Stranica 44 od 120 PrviPrvi ... 3442434445465494 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,151 do 2,200 od 5963

Tema: Potpomognuta u privatnim klinikama

  1. #2151
    barkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    121

    Početno

    Tikica,nemam rijeci...,tuzna prica...,ali drzi se,imas snage za prebroditi to! Nebi prolazila sve prije i sve sto jos dolazi... Kad smiris srce i dusu,krenut ces dalje,u nove borbe i pobjede! Drzi se...

  2. #2152
    Darkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    519

    Početno

    Tikice78

  3. #2153
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    a jooooj tikica iskreno mi je zao..strasno, ovo nitko ne bi smio prolaziti, a pogotovo ne MPOvke nakon silne borbe..

  4. #2154
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    M@tt jesam naravno njemu sam prvom javila nakon kiretaze.. Moram sad odmoriti tri mjeseca da mi se organizam oporavi , napraviti nove briseve i papu i tam negdje u svibnju idem po svoje nove srecice..i znam u srcu da će opet uspjeti i da će sada biti sve dobro.. Geteceta istina je sve to..teze bi mi bilo da sam ih osjetila vec ili da sam ih grlila pa izgubila..sad me na zivotu drži nada da će vrijeme brzo proci ..

  5. #2155
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Tikica i šta je rekao dr.? Držite se, mislimo na vas...



    Cure stigli i nalazi hormona 3. dan ciklusa poprilično zabrinjavajući...

    Prolaktin je 363 znači gornja vrijednost ali je u referentnom intervalu do 557.

    Ono što zabrinjava je Progesteron koji je 4.82, a u folikularnoj fazi bi trebao iznositi između 0,32 - 0,95. To je jako povišeno. Što to znači, kako utječe na začeće i kome se obratiti sukladno tome? LH, Estradiol, FSH, te Testosteron su u referentim vrijednostima...

    unaprijed zahvaljujemo

  6. #2156
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Krivo sam napisao, ni FSH nije dobar, iznosi 13,46 a referentno je 3,03 - 8,08

  7. #2157
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    Citiraj M@tt prvotno napisa Vidi poruku
    Krivo sam napisao, ni FSH nije dobar, iznosi 13,46 a referentno je 3,03 - 8,08
    povišeni FSH (u odnosu na LH) govori o policističnim, mikrocističnim jajnicima. za ostalo ti ne znam!

  8. #2158
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Matahari, povišen lh upućuje na pco (najčešće se radi i o odnosu lh:fsh 2:1 ili čak i više u korist lh).
    Matt, povišeni fsh upućuje na smanjenu ovarijsku rezervu, ali za to vam ipak stručnjak treba pregledati nalaze...

  9. #2159
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    tikica
    Posljednje uređivanje od legal alien : 30.01.2012. at 18:51

  10. #2160
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Matahari, povišen lh upućuje na pco (najčešće se radi i o odnosu lh:fsh 2:1 ili čak i više u korist lh).
    Matt, povišeni fsh upućuje na smanjenu ovarijsku rezervu, ali za to vam ipak stručnjak treba pregledati nalaze...
    Maco, u pravu si! M@tt, sorry na krivoj info! Znam da je neka inverzija u pitanju!

  11. #2161
    kiarad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebacka zupanija
    Postovi
    440

    Početno

    Tikica, moja! iskreno mi je toliko zao da nemam rijeci. divim ti se! ti si moj heroj! ti si jedina osoba zbog koje skupim hrabrosti ponovno! bilo mi je cudno kaj se ne javljas i ako ista mogu za tebe uciniti, hocu! pokusat cu nam nabaviti gonale.

  12. #2162
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    m@tt, napiši sve nalaze na ovoj temi pa će ti se javiti oni koji se bolje razumiju u hormone http://forum.roda.hr/threads/29465-s...-nalaz-hormona..... kako bi naša ina33 rekla, ovakav nalaz FSH bi sugerirao da se nešto "valja iza brda" - znači moguće smanjena ovarijska rezerva... ali draga ti je s takvim FSH dobila finu količinu js. i bez panike - imamo puno trudnica i s višim FSH - ključne su vaše mlade godine jer iako rezerva može biti smanjena, kvaliteta je vjerovatno dobra!

  13. #2163
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    m@tt dr.L je bio jako tužan osjetila sam mu u glasu preko telefona..nije mogao vjerovati..rekao ja pa kako..pa mislio je da je hematom u pitanju..šokiran kao i ja..odmah sam ga pitala što ću sad..rekao mi je odmorite se nek prođu tri ciklusa napraviti ćemo briseve i papu i idemo u polustim.jer ja jako dobro regiram na klomifen..i sad to je moja nada..to je ono što me drži dan kad ću ući u njegovu malu prašnjavu čekaonicu koju volim više od ičega na svijetu..
    kiarad draga moja hvala ti beskrajno..
    svi ste divni hvala vam što dijelite moju bol..

  14. #2164
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj tikica78 prvotno napisa Vidi poruku
    m@tt dr.L je bio jako tužan osjetila sam mu u glasu preko telefona..nije mogao vjerovati..rekao ja pa kako..pa mislio je da je hematom u pitanju..šokiran kao i ja..odmah sam ga pitala što ću sad..rekao mi je odmorite se nek prođu tri ciklusa napraviti ćemo briseve i papu i idemo u polustim.jer ja jako dobro regiram na klomifen..i sad to je moja nada..to je ono što me drži dan kad ću ući u njegovu malu prašnjavu čekaonicu koju volim više od ičega na svijetu..
    kiarad draga moja hvala ti beskrajno..
    svi ste divni hvala vam što dijelite moju bol..

  15. #2165
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    m@tt htjela sam ti reći zašto ne odete s tim nalazima kod dr L. ja bi odmah otišla on najbolje zna ako nešto ne valja što će dati tvojoj dragoj od lijekova ili kako planirati dalje ivf..

  16. #2166

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Cure koje ste kod dr.L,molim vas info,koliko dr.L traži da bude pauza između dva stimulirana postupka?

  17. #2167
    kiarad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebacka zupanija
    Postovi
    440

    Početno

    Tikica, molit cu se za tebe. I moj m je jako tuzan zbog tebe jer sam te cijelo vrijeme spominjala. Drzi se!
    Reci mi jel si mirovala ili si isla raditi? i kako si se osjecala opcenito?

  18. #2168
    kiarad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebacka zupanija
    Postovi
    440

    Početno

    Nina, obicno 6 mjeseci izmedu ful stimulirana.

  19. #2169

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Citiraj kiarad prvotno napisa Vidi poruku
    Nina, obicno 6 mjeseci izmedu ful stimulirana.
    Hvala ti na odgovoru,mislila sam da možda može ipak manja pauza.

  20. #2170
    kiarad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebacka zupanija
    Postovi
    440

    Početno

    Nina, pa moze i manje, ali mozda nakon 5 mjeseci. ali L. zna ponekad i krenuti 2.ciklus sa polustimulirajucim. eto ja sam bas sada tako. na klomifenima i gonalima. pa sad cemo vidjeti sto ce izdrzati do punkcije

  21. #2171

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Citiraj kiarad prvotno napisa Vidi poruku
    Nina, pa moze i manje, ali mozda nakon 5 mjeseci. ali L. zna ponekad i krenuti 2.ciklus sa polustimulirajucim. eto ja sam bas sada tako. na klomifenima i gonalima. pa sad cemo vidjeti sto ce izdrzati do punkcije
    Možda najbolje da odem na konzultacije pa da vidim s njim šta predlaže.

  22. #2172
    Elena 85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    171

    Početno

    Tikice draga jako mi je zao zbog toga sto ti se dogodilo,stalo sam mislila na tebe i veselila se kako je tebi uspjelo,i bas mi je bilo tesko kad sam procitala danas ,drago mi je da si koliko toliko dobro,i planiras ponovo u nove pobjede.
    Draga drzi nam se i znam da ce i ovaj ruzni period u nasim zivotima jednom biti iza nas i da cemo docekati svoje srecice...

  23. #2173
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    Kiarad i ja cu za tebe..evo vjerujem da ćeš vec sada uspjeti mila moja..reci mi u kojoj si fazi sad?
    Ja sam se osjećala super, imala sam doduše na početku neki hematom i on je nestao u srijedu mi jedr.rekla da su bebe super da se opustim a vec iduću večer me počeli neki grcevi hvatati, ja sam mislila to je rastezanje maternice jer ipak su blizanci..u utorak na srijedu počeli jaki grcevi(čitaj trudovi) dok nisam prokrvarila otišla na hitnu i u bolnici su me ostavili dali utrice i rekli ne mogu ništa ...bebe su bile tada žive vidjela sam ih na uzv zadnji put jedna je bila 32mm druga 34mm
    Zašto se to dogodilo ne znam..

    Nina možeš nakon dva mjeseca na polustimulirani ako nisi imala hiper..sretno!

  24. #2174
    kiarad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebacka zupanija
    Postovi
    440

    Početno

    Tikica, sad sam u fazi da ne bi rekla jer idem na punkciju ovaj tjedan i ak budem urlala da bas svi ne znaju da sam ja. ali cu ti javiti cim to prode. jer ni sama ne znam dal ce folikuli izdrzati do punkcije. nekak mi je to predugo, ali valjda L. zna. Toliko mi je zao zbog tebe, da imam sad jednu zelju i da znam da ce se ostvariti, rekla bi Boze daj tikici bebu. sorry draga, ali nekak smo i mi svi sa tobom to prolazili i ne znam kako da ti sad rijecima opisem, kako da ti pomognem.
    Svaka ti cast. ti ces biti najbolja mama na svijetu!

  25. #2175

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    75

    Početno

    tikica78, žao mi je!
    Posljednje uređivanje od applepie : 30.01.2012. at 22:55

  26. #2176
    sokica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    22

    Početno

    Draga tikica78, iskreno mi je žao zbog onoga što ti se dogodilo. Dugo vas pratim, ali nisam se javljala. S radošću sam dočekala tvoje vijesti a sada me ovo šokiralo. Ali ne daj se, glavu gore, doći će bolja vremena...

  27. #2177
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    Kiarad ma samo ti vici i urlaj nek svi znaju koliko je to bolno, ja nisam vristala a boljelo me jako dr.L je gledao jesam li živa..a sad bi sve dala nek mi čupaju, vade samo nek mi vrate moje bebe..veselim se zbog tvoje punkcije , ti ćeš mi brzo biti trudnica .

  28. #2178
    kiarad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebacka zupanija
    Postovi
    440

    Početno

    Tikica, evo ziva sam. dobili smo ih 5 komada i svih pet su ok. nisam vristala. bila sam samo malko jaukala. danas je bila takva guzva. danas mi je i mm bio prvi put, kaze kak su tu svi tuzni. da, tak je to nazalost. Ali nas legenda doktor je neponovljiv. on je fakat za to stvoren.kak si ti?

  29. #2179
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj kiarad prvotno napisa Vidi poruku
    Tikica, evo ziva sam. dobili smo ih 5 komada i svih pet su ok. nisam vristala. bila sam samo malko jaukala. danas je bila takva guzva. danas mi je i mm bio prvi put, kaze kak su tu svi tuzni. da, tak je to nazalost. Ali nas legenda doktor je neponovljiv. on je fakat za to stvoren.kak si ti?
    Bravoooooo kiarad... Joj sad ja jedva čekam sljedeći mjesec isto...

    sretnoooo

  30. #2180
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    I ja sam ih dobila 5 a 3je vratio to je super ! Taman neće ti tijelo biti napaceno od puno folikula i lijepo ćeš biti spremna za svoju bebicu da se ugnijezdi..bas sam sretna zbog tebe..

  31. #2181
    kiarad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebacka zupanija
    Postovi
    440

    Početno

    Rijeci ti se pozlatile. rucak i dalje vrijedi.

  32. #2182
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    ma draga moja ajmo mi na ručak s kolicima..tad će to biti ono pravo..
    jako bi voljela da ti sad uspiješ pa m@tt i svi redom onda ću biti još jača da i ja dočekam opet svoje sunce..

  33. #2183
    crna ovca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    567

    Početno

    Evo curke maca papucarica mi je preporucila da se javim. Trenutno smo u fazi pikanja decapeptylom i gonalima i na svakodnevnom UZV. Danas mi je 10 dc i imam 10 js?!?! Svi me pitaju nije li to mozda previse, ja znam samo da mi je dr. L rekao da je zadovoljan. Citam da je dosta vas bilo prvo na Klonifenu, a mene je odmah stavio na punu hormonsku stimulaciju iako minje rekao da super reagiram na Klomifen na zadnjoj inseminaciji. Rekao mi je da mene zeli "rijesiti" od prve jer imamo sve dobre predispozicije. Punkcija bi trebala biti u petak ili subotu i vec me pomalo strah, pogotovo kad citam kako boli. Dr. L mi jer rekao da prije punkcije daje apaurin, a neke cure su mi savjetovale da prije popijen i tabletu za bolove. Imam 10 JS i desno jajnik mi je malo teze dostupan, pa me frka, frka, frka!!! Stvarno sam bila i rukama dosta doktora i mogu reci da je dr. L brz i zna sto radi, jedino je za moje pojmove malo grub u izvedbi. Tjesi me jedino sto punkcija ne traje dugo.

  34. #2184
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    nije grub vjeruj mi , on pokušava što brže izvesti punkciju da te boli što kraće..ja sam zadnji put popila Nurofen i normabel da mi opusti mišiće i bilo je bolno ali čini mi se manje.. on ti da apaurin ali poslije ako hoćeš..ali poslije ništa posebno ne boli možda 15tak minuta kao kad dobiješ m.. ja sam zadnji put išla na poslovni sastanak poslije punkcije..
    što se tiče količina js je dosta je to obzirom da se bacaju a tri ostavljaju za transfer, kad bi bio novi zakon da nam se i ove mogu poslije iskoristiti ..uh ja se nadam da će ga donijeti do svibnja kad ja opet budem išla..

    uglavnom opusti se i vjeruj dr.L on zna što radi.. ne sumnjaj u njega ni malo.. on je čarobnjak

  35. #2185
    crna ovca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    567

    Početno

    Ne sumnjam u njega. Opustila sam se, vidis da se tek sad javljam na ovaj topic. Stvarno sam zadovoljna njegovim radom iako mislim da mu treba pomoc barem jedne medicinske sestre, jer on sve radi. Svaki dan je sve veca guzva u cekaonici, kao da se nesto dijeli bespla...

  36. #2186
    Darkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    519

    Početno

    Ja sam prva dva puta bila na punoj stimulaciji, a treći put u polustimulaciji. U punoj sam dobila 11js, pa 9 js, a u polustimulaciji 5js. I ta polustimulacija je bila dobitna. Ja nisam ništa pila prije punkcije za ublažavanje bolova niti mi je dr spomenuo mogućnost dobivanaj apaurina...niti mi je isti dakako dao. Punkcija zaista nije trajala dugo i ja sam odmah nakon toga bez problema sišla sa stola, odjenula se i otputovala put Rijeke. Nakon transfera sam ležala, ali to je normalno za sve. Ne znam jel dr L grub u odnosu na druge doktore, jer ja sam isključivo njegov pacijent...ali, meni punkcija nije bila neizdrživo bolna. Bolna, neugodna...definitivno da...ali, ništa strašno
    Sretno!

  37. #2187
    crna ovca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    567

    Početno

    tikica78, drzim ti palceve! Barem znas da mozes ostati T, a ovo sve ostalo su sada nijanse.


    Da, moram napomenuti da mi je prosli tjedan negdje 6dc bilo uzasno lose, znaci, mucnina, slabost na mahove, drhtavica, glavobolja, vrtiglavica, a (.)(.) me jos uvijek bole i natecene su kao u najgorem PMS-u. Stomak mi he normalan, malo napuhan. Drugi dan je bilo sve ok. Dr. L mi je rekao da je to sve reakcija na hormone i da je to normalno.

  38. #2188
    kiarad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebacka zupanija
    Postovi
    440

    Početno

    Crna ovca, cure su ti sve dobro rekle. Punkcija boli i nitko tu ne moze reci da ne boli i kad ti ju rade mislis da vise nikad neces ici i onda naon pola sata samo vrtis u glavi ma nije strasno. pretpostavljam da je tako kad rodis, kazes nikad vise i onda opet i opet. to je tako. kolio ja znam L. je njezan koliko moze biti i on je jedini doktor koji pika najbrze. ja sam sretna da ne moram ici kod drugih i imati anesteziju jer to nije zdravo. a ovo se pretrpi. mene je danas bockal i mislim da je i dalje kralj. jos sam mu rekla danas, pa vi ste i dalje najbolji u hrvatskoj i bil je presretan, ko malo dijete. ipak je i on samo covjek.

  39. #2189
    crna ovca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    567

    Početno

    Koliko se dugo lezi poslije punkcije, krvari li se i sl.?

  40. #2190
    crna ovca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    567

    Početno

    tikica78, sad sam tek shvatila, ako sam dobro shvatila, apaurin dr. L daje poslije punkcije ako zelis?!?!? A ne prije punkcije?

  41. #2191
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    da poslije tako je meni rekao..kad je bilo gotovo pitao me jel jako boli i jel želim da mi da apaurin inekciju , ali nije bilo potrebno..
    ma pripremi se na bol ali to traje možda 5-6min možda sam i puno rekla.. ali ništa što se ne zaboravlja već za pola sata kad ti je najveća briga hoće se oploditi i koliko njih..pa beta.. a nije ni tu kraj..
    a ta napuhnutost i sve što si nabrojala to je sve dio ful stimuliranog.. ja sam isto uspjela u polustim.i opet idem u 5mj polustim.
    tako mi je rekao dr.L..

  42. #2192
    Darkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    519

    Početno

    Citiraj crna ovca prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko se dugo lezi poslije punkcije, krvari li se i sl.?
    Jasno da ćeš krvariti tijekom punkcije, ali doktor sve lijepo sredi tako da sa stola ustaneš sva slickana Ako je potrebno, možeš ležati nakon punkcije...ovisno akko se ti osjećaš...Ja , recimo, nisam ležala niti nakon jedne punkcije...bez problema sam mogla ustati, odjenuti se i otputovati doma. Ali, sve ti je to individualno. Ako ste nakon punkcije bude boljelo ili se ne budeš dobro osjećala, naravno da možeš zatražiti injekciju apaurina ili prileći.

  43. #2193
    crna ovca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    567

    Početno

    A sto se dogadja ako jedan ili vise folikula pukne prije punkcije? Danas mi je najveci folikul bio izmedju 16 i
    17mm.

  44. #2194
    kiarad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebacka zupanija
    Postovi
    440

    Početno

    Crna ovca, opet su ti cure dobro rekle. ja uvijek ostanem lezat jer ne mogu ustati bas kako treba. jednom sam se srusila kad su mi polipe odstranili isto na zivo pa sad vise ne riskiram. krvari se malo ali on ti stavi gazu koju kada dodes doma ili ides piskit prvi put izvadis i ta gaza mene jako zivcira jer je dugacka, a misici se stisnu od punkcije i ond anikak ju izvaditi pa je mozda bolje leci i onda ju izvaditi ali sve su to sitnice.

  45. #2195
    kiarad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebacka zupanija
    Postovi
    440

    Početno

    Citiraj crna ovca prvotno napisa Vidi poruku
    A sto se dogadja ako jedan ili vise folikula pukne prije punkcije? Danas mi je najveci folikul bio izmedju 16 i
    17mm.
    ako si kod L. tesko da ce nesto puknuti prije. obicno pucaju na 22, nek me ispravi netko ako sam krivo napisala.

  46. #2196
    crna ovca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    567

    Početno

    Oprostite mi na dosadnim pitanjima, ali ja sam jedna od onih koje manje boli ako vise znaju. Hvala vam na odgovorima i moram reci da vam se divim na pozitivi i predanisti!!!
    Posljednje uređivanje od crna ovca : 31.01.2012. at 20:28

  47. #2197
    crna ovca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    567

    Početno

    Folikuli pucaju izmedju 17,5 i 22 mm ako se ne varam. Zanima me sto se dogadja s postupkom ako, recimo, 1 od 10 folikula pukne prije punkcije? Je li imao netko takvo iskustvo?
    Posljednje uređivanje od crna ovca : 31.01.2012. at 20:34

  48. #2198
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    pojednostavljeno - lijekovi, supresija u IVF-u služe tome da se cijeli postupak može kontrolirati tako da je gotovo pa nemoguće da dođe do pucanja folikula prije punkcije (ne skroz nemoguće, ali toliko rijetko da se time stvarno ne trebaš zamarati). a kod iskusnog dr-a stvarno o tome ne trebaš ni razmišljati...

    uz to, na uzv-u je dr vidio da imaš 10 folikula, ne js - folikuli mogu biti i prazni tako da od 10 folikula možeš dobiti manje js (bilo je i slučajeva kad se dobilo više js negoli je bilo folikula - znači u 1 folikulu su bile 2 js - ali i to je dosta rijetko).

  49. #2199
    barkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    121

    Početno

    Drage zenice.... Pratim vas iz dana u dan! Lijepo je cuti da je L.jos uvijek tako drag i dobar! Moj put je poceo kod njega i bila sam među zadnjima kod njega na vv,a vjerojatno cu opet njemu doć(ako ne uspije mb). Kod njega smo svi u dobrim rukama,ako i pode nesto po zlu,stvarno je tu za pomoci i ublaziti boli... Tikice,tebi puno srece i jos vise uspjeha!!! Sretno vam svima!!

  50. #2200
    bubamara! avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    39

    Početno

    Tikice drži se

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •