Stranica 60 od 122 PrviPrvi ... 1050585960616270110 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,951 do 3,000 od 6095

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #2951
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj sara79 prvotno napisa Vidi poruku
    Inesz a kako npr ti kao administratorica foruma i na temelju profesionalnih i volonterskih znanja nisi reagirala na uvoz spermatozoida iz Danske u Hr i odradjenog ivf postupka doniranim stanicama? To je dozvoljeno u Hrvatskoj?
    Forumašica je napisala da je sama stavila spermu u svoju vaginu. Nije bio riječ ni o kakvom IVF postupku.

  2. #2952
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Da, i ja sam tako skužila iz “self help aplikacije, ako me razumijete”.
    Ovaj tramak po klinikama je bio sa smrznutim spermijima od muža do kojih su naknadno došli punkcijom testisa.

  3. #2953

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    AMH – anti-Müllerov hormon - pokazatelj rezerve tj. preostalih jajnih stanica u jajnicima.

    Uobičajena je praksa pacijenticu obavijestiti o izgledima za uspjeh prije zahvata. Kod IVF-a ključni faktor koji određuje izglede za rođenje djeteta je dob žene.

    Zbilja me čudi da dr prije postupka koji uključuje hormonsku hiperstimulaciju jajnika, aspiraciju folikula i na koncu ukupnu cijenu veću od 3000 eura, sa ženom starijom od 40 godina nije razgovarao o izgledima za uspjeh.

    Općenito kod 40+ izgledi za rođenje djeteta su ispod 10%. Ali, to sigurno i sama znaš...
    Sretno!
    Mislim da smo se krivo sporazumijele. Dr.je trazio da napravim razne nalaze. Nakon sto sam sve obavila, posjeo me i objasnio kako stvari stoje. Da su tu godine, rezerve su manje, ovo ono.. Objasnio mi je i da obzirom na moju dob nema smisla gubiti vrijeme i novac na inseminaciji koju sam ja jako forsirala jer me nilo starh stimulacija. Jasno je bilo iz razgovora da su sanse ogranicene. Ali pogledavsi nalaze i moj uzv i one neke prohodnosti i cuda rekao je da imamo super polaziste. Ali ne, nije mi dao nikakav broj u smislu postotka... Mislim, meni je sve jasno sto je rekao. Nisam niti ocekivala neki postotak, niti mi se to cini realno.
    Ali da, sve mi je bilo jasno. Mislim ja sam vadila hormone u vise navrata jer je u svakom trenu zelio znati kako stojimo i prilagoditi stimilaciju. Ja sam inace skepticna, ali ne osjecam se dovedeno u zabludu. Bas zato jer sam svjesna situacije sam zamrza 2 embrija i jos jedna straw...

  4. #2954

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    Ja nisam dugo u IVF vodama, ovo mi je prvi put.. Tako da ne baratam svim pojmovima kao vi.. :/ Ali vjerujem gin.i dr.mpo kada kazu da su nalazi ok. I kad sam ih ja gledala sve mi se cinilo u onim zadanim intervalima...
    Evo nasla sam AMH 13.9 pmol/L

  5. #2955

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    Lara Mrak, mrak kako je sve lijepo uspijelo odmah ❤
    Posljednje uređivanje od Bilbo-mali : 20.12.2020. at 21:23

  6. #2956

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Ma, ovdje nije tema naše godine, one su takve kave jesu i svatko tko je u postupcima ima ista nadanja i želje.

    Kako nisam u postupcima, mogu zadržati kritički odnos prema informacijama koje forumašice ovdje pišu, a kao administratorica foruma i na koncu na temelju profesionalnih i volonterskih znanja te iskustva, imam potrebu reagirati.

    Ne, nije u redu kada liječnik prije postupka ne razgovara sa ženom od 41 godinu koja u postupak ide s vlastitim stanicama i plaća muški genetski materijal, koji su izgledi za uspjeh povezani uz dob žene.

    Također, nije ni tema moj IVF postupak od prije 10 godina u hrvatskoj bolnici. Ali, da, na mojih malo više od 40 godina, AMH od 24 pmol/L i FSH od 6,5 I.J., oba liječnika i embriolog u postupku imali su potrebu informirati me kao pacijenticu o povezanosti dobi i izgleda ta rođenje djeteta.
    Meni je zaista zao, nisam bila svjesna da sam ostavila dojam da dr.samnom nije razgovarao i uputio me u stanje stvari i ocekivanja. Bila sam u nekoliko klinika u fazi trazenja klinike. Napravila sve pretrage koje su trazili. Sa svakim nakon toga razgovarala o mogucnostima zaceca i realnim opcijama nacina ostvarivanja istog.

  7. #2957

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da se većina nas cura i predobro upozna sa svim mogućim postocima uspješnosti u ovom jaaako teškom MPO postupku, posebno kod donacija. Većinom smo svjesne same sto mozemo očekivati. Mene osobno su doktori već u RH upozorili da mi je svaki mjesec bitan. Ali isto tako da je i svaka žena jedinstvena i svoja priča. Ja iako imam punih 40 godina, po doktorima sto u RH, ali i u Mk, imam jajnike kao u cure od 20 godina, sa hrpetinom antralnih i dobrim amh. Na stimulaciju uvijek odgovorim više nego dobro. Ali sam svojih godina itekako svjesna i od njih ne mogu pobjeći. I mozda sam upravo ja "krivac" za do sad sve neuspjehe postupaka. Ali idem dalje i pokušavam naći nadu i pozitivu u borbi dalje... Iskreno negative nam ne treba.... Niti jednoj od nas ovdje... Realnosti smo, smatram, itekako svjesne!
    Sretno Samo hrabro

  8. #2958

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Medo ovo ti znaci da su embriji na 3 dan 8-stanicni i 7 -stanicni. Po dva. Ove oznake G1 i G2 je meni Boban rekao tocno sto je al sam ti ja to zaboravila. Ako nije nesto povezano s fragmentacijama pa su to ocjene. Al nemoj me sto posto uzeti za rijec.
    Ovo za stanice sam sto posto sigurna.
    I kod mene je tako pisalo samo na drugi dan 4CG1 i 5CG2.
    G oznacava kvalitetu gdje je G1 najbolja kvaliteta.
    PN je oznaka za pronukelus, oplodjenu js. Valjana oplodjena js mora imati 2 pronukleusa (2PN) - jedan od js., drugi od spermija. Stanice koje imaju bilokju drugu brojku ispred PN nisu valjane. Dakle, 0PN, 3PN su nevaljale.
    Posljednje uređivanje od Bilbo-mali : 20.12.2020. at 21:50

  9. #2959

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Bilbo hvala na objasnjenju, jednostavno nemozes sve zapamtiti a i bilo je to vec davno.

    Nedaj se obeshrabriti. Netko moze i super savrsene nalaze imati i da ne dolazi do trudnoce niti prirodne niti putem ivf. Pravilo je da pravila nema. Ja sam imala jako lose nalaze i dosta su cure tu burno reagirale na forumu, ali kako god do trudnoce je doslo. Tesko da bi me netko u Hr s tako visokim FSH uzeo uopce u postupak. Ja nista nisam znala, vjerojatno su mi se mnoge i smijale.

    Amh hormon....2013-te se malo gdje u Hr uopce moglo testirati i nasi dr su na njega odmahivali rukom ako se nevaram. Vjerovali su antralnim folikulima, uzv i odnos fsh i lh. Ja sam svoj vadila u Synlabu tada prije 7 godina i to su odredjen dan imali kad su vadili pa su javljali zenama jer mozes bilo kojeg dana ciklusa i prikupljeni uzorci su se slali u Njemacku pa sam tako par dana taj nalaz cekala. Sad ga radi svaka bolnica. Tad je jedino mozda mozda Vinogradska radila.

    Ako sam sta tu na forumu naucila je dok god dobijes ok broj js i one se oplode i lijepo dijele, i ako su ti embriji bez fragmentacija treba pokusati sa vlastitim js. Vidi biolog kakve su ti js jer radi s njima.

    Svakakvih prica ima a jedna forumasica Nabla je davno navela primjere s visokim FSH a da su spontano ostale trudne. Ako to nadjem ostavit cu ti link da procitas.

    Koji si dan od transfera? Transfer je nulti dan!

  10. #2960

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Bilbo hvala na objasnjenju, jednostavno nemozes sve zapamtiti a i bilo je to vec davno.

    Nedaj se obeshrabriti. Netko moze i super savrsene nalaze imati i da ne dolazi do trudnoce niti prirodne niti putem ivf. Pravilo je da pravila nema. Ja sam imala jako lose nalaze i dosta su cure tu burno reagirale na forumu, ali kako god do trudnoce je doslo. Tesko da bi me netko u Hr s tako visokim FSH uzeo uopce u postupak. Ja nista nisam znala, vjerojatno su mi se mnoge i smijale.

    Amh hormon....2013-te se malo gdje u Hr uopce moglo testirati i nasi dr su na njega odmahivali rukom ako se nevaram. Vjerovali su antralnim folikulima, uzv i odnos fsh i lh. Ja sam svoj vadila u Synlabu tada prije 7 godina i to su odredjen dan imali kad su vadili pa su javljali zenama jer mozes bilo kojeg dana ciklusa i prikupljeni uzorci su se slali u Njemacku pa sam tako par dana taj nalaz cekala. Sad ga radi svaka bolnica. Tad je jedino mozda mozda Vinogradska radila.

    Ako sam sta tu na forumu naucila je dok god dobijes ok broj js i one se oplode i lijepo dijele, i ako su ti embriji bez fragmentacija treba pokusati sa vlastitim js. Vidi biolog kakve su ti js jer radi s njima.

    Svakakvih prica ima a jedna forumasica Nabla je davno navela primjere s visokim FSH a da su spontano ostale trudne. Ako to nadjem ostavit cu ti link da procitas.

    Koji si dan od transfera? Transfer je nulti dan!
    Hvala za potporu, Lara.
    ET je bio u petak. Danas je onda 2dan.
    Cijeli ovaj put je bio tako neizvjestan, sve vi to znate kako bude...
    Otisla sam u Sistinu 9dc sva malo obeshrabrena.
    U HR smo pratili folikule i 4dc su se izdvojila 2 vodeca, bilo je jos 2 manja ali ih je dr.otpisala. 6dc u HR dr.kaze da je samo jedan vodeci... Doslo mi je da ne idem nigdje, da uopce ne idem u postupak. Ali bila sam vec na terapiji i otisla sam. 9dc u Sistini imam 4 folikula dobre velicine i tu sam se pocela nadati da ima sanse..

    Burno reagirale?
    A mislim zasto? Mozemo mi pratiti razne statistike, ali na kraju nikada ne znas hdje si u skli postotka koji ti je netko dao. I da je sansa 65% ako si u onih drugi 35% jeziga za tebe je to 100% fail. Samo ne treba odustati.

  11. #2961

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Bilbo, upravo kako LaraLana piše, pravilo je da pravila nema. Drzim ti fige U ovim danima čekanja bete budi što više pozitivna i ne gubi nadu.
    A mi definitivo moramo nastojat vjerovat doktorima i embriolozima jer u protivnom sve ovo nema smisla.

  12. #2962

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    https://kutak.forumotion.com/t580-tr...-i-povisen-fsh

    Evo nasla sam. Ima par cura s roda foruma. U svakom slucaju zanimljivo.

    P.S. ne znaju svi dr vidjeti i izmjeriti folikule. I super da nisi odustala. Najbolje je dole kod njih sto ranije biti bas iz eto tih razloga i da si ne pravis stres.

  13. #2963

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    Hvala vam, cure
    Tu smo da damo sve od sebe s onime sta trenutno imamo. I da se ne obeshrabrimo, samo pozitivo!
    Slazem se, Branca.
    To se velike stvari i nisu za zez..
    U kojoj si ti fazi?

  14. #2964

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Bilbo-mali prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala vam, cure
    Tu smo da damo sve od sebe s onime sta trenutno imamo. I da se ne obeshrabrimo, samo pozitivo!
    Slazem se, Branca.
    To se velike stvari i nisu za zez..
    U kojoj si ti fazi?
    Ja sam mislila sad s ovim ciklusom krenut u prirodni fet. Ali kako su uveli propusnice i pitanje je kako će voziti busevi i avioni, mislim da ću odustati. 2. dan ciklusa mi je i pretpostavljam da bi doli trebala biti negdi oko nove godine za transfer. Dr. L mi je nakon zadnjeg neuspjelog ivf-a dao da napravim genetske i imunološke pretrage. Danas ću dignuti još nalaze za trombofiliju jer sam još samo njih čekala, pa ću se javiti dr. L da vidim sto on kaže. Da nisu zakomplicirali sa ovim putovanjima išla bi, a sad se još dvoumim. Previše se zakompliciralo. Kad si se ti vratila u RH? Jesi morala imati pcr?

  15. #2965

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam mislila sad s ovim ciklusom krenut u prirodni fet. Ali kako su uveli propusnice i pitanje je kako će voziti busevi i avioni, mislim da ću odustati. 2. dan ciklusa mi je i pretpostavljam da bi doli trebala biti negdi oko nove godine za transfer. Dr. L mi je nakon zadnjeg neuspjelog ivf-a dao da napravim genetske i imunološke pretrage. Danas ću dignuti još nalaze za trombofiliju jer sam još samo njih čekala, pa ću se javiti dr. L da vidim sto on kaže. Da nisu zakomplicirali sa ovim putovanjima išla bi, a sad se još dvoumim. Previše se zakompliciralo. Kad si se ti vratila u RH? Jesi morala imati pcr?
    Ma da ova korona nam samo dodatno komplicora stvari. Za ulazak u MA nije trebalo kada sam isla, prije 10 dana. U HR sam se vratila u petak, trebao je test ili te stave u samoizolaciju dok ne napravis test i posaljes im pa ti skinu samo izolaciju. Ili ako vec imas test, jos bolje. Ja ga nisam imala...
    Ja sam dr.L puno vjerovala, to je vazno u postupku..
    Drzim fige.
    Posljednje uređivanje od Bilbo-mali : 21.12.2020. at 06:16

  16. #2966

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Bilbo-mali prvotno napisa Vidi poruku
    Lara ti si imala 4opl.js i vracala 2 po 2? Iscitala sam negdje ali nisam sigurna. Je li ti ostalo materijala i sto si ucinila? Hvala ti.
    Bilbo vidim da ti nisam napisala za materijal. Ostalo mi je bilo za jos jednom. Mozes ga dati unistiti, pokloniti klinici za istrazivanja i jos jedna opcija je bila. Nakon rodjenja drugog djeteta sam otisla dole kod njih jer se trebaju papiri potpisati za sto se odlucis.
    Tako da to sam rijesila i vise nemam da ne placam cuvanje bezveze.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 21.12.2020. at 07:52

  17. #2967

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    I da, ok ti je raditi betu 12 dan od transfera. I ja sam..10 dan sam imala pozitivan test, onaj super osjetljivi Gravignost ultra od 10 miu. Imas i Geratherm test.

  18. #2968

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Branca zao mi je sto ti sad ovo sve remeti planove al se nadam da ce se uskoro sve ovo malo smiriti

  19. #2969

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj Bilbo-mali prvotno napisa Vidi poruku
    Predivno
    Sretno,cekamo lijepe vijesti.

  20. #2970

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam mislila sad s ovim ciklusom krenut u prirodni fet. Ali kako su uveli propusnice i pitanje je kako će voziti busevi i avioni, mislim da ću odustati. 2. dan ciklusa mi je i pretpostavljam da bi doli trebala biti negdi oko nove godine za transfer. Dr. L mi je nakon zadnjeg neuspjelog ivf-a dao da napravim genetske i imunološke pretrage. Danas ću dignuti još nalaze za trombofiliju jer sam još samo njih čekala, pa ću se javiti dr. L da vidim sto on kaže. Da nisu zakomplicirali sa ovim putovanjima išla bi, a sad se još dvoumim. Previše se zakompliciralo. Kad si se ti vratila u RH? Jesi morala imati pcr?
    Nadam se da ce se smiriti situacija.Ali ja mislim da mi imamo pravo jer se ide zbog medicinskog razloga.Tako da ja mislim da je avionom najbolja opcija.Naravno da ako ce vam pasati.Jel muz radio kardiogram?Koje si tocno pretrage radila?ako ti nije proglem napisati.Nemoras mi pisat za trobofoliju.Hvala ti...

  21. #2971

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Medo, muz ne treba ništa jer smo donacija sjemena.
    Sad sam definitivno provjerila i buseva mi nema za doći do Zg u vrijeme kad bi mi trebalo. CA je isto otkazala jedan let, a sve prije i posli mi ne paše. Ima AirSerbia i čak nisu skupi, ali opet je problem bus. Ma što je tu je, ne moze na silu.... Ići ću u 1.mj...barem se nadam da će biti lakše s javnim prijevozom i propusnicama.

  22. #2972

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Medo, muz ne treba ništa jer smo donacija sjemena.
    Sad sam definitivno provjerila i buseva mi nema za doći do Zg u vrijeme kad bi mi trebalo. CA je isto otkazala jedan let, a sve prije i posli mi ne paše. Ima AirSerbia i čak nisu skupi, ali opet je problem bus. Ma što je tu je, ne moze na silu.... Ići ću u 1.mj...barem se nadam da će biti lakše s javnim prijevozom i propusnicama.
    Brzo je 1 mj,nemoj naravno siliti.Nista necemo dobiti sa tim.Do 8.1 su epropusnice.Tako da ce biti lakse vec.Aha,sory malo sam jos sva izvan sebe...sad skuzila zasto bi to vadili

  23. #2973

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Medo2711, kako se osjećaš? Jesi vadila krv i bila na pregledu ?

  24. #2974

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Medo2711, kako se osjećaš? Jesi vadila krv i bila na pregledu ?
    Jesam,beta pada naravno.Krva slika dobra osim sto su leukociti snizeni.Srecom sve otislo iz mene.Zadnji cuk sam imala u petak kad je sve izaslo.Napokon prestala krvariti.Cekamo novu mengu.Ocito sve od toga i stresa.Ja se osjecam ok,ali u sebi jako lose.U 1 mj idem kod dr.da mi ispuni papire za hzzo.Do tad cu raditi sve nalaze sta ima i priremit se za opet.

  25. #2975

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Medo2711, drago mi je da si bolje. Sad korak po korak, i iz dana u dan. Nadam se da nas sve čeka sreća na kraju. Ova godina je u svakom pogledu bila strašna i ne ponovila se više...

  26. #2976

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Medo2711, drago mi je da si bolje. Sad korak po korak, i iz dana u dan. Nadam se da nas sve čeka sreća na kraju. Ova godina je u svakom pogledu bila strašna i ne ponovila se više...
    Naravno,trebat ce vremena.Ne ponovila se ova godina.Idemo u lijepsu 2021.

  27. #2977
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa, nemoj tako oštro Inesz! Svatko ima pravo na nadu.
    A i 10% znači desetoro rođene djece na 100 postupaka. Nije to tako malo.
    Slažem se. Nada je ono što svatko treba i gaji u sebi. Nitko to ne spori.
    Razumijevanja, podrške, dobrih želja dobije se na ovom forumu. Znači to puno i velika je vrijednost ove zajednice.

    Ali, ovaj forum ima informativni i edukativni karakter, pa je ovdje važno je istaknuti kako je dio etične medicinske prakse, ujedno i pravo svakog pacijenta - pravo na obaviještenost.

    Ako nitko od liječnika prije postupka pacijentu ne izloži medicinsku procjenu ishoda postupka i izgleda za uspjeh, to jasno treba istaknuti kao veliki propust liječnika i klinike i kao povredu prava pacijenata.

    Ovdje je osobito to važno istaknuti jer mnogi parovi/žene plaćaju za zahvate u području reproduktivne medicine, izrazito velike svote novaca, a o uloženim snagama, vremenu, emocijama i svim drugim nematerijalnim resursima nije potrebno ni pisati.

  28. #2978

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam,beta pada naravno.Krva slika dobra osim sto su leukociti snizeni.Srecom sve otislo iz mene.Zadnji cuk sam imala u petak kad je sve izaslo.Napokon prestala krvariti.Cekamo novu mengu.Ocito sve od toga i stresa.Ja se osjecam ok,ali u sebi jako lose.U 1 mj idem kod dr.da mi ispuni papire za hzzo.Do tad cu raditi sve nalaze sta ima i priremit se za opet.
    Medo
    Posljednje uređivanje od Bilbo-mali : 21.12.2020. at 16:03

  29. #2979

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    Hvala, cure
    Klara 10nt? Uuuuu pa to je brzo!

  30. #2980

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Bilbo-mali prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala, cure
    Klara 10nt? Uuuuu pa to je brzo!
    Da da, 10 dan nakon transfera

  31. #2981

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Bilbo ti si u izolaciji ili?
    Ako da imas online ljekarne pa si mozes test naruciti kad se odlucis raditi. Samo pouzdane i super osjetljive od 10 miu.

  32. #2982

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Bilbo ti si u izolaciji ili?
    Ako da imas online ljekarne pa si mozes test naruciti kad se odlucis raditi. Samo pouzdane i super osjetljive od 10 miu.
    Jesam Lara, ali narucila sam se za PCR sutra da skinem izolaciju. Moram raditi..
    Bas sam maloprije gledala Gravignost i bas te htijedoh pitati koji.. Mini, duo i neki ultra ili tako nesto..
    Posljednje uređivanje od Bilbo-mali : 21.12.2020. at 21:01

  33. #2983

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    I kako ste vi podnosile terapiju nakon ET, sto ste dobile?
    Imam do testa terapiju utrogestana, estrofema i dekortina... I folna, kalcij i c vitamin sve posebno.. Puno mi se cini, apsorbira li tijelo uopce ista od toga ili sve ispisam

  34. #2984

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Bilbo-mali prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam Lara, ali narucila sam se za PCR sutra da skinem izolaciju. Moram raditi..
    Bas sam maloprije gledala Gravignost i bas te htijedoh pitati koji.. Mini, duo i neki ultra ili tako nesto..
    Gravignost ultra....mini i duo (to je isto samo je duo 2 kom.) su ti 25 miu osjetljivost a ultra ti je 10 miu i zato je i skuplji. Imas i Geratherm test, imale su ga gradske ljekarne i farmacia pa vidi. On je jeftiniji, oko 40- ak kn.

    Ja sam od terapije imala u prvoj Crinone gel, estrofem i aspirin, Femibion prenatale.

    U drugoj Utrogestan, estrofem, aspirin i femibion.
    U obe trudnoce estrofem mi je ukinut s otkucajem srca a progesteron i aspirin do punih 12 tjedana.
    Na Crinone gel sam odreagirala crvenilom pa su mi promjenili na Utrogestan.
    Vit c ispisas visak.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 21.12.2020. at 22:32

  35. #2985

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Cure, došli su mi nalazi genetskih analiza i imunoloških ispitivanja i sve je ok, osim PAI-1 - heterozigot 4G/5G. Javila sam se dr. L i dogovorili smo Fet u sljedećem ciklusu. Rekao mi je da ću onda pratit ovulaciju i da ćemo dogovoriti kad ću početi sa Clexane 40 te kad će biti transfer. Sjećam se da mi je socijalna ginek. rekla nedavno da mi Clexane ne moze dati jer da je na bolničkoj listi. Što mislite da li da se javim ginekologu u bolnici koji je i specijalist za mpo? Pretpostavljam da mi ga u apoteci neće dati bez recepta.... A i koja je cijena inače? Čitala sam da ima i injekcija i tableta. Dr. L je rekao da ovaj poremećaj zahtjeva u slučaju trudnoće heparin. Sestra mi je obe trudnoće uzimala heparin, srećom uspješno. Imate kakav savjet oko Clexane....

  36. #2986

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Ne ide na uputnicu. Javi svom mpo i dobit ćeš od transfera do bete preko njega.
    Ukoliko se ostvari trudnoća morat ćeš dobiti odobrenje od povjerenstva da ih uzimaš cijelu trudnoću i nakon nje (ja moram šest tjedana nakon poroda). To povjerenstvo uključuje i odobrenje od hematologa di ćeš morati ići na razgovor.
    Tako sam ja. Liječila sam se u Petrovoj, kod hematologa išla na Rebro. Odobrenje dobila za dan dva. Ne znam kako je drugdje.
    Za tablete iskreno ne znam. Ja uzimam Clexane 0.4, tako sam za svaki postupak.
    To je niskomolekularni heparin koji ne dolazi do djeteta tako da ne škodi bebi.
    Ja sam imala jedan homozigot, drugi heterozigot... hematolog je rekao da to inače nije za terapiju ali zbog moje obiteljske anamneze kao.... Isto to su mi rekli i prije 5 godina da nisam za heparin ali sam se izborila sama preko obiteljske anamneze.
    Posljednje uređivanje od LF2 : 22.12.2020. at 20:05

  37. #2987

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    LF2, hvala na odgovoru i savjetu. Probat ću se naručit kod dr. u bolnici pa vidjet za clexane. On je mpo dr. iako u Zd ne rade ivf već samo inseminacije (zato mi nije mogao ni zahtjev za Mk ispuniti). On će mi folekulometrije, nadam se, odraditi prije feta.
    Koliko sam uspjela pročitati neki za ovaj poremećaj ne daju ništa, ali ja ću nastojat slušati dr. L. I ne prepuštati ništa slučaju...
    LF2, kako je bebica?
    Posljednje uređivanje od branca_i : 22.12.2020. at 22:35

  38. #2988

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav svima u grupi,

    ja imam pitanje za žene samice,
    dva puta sam bila na fetu blaste,
    prvi fet dvije blaste i rezultat negativ,
    drugi put jedna i opet isto.
    navodno nitko ne zna zašto se to događa.
    ne znam ima li smisla više uopće pokušavati jer me ovo baš izmučilo. a sa ginekološke strane moje je sve u redu i donor je kvalitetan, ali ne dolazi do oplodnje (nezna se zašto)
    imate li vi od donora profil jesu li vam ga dostavili i ako je neka bila u sličnoj situaciji dali nakon feta dobijete sliku ultrazvuka?

  39. #2989

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    LF2, hvala na odgovoru i savjetu. Probat ću se naručit kod dr. u bolnici pa vidjet za clexane. On je mpo dr. iako u Zd ne rade ivf već samo inseminacije (zato mi nije mogao ni zahtjev za Mk ispuniti). On će mi folekulometrije, nadam se, odraditi prije feta.
    Koliko sam uspjela pročitati neki za ovaj poremećaj ne daju ništa, ali ja ću nastojat slušati dr. L. I ne prepuštati ništa slučaju...
    LF2, kako je bebica?
    Tako i treba, meni je svaka druga rečenica, s kim god da pričala bila "ne želim ništa prepustiti slučaju".
    Beba je super. Napunili mjesec dana

  40. #2990
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Lotala prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima u grupi,

    ja imam pitanje za žene samice,
    dva puta sam bila na fetu blaste,
    prvi fet dvije blaste i rezultat negativ,
    drugi put jedna i opet isto.
    navodno nitko ne zna zašto se to događa.
    ne znam ima li smisla više uopće pokušavati jer me ovo baš izmučilo. a sa ginekološke strane moje je sve u redu i donor je kvalitetan, ali ne dolazi do oplodnje (nezna se zašto)
    imate li vi od donora profil jesu li vam ga dostavili i ako je neka bila u sličnoj situaciji dali nakon feta dobijete sliku ultrazvuka?
    Lotala, dobro došla na forum.

    IVF je takav, u najboljim slučajevima uspijeva 1 od 4 transfera.
    Imala si blastociste, znači da dolazi do oplodnje i transfera. To je već značajno.
    Napiši nam nešto o postupcima koje si prošla - kakva terapija je bila, koliko jajnih stanica si dobila, koliko embrija...

  41. #2991

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Lotala prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima u grupi,

    ja imam pitanje za žene samice,
    dva puta sam bila na fetu blaste,
    prvi fet dvije blaste i rezultat negativ,
    drugi put jedna i opet isto.
    navodno nitko ne zna zašto se to događa.
    ne znam ima li smisla više uopće pokušavati jer me ovo baš izmučilo. a sa ginekološke strane moje je sve u redu i donor je kvalitetan, ali ne dolazi do oplodnje (nezna se zašto)
    imate li vi od donora profil jesu li vam ga dostavili i ako je neka bila u sličnoj situaciji dali nakon feta dobijete sliku ultrazvuka?
    Lotala vidim pises bila si na FET-u blastica? Jel to bio odgodjen transfer ili sam krivo skuzila? Ako si imala transfer u tom ciklusu u kojem si bila u stimulaciji to se zove ET! FET je kad si imala smrznute embrije, odmrznu i imas transfer.
    Jesi sto radila od pretraga pa kazes da je sve u redu?
    Kako god do oplodnje je doslo i vidim da si 3 blastociste imala. U prosjeku od 10 blastocista 3 do 4 ce se iplantirati i to ti nitko nemoze reci tocno iz kojeg razloga.

    Da ja sam sve procitala o svom donoru i dobila sam slike uzv nakon transfera.
    Ako te jos nesto zanima pitaj ako mogu pomoci.

  42. #2992

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Tako i treba, meni je svaka druga rečenica, s kim god da pričala bila "ne želim ništa prepustiti slučaju".
    Beba je super. Napunili mjesec dana

  43. #2993

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    5

    Početno

    Hvala na odgovoru Inesz,

    nemam je neku dijagnozu nego sam se odlučila na ovo jer sam htjela ostvariti majčinstvo, kada već nisam uspjela partnera životnog naći.
    terapija je bila sa gonalima i decapeptil, malo sam pričekala pa sam se odlućila za FET,
    stvarno, stvarno sam vjerovala da ću uspjeti...kad ono, očito promašaj i baš me pogodilo...

  44. #2994

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Lotala vidim pises bila si na FET-u blastica? Jel to bio odgodjen transfer ili sam krivo skuzila? Ako si imala transfer u tom ciklusu u kojem si bila u stimulaciji to se zove ET! FET je kad si imala smrznute embrije, odmrznu i imas transfer.
    Jesi sto radila od pretraga pa kazes da je sve u redu?
    Kako god do oplodnje je doslo i vidim da si 3 blastociste imala. U prosjeku od 10 blastocista 3 do 4 ce se iplantirati i to ti nitko nemoze reci tocno iz kojeg razloga.

    Da ja sam sve procitala o svom donoru i dobila sam slike uzv nakon transfera.
    Ako te jos nesto zanima pitaj ako mogu pomoci.
    Hvala na odgovorui LaraLana,

    da bio je odgođen transfer (FET).
    pretrage sam one klasične obavila što se traži prije postupka jer nisam imala neku zdravstvenu dijagnozu jer sam se odlučila na ovo zbog toga da ostvarim majčinstvo, bez obzira što nemam partnera.
    jesi li ti sama pitala da ti dadu sliku jer ja nisam dobila sliku sa ultrazvuka niti prvi niti drugi put, pa sam mislila da je to takva procedura kad mi nitko ništa negovori..
    bojim se sada opet iz početka raditi cijelu stimulaciju jer mi je sav taj trud (sve je išlo onako kako treba pa i embrioni su bili uredni) i zato mi je sve to kroz što sam prolazila teško palo s obzirom na rezultat, mislim da je sve to teže kada si sam ustvari bez partnera (mislim da svaka žena koja sve ovo prolazi sama razumije o čemu pričam).

  45. #2995

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    Pozdrav Lotala.
    Mislim da jednostavno ne uspije svaki put, ali cure znaju vise...
    Ja nisam dobila slike UZV nakon ET. Lara vidi li se na njima ista, bas me zanima? ❤
    Posljednje uređivanje od Bilbo-mali : 24.12.2020. at 07:33

  46. #2996

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    Lotala tesko je kada nemas partnera, svakako. I ne uspije uvijek iz prve, cak i kada sve bide savrseno. Pitanje je koliko ti ovo zelis i koliko ces biti uporna. Mozda trebas odmor. A mozda shvatis da se nesto promjenilo i ne zelis ovo vise ganjati. I jedno i drugo je u redu. Ukoliko te muci zasto ne uspijeva, najbolje da jos razgovaras sa svojim mpo dr., on najbolje zna tvoju situaciju i koje su ti sanse... Neke se cure godinama trude, nekima uspije iz prve. Nema pravila. Samo se nedaj obezhrabriti. Kada malo dodjes sebi, skrpi strategiju sa svojim dr i hrabro dalje. Kako god to bilo. Sretno ❤
    Posljednje uređivanje od Bilbo-mali : 24.12.2020. at 16:41

  47. #2997

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Lotala, težak je ovo put, u mnogo pogleda. I svaki novi pokušaj je ponovna borba i nalaženje snage i nade. Čas si pozitivna i misliš da mozeš sve i da te nitko u tome ne moze zaustaviti. A onda drugi dan si totalno loše i malo fali da digneš ruke od svega. Sve je to normalno.... Barem mislim, tako je meni. Posebno od kad smo u postupku s donacijom. A partner nekad je stvarno olakšanje i pomoć. Vidim da je to kod mnogih cura. I stvarno su u toj borbi skupa i sve dijele. Moj muž želi dijete, ali mislim ne toliko koliko ja... Ja bi valjda na kraj svijeta išla. On da sutra kažem da odustajem bi se složio. Podrška je u svemu, ali ona "tiha" podrška. Ne poduzima ništa specijalno. Ja sve radim, organiziram, a on me samo prati u tome. Napravit ce većinu sto treba, ali nekad mi je lakše i bez njega jer mislim da sam sama puno jača i mogu više... Mozda je malo čudno, ali kod mene je tako. Uvijek mislim kako je curama koje imaju poduzetne partnere koji nose dio tereta u svemu ovome. Blago im se... Nekad se i ja osjećam kao sama u svemu. Ali nema veze, nismo svi isti. Zato Lotala, samo hrabro dalje, sto god odlučiš ok je. To je tvoj život.

  48. #2998

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Lotala prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na odgovorui LaraLana,

    da bio je odgođen transfer (FET).
    pretrage sam one klasične obavila što se traži prije postupka jer nisam imala neku zdravstvenu dijagnozu jer sam se odlučila na ovo zbog toga da ostvarim majčinstvo, bez obzira što nemam partnera.
    jesi li ti sama pitala da ti dadu sliku jer ja nisam dobila sliku sa ultrazvuka niti prvi niti drugi put, pa sam mislila da je to takva procedura kad mi nitko ništa negovori..
    bojim se sada opet iz početka raditi cijelu stimulaciju jer mi je sav taj trud (sve je išlo onako kako treba pa i embrioni su bili uredni) i zato mi je sve to kroz što sam prolazila teško palo s obzirom na rezultat, mislim da je sve to teže kada si sam ustvari bez partnera (mislim da svaka žena koja sve ovo prolazi sama razumije o čemu pričam).
    Lotala zasto je bio odgodjen ET? Meni npr bolje odgovara friski transfer jer sam oba puta ostala trudna a jedan jedini FET sam izmedju ta dva puta imala i nije uspjelo. Pitaj dr da mozda odradis histeroskopiju da se vidi unutrasnjost maternice dal ima kakav polip ili sto drugo.
    Ove klasicne pretrage radimo svi, hormone i uzv. Ima jos i za trombofiliju pretraga ali vjerojatno si uzimala fraxiparin nakon FET- a pa si tu pokrivena s tim bila.
    Scratching endometrija nemoj raditi jer nije dokazano da pomaze, nekima se cak teze oporavio endometrij od toga a treba ti bas dobar trolinijski endo.

    Nisam trazila sliku, sami su mi dali a Boban mi je prije transfera pokazao embrije kako izgledaju.
    Mozda vise nije praksa da daju slike uzv jer sam ja vec davno bila.

    Znam o cemu pricas i potpuno te razumijem. Branca ti je napisala divan post.
    Nije mi niti malo lako bilo, trnovit je ovo put, sto zbog svega sto se prolazi sto zbog zatucane okoline.
    Ja sam upravo radi ovog zadnjeg navedenog isla na jos jednu trudnocu da imaju jedno drugo i da im bude lakse.
    Nadam se da ce moja djeca izrasti u normalne i prekrasne ljude i da ce razumjeti koliko sam ih zeljela
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 24.12.2020. at 22:49

  49. #2999

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Bilbo-mali prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav Lotala.
    Mislim da jednostavno ne uspije svaki put, ali cure znaju vise...
    Ja nisam dobila slike UZV nakon ET. Lara vidi li se na njima ista, bas me zanima? ❤
    Bilbo davno je to bilo pa su slike vec dosta i izblijedile. Vidjelo je se daaaa, kao sto vidis na ekranu u sali. Nakon sto obave transfer i Boban ide provjeriti i uvjeriti se da nije ostao jedam embrij pa dok se ceka znak da je sve ok dr. L okrene ekran uzv i pokaze di ih je smjestio. Eto tako ti i na slicici izgleda, male tockice.

    Kako se osjecas? Mozes a i nemoras imati simptome. Netko ima a netko ne. Tako da ne obaziri se puno na to i ne trazi ih.
    Ja sam imala osjecaj kao da cu dobiti svaki tren.

  50. #3000
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Tema za dobre želje, čestitke i sl.: http://forum.roda.hr/threads/94288-O...anje-2020-2021

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •