Stranica 76 od 122 PrviPrvi ... 2666747576777886 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,751 do 3,800 od 6095

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #3751

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Evo da se i ja javim. Nisam ništa konkretno saznala u petak. Moja MPO me pogledala, sve je kao što već znam.... i ona me poslala drugom ginekologu jer ovo više nije u njihovoj domeni i šalje me na ginekologiju.
    Probat ću se naručiti tamo, ali ako se dugo čeka, planiram HSG napraviti privatno. Ako je hidrosalpkins, onda ću pristati na operaciju u protivnom nema šanse. Naravno, da se odmah uz operaciju spominje vađenje jajnika i jajovoda... što u ovom trenu nikako ne želim. Upoznata sam sa svim prednostima i manama.
    BaŠ kao što Bambina kaže, još jedan pokušaj planiram obaviti i to je to..

  2. #3752

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    128

    Početno

    Curke, da li trebam obaviti sve administracije ponovno (npr. bilježnika, psihologa) ako idem na potpuno novi postupak? Iskorištenih su svi smrznuti prije

  3. #3753

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Kako si Malena, Iva, Silva, ima li još koja aktualna trudnica...malo sam se pogubila u imenima?!
    Domaćice, samo odlučno, moraš to riješiti, ne odustaj još.
    Ja već tjednima samo brojim dane i prevrćem termine, pa godišnji njihov, moj, pa termin ciklusa....
    Prvo sam planirala 7. mj. pa se oteglo sada do 9. mj.
    Javljajte jel koja sada u postupku, lakše mi čekati kada čujem da se pokreće nekome.

  4. #3754

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    36

    Početno

    Hvala na pitanje Kaja, dobra sam.
    Za sad je sve u najboljem redu. Uradila sam prenatalni test i sad cekam rezultate. Nadam se da ce biti sve u redu.
    Inace ostala je samo jedna bebica, ali ne zalim. Presrecna sam sto sam uspela. Jedna ali vredna.

    Redovno vas citam, molim se za sve vas.
    Neka dragi Bog napuni ruke svima bar sa jednu bebicu.

    Ljubim vas i pustam srecu svima koi zapocinju postupak

  5. #3755

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj Kaja1976 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako si Malena, Iva, Silva, ima li još koja aktualna trudnica...malo sam se pogubila u imenima?!
    Domaćice, samo odlučno, moraš to riješiti, ne odustaj još.
    Ja već tjednima samo brojim dane i prevrćem termine, pa godišnji njihov, moj, pa termin ciklusa....
    Prvo sam planirala 7. mj. pa se oteglo sada do 9. mj.
    Javljajte jel koja sada u postupku, lakše mi čekati kada čujem da se pokreće nekome.
    Pozdrav svima,
    Ja cekam THE petak da vadim betu, jako me uhvatila nervoza sad vec, jako sam disciplinirana sto se tice kucnog testa, stoji u ladici i miruje, odluvila sam cekat betu koliko god tesko padalo

  6. #3756

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Super Malena, pa kako nas ne bi veselila tvoja mala srećica, baš divota, samo nek sve i dalje bude blagoslovljeno.
    Silvija, neka beta bude visoka pozitiva kao i ti u iščekivanju...a šta će ti test kad svakako moraš vaditi krv.

  7. #3757

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Zna li netko objasniti da li tih 8 jajašaca koja se dobiju od donorice smrznuta i oplođuju se pa transferiraju...da li ta ista donorica ima puno više jajašaca pa se ona prodaju iz istog ciklusa recimo dvjema ženama?
    Ne znam jesam li zakomplicirala stvar...obzirom da je to sve medicinski biznis, a znamo da hiperstimulacija nije dobra jer brojnost ne donosi i željenu kvalitetu jajašaca.
    Da li od iste donorice jajašca idu većem broju primateljica?

  8. #3758

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    36

    Početno

    Citiraj Kaja1976 prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li netko objasniti da li tih 8 jajašaca koja se dobiju od donorice smrznuta i oplođuju se pa transferiraju...da li ta ista donorica ima puno više jajašaca pa se ona prodaju iz istog ciklusa recimo dvjema ženama?
    Ne znam jesam li zakomplicirala stvar...obzirom da je to sve medicinski biznis, a znamo da hiperstimulacija nije dobra jer brojnost ne donosi i željenu kvalitetu jajašaca.
    Da li od iste donorice jajašca idu većem broju primateljica?
    Ovako:
    Jedna donorica moze donirati samo jednom. Ako pri prvu stimulaciju dobije manje od 8 js onda opet se stimulise ( nakon 6m) za da ima najmanje 8js.
    Ali
    Donorice podleze na puno testova,analize... i najcesce donorka od prva uspe da dobije 8 js. Uslov im je da imaju dobre rezerve.

    Ako iz njenih js se dobije zivorodzena beba onda ona nema vise pravo da bude donor.
    Ako se ne uspe od prvih 8 js ondak ima pravo da se okusa samo jos jedanput kao donor, ali nakon godinu dana.

    Kod muski materijal je drugo.
    Oni mogu donirati i 3 puta, ali svaki put njihov materijal mora da se prodaje u razlicitih zemalja.

    Ja se nadam da razumete " moj hrvatski".
    Kao trudim se ali mm kaze da blage veze nemam od vas jezik

  9. #3759

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    36

    Početno

    I jos ovo
    Ako pri prvu stimulaciju dobije vise od 8js ondak se izbiraju najbolji js i oni se prodaju.
    To jest, od jedna donorica NE mozemo i ja i Kaja da dobijemo bebu.

  10. #3760

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Мalena prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako:
    Jedna donorica moze donirati samo jednom. Ako pri prvu stimulaciju dobije manje od 8 js onda opet se stimulise ( nakon 6m) za da ima najmanje 8js.
    Ali
    Donorice podleze na puno testova,analize... i najcesce donorka od prva uspe da dobije 8 js. Uslov im je da imaju dobre rezerve.

    Ako iz njenih js se dobije zivorodzena beba onda ona nema vise pravo da bude donor.
    Ako se ne uspe od prvih 8 js ondak ima pravo da se okusa samo jos jedanput kao donor, ali nakon godinu dana.

    Kod muski materijal je drugo.
    Oni mogu donirati i 3 puta, ali svaki put njihov materijal mora da se prodaje u razlicitih zemalja.

    Ja se nadam da razumete " moj hrvatski".
    Kao trudim se ali mm kaze da blage veze nemam od vas jezik
    Malena ma super tebi ide jezik, bravo. Hvala ti na ovim informacijama. Ovo još nitko nikada ovdje nije napisao i zaista puno znače ovakve informacije.
    Evo recimo Kaju što je zanimalo.
    Isto tako je meni recimo Boban sve pojasnio za muškog dobora jer je meni to trebalo.

    I bravo Malena i neka i dalje sve bude u redu. Javi nam kad dođu rezultati testa.

    P.S. Mia se nikako ne javlja. Nadam se da je sve ok.?

  11. #3761

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Bravo Malena na super objašnjenju, baš si dobro informirana, a i hrvatski ti super ide, pa tko bi bolje?
    Tvoj muž tebe malo zeza
    Čuvaj sebe i bebicu i javljaj se svakako.
    Hvala ti velika

  12. #3762

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    125

    Početno

    Kaja1976,redovno vas pratim sve ,ja sam trebala ici pocetkom osmog mj,prije nego dr.L.ode na godisnji,al nazalost morala sam odgoditi jer mi svi nalazi nece biti gotovi..nikad neide kako covjek planira,al valjda zato postoji razlog,drzim vam fige svima koji ste vec trudni ,koji cekate betu,da svima zasja ta iscekivana toliko zraka sunca

  13. #3763

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    24

    Početno

    Drage sve,
    Evo i nas put je završio, beta je negativna.
    Koliko god bila pripremljena da su takve šanse, nisam bila spremna.
    Sad zbrojiti glavu, sabrati sve osjecaje, odmoriti tijelo od hormona, injekcija i svega.
    tesko je jako, ali moramo naprijed.
    Svim cekalicama drzim fige, onima koje krecu da ne odustaju/ nikada ne znas kada je dobitna kombinacija, svemir se poklopi kad se treba poklopiti.
    Puse svima…

  14. #3764

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Joj Ssilvija baš mi je žao.
    Mislim da nitko od nas ne može u potpunosti biti pripremljen za to koliko god mislili da jesmo.
    Al kao što si sama rekla, pribrat se i ideš dalje. Nema predaje.

    U mojoj glavi je nekako kao da će sve ići kao podmazana pa kad stanem na loptu, svjesna svojih nalaza i svega, malo se prestrašim kako ću reagirati ako ne bude sve išlo glatko. Mislim ne zavaravam se, al sam opet nekako pozitivna

  15. #3765

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Nije mi prošla cijela poruka.

  16. #3766

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Danas me očito neće.

    Treća sreća:
    Mislim i da trebamo poći u sve ovo pozitivom nabijene jer da ne vjerujemo u pozitivan ishod mislim da se ni ne bi upuštale u borbu.
    Ja sam 29.7.dole pa ću vidjeti što dr.L kaže.
    Na kraju idem busom jer mi je tako najjeftinije i najmanji tramak (koliko god to smiješno zvučalo, al tako je to kad živiš na udaljenosti u zagreba skoro kao i do Skopja).
    Ostajem par dana, pa ako koja u to vrijeme bude dolje slobodno se javite da popijemo kavicu.

  17. #3767

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Ssilvija, bas mi je zao! Tezak je ovo put, pun uspona i padova, različitih osjećaja. Drzi se!

    DalmalB sretno dolje, i nek sve prođe kako treba!

  18. #3768

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Silvija jako mi je žao, ajde čvrsto kako i sama znaš, bit će 2. put, ovo je bio tek 1. pokušaj.
    Sada je šok, ali prođe...
    Možeš li napisati kakav si protokol imala, terapiju?
    Dalma, puno sreće u Sistini

  19. #3769
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Žene i svi parovi - sretno u postupcima!


    Francuski Parlament nedavno je prihvatio izmjene zakona koje će omogućiti ženama bez partnera i ženama u istospolnim vezama pristup MPO postupcima na teret zdravstvenog osiguranja.

    Do sada su prema zakonu pravo na MPO postupke imale samo žene u heteroseksualnim vezama, a građanke Francuske bez partnera i one u istospolnim vezama na MPO postupke išle su u inozemstvo o vlastitom trošku.

    https://slobodnadalmacija.hr/vijesti...kFMVsgsSgZ9d3E

  20. #3770

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj Kaja1976 prvotno napisa Vidi poruku
    Silvija jako mi je žao, ajde čvrsto kako i sama znaš, bit će 2. put, ovo je bio tek 1. pokušaj.
    Sada je šok, ali prođe...
    Možeš li napisati kakav si protokol imala, terapiju?
    Dalma, puno sreće u Sistini
    Ovako:
    1dc sam pocela piti estrofem svakih 12h, onda 7 dc uzv i onda su mi povecali svakih 6h po jednu i to se nastavilo do bete
    Pikala sam se od 1-7 dana sa Decapeptyl 0,1,
    11. Dan smo bili u Mkd, muž dao uzorak i spojili.
    Onda se pocinjem pikati sa Heparinom i Clanexom, piti andol i Decortyn sve to kako ti oni kazu u kojim vremenskim razmacima, također cijelo vrijeme ( od prvog pregleda u Mkd) sam pila Impryl to su vitamini poput folne, tamo sam ih kupila sam pila po njihovoj preporuci .
    Od ukupno 8 js oplodilo se 5 komada.
    3 dan je bio transfer, vratili su 2 oacita, jos 2 su smrznuli , jedan nije bio dovoljno dobar nakon 3 dana da se smrzne i onda cekanje….
    Moja je nazalost bila negativna, ali…
    Kada odete tamo, uzivajte u toj predivnoj zemlji, ljudi su pregostoljubivi, hrana predivna, mi smo obisli kanjon Matka, to je 7-8 km od Skopja prediiiivno akomulacijsko jezero sa čudo sadrzaja, turisticka voznja kanjonom i pregled spilje koja je najdublja za sada u evropi po pitkoj vodi( za sada su na cca 400 m dubine, i jos nisu do dna dosli), pa smo jedan dan otisli u Ohrid, nesto savrseno, nemojte propustiti obici taj predivni gradic

  21. #3771

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Žene i svi parovi - sretno u postupcima!


    Francuski Parlament nedavno je prihvatio izmjene zakona koje će omogućiti ženama bez partnera i ženama u istospolnim vezama pristup MPO postupcima na teret zdravstvenog osiguranja.

    Do sada su prema zakonu pravo na MPO postupke imale samo žene u heteroseksualnim vezama, a građanke Francuske bez partnera i one u istospolnim vezama na MPO postupke išle su u inozemstvo o vlastitom trošku.

    https://slobodnadalmacija.hr/vijesti...kFMVsgsSgZ9d3E
    Bravo. A onaj tko je pisao tekst ne spominje uopće Makedoniju, Grčku i Mađarsku gdje se već dugo obavljaju postupci za samice i dugo se već piše po forumu a kao novinari čitaju forum.
    Al dobro je da su bar naveli ove druge zemlje

  22. #3772

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    SSilvija žao mi je radi negativne bete

  23. #3773

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    24

    Početno

    Ne znam zasti se uvijek skrati post, jos sam štošta napisala, ali ne vidi se.

  24. #3774

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Ssilvija, bas mi je zao! Tezak je ovo put, pun uspona i padova, različitih osjećaja. Drzi se!

    DalmalB sretno dolje, i nek sve prođe kako treba!
    Hvala puno!!

  25. #3775

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj SSilvija prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako:
    1dc sam pocela piti estrofem svakih 12h, onda 7 dc uzv i onda su mi povecali svakih 6h po jednu i to se nastavilo do bete
    Pikala sam se od 1-7 dana sa Decapeptyl 0,1,
    11. Dan smo bili u Mkd, muž dao uzorak i spojili.
    Onda se pocinjem pikati sa Heparinom i Clanexom, piti andol i Decortyn sve to kako ti oni kazu u kojim vremenskim razmacima, također cijelo vrijeme ( od prvog pregleda u Mkd) sam pila Impryl to su vitamini poput folne, tamo sam ih kupila sam pila po njihovoj preporuci .
    Od ukupno 8 js oplodilo se 5 komada.
    3 dan je bio transfer, vratili su 2 oacita, jos 2 su smrznuli , jedan nije bio dovoljno dobar nakon 3 dana da se smrzne i onda cekanje….
    Moja je nazalost bila negativna, ali…
    Kada odete tamo, uzivajte u toj predivnoj zemlji, ljudi su pregostoljubivi, hrana predivna, mi smo obisli kanjon Matka, to je 7-8 km od Skopja prediiiivno akomulacijsko jezero sa čudo sadrzaja, turisticka voznja kanjonom i pregled spilje koja je najdublja za sada u evropi po pitkoj vodi( za sada su na cca 400 m dubine, i jos nisu do dna dosli), pa smo jedan dan otisli u Ohrid, nesto savrseno, nemojte propustiti obici taj predivni gradic
    Točno takvu terapiju imam i ja, svaki put.
    A što se tiče turističkog obilaska, slažem se u potpunosti. Mi smo isto obišli Ohrid, kanjon Matku i bili smo na Vodnom. Također smo obišli i onu tvrđavu u Skopju... sve je prekrasno za vidjet.. preporučam!

  26. #3776

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    meni slična terapija bila ali malko drugačija od silvijine...
    odmah 1.dan ciklusa počela decortin injekcije kroz 7 dana, atek od 2. dana pila estrofem 2 mg, prvo svakih 8 sati pa nakon 1. UZV 8. dan povećali na svakih 6 sati estrofema, znači svakih 6 sati.
    Imala sam i vaginalno 5 dana prije samog transfera Utrogestane, 2kom ujutro i 2 navečer. . .
    tek nakon transfera sam počela pikati Prolutex iClexane i piti Decortine...pila sam i Impril nakon transfera...
    Meni su tako rekli, bez Aspirina zbog asthme koju imam.
    I sve to sam uzimala i nakon bet koja je bila ok, dok nismo na 2.UZV vidjeli praznu gestacijsku vrećicu, bez ploda...

  27. #3777

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    76

    Početno

    Iva83, mislim da ce dr. L. biti cijeli 8.mjesec na poslu.

  28. #3778

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    76

    Početno

    SSilvija, jako mi je zao. Nikako nema predaje. Treba pokusati sabrrati misli i dojmove i usredotociti se na pozitivne misli.

  29. #3779

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    125

    Početno

    SSilvija bas mi je zao Spring-Summer,da ide dr.pred kraj 8mj na godisnji,tako je rekao,ako se nije u medjuvremenu nesto promjenilo

  30. #3780

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Curke, javio mi dr. Lazarevski da je na godišnjem od 30.8. do 15. 9. tako da je to ziher.

  31. #3781

    Datum pristupanja
    Jul 2021
    Postovi
    2

    Početno

    So srekja na site vo borbata za bebe. Jas imam uspesna prikazna so Sistina, imam bliznaci.

  32. #3782

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Diiivno Kuklicka!!!
    Reci neke informacije...
    Jel donirana jajna stanica?
    Spermiji?
    Koliko pokušaja si imala?
    Super je čuti da ima uspjeha...svi želimo bebače i bebačice

  33. #3783

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Pozdrav cure,
    ja sam u Skopju, jutros bila u klinici i malo je reć da sam oduševljena.
    Jeste vi svi pisali da su super ljubazni i divni svi, al dok ne doživiš na svojoj koži teško je iti zamislit.
    Neman riječi kojima bi ih opisala, sve odreda, od Bistre, dr.L, dr.Bobana (koji me najviše oduševio) pa do taksista Blagoje. Bolji pristup, komunikaciju, odnos prema pacijentu ne bi mogla ni poželiti.
    Dr.L me pregledao, taman sam pred ovulaciju (kaže vjerojatno sutra) i na lijevom jajniku imam jedan folikul 6 mm, a desni (koji se odlučio igrat skrivača i zavukao se iza maternice) je bolji sa dva folikula, 14 i 18mm. Maternica uredna i pravilna, zadovoljan je iako je endometrij tanji nego bi trebao biti.
    Rekao je da nećemo gubiti vrijeme na inseminaciju (što sam i sam odlučila da ne bih) i da ćemo ić s blažom stimulacijom jer nema smisla ići na jaču jer obzirom na smanjenu rezervu ne bi postigli ništa bilje rezultate. Terapiju će mi naknadno detaljno objasniti kada dođe materijal.
    E da i rekao je da mi se nalaz AMHa poboljšao jer je možda korona utjecala na prvotni prikaz rezultata (prebolila krajem 4.mjeseca sa blagim simptomima, skoro bez simptoma).
    Nakon toga me Bistra odvela do Bobana (a praktički su me za ručicu vodali) koji me se dojmio odmah na prvu pri samom prestavljanju. Odabir donora sam prepustila njemu jer mi fzičke karakteristike nisu bitne, bitno da su svi testovi na genetske bolesti negativne. Zvao mi Blagoju koji me svugdje vodao, do vrata doslovno kako ste i napisale. Također sve platio pa ja na kraju ja njemu u eurima. Kaže da se sprema za mirovinu, tako da ne znam tko će nas vozati okolo ako on ode.
    Kad sam se vratila u Bobana objasnio mi proceduru-odobrenje od ministarstva, nabavu materijala i da očekivam 10.mjesec da bi mogli krenuti. Kaže "Da znate, da ne bi rekli, vidi oni makedonci uzeli mi pare pa se više ne javljaju.". ha ha. Zakon je lik. Onda me on osobno odveo nazad do Bistre... Ja ne znam kako ste se vi osjećali al ja ko princeza ha ha.
    Bistra bila cila iznenađena da mi hzzo nije odobrio, bilo joj baš žao, pa zašto, ovo ono.
    Ja sam pod tolikim dojmom da ne znam šta radit sa sobom. Prehiperaktivna sam ha ha.
    Prepredobro iskustvo.

  34. #3784

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    76

    Početno

    Citiraj DalmaIB prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure,
    ja sam u Skopju, jutros bila u klinici i malo je reć da sam oduševljena.
    Jeste vi svi pisali da su super ljubazni i divni svi, al dok ne doživiš na svojoj koži teško je iti zamislit.
    Neman riječi kojima bi ih opisala, sve odreda, od Bistre, dr.L, dr.Bobana (koji me najviše oduševio) pa do taksista Blagoje. Bolji pristup, komunikaciju, odnos prema pacijentu ne bi mogla ni poželiti.
    Dr.L me pregledao, taman sam pred ovulaciju (kaže vjerojatno sutra) i na lijevom jajniku imam jedan folikul 6 mm, a desni (koji se odlučio igrat skrivača i zavukao se iza maternice) je bolji sa dva folikula, 14 i 18mm. Maternica uredna i pravilna, zadovoljan je iako je endometrij tanji nego bi trebao biti.
    Rekao je da nećemo gubiti vrijeme na inseminaciju (što sam i sam odlučila da ne bih) i da ćemo ić s blažom stimulacijom jer nema smisla ići na jaču jer obzirom na smanjenu rezervu ne bi postigli ništa bilje rezultate. Terapiju će mi naknadno detaljno objasniti kada dođe materijal.
    E da i rekao je da mi se nalaz AMHa poboljšao jer je možda korona utjecala na prvotni prikaz rezultata (prebolila krajem 4.mjeseca sa blagim simptomima, skoro bez simptoma).
    Nakon toga me Bistra odvela do Bobana (a praktički su me za ručicu vodali) koji me se dojmio odmah na prvu pri samom prestavljanju. Odabir donora sam prepustila njemu jer mi fzičke karakteristike nisu bitne, bitno da su svi testovi na genetske bolesti negativne. Zvao mi Blagoju koji me svugdje vodao, do vrata doslovno kako ste i napisale. Također sve platio pa ja na kraju ja njemu u eurima. Kaže da se sprema za mirovinu, tako da ne znam tko će nas vozati okolo ako on ode.
    Kad sam se vratila u Bobana objasnio mi proceduru-odobrenje od ministarstva, nabavu materijala i da očekivam 10.mjesec da bi mogli krenuti. Kaže "Da znate, da ne bi rekli, vidi oni makedonci uzeli mi pare pa se više ne javljaju.". ha ha. Zakon je lik. Onda me on osobno odveo nazad do Bistre... Ja ne znam kako ste se vi osjećali al ja ko princeza ha ha.
    Bistra bila cila iznenađena da mi hzzo nije odobrio, bilo joj baš žao, pa zašto, ovo ono.
    Ja sam pod tolikim dojmom da ne znam šta radit sa sobom. Prehiperaktivna sam ha ha.
    Prepredobro iskustvo.
    Ohrabrilo me ovo sto si napisala.
    Nego, zar dr. Boban Janevski nije sada na godisnjem?

  35. #3785

    Datum pristupanja
    Jul 2021
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj Kaja1976 prvotno napisa Vidi poruku
    Diiivno Kuklicka!!!
    Reci neke informacije...
    Jel donirana jajna stanica?
    Spermiji?
    Koliko pokušaja si imala?
    Super je čuti da ima uspjeha...svi želimo bebače i bebačice
    Tezok maski faktor, biopsija pravese soprugot i moi jajce kletki. Prv obid kaj dr. Popovic.

  36. #3786

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Nije. Ako sam dobro načula (nisam ga ja pitala jer dok dođe materijal vratit će se) ide sad sredinom mjeseca. A dr.L mi je već u mailu rekao da on cijeli kolovoz radi. Mislim da je netko i napisao da ide 31.

    Stvarno su, stvarno divni svi. Osjećaš se važno i bitno, a ne kao još samo jedan pacijent u nizu.

  37. #3787

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    76

    Početno

    Citiraj DalmaIB prvotno napisa Vidi poruku
    Nije. Ako sam dobro načula (nisam ga ja pitala jer dok dođe materijal vratit će se) ide sad sredinom mjeseca. A dr.L mi je već u mailu rekao da on cijeli kolovoz radi. Mislim da je netko i napisao da ide 31.

    Stvarno su, stvarno divni svi. Osjećaš se važno i bitno, a ne kao još samo jedan pacijent u nizu.
    To puno znaci jer dolazimo u drugu drzavu i osim toga, dolazimo radi ostvarenja sna svaje zene. Ja sam se pogubila u tim godisnjim odmorima jer se sjecam da je dr. Boban bio spominjao da ide na godisnji u 7.mjesecu i da je od sredine 8.na poslu. Sad mi ovo remeti planove. Reci mi s kim si se dogovarala za termin? To si dogovorila iskljucivo s dr . Lazervskom ili dr. Bobanom?

  38. #3788

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    36

    Početno

    Citiraj Spring-Summer prvotno napisa Vidi poruku
    To puno znaci jer dolazimo u drugu drzavu i osim toga, dolazimo radi ostvarenja sna svaje zene. Ja sam se pogubila u tim godisnjim odmorima jer se sjecam da je dr. Boban bio spominjao da ide na godisnji u 7.mjesecu i da je od sredine 8.na poslu. Sad mi ovo remeti planove. Reci mi s kim si se dogovarala za termin? To si dogovorila iskljucivo s dr . Lazervskom ili dr. Bobanom?
    Boban je za sigurno bas sad na odmoru.
    Vraca se 15.08. 100% tacna informacija.
    Bio je u julu na odmor ( lanski odmore su koristili)

  39. #3789

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    76

    Početno

    Citiraj Мalena prvotno napisa Vidi poruku
    Boban je za sigurno bas sad na odmoru.
    Vraca se 15.08. 100% tacna informacija.
    Bio je u julu na odmor ( lanski odmore su koristili)
    Malena, hvala puno na informaciji.

  40. #3790

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Kažem da sam samo načula, tako da je vjerojatno rekao da se vraća 15. Ja sam tad sa Bistrom pričala pa nisam točno pohvatala.

    Ja sam se dogovorila sa dr.L za dan kada bih došla, a on me uputio da se javim Bobanu za detalje oko administracije. Boban mi je poslao mail koji je netko od vas već ovdje priložio s tim da je napisao i svoj broj da mu se javim i kako mu je drago da sam odabrala njih... Ja sam mu pisala na wapp i onda me on zvao i rekao da dođem u 9h, pa nakon pregleda kod dr.L da sam kod njega.
    Vjerojatno mi nije ni spominjao svoj godišnji jer za vrijeme mog termina radio.
    Spring-Summer kada vi putujete?

  41. #3791

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    76

    Početno

    Citiraj DalmaIB prvotno napisa Vidi poruku
    Kažem da sam samo načula, tako da je vjerojatno rekao da se vraća 15. Ja sam tad sa Bistrom pričala pa nisam točno pohvatala.

    Ja sam se dogovorila sa dr.L za dan kada bih došla, a on me uputio da se javim Bobanu za detalje oko administracije. Boban mi je poslao mail koji je netko od vas već ovdje priložio s tim da je napisao i svoj broj da mu se javim i kako mu je drago da sam odabrala njih... Ja sam mu pisala na wapp i onda me on zvao i rekao da dođem u 9h, pa nakon pregleda kod dr.L da sam kod njega.
    Vjerojatno mi nije ni spominjao svoj godišnji jer za vrijeme mog termina radio.
    Spring-Summer kada vi putujete?
    Tako je bilo i kod mene, samo sto sam se ja prvo javila Bobanu. Koliko sam shvatila, s njim se mogu direktno dogovoriti za termin. Isto je poslao broj mobitela. U planu mi je da odem prije nego dr. Lazarevski ode na godisnji, vjerojatno zadnji tjedan u 8.mjesecu, a cekam da Boban dodje da se dogovorimo za detalje. Draga Dalma, uzasno se bojim jer ne znam sto me ceka. Puno je to odricanja i psihicke borbe. Najvise ubija iscekivanje.
    Nemas pojma koliko me obradovalo kad si napisala da si se tamo osjecala ugodno. Malo sam se pogubila u imenima i iskustvima pa se ispricavam ako postavljam pitanje na koje si vec odgovorila. Tebi ce biti u Makedoniji prvi pokusaj umjetne oplodnje?

  42. #3792

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Citiraj Spring-Summer prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je bilo i kod mene, samo sto sam se ja prvo javila Bobanu. Koliko sam shvatila, s njim se mogu direktno dogovoriti za termin. Isto je poslao broj mobitela. U planu mi je da odem prije nego dr. Lazarevski ode na godisnji, vjerojatno zadnji tjedan u 8.mjesecu, a cekam da Boban dodje da se dogovorimo za detalje. Draga Dalma, uzasno se bojim jer ne znam sto me ceka. Puno je to odricanja i psihicke borbe. Najvise ubija iscekivanje.
    Nemas pojma koliko me obradovalo kad si napisala da si se tamo osjecala ugodno. Malo sam se pogubila u imenima i iskustvima pa se ispricavam ako postavljam pitanje na koje si vec odgovorila. Tebi ce biti u Makedoniji prvi pokusaj umjetne oplodnje?
    Ma nisu isprike nikakve potrebne, ja isto teško da pohvatam sve pa se vraćam, čitam ponovo.
    Da, meni je prvi put. Idem kao samica na donaciju sjemena. Imam nisku rezervu jajnih dtanica, 37 godina i nemam više što čekati niti želim.
    Ja sam isto bila sva na iglama, ali nakon prve rečenice s njima u Sistini sve je to nestalo i stvarno sam se osjećala super. Dobiješ vjetar u leđa, bar sam se ja tako osjećala. Al mi se isto tako sad taj 10.mjesec čini tako daleko. Al doletit će i on brzo.
    Ja sam sa dr.L dogovorila dan jer mi je on rekao da je on u klinici ponedjeljkom, srijedom i četvrtkom, a Boban se samo tome prilagodio da tako kažem. Ja sam se vodila s tim da dođem u prvom dijelu ciklusa jer znam da je tada sve lakše vidjeti na ultrazvuku.
    Oni rade od 9 pa je vjer zato rekao da dođem tada. Malo sam čekala, dok nisam došla na red, ali ništa strašno. Nakon što sam došla na red više uopće nije bilo praznog hoda.
    Strah je normalan, ali ulili su mi toliko povjerenje da imam osjećaj da letit mogu.
    Drago mi je što sam te bar malo ohrabrila. Nakon što odeš doli mislim da ćeš biti još više ohrabrena.
    Da, puno borbe i odricanja, ali kad jednom beba bude u rukama sve će se to zaboraviti. Za takvu nagradu sve se isplati

  43. #3793

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    76

    Početno

    Citiraj DalmaIB prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nisu isprike nikakve potrebne, ja isto teško da pohvatam sve pa se vraćam, čitam ponovo.
    Da, meni je prvi put. Idem kao samica na donaciju sjemena. Imam nisku rezervu jajnih dtanica, 37 godina i nemam više što čekati niti želim.
    Ja sam isto bila sva na iglama, ali nakon prve rečenice s njima u Sistini sve je to nestalo i stvarno sam se osjećala super. Dobiješ vjetar u leđa, bar sam se ja tako osjećala. Al mi se isto tako sad taj 10.mjesec čini tako daleko. Al doletit će i on brzo.
    Ja sam sa dr.L dogovorila dan jer mi je on rekao da je on u klinici ponedjeljkom, srijedom i četvrtkom, a Boban se samo tome prilagodio da tako kažem. Ja sam se vodila s tim da dođem u prvom dijelu ciklusa jer znam da je tada sve lakše vidjeti na ultrazvuku.
    Oni rade od 9 pa je vjer zato rekao da dođem tada. Malo sam čekala, dok nisam došla na red, ali ništa strašno. Nakon što sam došla na red više uopće nije bilo praznog hoda.
    Strah je normalan, ali ulili su mi toliko povjerenje da imam osjećaj da letit mogu.
    Drago mi je što sam te bar malo ohrabrila. Nakon što odeš doli mislim da ćeš biti još više ohrabrena.
    Da, puno borbe i odricanja, ali kad jednom beba bude u rukama sve će se to zaboraviti. Za takvu nagradu sve se isplati
    Ja sam par godina starija i isto samica, samo sto je moj AMH malo povisen. Nisam preboljela koronu, a nisam ni cijepljena pa me i to malo brine, ali nadam se da ce sve biti u redu. Dovoljni su ti bili nalazi hormina koje si radila u RH?

  44. #3794

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Citiraj Spring-Summer prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam par godina starija i isto samica, samo sto je moj AMH malo povisen. Nisam preboljela koronu, a nisam ni cijepljena pa me i to malo brine, ali nadam se da ce sve biti u redu. Dovoljni su ti bili nalazi hormina koje si radila u RH?
    Ja sam imala sve nove nalaze (2 miseca stare)tako da to ne moram ponavljati, samo nemam za HIV i hepatitis (to moram sada obaviti). Dakle štitnjaču sve hormone, zatim LH, FSH, E2, PRL, c briseve i AMH. Dr.L ove hormonalne nije ni gledao jer oni varitaju od ciklusa do ciklusa i to će gledati u postupku. Za ulazak u Makedoniju ti ne treba ništa posebno. A na povratku u RH vjer trebaš imat negativan test. Ili te stavljaju u izolaciju dok u RH ne napraviš test. Tako da nije neki problem osim što je to još koja kuna više.
    Možda onda budemo skupa u 10.mjesecu

  45. #3795

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    76

    Početno

    Citiraj DalmaIB prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam imala sve nove nalaze (2 miseca stare)tako da to ne moram ponavljati, samo nemam za HIV i hepatitis (to moram sada obaviti). Dakle štitnjaču sve hormone, zatim LH, FSH, E2, PRL, c briseve i AMH. Dr.L ove hormonalne nije ni gledao jer oni varitaju od ciklusa do ciklusa i to će gledati u postupku. Za ulazak u Makedoniju ti ne treba ništa posebno. A na povratku u RH vjer trebaš imat negativan test. Ili te stavljaju u izolaciju dok u RH ne napraviš test. Tako da nije neki problem osim što je to još koja kuna više.
    Možda onda budemo skupa u 10.mjesecu
    Ja sam svoje hormone i briseve odradila u 6.mjesecu. Napravila sam i markere na HIV i hepatitis. Ma, sve mi je spremno, samo moram otici u Makedoniju. Bojim seuzasno igle, a to ce mi morati biti kao dobar dan.
    Da, mozda se pottefi da obje u isto vrijeme budemo u 10.mjesecu u Makedoniji.
    Planiram ici avionom iz Zagreba, a kad se sjetim da moram nekako prvo doci do Zagreba muka mi je.

  46. #3796

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    76

    Početno

    U pravu si, Dalma. Kad beba dodje, sve se zaboravi i slijedi uzivanje, a i ova nesretna korona ce proci i nece nam odlazak na putovanje biti stresno.

  47. #3797

    Datum pristupanja
    Aug 2021
    Postovi
    40

    Početno

    Pozdrav drage djevojke, procitala sam dio ovog foruma i jako ste mi puno pomogle, pomocu vas sam skupila sve prvotne nalaze koje sam poslala dr. L i dr. J, koji mi je rekao da ga danas nazovem, to bi valjda znacilo da su im prosli godisnji…zanima me kada budem isla u Makedoniju, dali moram vaditi orginal maticne dokumente ili ih mogu komotno skinuti preko e-gradana

  48. #3798

    Datum pristupanja
    Aug 2021
    Postovi
    40

    Početno

    Pozdrav drage djevojke, nova sam na forumu i jako ste ni puno pomogle, napravila sam sve potrebne nalaze i poslala sam ih i dr. L i dr. J, obadvoje su mi odgovorili u kratkom roku, i mozda bi vec isli tamo iduci tjedan, zanima me dali mogu predat maticne dokumente koji su skinuti preko e- gradana ili im moram donest orginale? Meni je logicno da ti dokumenti preko e- gradana mogu isto dat, al suprig tvrdi da moramo dati orginale pa me je zbunio

  49. #3799

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Cure, kolko košta FET?

  50. #3800

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    36

    Početno

    U Sistini?
    Oko 700 eur samo FET.
    Sve ostalo ( lekove za pre i posle transfera) placas plus.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •