Kako djetetu objasniti da ono nije pozvano na niti jedan rođendan prijatelja iz vrtića, a pozivnice se dijele svako malo. Prijetelji o kojima priča i s kojima se igra ima puno, a svejedno, većina bude pozvana osim njega, i tako već godinu dana.... Možda kruže glasine da se moje dijete ne poziva .
Mislim da je jako loše da djeca vide kome se dijele pozivnice i osjećaju se uskraćena, potištena itd.
U svkaomslučaju baš su to na nekinačin tužne situacije, kroz koje moje dijete mora proći ne znajući zašto je to tako, a možda posredno mu stvara osjećaj manje vrijednosti.
I što se onda događa, on je počeo donašati stvari u vrtić i dijeliti djeci (ne posuđivati nego dijeliti) ne bi li, valjda, na taj način nekome ukazao da mu je prijatelj.
Sto puta sam mu objasnila i vlastitim primjerom pokazala da se prijatelji ne stiču dijeljenjem stvari, nego posuđivanjem, razmjenjivanjem, zajednočkom igrom itd....Ali, i on sam vidi da to nije dovoljno da ga netko pozove na ročkas pa poseže za svakojakim oružjem.
Ne bi imala ništa protiv dijeljenja stvari, da u pozadini toga nije sve ovo što sam napisala.