao sto nisam jos kao mlada isla u potragu za rijesenjem svog problema, jednostavno nisam pojma imala da i zene bez partnera imaju priliku ostvarit svoj obitelj.
    Sto se tice ordinacije , da palo mi je napamet uslikat, mislim imala sam vremena (15 -20min sam bila sama i cekala )...
    da ima paravan, ne kao kabine vec preko cijele prostorije , i mala stolica ispod kreveta za pregled uvz.
    Nije da se zalim na ista sto se tice bolnice, ja samo volim bit pripremljena na sve(npr. ako nesto boli ,neki pregled, postupak, volim znat, ja nisam nikad takoreceno bila u dr. tako da nakon ovih mojih operacija imam traume , ako me razumijete),(ako je netko tip osobe kaze svoje i gotovo, da znam da tu osobu mogu pitat za objasnjenje, a da ne ispadne da nekom kradem vrijeme ...itd), a nitko nije isti od nas .
    Htijela sam samo dodat, da je meni ipak sve ispalo malo drugacije nego sto sam mogla iscitat od svih mojih prethodnica, ipak potrudila sam se tak sto sam popratila sve od prve stranice, naravno nakon svih infrmacija da sam se malo i pogubila u svemu , pa zato nekad i pitam nesto sto je davno receno ,pa cak i u vise navrata , sorry zbog tog .

  47. #5647

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    44

    Početno

    Da da ja sam donacija js.
    Ma sve mi jasno,samo volim pitati i provjeriti više puta,jednostavno sam takva. A i sad sam tek prvi puta tako da sam malčice izgubljena. Što očekivato,neka vrsta straha. Puno pitanja i potpitanja.
    Ja još neznam kada točno trebam biti dolje, reko dr. L oplodnja oko 14 dana ciklusa,meni to pada u subotu,29. pa kako će se posložiti nezz. U petak idem na uzv kod dr.
    Uglavnom ja sam Dalma i Mala,ako smo u isto vrijeme dolje,svakako za kavu

  48. #5648

    Datum pristupanja
    Aug 2022
    Postovi
    17

    Početno

    Hej djevojke, zna li netko gdje se u Splitu može obaviti pravno i psihološko savjetovanje, koje HZZO zahtjeva za odobrenje?

  49. #5649

    Datum pristupanja
    Jun 2022
    Postovi
    34

    Početno

    Pozdrav drage žene,
    Čitala sam nedavno na forumu da je netko napisao da im je Boban rekao da je donorica ekskluzivitet i da će donirati js samo za njih tj nju.
    Isto to je i meni rekao i pitala sam ga dva puta dali sam dobro razumjela što govori da nije neka greška u prijevodu.
    Donorica će donirati samo za mene js i nikome više na svijetu. Šok i nevjerica.
    Rekla sam mu da mi to zvuči nevjerojatno. Niti sam tražila da mi to kaže niti pitala ista o tome, sam mi je to počeo pričati, sav ponosan.
    Isprintao mi je 10 tak donorica sa https://ovogenebank.com/.
    Nakon što sam izabrala jednu, pitala sam ga ako slučajno ima još koju sliku jer ona koju mi je isprintao je bila malecka i crno bijela. Rekao je da nema.
    Nešto mu se jako žurilo jer nakon što smo izabrali donoricu i što je partner dao sjeme na analizu on je u roku od 5 min već bio na putu za odlazak iz klinike.
    Kad sam došla kući, napravila sam si profil na istoj stranici i skinula si bar 10 visoko kvalitetnih slika u boji od donorice koju sam odabrala i koja će donirati js samo za mene.
    Ne znam što reći,ostavio je čudan dojam na mene.

  50. #5650

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Lucius, nisam išla na donaciju jajnih pa ne znam detalje, ali vidim da je ovo banka s donoricama iz Uk, Azije, Europe...prije su, koliko sam tu čitala, bile iz Ukrajine. Možda je jednokratno darivanje politika ove banke.

    Što se tiče odabira, ne voli ti on previše detaljno filozofirati oko donora. Rekla bih da mu izgled nije baš previše bitan, više su druge stvari važne. To je moj dojam, ne znam.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •