Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
Imaš neka znanstvena istraživanja na ovu temu ili je to tvoj osobni dojam? Jer ako je osobni dojam, onda je to sasvim jedna druga stvar.

Smanjiti količinu mlijeka nije jednostavno jer nju kontroliraju hormoni, tako da su mi ovakve izjave poprilično problematične jer se kose s dosta onog što ja znam o povećanju i smanjivanju količine mlijeka. Da ne bi sad žene krenule prestajati konzumirati peršin i metvicu iz straha da ne bi im se smanjilo mlijeko. Da se mlijeko može tako lako smanjiti, onda bi mojoj frendici koja je naglo morala prestati dojiti život bio puno ljepši i ne bi se patila toliko koliko se patilia, ni peršin ni ništa joj nije smanjivalo količinu mlijeka.

Tako da ako postoji neki znanstveni dokaz, spremna sam čitati, ako je osobni dojam, s tim molim pažljivo baratati.

pa da odgovorim citatom:

"Kadulja (Salvia officinalis) zabilježena je u tekstovima o dojenju, jednako kao i u tekstovima o ljekovitom bilju, kao biljka koja u narodu ima reputaciju da smanjuje količinu mlijeka.

Paprena metvica (Mentha piperita) i peršin (Petroselinum crispum) tradicionalno se smatraju biljkama koje smanjuju količinu mlijeka, posebno ako se ulje unosi u organizam u terapeutskim dozama. Treba znati da, ako se metvica, peršin, kadulja i ostalo začinsko bilje uzima povremeno, u malim količinama i kao dio raznovrsne prehrane, nije zabilježen njihov negativan učinak na dojenje."

link: http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=238&Show=1483