Stranica 51 od 122 PrviPrvi ... 41495051525361101 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,501 do 2,550 od 6095

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #2501

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Leptirice82

  2. #2502

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Cure jeste li jutro prije transfera stavljale utrogestan vaginalno ili ste ga popile? U Cita sam ih uvijek morala popiti, a ovdje mi nisu ništa rekli....

  3. #2503

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Popij ih. I kod njih je tako. Mozda su ti zaboravili napomenuti

  4. #2504

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Cure jako mi je zao. Tocno znam kako se osjecate, uzasno je tesko nositi se s tim

  5. #2505

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Citiraj Robertina prvotno napisa Vidi poruku
    I Lunika koliko se doniranih embrija dobije za 6000 €? Kako su nastali embriji, odnosno ciji su? Iz Ukrajine? Sto se uopce sve zna o njima?

    Mi se vjerojatno znamo iz bolnice!
    Nece se Lunika sad opet javiti 2 godine hahaha.
    Al najlakse je napisati hu hu haha donacija embrija, sve pokriveno od strane RH eto me trudna i svi koji ovdje pisu znaju info od hzzo ali ako trebate pomoc ili kakav savjet , bilo sto kontaktirajte me i zena nestane.

    Ne, nezna se puno informacija i sve ove divne zene ovdje pisu sve do jedna kako idu dole pa sto ih zatekne i unatoc negativnom ishodu. Jedna plati ovo druga ono treca uopce to neplati itd.

    Pratim vas i citam i navijam za svaku od vas da se ostvari kao majka

  6. #2506

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Libra, vidim da ti nisam odgovorila...muz nista nije dodatno trebao platiti za vađenje markera

  7. #2507

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    93

    Početno

    Ja mogu, sa svoje strane, reci da su mi od pocetka napisali cijenu svega sto ide u postupak (materijal, prvi pregled, trosak jb, ivf, smrzavanje i cuvanje materijala). Jedno sto je jos otvoreno je cijena lijekova, obzirom je to individualno.... Tako da od pocetka znam u sto se upuštam... financijski mislim....

  8. #2508

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Mia ti ides o svom trosku jel tako? Ako sam dobro upratila?

  9. #2509

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    125

    Početno

    Cure zao mi je zbog vas kojima nije uspjelo,nadam se da necete odustati..ja sam ipak obavila ultrazvuk u Hr i ujutro moram biti kod dr.L na pregledu,da bi znao kad ce biti punkcija..nadam se da ce sve proci u redu

  10. #2510

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Iva83,
    ti ideš na donaciju isto?

    Sutra onda možda štoperica. Rade li oni uopće apsiracije subotom i nedjeljom?
    Koji ti je dan ciklusa? Ima folikula?

    Držimo fige da na uzv bude super folikula i da se puno njih oplodi.

  11. #2511

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Rade vikendom najnormalnije i punkcije i transfere!

  12. #2512

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    I meni bi bilo čudno da ne rade, ali nisam nikad bila čula dr. L da su radili vikendom. U postupku iz 8 mj. sam išla na uzv u Hrv u sub, javila mu nalaz i odgovorio mi je. Ne znam zašto sam mislila da on ne radi. Ili možda on ne radi vikendom ali radi neki drugi dr.

    Bitno da Ivi folikuli napreduju, neka ih bude dovoljno i za smrzliće.

  13. #2513

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Radi dr. L vikendom. Jedino ne budu vikendom svi biolozi. Oni se mijenjaju i kako mi je Boban objasnio to zovu dezurstvom. Jednom je on, drugi vikend je Aneta itd.
    Meni je transfer pao bas vikendom. Mislim bilo bi smijesno i neozbiljno da ne rade jer se ne moze bas sve prolongirati. Preozbiljne su to stvari.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 05.11.2020. at 23:48

  14. #2514

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    125

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Iva83,
    ti ideš na donaciju isto?

    Sutra onda možda štoperica. Rade li oni uopće apsiracije subotom i nedjeljom?
    Koji ti je dan ciklusa? Ima folikula?

    Držimo fige da na uzv bude super folikula i da se puno njih oplodi.
    Da i ja idem na donaciju,ja mislim da su rekli da rade,ali nisam sigurna..Danas mi je treci dan kako je m zavrsila,folikula ima od 9mm,sad koliko je to dobro ili nije vidjet cemo sto ce reci dr L nakon pregleda

  15. #2515

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Iva83, drzim fige da sve prođe dobro. Ja danas idem nazad, pa ti ostavljam Skopje da lipo uzivaš u svakom trenu svog boravka.

  16. #2516

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    125

    Početno

    Hvalaa Branca

  17. #2517

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Iva83 prvotno napisa Vidi poruku
    Da i ja idem na donaciju,ja mislim da su rekli da rade,ali nisam sigurna..Danas mi je treci dan kako je m zavrsila,folikula ima od 9mm,sad koliko je to dobro ili nije vidjet cemo sto ce reci dr L nakon pregleda
    Iva ne broji se tako da brojis dane kako je m zavrsila jer nekome traje 4 a nekome 6 dana npr.
    Koji ti je danas dan ciklusa?
    Dr. L obicno nakon 3 dana stimulacije salje na uzv i taj prvi uzv obicno bude negdje 6 dan ciklusa a dalje po potrebi.
    Ti bi onda danas trebala negdje biti 8 ili 9 dan ciklusa.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 06.11.2020. at 09:21

  18. #2518

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Branca, kakva je situacija kod tebe?

  19. #2519

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    Branca, kakva je situacija kod tebe?
    Čekam ET

  20. #2520

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    22

    Početno

    Citiraj Libra prvotno napisa Vidi poruku
    Nece se Lunika sad opet javiti 2 godine hahaha.
    Al najlakse je napisati hu hu haha donacija embrija, sve pokriveno od strane RH eto me trudna i svi koji ovdje pisu znaju info od hzzo ali ako trebate pomoc ili kakav savjet , bilo sto kontaktirajte me i zena nestane.

    Ne, nezna se puno informacija i sve ove divne zene ovdje pisu sve do jedna kako idu dole pa sto ih zatekne i unatoc negativnom ishodu. Jedna plati ovo druga ono treca uopce to neplati itd.

    Pratim vas i citam i navijam za svaku od vas da se ostvari kao majka
    Ma sto reci, neke treba bas ignorirati.

    Cure Atosiban se daje protiv kontrakcija i da ja sam ga dobila u dobitnom trecem postupku. Mora se aplicirati vrlo polako u venu 1 minutu.

    Puno pusica vam saljemo

  21. #2521

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Evo info za fet u slučaju prethodnog postupka preko hzzo-a.... Plaća se i nije pokriven hzzo-om. I u slučaju donacije spermatozoida i u slučaju donacije jajnih stanica. Potpuno jednako.
    Meni evo vratili 2 embrija, a preostalih 5 zamrzavamo.... I svi su odličniiiii
    Posljednje uređivanje od branca_i : 06.11.2020. at 12:06

  22. #2522

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Branca, bravo. Znaci, svih 7 su opstali. Odlično. Odmarate danas ili odmah putujete?

  23. #2523

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Meni je receno da nam je čuvanje smrzlića prvu god besplatno, a nakon toga 286e.

    Cura koja nije na forumu, bila je prije 2mj kod njih na fetu i platila je 870e sami fet. Ljekovi su posebno. A isto je prije bila na donaciji js kao i ja preko hzzoa. Nije se ni raspitivala da li joj to hzzo pokriva.

  24. #2524

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Bravo branca. Neizmjerno mi je drago. Uzivaj sad
    Hvala ti za info....zlata vrijede.

    Ajmo sad i ostale cure...cekam vas u novim pokusajima..jednom mora uspjeti

  25. #2525

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Vedre pisale smo u isto vrijeme.
    Sad znamo da se u oba slucaja donacije fet placa.

    Jako su poskuplil moram priznati.
    Privatno kad ides ivf je 2200 eura a smrzavanje i fet su oboje preko 800 eura.

    Vama je cuvanje jeftinije vjetojatno zato sto je preko hzzo-a.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 06.11.2020. at 12:52

  26. #2526

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Eto, imamo nešto novih info sada.

  27. #2527

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    Branca, bravo. Znaci, svih 7 su opstali. Odlično. Odmarate danas ili odmah putujete?
    Putujemo odmah jer smo tako karte kupili.... Mislila sam da će mi punkcija biti puno prije (ravnala se po Citu), a ono se ful pomaklo. Pitala sam i dr L i Bobana hoću li mijenjati karte za pon, ali su mi oba rekla nipošto, da nema veze.... Da ili se primi ili ne... Stvar sreće na kraju...

  28. #2528

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Od sinoć me toliko rasturaju hemroidi da ne mogu sjediti.... Probode da bi vrištala... Prvo sam se prepala da je vezano za punkciju, ali na kraju došlo na naplatu jedenje svega i svačega po Skopju.... A ni 20 dana tableta, stimulacije i sad utrića ne pomaže... Sad ću krepat na putu do doma.... Ali nema veze, glavno da je ovo drugo prošlo dobro pa ćemo izdržati i ovu napast...

  29. #2529

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    173

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Putujemo odmah jer smo tako karte kupili.... Mislila sam da će mi punkcija biti puno prije (ravnala se po Citu), a ono se ful pomaklo. Pitala sam i dr L i Bobana hoću li mijenjati karte za pon, ali su mi oba rekla nipošto, da nema veze.... Da ili se primi ili ne... Stvar sreće na kraju...
    Ma bice kako je BOG rekao.Srecno Branca i prijatno ti cekanje bete❤❤❤

  30. #2530

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Hvala cure
    Jedva čekam vaše vijesti..

  31. #2531

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    13

    Početno

    Drage moje forumašice, drago mi je da je moje javljanje izazvalo toliko interesa kod vas, osobito kod LareLane, Robertine i tebe Libra.
    Svima ženama na ovom forumu koje još uvijek ustraju u svojoj borbi protiv neplodnosti, da ostvare svoje temeljno pravo da postanu roditeljem bilo u Republici Hrvatskoj ili inozemstvu, te da zasnuju obitelj, želim sretno od srca.

    Ostalima, odgovaram nastavno kako slijedi.
    Prvo, moje svakodnevno ne javljanje na ovom forumu je rezultat svakodnevnih prvenstveno privatnih, profesionalnih i ostalih obveza koje imam tijekom dana bilo da se radi o radnom danu ili vikendu, a koje, dozvoljavam da imaju sve zaposlene majke, bilo da su u braku ili same odgajaju dijete. One koje to doista i rade će se u tome prepoznati, ostale neće.
    Uvodno bih svaku od vas pitala, koliko se vas aktivno ovaj tjedan, ali i prethodnih godina uključilo ili na bilo koji drugi način angažiralo da bi doprinijele tome da se na postupke medicinski potpomognute oplodnje ne mora ići u inozemstvo, bilo u Makedoniju, ili negdje drugdje, te da se sve može obaviti u Republici Hrvatskoj? Koliko je vas sudjelovalo i podržalo European Fertility Week 2020, koji se trenutno održava kod nas?.
    Ja nisam od "mlaćenja prazne slame" po forumima, one žene i parovi koji su trebali točne i precizne i detaljne informacije o postupku u Makedoniji, bili su na mene pravovremeno upućeni i sve smo iskomunicirali poštujući privatnost svakog od nas, te su naposljetku i sve obavili u Makedoniji, ali o tome nisu pisali. To je pravo svakako od nas da dio intime odluči zadržati za sebe ili podijeliti. Tko god je trebao do mene je došao, kao i do točnih i provjerenih i detaljnih informacija o postupku pred HZZO-om i u Acibadem Sistini u Skoplju.
    Druga, ne manje bitna činjenica je, da ovaj forum posjećuju i čitaju ljudi zaposleni u Acibademu Sistni u Skoplju, čiju pomoć tražite radi rješavanja postupka svoje neplodnosti i dobivanja djeteta, a iz prethodno pročitanog ima tu stvarno svakakvih observacija, individualnih percepcija koja graniče s granicom dobrog ukusa pojedinih članica foruma. Svatko ima pravo na svoje mišljenje, i na moramo se svi slagati oko svega, ali nedopustivo je da se omalovažava i podcjenjuje te nedovoljno valorizira rad te dovodi u pitanje profesionalizam djelatnika Klinike Acibadem Sistina gdje tražite zadnju slamku spasa i rješenje pitanja vaše neplodnosti koju još uvijek ne možete liječiti i riješiti prema trenutno važećim zakonima u Republici Hrvatskoj.
    Treće, ovaj forum od samog njegovog početka smatram prvenstveno izvorom informacija, koji se u više navrata pokazao i ne tako točan te podložan dnevnim izmjenama ovisno o percepciji i subjektivnom dojmu svake forumašice po naosob.
    Dakle, cilj foruma je izvor točnih informacija i njihov prijenos, ali ne na uštrb iznošenja privatnog dijela života. Smatram da cilj istog nije niti sklapanja prijateljstva.

    Ono što je činjenica, jest da sam ja tada jedina u Republici Hrvatskoj podnijela zahtjev HZZO-u za donaciju embrija radi liječenja neplodnosti u Skoplju (dakle ne unutar Europske Unije), i tada nisam znala kakva će odluku donijeti HZZO jer o tome nije postojala praksa vezano uz takav postupak u Sjevernoj Makedoniji. Cijena donacije 2 embrija i čitav postupak (bez lijekova) utvrđena je po specifikaciji i predračunu poliklinike Acibadem Sisitina i iznosila je s čitavim postupkom 6.000,00 Eura, 2018. To su činjenice.

    Ja nikad nisam rekla niti napomenula da imam više genetskog materijala ili "smrzlića" kako vi to nazivate, što mi je totalno neprihvatljivo za nazivanje istog. Kao i pitanje koliko se embrija "dobije" za 6.000,00 Eura, niti je to tržnica, niti se mi pogađamo, niti je prihvatljivo takovo vaše poimanje postupka za koji prije svega da bi se na isti žena odlučila mora prethodno iscrpsti sve zakonom dopuštene mogućnosti postupaka u Republici Hrvatskoj, te prvenstveno željeti dijete i postati majkom više od svega, svakoga i ičega, te biti psihofizički zdrava i spremana na to, kao i na činjenicu da će u životu djetetu morati biti i majka i otac!

    Svaki novi postupak u Skoplju, iziskuje novi postupak medicinske obrade u RH i novo utvrđenje činjenica i novo podnošenje zahtjeva HZZO-u.

    Ja mogu razumjeti vaše razočarenje, bol, tugu, padove, nezadovoljstvo zdravstvenim sustavom i zakonima koji uređuju neplodnost, te neizvjesnost financijskog iscrpljivanja, no nadam se da ćete vi na kraju svoje borbe ipak iskusiti neizmjernu sreću i blagoslov kad vas dijete koje rodite zove "MAMA", ali to tada ste drage moje same u toj borbi na tom putu i to je jedna nepobitna činjenica.

    Uživajte u vikendu i ne nadajte se mojem skorom javljanju

  32. #2532

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    125

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Iva ne broji se tako da brojis dane kako je m zavrsila jer nekome traje 4 a nekome 6 dana npr.
    Koji ti je danas dan ciklusa?
    Dr. L obicno nakon 3 dana stimulacije salje na uzv i taj prvi uzv obicno bude negdje 6 dan ciklusa a dalje po potrebi.
    Ti bi onda danas trebala negdje biti 8 ili 9 dan ciklusa.
    Neznam kako se broje dani,jer mi je ovo uopce prvi susret sa svime sto se tice stimulacije i svega...po tome prvi ultrazvuk sam imala sedmi dan,a danas je onda 9dan,imala sam ultrazvuk kod dr L,koji je mislio da nesto nije uredu,ali je rekao da je sve odlicno.U pon vadim ponovno estradiol pa ce se onda znati kada ce biti punkcija

  33. #2533

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Iva83 prvotno napisa Vidi poruku
    Neznam kako se broje dani,jer mi je ovo uopce prvi susret sa svime sto se tice stimulacije i svega...po tome prvi ultrazvuk sam imala sedmi dan,a danas je onda 9dan,imala sam ultrazvuk kod dr L,koji je mislio da nesto nije uredu,ali je rekao da je sve odlicno.U pon vadim ponovno estradiol pa ce se onda znati kada ce biti punkcija
    Onda sam dobro i rekla da si 8 ili 9 dan.
    E to je ono sto ja stalno govorim da neznaju svi ocitati/napraviti uzv i svako oko drugacije vidi i mjeri folikule i endometrij. Zato je najbolje biti kod njih dole ako je ikako moguce. Eventualno ovako kao ti samo jedan uzv doma napraviti i pravac dole.
    A to sto su folikuli bili ok 9 mm na 7 dan ciklusa je sasvim normalno. Treba njima nekada da se pokrenu i podju rasti.

  34. #2534

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    125

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Onda sam dobro i rekla da si 8 ili 9 dan.
    E to je ono sto ja stalno govorim da neznaju svi ocitati/napraviti uzv i svako oko drugacije vidi i mjeri folikule i endometrij. Zato je najbolje biti kod njih dole ako je ikako moguce. Eventualno ovako kao ti samo jedan uzv doma napraviti i pravac dole.
    A to sto su folikuli bili ok 9 mm na 7 dan ciklusa je sasvim normalno. Treba njima nekada da se pokrenu i podju rasti.
    Da bila sa u pravu kad si tako rekla ,kad mi je rekao da je sve odlicno ,kad sam to od njega cula bilo mi je odmah lakse

  35. #2535

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Evo info za fet u slučaju prethodnog postupka preko hzzo-a.... Plaća se i nije pokriven hzzo-om. I u slučaju donacije spermatozoida i u slučaju donacije jajnih stanica. Potpuno jednako.
    Meni evo vratili 2 embrija, a preostalih 5 zamrzavamo.... I svi su odličniiiii
    Super,nadam se da ovi vise nece trebati..i da ces napokon ti pokrenuti dobre vijesti.Cestitam

  36. #2536

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    A zašto joj više "ovi" ne bi trebali? Možda će htjeti na drugo dijete, možda treće....možda i peto.
    Posljednje uređivanje od LF2 : 06.11.2020. at 20:23

  37. #2537

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    branca_i,

    po koliko smrzavaju embrije?
    Po 1,2? Ili te to pitaju?

    Držimo fige!! Neka bude usoješno.

  38. #2538

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    A zašto joj više "ovi" ne bi trebali? Možda će htjeti na drugo dijete, možda treće....možda i peto.
    Misli za sad nece trebati,ne za kasnije...sory sta se vise nesmije covjek zezati...

  39. #2539

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    branca_i,

    po koliko smrzavaju embrije?
    Po 1,2? Ili te to pitaju?

    Držimo fige!! Neka bude usoješno.
    Iskreno nemam pojma, nisam ni pitala od svog uzbuđenja. Pretpostavljam 2, 2 i 1....Ako ne vraćaju po 3, bar nisam još pročitala.

  40. #2540

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    22

    Početno

    Lunika tezak post za citati u ovim teskim vremenima :/

    xxx

    Ne, ne citaju zaposlenici forum. Vec je Boban s puno mas jos uvijek u kontaktu pa cuje po neku rijec, inace ga to uopce ne zanima.
    Zanimljivo je kako si stala u obranu zaposlenika Klinike Sistine a nasih dr iz Petrove nisi koji se takodjer povlace po forumu.

    Ovaj forum je i pokazao tocne informacije..kako ne, samo sto se u Sistini nisu djelatnici pokazali da su procitali ugovor sklopljen s RH.

    Mozda i jesi prva podnjela zahtjev, mogla sam i ja, u istom mj.smo bile u Sistini u istom mj.i rodile. Ali nisam jer me je bilo sram da kao samica idem i da se financira RH a svakodnevno gledam zene kako se bore. Ne, nisam imala srca za to.

    To jesu smrznuti embriji pa nismo ih nazvali neznam ti ni ja kako, cemo drama tolika.

    https://www.google.com/amp/s/m.vecer...portasa-999858

    Ovo tekst i odlazak nasih novinara je zasluga LareLane
    Posljednje uređivanje od Inesz : 08.11.2020. at 18:14 Razlog: netočne tvrdnje u vezi volonerki i članica Udruge RODA

  41. #2541

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    R aaaaaa hvala ti za ovaj link, pa skroz sam na to zaboravila!

    LF ti si vec u terminu ili?
    Draga javi nam kad postanes MAMA....da ti sve cestitamo a i ova tema to zasluzuje, naravno ti na prvom mjestu zasluzujes da se razumijemo.

  42. #2542

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    R aaaaaa hvala ti za ovaj link, pa skroz sam na to zaboravila!

    LF ti si vec u terminu ili?
    Draga javi nam kad postanes MAMA....da ti sve cestitamo a i ova tema to zasluzuje, naravno ti na prvom mjestu zasluzujes da se razumijemo.
    Brojimo sitno. Naravno da javim, tu sam s vama od početka svog putovanja ♥️
    Samo da sve prođe u redu. Još uvijek imam osjećaj da se dešava nekom drugom, ne meni...svaki put kad se probudim po noći gledam jel mi trbuh tu ili sanjam, još uvijek ne vjerujem.

  43. #2543
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Lunika ajde nemoras odmah đonom!

    Ovaj forum ima i te kakve vazne i pouzdane informacije a u prvu ruku tocne. Nisu cure krive sto se u Sistini nije procitao pravilnik sto se placa a sto ne od strane hzzo-a.

    Nema nikakvih neugodnih sadrzaja ili kako si ti nazvala "svakakvih observacija" i ne dovodi do nikakvog uopce pitanja da granici sa dobrim ukusom.

    Naravno da traze zadnju slamku spasa, pa zato i postoje pa nek se pokazu.
    Razgovor s njihovim psihologom je toliko smijesan jer je formalnosti radi samo da se obavi. Njima je to posao i u interesu da svi idu u postupak i nitko nije odbijen.

    Dakle, na ovom podforumu su sve informacije tocne koje su se pisale i cure hvala vam na tome.
    Ruzno je da si to uopce dovela u pitanje a prvo si se tu javila za svoju pomoc i dobila informacije.

    Inace forumasica Lorena je ikad za samice napisala i otvorila temu i njen post je osvanuo u novinama.

    Cure sretno vam svima!

  44. #2544
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    drage cure, došla sam vas pozdraviti i zahvaliti vam se na dijeljenju korisnih info - već par mjeseci otvaram ovu temu poskrivečki i već ste mi puno pomogle

    imam 36god, u POI / prijevremenu menopauzu sam počela ulaziti krajem 20ih. bila sam 5 godina u mpo s bivšim partnerom koji nije bio za donaciju js. nakon nekoliko godina izvan mpo, s novim partnerom razgovaram o donaciji i vjerujem da ćemo se uskoro upustiti u tu priču. on je definitivno za, meni je još uvijek malo teško odlučiti se za emocionalni rollercoaster iščekivanja. nažalost, osim mog stanja, sad imamo i muški faktor koji je indikacija za icsi...

    bila bih vam jako zahvalna za dvije info - znate li kakva je situacija u klinici s obzirom na covid-situaciju? (javit ću se i njima kad za to dođe vrijeme, ali info od vas mi je dragocjen za ikakvo planiranje) i drugo - radi li se u klinici isci u svakom slučaju prilikom donacije js?

    hvala unaprijed
    Posljednje uređivanje od sushi : 07.11.2020. at 21:34

  45. #2545

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Sushi ja cu te samo pozdraviti a nadam se da ce se netko od cura javiti koja zna dal se radi icsi u svakom slucaju kod donacije js.
    A koliko mogu zakljuciti da normalno rade za vrijeme covida jer evo cure su bile sad nedavno a branca je zadnja bila.
    Sretno
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 07.11.2020. at 23:23

  46. #2546

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Sushi, pozdrav! I ja ti želim sreću, da donesete odluku koja je za vas najbolja. Što se tiče covida i klinike.... Na ulazu u kliniku se mjeri temperatura i cijelo vrijeme boravka u klinici se nosi maska (ja sam nosila i cijelu punkciju, buđenje, transfer.....). To je sve... Nema testiranja za sad. E da, i suprug nije mogao baš sjediti cijelo vrijeme u čekaonici dok ja svoje obavljam. Nastoje da pratnje baš nepotrebno ne zatrpavaju čekaonicu. Tako je bilo sad kad sam bila, a kako će biti dalje tko zna. Inače su svi svugdje jako disciplinirani sto se tiče mjera, skoro pa svi nose maske vani.... Što se tiče icsi-a nismo ga radili, ali pretpostavljam da rade jer su ipak poznata klinika koja radi s parovima, samcima s različitim dijagnozama... Svakako ih taj dio pitaj.

  47. #2547

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Mia38 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mogu, sa svoje strane, reci da su mi od pocetka napisali cijenu svega sto ide u postupak (materijal, prvi pregled, trosak jb, ivf, smrzavanje i cuvanje materijala). Jedno sto je jos otvoreno je cijena lijekova, obzirom je to individualno.... Tako da od pocetka znam u sto se upuštam... financijski mislim....
    Mia dal je cijena sjemena za 3 puta ostala ista 3000 eura?
    Oprosti ako si vec pisala.
    Ja kad sam isla bila je 2650 a brzo nakon toga je vec bila 2800 eura. Ova cijena od 2800 je iz 2015-te a katesplit cini mi se i robertina su vec 2017 ili 2018 placale po 3000 eura.

    Mozda je ovo razlika u 50 eura...ova cijena od 2800. Ako nije 2800 bila onda je 2850.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 08.11.2020. at 11:44

  48. #2548

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Mia dal je cijena sjemena za 3 puta ostala ista 3000 eura?
    Oprosti ako si vec pisala.
    Ja kad sam isla bila je 2650 a brzo nakon toga je vec bila 2800 eura. Ova cijena od 2800 je iz 2015-te a katesplit cini mi se i robertina su vec 2017 ili 2018 placale po 3000 eura.

    Mozda je ovo razlika u 50 eura...ova cijena od 2800. Ako nije 2800 bila onda je 2850.
    Da, 3000 tisuce je.... i by the way iznenadila sam se koliko malo donora slobodnih za Hrv ima.... ono ispod 10...

  49. #2549

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Mia38 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, 3000 tisuce je.... i by the way iznenadila sam se koliko malo donora slobodnih za Hrv ima.... ono ispod 10...
    To su ti u klinici rekli?

  50. #2550

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    To su ti u klinici rekli?
    Branca mislis za broj donora?! Boban mi je izvukao sto je slobodno jer niti jedan od 3 koja sam ja birala preko neta nije bio slobodan.... i izvukao njih 10-ak....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •