meni je ovo druga trudnoća, termin mi je uskoro, između 29.9. i 7.10. (jedan je termin po kalendaru, drugi po UZV) i gin me pregledala već 5 puta do sad (7., 28., 35., 37. i 38.+2 tj) i rekla da će me od sada pregledavati vaginalno do kraja. ja sam je upitala jel to neophodno, toliko pregleda, na šta je odgovorila da moramo znati koliko sam otvorena i da ne kažu doktori u bolnici da ona nije dobro obavila svoj posao. na to sam ja rekla , u šali, ma briga me koliko sam otvorena, kad dođe vrijeme za porod, znat ću da mi je došlo vrijeme!! malo se nasmijala, ali je ipak inzistirala na pregledu. to je bilo sad zadnji put sa 38+2, pa sam bila naručena sa 39+2, ali se nisam pojavila jer ne želim da me stalno prčka. također sam primjetila obilan bjelkasto -žućkasti iscjedak koji vučem od zadnjeg pregleda.

u prvoj trudnoći išla sam kod druge gin i imala sam svega dva vag. pregleda.
inače, trudnoće su mi podjednake, nikakvih posebnih problema nemam.
gin je, inače, ugodna ženica, spremna na razgovor o svim pitanjima koje sam joj postavila, podržala me i oko moje želje i inzistiranju na prirodnom porodu na stolčiću.
glupo mi je da više ne dolazim na kontrolu, ali bih htjela izbjeći neugodnosti oko tih pregleda.