Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 231

Tema: cijepljenje GRIPA

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    80

    Početno cijepljenje GRIPA

    POMOĆ!!!! molim vas tko zna što je sada s tim cijepivom za swine flu? to je taj koktel cijepiva za ovu sezonu? toliko buke oko toga da nije ispitano cijepiti se il ne???? a mislim da se moja djeca i ja MORAMO cijepiti jer smo se prosle godine, zar ne? kazu da mora biti kontinuitet! ima li onog uobicajenog cijepiva za ovu sezonu pa za swine flu mozes odabrati zelis il ne il je to TO???

  2. #2
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    nit se morate cijepiti niti postoji ikakav koktel. postoji cjepivo za sezonsku gripu, kao svake godine, i postojat će cjepivo za "svinjsku" (ne zna se kada u Hrvatskoj).

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    132

    Početno

    Kategorije stanovništva koje će se cijepiti protiv svinjske gripe bit će tek utvrđene i to, po sadašnjim saznanjima, neće biti djeca.

  4. #4
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Da? Otkud to?

  5. #5
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    blago hrvatskom narodu ako će se cijepiti onim cjepivom što su nabavili u imunološkom zavodu :/

  6. #6
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    A zašto?

  7. #7
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    iako se bojim svinjske gripe kao i obicne, jos me vise strah cijepiva tako da se mi necemo cijepiti.

  8. #8
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Cijepite li se inače protiv gripe? Jesi li možda razgovarala sa nekim doktorom o cijepljenju?

  9. #9
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

  10. #10
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    od nas se nitko osim supruga ne cijepi protiv gripe, a on se cijepi zbog posla kojim se bavi.
    ni ove godine se nećemo cijepiti ni običnim niti ovim protiv svinjske gripe.

    moja nećakinja je imala svinjsku gripu i simptomi nisu ništa gori od obične gripe pa ne vidim razloga za cijepljenje.

  11. #11
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Hm, a tebi je dijete astmatičar zar ne?

    Što se tiče cjepiva, Novartisovo cjepivo je odobreno, a testirano vjerojatno kao i svako drugo cjepivo protiv H1N1

  12. #12
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ako mene pitaš, ne nije mi dijete astmatičar.
    iako sam svoju djecu cijepila, oboje redovito, malom kupovala pročišćena cjepiva, ovih novih stvari me jednostavno strah i nisam spremna preuzeti rizik.

    ne znam jesi danas slušala ili gledala vijesti i krim policija je u imunološkom, dakle ipak ima nešto u svemu tome.

  13. #13
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    OK nije astmatičar ali je bronhitičar ili ima česte laringitise, uglavnom osjetljive dišne puteve? Jesi li možda razgovarala sa nekim doktorom o cijepljenju? Ovo te pitam jer i ja imam dijete sa istim zdravstvenim problemima.


    Poslovanje Imunološkog zavoda je druga priča, o kojoj ja nemam pojma niti me zanima, ali Novartisovo cjepivo jest dobilo odobrenje Evropske komisije (a i u SAD je odobreno još ranije), i vjerojatne sve zemlje nabavljaju cjepivo pod uvjetima pod kojima ga nabavlja i Hrvatska (uz ograde proizvođača)

  14. #14
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    jesam pitala još prošle godine pedijatra i rekao mi je da on savjetuje cijepljenje samo teškim bolesnicima.

    mene je trenutno više strah nepoznatog cjepiva nego necijepljenja.

  15. #15
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    OK, hvala, baš me zanima kako doktori razmišljaju o cijepljenju djece koja imajupoteškoća sa dišnim putevima. Ali, pretpostavljam da će se preporuke ionako razlikovati od doktora do doktora, kao uostalom i za sezonsku gripu (npr. naša pedijatrica vrlo rado cijepi protiv sezonske gripe)

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    a naša pak ne :/ čak ni astmatičare
    tko će ga znati
    obje pulmo isto nisu bile oduševljene cijepljenjem, ja se već dvije godine premišljam

  17. #17
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    nas specijalista ne preporuca cijepljenje unatoc astmi, kaze ako dobije pojacati dozu flixotide i vent.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Novartisovo cjepivo je isto za cijeli svijet kao i za Hrvatsku pa ne znam zašto bi krim policija bila u imunološkom radi cjepiva za H1N1. Prije toga je cjepivo pušteno u promet u SAD, Švicarskoj i Europi i isto tako prošlo vrlo rigorozne kontrole, puno veće nego što su kod nas. Novartis je preozbiljna i velika multinacionalna kompanija da bi si dozvolila neprovjereno ili štetno cjepivo. Kod nas su birali između cjepiva od Glaxa i Novartisa i odabrali su Novartisovo jer je bolje.

  19. #19
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Zašto misliš da je Novartisovo bolje? Sadrži li i GSKovo adjuvante?
    (nisam još ništa čitala o cjepivu protiv H1N1, lakše mi je da mi netko objasni )

    Meni bi iz onako nekih blesavih psiholoških razloga bilo draže GKSovo cjepivo , jer smo i protiv sezonske cijepili Vaxigripom (lani).

  20. #20
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj twin prvotno napisa
    Kod nas su birali između cjepiva od Glaxa i Novartisa i odabrali su Novartisovo jer je bolje.
    Problem je vjerojatno u tome da se (navodno) kod nabave vodilo više brige o nekim drugim detaljima nego o kvaliteti, poput recimo privatnih interesa i sl.

    Ionako nećemo nikada doznati djeluje li ovo cjepivo uopće pa je malo nategnuto govoriti o kvaliteti.

  21. #21
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Citiraj Imga prvotno napisa
    a naša pak ne :/ čak ni astmatičare
    tko će ga znati
    obje pulmo isto nisu bile oduševljene cijepljenjem, ja se već dvije godine premišljam

    lunahor
    nas specijalista ne preporuca cijepljenje unatoc astmi, kaze ako dobije pojacati dozu flixotide i vent.

    mi M cijepili uz dozvolu pulmologice. I sad ga ti znaj :?

  22. #22
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Hm, a tebi je dijete astmatičar zar ne?

    Što se tiče cjepiva, Novartisovo cjepivo je odobreno, a testirano vjerojatno kao i svako drugo cjepivo protiv H1N1
    i odgovornost za sve nuspojave ne prreuzimaju oni, proizvođaći, nego to preuzimna kupac

    krasno

    to cjepivo je novo, testno razdoblje je premalo, tj. nije prošlo klasično testiranje, nego neku express verziju

    ja , moji, mi se nećemo cjepiti sa tim, niti se uopće cjepiti protiv svinjske gripe

    nešto zanimljivo:
    cjepljenjem protiv obične gripe postaješ podložan hvatanju svinjske
    http://www.naturalnews.com/026839_ho...c_doctors.html



    protiv svinjske gripe pomaže i homeopatija:
    http://www.naturalnews.com/026839_ho...c_doctors.html

    šibenski maturanti su se razboljeli od svinjske u španjolskoj
    3 dana kreveta i 4. dan su bili na kupanju

  23. #23
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj twin prvotno napisa
    Novartis je preozbiljna i velika multinacionalna kompanija da bi si dozvolila neprovjereno ili štetno cjepivo..
    i Baxter je isto veliki međunarodni...



    Nepovjerenje prema Novartisu i cjepivu protiv gripe datira iz 2008. godine kada je Novartis bio uključen u klinička istraživanja cjepiva za ptičju gripu u Poljskoj. Sumnjalo se da cjepivo izazvalo smrt 21 osobe. Podsjetimo još da je histerija oko svinjske gripe 1976. godine dovela do naredbe procjepljivanja svih Amerikanaca nedovoljno testiranim cjepivom koje je uzrokovalo teške nuspojave kod 4 tisuće osoba od kojih su neke i umrle.
    http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...juna-kuna.html

  24. #24
    mio-mao avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    226

    Početno

    Prvi puta smo se svi cijepili protiv gripe u siječnju ove god. (u zadnji čas)na preporuku specijaliste alergologa i imunologa, kada je M. dijagnosticirao alergijsku astmu, kojoj je okidač viroza. Ove godine se protiv sezonske cijepimo ponovno svi, a za svinjsku ćemo vidjeti kad stigne cjepivo (vjerojatno da, ako će se moći cjepiti djeca )!
    Od običnog kihanja, bez curenja nosa i temperature, završi na Ventolinu 7 dana, dušu iskašlje ... strah me pomisliti što bi bilo da dobije neku ozbiljniju virozu/gripu sa visokom temp.

  25. #25
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Suosjećam s tvojim problemima, ali imam velikih poteškoća shvatiti poantu - ne vidim vezu sa cijepljenjem.

  26. #26
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Suosjećam s tvojim problemima, ali imam velikih poteškoća shvatiti poantu - ne vidim vezu sa cijepljenjem.

    cijepi dijete u nadi da neće dobiti gripu....

    i ja sam svoje asmatično dijete cijepila ( mlađe dijete nisam, niti budem ) i to ne zato što mu je okidač virus ( kao kod mio-mao ) već zato što se nadam da ću ga tim cijepivom zaštiti od mogućih komplikacija gripe koje ipak nisu iste ako nastanu kod zdrave osobe ili kod nekog tko ima kroničnu bolest.

  27. #27
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj mio-mao prvotno napisa
    Od običnog kihanja, bez curenja nosa i temperature, završi na Ventolinu 7 dana, dušu iskašlje ... strah me pomisliti što bi bilo da dobije neku ozbiljniju virozu/gripu sa visokom temp.
    moj stari ima astmu od malih nogu
    nasljednu alergijsku
    na: prašinu i životinjsku dlaku

    ne cjepi se protiv ničega, imao je i gripu, i vodene kozice i prehlade ....
    legne u krevet, čajevi, ventolin i prođe

    opasnost nije u samoj gripi, nego u rušenju imunološkog sustava (iscrpljiva ga borba protiv gripe) i onda tijelo postaje podložno stvarnoj prijetnji: bakterijskim infekcijama tipa bronitis i upala pluća

  28. #28
    mio-mao avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    226

    Početno

    Davore, pa njoj je okidač za astmu obična viroza... Nisam Dr,. niti neki stručnjak, pa slušam njenog specijalistu, koji je btw. alergolog i imunolog. I prošlu je zimu nakon cijepljenja 3 mjeseca išla u vrtić bez prekida (možda je i slučajno.. :/ )
    Tajchi 73... da, to je to... tnx na podršci
    MGrubi... M. ima tek 4 godine... i ako joj ikako mogu olakšati da se ne razboli... hoću Mislim da joj je astma sasvim dovoljna!

  29. #29
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj mio-mao prvotno napisa
    Davore, pa njoj je okidač za astmu obična viroza
    OK, a u čemu je onda razlika između nuspojava cijepljenja i viroze ili gripe?
    Zadnjih godina je udio bolesnih u populaciji bio drastično manji od udjela nuspojava među cijepljenima, a tek treba dokazati da cjepivo ima ikakav pozitivan učinak. Hajd pogodi zašto ne daju broj oboljelih u sezoni!? Postoji japanska studija na velikom uzorku kojom nije ustanovljeno smanjenje gripe u cijepljenim gradovima u odnosu na necijepljene.

    Dakle, nešto bez pozitivnog učinka i s učestalim nuspojavama - na koji način će to pomoći?

    Za vježbu: probaj naći koliki je udio vrućice na sto tisuća cijepljenih. Ako (ili bolje KAD) ne nađeš, pitaj se zašto je to tako. Sasvim je moguće da ćeš naći i studije s jako velikim udjelima, uz opasku da se radi o blagim simptomima, iako su blagi simptomi upravo ono što si željela izbjeći.

  30. #30
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Davor
    OK, a u čemu je onda razlika između nuspojava cijepljenja i viroze ili gripe?


    iako su blagi simptomi upravo ono što si željela izbjeći.

    nisam pristalica cijepljenja ( barem ne nepotrebnog ) i uvijek me strah da li će biti kakva nuspojava. Kronični bolesnici se ne cijepe da bi se izbjegli blagi simptomi već puno veće komplikacije koje mogu nastati uslijed kronične bolesti i oni cijepivo dobe besplatno. Pretpostavljam da se neki asmatičari ne cijepe jer jednostavno nisu skloni virusnim oboljenima i okidač im je neka peta stvar.

    Moram priznati da nisam shvatila onaj tvoj dio koji sam izdvojila.
    Mislim da su komplikacije koje se mogu javiti uslijed viroze rijeđe i lakše od onih uslijed gripe. Također, komplikacije kod asmatičara uslijed neke teže bolesti ( a smatra se da gripa je teža bolest ) nikako nisu blage.

  31. #31
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Kakve su šanse da cijepljenje protiv nove gripe bude obavezno kod nas?

  32. #32
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Rekla bih nikakve.

  33. #33
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    rekla bih da ima šanse, velike
    po ponašanju Vlade zadnjih pola godine .... uf

  34. #34
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Je, bio bi na snazi tjedan-dva pa bi pao. Ova Vlada ne bi uspjela održati ni zakon gravitacije.

  35. #35
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Je, bio bi na snazi tjedan-dva pa bi pao. Ova Vlada ne bi uspjela održati ni zakon gravitacije.


  36. #36
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Ova Vlada ne bi uspjela održati ni zakon gravitacije.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    80

    Početno

    i opet uzdaj se u se i u svoje kljuse!!!
    ja više fakat ne znam što mi je činiti.... prošle sam godine bila uvjerena da ako Orsata cijepim da činim ok (kretao je u vrtic i cijepiti ga imalo je smisla)... i da ove godine moram i sebe, odgojiteljica sam u vrticu pa.... svi savjetuju da se cijepim (vec deset godina radim nikada nisam imala gripu, al nekako mislim da je bolje da je nemam sada kad ja imam malu djecu... iako potepsti virus mogu uvijek, svjesna sam toga)... a sada vise u tu svoju proslo godisnju teoriju ne vjerujem i sva sa strepnjom ocekujem pocetak sezone cijepljenja i donosenja "neke" odluke! a sama bolujem od hiper hipohondrije... pa i imati bolest i misliti kako virusi lete oko mene i misliti o nus pojavama kojima nema natrag jer kola sve to krvlju... je ljak i sve me to dovodi do ludila!!!!
    Davore, ako sam ga cijepila proslu godinu, istina da ako ga ne cijepim i ovu mogu ocekaivati vecu osjetljivost na virus i laksu zarazu?
    hvala svima.... ocekujem neko rjesenje od svih vas, jer sama nemam snage citati tekstove i baviti se time... jer nemam snage, a znam da samo tako mogu do odluke koliko toliko dobre!?

  38. #38

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    80

    Početno

    i zaista mislite da cijepljenje za swine flu moze postati obavezno, zakonski?!

  39. #39

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    105

    Početno

    ako misliš na obvezno cijepljenje cijele populacije, to je teoretskin nemoguće jer je kupljeno 1,5 doza, odnosno još milijun rezervirano u slučaju potrebe, odnosno kad se vidi epidemiologija

  40. #40
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj morska prvotno napisa
    ako misliš na obvezno cijepljenje cijele populacije, to je teoretskin nemoguće jer je kupljeno 1,5 doza, odnosno još milijun rezervirano u slučaju potrebe, odnosno kad se vidi epidemiologija
    kupljeno je 1,5 milja doza i još dodatnih 4,5 milja

    pazi na korištenje izraza: 'posebne okolnosti'
    malte ne ka da nam je prid vratima crna kuga

  41. #41
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Ja sam došla na misao da je ta kupovina cjepiva ista stvar kao i kupovina oružja... Ne treba nam, ali nam trebaju neke usluge od onih koji to prodaju, pa kupimo....

    Btw. u neka ne tak davna vremena Imunološki zavod je našim kvalitetnim cjepivima snabdijevao hrpetinu nesvrstanih zemalja! I kaj? Gdje je to sad nestalo? U labirintima kapitala....

    Kaj se cjepiva protiv gripe tiče, moje vlastito iskustvo je slijedeće: nakon porodiljnog krenula raditi i odmah se razboljela jer mi je imunitet bio na niskim granama. Po savjetu liječnika poslije sam se otišla cijepiti. Rezultat - još 2 tjedna boleštine (za koju sada vjerujem da sam mogla izbjeći)! Ma nikad više!

  42. #42
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj sajkomum prvotno napisa
    Davore, ako sam ga cijepila proslu godinu, istina da ako ga ne cijepim i ovu mogu ocekaivati vecu osjetljivost na virus i laksu zarazu?
    Moje apsolutno nestručno mišljenje je da ti je sasvim svejedno što ćeš učiniti jer ovo cjepivo ionako nema baš nikakav učinak osim financijskog. Eventualno možeš fasovati neke nuspojave od adjuvanata koje trpaju unutra (squalene) od kojih će ti stradati živci i zglobovi pa ćeš ostatak života provesti u vrlo jadnom stanju.

    Cijepljenje od prošle godine nije funkcioniralo ni prošle godine jer su potpuno promašili recept - cijepili su protiv krivih sojeva gripe. Što se ove sezone tiče to ne znači ništa, jer se koktel od prošle godine može pokazati idealnim za ovu ili još vjerojatnije i dalje apsolutno promašen. Jedino u što sam otprilike 100,00% siguran je da će se za oko mjesec dana svaka hunjavica zvati svinjska gripa, a testiranje kojim se gripe međusobno razlikuju će se proglasiti nepotrebnim.

  43. #43
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    sajkomum- za svaku nedoumicu oko cijepiva ili cijepljenja možeš nazvati zavod za javno zdrastvo i tamo se raspitati. Ljudi su stvarno ljubazni ( barem meni bili ). Objasni im zašto bi ga ti cijepila i da li to ima smisla ili ne.

  44. #44
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    ovako monumentalnu naivnost stvarno treba nagraditi pljeskom

  45. #45
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    ovako monumentalnu naivnost stvarno treba nagraditi pljeskom
    jel to ide mene :? ili ipak nekog drugog ( mada ne kužim koga 8) )

  46. #46
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Umjesto odgovora, evo ti prigodna pjesmica (a ako ti još nije jasno na što ciljam - ovako će ti zavod za javno zdrastvo prodati cjepivo):

    CIGANIN HVALI SVOGA KONJA

    Gledaš, je li, moga konja,
    Gospodaru stari?
    Ne znaš je li konj il' ptica
    Lastavica?
    Skidaj naočari -
    Ne možeš se nagledati,
    Već hajde pazari!
    Ti još pitaš za Putalja
    Da li valja!
    Nemaj brige!
    Da ne valja, ne bi bio
    On kod Cige,
    Ne možeš ga u carevoj
    Naći štali -
    Samo Ciga što ne ume
    Da ga hvali.

    Da ga pospe suvim zlatom
    Ko ne štedi,
    Još i onda jedan dukat
    Više vredi.

    Ako imaš, jede seno,
    zob i slamu,
    Ako nemaš, on ne ište,
    Ne treba mu.
    Nemoj da mu gledaš zube,
    Moj golube,
    Ni ja mu ih nisam gledo,
    Nemoj ni ti -
    Taj ne može ostariti.
    - Što ga duže teraš, kume,
    Sve je mlađi,
    Pa de sad mu
    Para nađi!

    A što pitaš: hoće l' moći
    Kakav jendek da preskoči,
    Jendek, jendek - kakav jendek!
    Taj se nije još rodio
    Koj' on nije preskočio -
    Preskoči ga tako lako
    Kao da je pile neko,
    I to uzduž, ne popreko.

    Ja ga jašem bez sedla -
    Sedlasta mu leđa.
    - Za pasoš ga ne pitaj,
    Jer - to njega vređa.

    Idi, kume, idi, idi -
    Još me pitaš: kako vidi?
    To je da se pripoveda:

    Vidi ostrag ko i spreda,
    Vidi noću ko na danu,
    A na danu ko u noći -
    Takve su mu oči.

    A što pitaš, moj prijane,
    Ima l' mane -
    pa zato ga i prodajem,
    Moj prijane,
    Jerbo nema mane -
    Takvi konji nisu za nas,
    za Cigane.

    A brzina kakva mu je?
    Malko j' brži od oluje.
    Sad ćeš čuti,
    Kazaću ti:
    Jednom sam se iz Erduta
    Vraćo s puta.
    Mada nas je pljusak vijo,
    On se nije umorio.
    Munja sevne, a on rže -
    Pljusak brzo, a on brže;
    Pljusak pišman na mog hata,
    Pa ga hvata,
    A Putalj ga preko gleda,
    Pa se ne da.
    Pljusak leti da polije -
    Tek što nije!
    Kad stigosmo pod šatora,
    U ciganski dvorac lep,
    Na mom konju sve je suvo,
    Pokiso mu samo
    - Rep.

    Jovan Jovanović Zmaj

  47. #47
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj tajchi73 prvotno napisa
    sajkomum- za svaku nedoumicu oko cijepiva ili cijepljenja možeš nazvati zavod za javno zdrastvo i tamo se raspitati. Ljudi su stvarno ljubazni ( barem meni bili ). Objasni im zašto bi ga ti cijepila i da li to ima smisla ili ne.
    Imunološki zavod je kupio 1,5 miliona doza od firme protiv koje se vodi sudski postupak za korupciju (kupovali su doktore)
    i to su kupili neregistrirano, netestirano cjepivo i potpisali da proizvođač neće biti odgovoran u slučaju nuspojava i nedjelotvornosti cjepiva

    kako njima vjerovat?

  48. #48
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    da se razumijemo ja nisam mislila da sajkomama nazove i pita da li je to cijepivo kupljeno iz ovog ili onog razloga i nisam niti u jednom trenu mislila da pita za cijepivo protiv svinjske gripe (s tim cijepivom niti ja ne bih cijepila svoje dijete-jer nije istraženo,jer se tek pojavilo, jer je sv.gripa puno lakša i s manjim komp.od obične gripe itd.)
    Moj se post odnosio na onaj u kojem ona ima nedoumicu da li da i ove godine dijete cijepi protiv gripe. Znači, nazove, kaže koliko joj je dijete staro i od čega boluje i da li oni smatraju da bi takvo dijete bilo poželjno cijepiti.

    I ne, ne bih se složila da oni tamo hvale cijepiva koja su kupili i samo gledaju da ih što više uvale ( ne slažu se niti oni s masu stvari koje se prikazuju u javnosti kao jedino ispravne ). Dapače, mene je saslušalo više doktora dok se nisu odlučili da bi za asmatičara bilo ipak bolje da ga se cijepi i tad su napomenuli da ipak odluku o tome treba donjeti pulmolog. Također, kada sam zvala za pneumo 23 rekli su da je odluka samo na meni, objasnili mi što je to, čemu služi i nus pojave.
    Ja sam od tog zavoda dobila hrpu korisnih savjeta glede bakterija, antibiotika, cjepiva itd. i jedino što mogu je preporučiti ih i drugima. Dapače, jednom su mi čak ponudili da dijete dovedem kod njih 8) , ali to je već daleko od ove teme.

    Davor, MGrubi- da li ste ih ikada nazvali i pitali za mišljenje o nekom cijepivu ili jednostavno mislite da oni sve što država kupi a vezano je uz cijepiva hvale i preporučuju :?

  49. #49
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj tajchi73 prvotno napisa
    ...mene je saslušalo više doktora dok se nisu odlučili da bi za asmatičara bilo ipak bolje da ga se cijepi...
    Nemoj da mu gledaš zube,
    Moj golube,
    Ni ja mu ih nisam gledo,
    Nemoj ni ti -

    Umjesto odgovora na tvoja pitanja preporučujem ti topice s naslovom "vakcinacijski osviješteno virtualno pleme". Tamo ćeš naći u tanka crijeva mišljenje pro-cjepitelja kao i izbjegavača.

    U vezi ove zadnje afere mogu samo konstatirati da je na površinu izbacila žalosnu stvarnost javnog zdravstva koje služi isključivo novčanim interesima a na štetu zdravlja nacije i na teret proračuna.

  50. #50
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj tajchi73 prvotno napisa
    I ne, ne bih se složila da oni tamo hvale cijepiva koja su kupili i samo gledaju da ih što više uvale

    Davor, MGrubi- da li ste ih ikada nazvali i pitali za mišljenje o nekom cijepivu ili jednostavno mislite da oni sve što država kupi a vezano je uz cijepiva hvale i preporučuju :?
    Imuloški zavod je tvrdio da Mo-Pa-Ru nema horizotalni prijenos virusa
    tek nakon 28 oboljelih roditelja su priznali da ima horizotalni prijenos
    u jednoj turi cjepljenja zagrebačke djece je bilo 18-ak slučajeva meningitisa
    onda su tvrdili da je isto cjepivo isporučeno čitavoj RH i da je sve ok bilo sa zg cjepivom. a ja te pitam: zašto se meningitis nije pojavio u ostalim gradovima?


    nema mi smisla zvati onoga kome ne vjerujem
    ne vjerujem našoj Vladi da štiti naše zdravlje i naše interese
    uskoro će pustiti GMO hranu na polja pa na tržište
    GMO hrana je povezana sa rakom, nije nutrionistički bolja, sjeme je skupo i patentirano ... koristi samo profitu, na štetu čovjekovog zdravlja
    ova Vlada nas je gurnula u NATO bez referenduma
    ...

    Imunološki zavod je 'trgovac'
    a Trgovcu nije za vjerovat

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •