Stranica 20 od 122 PrviPrvi ... 1018192021223070120 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 951 do 1,000 od 6095

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #951

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    93

    Početno

    Branca_i i ja cekam tvoje dojmove. Ja planiram na prvi pregled i dogovor u rujnu/listopadu. Dobila sam odgovor iz klinike al jos se neke stvari trebaju poklopiti....

  2. #952

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Cure, evo nas na aerodromu, još malo je let..... Aaaaaaa
    Ne mogu virovatiiiii

  3. #953

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Branca_i

    meni se javio Boban sa uputama, traži kopiju pasoša! jel to uobičajeno jer ja nemam pasoš a u MK se može s osobnom, kako ste vi? Ne moram valjda zbog toga ići putovnicu vadit???

  4. #954

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Mi smo oba puta ulazili s osobnom.. Jos mi to treba

  5. #955

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Sad sam se sjetila da nas je tamo javni bilježnik trazio putovnicu jer nekih podataka nije bilo na osobnoj

  6. #956

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    59

    Početno

    Mi smo sve rjesili sa osobnom

  7. #957

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj domaćica prvotno napisa Vidi poruku
    Branca_i

    meni se javio Boban sa uputama, traži kopiju pasoša! jel to uobičajeno jer ja nemam pasoš a u MK se može s osobnom, kako ste vi? Ne moram valjda zbog toga ići putovnicu vadit???
    Evo mi oboje sa osobnom pa što bude bude. I Boban nam je rekao da može. Vidit cemo u ponedjeljak.

  8. #958

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Branca jedva čekamo dojmove! javiiii seeee

  9. #959

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Brancaaaaaaaa

  10. #960

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Cure, evo meee!!! Javila bi se prije, ali je dan jučer bio dugggg i baš naporan. Sve je prošlo dobro! To je najbitnije. Klinika je ogromna, i ostavlja dobar dojam kad je gledaš onako izvana. Sve je lijepo uređeno oko zgrade, održavano. Ostatak Skopja ima definitivno problem sa čistoćom i smećem. Ljudi bacaju svašta i svugdje. To nam je odmah zapelo za oko. Makedonci su zaista srdačni, i susretljivi.

    Vratimo se na kliniku.... U klinici je bilo doooosta ljudi, po svim odijelima, tako i na 5. katu gdje je IVF. To je stvaralo kašnjenje i čekanje, pa smo nakon svega jedva stigli na aerodorom na vrijeme za nazad. Doktori i sestre su zaista divni, što je i najvažnije na kraju. Dr. Lazarevski je sve kako su cure ranije pisale, smiren i stručan. Prvo mi je pregledao nalaze (koji su većinski bili pred istek ili taman istekli, osim spolnih hormona i AMH koji su bili novi), kao i svu dokumentaciju ranijih postupaka, te smo malo popričali. Zadovoljan je bio sa AMH (16, 84 - s obzirom na mojih 40 godina). Na UZV mi je ponovio ono što mi je i dr. Poljak govorio, a to da su mi maternica i jajnici puno mlađi nego imam godina, čak je rekao da su kao u cure od 20. On da ne bi ponavljao i radio nikakve druge pretrage jer je zadovoljan s mojim stanjem, ali da jedino obavim UZV kod mojeg dr budući mi je bio 22. dan ciklusa, a kako sam sklona polipima da budemo sigurni da ih nemam. Da živim u Mkd da bi definitivno probao 3 puta sa inseminacijom, ali ovako idemo na sigurnije. Nakon toga, taksist nas je vozio da obavimo javnog bilježnika (500 mkd) i psihologa (2.000 mkd), i potom nazad kod Bobana. Tamo smo ispotpisivali pustu dokumentaciju bitnu za donaciju sjemena. On je legenda i nemam riječi! Materijal bi trebao doći kroz 2 i po mjeseca, u 10. mjesecu, nadam se. Bistra je divna žena, razgovorljiva i spremna pomoći. S njom sam se i sve ove mjesece uglavnom i čula. Dali su mi odmah i stimulaciju: gonal i triptofem (kao i potvrdu za prelazak preko granice). Gonale sam već u Cita koristila, a triptofem nikad. Uglavnom, čekam da jave kad materijal dođe da krenem s terapijom, a dr. će mi onda i poslati točne upute za korištenje. Nakon svega nas je taksist dvezao na aerodrom. Taksistu smo platili 70 eura, što nas je iznenanadilo jer je Boban spominjao 30 eura. No dobro.... Što se tiče našeg i njihovog aerodroma nema nikakvih komplikacija oko dolaska i odlaska, sve traje kratko i nema skoro pa nikakvih zdravstvenih provjera. Po povratku iz Mkd ne ide se u samoizolaciju, samo se dobije uputa da se pripazi 14 dana na moguće simptome i da se nastoji izbjegavati bliže kontakte. Avion iz Skopja je poletio čak pola sata ranije, pa je dobro paziti doći na vrijeme. Sve u svemu, zadovoljni smo svime i nek se samo tako nastavi!
    Posljednje uređivanje od Inesz : 28.07.2020. at 10:20 Razlog: izbrisan dio koji na neugodan način opisuje manjinsku skupinu

  11. #961

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Draga Branca_i izuzetno mi je drago da je sve prošlo dobro i da si zadovoljna. Svakako je lijepo čuti pozitivna iskustva jer za sve nas koji još nismo bili, sve je nekako nepoznato i neizvjesno. Možeš li mi reći što se ide kod bilježnika? Kako izgleda razgovor kod psihologa?

  12. #962

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj domaćica prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Branca_i izuzetno mi je drago da je sve prošlo dobro i da si zadovoljna. Svakako je lijepo čuti pozitivna iskustva jer za sve nas koji još nismo bili, sve je nekako nepoznato i neizvjesno. Možeš li mi reći što se ide kod bilježnika? Kako izgleda razgovor kod psihologa?
    Kod javnog biljeznika se daje izjava o suglasnosti na postupak i sve je pisano na makedonski tako da smo pregledali samo osnovne podatke i dijelove da li su ispravni, a ostalo je valjda ok. Mislim da je to formalnost. Kod psihologa je baš opušteno. Prvo se uzimaju osnovni podaci o nama (stručna sprema, posao, stambeni uvjeti i to), a posli se ispunjava test o stresu u zadnjih tjedan dana. Ništa zabrinjavajuće. Mi smo malo bili u frci oćemo li sve stići obaviti prije leta, ali je sve ispalo dobro. Ne moraš se ništa zabrinjavati s javnim bilježnikom i psihologom jer oni su unaprijed upućeni u sve i mi dolazimo na sve pripremljeno i ne moramo ništa objašnjavati.

  13. #963

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Ma tako sam i ja mislila. Ipak je njima to biznis i na tome zarađuju (ne male) novce. Ne znam što bi moralo biti da nas odbiju??? Sa našim HZZO-om je već druga priča

  14. #964

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    93

    Početno

    Branca hvala na dojmovima... mozes li molim te napisati kako se izabire donor?

  15. #965

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Bok cure dobila poziv od Bobana da mi hzzo odobrio.Idem dolje 13.8 jer vec 2 mj stizu jajne stanice.Moze ili reci koja cura sta je bila sad.Dali se moze u eurima placati ili?Gdje ste kupovale karte za avion?

  16. #966

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    hvala puno,bas sam sokirana i uzbudena zbog toga.Jer su mi za tj dana odobrili

  17. #967

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Ajme baš mi je drago Medo2711! ja tek 10.8. imam termin kod dr. u bolnici za popunjavanje zahtjeva te isti dan planiram osobno predati u HZZO. Onako, računam da do 10.mj dobijem odgovor a vi u tjedan dana ajmeeeee
    I zar je HZZO prije njima javio nego vama???

  18. #968

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj domaćica prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme baš mi je drago Medo2711! ja tek 10.8. imam termin kod dr. u bolnici za popunjavanje zahtjeva te isti dan planiram osobno predati u HZZO. Onako, računam da do 10.mj dobijem odgovor a vi u tjedan dana ajmeeeee
    I zar je HZZO prije njima javio nego vama???
    Da,neznam kako.Oni su dobili sve papire dana.Sad je dr otisla na go.Ali kad ti predas bude se sigurno vratila.Ocito nema puno zahtijeva,jer kad sam pratila tu cure su od 1 do 3 mj cekale...ocito neki znak dobar

  19. #969

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    HZZO bolje funkcionira pod koronom . Najbitnije da HZZO odobri i da obavite konzultacije u MK i automatski ulazite u sljedeće naručivanje jajnih stanica ili spermija.
    Mi smo taman došli na konzultacije kad su im stigle j.s, sljedeće su tek došle za 4 mjeseca.
    Isto tako HZZO mi je odobrio za 3 mjeseca tek jer su bili godišnji.
    Zahtjev sam za HZZO predala u 6 mjeseci a na postupak išla tek sljedeće godine u trećem.
    Tako da cure, ovo je super kako to brzo ide. Mislim da ćete sve na postupak još ove godine
    Nek i vama ovo 2020 bude sretna ko i meni

  20. #970

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    kak su zatvorene u uredu istina je da vise rade.Napokon nesto rade.Sad nas muci prijevoz samo aviona nista,nema karata.Samo bus ostaje.Nedaju mi datum mjenjati,htijela sam samo promjeniti 3 dana kasnije.

  21. #971

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Cure, danas me zvala Bistra i rekla da moram doći po stimulaciju u Makedoniju. Ja sam rekla da ću to sve dobiti ovdje u Petrovoj, a ona mi odgovori da su se oni obvezali HZZO-u da će mi to sve oni dati u MK i da moram to sve kod njih preuzeti i obaviti. Rekoh da ću u krajnjem slučaju doći tamo u vrijeme stimulacije i obaviti stimulaciju kod njih, no zašto bih kad sve mogu u Petrovoj, gdje sam već i upisana u protokol i čekaju me ti ljekovi. Nije mi to jasno. Je li to i kod vas tako bilo?

  22. #972

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Daj mi samo reci kak si se upisala u Petrovu?Ja sam tamo,sta mi je raditi kad dodim sve.Otici sa papirima u Petrovu ili?Mislim mogla ti je prije reci pa dati ljekove,kad si bila na konzultacijama...

  23. #973

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Curke, Rikku, ja isto. I mene je zvala maloprije.

    Ja sam rekla da mi nikako to ne možemo izvesti i da ne mogu toliko dana tamo biti. Rekla je da se sutra čujemo.

    I ja bi trebala u Petrovu po lijekove i pikanje.

    Kada ti planirš u Petrovu/Makedoniju? Ja kroz tjedan, 10ak ana trebam dobiti.

  24. #974

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Ali gledam ja i zrakoplove. Nema šanse da u jednom danu odeš po njih i vratiš se. A i nema zrakoplova svaki dan. Ja ne znam kako bi ja to mogla izvesti..

  25. #975

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, evo meee!!! Javila bi se prije, ali je dan jučer bio dugggg i baš naporan. Sve je prošlo dobro! To je najbitnije. Klinika je ogromna, i ostavlja dobar dojam kad je gledaš onako izvana. Sve je lijepo uređeno oko zgrade, održavano. Ostatak Skopja ima definitivno problem sa čistoćom i smećem. Ljudi bacaju svašta i svugdje. To nam je odmah zapelo za oko. Makedonci su zaista srdačni, i susretljivi.

    Vratimo se na kliniku.... U klinici je bilo doooosta ljudi, po svim odijelima, tako i na 5. katu gdje je IVF. To je stvaralo kašnjenje i čekanje, pa smo nakon svega jedva stigli na aerodorom na vrijeme za nazad. Doktori i sestre su zaista divni, što je i najvažnije na kraju. Dr. Lazarevski je sve kako su cure ranije pisale, smiren i stručan. Prvo mi je pregledao nalaze (koji su većinski bili pred istek ili taman istekli, osim spolnih hormona i AMH koji su bili novi), kao i svu dokumentaciju ranijih postupaka, te smo malo popričali. Zadovoljan je bio sa AMH (16, 84 - s obzirom na mojih 40 godina). Na UZV mi je ponovio ono što mi je i dr. Poljak govorio, a to da su mi maternica i jajnici puno mlađi nego imam godina, čak je rekao da su kao u cure od 20. On da ne bi ponavljao i radio nikakve druge pretrage jer je zadovoljan s mojim stanjem, ali da jedino obavim UZV kod mojeg dr budući mi je bio 22. dan ciklusa, a kako sam sklona polipima da budemo sigurni da ih nemam. Da živim u Mkd da bi definitivno probao 3 puta sa inseminacijom, ali ovako idemo na sigurnije. Nakon toga, taksist nas je vozio da obavimo javnog bilježnika (500 mkd) i psihologa (2.000 mkd), i potom nazad kod Bobana. Tamo smo ispotpisivali pustu dokumentaciju bitnu za donaciju sjemena. On je legenda i nemam riječi! Materijal bi trebao doći kroz 2 i po mjeseca, u 10. mjesecu, nadam se. Bistra je divna žena, razgovorljiva i spremna pomoći. S njom sam se i sve ove mjesece uglavnom i čula. Dali su mi odmah i stimulaciju: gonal i triptofem (kao i potvrdu za prelazak preko granice). Gonale sam već u Cita koristila, a triptofem nikad. Uglavnom, čekam da jave kad materijal dođe da krenem s terapijom, a dr. će mi onda i poslati točne upute za korištenje. Nakon svega nas je taksist dvezao na aerodrom. Taksistu smo platili 70 eura, što nas je iznenanadilo jer je Boban spominjao 30 eura. No dobro.... Što se tiče našeg i njihovog aerodroma nema nikakvih komplikacija oko dolaska i odlaska, sve traje kratko i nema skoro pa nikakvih zdravstvenih provjera. Po povratku iz Mkd ne ide se u samoizolaciju, samo se dobije uputa da se pripazi 14 dana na moguće simptome i da se nastoji izbjegavati bliže kontakte. Avion iz Skopja je poletio čak pola sata ranije, pa je dobro paziti doći na vrijeme. Sve u svemu, zadovoljni smo svime i nek se samo tako nastavi!
    Drago mi je da je sve super prošlo. Veseli me i info vezana za povratak i da nema samoizolacije. Jeste odmah i donora odabrali?
    A cijena taksiste, nas je vozao svugdje gdje je trebalo isto i navozao se. I puno je, ali i nije. Po nas na avion, pa kod bilježnika, pa vamo tamo i nazad na avion. I mi platili 70 eura.

  26. #976

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Medo, od svog ginekologa dobiješ D1 uputnicu i s njom odeš u Petrovu. Tamo su mi već pripremili stimulaciju za idući ciklus (ovaj ciklus mi je nažalost progesteron bio previsok) i ne razumijem zašto bih išla u MK po ljekove koji me već u Petrovoj čekaju. Da letim tamo i nazad u istom danu samo zbog toga mi je apsurdno. Radije ću, ako moram baš, biti tamo za vrijeme stimulacije i odraditi. Ali u Petrovoj su mi rekli da će oni sve to odraditi. Lud, zbunjen, normalan očito.

  27. #977

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Ne znam, nije mi baš to...da ti ne daju promijeniti termin. Svi smo mi ljudi sa svojim poslovima i obavezama i ne možemo preko noći sjesti na avion i otići dole... Barem ja to tako ne bih...radije čekam dva mjeseca nego navrat nanos leti...

  28. #978

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    neznam sta da kazem,sad se moram snaci.Jer aviona nema.Tek 16,17.8.Uopce neznam sta da radim.ocito me hoce ubaciti za jesen neznam.

  29. #979

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    oni nas uopce ne pitaju dal nam pase,samo doci

  30. #980

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Zrakoplov da u jednom danu odeš i vratoš se - nema ga. Nema čak ni da se idući dan vratiš nego tek za par dana. Ja ne mogu toliko dana biti tamo.

    I meni rekli da vadim estradiol i progesteron. Nisam znala da se može odustati od stimulacije zbog toga.

    Što ste vi dobile za terapiju, ako se smije znati?

  31. #981

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    I gdje podnosite zahtjev za povratak putnih troškova i što se mora predati? Mi sve idemo zrakoplovom, a vraćaju cijenu busa.

  32. #982

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Da, ako progesteron nije ispod 1, a estradiol ispod 50 pg/mol, ne možeš u postupak. Tako je nažalost bilo u mom slučaju. Taj dan sam trebala krenuti sa stimulacijom, ali nalaz krvi je sve obustavio pa idem idući ciklus i moram piti neke tablete i uzimati injekcije da dovedem hormone u red.

  33. #983

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Citiraj Rikku prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ako progesteron nije ispod 1, a estradiol ispod 50 pg/mol, ne možeš u postupak. Tako je nažalost bilo u mom slučaju. Taj dan sam trebala krenuti sa stimulacijom, ali nalaz krvi je sve obustavio pa idem idući ciklus i moram piti neke tablete i uzimati injekcije da dovedem hormone u red.
    To su i meni rekli da izvadim. Ja sam mislila da se doza poveća ako ne bude ok. Ufff, sada sam malo zabrinuta. Valjda će biti ok.

    Ali si razmišljam, što da smo tamo i desi se takav nalaz? Kući bi nas vratili?

  34. #984

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok cure dobila poziv od Bobana da mi hzzo odobrio.Idem dolje 13.8 jer vec 2 mj stizu jajne stanice.Moze ili reci koja cura sta je bila sad.Dali se moze u eurima placati ili?Gdje ste kupovale karte za avion?
    Mi smo eure zamijenili u mjenjačnici u sklopu bolnice. Ne znam otkud ste, ali jeste razmišljali o autu?

  35. #985

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    U Mk se ne može plaćati u eurima, samo u njihovim denarima. Mi smo se pošteno izmučili prvi dan kad smo došli dok nismo barem nešto malo promijenili da imamo za osnovno. Bilo je kasno popodne i sad zbog korone većina radi samo kroz jutro. Avionske karte smo kupili preko neta, ful jednostavno. Na aerodromu im samo pokažeš osobnu i to je to. A koma je što nema aviona tako često kao prije. I mi smo morali ostati tako reći 4 dana. Srećom se meni poklopilo da sam na GO, a suprug ionako ne radi (ostao bez posla zbog korone). Nisu to mali novci za sve skupa platiti, od leta, smještaja, hrane i svega ostalog. Makar je dolje sve jeftino.
    Posljednje uređivanje od branca_i : 28.07.2020. at 18:25

  36. #986

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Drago mi je da je sve super prošlo. Veseli me i info vezana za povratak i da nema samoizolacije. Jeste odmah i donora odabrali?
    A cijena taksiste, nas je vozao svugdje gdje je trebalo isto i navozao se. I puno je, ali i nije. Po nas na avion, pa kod bilježnika, pa vamo tamo i nazad na avion. I mi platili 70 eura.
    Ta situacija s donorom mi na kraju nije uopće skroz jasna. Boban nas je oboje pitao za krvne grupe. Suprug nakon što sam ga pitala da li mu je bitno da donor ima istu krvnu grupu kao i on rekao da mu je svejedno, takvu je bilješku sebi i Boban stavio. Ništa nas dalje nije pitao, za kakve druge karakteristike. Sad ne znam da li ćemo to još mozda naknadno dogovarati mailom ili je to to. Jučer se sve odvijalo brzo, kao na traci. Ma razmišljam, Danci cu više manje svijetle kose i plavih očiju, a kako je suprug plavook, visok i kao mali bio izrazito plave kose, mislim da bi mogle biti neke sličnosti, hehe....

  37. #987

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    To su i meni rekli da izvadim. Ja sam mislila da se doza poveća ako ne bude ok. Ufff, sada sam malo zabrinuta. Valjda će biti ok.

    Ali si razmišljam, što da smo tamo i desi se takav nalaz? Kući bi nas vratili?
    Ne znam, ali ja nisam mogla u postupak zbog visokog progesterona i estradiola. No kako čujem, kod većine žena je to ok, meni zbog endometrioze hormoni luduju. 2.dan ciklusa su mi bili visoki, 3.dan sam ponovo vadila i bili su duplo manji, ali i dalje previsoki za postupak. Tako da su mi sve obustavili i pripremaju me za idući ciklus.

  38. #988

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Sad i to razmisljamo.Iz Zagreba sam.Zasto mora tako nisko progesteron i estradiol.Nadem si let 17 i odmah 18.8 nazat za jako malo novaca.Dva smjera za dvoje 1300 kn.Ali Boban mi nije htio promjeniti datum nazalost.Jel ko isao autom?Zna otprilike troskove?

  39. #989

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Ta situacija s donorom mi na kraju nije uopće skroz jasna. Boban nas je oboje pitao za krvne grupe. Suprug nakon što sam ga pitala da li mu je bitno da donor ima istu krvnu grupu kao i on rekao da mu je svejedno, takvu je bilješku sebi i Boban stavio. Ništa nas dalje nije pitao, za kakve druge karakteristike. Sad ne znam da li ćemo to još mozda naknadno dogovarati mailom ili je to to. Jučer se sve odvijalo brzo, kao na traci. Ma razmišljam, Danci cu više manje svijetle kose i plavih očiju, a kako je suprug plavook, visok i kao mali bio izrazito plave kose, mislim da bi mogle biti neke sličnosti, hehe.... ������������
    Nama je poslao na mail na izbor njih 5,6 mislim pa smo odlučili i javili mu. Isto prvo dan je uzeo naše krvne grupe, pitao što, kako. Vjerojatno treba malo vremena da pretraži bazu ili što već imaju. Tako sam ja to sebi obrazložila.

  40. #990

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Sad i to razmisljamo.Iz Zagreba sam.Zasto mora tako nisko progesteron i estradiol.Nadem si let 17 i odmah 18.8 nazat za jako malo novaca.Dva smjera za dvoje 1300 kn.Ali Boban mi nije htio promjeniti datum nazalost.Jel ko isao autom?Zna otprilike troskove?
    Jeste sigurni da je isti dan povratak? ja sam malo gledala isto letove, mi bi oko 15.8.+- par dana trebali biti tamo, ako M dođe na vrijeme i ako ti krvni nalazi budu ok i ako nekako riješimo tu situaciju s lijekovima.

  41. #991

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je poslao na mail na izbor njih 5,6 mislim pa smo odlučili i javili mu. Isto prvo dan je uzeo naše krvne grupe, pitao što, kako. Vjerojatno treba malo vremena da pretraži bazu ili što već imaju. Tako sam ja to sebi obrazložila.
    Hvala ti za informaciju, onda ćemo i mi dobiti takav mail. Nešto je tako spomenuo, ali nisam više bila sigurna.

  42. #992

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Sad gledam svoj progesteron i ispod 1 je, ali mi je zato estradiol 219. Nije mi dr ništa jučer spominjao da će biti problem za postupak. Ajme koliko komplikacija mi još moramo putem proći....
    Posljednje uređivanje od branca_i : 28.07.2020. at 19:41

  43. #993

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Pogldaj si jedinic ep/mol ili ne nešto drugi. Ja svoj estradiol gledala, imaš online pretvarač. Moj bio 31. Progesteron sam radila 21. dan tak da mi to nije dobro ali valjda će biti dobar 2. dan.

  44. #994

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Auto, gorivo plus cestaraina. Zagreb_Lipovac, pa kroz Srbiju i onda u Makedoniji. Ako se dobro sjećam, taksist je spominjao neke manje iznose da se kod njih plaća. Ne sjećam se točno. Ali manje nego kod nas. I tu je put od kojih 12 sati.

    Medo2711, jeste vi pristali da dođete k njima na stimulaciju odmah ili će vam se još javiti? Kada je mene Bistra zvala, rekla je da će jedan par vjerojatno biti od početka stimulacije tamo.

  45. #995

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Sad gledam svoj progesteron i ispod 1 je, ali mi je zato estradiol 219. Nije mi dr ništa jučer spominjao da će biti problem za postupak. Ajme koliko komplikacija mi još moramo putem proći....
    Tvoj estradiol je u drugim mjernim jedinicama, no čini mi se da je ipak viši od 50 kada ga pretvoriš. Moj je recimo bio 236 pmol, odnosno 64,3 pg/ml. Svakako provjeri. No mislim da zbog estradiola neće toliko zezati (mojoj prijateljici nisu ni tražili da vadi estradiol npr.), tako da mislim da je progesteron ključan i on svakako mora biti ispod 1 jer se inače neće ostvariti oplodnja. Tako su meni objasnili.

  46. #996

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Evo pretvorila estradiol i u pg/ml je 59. A progesteron su mi zabunom izvadili 2. dan ciklusa, iako sam trebala doći 21. dan. To mi je spadalo ovu nedjelju kad sam bila u Mk. Dr rekao da ne moram vaditi na kraju. Sreća pa je to ispod 1. Nadam se da mi bez obzira na estradiol neće raditi problem.

  47. #997

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    E da, da li koja uzima aktivni folat? I koji? Do sad sam pila folcin, ali vidim da to nije to.

  48. #998

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Evo pretvorila estradiol i u pg/ml je 59. A progesteron su mi zabunom izvadili 2. dan ciklusa, iako sam trebala doći 21. dan. To mi je spadalo ovu nedjelju kad sam bila u Mk. Dr rekao da ne moram vaditi na kraju. Sreća pa je to ispod 1. Nadam se da mi bez obzira na estradiol neće raditi problem.
    Progesteron i estradiol se i vade (kada se ide na MPO) 2. dan ili 3. dan ciklusa. Tada ne smiju biti iznad tih nekih granica jer to je bitno za ostvarivanje oplodnje.

  49. #999

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Ja sam gledala nase letove,imas od 17.08 svaki skoro.Navecer odes u makedoniju popodne imas let.Ali skuzila sam da brzo nestaju ili ostalo malo mjesta..

  50. #1000

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Ja tek idem na konzultacije tamo i rijesiti papire...valjda ce reci sta.Ali ja cu joj napomenuti za ljekove.Ja cu ona uzeti tu,sta cu ici u Makedoniju po ljekove.To je sve komplicirano,nisu oni blizu...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •