Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Bandažiranje skočnog zgloba

  1. #1
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno Bandažiranje skočnog zgloba

    Moja djevojčica ima 16 mjeseci i izrazito je hipotona. S obzirom na činjenicu da joj se zglobovi iskreću pri ustajanju (na jednoj nozi je to mnogo izraženije no na drugoj), fizioterapeut je spomenuo bandažiranje skočnog zgloba kao moguću opciju. Zanima me da li je netko imao iskustva s takvom vrstom imobilizacije te da li postoje neke negativne strane tog postupka.

  2. #2
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Itko?

  3. #3
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Za sad nemam iskustva, ali imat ću vrlo brzo: moj dvanaestomjesečni dječak (također hipoton) ne drži stopala u odgovarajućem položaju te nam je fizijatar preporučio bandažiranje elastičnim zavojem. U četvrtak idemo k fizioterapeutu na demonstraciju vježbi i primjene zavoja. Javim se...

  4. #4
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Naša fizioterapeutkinja (mi smo vježbači od malena) je za prvi korak predložila čvrste visoke cipele na nekoliko tjedana a bandažiranje kao krajnju soluciju tako da pretpostavljam da nije bezazleno. Doduše kod nas situacija nije simetrična tako da pretpostavljam da bi imobilizacija "bolje" noge znčila svojevrsno nazadovanje na toj strani.
    Baš me zanima što će vam reći...

  5. #5
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Evo mog izvješća: trebamo bandažirati stopala kako bi korigirali nepravilan oslonac (na unutarnji rub). Bilo bi poželjno da stopala budu zavijena kroz cijeli dan (i tijekom vožnje kolicima, dnevnog spavanja...). Bandaže nisu potrebne dok se s njim vježba.

    Citiraj grom prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me da li je netko imao iskustva s takvom vrstom imobilizacije te da li postoje neke negativne strane tog postupka.
    Ovo sam ih pitala: ako se zavoj pravilno koristi, negativnih efekata nema. Treba samo paziti da zavoj ne ometa cirkulaciju (da nije prečvrsto stegnut) ili da nije dovoljno stegnut, jer u tom slučaju nikakve koristi od njega.

  6. #6
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Hvala ti
    Kako je malecki reagirao?
    Mi idemo sutra na terapiju pa ćemo vidjeti da li od cipelica ima kakve koristi ili ćemo i mi morati bandažirati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •