Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: Lažni 4D u Hadžićima BAHCECI

  1. #1
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno Lažni 4D u Hadžićima BAHCECI

    Kad te prevare onda te i prevare razočaraju do kraja. Imam standardne 2D ultrazvučne preglede kod svog ginekologa i poželila sam svoju bebu vidjeti u 4D ili 3D. Mnogo sam se slika i video zapisa drugih ljudi nagledala na internetu i htjela sam to i za sebe. Znam jako dobro kako izgleda 4D ultrazvučni pregled i njegove slike i zapisi!
    Nazvala pitati- sestra Adna je rekla da imaju 4D i da košta 100KM, došla sam sa mužem i svekrvom i ponovo pitala: "Da, to je 4D, košta 100KM", rekla je ista sestra Adna.
    Doktor iz Turske, još jedna sestra iz Turske i sestra Adna, stoje moj muž, svekrva, a ja na stolu već namazana i spremna za pregled.
    I onda shvatim da me slagala- doktor je upalio ultrazvuk i tada sam shvatila da nije 4D.

    I ŠTA ONDA?!!!! Skočiti sa stola dramatično i napraviti scenu pred svima. Meni stvarno običan pregled za 100KM nije trebao.
    I džabe im ljubaznost, dobro je naplaćeno da budu ljubazni za tih 15-20 minuta na stolu. Ni riječi svog stručnog mišljenja nije napisao, a svaki ga ginokolog napiše. Samo sam dobila tri mrljave slike običnog mutnog ultrazvuka na kojima samo on vidi o čemu se radi. I uz njih još sitnije isprintane vrijednosti i veličine valjda dijelova tijela i ekstremiteta i organa možda- pretpostavljam. Nisam dobila, eto, čak ni sliku svoje bebe što dobijem pri svakom ultrazvučnom pregledu. I bilo mi je čudno što na pitanje da li se može dobiti snimak nisu znali što da mi kažu osim nesigurno NE nakon razmišljanja.
    Jako sam uvrijeđena s tim bezobrazlukom i želim podijeliti svoje LOŠE ISKUSTVO s vama kako više nitko ne bi bio prevaren kao ja! Za one koji možda ne znaju, ultrazvučni pregled u 3D ili 4D se SVUGDJE naplaćuje od 100-150 KM i u Bosni i u Hrvatskoj (naravno, postoje i iznimke!).
    BAHCECI kliniku reklamiraju sto na sat, ali osim lijepe nove zgrade, nije vrijedna (bar meni) da ikada više uđem u nju!

  2. #2
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    E sad ne znam kako je to kod tebe izgledalo, ali inače (totalno laički) je 3D/4D normalan UZV, a dr. onda "pusti" tu 3D/4D opciju.
    Meni je znao dr. na redovnom UZV kad je htio nešto bolje pogledati pustiti 3D/4D na par sekundi.
    Zašto nisi pitala zašto ne radi 3D/4D? Ne razumijem?
    Jel ima šanse da ste se krivo razumjeli?
    Da je dr. na ekranu gledao, a tebi nije pokazao?

  3. #3
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Gledala sam u ekran cijelo vrijeme, bio je nakoso prema meni okrenut. Nije to nikakva zabuna, kamo lijepe sreće... i nakraju su mi na računu napisali- normalan ultrazvučni pregled 100 KM cijena
    Posljednje uređivanje od zekana : 28.12.2012. at 16:16

  4. #4
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Pa da li si tražila pojašnjenje kod plaćanja?

  5. #5
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da li si tražila pojašnjenje kod plaćanja?
    Stvar je u tome da su slagali da uopće i imaju 4D ultrazvuk i izgleda da običan ultrazvuk kod njih košta 100 KM. Pošizila sam jer stvarno se ružno osjećam- nisam ja platila nego moja svekrva- još mi je gore radi toga. Pisalo je na računu normalan ultrazvučni pregled 100KM cijena

  6. #6
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Koma!
    Koliko je to 100 KM u HRK?

    Dodatak:
    Gledam sad na internetu, oko 385 kn. Toliko je kod nas običan UZV u "boljim" klinikama.

  7. #7
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Dodatak: žeim reči, nebitno koliko si platila, ali trebala si tražiti njihovo očitovanje. Ovako pojeo vuk magare.

  8. #8
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Koma!
    Koliko je to 100 KM u HRK?

    Dodatak:
    Gledam sad na internetu, oko 385 kn. Toliko je kod nas običan UZV u "boljim" klinikama.
    Poanta je u tome da se lažno reklamiraju...

  9. #9
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    o svašta. baš mi je žao.
    i mi smo išli na 4D uzv. dio pregleda je bio na običnoj opciji 2d uzv-a, jer se tako neke stvari jasnije vide. ali je liječnica povremeno uključivala 4d opciju, a osobito kada nam je pokazivala kako izgleda bebino lice. dobili smo 3 sličice i dvd s nekoliko sličica i vrlo kratkim video zapisom.
    super je što je stvarno uzela puno vremena (skoro 1.5 sat i sve u detalje objašnjavala) te što je color dopplerom pregledavala i protočnost krvnih žila tj. pupkovine.
    cijena je bila 400 kn, što znači podjednako kao i ova koju ste vi platili.

  10. #10
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Sad je kasno govoriti, ali nisi trebala to pustiti. Kao prvo, nisi dobila što si platila. Nisi dobila NIŠTA od onog što si platila, pa ni nalaz.

    Jesi li se slučajno dogovarala nešto preko maila s njima, gdje imaš pisani trag?

    Imate li u Bosni kakvo Društvo za zaštitu potrošača? Ne znam jesu li oni uopće vezani uz medicinske usluge, ali vrijedi pokušati. Platila si nešto što nisi dobila.

    Imaš li kakvu ustanovu gdje se možeš žaliti? Podnijeti pisani prigovor? Lijepo, smireno i argumentirano napiši što ti je obećano, a što si dobila. Pošalji Ministarstvu zdravstva, novinama... Kome god. I cc toj klinici, naravno.

    I, da, ja bih napravila dramu. Itekakvu.

  11. #11
    beilana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2,030

    Početno

    Draga, jesi prosila 3D/4D? Ja isto idem i gleda na 2D, ak se slucajno beba me vidi kak se spada onda ni ne prebacuje na 3D ili 4D, al uvijek moram doktoru napomemuti da to zelim. I da, bio 3D ili 4D placam 120kn+50kn ak zelim na cd-u. A slika dobijem u izobilju jer jos nisam prosila cd.

  12. #12
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Ma u krajnjoj liniji je nebitno kakav je tip ultrazvuka ako ona od njega ništa nije dobila. Taj bi se doktor trebao zapitati čemu je on radio taj pregled - nije joj dao povijest bolesti, odn. nalaz. Znam da je Zekana već duže vrijeme govorila o tome da bi na anomaly scan pa 3D / 4D... Ako je to trebao biti anomaly scan, onda se treba jasno i glasno napisati što je od organa uočeno, kakva je anatomija i biometrija.
    Mislim, što je ovo bilo?
    "Dobar dan, ja došla."
    "Eto, neka si. Sad možeš ići."

  13. #13
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Mogu i ja napisati svoje iskustvo ako nekog zanima.
    Radila sam pregled u Poliklinici Vili. Ne znam kolika je cijena jer mi je to bilo pokriveno osiguranjem.
    Dakle, radilo se o anomaly scanu. Suprug je bio sa mnom. Više od 20 minuta doktor je radio UZV pregled, uz DETALJNO objašnjavanje što je što i mjerenje stvari koje se trebaju mjeriti, uz objašnjenje ZAŠTO se mjeri. Na kraju smo na kratko vidjeli 3 i 4D prikaz. To je bilo više onako, za šminku. Dobili smo CD sa snimkom cijelog tog pregleda (dakle 20 i nešto minuta), nekoliko sličica i, naravno, detaljni nalaz jer sam se s tim trebala pojaviti kod svoje ginekologice.
    Na kraju mi je rekao još par pretraga koje bih trebala napraviti, čisto informativno, ako me moja doktorica ne bude slala da ih zatražim sama.
    Stvarno, sve pohvale doktoru. Zove se, čini mi se, Siniša Stanković.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    nema se kome zaliti osim njima jer je to privatna poliklinika i sami odgovaraju za svoje postupke,i jos je sa drugog kantona dosla tako da je to jos groznije uredjeno...trebala si se malo vise raspitati u koju kliniku otici ako si vec razmisljala o tome sigurno bi ti preporucile pravu kliniku i ne bi prosla ovako kako jesi ali svejedno nazovi ih i pitaj sta se kod njih podrazumjeva pod 4d uz i ako kazu nesto drugo od onog sto si ti dobila zali se...

  15. #15
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Kako mislite da se nema kome žaliti? Bila je na pregledu, vjerojatno ima račun , a nema nalaz? Mogla bi se žaliti i na liječničku komoru da pita ima li uopće dr. Licencu za rad , i dali ima edukaciju za 3/4 d uzv?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    to je klinika za umjestnu oplodnju u kojoj rade turski strucnjaci i postizu jako dobre rezultate vec godinama,pa tako da sigurno imaju sve potrebno za rad,trebala se zaliti odmah kad je vidjela o cemu se radi i traziti objasnjenje ovako nista od toga,opet kazem moze se ici zaliti njima u kliniku i reci da nije dobila trazeno,sve ostalo je malovjerovatno da ce ista uspjeti jer nije ni prva ni posljednja kojoj se to dogodilo (ne u toj klinici vec drugdje)i jedino sto su dobili je iskustvo vise,nazalost ali tako je...

  17. #17
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Ma to je tipični balkanski problem da se nikome ništa ne možeš žaliti, iako te netko oštetio.

    Znam da će teško išta postići jer su joj na račun napisali "običan" uzv, ali stvarno se može žaliti na račun toga što nije dobila nalaz, odn. taj je pregled očito izgledao kao da si je doktor došao malo pogledati što se događa u njenoj buši.

  18. #18
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj beilana prvotno napisa Vidi poruku
    Draga, jesi prosila 3D/4D? Ja isto idem i gleda na 2D, ak se slucajno beba me vidi kak se spada onda ni ne prebacuje na 3D ili 4D, al uvijek moram doktoru napomemuti da to zelim. I da, bio 3D ili 4D placam 120kn+50kn ak zelim na cd-u. A slika dobijem u izobilju jer jos nisam prosila cd.
    Putem telefon sam pitala imaju li 4D ultrazvuk i koliko košta, na što sam dobila odgovor da imaju i da košta 100 KM. Činila mi se cijena uredna jer je otprilike svugdje tako. Dok smo čekali da nas prime, ponovo sam istu sestru pitala da li je to, znači, 4D, na što mi je on odgovorila da JESTE! I posebno sam naglasila da mi je bitan nalaz za mog doktora jer ću morati ranije otvoriti bolovanje radi niske trudnoće i velikog pritiska u stomaku. Mislim da sam već napisala, kad sam pitala za cd prije samog pregleda, samo su blijedo gledali i rekli da se samo slike mogu dobiti. Još sam dodatno pitala da li možda snimak mogu poslati na mail adresu pa da si ga sama spržim kod kuće, ali opet isti odgovor... to mi je bilo jako čudno jer sam se načitala da su mnoge žene dobile cd nakon pregleda.
    Ma znam ja da se kasno sad žaliti, nisam zato postavila post već da ne bi netko nasjeo kao ja. Moja svekrva je inzistirala da plati pregled i nije htjela ni čuti da se žali oko ičega: "Bitno je da je dijete živo i zdravo". Naravno da je to bitno, ali naravno da to nema veze s takvim lošim pregledom! No morala sam poštivati njenu želju, a svaki dan mi je krivo radi toga! Ne znam samo kako mogu na jednom području biti toliko stručni, a drugi toliko isfušariti... stvarno, tako je-kako je, ja tu ne mogu ništa, ali ne želim da se netko osjeća ovako bezveze kao ja.
    Ja ću svakako otići na dodatan pregled kod drugog doktora, neće biti 4D jer ta opcija više ne postoji (dati 200KM za dva pregleda!). Biti će običan pregled, ali ovaj puta ima da šibam sa pitanjima i obavezno ću tražiti da idem sama i tražiti plahtu mišljenja napismeno!

  19. #19
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Zekana, zao mi je sto su te tako preveslali!
    Htjela sam se samo nadovezati da je to nova klinika, pocela je sa radom prije svega par mjeseci (njihove klinike u Turskoj se bave potpomognutom oplodnjom duze). Parovi koji su isli na zahvate vezane uz potpomognutu su se takoder zalili na prvo nikakve, a na dodatno inzistiranje, sture i opcenite nalaze tj. misljenja strucnjaka. Po svemu tome vidi se da im fali iskustva i profesionalizma.
    Takoder, na njihovoj internet stranici nigdje ne pise koje vrste uzv uredaja imaju, ali se na slikama jasno vidi da je to 3D/4D sto je po meni dio varke.
    Ni ja ne mislim da mozes dobiti povrat novca ili neku drugu odstetu, ali bi im ja isto poslala jedan konkretan mail i ukazala na sve propuste kojima ostecuju pacijente i stvaraju si jako losu reklamu i temelje za buducnost.
    I, da, meni je 400 kn za obican uzv puno!

  20. #20
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    A zašto im to sve ne bi napisala i poslala, imaš 50% šanse da ti vrate pare ili ponude novi pregled. Onog trenutka kad im pošalješ žalbu, bit ćeš manje frustrirana, a po njihovoj reakciji vidjet ćeš i koliko su (i jesu li uopće) profesionalni. Ja bih se sigurno žalila. U mailu bih napisala da si razočarana i da razmišljaš o tome da se javiš u medije i emisije koje prate prava potrošača (pa makar na HTV-u, ionako ga pola BiH gleda) i zdravstvo te napomeni da si aktivna na mnogim roditeljskim forumima i na FB-u i da im zbog takve neprofesionalnosti možeš napraviti jako lošu reklamu.

    Ja sam sve to napisala prije koji mjesec jednom proizvođaču šampona koji koristim i dobila sam ispriku i zahvalu što sam ih upozorila na pokvareni proizvod + paket šampona i raznoraznog reklamnog materijala. Danas firmama nije svejedno ako im loša reklama izađe u medijima ili ako ljudi po forumu razglabaju o njima.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    Maco ovdje je privatno uvijek prvi pregled 100km a kasnije ako si njihov pacijent 50km,i kod nas u Sa samo jedna privatna klinika ima bas bas pravi 4d uz sve ostalo je uzimanje para neiskusnim i naivnim,4d imamo i u bolnici i jako rijetko ga rade jer im je to kazu luksuz ne potreba ako je naravno sve u redu s bebom....trebala se raspitati prvo ali sta je tu je....

  22. #22
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ja bih rekla da je došlo do nesporazuma, jesi li doktoru koji ti je radio uzv rekla da hoćeš 3/4d? možda mu nitko nije rekao, s obzirom da si razgovarala sa sestrom...
    Trebala si njega pitati. Ali kad već nisi, piši im i reci što se dogodilo, tj. da si došla na 3/4d uzv ali si dobila običan, i da si razočarana jer si više puta rekla što želiš ali nisi dobila, i da moliš da ti naprave taj uzv koji si htjela, jer nisu fer

  23. #23
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Danas upravo rasplet priče-
    Ljubazno su se ispričali u klinici jer oni nemaju 4D. Sestra je u dva navrata dala krivu informaciju, nije znala što je to 4D, tj.kakva je razlika između vrsta ultrazvuka, a nije nikoga ni pitala. Kod njih je za pacijente koji nisu regularni običan ultrazvučni pregled 100KM. Dobila sam povrat novaca i uputu u polikliniku SUnce u Sarajevu gdje oni inače prosljeđuju pacijente za preglede koje ne rade. I jako sam zahvalna što su bili ljubazni jer je sama situacija neugodna za naći se u njoj, a puno pomaže kad su ljudi uljudni! Posvetili su mi sigurno sat vremena kako bi se sve razjasnilo, sada samo treba da sama sa sobom raščistim da JESTE dobro da sam reagirala (mimo protesta da je bolje ne reagirati!)- nitko, pa ni ja, ne voli ovakve situacije.
    Bilo bi lijepo da nije došlo do ikakvih krivih informacija i da se nisu i oni i ja naživcirali oko situacije, ali ja sam sada SRETNAAAAAA!!! što ću ipak imati šansu otići na 4D pregled koji sam toliko dugo čekala, poslije nove godine ću trčati na njihova vrata jer sam taman zrela za preporučeni detaljan pregled-tada ću biti u 22.tt!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    drago mi je da se sve rijesilo znala sam da je u pitanju nesporazum,jer i oni salju svoje pacijente u "Sunce" a da si pitala ovdje uputili bi te na pravo mjesto....u ovoj klinici sunce je ja mislim pregled skuplji ali dobijes cd,slicice i pregled traje nekih sat vremena....sretno

  25. #25
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Pa naravno da je dobro da si reagirala, ne razumijem zašto uopće imaš dileme. Tvoje su pare i imaš pravo dobiti za njih ono što si platila (ili ti je rečeno da ćeš dobiti).

  26. #26
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Pa naravno da je dobro da si reagirala, ne razumijem zašto uopće imaš dileme. Tvoje su pare i imaš pravo dobiti za njih ono što si platila (ili ti je rečeno da ćeš dobiti).
    x

  27. #27
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Pa naravno da je dobro da si reagirala, ne razumijem zašto uopće imaš dileme. Tvoje su pare i imaš pravo dobiti za njih ono što si platila (ili ti je rečeno da ćeš dobiti).
    Baš ovako!

    Offt. meni se čini da je taj 4D uzv debelo precijenjen, tj. da ono što dobiješ nije ni blizu onoga što si platila...

  28. #28
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj adal prvotno napisa Vidi poruku
    drago mi je da se sve rijesilo znala sam da je u pitanju nesporazum,jer i oni salju svoje pacijente u "Sunce" a da si pitala ovdje uputili bi te na pravo mjesto....u ovoj klinici sunce je ja mislim pregled skuplji ali dobijes cd,slicice i pregled traje nekih sat vremena....sretno
    Može biti da je za 50% skuplji u suncu, ne bih se začudila, ali sa nagovještajem poteškoća u svojoj niskoj trudnoći ćemo i to dodati samo da se sve temeljito pregleda...

  29. #29
    zmajica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    700

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Pa naravno da je dobro da si reagirala, ne razumijem zašto uopće imaš dileme. Tvoje su pare i imaš pravo dobiti za njih ono što si platila (ili ti je rečeno da ćeš dobiti).
    Točno tako!

  30. #30
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Offt. meni se čini da je taj 4D uzv debelo precijenjen, tj. da ono što dobiješ nije ni blizu onoga što si platila...
    A čuj, lijep je osjećaj tako po prvi puta vidjeti svoju bebu u nekakvom realnom prikazu. No, kod nas je taj 4D bio samo kao usputna, dodatna opcija od minutu-dvije na kraju opsežnog pregleda koji je zapravo bio anomaly scan. To jest bitno.

    A ići na UZV dvaput u istom tjednu (ili u razmaku od tjedan-dva), samo zato da bi si napravio kućni video... Da, malo blesavo i neodgovorno. Pritom ne mislim na pokretačicu teme.
    Posljednje uređivanje od mishekica : 29.12.2012. at 22:19

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •