Prošli tjedan sam konačno otišla ortopedu nakon cca 3 mj. bolova i preskakanja palca desne ruke. Znalo mi se dešavati, više puta dnevno, da nakon nekih pokreta palac nisam mogla vratiti u prvobitan položaj nego sam to morala napraviti drugom rukom.

Sama sebi sam "postavila dijagnozu" ,i zaključila da sam nekako istegnula tetivu dok sam nosila Vida, ali ipak sam krenula doktoru da mi preporuči kako da to saniram.
Dakle, odem ja kod ortopeda. Malo si popričamo i on me nategne za prst - oblio me znoj, užas!!!!. On meni "Rekli ste da imate bebu od 3.5 mj.!?!?!?!!" , "A, da li dojite!?!?!?! Moji odgovori su bili potvrdi. I tako se ispostavilo da moja djagnoza nije baš bila točna.
Imam bolest po imenu DEQUERVAIN-ov sindrom - što je poprilično čest u trudnica i doilja, a uzrokuju ga hormoni. (dolazi do oteknuća nekih ovojnica tetiva..... nemam pojma.... :smajlić crko od srama

Preporuka je nositi steznik, poštedjeti ruku (!!!!), led i Deep reliefe gel. Kontrola za mj. dana. U slučaju da ne dođe do poboljšanja slijedeći korak su injekcije koje ću naravno odbijati sve do trenutka dok dojim.

S obzirom da na tražilici nisam pronašla ništa o ovom sindromu odlučila sam se otvoriti ovaj topic, pa možda nekome i pomogne.