Stranica 3 od 12 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 582

Tema: AMH, godine i postupci

  1. #101
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ja znam da imaju veze ovi drugi hormoni FSH i to, ali za ovo dvoje stvarno ne znam

  2. #102
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Kad sam ga vadila, pitala me dr. jesam li bila na stimulaciji nedavno, rekla sam da sam bila na klomifenu, a ona da za klomifen nema veze, ali prava stimulacija utječe na nalaz AMH.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,043

    Početno

    Ovo je zanimljivo. Pretpostavaljam da bi nakon stimulacije pokazati nešto višu vrijednost. Probat ću naći, a ako netko zna bilo bi super da nam javi.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,043

    Početno

    "The post GnRH agonist rise in FSH and LH levels did not influence AMH values."
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12456604

  5. #105

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    tamo tamo daleko
    Postovi
    135

    Početno

    Hvala, ja sam još pronašla da nije bitno koji dan ciklusa se vadi, je li to praksa i kod nas ?
    http://www.advancedfertility.com/amh-fertility-test.htm

  6. #106

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,043

    Početno

    I kod nas je takva praksa, međutim, možda je bolje odraditi i FSH zajedno sa AMH pa onda ideš 2 dc.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    1,675

    Početno

    Hvala Mali Mimi! Pokušat ću se ne opterećivati, i samo se nadam da imam barem još 2-3 godine pokušaja. Iako je to malo, jer ako nisam uspjela iz ovoliko pokušaja, kako ću za još 3-4 koliko mi je možda maksimalno ostalo

  8. #108

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    742

    Početno

    Tek trebam vadit AMH jer sam u dva stimulirana postupka imala:
    1 18 gonala + decapeptyl 7 JS 6 zrelih 1 Embrij beta 0
    2 23 gonala + decap 5 JS 3 embrija biokemijska
    Imam 30 god

  9. #109

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    tamo tamo daleko
    Postovi
    135

    Početno

    Prvi postupak 2006, menopuri, supresija od 21 dc, 12 JS, 10 blastica 31 god
    Drugi postupak 36 gonala + decapeptyl, 2 mjeseca Logest, 8 JS, 6 zrelih 5 oplođenih, betu nisam dočekala, 35 god

    Stanje se s godinama promjenilo
    Posljednje uređivanje od 2hope : 19.12.2010. at 22:01

  10. #110
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Mury, odakle tebi da imas jos 3-4 g. do menopauze? Pa ne ide to bas tako. Negdje sam procitala da je prosjecan AMH za zenu od 35g. 2ng/ml sto dode nekih 14,3 pmol/l. Medutim, bez obzira na to menopauza ne stize u galopu svima koji imaju nesto snizenu rezervu js. To samo zanci da ces imati nesto slabiji odgovor na stimulaciju i da ces ici s vecom dozom gonadotropina.

  11. #111
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj taca70 prvotno napisa Vidi poruku
    Mury, odakle tebi da imas jos 3-4 g. do menopauze? Pa ne ide to bas tako. Negdje sam procitala da je prosjecan AMH za zenu od 35g. 2ng/ml sto dode nekih 14,3 pmol/l. Medutim, bez obzira na to menopauza ne stize u galopu svima koji imaju nesto snizenu rezervu js. To samo zanci da ces imati nesto slabiji odgovor na stimulaciju i da ces ici s vecom dozom gonadotropina.
    X
    I uvijek ponavljamo-od kvantitete je važnija kvaliteta, a tu su mlađe cure s nešto nižim AMH u velikoj prednosti u odnosu na isti ili sličan AMH kod starijih cura. I da, i koke s AMH manjim od 4 ili 3 su daleko od maneopauze.
    Mury, u ovom trenu ti je E2 važniji, to treba kontrolirati i riješavati ako će trebati, i naravno-važniji su antralni od AMH.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    1,675

    Početno

    A tako znači, ipak mi preostaje više vremena nego što sam si ovih dana zamišljala u svojoj ludoj glavi.
    Evo i mojih odgovora na stimulaciju:
    1. stim. 05/2009 - kratki protokol, superfact sprej, 33 amp. GONAL F ( 3 ampule dnevno od 3-13 d.c.), dobila 12 j.s. 7 oplođeno, dvije blastice, rezultat biokemijska.
    2. stimulirani 03/2010 - kratki protokol, superfact sprej, 37 amp. GONAL F ( od 3-9 d.c. 3 amp. dnevno, a od 9-13dc po 4 amp. GONAL F), 9 jajnih stnica, tri pokušali oploditi, dvije oplođene, vraćene drugi dan - beta 2,1. 6 jajnih stanica zamrznuto, po riječima dr. odlične kvalitete, ali niti jedna nije peživjela odmrzavanje.
    3. polustimulirani (klomifen od 4-9 d.c.+ ukupno 6 GONAL F od 9-11 d.c. po dvije amuple), dobivene 3 jajne stanice, niti jedna se nije oplodila - nemam pojma kakve su bile kvalitete.
    Dva puta bila na čistom klomifenu, jedan put dobila 1. j.s. ( nije se oplodila), drugi put 2. j.s. ( jedna se oplodila).

  13. #113
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    [QUOTE=Mury;1772556]Evo mene opet sa pitanjem
    Zna li netko kolike su uopće normalne vrijednosti AMH po godinama npr. 30 godina??? Ne znam jel moj AMH puno ispod normalne vrijednsoti za tridesetogodišnjakinje?[/QUOT
    Ne mogu a da ne reagiram na ovo. Mury be happy, ja imam 29 g i amh 2,4pmol/L. 13 nije za plakat. Ja se sa svojim još nadam trudnoći! Pusa

  14. #114

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    1,675

    Početno

    mimi81
    Ja ti od srca želim da čim prije ostvariš trudnoću i zagrliš svoju bebicu.
    Zaista tek sada vidim ta ovaj moj nalaz i nije tako katastrofa kao što sam mislila.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    742

    Početno

    Meni je Dr rekao da izvadim AMH radi odluke kakvu će mi stimulaciju dati jer spadam u low respondere pa da ne idemo sa Gonalima ako ćemo dobiti samo 5 jS tako da razgovor o menopauzi nije ni spomenut!

  16. #116
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    bok cure,
    dosao je trenutak istine..AMH je 0.5, imam 37g. sad se tucem u glavu sto nikad nisam koristila pilule :D
    E2 je na pocetku ciklusa normalno nizak, fsh je ispod deset, tj. ovaj ciklus je po prvi put bio 12..

    i sto sad? normalno s tako niskim AMH bi spada u low responder i vjerovatno necu posebno reagirati na stimulaciju. mada sam prosli ciklus od 1/2 tbl klomifena od 4-8dc dobila tri folikla, dva su se dalje razvijala..
    enivej, koji protokol je dao dobre rezultate kod vas s niskim amh?
    moram li polaziti od toga da cu biti uistinu low responder s tim AMH? ili je dobro pokusati sa standardnim protokolom?
    to pitam jer bi kao low responder ivf radila tu gdje je sam.. u DE puste da se oplode sve stanice, ali pet ili sest izaberu da se dalje razvijaju. ako cu dobiti tako i tako malo JS, onda mi je svejedno gdje..za razliku od austrijanaca koji puste sve stanice da se razvijaju dalje do petog dana..
    hvala
    Posljednje uređivanje od spodoba : 19.01.2011. at 22:06

  17. #117
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    p.s minimalna endometrioza je odstranjena prije pola godine..citala sam da se ona lose odrazava na rezerve js

  18. #118
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Spodoba, u kojim jedinicama je izrazen tvoj nalaz AMH? Kako god, stvarno je prilicno nizak ali to ne mora znaciti i jako slab odgovor na stimulaciju. Preporuka je kratki protokol i jako je bitno da ti dr. odredi dovoljno jaku pocetnu dozu gonadotropina. Vjerujem da nece ici ispod 4amp. (to pisem iz vlastitog iskustva). Znas li kako stojis s antralnim folikulima?

  19. #119
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    hvala!
    ljetos mi je gyn gledao antralne i bilo ih je dovoljno..cak im je dao svima ime..
    nisam dobila nalaz u ruke, ali sve iznad 1 bi bilo ok..

  20. #120
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    mž(34g, amh 12,5 prije godinu dana, dokazani low responder) je u ovom zadnjem dobitnom postupku išla baš tako kako taca piše...5 gonala u startu i tako do kraja...dr. je mislila snižavati ali rast je bio takav da je ovo bilo optimalno...na kraju se brojka zaustavila na 45 gonala...dobila je 9 folikula, u svima zrela js a majstor u labu je oplodio 8

  21. #121
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    milivoj73, hvala na informacijama i naravno cestitam na trudnoci i neka bude mirna i dosadna

    u petak sam sam bila na pregledu..uzimala sam purgon 50IE od 4.dc svaki drugi dan. rezultat: dva folikla na lijevoj strani. na desnoj je ocito nesto zaribalo. kako stvari stoje, pocnu rasti pa prestanu i od toga se stvori cista.
    uglavnom se doc ne brini na reakciju i misli da sam vise nego dobro reagirala na tako malu kolicinu puregona. rece da bi za IVF startao s vecom dozom gonala..spominjao je 300 IE...

  22. #122
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Spodoba, 300IE su 4amp. Obzirom da na 50 imas 2, vjerujem da bi sa 300IE mogla imati skroz solidnu reakciju.

  23. #123
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Ja najbolje reagiram na tabletice ... tj. na klomifene i femaru. Na stimulaciju gonadotropinima sam uvijek reagirala sa jednom ili nijednom stanicom i nikad došla do transfera... najviša doza mi je bila 4 ampule. S antralnima stojim slabo ... max 6 i to je rijetkost ... prosječno 2-3. (AMH 6).
    Posljednje uređivanje od rikikiki : 23.01.2011. at 21:52

  24. #124

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Pozdrav svima
    evo i mojih nalaza:

    imam 32 god.

    AMH 1.4 pmol/L u Analizi 12mj.2010 kažu predmenopauzno stanje
    LH,FSH,PRL,TSH skroz normalni

    ICSI 2008god. u Njemačkoj; uzimala puregon 12 dana količina 2200 IE 7 jajnih stanica

    klomifen 6./7./8.mj.2010. sa ciljanim odnosima svaki put po 6 js lipih velikih

    klomifen 11mj.m2010 ni jedna js

    čudi me jer cili život dobivam točno nakon 28 dana i već 3god svaki mjesec pratimo u doktora plodne dane i uvik je sve bilo uredu.
    uglavnom sada čekam da dobijem pa ću uzimat femaru i sve ovisi kako ću reagirati tako da ću ili na aih ili ivf.

  25. #125
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    vedre, meni se stvarno čini ko greška labosa, jer s takvim reakcijama na puregon i klomifen trebala bi imati veći AMH. Moj savjet je da to ne uzimaš za ozbiljno (za sad) nego da pogledate antralne i javi kakva će biti reakcija na femaru. I da je takav AMH-to ne znači ništa jer će se naći lijepih jajnih stanica (ili za AIH ili za IVF). Zar ciljani s 6 folikula (ako sam dobro shvatila?)? Sretno!

  26. #126

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    mare41 i ja bi volila da je greška labosa.još nemogu u to sve virovat.vidit ćemo sada kako ću reagirat na femaru pa se javim.
    a niko mi nije spomenio te antralne folikule.komu da se obratim zbog toga.

  27. #127
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima
    evo i mojih nalaza:

    imam 32 god.

    AMH 1.4 pmol/L u Analizi 12mj.2010 kažu predmenopauzno stanje
    LH,FSH,PRL,TSH skroz normalni

    ICSI 2008god. u Njemačkoj; uzimala puregon 12 dana količina 2200 IE 7 jajnih stanica

    klomifen 6./7./8.mj.2010. sa ciljanim odnosima svaki put po 6 js lipih velikih

    klomifen 11mj.m2010 ni jedna js

    čudi me jer cili život dobivam točno nakon 28 dana i već 3god svaki mjesec pratimo u doktora plodne dane i uvik je sve bilo uredu.
    uglavnom sada čekam da dobijem pa ću uzimat femaru i sve ovisi kako ću reagirati tako da ću ili na aih ili ivf.
    vedra, meni tu nesto smrdi. niskom amh se pretpostavlja da su smanjene rezerve, a kad ce zaista menopauza je veliko pitanje..
    pogotovo ako kazes da su ti ostali parametri ok..dakle normalan fsh, razmjer fsh i lh, kao i nizak estradiol (E2) na pocetku ciklusa.

    moj amh je 0.5, a s 50IE svaki drugi dan od 4.dc sam dobila dva folikla (stimulirani ciklus).
    da li si jos u DE? da pitas za neki drugi protokol? milivoj73 je navela lijep primjer kako je kao low responder, unatoc endometriozi ipak dobila lijepe i zrele stanice..

  28. #128

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    spodoba,
    nisam više u Njem
    ja sam pacijent cita dr.P, a amh sam radila u analizi prije nešto više od misec dana.ni meni ništa nije jasno,a pogotovo kako kažeš da su mi svi drugi hormoni baš u normali i nema nikakvih odskakanja.vidit ću kako ću reagirat na femaru ovaj misec pa možda da negdi drugo napravim još jednom amh

  29. #129

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    742

    Početno

    verde jedno pitanje: vidim da si vadila AMH u Analize i koliko si čekaka nalaz ja sam se šokirala da se čeka 1 mj totalno sam se preračunala a moram u Dr P ga odnit sljedeći tjedan! I zašto to uopće se toliko čeka??

    Skroz sam zabrljala!!!!

  30. #130

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    draga ici i meni su rekli da se čeka misec dana,ali bio je gotov za nekih 15dana.njima oni iz cito stalno šalju pacijente za amh tako da to ide brže.dr.p mi je rekao da misli da je amh gotov za par dana ali ja sam ipak čekala 15.možda ti budeš imala više sriće.idi odma sutra i riješi to da ti je prije gotov nalaz.
    jesi li u postupku

  31. #131

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    742

    Početno

    Već sam izvadila krv jučer ali sam ostala malo u šoku jer mi dr nije rekao da treba toliko dugo čekati,a šta ču sad valjda će biti o postupka koji planiramo u 3 mj!!

    A ti kad si?

  32. #132

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    i dr.P je bilo čudno kad sam mu rekla da tribam čekat nalaz misec dana,ali eto ipak je doša prije.ja sam od sutra na femari 4kom dnevno pa ćemo vidit šta dalje.sve ovisi kako ću reagirati.u koji postupak se ti spremaš?

  33. #133

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    742

    Početno

    E ne znam još dr je reka da će vidit po nalazu AMH jer sa 23 Gonala(to mi je naijviše gonala do sada) sam imala samo 5 JS pa bi radje iša sa nekom polustimulacijom!!!!
    Vidit ćemo ma znat će on i bez nalaza odredit terapiju ali bilo bi bolje da ga imam do postupka!!

  34. #134

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    33 godine
    FSH 17
    AMH 1 pmol/L
    Stimulacija (2008): dugi protokol s 29 Gonala = 3 js, 2 embrija, trudnoća
    Mini miks (2010): 6 Klomifena + 3 Gonala = 3 js, 3 embrija, beta 0

  35. #135

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    2

    Početno

    moji nalazi hormona izgledaju ovako FSH 12,8 AMH 3,75 pmol progesteron 29 estradiol u granicama normale,čekam laparaskopiju,nalaz od muža uredan.Imam 34 godine

  36. #136
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    mali update..
    danas sam bila na razgovoru za IVF koji ce biti u travnju. moj AMH je porastao s 0.5 na 0.8
    ne znam da li je slucajnost, ali ubacila sam dodatni proteinski drink, tj. gledam da uzimam dodatno 20-30g proteina. jedem ja i meso, ali na preporucenu kolicinu proteina ne mogu doci da se okrenem na trepavice.

    ne bi mi palo na pamet da je ev. zbog proteina, no mpo-vac mi je veceras preporucio za bolju funkciju jajnika da dodatno uzimam L-argitin koji sadrzi 16g proteina u sebi..da pocnem s tima tri tjedna pred postupak..
    eto toliko..htjedoh podijeliti informaciju s vama..ako ne pomogne nece ni stetiti

  37. #137

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    742

    Početno

    moj AMH ja 12,09 pmol/l(31 god) i po parametrima laba spadam u smanjenu plodnost!!
    Nisam iznenađena jer sam nekako to predosjećala,zanima me koja je bolja stimulacija u ovakvim situacijama menopuri ili gonali(s njima ne reagiram baš najbolje po zadnjim stimulacijama)

  38. #138

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    742

    Početno

    Ima li DHEA utjecaj na AMH?

  39. #139
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Curke, iza mene je prv istimulirani postupak. Ako ne uspije imamo termin u Mariboru na ljeto. Eh sad...obzirom na to da je moj hormonski status uredan ( 3 puta vađeni hormoni u 3 godine), a loše sam reagirala na stimulaciju - 32 Menopura, 3 jajne stanice, mislim da ću se i ja pridružiti ovoj skupini. Imam 32 godine. Znači li slaba reakcija na stimulaciju nužno nizak AMH? A što ako AMH bude nizak,kakva se stimulacija preporučuje?

  40. #140
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    U pravilu je bitno odrediti jacinu stimulacije a mislim da je reakcija na Gonal ili Menopur prilicno individualna. Meni je dr. rekao da preporucuje kombinaciju M i G 2+2.

  41. #141
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Za low respondere se obično preporuča kratki protokol (znači bez početka supresije u prethodnom ciklusu), jer takvom supresijom se previše "umrtve" ionako slabo aktivni jajnici.
    Što se tiče DHEA i njegovog utjecaja na AMH nisam baš sigurna da ga može povećati, ali DHEA navodno poboljšava kvalitetu js...

  42. #142
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Marnie, i ja mislim da je kratki bolji ali u Mb su me valjda na traci stavili na dugi i nije bilo neke razlike u odgovoru na stimulaciju. Cak mi je i dr. u Petrovoj sada htio dati dugi ali sam se izborila za kratki. Na kraju sam najlosije reagirala u kratkom s antagonistom.

  43. #143
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    Citiraj delfin prvotno napisa Vidi poruku
    Curke, iza mene je prv istimulirani postupak. Ako ne uspije imamo termin u Mariboru na ljeto. Eh sad...obzirom na to da je moj hormonski status uredan ( 3 puta vađeni hormoni u 3 godine), a loše sam reagirala na stimulaciju - 32 Menopura, 3 jajne stanice, mislim da ću se i ja pridružiti ovoj skupini. Imam 32 godine. Znači li slaba reakcija na stimulaciju nužno nizak AMH? A što ako AMH bude nizak,kakva se stimulacija preporučuje?
    U tvojim (mladim godinama) važniji je FSH i broj antralnih od AMH... A na osnovu jedne stimulacije ne može se reći da loše reagiraš na stimulaciju...Možda da u drugoj stimulaciji probaš Gonal, ja sam na njega drasticno bolje reagirala, a imam 31 g...
    Posljednje uređivanje od zedra : 26.02.2011. at 11:31

  44. #144
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    zedra,sjetila sam se tebe. Nadam se da ću bolje reagirati na Gonale, naravno, ako ovaj postupak ne uspije. Hvala!

  45. #145
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Ja bih zamolila da pogledate prvu stranicu kako je tema zamišljena-koliki AMH, kakva stimulacija i kakva reakcija.
    vedre, kako si reagirala na stimulaciju? (da ne pretražujemo)
    ici, 5 jajnih stanica s 23 gonala nije uopće malo (pogotovo nije malo za naš zakon), a ni AMH nije loš (samo malo nešto niži).

  46. #146

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    evo da ponovim amh 1,4
    ovaj mjesec sam bila na femari od 2.-6. dc po 4 kom dnevno.dobila oko 6 folikula,3js,1embrij 8-st.nije uspilo beta 1.2
    jučer mi je dr rekao da od danas uzimam kontracepcijske,pa nakon njih ići ćemo ponovo sa femarom i ako bude tribalo dodat ćemo menopura.
    nisam zapamtila sada kad popijem pilule kada trebam poćeti sa femarom????

  47. #147
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Pitanjce - broj antralnih folikula može se testirati samo u Vinogradskoj? I treba li uputnica ili se plaća? Da li je ovisno o danu ciklusa?

  48. #148
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Delfin, svaki ginekolog bi morao znati vidjeti AF ali preporuka je da ti to napravi tvoj MPO dr. Kazu da je najbolje od 2-4dc ali meni su radil krajem ciklusa.

  49. #149
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Taca,tnx.

  50. #150

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Raspon AMH i njegovo znacenje izrazeno u razlicitim jedinicama

    AMH izrazen u ng/ml:
    <0.3 = nisko
    0.3-0.7 = granicno
    0.7-3.5 = normalno
    3.5-5.0 = granicno (za PCOS)
    >5.0 = visoko (PCOS ili tumor granuloza celija)


    AMH izrazen u pmol/L:
    0.0-2.2 = vrlo nisko
    2.2-15.7 = nisko (nizak fertilitet)
    15.7-28.6 = zadovoljavajuce
    28.6-48.5 = optimalno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •