Stranica 107 od 123 PrviPrvi ... 75797105106107108109117 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,301 do 5,350 od 6101

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #5301
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj Afrodita06 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi kada smo bili kod bilježnika ona nam je pročitala što potpisujemo jer ja ćirilicu čitati ne znam a suprug natuca. Sve što je tamo pisalo je bilo da poznajemo njihov zakon o MPO i da se s njim slažemo i da smo svjesni da će to djete biti naše i da ga ne možemo vratiti (tako se mi zezamo, nije pisalo doslovno tako).
    Stvarno je tako nekako i pisalo u tom dokumentu

  2. #5302
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj Dot99 prvotno napisa Vidi poruku
    Samo evo sad me zbunilo da ćemo trebati vjenčani list (to imamo) i preslike putovnica. E putovnice nemamo. Može preslike osobne,kad njima možemo i ući u Mk ili moramo vaditi putovnice?
    Može kopija osobnih, ne treba vam putovnica, ne zaboravite ih ponijeti i u kliniku na konzultacije...

  3. #5303

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    43

    Početno

    Pozdrav svima,
    pokušavam doći do Impryla (ljekarna Filipović, ljekarna na Dolcu, Pablo..itd.) sve sam ponazivala i ugl kažu da se ne može naručiti.

    Jel postoji zamjena? Hvala

  4. #5304

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Eszter, ja mislim da su ti i drugi prenatali koji sadrže metiliranu folnu jednako dobri. Posebno oni koji idu u kombinaciji s omega3 kapsulom.

    Danas, naravno, službeno negativan test. Sutra dogovaram za dalje, nadam se u 7.mj...

  5. #5305

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    173

    Početno

    Cure drage,kako ste??Ja malo "naletela" u pauzi menjanja pampersa,hranjenja i nosenja curice,pranja i peglanja vesa,da vidim sta ima novo na forumu.Radujem se svim pozitivnim testovima,visokim betama i novim trudnicama i svima cestitam od srca.
    Lucy,i ja sam mislila da smo dosli do kraja i nisam vise htela da pokusavam pa smo se predomislili i bas taj pokusaj je bio uspesan.
    Kad smo isli na novu donorku prvo nam je ponudjen materijal od prethodne,s kojom smo imali neuspesne postupke,pa kad smo odbili B nam je ponudio novu.
    Mi nista za prvu godinu cuvanja embriona nismo platili.Godina dana od transfera je u avgustu i sigurno ce nas tad kontaktirati posto do sad nisu.
    Kad smo izabrali novu donorku svu smo proceduru morali od pocetka.Ponovo smo isli kod notara,pa kod psihologa na onaj test za koji mislim da he totalno nebitan jer je cista formalnost u pitanju no dobro pravila su pravila....Kad covek cita postove ko da ne idemo u istu kliniku toliko razlucitih "pravila" i cena da ne poverujes.
    Drage moje,ostajte mi zdravo.Sve vas grlimo i ljubimo ja i jedna malena koja evo mase rucicama i daje znak da spremim flasicu jer je gladna hahah

  6. #5306

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Senkaaaaa,divno da si se javila,baš si me raznježila.
    Sretno i uživajte vas dvije ženskice.

  7. #5307
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Dalma mislim na tebe...jesi ponavljala betu danas?

    Senka uživajte

  8. #5308

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    228

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    Dalma mislim na tebe...jesi ponavljala betu danas?

    Senka uživajte
    Hvala šta misliš na mene.
    Nisam planirala ponavljat betu danas, al pošto me jutros dočekalo smećkarenje bila sam i na pregledu i vadila betu.
    Dr se prvo mislila dal da me uopće gleda uzv jer je rano i ne bi bzvze čačkala ako je samo lagani smećkasti iscjedak.
    Na kraju me pogledala. Nisan otvorena, krvi ima nešto a ultrazvukom nije vidila ništa. Pojačala mi utrogestan i poslala vadit betu. Beta je 159 tako da su mi lađe malo potonule.
    Što se tiče krvarenja, odnosno smećkarenja više je u tragovima i stvarno jako jako malo, ali...
    Dr.L rekao da obavezno za dva dana ponovim betu za svaki slučaj.
    Ne znam uopće kako se osjećat, tako sam prazna i tupa

    Senka lipo da si se javila. Uživaj sa curom svojom

    Ezster imaš privatnu poruku
    Posljednje uređivanje od DalmaIB : 31.05.2022. at 20:24

  9. #5309

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,759

    Početno

    Dalma slušaj upute dr i osluškuj tijelo, da ti sad nepametujem puno u ovoj situaciji....mislimo na tebe i čekamo vijesti

    Ne znam dal ima veze ako nisi vadila u istom labosu betu?

  10. #5310

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,759

    Početno

    Senka puno pozdrava ti šaljemo i lijepo da si se javila

  11. #5311

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    DalmaIB držim fige da ovo bude samo neka lažna uzbuna i da sve na kraju završi dobro.

    Provjerila sam s Bobanom. Možeš birati istog donora ukoliko u banci postoje njegove zalihe. Ako nema zaliha onda mora novi.

    Alisa žao mi je. Nadam se i ja u 7.mj ponovno pa neka nam je sa srećom.

  12. #5312
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Dalma onda ću misliti na tebe i dalje... Javi prekosutra kako je i kako si. Bilo je svakakvih beta, znaš sve.

  13. #5313

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,759

    Početno

    Citiraj Afrodita06 prvotno napisa Vidi poruku
    DalmaIB držim fige da ovo bude samo neka lažna uzbuna i da sve na kraju završi dobro.

    Provjerila sam s Bobanom. Možeš birati istog donora ukoliko u banci postoje njegove zalihe. Ako nema zaliha onda mora novi.

    Alisa žao mi je. Nadam se i ja u 7.mj ponovno pa neka nam je sa srećom.
    Afrodita to je dobra informacija. Jesi pitala dal se treba ponoviti sve s psihologom itd.?

    Kad bolje razmislim neka se nitko ne ljuti, na glas razmišljam. Možda uopće nije loše izabrati novog donoro kome bude trebalo jer s ovim možda niste "kompatibilni" pa i iz tog razloga ne uspijeva.
    U svakom slučaju s Bobanom porazgovarati o tome jer će ipak on najbolje znati o tome.

  14. #5314

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Dalma,mislimo na tebe,hrabro i drži se.

  15. #5315

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Afrodita to je dobra informacija. Jesi pitala dal se treba ponoviti sve s psihologom itd.?

    Kad bolje razmislim neka se nitko ne ljuti, na glas razmišljam. Možda uopće nije loše izabrati novog donoro kome bude trebalo jer s ovim možda niste "kompatibilni" pa i iz tog razloga ne uspijeva.
    U svakom slučaju s Bobanom porazgovarati o tome jer će ipak on najbolje znati o tome.

    Nisam direktno pitala a on nije ništa detaljnije napisao.

    Možda nije loše izabrati novog donora ali gledam to da definitivno inseminacijom ovom kojeg smo prco izabrali nismo pošteno dali ni šansu. Meni je taj odabir nekako težak jer mi je to jako osobno a samo odabir je ko da u trgovini biram šampon za kosu. A ja to nemogu nikako spojiti.

  16. #5316

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,759

    Početno

    Citiraj Afrodita06 prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam direktno pitala a on nije ništa detaljnije napisao.

    Možda nije loše izabrati novog donora ali gledam to da definitivno inseminacijom ovom kojeg smo prco izabrali nismo pošteno dali ni šansu. Meni je taj odabir nekako težak jer mi je to jako osobno a samo odabir je ko da u trgovini biram šampon za kosu. A ja to nemogu nikako spojiti.
    Potpuno te razumijem i znam o čemu pričaš kad je odabir donora u pitanju! Ja osobno sam došla Bobanu s mislim odabranih 5.....koja 3 je on odmah eliminirao jer su već koristili. Onda smo oko 2, 3 još razgovarali i napravili odabir.

    Ne znam uopće što bi mislila o inseminacijama.
    Znam da je postotak uspješnosti nizak, a opet kad razmislim to je pročišćeno sjeme, plivači ne prevaljuju dugi put kao kod prirodnog odnosa i imaju se najčešće 2 ili 3 folikula. Vjerojatno igraju ulogu i godine i AMH pa i ta kvaliteta js pa iz tog razloga i ne uspijeva....nemam pojma :/
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 01.06.2022. at 10:00

  17. #5317

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Recimo meni taj AMH nitko ne gleda nešto naročito. Odnosno moja MPO dr kaže da je to sve ok dok je on veći od 1 pmol/l i da se s time ne zamaram.
    Dr L mi je samo rekao da kada je pao na 4 da bi bilo dobro prijeći na ivf umjesto inseminacije.

    Svaki dr drugačije, svaka bolnica drugačije. Baš budem zbunjena maksimalno.

  18. #5318

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    228

    Početno

    Hvala vam cure

    Da, LaraLana, ova zadnja beta je u drugom labu al opet ne bi bile tolike oscilacije. Sutra vadim ponovo u ovom zadnjem (otrkrila da imam gdje u mistu izvadit privatno da ne moram 100km do st i još toliki nazad).
    Krvarenje ko krvarenje nije prisutno, jedino utrogestan kad "ispadne" nije čist. Ne osjećam neke bolove. Grudi su idalje napete i bolne. Da mi je prispavat do ujutro haha

    Afrodita meni je dr u ST koji mi je skidao polip, znači ne MPO, čim je vidio nalaz AMH od 6.8 rekao da će me uputiti kolegama na reproduktivnu jer to nije obećavajuće. Tako da ne znam šta tebe tramakavaju sa inseminacijama, pogotovo kad je donacija u pitanju

    Šta se kompatibilnosti sa donorom tiče... Ako su se oplodile jajne stanice jel to dovoljan pokazatelj? Il gledamo i to što se nije održala trudnoća? Jer kod mene se svaki put dogodila oplodnja, al dalje od 5.tjedana ne ide (sad sam 4+4 po zadnjoj m).

  19. #5319

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    43

    Početno

    Cure, krvarim

  20. #5320

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    43

    Početno

    Odrezana mi je poruka...ugl danas ko grom iz vedra neba krenulo krvarenje

  21. #5321

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Evo MPO dr mi je danas ispunila zahtjev za ivf. Još da uspijem dočekati Bistru sa papirima i onda mi preostaje samo HZZO.
    I moj soc.ginekolog kaže da je taj AMH dosta nizak i da mi vrijeme curi. Mene je HZZO vratio s ivf na inseminaciju. Vidjeti ćemo ovaj put. Očekujem najgore nadam se najboljem.

    Eszter jesi bila kod dr, na hitnoj? Možda je nekakav hematom u pitanju pa otud krvarenje. Nadam se da će to sve dobro završiti.

    Što se tiče te kompatibilnost znam da imaju parovi koji nisu baš kompatibilni i teško im je prirodnim putem dobiti dijete pa idu na ivf. E sad nisam čula da i u ivf možeš biti nekompatibilan, o tome stvarno ne znam ništa.

  22. #5322

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Eszter, jel puno krvi? Ja sam isto bila krvarila u prošloj trudnoći ali na hitnoj je srce kucalo i trudnoća se nastavila još nekoliko tjedana , no ipak se nije održala ali kada nije bilo otkucaja srca više uopće nisam krvarila niti sam imala ikakve bolove...morala sam na kiretažu, al isve je ok prošlo.

  23. #5323

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    43

    Početno

    Kaja1976, sad trenutno se smirilo, skoro pa skroz, nisam bila na hitnoj, javila sam se dr. L. rekao je nastaviti s terapijom i uzv prema planu.
    Malo me šokiralo i uspaničila sam se jakoooo..jel do danas je sve bilo super.
    Krvarenje je bilo jako s nešto ugrušaka ali kratko, nadam se da više neće...popila sam magnezij jel me bolio trbuh..ugl trudim se bit pozitivna tako u ranoj trudnoći ne možeš baš puno utjecati na ishod...nadam se da je bilo nešto bez veze i da više neće krvarit

  24. #5324

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Afrodita06 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo MPO dr mi je danas ispunila zahtjev za ivf. Još da uspijem dočekati Bistru sa papirima i onda mi preostaje samo HZZO.
    I moj soc.ginekolog kaže da je taj AMH dosta nizak i da mi vrijeme curi. Mene je HZZO vratio s ivf na inseminaciju. Vidjeti ćemo ovaj put. Očekujem najgore nadam se najboljem.

    Eszter jesi bila kod dr, na hitnoj? Možda je nekakav hematom u pitanju pa otud krvarenje. Nadam se da će to sve dobro završiti.

    Što se tiče te kompatibilnost znam da imaju parovi koji nisu baš kompatibilni i teško im je prirodnim putem dobiti dijete pa idu na ivf. E sad nisam čula da i u ivf možeš biti nekompatibilan, o tome stvarno ne znam ništa.
    Afrodita ja sutra idem u Petrovu, da vidim jel mi što fali,i dal mi može ispuniti zahtjev. Bistru još nisam kontaktirala,ovih dana ću, koliko se čeka da ona pošalje predračun na HZZO?
    Prvi puta idem, na doniranu js.

    Eszter samo hrabro i pozitivno, ne mora odmah značiti nešto loše

  25. #5325

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,759

    Početno

    Citiraj Eszter1 prvotno napisa Vidi poruku
    Kaja1976, sad trenutno se smirilo, skoro pa skroz, nisam bila na hitnoj, javila sam se dr. L. rekao je nastaviti s terapijom i uzv prema planu.
    Malo me šokiralo i uspaničila sam se jakoooo..jel do danas je sve bilo super.
    Krvarenje je bilo jako s nešto ugrušaka ali kratko, nadam se da više neće...popila sam magnezij jel me bolio trbuh..ugl trudim se bit pozitivna tako u ranoj trudnoći ne možeš baš puno utjecati na ishod...nadam se da je bilo nešto bez veze i da više neće krvarit
    Eszter nadam se da će sve biti u redu, zna se tako iz nepoznatih razloga dogoditi krvarenje u ranoj trudnoći i samo stane. Kad ideš na uzv? Pa sad bi se već dalo sve lijepo vidjeti.

  26. #5326

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,759

    Početno

    Citiraj DalmaIB prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala vam cure

    Da, LaraLana, ova zadnja beta je u drugom labu al opet ne bi bile tolike oscilacije. Sutra vadim ponovo u ovom zadnjem (otrkrila da imam gdje u mistu izvadit privatno da ne moram 100km do st i još toliki nazad).
    Krvarenje ko krvarenje nije prisutno, jedino utrogestan kad "ispadne" nije čist. Ne osjećam neke bolove. Grudi su idalje napete i bolne. Da mi je prispavat do ujutro haha

    Afrodita meni je dr u ST koji mi je skidao polip, znači ne MPO, čim je vidio nalaz AMH od 6.8 rekao da će me uputiti kolegama na reproduktivnu jer to nije obećavajuće. Tako da ne znam šta tebe tramakavaju sa inseminacijama, pogotovo kad je donacija u pitanju

    Šta se kompatibilnosti sa donorom tiče... Ako su se oplodile jajne stanice jel to dovoljan pokazatelj? Il gledamo i to što se nije održala trudnoća? Jer kod mene se svaki put dogodila oplodnja, al dalje od 5.tjedana ne ide (sad sam 4+4 po zadnjoj m).
    Čekamo te sutra s vijestima.

    Što se kompatibilnosti tiče to mi je palo na pamet, niti ja ne znam o tome što se donora tiče.
    Samo npr.znam tu s foruma od LF2 forumašice pa ako čita nek nam se javi, da su oni kao par u puno postupaka dobili savršene blastice i nije dolazilo do trudnoće, odlaze u Tursku gdje otkrivaju na dobivenim embrijima na nekom kromosomu nešto ali sad ti ne znam objasniti točno što..
    Bilo bi dobro da se žena javi i objasni.
    Platili su to dosta novaca, ne znam točno koliko su embrija dobili tad u turskoj.

    Nakon toga odlaze u Sistinu gdje im je dr. L rekao da je vjerojatno problem u js. Išli su na donaciju i uspjeli...čini mi se odmah prvi pokušaj.

    Eto i ajde ti sad znaj...mogli su u nedogled vrtit postupke sa super blastocistama.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 01.06.2022. at 22:58

  27. #5327
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Eszter to ti može biti krvarenje od hematoma koje je jako često u ranoj trudnoći... pogotovo ako je ispao ugrušak. Ja sam imala obilno krvarenje u 6tt, s ogromnim ugrušcima - u panici sam išla na hitnu i već mislila da je sve gotovo, a radilo se o dva velika hematoma koji su se kasnije resorbirali... Rekli su mi da svježe krvarenje koje nije popraćeno bolovima u principu nije zabrinjavajuće, tek ako su prisutni bolovi kao za vrijeme menge nije dobro. Koliko ti je prošlo dana od oplodnje?

    Dalma, javi... Za betu je bitno da se prati u istom labu, to je istina...

    Dot99, za ispunjavanje formulara za HZZO u Petrovoj bi trebala imati dva dokumenta iz Sistine - izjavu klinike da te prihvaćaju kao pacijenta i predračun. To ti njihova Bistra pošalje, samo kažeš da ti trebaju papiri za HZZO. Bitno ti je to, jer HZZO provjerava jesu li identične stavke na predračunu i u zahtjevu za inozemno liječenje koje ti potpisuju u Petrovoj. Mene su tu zeznuli s greškom u Petrovoj, pa sam sve morala ponavljati, otišlo nekoliko tjedana na taj ispravak...

  28. #5328

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    Eszter to ti može biti krvarenje od hematoma koje je jako često u ranoj trudnoći... pogotovo ako je ispao ugrušak. Ja sam imala obilno krvarenje u 6tt, s ogromnim ugrušcima - u panici sam išla na hitnu i već mislila da je sve gotovo, a radilo se o dva velika hematoma koji su se kasnije resorbirali... Rekli su mi da svježe krvarenje koje nije popraćeno bolovima u principu nije zabrinjavajuće, tek ako su prisutni bolovi kao za vrijeme menge nije dobro. Koliko ti je prošlo dana od oplodnje?

    Dalma, javi... Za betu je bitno da se prati u istom labu, to je istina...

    Dot99, za ispunjavanje formulara za HZZO u Petrovoj bi trebala imati dva dokumenta iz Sistine - izjavu klinike da te prihvaćaju kao pacijenta i predračun. To ti njihova Bistra pošalje, samo kažeš da ti trebaju papiri za HZZO. Bitno ti je to, jer HZZO provjerava jesu li identične stavke na predračunu i u zahtjevu za inozemno liječenje koje ti potpisuju u Petrovoj. Mene su tu zeznuli s greškom u Petrovoj, pa sam sve morala ponavljati, otišlo nekoliko tjedana na taj ispravak...
    Kužim da... kako izgleda ta izjava,možda je i imam...kako sam smotana..na mailu mi je neki dokumenat,al na makedonskom .

  29. #5329

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    Eszter to ti može biti krvarenje od hematoma koje je jako često u ranoj trudnoći... pogotovo ako je ispao ugrušak. Ja sam imala obilno krvarenje u 6tt, s ogromnim ugrušcima - u panici sam išla na hitnu i već mislila da je sve gotovo, a radilo se o dva velika hematoma koji su se kasnije resorbirali... Rekli su mi da svježe krvarenje koje nije popraćeno bolovima u principu nije zabrinjavajuće, tek ako su prisutni bolovi kao za vrijeme menge nije dobro. Koliko ti je prošlo dana od oplodnje?

    Dalma, javi... Za betu je bitno da se prati u istom labu, to je istina...

    Dot99, za ispunjavanje formulara za HZZO u Petrovoj bi trebala imati dva dokumenta iz Sistine - izjavu klinike da te prihvaćaju kao pacijenta i predračun. To ti njihova Bistra pošalje, samo kažeš da ti trebaju papiri za HZZO. Bitno ti je to, jer HZZO provjerava jesu li identične stavke na predračunu i u zahtjevu za inozemno liječenje koje ti potpisuju u Petrovoj. Mene su tu zeznuli s greškom u Petrovoj, pa sam sve morala ponavljati, otišlo nekoliko tjedana na taj ispravak...
    I reci mi ,dali si išla na prvi pregled kada si dobila pozitivan odgovor od hzzo ili?

  30. #5330

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Recimo meni moja dr ispuni zahtjev a papire od Bistre dobijem naknadno. Ja njene papire čekam 3-4 tjedan. Doduše meni u tom zahtjevu samo stoji uputa na ivf bez detalja s predračuna.

    Sushi nisam znala da išta uspoređuju. Dobro da kažeš sad i o tome trebam povesti računa.

  31. #5331

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    44

    Početno

    Drage ženice, evo od mene malo dobrih vijesti.. U 20. smo tjednu trudnoće i, do sada, je sve dobro. Pratim vas i želim svima sreću

  32. #5332
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Uspoređuju u HZZO kad obrađuju zahtjev, da...i šalju na ispravak ako se nešto ne poklapa. Npr. meni su u Petrovoj zaboravili (ili nisu znali) napisati da će se raditi o postupku IVF+PICSI+ET, napisali su samo IVF+ET...a na predračun je i PICSI (u MK uvijek rade PICSI)...i to su mi vraćali na ponovno ispunjavanje zahtjeva, pa čekaš nove konzultacije, itd... U biti je najbolje ispunjavati sve zajedno s MPO liječnikom i imati predračun kraj sebe na stolu.

    Dot, termin za konzultacije možeš dogovoriti tek nakon što dobiješ rješenje od HZZO-a, a klinika primi mail s potvrdom (pretpostavljam i uplatu). Onda te zovu

  33. #5333

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    228

    Početno

    Moja beta jutros 280 i nešto sitno. To je duplanje u 50h što je ok.
    Jučer cili dan samo utrogeatan što ispadne nije bio čist. Jutros kad sam ustala malo čiste krvi, više nema.
    Malo sam luda.
    Poslala sam mail dr.L pa čekam.
    Ne znam triban li mirovat il šta.
    Išla sam na posa al ništa fizički naporno. Uff

    Eszter nadam se da će sve biti ok. Kao što kažu cure, možda je neki hematom. Nadam se da je i kod mene i kot tebenešto tog tipa i nema opasnosti.

  34. #5334

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,759

    Početno

    Citiraj DalmaIB prvotno napisa Vidi poruku
    Moja beta jutros 280 i nešto sitno. To je duplanje u 50h što je ok.
    Jučer cili dan samo utrogeatan što ispadne nije bio čist. Jutros kad sam ustala malo čiste krvi, više nema.
    Malo sam luda.
    Poslala sam mail dr.L pa čekam.
    Ne znam triban li mirovat il šta.
    Išla sam na posa al ništa fizički naporno. Uff

    Eszter nadam se da će sve biti ok. Kao što kažu cure, možda je neki hematom. Nadam se da je i kod mene i kot tebenešto tog tipa i nema opasnosti.
    Ovo je igra živaca samo takva.
    Ako nemaš krvarenja i ništa te ne boli mislim da nemaš razloga za mirovanje ono strogo ležanje mislim.

    Ona beta od 150 koji je to dan od transfera i koji ti je danas dan?

    Ova beta od 105 je na 14 dan bila a ova od 150 je na 17 dan i u drugom labu jel tako?

  35. #5335

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    228

    Početno

    Ne 150 je bila 18.dan. Znači trebala je biti bar oko 300. Nije mi jasno da mogu biti baš tolike oscilacije u labu. A vidit ćemo. Evo me u školi. Stalno škicam na mob nije li dr.L odgovorio.
    Maloprije isto svjetlo smeđi blagi iscjedak. Ne mogu reć da me boli. Samo pritisak kao tik pred menstruaciju,

    A vidit ćemo. Ko zna, možda na dobro izađe. Po trenutnoj beti mislim da najranije u utorak mogu na UZV da bi se nešto vidilo. Tada bi mogla bit preko 1000.

    Sidi i čekaj "facepalm" šta drugo
    Posljednje uređivanje od DalmaIB : 02.06.2022. at 10:31

  36. #5336

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,759

    Početno

    Citiraj DalmaIB prvotno napisa Vidi poruku
    Ne 150 je bila 18.dan. Znači trebala je biti bar oko 300. Nije mi jasno da mogu biti baš tolike oscilacije u labu. A vidit ćemo. Evo me u školi. Stalno škicam na mob nije li dr.L odgovorio.
    Maloprije isto svjetlo smeđi blagi iscjedak. Ne mogu reć da me boli. Samo pritisak kao tik pred menstruaciju,

    A vidit ćemo. Ko zna, možda na dobro izađe. Po trenutnoj beti mislim da najranije u utorak mogu na UZV da bi se nešto vidilo. Tada bi mogla bit preko 1000.

    Sidi i čekaj "facepalm" šta drugo
    A ovo sad gdje si išla vaditi betu jel to isto privatni labos ili je preko uputnice? Razmišljam si da možda odeš i sutra betu izvaditi ili u subotu ako rade. Mislim trebala bi se otkotrljati i skočiti ako misli biti ok.

    Baš me zanima što će dr. L napisati.

  37. #5337

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,759

    Početno

    Citiraj Eszter1 prvotno napisa Vidi poruku
    Curke bok, danas sam bila na prvom uzv...dr. kaže da je danas 5+2 (transfer je bio 6.5. dva trodnevna) i na uzv se vidi GV 0.67x0.60 u maternici, ne vidi ŽV i EO...pitala sam jel to normalno, rekla je da je i da je rano...a ja sad paničarim ko luda jel je prije pregleda pitala kad je bio transfer i komentirala da ćemo danas sve vidjet...
    Dalma jesi radila betu danas?
    Ti si danas onda 6+1 tt. Ja bi otišla na uzv ako ne danas onda sutra svakako da budeš na čisto i da znaš što se događa.

  38. #5338

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,759

  39. #5339

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,759

    Početno

    Istina da kod Inesz zbog hematoma nije mogla pravilno rasti beta!
    Odnosno nije se u krvotoku mogla očitati dovoljno dobro ako sam dobro skužila. Hematom je to spriječio.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 02.06.2022. at 11:28

  40. #5340

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    43

    Početno

    Dalma nadam se da će sve biti dobro...kod mene je krvarenje stalo, jučer nakon tog naglog izljeva se odmah smirilo, još je kroz dan bio trag na papiru, danas ništa. Uzv imam sutra ujutro...jučer sam razmišljala otići na hitnu ali ipak nisam...ionak koristim utrogestan, i sve ostalo..a i bilo me užasno strah da ne kažu da je gotovo...mislim i dalje me je strah ali nadam se...

  41. #5341

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    228

    Početno

    Prve dvije sam preko uputnice, KBC Split, sad zadnje dvi privatno. Ponovit ću ja opet u sub betu.
    Dr.L je rekao da je to sad dobro. Da odmaram i za 5-6 dana UZV obavim.

    Odma na početku stresovi. Uff.

    Da, znam da ima svakakvih beta, al ne možeš bit miran ako nisu pravilne.

  42. #5342
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,629

    Početno

    Cure ja sam krvarila od 2 dana poslije bete do 15tt. Nisu otkrili zašto, nikakav se hematom nije vidio.
    Svaki dan, bilo malo, bilo par izljeva radi koji sam bila na hitnoj i otpisala sve. Kako krenulo tako i stalo.

    Meni bilo lakše ful mirovati, da se poslije ne ubijam s time da li sam mogla nešto poduzeti. Ali dr rekla da po njoj to nema veze. Tipa na dan sam otišla po dijete u vrtić i šetnja po dvorištu, pa ležanje. Ali krvi sam se nagledala i previše

  43. #5343
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,980

    Početno

    Ja sam isto krvarila u obje trudnoce. U prvoj veliki izljev u 10. tt nakon kojeg sam mislia da je sve gotovo, ali sve je bilo ok. U toj trudnoci mi se beta duplala slicno kao i Dalmi.
    U drugoj trudnoci sam krvarila od transfera do 10 tt, ali pomalo. Dr. je isto kao Vrci rekla da nema veze mirujem ili ne pa nisam. Na kraju kad god sam mirovala sam krvarila, a kad sam vjezbala nisam
    Nisam imala hematome..

    Sretno, cure!

  44. #5344

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    228

    Početno

    Vrci, Munkica hvala šta ste se javile.
    Lakše je kad se pročita da su se slične stvari odvile u najboljem mogućem smjeru.

    Ja čak ne mogu reć da krvarim. Na dnevnom bude svijetlo smeđi iscjedak, možda čak više zagasito narančast...ajme mene s bojama sorry :ne znam:
    To me ne bi toliko ni zabrinjavalo da nije bilo one nesritne 3.bete. Al nju ću pripisat promjeni laba i ohladit.
    Neman bolove. Doma ugl ležim. Do posla prošetam laganini 7 min, sidnem za učiteljski stol i ne mrdam. Oni dolaze meni.
    Ne vidin nikakve promjene ležala il ne. Al isto se mičem što je manje moguće. U biti najviše ujutro bude tog na dnevnom.

    Strpljen, spašen kako kažu.

    I sad vidin da sam u potpisu od živaca i krivu tu treću betu napisala. Nije 150 nego 158.9
    Posljednje uređivanje od DalmaIB : 02.06.2022. at 16:28

  45. #5345

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    43

    Početno

    Bila sam danas na uzv...imamo ❤️ i odgovara 6+1 tj po veličini...krvi nema, hematom se ne vidi ..što je krvarilo ne zna se ..cure moje toliko me bilo strah dok sam čekala da ne znam kak sam uspjela ne onesvjestit se

  46. #5346

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    228

    Početno

    Eszter

  47. #5347

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Eszter i DalmaIB ❤️❤️

    Sve će to cure biti uredu

  48. #5348

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    183

    Početno

    Cure bravo, želim vam da sve bude u redu do kraja!!!

  49. #5349

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    43

    Početno

    Jel se Vama događalo da vaš doktor u RH predlaže smanjivanje ili promjenu terapije a dr. L. vam napiše u mailu nemojte smanjivat terapiju? Koga slušati?

  50. #5350

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    43

    Početno

    Konkretno danas na pregledu mi je dr. rekla i napisala da bi smanjili estrofem (od prije transfera sam na 3x4mg i ona bi smanjila na 3x2mg), nalaz sam poslala mailom i dobila odgovor ne smanjivati do 8 tj. I sad koga slušati?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •