Stranica 96 od 123 PrviPrvi ... 46869495969798106 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,751 do 4,800 od 6108

Tema: Potpomognuta u Makedoniji

  1. #4751

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,761

    Početno

    Sushi malo sam između redaka čitala i brzo pa mi promaklo ovo sad za bolnicu. Vidjela sam da je termin u 6.mj. Kako si sad? Koliko tjedana si trudna?
    Razumijem strah, u kosti se uvuče. Praktički do samog kraja čovjek strahuje i nemože se opustit.
    Bit će sve u redu

  2. #4752
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Hvala ti LaraLana Ma pišem preduge postove, bezveze.
    Deep down vjerujem da će biti sve ok i trudim se biti optimistična svakodnevno, ali da je bilo jako stresno i puno plakanja, je... no dobro, navikli smo da ništa ne ide lako, pa guramo i ovo Dr.R mi je promijenio terapiju u jednoj fazi, u dogovoru s dr.L, i čini se da je to izvuklo stvar u kritičnom trenutku.

    Baš sam ušla u 16tt i zasad se čini da su cura i dečko. Bitno da oni budu ok, a sve ostale popratne cirkuse i bolnice ću ja izdržati.
    Na Merkuru su atmosfera i uvjeti prilično dobri i ako ću i neko vrijeme morati ležati tamo, sve je ok.

    A trenutno me najviše zanima kakav je novi ivf odjel u Sistini, idući tjedan otvaraju! Javljajte cure...napeto isčekujemo

  3. #4753

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Hej cure,
    Imam jedno pitanje pa ako netko slučajno zna.
    HZZO nam je odobrio inseminaciju sa donorom spermatozoida. Odgađamo to za 2 mjesec zbog renoviranja.
    E sad moje pitanje je, koliko sam ja shvatila imam pravo 4 puta na inseminaciju pa nakon toga 4 puta ivf bez stimulacije lijekovima (iako baš ne znam što to znači) i 4 puta ivf sa stimulacijom? Sve ukupno 12 puta. Imam li ja uopće pravo na 12 puta ako idemo na donora?
    Broji li se FET kao jedan postupak?
    Malo mi je to sve zbunjujuće a nisam baš ni dugo u ovom.

  4. #4754
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Afrodita, prema Zakonu o mpo imaš pravo na sveukupno 10 postupaka potpomognute oplodnje - 4 inseminacije, 2 ivf-a u tzv. prirodnom ciklusu (bez stimulacije), 4 ivf-a u stimuliranom ciklusu. Ovo vrijedi za postupke općenito, a je li tako i za postupke s doniranim sjemenom, nisam ti baš sigurna, zato jer se donirani materijal plaća...i po logici stvari, hzzo-u nije jednak trošak inseminacije bez i s doniranim sjemenom.

    Koliko sam shvatila u Sistini i po ovom forumu, sve cure koje idu u postupak s doniranim sjemenom, idu u punu stimulaciju. Po tome bi imala pravo na 4 postupka, isto kao i s doniranim jajnim stanicama. No to je moja pretpostavka, nadam se da će ti se cure koje znaju točnu info javiti.

    Mislim da je najsigurnije da pitaš HZZO ured za inozemno liječenje direktno. Broj je 01 6397 425 ili mail ino@hzzo.hr. Javi nam da znamo!

  5. #4755
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    FET se ne bi trebao brojati kao zaseban postupak! Po Hr propisima FET *nije* zaseban postupak, ne broji se u ta 4 stimulirana postupka pokrivena preko HZZO, nego je samo "nastavak" jednog od stimuliranih postupaka.

    Ovim putem molim da se javi bilo tko kome je za put u MK FET računan kao zaseban postupak u HZZO. Nedavno smo imali raspravu o tome, jer je navodno nekome tako proveden FET. Molim vas javite se ako je itko imao takvo iskustvo ili pogotovo ako trenutno ima i bori se s tim.
    Posljednje uređivanje od sushi : 09.01.2022. at 18:37

  6. #4756

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Stvar je u tome da su nama kao paru odbili IVF sa donorom s objašnjenjem da je postupak invazivan i skuplji od inseminacije a obzirom da ja nemam nikakvih problema (za sada) smatraju da nije potrebno odmah ići na IVF već prvo na inseminaciju. (Doduše i kad sam bila na pregledu u Mk, dr. L je rekao da bi prvo pokušao inseminaciju)
    Pa ako imam pravo na ukupno 4 postupka a oni će mene slati na inseminaciju to mi onda nije fer i ok. Koliko ja mogu u toj postupku inseminacije biti stimulirana?

  7. #4757
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Afrodita, u pravu ste. Nazovite sutra HZZO i sve ih pitajte. Moje iskustvo s njima je dobro, žene su od pomoći.
    Zaista vam ne znam koliko postupaka uključujući inseminaciju, nadam se da će vam se još netko javiti. Ovo za 4 postupka su meni rekli za donaciju jajne stanice, jer svaki postupak podrazumijeva stimulaciju donorice. A postupci donacije js i sjemena se bitno razlikuju, po svemu.
    Nazovite ih, pa nam javite ovdje pliz, to su jako bitne i korisne informacije za sve...

  8. #4758

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    212

    Početno

    Nešto razmišljam i čitam da stopa uspješnosti sa doniranim jajnim stanicama nije znatno veća ako se transferiraju dva zametka...a može lako rezultirati sa blizanačkom trudnoćom koja je visokorizična.
    Nekako mi u mojoj glavi titra da ako se održi trudnoća,održat će se bila dva ili jedan embrion.
    Kakva su vaša razmišljanja?

  9. #4759

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    205

    Početno

    Pozdrav cure, želim vam sve najbolje u postupcima, a trudnicama naravno zdrave bebice
    Što se tiče rizika za blizanačku trudnoći, mislim da puno zavisi od različih faktora - zdravlje žene, konstitucija žene - lakše će krupnija žena sa 180 cm izneti blizanačku trudnoću, nego neka sitna sa 50 kg i 160 cm visine - kao ja Bitne su i godine, kao i faktor da li do trudnoće već dolazilo, itd...
    Doktor može savjetovati u vezi na sve faktore, a konačna odluka zavisi od pacientice.

    Čitam da pišete kako su donorice ličile na vas/nisu vam bile slične - pokažu vam njenu sliku ili samo boja očiju, kg, visina, ...?

  10. #4760

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Kaja1976 prvotno napisa Vidi poruku
    Nešto razmišljam i čitam da stopa uspješnosti sa doniranim jajnim stanicama nije znatno veća ako se transferiraju dva zametka...a može lako rezultirati sa blizanačkom trudnoćom koja je visokorizična.
    Nekako mi u mojoj glavi titra da ako se održi trudnoća,održat će se bila dva ili jedan embrion.
    Kakva su vaša razmišljanja?
    Da, i mene jako muci ta odluka otkad sam se odlučila za postupak. Koliko čitam istraživanja, vani u zadnje vrijeme najčešće preporucuju i odlučuju se za jedan embrij (SET) blasticu. Statistikom se uvijek može manipulirati (odabirom odgovarajucih uzoraka, interpretacijom rezultata - što se točno smatra uspjehom) pa nisam do kraja sigurna koliko su šanse veće s više vracenih, ali navodno ne puno. Uz rizičnu trudnocu, kod mene je situacija da sam u postupku bez partnera pa bi mi s organizacijske i financijske strane najviše odgovaralo jedno dijete. Naravno, pomoci ce mi obitelj i prijatelji koliko budu mogli, ali lakse je i onima koji pomazu s jednim :D

  11. #4761
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,980

    Početno

    http://www.brusselsivf.be/does-art-t...l=true#L4-5746

    U Belgiji je npr zakonom reguliran broj embrija koji se moze vratiti u jednom transferu s obzirom na godine. 1. i 2. pokusaj do 36 godina jedan embrio, nakon 36 godina mogu 2 embrija i nakon 40 nema ogranicanja, ali postoje i iznimke.
    Imala sam 37 godina kad smo odlucili ici na 2. dijete i vracen je samo 1 embrij. Niti sam zeljela 2, niti je doktor predlozio..

  12. #4762

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    212

    Početno

    Tinkilinki, meni je pokazao sliku, sličnost oko boje očiju i kose, nije ni neki izbor oko krvne grupe, meni nije bilo moje, a A+ sam ( čudno baš )....
    no to sve zapravo treba biti sekundarno, najvažnija je mladost i kvaliteta jajnih stanica.

  13. #4763

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    212

    Početno

    Munkica, ti si bila u Sistini?

  14. #4764
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Mukica jeste li bili u postupku u Belgiji s doniranim gametama ili postupku s vašim i partnerovim?
    Jeste li sigurni da je Single Embryo Transfer u belgijskom zakonu? Ovo što se linkali je stranica klinike... bio bi to zanimljiv podatak ako je zakonski regulirano.

    U EU generalno postoji tendencija SETu zadnjih godina i postotak višeplodnih trudnoća se posljedično smanjio (ispod 5% čini mi se). U Hr na primjer ta praksa tek počinje zadnjih godina, tako da je postotak višeplodnih trudnoća iz ivf-a i dalje visok (oko 14%). Ovo sve se odnosi na "običan" ivf, neovisno o donacijama.

    Kod donacije su stvari ipak nešto drugačije. U Sistini u postupcima s doniranim gametama, koliko sam dobila dojam i po informaciji koju sam dobila od Bobana, većini pacijentica rade transfere 2 embrija. Mene je ovo također mučilo jer sam priželjkivala SET. No, kako mi je objašnjeno u MK i kasnije od mpo specijalista u Hr, procjenu rade liječnik i embriolog u dogovoru, a s donacijom se uglavnom ide na vraćanje 2 zametka zbog više razloga... 1. ekonomičnost - jer se vraćaju uglavnom 3dnevni embriji koji imaju osjetno manju šansu od 5dnevnih, zatim činjenica da je jedan postupak velik financijski, vremenski i logistički trošak (donorski materijal, put, smještaj, lijekovi), ali i 2. uspješnost, jer u velikom broju slučajeva pacijenti u postupku donacije ipak imaju više godine, više neuspjelih postupaka iza sebe, organizme koji nisu nužno u "savršenom stanju za začeće" (npr. menopauza i sl.)... zato kad se svi ti faktori stave na stol, većinom idu na 2 trodnevna embrija i nema tu puno pitanja i duge rasprave.

    Ima tu još jedan faktor, koji je samo moja pretpostavka (nije mi nitko od stručnih to rekao, razmišljam naglas) - ako ispadne da vam odabrana donorica "nije kompatibilna", odnosno da s dobivenim embrijima ne dolazi do implantacije/začeća, a ako u Sistini uglavnom ljudi dobivaju 4-5 embrija po postupku, ako bi radili isključivo SET, moglo bi doći do situacije gdje putujete 5 puta u postupke prije odabira nove donorice...moja pretpostavka je da se pokušava i to eliminirati, možda griješim.

    No pretpostavljam da možete inzistirati na konzultacijama kod Bobana ukoliko mislite da je za vas bolji SET iz bilo kojeg razloga - javite iskustva!
    Posljednje uređivanje od sushi : 11.01.2022. at 22:38

  15. #4765
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj tinkilinkixyz prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam da pišete kako su donorice ličile na vas/nisu vam bile slične - pokažu vam njenu sliku ili samo boja očiju, kg, visina, ...?
    Osnovni parametri pišu na papiru koji vam se pokaže pri embriologovom odabiru donorice iz baze banke gameta. Pokažu sliku neformalno i samo ako želiš, ali ne vidiš nešto specijalno, printana je na crnobijelom printeru, bar je nama tako bilo...no Boban ti objasni da je ona nebitna - i zašto, ako pitaš.

    Nama konkretno su bile najbitnije godine donorice i to smo jedino gledali kao bitan faktor, jer su niže godine ogroman doprinos postotku uspješnosti postupaka.
    Što se sličnosti i poklapanja svih parametara tiče, mislim da ih rijetko uspiju sve uskladiti s tobom jer slobodnih donorica u jednom trenutku nema puno.
    Npr. meni nisu uspjeli uskladiti sve, jer imam crnu kosu i vrlo svijetle oči i takva kombinacija nije postojala. Boban mi se ispričavao, a nama je to bilo totalno nebitno.
    Čini se bitno dok razmišljaš o donaciji i dok si nervozna zbog odlaska tamo, vjerujem da nam je svima bilo tako. Ali kad si već tamo na konzultacijama i odluka je donesena, takve realno površne stvari u trenu postanu apsolutno nebitne, mi smo se poslije smijali tome. Boban vas upozna i napravi dobar izbor donora, puno ljudi mu vjeruje bez da išta pogleda

  16. #4766

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    78

    Početno

    Sushi je sve lepo objasnila u vezi informacija o donorkama.
    Da dodam, Boban je nama objasnio kako je važno da je ona već rađala a ta info se takođe dobija od embriologa (naša ima dvoje dece). Nisam sigurna, ali mislim da su sve donorke koje možete izabrati u Sistini već rađale.

  17. #4767
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,980

    Početno

    Sushi, je, regulirano je zakonom. Mi smo u Belgiji i bili smo u postupcima s vlastitim stanicama.

  18. #4768

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    205

    Početno

    Kužim da, bitno je da je rodila i da su joj djeca zdrava naravno. A mogućnost da se donorkina dijeca sretnu i ožene sa polubratom/polusestom? Da li je razmišljao netko o tome? Mislim, sigurno je mala, ali postoji teoretično. Mislim, da je bitno da žene prije postupka budu mirne sa svojom odlukom, a ne da ih se na stolu pita da li su sigurne da žele dupli plač ili neke druge gluposti u tom rangu.

  19. #4769
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,579

    Početno

    To se može desiti i kod usvojene djece

  20. #4770
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj tinkilinkixyz prvotno napisa Vidi poruku
    Kužim da, bitno je da je rodila i da su joj djeca zdrava naravno. A mogućnost da se donorkina dijeca sretnu i ožene sa polubratom/polusestom? Da li je razmišljao netko o tome? Mislim, sigurno je mala, ali postoji teoretično. Mislim, da je bitno da žene prije postupka budu mirne sa svojom odlukom, a ne da ih se na stolu pita da li su sigurne da žele dupli plač ili neke druge gluposti u tom rangu.

    Ograničen je broj postupaka, odnosno djece iz postupaka za svaku donoricu u svakoj zemlji - upravo iz tog razloga, ne sjećam se više točno kako, možda će netko drugi znati, to isto Boban objasni.

    Žene su mirne s odlukom ako na vrijeme sve pitaju i saznaju. Nitko vas tamo ne dovodi prisilno i niste pasivne, budite aktivni pacijenti, dođite s popisom pitanja i saznajte sve što vas zanima ili muči na vrijeme...na konzultacijama, mailom ili telefonom.

    Btw, što se duplog plača tiče, može se i jedan embrij podijeliti u dupliće, rijetko, ali treba biti svjestan te mogućnosti. Nema 100% sigurnosti unaprijed u reprodukciji

  21. #4771
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Kod nas je to ograničenje 3 djece, nakon toga se eventualne preostale gamete uništavaju (Zakon o MPO, članak 26)

  22. #4772
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.brusselsivf.be/does-art-t...l=true#L4-5746

    U Belgiji je npr zakonom reguliran broj embrija koji se moze vratiti u jednom transferu s obzirom na godine. 1. i 2. pokusaj do 36 godina jedan embrio, nakon 36 godina mogu 2 embrija i nakon 40 nema ogranicanja, ali postoje i iznimke.
    Imala sam 37 godina kad smo odlucili ici na 2. dijete i vracen je samo 1 embrij. Niti sam zeljela 2, niti je doktor predlozio..

    Ovo je baš zakon? Za sve mpo pacijente...i donacije? Imaš li možda link na info o tome?
    Pitam jer zvuči jako restriktivno, nisam sigurna da vrijedi za baš sve pacijente... Inače, i u Be šalje naš HZZO za neke slučajeve (pgd). Ali ok, ovo je baš offtopic na PDF Makedonija.

  23. #4773

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    Dobila sam odgovor od HZZO-A a vezano za broj postupaka. I za liječenje u inozemstvu vrijedi isti broj postupaka preko HZZO-A kao i za liječenje kod nas, dakle ukupno 10. 4 inseminacije i 6 ivf, naravno ovisno o vašoj zdravstvenoj situaciji. Što znači ako u vašem slučaju nije moguća primjena inseminacije onda naravno imate samo pravo na 6 ivf.
    Transfer zamrznutih embrija se smatra nastavkom liječenja i ne broji se kao novi postupak ali je isto sufinanciran preko HZZO-A samo se za njegovo financiranje mora isto podnijeti zahtjev prema HZZO.
    Ovih 10 puta se odnosi i na RH i na inozemstvo. Tipa ako si se liječio kod nas 3 puta, za inozemstvo ti ostaje 7.
    Isprika ako ponavljam nešto što već znaju i ptice na grani ali meni je teško isčitati 96 stranica i sve pohvatati a trudim se.
    Posljednje uređivanje od Afrodita06 : 13.01.2022. at 10:27

  24. #4774
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Afrodita super! Ovo je odlična informacija za sve koji čitaju forum!

    Za donaciju jajnih stanica se podrazumijeva da je stimuliran postupak (donorica je stimulirana) - zato su sveukupno 4 postupka preko HZZO za donaciju js...tako sam ih shvatila kad sam pitala za sebe. No treba uvijek provjeriti i pitati...

  25. #4775

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    205

    Početno

    Je cure, u pravu ste, hvala za info. Naravno da se može i jedan embrij podijeliti na 2, ali je mala šansa za to. Bitne su to odluke, rekla bih životne, pa je bitno imati širu sliku o svemu tome. Jer u igri je puno živaca, vremena, pitanja i novaca za one koje si sami plaćaju. A ima puno žena koje samo čitaju i ne pišu i sigurna sam da su im sve te info na forumu jako bitne i dragocijene.

  26. #4776
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj Lucy10 prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam sigurna, ali mislim da su sve donorke koje možete izabrati u Sistini već rađale.
    Tako je, uvjet za sve donorice koje doniraju stanice u banku iz koje Sistina dobavlja stanice je da moraju imati minimalno jedno dijete. To je dodatna sigurnost da ne postoji neki potencijalni "skriveni" otežavajući faktor koji se ne može ispitati, a zbog kojeg bi stanice bile neprikladne za uspješan postupak - tako nam je ovo Boban objasnio na konzultacijama.

  27. #4777

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    44

    Početno

    Znam da je zamjenska opcija da se nalazi naprave idući dan, ali možda znate za neki (privatni) laboratorij za test hormona u ZG da radi nedjeljom?

  28. #4778

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    Tu sam ako što treba

  29. #4779

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    212

    Početno

    Iz koje banke Sistina kupuje donorske jajne stanice?

  30. #4780

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    meni je bilo rečeno:
    Intersono bank

  31. #4781

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    205

    Početno

    A odakle su žene koje doniraju js? Iz kojih država dolaze, ako se to uopće zna?

  32. #4782
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj tinkilinkixyz prvotno napisa Vidi poruku
    A odakle su žene koje doniraju js? Iz kojih država dolaze, ako se to uopće zna?
    Makedonske dolaze iz Ukrajine.

  33. #4783
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj tinkilinkixyz prvotno napisa Vidi poruku
    A odakle su žene koje doniraju js? Iz kojih država dolaze, ako se to uopće zna?
    Kad se klinici ili Bobanu javiš prvi put mailom za dogovor za konzultacije, on ti to sve napiše u mailu.
    Planiraš ići u MK ili tek razmišljaš o opcijama/odredištima?

  34. #4784
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas je to ograničenje 3 djece, nakon toga se eventualne preostale gamete uništavaju (Zakon o MPO, članak 26)
    Čini mi se da nam je Boban rekao da čim se ostvari uspješan postupak s jednom donoricom, ona više nije opcija za druge pacijente.
    Doduše ne znam što oni smatraju uspješnim postupkom (živo rođeno dijete ili neku fazu prije..?).
    Ako se netko sjeća je li tako ili bi ovo mogao provjeriti kod njih, bilo bi super - meni nije bilo previše bitno niti mislim da tu postoji neka bitna opasnost, pa nisam ispitivala.

  35. #4785
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj tinkilinkixyz prvotno napisa Vidi poruku
    A mogućnost da se donorkina dijeca sretnu i ožene sa polubratom/polusestom? Da li je razmišljao netko o tome? Mislim, sigurno je mala, ali postoji teoretično.
    Stav u svim naprednijim zemljama (u smislu godina postojanja donorskih programa i organizirane podrške roditeljima i djeci) je da se djetetu treba što ranije reći o donaciji, kao i posvojenoj djeci. Razgovor s djetetom i priče se naravno prilagođavaju njihovom uzrastu... To se pokazalo puno boljim načinom zbog dobrobiti djeteta, jer je saznanje o svom porijeklu u kasnijoj dobi (a dogodit će se kad tad) potencijalno jako velika trauma za dijete i obiteljske odnose.
    U tom smislu je teško da bi se polubrat i polusestra našli u takvoj situaciji nesvjesno...

    Ima puno zgodnih i korisnih informacija i materijala baš na tu temu na stranici Donor Conception Network - www.dcnetwork.org
    Posljednje uređivanje od sushi : 17.01.2022. at 18:52

  36. #4786

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    212

    Početno

    Zna li netko jel treba test za Skoplje ako imaš kovid potvrdu?

  37. #4787

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Kaja1976 prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li netko jel treba test za Skoplje ako imaš kovid potvrdu?
    Ja sam bila tamo krajem 11. mjeseca na pregledu i za avion je bila dovoljna Covid potvrda, a u bolnici nisu ništa tražili. Ne znam jel se sad nešto promjenilo radi količine zaraženih.. Ako saznaš molim te da javiš, ja ću ići sad krajem mjeseca u postupak (ne znam točno kad, ovisno o ciklusu i što doktor bude rekao). Kad ti ideš?

  38. #4788

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    212

    Početno

    Idem u veljači tek na dogovor a kasnije bude tek oplodnja.
    Vjerovatno krajem travnja.
    Koji dan ciklusa treba tamo biti za oplodnju s doniranim jaj.stanicama?

  39. #4789

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    78

    Početno

    Kaja, ti sad ideš izabrati novu donoricu?
    Pratila sam tvoje postove i mogu samo reći, svaka čast! Prava si inspiracija za nas rođene isto 76.god. (ako je to god. rođenja u tvom niku).
    Mi smo prošli put za oplodnju doniranih js bili 14.dan a 19. dan bio transfer blasti. Na proleće ćemo ići na fet, pa se mozda i vidimo u Sistini. Svu sreću ti želim!

  40. #4790

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Kaja1976 prvotno napisa Vidi poruku
    Idem u veljači tek na dogovor a kasnije bude tek oplodnja.
    Vjerovatno krajem travnja.
    Koji dan ciklusa treba tamo biti za oplodnju s doniranim jaj.stanicama?
    Onda cu ja saznati prije pa javim ako treba

  41. #4791

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    212

    Početno

    LiaLia,javi za test ako treba još uz kovidnicu,da tako nazovem potvrdu. . .
    Makar mislim da ne treba.
    Valjda rade sada,bilo navodno renoviranje i godišnji odmor.
    Lucy,hvala,nova donorica,da.
    Ja nisam blastice imala već trodnevne,a kako će sad biti,ne znam.
    Sad bi trebalo konačno uspjeti!!!
    Ipak je to donirani materijal.ma jedva čekam.

  42. #4792

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    212

    Početno

    Cure,jel tko zna za dr.Lazarevskog,da li možda ide u mirovinu?

  43. #4793

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    78

    Početno

    Kaja, čula si nešto o tome ili....?
    Nadam se da neće, bar još neko vreme : )

  44. #4794

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    228

    Početno

    Citiraj Kaja1976 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure,jel tko zna za dr.Lazarevskog,da li možda ide u mirovinu?
    Hmmm, moje mišljenje je da ako planira skoro u mirovinu da bi on to rekao nama koje smo trenutno u postupku. Odnosno koje ćemo sad uskoro ići ponovo. A nije ništa spominjao.

  45. #4795

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    212

    Početno

    I ja sam kod njega,ne bih voljela. . .

  46. #4796

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Kaja1976, jesi to od nekog čula ili samo pretpostavljas da bi mogao?

  47. #4797

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,761

    Početno

    Mislim svašta bi moglo biti da ode u mirovinu al ne bi sad na pamet govorila jer kako mi je poznato da ove godine u travnju puni 64 godine (ako sam dobro upamtila da je 58-mo godište, može samo još godinu stariji biti).
    Imao je i nesreću a biciklom prije korone, slomio kuk i bio dugo u bolnici.
    Onda ga je i korona prikovala za bolnički krevet i tako.
    Možda je se zasitio i iscrpio već.
    E sad ne znam dal ima uvjete već za mirovinu ili ako se nije odlučio da ide prijevremeno.
    Dal bi rekao već pacijenticama ili ne, dal bi trebao ili ne teško je meni npr sad to uopće komentirati jer ne idem u postupak. Al realno gledano ako ode a ne kaže u svakom slučaju ostavlja pacijentice u sigurnim i dobrim rukama a ne da ih ostavlja na cijedilu i da za njih nema tko preuzeti odgovornost.

    P.S. ovo samo pišem ja kao svoje mišljenje. Nisam ništa čula dal ide!

  48. #4798

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,761

    Početno

    Citiraj Afrodita06 prvotno napisa Vidi poruku
    Dobila sam odgovor od HZZO-A a vezano za broj postupaka. I za liječenje u inozemstvu vrijedi isti broj postupaka preko HZZO-A kao i za liječenje kod nas, dakle ukupno 10. 4 inseminacije i 6 ivf, naravno ovisno o vašoj zdravstvenoj situaciji. Što znači ako u vašem slučaju nije moguća primjena inseminacije onda naravno imate samo pravo na 6 ivf.
    Transfer zamrznutih embrija se smatra nastavkom liječenja i ne broji se kao novi postupak ali je isto sufinanciran preko HZZO-A samo se za njegovo financiranje mora isto podnijeti zahtjev prema HZZO.
    Ovih 10 puta se odnosi i na RH i na inozemstvo. Tipa ako si se liječio kod nas 3 puta, za inozemstvo ti ostaje 7.
    Isprika ako ponavljam nešto što već znaju i ptice na grani ali meni je teško isčitati 96 stranica i sve pohvatati a trudim se.
    Ovo treba dobro provjeriti opet jer netko plaća FET (transfer zamrznutih embrija) a netko ne.
    Razlika je bila u tome dal je u pitanju donacija spermatozoida ili js.
    Isto tako se razlikuje dal se plaća zamrzavanje preostalih embrija I isto ovisi koja je vrsta donacije.
    Pisalo se o tome ali sam ja osobno zaboravila.
    Malo su oni dole na Vi s cijenama!

  49. #4799

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    211

    Početno

    Ja sam bila prije mjesec dana na oplodnji i Boban mi je rekao da prvu godinu zamrzavanje js ide na njihov trošak jer sam preko HZZO-a.

  50. #4800

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    142

    Početno

    O ovom sufinanciranju sam s liječnicom iz HZZO-A pričala općenito, ne za pojedini slučaj. Svakako svatko treba provjeriti za svoju situaciju. Ali u tom razgovoru mi je sama liječnica naglasila da to nije samo ukupno 10 postupaka već bude i više zbog FET-a.
    Mislim da je najveći problem što smo mi kao pacijenti neupućeni, što su liječnici neupućeni. A nitko ih ne može ni kriviti kad su nam zakoni za poluditi. To sve valjda nije nitko nikada popamtio.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •