Stranica 11 od 57 PrviPrvi ... 91011121321 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 2803

Tema: Trudnoća i debljanje!

  1. #501

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Gle, sigurno ima i u teretani vježbi dozvoljenih trudnicama. Konzultiraj se s nekim kome je to blisko (ne nužno doktorima, prije s nekim tko se bavi fitnessom).

  2. #502
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ne radim nista osim orbitreka, dakle samo... hodam/trcim. Nema dizanja ili nekakvih trbusnjaka i slicnog.

  3. #503
    neve86 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Split
    Postovi
    50

    Početno

    Svaka čast...mene strah pa sam odustala od teretane čim sam saznala za bebicu

  4. #504
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mene u neku ruku vise strah za mene ako prestanem ici u teretanu, haha.

  5. #505
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Neve86 ma zasto? Ja sam isla u teretanu od starta trudnoce pa do 5og mjeseca....za zagrijavanje trcanje na traci pa onda dizanje utega na spravama...
    Kako je vrijeme odmicalo samo sam smanjivala opterecenje...izbacila trbusnjake nakon 2gog mjeseca i vjezbe koje se izvode na ledjima...

    Neces uvodit nista novo u trudnoci,tipa tek tada zapocet s nekim vjezbanjem ali ako si se dosad necim bavila nema razloga prestat (naravno,ako je uredna trudnoca)...osim ako to nije boks,jahanje isl...
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 13.03.2012. at 20:11

  6. #506
    neve86 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Split
    Postovi
    50

    Početno

    Znaš šta, paničarka sam do neba i znam da ako bi me nešto zabolilo (stezanje maternice npr.), svašta bi mi prošlo kroz glavu. Zato ja šetam svakodnevno, psić i priroda Teretana će na red za par miseci

  7. #507
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ne radim nista osim orbitreka, dakle samo... hodam/trcim. Nema dizanja ili nekakvih trbusnjaka i slicnog.
    e od hodanja ti neće biti ništa. znaš kak veli Dr. OZ : "svaki dan 10 000 koraka" . dakle, možda da više šećeš, a manje trčiš ? da ne izbaciš potpuno fizičku aktivnost, ali da je držiš pod kontrolom i u granicama normale, dozvoljenim aza tvoje stanje .

  8. #508
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ne radim nista osim orbitreka, dakle samo... hodam/trcim. Nema dizanja ili nekakvih trbusnjaka i slicnog.
    no, orbitrek nije bicikl?

    meni je receno da su pokreti bicikla i usisavaca kobni i zabranjeni mi 9mj. i trbusnjaci. al ja sam bila rizicna.

    nije da mi je tesko sjelo
    naravno da koliko god se trudila, ne mozes ne primit usisivac...
    Posljednje uređivanje od leonisa : 14.03.2012. at 00:16

  9. #509
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ovo je orbitrek: http://www.globalfitness.com/images/...X-556i-129.jpg

    Zapravo pise za njega da je to jedna od najsigurnijih naprava u trudnoci.... a hodati nemam gdje, u principu.

  10. #510
    dagnja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    239

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    no, orbitrek nije bicikl?

    meni je receno da su pokreti bicikla i usisavaca kobni i zabranjeni mi 9mj. i trbusnjaci. al ja sam bila rizicna.

    nije da mi je tesko sjelo
    naravno da koliko god se trudila, ne mozes ne primit usisivac...
    Mislim da je velika razlika ima li netko rizičnu ili urednu trudnoću bez komplikacija. I ključno je pravilo da se ne uvodi ništa novo drastično na što organizam nije navikao, niti da se s ičim naglo prestaje. Hodanje, trčanje, vožnja bicikla su neke od aktivnosti koje doktori ovdje najviše preporučaju i to od prvog do zadnjeg dana trudnoće ako to trudnica može i na to je navikla. Onaj tko je trčao maraton prije trudnoće, smije to i za vrijeme trudnoće.
    Ja idem na yogu za trudnice i jako sam se začudila kada nam je rečeno da su trbušnjaci u trudnoći poželjni jer jačaju mišiće potrebne kod poroda. Pa eto...No mislim da je sve individualno i shvaćam strah da se nešto ne dogodi kada je jednostavnije pričekati 9 mjeseci bez sporta.

  11. #511

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Kaae, prije svega čestitam, uvjerena sam da će ovaj put biti mala bebica
    Ja ne bih nastavila sa teretanom. Lagano vježbanje na orbitreku da, brzo hodanje da, ali dizanje utega mi nije ok. I ja sam mislila da mogu na početku ove druge trudnoće, nosila sam sina od 15 kg kao i prije, pa sam završila na Dabrostonu. A što se tiče prehrane, meni je doktorica rekla da je bolje jesti pomalo i biti gladna (ne govorim o dijeti, govorim o normalnom dnevnom unosu kalorija koji mom želucu na početku trudnoće nikako nije bio dovoljan), nego prekomjerno se udebljati. Poslušala sam je i sada se puno manje debljam nego u prvoj trudnoći, a onda sam mislila da normalno jedem.

  12. #512

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Meni je početak trudnoće pao u ljeto, tako da sam ja plivala. Onda sam spremljena na strogo mirovanje od četvrtog mjeseca pa nisam radila ništa osim ležala. Preživjela sam. Prestala sam ići na fitnes odmah jer npr. trudnice koje se otvaraju ne smiju skakati na lopti. Al ako nema problema prije bi se odlučila za neku jogu ili pilates za trudnice, nego na svoju ruku išla u teretanu.
    I ne bojte se za trbušne mišiće, ja sam oba puta rađala sa sigurna sam atrofijom mišića i išlo je bez problema.

  13. #513
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Kaae, ne znam ti za dijetu i tu količinu kalorija sada. Od 20. tjedna (prema Harni) dnevne kalorijske potrebe trudnice porastu za 300 kcal.
    A za vježbanje mislim da možeš raditi sve što se i do sada radila, pa to smo već nešto pisali. Nemoj uvoditi ništa novo ekstremno. Možeš sigurno uvesti novo lagano. Jedino kad sam u životu u nekom kontinuitetu vježbala bilo je u trudnoći, prošloj, od 20. do ca. 36. tjedna. To su bile lagane vježbe za trudnice.

    Trbušnjaci, mislim, nikako jer može nastati dijastaza, tj. nekakav rascjep između trbušnih mišića (možda se krivo izražavam, ispravite me if so).

  14. #514
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Ja sam se vratila u teretanu sada kad su mi mučnine prestale i jedva sam čekala. Trudnoća mi je uredna i ja sam se uvijek bavila nečim i ne vidim razloga da i ne nastavim. Dapače, sad se osjećam odlično, imam energije, sva blistam (tako drugi kažu) i super mi je nešto trenirati. Možda je meni puno lakše jer mi je dragi trener pa mi on slaže program i vodi brigu što smijem, a što ne........kombinirat ću pilates za trudnice (mada mi je to premonotono), kettlebell, pješačenje sa psom, a možda i lagano trčanje (trčala sam inače 8, 10 i puno više km). Zapravo ovo ljeto bilo je planirano istrčati maraton od 42 km. To ipak odgađam. I dalje mislim da vježbanje ovog tipa trebaju nastaviti žene čije je tijelo naviklo na taj tempo, ne i one koje se povremeno nečim bave. I slušati svoje tijelo, najvažnije.

  15. #515
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Citiraj dagnja prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je velika razlika ima li netko rizičnu ili urednu trudnoću bez komplikacija. I ključno je pravilo da se ne uvodi ništa novo drastično na što organizam nije navikao, niti da se s ičim naglo prestaje. Hodanje, trčanje, vožnja bicikla su neke od aktivnosti koje doktori ovdje najviše preporučaju i to od prvog do zadnjeg dana trudnoće ako to trudnica može i na to je navikla. Onaj tko je trčao maraton prije trudnoće, smije to i za vrijeme trudnoće.
    Ja idem na yogu za trudnice i jako sam se začudila kada nam je rečeno da su trbušnjaci u trudnoći poželjni jer jačaju mišiće potrebne kod poroda. Pa eto...No mislim da je sve individualno i shvaćam strah da se nešto ne dogodi kada je jednostavnije pričekati 9 mjeseci bez sporta.
    Slažem se u potpunosti. Baš sam negdje proočitala, napisano od strane ginekologa, da je veći šok ženama koje se bave sportom prestati trenirati za vrijeme trudnoće, nego onima koje se ničim ne bave pa krenu za vrijeme t. A i mnogi doktori, ni sami se ne baveći ničim, da se ograde, radije kažu nemoj ništa trenirati.......a žene bole leđa, ne jačaju mišiće koji će im poslije biti saveznici u lakšem porodu...... Čini mi se da smo još uvijek kultura koja trudnice tretira kao bolesnike. Tu ne govorim o rizičnim, nego urednim trudnoćama zdravih trudnica.

  16. #516
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kolegica s posla je otrcala maraton negdje sa 7-8 tjedana, a onda poslije s omanjim trbuhom i polumaraton. Poslije je dobila preeklampsiju i rodila hitnim carskim s tocno 35 tjedana, ali nisu naravno doveli u vezu jedno s drugim.

    U teretani ne radim nista osim orbitreka, oduvijek sam bila lijena za sprave tj. bilo sto vezano uz utege. Nastavit cu, fali mi.

    U srijedu idem doktoru pa cu pitati detaljnije oko prehrane.

  17. #517
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Hvala na cestitkama, cure!

  18. #518
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Kaae, koja lijepa vijest
    ja sam 35 tt + 15 kg
    zadovoljna
    s obzirom da je u prvoj trudnoći bilo 35 tt + 25 kila
    Posljednje uređivanje od flopica : 14.03.2012. at 20:57

  19. #519
    katarinam avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Postovi
    610

    Početno

    33 tt + 11,5 kg srećom još malo imam do kraja

  20. #520
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja sam bila tak ponosna sto sam u 4 tjedna dobila kilu, za razliku od kile po tjednu do tada, i onda promjenim doktora (odem u bolnicu), druga vaga, i ispadne da sam dobila 4kg.
    zamolila sam sestru da mi barem odbije cizme

    bitno da meni moja vaga doma stoji...il pokazuje kilu gore dole.
    a osjecam se ko vodeni balon. ne onaj kojim se gadja s balkona, vec malo poveci

  21. #521
    dagnja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    239

    Početno

    18+1 i +3 kile za sada.

  22. #522

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Evo mene s 36tt +8,5kg, dr prezadovoljna, ja isto al prešla sam neku meni kritičnu brojku kilaže pa sam valjda takvu facu složila da mi sestra isto odbila cipele iz samilosti

  23. #523
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Jucer odradila prvu teretanu otkako znam da sam trudna. Dok jos nisam znala, bila sam dva, tri puta. Sve pet, osim sto sam ostala 40 minuta, umjesto >60, a i malo mi je bila tlaka paziti da mi broj otkucaja ne prelazi 140 (ajde, bila sam malo paranoicna pa sam se trudila da ne dodje ni do 130).

  24. #524
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    Kaae

    mislim da sam došla do zen faze ili me slomio proljetni umor. tako sam umorna, ništa mi se ne da , samo bi ležala i spavala..... sunce mi po cijeli dan tuče u kuću (inače to obožavam) i tako me umara !
    još kad vidim muža kako zida ispred kuće a sverkvu kako sadi i kopa po vrtu, i ja bi nešto radila ali nema ko

    što se tiče debljanja, bila sam prehlađna ko pas tjedan -dva ,tako da sam samo pila čajeve i nisam puno osjećala glad, pa mi je nekako uspilo da u dva tjedna ne natučem 5-6 kila (mislim da sam dobila samo 1 ili čak ni to)

    drugi tjedan je pregled pa ćemo vidit
    Posljednje uređivanje od astral : 15.03.2012. at 18:05

  25. #525
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Ja sam napokon malo stala sa kilama, u dva tjedna nisam dobila bas nista.
    Tako da sam sada 36 tt i plus 15 kg.

  26. #526
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    ani, ti si najvitkija trudnica koju znam. i stvarno ne znam gdje ti je tih 15 kg, mislim vjerujem kad pišeš da si toliko dobila, samo se čudim gdje su.

  27. #527
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    ani, ti si najvitkija trudnica koju znam. i stvarno ne znam gdje ti je tih 15 kg, mislim vjerujem kad pišeš da si toliko dobila, samo se čudim gdje su.
    Hvala ti!!
    hehe, nisi ti sve vidjela, ona strateska mjesta su bila prekrivena...
    meni je sve otislo u grudi ( dobro, tu se ne bunim ), guzu i bedra. Tamo gdje ne treba....

  28. #528
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    a možda je anina tajna u tome što ima 4vero djece, za kojima treba "bežati" po kući na raznorazne načine (škola, vrtić, slob.aktivnosti, ...).
    Posljednje uređivanje od Franny : 16.03.2012. at 08:34

  29. #529

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    263

    Početno

    35+4 - +14kg, ovaj put je rekao da je to čak i Ok

  30. #530
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ja sam u ponedjeljak, na 35+1 bila +13 kg

    beba je procjenjena na 3200g :prasica:

    OGTT uredan, jedino sam anemična, al ono turbo anemična

  31. #531
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    meni je pregled u petak al mislim da sam na +18-moglo je i manje
    36tt
    a što se tiče željeza pijem one neke kapsule željeza na H-super su mi jer ne zatvaraju i pucam se hranom bogatom željeza i narančama i kivijem
    Posljednje uređivanje od astral : 21.03.2012. at 12:13

  32. #532
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    jos uvijek vas vodim

    betty bomba od bebe
    meni je prosli utorak (znaci ne jucer) 34 bila 2300g.

    ja i dalje nemam apetita, slabo jedem, a bujam...u predjelu butina samo sto ne eksplodiram...pregled je sljedeci tjedan.

    gledam onaj leg magic ispod kreveta sto skuplja prasinu i razmisljam se dal da ga izvucem.

    inace, uvela sam setnje. znam napraviti i do 3 kruga oko bundeka. no to traje par sati

  33. #533
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    kad smo već kod šetnji ja nekidan šetala cijeli kilometar, tek kad sam došla doma sam skužila da mi to baš i nije bila dobra ideja jer su me leđa bolila za pop*****

  34. #534
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    astral, cijeli kilometar

    ja sam si konacno dogovorila neki dan masazu (htjela sam nekom poznatom pa sam se ugurala "izmedju termina" frendicinoj) i prvo sto me pitala je kako uopce prezivljavam (zbog kila mi je onaj lumbalni dio jos vise uvinut- il stogod ) i jel mi ista krvi dolazi do mozga s obzirom da sam puna kvrga.

    ja cak ledja otrpim. nije da umirem sto puta dnevno, bit ce jer umirem zbog zdjelice, al nakon setnja imam problema s oticanjem nogu. i to u jednom trenu krene i onda se jedva dovucem do doma. :rolleyes:
    Posljednje uređivanje od leonisa : 21.03.2012. at 12:37

  35. #535
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    ma i oticanje nogu, pa mi se počne vrtiti u glavi, zdjelica ubija, leđa rasturaju, ma šta da ti pričam.....

    evo sad sam se izmirila na svojoj vagi, mislim da je ipak više od 18 kg, vidit ćemo kad dođem kod gin. a ja se već ponadala...

  36. #536
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    hahahaha
    mislim, to je tuzno al ujedno i presmijesno.

    vrtoglavicu nemam, al ju nadoknadjujem senilnoscu.
    i dahtanjem.
    izadjem iz auta i onda se dvije minute smirujem i pokusavam doci do daha. ili nakon sto u auto sjednem i dohvatim vrata da ih zalupim.

  37. #537
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    meni su leđa skroz ok, al zato unutarnja strana bedara
    šta je to? zašto to toliko boli (pogotovo nakon dužeg hodanja) ?
    jel to možda znači da ću lakše rodit? :klasa_optimist:

    i noge mi ne otiču, jednostavno su debele

  38. #538
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    leo, jesi kontrolirala željezo?

    mene je dr.ica pitala kako stojim na nogama s takvim željezom

    a u petak sam imala omanji lančani sudar i došla je hitna radi moje trudnoće i izmjerili mi tlak 100/60 nakon sudara

  39. #539
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    da, da, samo se ti tješi...
    ma zezam se, nadam se da češ lako rodit
    tako se i ja tješim da ću rodit brže i lakše nego prvi put i prije termina...al nešto se mislim da to i neće biti kako sam ja zamislila

    e a da mi vidite šake, tj prste...joj, ko da sam boksač teške kategorije...mislim oteknu i noge ali nakon pola sata na povišenom položaju one splasnu, ali ruke nikako...užas... pa sad prijetim MM kad me iznervira: vidi ih, ako te odalamim padaš na pod sigurno


    betty, tek sad vidim drugi post kako si cool
    Posljednje uređivanje od astral : 21.03.2012. at 12:52

  40. #540
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno



    betty zeljezo mi je jos prije 2mj bilo u komi pa sam pocela piti neki sirup. zadnjih dana nisam bas redovita, moram priznat.

    meni noge ne splasnu. ja se probudim s naotecenim nogama. ruke brzo splasnu. i usne

    a hodanje, zbog unutarnje strane bedara, zabacujem noge pa mi centrifugalna sila pomaze u kretnji jer me sam korak boli- zdjelica i ligamenti, unutarnji, gornji dio bedara. neki dan me muz pitao kako to hodam, ko da su mi noge od gume

    sve cemo zbog toga lakse roditi

    betty sto se tice sudara OMG! jesi ok?

    mene su sokirali u hitnoj prije mjesec dana kad su htjeli da potpisem da idem na rengen

  41. #541
    Ivček avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trešnjevka
    Postovi
    380

    Početno

    U 35. sam tjednu. U zadnjih mjesec dana nisam dobila ni gram. Neću se žaliti ali me lagano brine kako to da pred kraj ne dobivam a prošli put sam 50 % kila nakupila na kraju.

  42. #542
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Meni su danas, prvi put u zivotu, zabranili da skinem i jedan jedini gram.

    No samo u trudnoci.

    Zabranili su mi dijetu od 1680 kalorija na dan, moram podici na barem 2000 do daljnjeg. :/

  43. #543
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku


    a hodanje, zbog unutarnje strane bedara, zabacujem noge pa mi centrifugalna sila pomaze u kretnji jer me sam korak boli- zdjelica i ligamenti, unutarnji, gornji dio bedara. neki dan me muz pitao kako to hodam, ko da su mi noge od gume
    Je li to ono... "veslanje"? Ja sam skužila kako se već gegam! S 22tj.! Trbuh samo ide lijevo-desno, lijevo-desno...

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Zabranili su mi dijetu od 1680 kalorija na dan, moram podici na barem 2000 do daljnjeg. :/
    Ti si valjda jedina koja tuguje što mora jesti! Da bar meni to netko kaže...
    Inače danas mi je baterija na vagi otkazala, moram kupiti novu, jer sad ne znam na čemu sam. Negdje +4,5kg

  44. #544

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    unutarnji, gornji dio bedara.
    Narodski - prepone. To me je bolilo u prvoj trudnoći, a sada samo donji dio ledja i stomaka, i mogu reći da sam preporođena. Nevjerojatno kako te trudnoća nauči da budeš zahvalan na malim sitnicama - bole te leđa, a ne prepone, možeš si vidjeti onu dolje prijateljicu i nožne prste, itd.
    Anyway, 22 tjedna i ravno 7 kg

  45. #545
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    26tj. i 5 kg- isti prirast kao u 1. trudnoći kada sam do kraja dobila 9 kg- tome se nadam i ovaj put.

  46. #546
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj manal prvotno napisa Vidi poruku
    Ti si valjda jedina koja tuguje što mora jesti! Da bar meni to netko kaže...
    Ma da me vidis, rekla bi mi da nikad vise ne smijem otvoriti usta.

    Sad moram sve skupa nekako izorganizirati da dobijem tih dodatnih 320 kalorija dnevno, a bez da pokupim i grama viska. Malo sam kontrol frik. :/

  47. #547
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    kaae, čestitam!
    Treba ti nešto kalorija za "izgradit" bebu, mislim da to dođe na nekih 200-300.
    Je li ti namjeravaš održat postojeću kilažu, ili dobit barem neki trudnički minimum? Osim na bebu, kilogrami idu i na povećanje volumena krvi (oko litru i po više nego u normali) i takve neke stavke, sad sam ih malo i zaboravila. Mislim da se zbroji do nekih čak 9 kg bez grama prikupljenog sala.

  48. #548
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Hvala na cestitkama!

    S obzirom na BMI, ne bih smjela nikad u zivotu dobiti niti grama, no kako mi nista mi ne fali, a i vecinom sam (sad vec i provjereno) napravljena od misica itd, ne spadam u kategoriju katastroficara. Moja ideja je bila minimum minimuma, cak mozda i ostajanje na istoj kilazi, ali doktor ne da. Jucer su mi rekli da je minimum koji oni dozvoljavaju 4 lbsa (1.8 kila), a i to se odnosi samo na dijabeticarke pod nadzorom, koje su u startu pretile.

    Moram prekrojiti kuhinju, u principu, jer bi mi trenutno tih dodatnih tristo znacilo da trpam neki bezvezan desert, ili da jedem dva rucka. Znam da zvucim malo nenormalno, ali kad jedno cetiri, pet godina jedes po vlastitom (strozem) rezimu, ne ide samo tako.
    Posljednje uređivanje od Kaae : 22.03.2012. at 13:31

  49. #549
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Evo, imaš ovdje strukturu prirasta težine u trudnoći. Ono što sam htjela reći je, ako dobiješ primjerice 5 kg, to će (ako je moja prosta logika ispravna) značiti da si zapravo smršavila.

  50. #550
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Procitala sve, samo mi je tesko primijeniti na moj slucaj. Opet bi po svim objavljenim tablicama upadala u kategoriju gdje me valjda moraju promatrati zbog pocetne prevelike tezine, a to nitko nece raditi. Dodat cu tih 320 dodatnih kalorija i biti na 2000 na dan, a to je valjda ok. Ako bezveze pocnem dobivati na tezini u prvom tromjesecju, onda cu biti ljuta.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •