cure,ev mene zabrinute opet.na topicu venska tromboza nema nikog,pa cu otvoriti novu temu,jer ja nista ne kuzim o ovome.
nesto sam danas citala,ali vise ni u sta nisam sigurna.
dakle,ponavljam svu pricu:
tetka i djed imaju probleme sa venskom trombozom( ovom povrsnom), ujak mao infarkt u 50.oj i ima 3 bajpasa(a kardiolog je), druga tetka imala par spontanih , djed na kraju umro od infarkta crijeva(dakle,zacepili trombovi tanko crijevo)
ja imam 27 god,mm 33,azoospermija je primaran problem godinama bio,sad otkrili moj PCOS,jaku inzulinsku koju tretiramo glufrminom vec 4 mjeseca.
prvi icsi i fet sam odradila sretna sto smo nasli izlaz iz ove situacije,ne racunajuci da ja sa 27 mogu imati problem ,jer su svi dr-i govorila da sma mlada,zdrava zena.
godinama probijam mozak dr-ima kako se debljam bez ikakvog prejedanja,kako ne mrsam...niko nikad nije pomenuo inzulinsku.
tek u pragu lazarovska ,kad sam se skinula da radi uzv,i kad me pregledala,veli klasicni PCOS,povisen blago testosteron,.lh mlo visociji od fsh,visak kg,...
ali,ona nije spomenula inzulinsku.
to sam sama zakljucila citajuci i pricajuci sa forumasicama.povadila nalaze na svoju ruku i utvrdili jaku inzulinsku.
u junu isli na drugi icsi,tad vec 3 mjeseca gluformina,i greskom mog dr-a imamo samo1 js,osmostanicni embrij ,grade I treci dan.
menstruacija 15 dana poslije,ali se nastavlja stalno spotting,poz test 11dc,beta 111-biokemijska i evo tek prije 3-4 dana prestao taj spotting.na nalazima ,od prije 2 dana,beta konacno 0,62.

citajuci o venskoj trombozi i trudnoci (Martina, hvala,hvala,hvala), odjednom su mi se upalile lampice o djedu,tetki i toj genetskoj sklonosti i radila sam nalaze, dok sam jos prolazila kroz spontani,15.07. i bili su:
APTT(APTV)- 44,8 (6,6-26)
TT 19,5 (14-21)
Fibirnogen 7,82 (1,9-3,5)
D-dimer plus < 50 (63,8- 246,4)
sve ovo podebljano je imalo pored zvjezdicu,dakle nije ok...jesam li bila u pravu sto sam brinula za probleme za koagulacijom?


IgG 12,9 (7-16)
IgA 1,7 (0,7-4)
IgM 0,7 (0,4-2,3)
po ovim imunoglobulinima(tad je jos bio spontani,tj spotting) ne bi trebalo nista sa imunologijom biti?



Nalaze ponovila prije 2 dana,dakle, 28.7, kad spottinga vec nije bilo,i po beti spontani je zavrsen, evo nalaza:
vrijeme krvarenja 90 (60-240)
vrijeme zgrušavanja 380 (300 - 900)

PT (serum) 11,1 (11,5-15,0)
PT 110 (70-120)
INR 0,93 (0,90-1,15)
APTT 41,0 (29-37)
TT 16,9 (14-21)
fibrinogen 5,13 (1,9-3,5)
Protein C nema koagulacije (70-140)
Protein S 48 (59-118)

od prosli put je d dimer plus <50 (63,8-246,4)-dakle,nizak?


uradila sam anti TPO 37,6 (<12)
anti TG 44,7(<34)

je li ovo zabrinjavajuce?


Nemam pojma o nalazima,kako nema hematologa svog,niti bilo kog dr.-a koji bi o meni vodilo racuna,znam da je nevjerojatno,ali ne mogu da nadem bilo koga ko je sposoban za to(sve su staromodni dr.-i koji nemju pojma o VTO),a nalaze sam vadila na svoju ruku(znate vec pricu sa uputnicom ), a uspjela sam malo citati danas o ovom Proteinu C i boga mi,ako sma skuzila dobro,ovo nije dobro sto pise nema koagulacije(doduse,ja sam citala o deficitu proteina C,a valjda ovo “nema koagulacije” to znaci?)


pls,pomozite,ne znam sta dalje,niti koliko su ozbiljne ove cifre van referentnih vrijednosti.
Nema ni dr Radoncica,na godisnjem,a odmah bih mu pisala da nije tako...
sta mene nece snaci....
ja, doista, nakon 4-5 godina borbe sa neplodnoscu,azoospermijom, i tapkanja u mjestu,nemam jos par godina,a nema ni novca, da cekam 3 spontana da bi se neko pozabavio mnome(a kakvi su nam dr.-i u BiH,glavu dajem da bih tesko i tad nasla nekog ozbiljnog da me posalje na pretrage.moja nesreca sto zivim u malom gradu...)
pusa svima