Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: Merional iz Mađarske

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    19

    Početno Merional iz Mađarske

    Meni je moj dr.preporučio da kupim Merional u Mađarskoj jer da je jeftinije nego ti Gonali i Menopuri koji su ovdje dostupni. Da li netko zna cijenu, gdje u Mađarskoj a da je uz granicu i da li se moraju ampule naručiti?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    21

    Početno

    Citiraj buga prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je moj dr.preporučio da kupim Merional u Mađarskoj jer da je jeftinije nego ti Gonali i Menopuri koji su ovdje dostupni. Da li netko zna cijenu, gdje u Mađarskoj a da je uz granicu i da li se moraju ampule naručiti?
    Draga Buga!

    Imaš dosta o tome na temama: Kupovina lijekova -Mađarska i Gdje su lijekovi najjeftiniji. Ne znam odakle si, pa vidi koja ti je granica i veće mjesto najbliže. ja sam kupovala u Nagykanizsi, prešla sam na prijelazu Goričan. Ušla sam u prvu apoteku u centru, mislim da se zove Belavarosi Patika (Patika=apoteka) i tamo pokazala recept. Rekli su da trebaju naručiti i da će lijekovi stići za 2 dana i tako je bilo. Razgovarala sam s dvije zaposlenice, prvom kod narudžbe, a drugom kod kupnje, govore engleski i njemački pa nije problem se sporazumjeti. 30 ampula i Suprefact sprej koštali su zajedno oko 1800 kuna. Mislim da se u svakom većem mjestu i apoteci može naručiti, pogledaj još na temama koje sam ti na početku navela, tamo cure dosta detaljno pišu gdje su kupovale. Sretno!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    36

    Početno

    da ne tražis evo copy posta

    Maja Lena
    " Evo draga postupak ti je sljedeći. Ja sam ih kupovala prošli mjesec u toj apoteci. Nazoveš na broj +3693536620 begin_of_the_skype_highlighting +3693536620 end_of_the_skype_highlighting i kažeš "horvatorsag" onda će ti dati gospođu Eriku koja govori hrvatski. Kažeš koliko ti Merionala treba i ona će ti reći da li ih imaju ili ih trebaju naručiti, a ti ih rezerviraš i kažeš kada ćeš doći po njih.
    Adresa ti je Kiraly U. 29 (sa kosom crticom na A). Apoteka ti se kod njih kaže "patika". Ta ti je apoteka skoro pa na ulazu u Nagykanizsu. Ja sam parkirala prije kružnog toka, na broju 29 ti je jedna zgrada u kojoj se nalazi dosta trgovina.
    Ponesi sa sobom recept jer će ti ga tražiti. "
    --------------------------------------------------------

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    19

    Početno

    Super, hvala, danas sve nabavila bez problema...

  5. #5
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    buga koja je cijena merionala i gdje si kupila.ja sam u potrazi za brojem ljekarne u Barcs-u

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    19

    Početno

    platila sam za 30 ampula merionala 200 Eura...samo ti treba recept...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    19

    Početno

    kupila u nagykanizi...prema uputama sa ovog foruma...sve stoji...

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    Ja imam broj ljekarne u Siklosu ako kome bude trebalo.Cijena je inace niza ako kupujete vise injekacija.Npr. kad sam ja prije nekoliko godina kupovala 25 komada cijena po komadu je bila cca 60 kuna, no kad mi je poslije prijateljica kupovala (ona je kupila 40 injekcija) platila ih je cca 45 kuna po kom.Nije mi trebao recept ali sam morala ranije naruciti lijekove.
    Ljekarna Kijo tel:00367 235 1631, Ul. Doza br.7, Siklos.

  9. #9
    The Margot avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    sj-zap Hrvatska
    Postovi
    421

    Početno

    Bok, i ja sam u potrazi za Merionalom iz Mađarske; da li netko ima iskustvo sa nabavkom Merionala ako živi na riječkom području ili u Istri? Ne znam što mi je najbliže; koje mjesto ili apoteka??

  10. #10
    The Margot avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    sj-zap Hrvatska
    Postovi
    421

    Početno

    Sama odgovaram na svoje pitanje - cure zvala sam gđu Eriku u apoteci u Nagykaniszi. Ako idete na postupak u Ljubljanu, udaljenost od Ljubljane je oko 260 km do Nagykanisze. Opet kad platite put, još uvijek se isplati jer je više nego cijena duplo manja. A isto ako idete u MB - još je bliže

  11. #11
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    raspitaj se kod cura mozda je kojoj ostalo merionala pa tek onda u kupovinu ako imas vremena.moja frendica zavrsava postupak u MB mogu provjeriti stanje nakon stoperice sutra

  12. #12
    The Margot avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    sj-zap Hrvatska
    Postovi
    421

    Početno

    Citiraj laky prvotno napisa Vidi poruku
    raspitaj se kod cura mozda je kojoj ostalo merionala pa tek onda u kupovinu ako imas vremena.moja frendica zavrsava postupak u MB mogu provjeriti stanje nakon stoperice sutra
    ja mislim da se nama isplati čak i potegnuti do Mađarske - i to je jeftinije, sa troškovima puta, pa čak i sa spavanjem - ići u Mađarsku i tamo kupiti nego kod nas ili u Slo.

  13. #13
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    ona je kupila u mađarskoj merional isto ali joj mislim ostaje ali nisam 100% sigurna.a isplatis e jer ej u Mađarskoj 7,5 ili 8,5 € cure bolje znaju

  14. #14
    The Margot avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    sj-zap Hrvatska
    Postovi
    421

    Početno

    a i da je 10 eur - opet je upola jeftinije! Meni treba 40 ampula (ok, ne znam da li će mi trebati 32 ili 36... ) ali 4 kutije; kod nas je 20 eur ampula - strašno!

  15. #15
    The Margot avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    sj-zap Hrvatska
    Postovi
    421

    Početno

    da li netko ima Merionala - trebalo bi mi za početak 12 ampula! Sada sam zvala u Nagykaniszu i nema u veldrogerijama do pon-ut idući tjedan, a ja trebam početi sa terapijom u petak (ako dibijem M sutra) ili u subotu (ako dobijem u petak)... igra živaca!
    Posljednje uređivanje od BHany : 27.04.2011. at 20:58 Razlog: pravila

  16. #16
    The Margot avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    sj-zap Hrvatska
    Postovi
    421

    Početno

    Evo, već sam pomalo dosadna i ponavljam se - ali ja sam još u potrazi za Merionalom... 10-ak ampula će mi biti dovoljno pa ako netko nekoga zna, javite mi se! Hvala

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj *Nelly* prvotno napisa Vidi poruku
    da ne tražis evo copy posta

    Maja Lena
    " Evo draga postupak ti je sljedeći. Ja sam ih kupovala prošli mjesec u toj apoteci. Nazoveš na broj +3693536620 begin_of_the_skype_highlighting +3693536620 end_of_the_skype_highlighting i kažeš "horvatorsag" onda će ti dati gospođu Eriku koja govori hrvatski. Kažeš koliko ti Merionala treba i ona će ti reći da li ih imaju ili ih trebaju naručiti, a ti ih rezerviraš i kažeš kada ćeš doći po njih.
    Adresa ti je Kiraly U. 29 (sa kosom crticom na A). Apoteka ti se kod njih kaže "patika". Ta ti je apoteka skoro pa na ulazu u Nagykanizsu. Ja sam parkirala prije kružnog toka, na broju 29 ti je jedna zgrada u kojoj se nalazi dosta trgovina.
    Ponesi sa sobom recept jer će ti ga tražiti. "
    --------------------------------------------------------
    koja je cijena merionala.jel imaju decapeptyl tamo

  18. #18
    ina7 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    44

    Početno

    Ako nekoga zanima 10 ampula Merionala molim da mi se javite na pp.
    Pozdrav svima koji se spremaju u postupak moj je bio dobitni i to sa Merionalima!!!!!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    36

    Početno

    neznam za decapeptyl pokušala sam sad zvat apoteku ali mi stalno veli da sam birala broj koji se ne koristi !????????????????

  20. #20

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    36

    Početno

    merional je 7 eura ampula
    cetrotide je 36 eura ampula - cca 270 kuna a tu je isti 356 kn

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    2

    Početno

    molim te reci mi jel pricaju hrvatski u toj apoteci u siklosu?
    moj muz je iz belog manastira i to nam je skroz blizu
    pozzz,unapred hvala

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav cure,,,ja sam nova na ovom forumu..ako brljam sa postovima,soryyy

    Uskoro krecem sa mojim prvim(nadam se i zadnjim )protokolom u Mariboru
    Vec od 1.08 sam na Decapeptylu a od 15.08 na Gonal f,Menopur ili Merional
    Odlucila sam se za Merional i ovde sam nasla interesantne informacije kako doci do njega na najlaksi nacin.Divne ste !!
    Zanima me dali i u Sikosu pricaju HR jezik i koliko ranije se mora naruciti Merional.? Koliko sam shvatila apoteke su proverene i pouzdane

    Jos jednom velika pusa svima !!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    39

    Početno

    Pozdrav svima. Hvala vam za info o merionalu. Samo ima jedna ispravka za apoteku u Nagykanizy koja se zove Kiraly i koju zovete na broj koji je Nelly napisala. Ta se apoteka nalazi na adresi u ulici Kalmar 4.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    24

    Početno

    Drage saborke , molim Vas za pomoc , iz Sarajeva sam i krecemo uskoro na postupak VTO ICSI , imam poznanicu koja uskoro ide u Budimpestu privatno i pristala je da mi kupi lijekove Merional 30 kom , medjutim apoteke koje je ona kontaktirala insistiraju na receptu koji je napisao majdarski doktor. Koliko sam skontala da vi pokazujete recept od vaseg doktora iz Hrvatske. Ako je neko narucivao Merionale iz Budimpste molim vas da mi napisete ime apoteke u kojoj primaju recepte koje nije napisao dr iz Madjarske. Ako moze info sto prije gdja ide u Budimpestu za koji dan .
    Hvala na info .)

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    163

    Početno Menopur

    Probala sa Merionalima iz Mađarske, kaže dr da nisu dobri jer je bio samo 1 folikul pa da je bolje sa Menopurima koji su skuuuuupi u Zg.
    Jel može info, ma i na pp gdje su najpovoljniji (Zg, Bosna, Slovenija)...
    Hvala!

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    Ja sam, doduse prije nekoliko godina dok sam jos isla u Petrovu, sa Merionalima iz Madjarske imala 7 jajnih stanica ko nikada do tada ( a bogme ni poslije toga) s tim da su mi jos dva folikula popucala prije punkcije tako da je i to valjda individualno :/
    Moj tadasnji doktor S. je rekao da je to u biti sve isto, ja mu vjerovala i nisam se pokajala.
    Koliko si injekcija dnevno primala?Mozda ti je trebao dati vecu dozu?

    sabas tad kad sam isla s Merionalima kupila sam ih u ljekarni u Siklosu, nije mi trebao nikakav recept samo sam ih morala ranije naruciti telefonski, za Budimpestu ne znam al se nadam da ti i ova info bude od koristi.

  27. #27
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Meni su pak komentirali neki da kao merionali, zbog sastava, nisu baš za starije, tj. da se ne bi trebalo makar prvih 5 dana s njima, poslije je svejedno kao. I u Sloveniji me doktor za mađarske merionale pitao - a je li znate kako su skladišteni. Opet, svoje sam merionale proslijedila curi iz Sarajeva koja je s njima zatrudnila, a i u tom postupku (prvo 5 dana gonali po 5 ampula, nakon toga ti već nabavljeni merionali) sam i ja zatrudnila, a ova cura, mlađa, ona je od početka do kraja išla s mojim merionalima.

    Nema jednostavnog odgovora, ali mi je misterija zašto merionali nisu na listama hrv. klinika (dobro, samo su kod nekih dr-ova bili kao opcija), niti na listi u Mariboru i zašto ih nema na tom tržištu - kad su već najjeftiniji.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.11.2011. at 18:38

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    24

    Početno

    U Bosni su definitivno najskuplji lijekovi Menopur jedan komad je EUR 27. Razlika izmedju Merionala i Menopura je cistoci. Kroz mnostvo primjera vidjeli smo da je reakcija na odredjene lijekove individualna, od nas cetiri koje smo bile u postupku u KC Ljubljana samo jedna koja je koristila Merional je ostala u drugom stanju ,mi smo koristile Menopur. Gdja koja ce mi kupiti lijekove u Budimpesti je nasla samo jednu apoteku koja prima recepte nasih dr. Za deset dana cu ih imati u posjedu i informisat cu vas o nazivu apoteke.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    24

    Početno

    Dobila sam Merionale iz Budimpeste tesko je bilo naci apoteku koja je htjela da proda lijekove bez recepta madjarskog doktora. Apoteka gdje su kupljeni lijekovi na recept dr iz Sarajeva zove se 'NOVA Gyogyszertarak Zrt.' 1089 Budapest Blathy Otto u. 9 Tri kutije (30 komada) je kostalo 51 888 Forinti (170 EUR) bio je izuzetno povoljan kurs forinte tako da sam fantasticno prosla u Sarajevu bi me to kostalo 540 EUR
    lp

  30. #30
    medeni.angel avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    114

    Početno

    Prije mjesec dana sam kupovala u Mađarskoj Merinale(30 ampula) za 1.700kn i Suprefact sprej za 300kn,u svakom slucaju se isplati jer u Hr su prepreskupi,BIH srednja cijena a u Madarskoj su definitivno najpovoljniji.Sve vitamine i Clomifen kupujem u Bosni jer su jako jeftini.

  31. #31
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    ina i ja sam uspjela sa meronalima iz Madjarske i zahvaljujući njihovoj cijeni mogla vam češće ići u postuke što inaće nebi mogli finansijski podnijeti.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    540

    Početno

    cure mene interesuje ako iko zna kakav je postupak za prenijeti preko granice, jel prave problem jel se mora prijaviti ? tj kako se prenose preko granice.

  33. #33
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Citiraj boss prvotno napisa Vidi poruku
    cure mene interesuje ako iko zna kakav je postupak za prenijeti preko granice, jel prave problem jel se mora prijaviti ? tj kako se prenose preko granice.
    ja sam ih bez problema prenosila preko granice,nisam ih prijavljivala niti su oni što pitali. Tak je bilo u 11. mjesecu prošle godine...

  34. #34
    mari mar avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    SRCE SLAVONIJE
    Postovi
    379

    Početno

    ...i ja sam bez problema prenjela nisam ništa govorila bilo je to sad u 5.mj.
    ja sam merionale kupila u Pecsu "Napsugar" patika, 40kom=123 256*Ft, suprefact sprej je oko 35 eura, nisu imali tada pa sam ga kupila u Osijeku i platila 528,60kn.

  35. #35
    Ira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    35

    Početno

    Bila sam u subotu 16.06., kao što ti je rekla mari mar bez problema, kupila sam 30Merionala 330E, a suprefacta nemaju. I naravno možeš platiti u eure.
    Posljednje uređivanje od Ira : 22.06.2012. at 08:33

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    540

    Početno

    a zna li iko kako ide ako se prijavi na granici , posto covjek koji ide boji se da svercuje nego hoce regularno da prenese , posto on ide kamionom punim robe i njemu svaki put sve pretresu pa nece da rizikuje.
    p.s ima li iko od vas da ce ici ponovo za sebe da kupujeu narednih par mjeseci?

  37. #37
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Citiraj boss prvotno napisa Vidi poruku
    a zna li iko kako ide ako se prijavi na granici , posto covjek koji ide boji se da svercuje nego hoce regularno da prenese , posto on ide kamionom punim robe i njemu svaki put sve pretresu pa nece da rizikuje.
    p.s ima li iko od vas da ce ici ponovo za sebe da kupujeu narednih par mjeseci?
    onda neka prijavi i neka sačuva recept i račun za svaki slučaj, mislim da neće biti nikakvih problema jer mi smo išli u Siklos po merionale svaka 3-4 mjeseca.

  38. #38
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    ja sam dobila merioal ali sam ga kupila u Sloveniji i trebala sam samo 5 komada.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •