Stranica 523 od 581 PrviPrvi ... 23423473513521522523524525533573 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 26,101 do 26,150 od 29027

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći

  1. #26101
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Snelly, ja sam isto pokrete osjećala jako nisko, pisala sam tu da imam osjećaj da pleše po cerviksu i da će nogu gurnut van. Ni sad mi nije pod rebrima, a imam osjećaj da se sve više spušta. Bit će ti lakše za koji tjedan. A što se tiče toga kako je okrenuta, stigne se još pet puta okrenuti

  2. #26102
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Po iskustvu nazalost znam da to krvarenje u mom slucaju je uvijek lose bilo...ne znam ! Da, odmaram, lezim, pijem sve sto mogu !!!

  3. #26103
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Mono, i kod mene jednom bilo lose,al drugi puta ne. Pa rekla sam ti koliko sam krvarila jel

    A i nemok sad stalno na uzv, nije dobro ni to cackanje stalno. Ja sam prva dva uzv-a bas poslije opet jace krvarila

    Bilo bi ti lakse da nisi uopce vadila betu. Kasnije ti ona uopce ne znaci puno
    Posljednje uređivanje od Vrci : 14.08.2017. at 15:18

  4. #26104
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Rekli su mi da dodjem za tjedan dana na uzv. Nisam ja ni htjela vaditi betu, nego su mi oni na hitnoj izvadili.
    Cekati cu ponedjeljak !

  5. #26105

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    192

    Početno

    Ja sam 5 tj krvarila. Zavrsilo negdje malo prije 14.tj, a na uvz sve dobro bilo. Jedino mi na samom pocetku jednom bilo roskasto, ostalo je bilo ili tamnosmedje ili tamnocrveno. Meni je dr u Lj prepisala 800 mg magnezija.

  6. #26106
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Tnx cure !

  7. #26107
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Curke, jel zabrinjavajuce da malenu osjetim uglavnom samo s jedne strane? U cet sam 20tt, od pocetka je glavom dolje i na bw ju uvijek nalazila s desne strane. I sad vise lupa, i opet uglavnom s desne strane i malo u sredini. Nekako me frka da li moze nekako "zaglaviti" da to utjece na rast

    Znam da zvuci glupo,al dr-u se na zadnjem uzv ucinilo da mi maternica ima neku pregradu. Al nije mogao reci jel to septum neki ili kontrakcija.
    Sad me frka da to ne radi problem i da beba nema mjesta.
    U prvoj t mi nije nista spomenuto i sve je bilo ok

  8. #26108
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Vrci, koliko se sjecam, u tim ranijim tjednima sam bebu uvijek osjecala s jedne strane vise nego s druge
    nema ti druge nego pitati na sljedecem uzv
    odi i ranije ako te bude jako brinulo

  9. #26109
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Vrci i ja osjecam bebu sa jedne strane tako da ti je to normqlno. A mislim da ti ne moze nastati pregrada na maternici ako je vec prije nisi imala, a to bi sigurno znala. Kada si pocela osjecati bebu svaki dan? Ja ju jos uvijek osjetim dva dana, pa onda dva dana ne i takko. Izluduje me to, stalno sam u nekoj panici.

  10. #26110
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Tek zadnjih par dana osjetim svaki dan, uglavnom popodne samo. Znaci kasnije nego prvi puta. Al sad mi i posteljica naprijed.
    Prvi puta je sa 19tt i mm osjetio preko trbuha udarac,a sad i ja jos nisam tak na ruci osjetila.

    I jako mi se mala voli igrati s mjehurom, danas od toga nisam popodne mogla spavati

  11. #26111

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    118

    Početno

    Moj divljak je priljubljen glavom uz cerviks a gore u maternici mjesta za jos jednu bebu. tak da uglavnom igra nogomet gore oko pupka. Jedino kad mice rukicama onda ga osjetim u vagini/po cerviksu ili sa straznje strane skroz nisko u zdjelici.

    In other news eto mene u bolnici na deksicima.
    Stanje je napromjenjeno tak da je ovo samo preventivno ako se stanje odluci promijeniti. Nadam se da me nece zadrati duze od 2 3 tjedna. Pod pretpostavkom da se i dalje nis novo ne dogodi. Doma sam mirovala dva mjeseca tak da znam da mogu i da ne dolazim u napast hodati okolo. Ili kak bi muz rekao, lijepi si si ti tu brlog napravila. Toliko o mom nestingu ))
    I ovak sam rekla da bum lezala do 36 tj, a onda kod koji mili moji. Bebac bi tad trebao imati preko 2500 g , jos uz deksice vjerujem da ce biti ok. A i 37 tjedan se i ovak smatra vec sigurnim tjednom pa ne vidim smisla da lezim do 40og.

  12. #26112
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Vrci, i ja sam je na pocetku osjetila samo s jedne strane, mozda beba lupa svuda ali imas naprijed posteljicu i moguce da tamo jos ne osjetis.

    Moja posteljica je u petak na zadnjem uzv bila nisko naprijed, nadam se da ce se pomaknuti inace opet problemi :/


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #26113
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Jucer je i muz napokon osjetio

    A mene danas opet tlak zeza i vrti mi se. Cim je vani toplije,meni koma

  14. #26114

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    129

    Početno

    Jutro svima! mi danas 22+5...kud prije!
    moji isto udaraju, nekad malo vise, nekad malo manje, ali jos uvijek me buni sto mi je tesko prepoznat da li lupaju oboje. "Udaraca" ima na sve 4 strane svijeta, ali cini mi se nemoguce popratit tko koliko lupa i da li lupaju oboje - i eto razloga za nerviranje

  15. #26115

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Jucer je i muz napokon osjetio

    A mene danas opet tlak zeza i vrti mi se. Cim je vani toplije,meni koma
    Joooj vrci i meni.. imam osjecaj da ce mi srce stati..

  16. #26116
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Meni je tlak bio 86/61, otkucaji 103

    Sad je bolje,napravila sam si fino zdravi rucak i slucajno dio presolila. Pa je ok ispalo

  17. #26117

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Uh, dosta ti je mala razlika izmedu dva tlaka.. a i otkucaji su visoki.. meni su jucer 130 bili, a bas sam isla mjeriti jer sam se dobro osjecala pa kao da vidim koliki su kada sam dobro..

  18. #26118
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Sad 91/61 i isto 103 otkucaji. Ali ja inace imam otkucaje visoke, oko 80-90 cesto

    Muka mi uzas, plus sto sam se zakacila sa svojima i samo zelim preskociti iducih par dana

  19. #26119

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Jooooj vrci skroz te kuzim!!!!meni je toliko lose da ni zaspati ne mogu..ja nez sta je ovo..
    A ovo drugo sto kazes, vjerujem..ne znam kako nemaju malo takta ljudi bar kad smo trudne..nadam se da cete sve rijesiti!

  20. #26120
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Na kraju sam otisla po cips, pa mineralna i ok sam

    Sutra sam mislila vaditi guk, valjda bude ok. Morat cu prijaviti ginu ovakve tlakove i vrtoglavice

  21. #26121
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Jeste li provjeravali zeljezo? Meni su isto otkucaji bili previsoki, opca slabost, vrtoglavica a zeljezo jaaaako nisko.

  22. #26122
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Zadnje je bilo ok.
    Al kazem,meni su otkucaji inace visoki, zbog problema sa stitnjacom. Samo tlak mi je sad zafrkant

  23. #26123

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Ribica, jesam..nisko mi je isto dosta. Al stitnjacu nikako da odem :/

  24. #26124
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Vrci,tako sam i ja uvijek imala niski tlak,a visoke otkucaje kad sam imala hipertireozu.
    Od kad sam operirala stitnjacu otkucaji su se stabilizirala,a tlak je i dalje nesto nizi.
    Sad u trzdnoci me jako smeta taj nizi tlak jer bez najave mi odjednom pozli.
    Zadnji put kad sam vadila krv za ogtt
    Ne znam.kak da to sprjecim jer bez obzira kaj pazim da uvijek jedem na vrijeme,da imam bocicu sa vodom meni zna tak pozlit.
    Ali sreca pa su mi rekli da bolje nizi tlak u trudnoci nego visoki.

  25. #26125

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Pozz svima, evo i nas na 22+1 vrijeme zaista leti. Beba 485grama a ja +6kg.
    Danas bili na anonaly scan i sve je u redu samo sto se gispodjica nekak nezgodno smjestila pa nismo bas uspjeli vidjeli lice u potpunosti.
    Za sljedeće nalaze moram raditi OGTT pa ne zanima dali se za to mora naručiti na Vv ili se može samo doći?

  26. #26126

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    192

    Početno

    Pozdrav svima. Bila danas kod ginekologa, koji je zamjena mojoj dr koja je na go. Rekao mi da bih trebala na serklazu jer nosim blizance. Na pregledu je sve ok. Nisam otvorena. Kako ste prosle vi trudnice i mame blizanaca? Ja ne bih isla ako nije potrebno.

  27. #26127

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    129

    Početno

    Marijaxy, je li doktor spominjao kakve indikacije za to? Meni to nitko nikada do sada nije spominjao, ali pretpostavljam da se to radi samo u slucaju nastalih komplikacija ...

  28. #26128
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Marijaxy, pa mozda to nije lose, pogotovo prije napraviti da ne krene prijevremeno otvaranje...mislim mene je tog opcenito strah jer sam prosla mnogo kiretaza na kojima su mi sirili grlic maternice i.postoji velika sansa da se pocnem prijevremeno otvarati.
    Ti imas dva bebija?? Nisi li.pisala da su se sva tri primila??mozda sam ja nesto pobrkala??!:/

  29. #26129
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Mozda taj dr to radi preventivno? (Iako nisam cula da se to radi bez indikacija)
    Mozda da potrazis drugo misljenje?
    Ja sam bila danas na pregledu na Sv Duhu. Sve je ok, cura raste , sad je 150 g. Ipak,razocarana sam jer mi dr nije okrenuo monitor ni nista. Samo je izmjerio nesto i gotovo.
    Nije za ovu temu ali da vas pitam, moja gin je na godisnjem cijeli 8.mj
    Sta da radim sa doznakama?sta nije da ih treba predati zadnji tj u mjesecu?

  30. #26130
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Netko mijenja tvoju dr pa će ti taj dati. Ja sam išla kod zamjenske otvorit rodiljni.

  31. #26131
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    JUHU na vv samo dodes na ogtt

    Dozanke se predaju do 5.iduci mjesec. Zamjena ti ih da bez problema

  32. #26132

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    118

    Početno

    Eo da ja podjelim koju pametnu na temu serklaze. To da li ce se raditi ili ne jaaako ovisi o doktoru.
    Neki bi ju odmah i preventivno radili. Neki uopce ne.
    A neki su pogotovo skloni serklazama kod viseplodnih trudnoca.
    Al na kraju odluka je na nama. U svakom slucaju trebalo bi baciti oko na cervix onda tamo oko 17 18 19 tj. jer teoretski serklaze se rade do 24 tj. moooozda i najkasnije 25 tj. Nakon toga snadji se kak znas i umijes

  33. #26133
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Eci - i meni je doznake dao doktor koji mijenja moju doktoricu. Mora pisati na vratima ili negdje tko je zamjena.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  34. #26134
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Curke, do kad ste stavljale Utrogestane (vi koje jeste)?

  35. #26135

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    192

    Početno

    Hvala na komentarima. Tako sam i ja shvatila oko serklaze. Kod mene bi bilo preventivno jer je na pregledu danas sve bilo ok. Cisto jer su blizanci. A znam zene koje su bile trudne s blizancima a nisu bile podvezane. Pricekat cu svoju dr i jos idem i u Lj na uvz pa cu cuti malo vise misljenja. Na pocetku su bili trojke, sad su dvojke. Jednom je prestalo kucati srce. Nisam to htjela pisati. Bilo mi tesko o tome. Doznake kod zamjene, ja danas provjerila, nakon 20. U mjesecu.

  36. #26136

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    Nije za ovu temu ali da vas pitam, moja gin je na godisnjem cijeli 8.mj
    Sta da radim sa doznakama?sta nije da ih treba predati zadnji tj u mjesecu?
    Eci, ja sam u istoj situaciji. U Hzzo doznake mozes predati do 5 u iducem mjesecu. S poslodavcem sam isto dogovorila da mogu donijeti doznake 1.9.

  37. #26137

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Citiraj Marijaxy prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na komentarima. Tako sam i ja shvatila oko serklaze. Kod mene bi bilo preventivno jer je na pregledu danas sve bilo ok. Cisto jer su blizanci. A znam zene koje su bile trudne s blizancima a nisu bile podvezane. Pricekat cu svoju dr i jos idem i u Lj na uvz pa cu cuti malo vise misljenja. Na pocetku su bili trojke, sad su dvojke. Jednom je prestalo kucati srce. Nisam to htjela pisati. Bilo mi tesko o tome. Doznake kod zamjene, ja danas provjerila, nakon 20. U mjesecu.
    Marija, zao mi je zbog treceg srceka...
    Meni nije predlozena serklaza, sad sam 28+2. Niti sam cula da je nekoj trudnici s blizekima to predlozeno iskljucivo iz preventivnih razloga. Samo ti zatrazi drugo misljenje o tome.

  38. #26138

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Optimist, meni su rekli da stavljam vaginalno utrogestan do kraja trudnoce.. iskreno ne znam koliko je potrebno jer nikada nisam krvarila i sve je ok ali valjda predostroznosti radi zbog bivsih pobacaja.

  39. #26139
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Do kraja? 3x2?

    Meni je rekao da ukidam, sad sam 12+4.

  40. #26140
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja bih ukidala prije 12tt da nisam imala krvarenja. Zato su mi smanjivali, sad s 20tt sam na 1*2 (samo navecer).
    Nadam se da ce mi na iducem uzv ukinuti,dosta mi vise

  41. #26141

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    192

    Početno

    Ja stavljam 2 utrogestana navecer.

  42. #26142

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Curke, do kad ste stavljale Utrogestane (vi koje jeste)?
    Ja sam do 12tt. Onda u 12 tjednu mi dr rekao da prestanem.

  43. #26143
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Hvala vam!

    Inace, stigao nam je nalaz Harmonya i cekamo zdravu curku

  44. #26144
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Marija, zao mi je zbog treceg

    Nisam cula za preventivnu serklazu. A i ne znam koliko ce realno pomoci, to ako s duplicima krene, onda krene. Ja sam bila cvrsto zatvorena dok nisam odjednom u 32tt bila otvorena s trudovima. Ne bi tu serklaza nista napravila, a nisam sigurna da bi mi pomoglo da je ranije netko nesto petljao dolje.
    Vise ce ti pomoci mirovanje, lezanje i izbjegavaj sjedenje sto vise mozes (mislim da su meni okidac bila kolica koja sam moooorala sloziti ), sjedenje otvara.
    Potrazi jos drugo misljenje.

  45. #26145
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Optimist - cestitam na curici! Nesto je puno curica na listi?
    Marija zao mi je...

  46. #26146
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Marijaxy zao mi je za jedno srceko ali sada će ti ipak mirnije teći trudnoća.
    Ja sam mijenjala u 15 TT utrogestane za duphastone. Do kada me misli držati na njima neznam. Sada smo 16+2 sljedeći pregled je na 18 +1 pa ćemo znati za dalje.
    I nama stigao nalaz testa očekujemo zdravog deckica

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
    Posljednje uređivanje od pak : 18.08.2017. at 00:24

  47. #26147
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Optimist sljedeći đir ide zamjena[emoji6]

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  48. #26148
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Eci, hvala!

    pak, dogovoreno
    Posljednje uređivanje od Optimist : 18.08.2017. at 08:20

  49. #26149

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Ja sam stavljala vaginalno 2x2 dnevno, a kada sam im rekla da su mi krenule one bh kontrakcije, povecali su mi dozu.. moje najiskrenije misljenje je da utrogestan nakon 12.tj i nema nekog smisla. Meni ga je dosta vise, al eto uzimam ga jer se ne usudim da ne.. 9.9. imam neko vjencanje van grada pa cu ga do tada uzimati, a mislim da cu ga onda ukinuti sto god rekli (jer cu vec biti 36tj).

  50. #26150

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    129

    Početno

    Mariyaxy
    ja sam u prvoj trudnoci utrogestane do 12tt, sada s blizancima do 16tt. Bitno je samo postepeno smanjivati a ne prekinuti naglo sa 3x2.

    mojih dvoje su se zadnjih par dana posteno razlupali, osim toga nervoza nogu navecer mi je ubitacna (setam po kuci ko ludjakinja), grcevi, ledja, preko dana kada sjedim u uredu imam faze da mi je disanje tesko...u svakom slucaju divota jedna Generalno se ne smijem zaliti, s obzirom na tjedne (danas tocno 23tt) i na dvojke mislim da sam fenomenalno. U utorak pregled u bolnici.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •