Stranica 72 od 122 PrviPrvi ... 2262707172737482 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,551 do 3,600 od 6095

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #3551

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Drage cure... Rikku, Sara,Springica, Lara i ostale., divne ste zbog podrške.
    Danas sam malčice bolje, tuga i žal, a je mi prvi pokušaj, al ja niti nemam puno fore zbog visokih godina života.
    Otegnu se vremenski svi ti postupci, a meni je odavno bakica s kolačićima preletjela...
    Imam još 4 kriopohranjena zametka u Sistini i to je to.
    Ako uspijem roditi, ne samo zatrudnjeti..., pomladit ću se 10 godina sigurno.
    Problem je što ja i sada puuuno mlađe djelujem, zdrava sam kao dren......ali ne želim biti bakica kada rodim ili kad mi dijete bude išlo u 1. razred.
    Dr. Lazarevski piše da je tužan, Boban isto u šoku, baš se cijela ekipa veselila, kažu da sam im full pozitiva.
    Prof. Vrčić me danas isto komplimentirao da su mi nalazi krvi fantastični, a sretna u nesretnoj vijesti je da neću morati na kiretažu jer jer beta samo 592 a u 9. tjednu trudnoće sam.
    Gestacijska vrećica bez ploda je 5,4x3,5mm.
    Dakle, Lazarevski kaže da čekam prirodno krvarenje a meni ni kapljica...
    Vrčić kaže da bude ali da to ide spoooooro, pa da prekinemo trudnoću koja se nije dobro razvila rekao da sutra krenem sa 3 tablete Mifepristona odjednom popiti.
    A onda za 2 ili 3 dana vaginaletu Misoprostol koja će navodno izazvati krvarenje i pobačaj.
    Valjda ću preživjeti, nikad nisam, opet sve mi je 1. put!
    Vrčić je za to da se ide što prije u novi IVF a Makedonci vele da barem 2 ili 3 mjeseca pauziram.
    Eto, curke, žive bile- pa vidjele.
    Pusice svima
    P.S. Osjećam se fakat kao Alisa u Zemlji čudesa. Sve me sram nešto i pitati što je meni prima vista, a većina ženica je u tim info tata-mata.

  2. #3552

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Kaja1976, draga toliko mi je zao! Drzi se i nastavi biti tako pozitivna. Ne posustaj niti malo...velika stvar je sto si iz prve uspjela ostati trudna. Sad hrabro dalje! U biti, nastavi biti sto jesi

  3. #3553

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    125

    Početno

    Kaja bas mi je zao,glavu gore koliko god je tesko❤
    Bambina sreetno

  4. #3554

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Kaja samo pozitivno naprijed za svoje 4 mrvice koje te čekaju
    Vidiš da imaš potporu ljudi odnosno doktora i to također puno znači.

    Za sve ostale cure

    Sara79 puno pozdrava

  5. #3555

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Kaja, glavu gore. Imaš smrznute i to je odlično, nekako je psihički puno lakše kada ideš na FET. Sad trenutno ti želim da se očisti samo od sebe i da taj dio dobro prođe.
    Nisi stara, bitno je kako se osjećaš. A kad će ti dijete ići u prvi razred bit će i roditelja tvojih godina kojima je to drugo ili treće tako da nema frke. I da, kad dobiješ dijete pomladiti ćeš se 10 godina, baš kako si rekla. Pogotovo kada je to dugo očekivano, željeno i planirano dijete.
    Ja sam se u trudnoći osjećala ko da mi je 25 godina a i sada isto. Ništa mi nije teško do sada bilo.

  6. #3556

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Prvo čekaš i moliš da beta bude pozitivna i raste, onda moliš da što prije dođe na nulu bez težih komplikacija. Žalosno. Taj dio me još proganja.

  7. #3557

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Nemam riječi, baš ste me dirnule,sad mi se plače koliko sam se raznježila...zbog tih zagrljaja riječima, uopće niste virtualne prijateljice.
    Prave pravcate!!!
    Nadam se da će mi pobačaj proći podnošljivo kao jača menga, ja si tak zamišljam.Danas sam popila te 3 tablete za omekšavanje cerviksa pa u petak popodne nakon posla moram vaginalno Misoprostol 400 ugr. Lazarevsk ikaže da bi bilo dobro uzorak tkiva pobačaja dati na citogensku analizu, ali kako, gdje kada mi je Vrčić rekao da to doma sama obavim?
    Više me muči ponovni odlazak u Makedoniju jer ....rizično se cijepiti zbog trudnoće koja bi trebala uslijediti a kako bez toga preko granice?
    Jedino plaćati test za sebe i muža i još trčati po friški navrat-nanos prije puta...Lazarevski kaže da ne zna što bi mi savjetovao jer ni sam za sebe ne zna pro et contra pričama i teorijama.
    eto, tisuću pitanaj, onda me muči ako 2. put vrate opet 2 zametka, jel moguće da se jedan recimo dobro razvija a drugi bude opet blighted ovum pa kako onda to pobaciti ako je blizanac ok?
    Možda pitam gluposti, prosvijetlite me ako znate nešto više.
    Ne znam niti da li se rade neki testovi zametaka u smislu kromosomske ispravnosti prije transfera.Oni na izgled mogu djelovati savršeno zdravi, a nisu možda.
    Uf, puna mi glava svega ,sve se puši....treba se iskulirati,a kako?

  8. #3558

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    E, da, još nešto, zašto je transfer FET kao sigurniji ili se tako čini možda?
    Znam da nema nikada i ni s čim garancija, ali neke statistike većine slučajeva su bolje?

  9. #3559

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    76

    Početno

    Citiraj sara79 prvotno napisa Vidi poruku
    Ok. Napravi sve pretrage koje trebaš pa ćeš naravno znati više.
    Ne, nismo išli al nam je i to bila opcija ako ne uspije ovaj zadnji što sam odlučila sa svojom js. Zato sam pratila temu a i poznam jako puno parova i par samica da su išli u Sistinu.

    LaraLana ti je prva ovdje pisala o tome i prva žena samica koja je razbila predrasude o Makedoniji i mnogima otvorila oči pa čak i meni i neizmjerno joj hvala za to i za to što je još uvijek s nama bez obzira na obveze koje ima.
    Išla je ako se ne varam 2014-te kada je to bio totalni tabu kod nas. I da, obično se cure više i ne jave.

    Sretno I pitaj što god ti treba jer će ti cure uvijek odgovoriti i pomoći.
    Puno hvala. Da, cure su ovdje jako susretljive i to me raduje jer je sve ovo velika stvar. Kaja mi je bila velika motivacija jer je sve uspjelo od prve i onda se u trenu sve srusilo. I sad opet krece nova borba. Bojim se tih borbi, ali valjda ce se sve posloziti. Treba li za Sistinu rodni list? I kako funkcira ovo s Covidom, tj.radi li se test u Makedoniji kada se ide dima ili iz Makedonije mozemo doma bez testa i onda se mora u samoizolaciju?

  10. #3560

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Spring ja se ne sjećam da sam predala rodni. Što se tiče testa, za Makedoniju ne trebaš ništa. Za povratak trebaš il u izolaciju il napraviti test u Rh-dok ne dođe negativan test, moraš biti u izolaciji. Tako službeno piše, iako nekima nisu dali nikakvu uputu na granici il na aerodromu. Ako si prebolila koronu unutar 6 mjeseci, ne trebaš ništa osim potvrde liječnika opce

  11. #3561

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Meni je trebao rodni list ne stariji od 6 mj.
    Meni su oba ivf postupka uspjela odmah!

  12. #3562

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Kaja1976 prvotno napisa Vidi poruku
    E, da, još nešto, zašto je transfer FET kao sigurniji ili se tako čini možda?

    Znam da nema nikada i ni s čim garancija, ali neke statistike većine slučajeva su bolje?
    Psihički si stabilnija možda, nisi na stimulaciji, ne razmišljaš o tome kolko se oplodilo, hoće izdržati, jednostavno si već upoznata sa svime i koncentriraš se na sebe, ko da ideš na izlet

    Frendica se sprema u Prag po drugo dijete, FET i rekli su nakon cjepiva mora dva ciklusa čekati.
    Posljednje uređivanje od LF2 : 06.05.2021. at 11:42

  13. #3563

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Ma da, logično, hvala ti puno LF.
    Lara ,tooooo se zove sreća- oba su pala od prve!
    Ti si čudo.
    Kad se ide na FET onda su dovoljna 3 dana u Makedoniji?
    Jedan putuješ, sutradan ujutro u Sistinu i idući dan na avion?

  14. #3564

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Možda se cjepivo može zaobići jednostavnim ostankom doma 10 dana u SI nakon Makedonije, ionako treba mirovati po preporuci.

  15. #3565

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Ja sam se dan prije povratka u RH testirala u onom šatoru odmah kraj bolnice Sistina. PCR je duplo jeftiniji nego kod nas. Dala sam im adresu hotela da mi tamo pošalju rezultat testa, i u hotelu su mi ga isprintali. Puno jednostavnije nego samoizolacija ili naručivanje na cijepljenje u HR.
    Posljednje uređivanje od Alisa81 : 06.05.2021. at 17:00

  16. #3566

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    I da, rodni list pod obavezno.

  17. #3567

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Mene nisu tražili rodni već vjenčani list i to friški.

  18. #3568
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj Kaja1976 prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam riječi, baš ste me dirnule,sad mi se plače koliko sam se raznježila...zbog tih zagrljaja riječima, uopće niste virtualne prijateljice.
    Prave pravcate!!!
    Nadam se da će mi pobačaj proći podnošljivo kao jača menga, ja si tak zamišljam.Danas sam popila te 3 tablete za omekšavanje cerviksa pa u petak popodne nakon posla moram vaginalno Misoprostol 400 ugr. Lazarevsk ikaže da bi bilo dobro uzorak tkiva pobačaja dati na citogensku analizu, ali kako, gdje kada mi je Vrčić rekao da to doma sama obavim?
    Više me muči ponovni odlazak u Makedoniju jer ....rizično se cijepiti zbog trudnoće koja bi trebala uslijediti a kako bez toga preko granice?
    Jedino plaćati test za sebe i muža i još trčati po friški navrat-nanos prije puta...Lazarevski kaže da ne zna što bi mi savjetovao jer ni sam za sebe ne zna pro et contra pričama i teorijama.
    eto, tisuću pitanaj, onda me muči ako 2. put vrate opet 2 zametka, jel moguće da se jedan recimo dobro razvija a drugi bude opet blighted ovum pa kako onda to pobaciti ako je blizanac ok?
    Možda pitam gluposti, prosvijetlite me ako znate nešto više.
    Ne znam niti da li se rade neki testovi zametaka u smislu kromosomske ispravnosti prije transfera.Oni na izgled mogu djelovati savršeno zdravi, a nisu možda.
    Uf, puna mi glava svega ,sve se puši....treba se iskulirati,a kako?
    http://forum.roda.hr/threads/94392-R...-failure-(RIF)

    Kaja evo ti tema pa malo pročitaj što je LF pisala ovdje.
    U Sistini ne rade testove na kromosomske greške.
    Ako se dogodi blizanačka trudnoća i jedan se dobro razvija a drugi ne taj drugi se sam resorbira i nemoj se sada oko toga još brinuti. Znam da imaš sto upitnika iznad glave al probaj to malo ostaviti sastrane. Nitko bez obzira na sve testove koji se rade ne može garantirati da će dijete biti zdravo. Donori su testirani na puno toga jel tako i to znamo, s vlastitim mužem ne bi toliko testiranja napravila a planiraš djecu i osnuje se obitelj, kužiš što ti hoću reći. Čovjek nekomu i nečemu treba vjerovati pa tako da su i embriji zdravi i da će se dijete roditi zdravo.

    Sretno I javi se kako si

  19. #3569

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Na kakvu donaciju je Kaja išla?
    U Makedoniji ne rade predimlplantacijsko testiranje, ali ne brini sad unaprijed o tome.
    Posljednje uređivanje od LF2 : 07.05.2021. at 12:10

  20. #3570

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Kaja, nemoj se obeshrabriti. Evo primjer ove moje što sad ide u Prag na drugo dijete. Donacija spermatozoida.
    Prvi put vanmaternična (šok!!!), drugi put blighted oovum, treći put uspjelo. Dijete ima godinu i pol i sad ide na drugo. Sve ovo je bilo iz istog postupka.
    Kad ga neće, onda ga stvarno neće...ne znam što bi rekla, puno je tu koraka do pozitivnog ishoda. Ne vjerujem u ovo, ali s vremenom sam počela vjerovati da se jednostavno moraju zvijezde poklopiti.

  21. #3571

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Da, zvijezde nam određuju put izgleda.Sada sam već u manjoj panici, puuuno mi pomažu naše pričice. Jučer sam prokrvarila i bez one tablete što sam upravo maloprije umetnula u rodnicu, tako sam upute dobila i sad ----čekam...., grčeve, bol, uzela Brufena 2 kom u granulama onaj , preventivno...
    Ja sam išla na donaciju jajnih stanica, muž je ok, valjda, nismo imali smermiogram pa je Boban tamo nešto na 1. dogovoru ispitivao uzorak, ali nismo anlaz dobili, rekao da je ok za takav postupak. oplodilo se bilo 6 stanica.
    Umetnuta mi dva tik tokića, imamo još 4, to su za mene 2 pokušaja još po 2 mrvice odjednom i to je to.
    Novi ciklus sa novom donoricom i novim oplodnjama više ne bih jer ,,,,previše godina, premalo vremena a i novaca....sve moram platiti, nemam pravo na niš.
    Sara, hvala za link, budem proroštala, to mi je sad top tema ,makar znam da treba malo obratiti pozornost i na život van IVFa .
    Život je prekrasan i zanimljiv i ja mu se veselim.Ova moja blighted ovum trudnoća je možda i blagoslov! Pa kaj misliš da se dijete razvija a da bude prepuno anomalija?!
    LF- ica, hvala na dijeljenju iskustava.
    Javim se...

  22. #3572

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Najbitnije da si sve podložila u glavi i optimizam, što ti i imaš.
    Nažalost, treba se naoružati strpljenjem.
    Donorice su mlade i zdrave, većina ima jedno dijete (ne znam koje podatke si dobila) tako da nema frke, bit će sljedeći put.
    E da, i zahvalno je što si dobila 6 zametka, od 8 jajnih stanica. Boban i ostali embriolozi su čudo.
    Posljednje uređivanje od LF2 : 07.05.2021. at 14:03

  23. #3573

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    76

    Početno

    Citiraj Bambina1 prvotno napisa Vidi poruku
    Spring ja se ne sjećam da sam predala rodni. Što se tiče testa, za Makedoniju ne trebaš ništa. Za povratak trebaš il u izolaciju il napraviti test u Rh-dok ne dođe negativan test, moraš biti u izolaciji. Tako službeno piše, iako nekima nisu dali nikakvu uputu na granici il na aerodromu. Ako si prebolila koronu unutar 6 mjeseci, ne trebaš ništa osim potvrde liječnika opce
    Hvala. Cak razmisljam da prvi put idem autom jer bih tada imala pratnju pa bi mi bilo lakse. Znaci, stoji jos uvijek ono da se u Srbiju moze uci na 12 sati bez testa na koronu ako si u tranzitu? Mislila sam da ga traze na ulazu u Makedoniju. Sve se iskompliciralo s tim Covidom.
    Alisa, jesi li se cijepila?

  24. #3574

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    76

    Početno

    Alisa, Kaja, hvala. Bila sam se prisli tjedan javila mailom dr. L, ali nisam jos dobila odgovor. Nije usao ni u spam. Cekat cu jos do kraja tjedna pa cu se probati javiti dr. Janevskom. Koliko se ceka na termin?

  25. #3575

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Spring, mi smo išli avionom direktno tako da ne znam za tranzit. Sigurno bi ti bilo bolje da imaš pratnju, meni to puno znači.
    BTW mi se vratili i sad cekanje

  26. #3576

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Joj Kaja baš mi je žao. Sli samo hrabro naprijed.

    Ja sam bila u ZG na konzultacijama. Dr je super, pozitivno je skorz reagirala na moju odluku da kao samica idem u Makedoniju. Dala mi što sve moram izvadit da imam friške nalaze. Rekla da ne viruje baš da ću dobit odobrenje od HZZO-A ali da možemo pokušat, zašto ne. Baš baš pozitivno iskustvo. Za nekih mjesec dana sam ponovo kod nje pa tada valjda šaljemo zahtjev jer ću imat tada sve nalaze.
    Eto pokrenula sam se i ja

  27. #3577

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    76

    Početno

    Citiraj DalmaIB prvotno napisa Vidi poruku
    Joj Kaja baš mi je žao. Sli samo hrabro naprijed.

    Ja sam bila u ZG na konzultacijama. Dr je super, pozitivno je skorz reagirala na moju odluku da kao samica idem u Makedoniju. Dala mi što sve moram izvadit da imam friške nalaze. Rekla da ne viruje baš da ću dobit odobrenje od HZZO-A ali da možemo pokušat, zašto ne. Baš baš pozitivno iskustvo. Za nekih mjesec dana sam ponovo kod nje pa tada valjda šaljemo zahtjev jer ću imat tada sve nalaze.
    Eto pokrenula sam se i ja
    Sto ti je receno da moras sve izvaditi? I ja sam samica koja planira ici u Makedoniju.

  28. #3578

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    76

    Početno

    Bambina, sretno. Samo neka budu sretne i lijepe vijesti

  29. #3579

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Spring-Summer, nisam se cijepila. Ne treba mi sad još strah i od komplikacija od cjepiva. U tranzitu kroz Srbiju sigurno ne trebaš test, a ni za ulaz u Mak.
    Posljednje uređivanje od Alisa81 : 08.05.2021. at 15:05

  30. #3580

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Spring...Joj ne znam napamet, a trenutno nisam doma.
    Znam da trebaju cervikalni brisevei, amh, fsh i ostali ti za hormonalni sliku, sve hormone za štitnjaču, vitamin D.... Znam da sam dobila tri uputnice. Cerv briseve sam prije koji dan radila, u ponediljak ću ostalo. Napišem ti sutra navečer kad dođem doma sve točno što mi je napisala.
    S tim nalazima idem njoj u idućem ciklusu od 2.-5.dana ciklusa na pregled da vidi koliko je folikula i šta već treba, pa ponovo od 10.-14.dana da vidi dolazi li do ovulacije.
    I s tim sam spremna za Makedoniju, jedino eto ne znam koliko ću čekati dogovor od HZZO-A.
    Posljednje uređivanje od DalmaIB : 08.05.2021. at 15:30

  31. #3581

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    E i za cijepljenje ne znam što da vam kažem. Znam samo da se preporuča čekati dva miseca iza korone za postupak. To znam jer mi je to dr rekla pošto sam ja taman prebolila (s blagim simptomima). Tako da se meni ni ne preporuča još se cijepiti pa nisam ni pitala.

  32. #3582

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Bambinaaaa, iščekujemo s tobom dobre vijesti....zajedno u mislima.
    Dalma, super da si pokrenula akciju ,bez toga niš, ne bu se samo...
    Curke, vezano za moj pobačaj, niiiiikakvih grčeva ni bolova,a ni velikih krvarenja, sporo ide nešto jako tamno i gusto, ai osjećam se super, letim!!
    Danas sam satima bila u vrtu i na suncu, imam toliko energije, valjda je to to.
    Ja sam se tako bojala da ne padnem u nesvijest od bolova što sam čitala po forumima, ali baš niš od toga.
    Lazarevski je najtočnije pogodio da će to samo laganini otići...valjda onda neće trebati kiretaža, a vidjet ću jer sam velika kukavica pa ću platiti ako treba bar lokalnu.
    Eto, Springica, ti si baš temeljita, to nije loše.
    Alisa, kako tvoje kilice?
    Znaš da sam odlučila skinuti svojih 6, 7 kg viška do 2. FETa, imam vremena cijelo ljeto.
    Išla bih početkom jeseni.

  33. #3583

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    LF, proučila sam tvoje postove o testiranju trodnevnih embrija prije transfera glede kromosomske ispravnosti....tu zaranjamo u tajnoviti podvodni svijet jer kaj ako su svi moji zameci kromosomski neispravni, testiranje se ne vrši...a to se na trodnevnima ne vidi.
    Kad bi čekali petodnevne onda bi se valjda pokazalo koji valja pa toga umetnuti, ha?
    Donorica je mlada 28 god. i ima jedno dijete, vidla sam sliku i to je to.
    Nije moja krvna grupa a ni muževa, mi smo oboje A, ja +, a on -.
    Donorica je 0 krvna grupa. Jer i njene stanice mogu biti falične iako je mlada, ali se nadamo da nisu ostale ako su ove dvije bile.
    A tko će to sve ispitivati i kako?
    To mi sada u glavi šetucka, malo malo pa gruntam o tome. To nemre ni Boban znati kada ih gleda, djeluju mu savršeno.

  34. #3584

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Cijepiti se neću samo zbog granice, bit ću u samoizolaciji na bolovanju ovoga puta.
    Lako naknadno napraviti doma antigenski test koji košta 150 kn i nalaz poslati na mail carinske policije a oni te miči iz Si ako ti je to bitno tada.

  35. #3585

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Mužu su na granici dali papir na aerodromu na povratku u zg da mora ići u samo izolaciju ili se testirati na pcr il priznati bat . Obicne Brze testove ne priznaju pa pazite. Ako je negativan pcr il priznati bat, posalje se na mail granici i oni vas skidaju s karantene

  36. #3586

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Bambina, što je ..."il priznati bat"?

  37. #3587

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    59

    Početno

    Brzi antigenski test

  38. #3588

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Hvala Mango
    Pa to je taj za 150 kn što se radi u HZJZ, sada je i PCR test jeftiniji, 500 kn.

  39. #3589

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Citiraj Spring-Summer prvotno napisa Vidi poruku
    Sto ti je receno da moras sve izvaditi? I ja sam samica koja planira ici u Makedoniju.
    Evo ovako:LH, FSH,E2, PRL (od 2.-4.dana ciklusa);
    TSH,fT3, fT4, anti TPO, antiTg;
    C.briseve;
    D vitamin (pa ako bude nizak pit D-vital)
    I zadnje pred sam postupak testove na HIV i hepatitis (vrijede 6 miseci).

    Još mi je napisala da uzimam Folacin a 5 mg i Koenzim Q10

  40. #3590

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    76

    Početno

    Citiraj Kaja1976 prvotno napisa Vidi poruku
    Bambinaaaa, iščekujemo s tobom dobre vijesti....zajedno u mislima.
    Dalma, super da si pokrenula akciju ,bez toga niš, ne bu se samo...
    Curke, vezano za moj pobačaj, niiiiikakvih grčeva ni bolova,a ni velikih krvarenja, sporo ide nešto jako tamno i gusto, ai osjećam se super, letim!!
    Danas sam satima bila u vrtu i na suncu, imam toliko energije, valjda je to to.
    Ja sam se tako bojala da ne padnem u nesvijest od bolova što sam čitala po forumima, ali baš niš od toga.
    Lazarevski je najtočnije pogodio da će to samo laganini otići...valjda onda neće trebati kiretaža, a vidjet ću jer sam velika kukavica pa ću platiti ako treba bar lokalnu.
    Eto, Springica, ti si baš temeljita, to nije loše.
    Alisa, kako tvoje kilice?
    Znaš da sam odlučila skinuti svojih 6, 7 kg viška do 2. FETa, imam vremena cijelo ljeto.
    Išla bih početkom jeseni.
    Kaja, drzi se i samo neka sve bude bez stresa.
    Ja sam vise uplasena nego temeljita jer mi ue sve ovo novo i ne znam odakle krenuti.

  41. #3591

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    76

    Početno

    Dalma, hvala ti puno.

  42. #3592

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Kaja, vjeruj mi, većina ovdje znamo kako se osjećaš i želiš odgovor zašto se to dogodilo. Nemoj razmišljati o tome, rano je na temelju jednog transfera. Ovo za tebe je bio veliki uspjeh jer se uspjelo primiti. Kromosomske anomalije su česte ne samo u IVF nego i kod prirodnih trudnoća gdje veliki postotak žena niti ne znaju da su bile trudne. U IVF-u se čini da ih ima jer su evidentirane. Negdje sam pročitala 70% žena navodno imalo biokemijsku trudnoću zbog kromosomske anomalije. Jednostavno se tu nešto ne spoji kako treba.
    Oni moji postovi su na temi ponavljajućih neuspjelih transfera i biokemijskih trudnoća.
    Rano je razmišljati tako, nadam se da nikad nećeš ni morati i da je ovaj postupak dobitan.
    Ja sam osobno najviše odgovora dobila u Sistini od dr Lazarevskog koji ima iskustva sa puno slučajeva. Treba imati na umu da njemu dokaze ljudi iz "cijelog svijeta". Pod time mislim da dolje.... Makedonija, Kosovo, Albanija jaaako puno ljudi živi vani i puno ima slučajeva gdje su parovi isprobavali u zemljama gdje žive tipa Svicarka, Njemačka, Švedska, Belgija i na kraju probali i u Makedoniji. Tako da smatram da on ima veliko iskustvo. A i u Hrvatskoj kom god bi od doktora spomenula njega, svi su ga pohvalili.
    Posljednje uređivanje od LF2 : 10.05.2021. at 13:45

  43. #3593

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Kaja1976 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Mango
    Pa to je taj za 150 kn što se radi u HZJZ, sada je i PCR test jeftiniji, 500 kn.
    Brzi antigenski možete i na www.brzitest.hr
    Besplatno, imate tamo da navedete lokaciju gdje vam odgovara, u koji dom zdravlja. Brzo se dođe na red, tipa drugi dan. Nalaz gotov to isto jutro. Čisto informativno.

  44. #3594

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    LF-ica., pa ti si živa rizičarka znanja, hvala ti na svim dijeljenjima svojih iskustava.
    Zanima me kako sad taj FET ide, ista procedura pretpostavljam...priprema endometrija, provjera UZV i umetanje u maternicu...plus naravno kompletna dosadašnja terapija?
    Jel se to sada isto odmrzava? Jel preživljava kao smrznuta jajna stanica?
    Jel netko bio na doniranima jajnim stanicama više od 3 pokušaja?

  45. #3595

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    76

    Početno

    Citiraj Bambina1 prvotno napisa Vidi poruku
    Spring ja se ne sjećam da sam predala rodni. Što se tiče testa, za Makedoniju ne trebaš ništa. Za povratak trebaš il u izolaciju il napraviti test u Rh-dok ne dođe negativan test, moraš biti u izolaciji. Tako službeno piše, iako nekima nisu dali nikakvu uputu na granici il na aerodromu. Ako si prebolila koronu unutar 6 mjeseci, ne trebaš ništa osim potvrde liječnika opce
    Danas sam dobila odgovor iz Makedonije na svoj mail, ali je vise genericki. Spominje se da se na prvi pregled treba doci kod dr. Lazarevskog te cijena. Zanima me treba li taj prvi pregled u Makedoniji obaviti neki odredjeni dan ciklusa ili je posve svejedno?

  46. #3596

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Spring, daj me podsjeti. Ti ideš preko hzzo? Koliko se sjećam, nebitno kad ideš ako sama placas

  47. #3597

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    76

    Početno

    Citiraj Bambina1 prvotno napisa Vidi poruku
    Spring, daj me podsjeti. Ti ideš preko hzzo? Koliko se sjećam, nebitno kad ideš ako sama placas
    Sama placam. Zanima me jer se u odredjene dane ciklusa mogu vidjeti stvari poput one hoce li mi trebati samo donacija spermija ili i jajne stanice, a u mailu sam samo dobila odgovor da je prvi odlazak kod njih sastanak s dr. Lazarevskim da on vidi stanje. I je logicno da on bude taj koji ce tocno reci kako stvari stoje i migu li zanijeti sa svojim jajnim stanucama.
    Dobila sam broj mobitela od Janevskog. Kako s njim komunicirate? Zovete ga? Pisete poruke? Drugi korak mi je zakazati termin a cini mi se da mu vise pase da ga se nazove ili napise poruka na mobitelu.

  48. #3598

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Kaja1976 prvotno napisa Vidi poruku
    LF-ica., pa ti si živa rizičarka znanja, hvala ti na svim dijeljenjima svojih iskustava.
    Zanima me kako sad taj FET ide, ista procedura pretpostavljam...priprema endometrija, provjera UZV i umetanje u maternicu...plus naravno kompletna dosadašnja terapija?
    Jel se to sada isto odmrzava? Jel preživljava kao smrznuta jajna stanica?
    Jel netko bio na doniranima jajnim stanicama više od 3 pokušaja?
    Samo sam dugo u tim vodama i morala sam naći odgovor na sve
    Po meni bi procedura trebala biti ista, eventualno ako odluči doktor nešto oko terapije mjenjati.
    Bolje preživljava od jajne stanice. Doduše, mi smo imale velike sreće i dobre embriologe što su nam puno jajnih stanica preživjele jer se uvijek vode polemike oko smrznute jajne stanica vs. friške.
    Nemaj brige, donorica je mlada i ima dijete, to puno znači.

  49. #3599

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Pošalji Janevskom prvo poruku preko whatsappa pa ce se javiti kad stigne. Najbolje da i njega pitaš jer kod nas je bila čista situacija, znalo se u kome je problem. Svi su extra ljubazni i pristupacni

  50. #3600

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Bambina, malo sam se pogubila, oprosti da li je uspjelo?
    Ti si bila sada nedavno...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •