Stranica 16 od 18 PrviPrvi ... 61415161718 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 751 do 800 od 897

Tema: Micanje bebe

  1. #751
    žanet avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    116

    Početno

    Suzeee, i meni je tako bilo,onako jedna oštra bol kao da s nečim bode ravno doli.Ja sam pitala svog doktora,on kaže da je to normalno.
    A,ja sam u 37 tjednu i moj maleni se počeo smirivat pa ne znam da li je to ono smirivanje pred porod ili?Manje je aktivan nego prije,recimo osjetila sam ga od jutros ali nisu udarci već samo osjetim guzu kako izađe pa sam se zabrinila da li je to ok.Ajmo iskusne,smirite me!!!

  2. #752
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    suzee, mene je par puta tako zabolilo kad bi me drmale oko mjehura, neka reska, kratka vaginalna bol, da sam mislila da će ručica ili nožica proviriti lol
    stvarno sam se bojala da se zbog te lupe ne otvorim.
    ali nisam. rekao mi je dr da je to sve normalno.

    žanet, moje više nemaju toliko prostora, pa sve manje lupaju a sve više klize, to je normalno.

    mene samo zanima je li normalno da se beba kao strese? nisu to ni udarci, ni klizanje (valovi) već ko kad se odrastao čovjek onako strese kad ga trnci prođu.

  3. #753

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    118

    Početno

    hvala cure....sad sam mirnija.......a pinky možda jedna od njih štuca.....čula sam od žena da su to tako znale osjetiti i to je štucanje....tako čula nisam doživila...još...

  4. #754
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    nije štucanje, štucaju obe, to su ritmička kuckanja. uglavnom štucaju nakon što se najedem, gladuši mali hehe

  5. #755
    žanet avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    116

    Početno

    E to se i mojoj bebici dešavalo,ne tako često ali bi se baš stresla pa bi se i ja pripala,ma valjda je i to normalno.Ma sve je normalno!hihihihi

  6. #756
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ma bila je vec i tema o tom stresanju jos dok sam bila sa Svenom trudna. Normalno je, meni se bar jednom dnevno desi. A i ta ostra bol skroz dolje...uff...bas zaboli, a ja jos nosim malog hiperaktivca koji se, cini mi se, uopce nema namjeru malo umiriti zbog nedostatka mjesta. Sto manje mjesta ima to se on/ona zesce bori za prostor

  7. #757

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    118

    Početno

    kako smo ono rekli oko 10 micanja na dan je oke......moj bebač se nešt smirio...tj nisu tako česti udarci...puno snažniji al se prorijedilo...:'(.......al i dalje je više od 10 puta na dan.....fali malo to konstantno lupanje........zadnja dva dana je baš se umirio spram prije

  8. #758
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj suzeee prvotno napisa Vidi poruku
    kako smo ono rekli oko 10 micanja na dan je oke......moj bebač se nešt smirio...tj nisu tako česti udarci...puno snažniji al se prorijedilo...:'(.......al i dalje je više od 10 puta na dan.....fali malo to konstantno lupanje........zadnja dva dana je baš se umirio spram prije
    i moji ovako

    u kojem si tjednu?

  9. #759

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    118

    Početno

    30 tjedan sutra punim.......

  10. #760
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj suzeee prvotno napisa Vidi poruku
    kako smo ono rekli oko 10 micanja na dan je oke......moj bebač se nešt smirio...tj nisu tako česti udarci...puno snažniji al se prorijedilo...:'(.......al i dalje je više od 10 puta na dan.....fali malo to konstantno lupanje........zadnja dva dana je baš se umirio spram prije
    Ma nije to nista zabrinjavajuce. I ti imas dana da ti se neda, da si mirnija.

    Moja beba i dalje divlja iako bi sad, navodno, trebala imati manje mjesta i udarci bi trebali biti rjeđi. Ali ne...nemilosrdna je, udara konstantno gdje god stigne. Ginekologica se na svakom pregledu preznoji dok ju uspije uhvatit sekundu da ju izmjeri. Zato i ne znamo spol jos uvijek, nema mira, samo skakuce. Ali manja je beba, vjerovatno zato jos uvijek ima mjesta.

  11. #761

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    118

    Početno

    ajde dobro ondak..neću previše razmišljati o tome...samo se bojim preranog poroda.....pa samim tim sad pojačano osluškujem,promatram......da mi je još barem 6 tjedana izgurati

  12. #762
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ma meni je Sven jednako skakutao do zadnjeg dana a rodila sam ga na punih 41 tj., mislim da nije pravilo da se smire pred porod.

  13. #763

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    molim vas, može li mi netko odgovoriti kako se točno osjećaju prva micanja bebe? ja sam sada u 19. tjednu, na UZV čudo pleše kao u disku 70-tih, a ja ne osjećam apsolutno ništa. i nije to meni neki problem, jer znam da ću kad-tad osjetiti, ali zabrinuo se ovaj moj da nešto nije u redu.
    i nemojte mi napisati da se osjete leptirići u trbuhu, jer ne znam kako se leptirići osjete. jel postoji neki realniji, manje romantičan opis?

  14. #764
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Crvici?
    Ma nije to do romantike nego je stvarno osjecaj kao da imas leptira koji ti leti u trbuhu. Onako te samo njezno okrzne "krilom".
    Bez brige, posebno ako si prvorotka, osjetit ces udarce kad-tad. A i sama kazes da se na uzv vidi da skakuce, znaci da je sve ok i nema razloga brizi.
    Prve pokrete ces osjetit skroz nisko ispod pupka pa eto tamo prvo osluskuj.

  15. #765
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno

    mene nije podsjećalo na leptiriće, više na ribicu koja se vrpolji u malo vode, tako nekako

  16. #766

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    jesam koksy, jesam, prvorotka sam. zato sam tako i zbunjena sva.

    ma i mislila sam si ja da bude nešto nježno, bezbolno, a ne kao neki nastavak aliena. zato, pretpostavljam takvi opisi. mislim da mi je bliži čak ovaj opis od Ares, to bi si mogla još zamisliti: kao kad se ribica nosi u vrećici s vodom pa osjetiš na dlanu kad lupi repom.
    budem ja rekla dragom svom da malo stane na loptu. nema žurbe. kad čitam kako neke bebe udaraju u kasnijim tjednima, sve me nešto strah za kasnije da me ne zanese na stranu dok hodam...

  17. #767
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    meni ko neko prduckanje iznutra. eto ti neromantičnog opisa

    a alien pokreti su iza 28.tt

  18. #768

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    Pinky...

  19. #769
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    a meni ko trzanje ribica kad se love na udicu. ali onih malih, gauna

  20. #770
    big milky mum avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    467

    Početno

    meni se činilo ko balončeki ili mjehuriči neki da me dodiruju!
    Strašne opise smo dale

  21. #771

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    118

    Početno

    ja sam u 18 tjednu osjetila vibriranje u maternici,kao da sam pojela mobitel i netko me stalno zove....i često je to bilo...čak sam i dr rekla da mi nešto vibrira stalno pa mi one rekla pa to je tvoje djete.......e onda tek oko 20 tjedna sam osjetila kao da mi se netko očešao ali nježno od stjenku trbuha s unutrašnje strane...isto prvorotka...)...još sam i tapecirana pa mi je malo duže trebalo da "zaprave" osjetim...

  22. #772

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    Citiraj suzeee prvotno napisa Vidi poruku
    još sam i tapecirana pa mi je malo duže trebalo da "zaprave" osjetim...
    to bi mogao biti i moj problem... taj tapecirung...

    hvala na opisima! baš me zanima kakvo će moje iskustvo biti. i baš ću vam doći ovdje ispričati!

  23. #773
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ja bi isto to u startu opisala ko trzanje ribica na udici...to je za ove ribarice s mora...

    a ja sve cekam kad ce me pocet tako lupat kao sto neke pisu,da to boli,budi vas po noci...pa nista....a evo me u 33cem tjednu....
    vise me nekako gura i nabija se pod rebra,stomak mi izgleda ono deformirano i smijesno kako bice napendi guzicu ili nogu prema van...ali neki bolni udarac u organ jos nisam primila...
    glava je dolje i jako nisko kaze ginic...pito me jeli mi pritice mjehur ali nista mi ne smeta....
    evo je i sad osjecam gura mi nogu u rebra,ko da zna sto pisem....

  24. #774
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ma nije svaka trudnoca ista, Sven me nije ni upola toliko udarao, on je vise valove pravio po trbuhu. Al ova beba je obican mali divljak i cesto mi se dogodi da sjedim u nekom drustvu a on/ona me lupa i lupa, ja sutim dok odjednom ne poludim (hormoni) i doslovno viknem "molim te daj se smiri malo" Jasno, cesto me ljudi cudno pogledaju...
    Al ta beba kad krene ne staje, ona nema odredene djelove dana kad vise ili manje skace, stalno je u pokretu.
    Ma neka je, nek jos malo skace dok moze, kad rodim ima da slusa mamu

  25. #775

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    118

    Početno

    kod mene je mješano.....ustvari prošli tjedan se kao primirio....čak sam i brojala da bude 10 udaracaa dnevno...al evo ovaj tjedan je baš lupanje i isto tako u društvu kažem dobro je..eej....jer zna stvarno iznenada snažno lupiti nije bol...al iznenadi....al isto tako i bude nježno mrduckanje,s tim daa sam primjetila da kad legnem na lijevi bok mu neodgovara jer tada snažno lupa i ako se neokrenem sav se sklupča na desnu stranu tako da slijeve strane stomaka je udubina.....ma smiješno kako već sada zafrkava i određuje što mu paše

  26. #776
    dani82 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,186

    Početno

    Ja sam 100% sigurna da sam bebu prvi put osijetila s točno 16 tjedana i kako mi je posteljica straga to mi nekako uopće nije bilo čudno. ...e sad, moja dr tvrdi da to nije moguće, da je to prerano (ovo mi je prva trudnoća)... Zanima me je li neka od vas osijetila bebu tako rano i što su vaši dr-i rekli na to.
    Posljednje uređivanje od dani82 : 19.06.2011. at 18:54

  27. #777
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    ma mislim da je moguce - ja sam osjetila s 18tt, a posteljica je bila sprijeda.

  28. #778

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    118

    Početno

    ja sam vibracije osjetila u 18 tj isto posteljica sprijeda....isto mislim da je moguće

  29. #779
    dani82 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,186

    Početno

    Ma ja sam sigurna da je moguće, na kraju krajeva mm je bebicu osjetio s 18+ ... tako da sam sigurna da nisam umislila. Ali mi nije jasan taj stav moje dr da to nije moguće.

  30. #780

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    118

    Početno

    neznam šta je ona zabrijala...jel mlada? možda nema djece pa nezna koji je filing aa drži se slijepo knjige da je kod prvorootke to prerano......iako ima žena prvorotki koje kažu da su osjetile čak i sa 16 tjedana......ma briga te....ti osluškuj,prričaj bebi....uživaj s mužem pa kad njoj bude oke da ti osjetiš ti reci da osjetiš......ja nisam čak bila sigurna da je to micanje kad sam sa 18 tj osjetila.....jer sam drugačije to zamišljala...ali mi je nekoliko žena potvrdilo da je..i moja gin je rekla da je to TO...nezamaraj se glupostima i uživaj u micanju svoje bebe...vidit ćeš poslije još kad ojača...preprepreeee dobro...falit će mi to jako kad rodim...

  31. #781
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno

    evo još jedne prvorotke koja je rano osjetila bebicu, s 17 tt, iako dr. je rekla da ću je osjetiti s 20 tt, no kad sam joj rekla da je već osjetim nije se ništa čudila, mislim da je to individualno...

  32. #782
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    prvi udarac u 16 tt, prvorotka...opalio me decko tako da sam se uplasila ...od tada svaki dan se javljao i bio je hiperaktivan

  33. #783

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    118

    Početno

    cure..kopala sam al nemogu naći temu.....jeli itko od vas išao na more u 8 mj trudnoće....tj 32 sam tjedan a išla bi umočiti guzu u more makar na tjedan dana...a imamo i kućicu pa mi je džabe ..)...jel itko bio tako...šta s kupanjem i to....??

  34. #784
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

  35. #785
    teta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    102

    Početno

    Citiraj dani82 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam 100% sigurna da sam bebu prvi put osijetila s točno 16 tjedana i kako mi je posteljica straga to mi nekako uopće nije bilo čudno. ...e sad, moja dr tvrdi da to nije moguće, da je to prerano (ovo mi je prva trudnoća)... Zanima me je li neka od vas osijetila bebu tako rano i što su vaši dr-i rekli na to.
    MM je osjetio micanje ili bolje reći divljanje bebača u 16. tjednu, a ja sam ga počela osjećati puno ranije iako mi je posteljica sprijeda pa bi se kao trebalo preko trbuha kasnije osjetiti...tak da mislim da je mišljenje dr-a vrlo subjektivno što se tog tiče i vrlo individualno...

  36. #786

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Meni je eto 3. beba i sad sam najzbunjenija. Prvu i drugu sam osjetila jako rano oko 16 tj. i trudnoće su bile dosta slične, a ova.... Sad sam 19 tj i jedan dan osjetim kao ono prduckanje iznutra pa par dana ništa pa se pitam jel ono bilo micanje, pa onda opet nešto osjetim...A na uzv-u rita se ko veliki.

  37. #787
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    zvijezdo, meni je četvrto dijete i najkasnije sam ga osjetila. A uz sve to, u prve tri trudnoće posteljica je bila sprijeda a sad nazad, pa sam prema svoj toj logici ovu bebu trebala osjetiti najranije od svih. Ali sam najkasnije. Ne brini se

  38. #788

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    zagreb,virovitica
    Postovi
    74

    Početno

    ja sam malo u panici vec drugi da mi je beba mirna a termin mi je oko 10.7. pa sad da li se smirila pred porod ?!? samo neko povremeno štuckanje osjetim...okrenuta je vec glavicom dolje.

  39. #789
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj gabica80 prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam malo u panici vec drugi da mi je beba mirna a termin mi je oko 10.7. pa sad da li se smirila pred porod ?!? samo neko povremeno štuckanje osjetim...okrenuta je vec glavicom dolje.
    I meni je termin 10.7. Beba je bila puno mirnija nekih 5 dana, i ja sam se ponadala da se smirila pred porod al evo vec 2 dana opet divlja, upravo sad skakuce kao da ima mjesta na pretek, isto je glavom dolje pa fino osjetim kako "vozi bicikl" nogicama

  40. #790
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Blizu smo! Meni je termin 6.8. i beba se još nije okrenula, niti smirila. Svaki dan promeni po nekoliko poza, a najviše voli da me nogama tuče u rebra, a rukama dijagonalno u kuk. Nekada se postavi horizontalno i razvuče mi stomak tako da na sredini, kod pupka ostane udubljenje. Skroz smešno! Sutra imamo UZ, pa ćemo videti šta doca kaže. Na poslednjem pregledu je nije mogao uhvatiti koliko je bila vesela.

  41. #791
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Moj mali je sinoc htio van u krivom smjeru
    Toliko je guzom gurao prema gore, prema zelucu, da se koza rastezala maximalno, bilo je bas jako bolno, a nogama me udarao sastrane. Pola sata tako, nije stao ni sekunde, morala sam lec koliko je divljao. Umjesto da krene dolje on se penje....eh muski...sve im moras nacrtat

  42. #792
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Moj mali je sinoc htio van u krivom smjeru
    Toliko je guzom gurao prema gore, prema zelucu, da se koza rastezala maximalno, bilo je bas jako bolno, a nogama me udarao sastrane. Pola sata tako, nije stao ni sekunde, morala sam lec koliko je divljao. Umjesto da krene dolje on se penje....eh muski...sve im moras nacrtat
    I moj je to radio pri kraju, srećom na kraju je ipak našao pravi put

  43. #793
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Ares prvotno napisa Vidi poruku
    I moj je to radio pri kraju, srećom na kraju je ipak našao pravi put
    Doslo mi jucer da se skinem, rasirim noge pa mali mozda ugleda svjetlo i krene prema njemu

  44. #794
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Doslo mi jucer da se skinem, rasirim noge pa mali mozda ugleda svjetlo i krene prema njemu
    ova ti je dobra!

  45. #795
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    trebala si uzet bateriju, uperit je u gospodju i davat mu SOS signale ....

  46. #796
    Ninica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    25

    Početno

    ja sam u 20 tj. trudnoce i ima 10-tak dana da sam bebicu cula svakodnevno,stalno,...sada uzimam neke ljekove za upalu dole DALACIN C i veginalete Medazol i sad ne znam dal filmam al nekako ga zadnja dva dana skroz slabije cujem i jako rijetko....dali je normalno da se beba kad kad cuje,a kad kad ne??? Prva mi je trudnoca pa nisam informirana????

  47. #797
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Normalno je. Beba je još mala i ima dosta prostora u trbuhu za okretanje pa je moguće da je trenutno u takvom položaju da je ne osjetiš.

  48. #798
    Ninica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    25

    Početno

    Cim sam se opustila i uvjerila sebe da je sve oke (kao sto 99% i je) beba se opet cuje,...najbolje ne previse razbivati glavu i uzivati u ovim lipim misecima )) Bit ce sta Bog kaze da ce bit i na to slabo da se moze utjecati

  49. #799
    nenidane avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Makarska
    Postovi
    14

    Početno Kad ste prvi put osjetile bebu?

    Toliko je puno tema na forumu, možda već i postoji ova tema, al prenestrpljiva sam da je pronađem! Prvi sam put trudna i to punih 15 tjedana, ulazim u 16. Zanimaju me vaša iskustva, kad ste prvi put osjetile bebicu? Hvala vam unaprijed!

  50. #800
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Dobro došla na Forum.
    Temu već imamo , pa spajam .
    Posljednje uređivanje od sirius : 16.07.2011. at 12:42

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •