Stranica 5 od 7 PrviPrvi ... 34567 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 345

Tema: Produženo dojenje - sto kažu psiholozi?

  1. #201
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    pa pogledajte Marie u "Svi vole Raymonda"

  2. #202
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    pa pogledajte Marie u "Svi vole Raymonda"
    ne da mi se gledati.
    ajde prepricaj ukratko, moze?

  3. #203
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ne može se to prepričati.
    ja dobijem histerične napade kad gledam tu seriju... pa sam je prestala gledati :/

  4. #204
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    VedranaV, a i ostali, voljela bih cuti komentar na gore opisanu situaciju.
    Mozda ja imam pogresnu percepciju dogadjanja, mozda sam zaslijepljena nekim predrasudama.
    Nazalost, zbog tog primjera, dugo sam imala vrlo negativan stav i prema produzenom dojenju i prema zajednickom spavanju. Tek nedavno sam se manje vise toga oslobodila.

  5. #205
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Na što, na "ne dam pa dam"? Na prebacivanje odgovornosti? Na obeshrabrivanje odnosa s drugim ljudima? Na prikazivanje žrtvom? Na manipuliranje emocijama?
    Moj komentar je - mučno.

  6. #206
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ja mogu prihvatiti situaciju koju opisujes, jesu to manipulativna ponasanja i ponasanja koja vode nesigurnosti djeteta. Mozda, tj. vjerojatno bi to ta mama radila i da ne doji, ali, eto, ona je odabrala dojenje (između ostalog) kao jedan od nacina.

  7. #207
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Ja ću ponovo parafrazirati MGrubi...ta žena ima problema sama sa sobom i vrednovanjem svog života pa se to lomi preko leđa djeteta na koje se fiksirala...
    Da nije u pitanju dojenje i zajedničko spavanja, bilo bi nešto drugo što bi koristila u prikazivanju svoje osobe žrtvom, a vjerojatno i koristi svakakve druge situacije, samo je ovo očitije...

    Jadno dijete, nešto što bi trebalo predstavljati veselje, radost i bliskost, mama koristi kao sredstvo za finu manipulaciju i ucjenu, to je tako tužno i baš mučno kako veli Vedrana

  8. #208
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    A Zakaj!
    Osobno mislim d bi toj mami bilo lakše, a i njenom djetetu da je znala da radi nešto što uopće nije loše. Ovako je ona pod utjecajem okoline koja ju sigrno nije mazila stalno imala frku sama sa sobom i svojim majčinstvom i dojenjem, pa onda i to dijete.
    Moja su djeca dugo dojena i svi su se razvili u normalna ovisno-neovisna bića što odgovara njiovoj dobi. Pozitivan stav o dojenju koji vlada našom familijom učinilo je dojenje svakodnevnicom i nitko mu nije pridavao posebnu pažnju od one dnevne. Valjda naše produženo dojenje jer nije nikakvo ČUDO, nije postalo nikada ni ČUDNO.

  9. #209
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    sadkad citam vase komentare (koje sam trazila!) jasno mi je da ih zapravo uopce ne zelim slusati, jer nemam emocionalni odmak od situacije, radi se o meni bliskim i vrlo dragim ljudima, i nelogodno mi je to.
    A zapravo ste sve u pravu.
    Ono sto sam htjela ipak pokazati, je da i dojenje, kao i sva druga podrucja i djelovanja u odgoju i njezi djeteta mogu biti podrucja manipulacije.
    Ako je netko sklon tome odabrat ce podrucje koje mu je na raspolaganju: hranu, higijenu, socijalizaciju, dojenje, spavanje... sve je podlozno emocionalnoj manipulaciji.
    a da je tuzno, je.

  10. #210
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Uh, mogu mislit kako ti je bed
    Meni je žao i tog djeteta i mame koja opterećena svojim emocionalnim rupama ne može naći snage baviti se djetetovim istinskim potrebama...
    Gube oboje

  11. #211
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    To je strasno gledati. Imam jedan slucaj u okolini, no ne ukljucuje ni dojenje ni zajednicko spavanje

    I ti vidis kako je to dijete odraslo u nesposobnu osobu za zivot, i dan danas vidis kak ti roditelji i dalje manipuliraju tim djetetom, i to dijete ne moze to spoznati jer je upetljano u mrezu manipulacije...i ne mozes napraviti nista.

    Tak da je to prestrasno bez obzira kroz sta se ta manipulacija odvijala.

    Zao mi je samo sto je u "tvom" slucaju to bilo (dijelom) kroz zajednicko spavanje i dojenje, pa ti je to nabilo negativnu sliku o zajednickom spavanju i dugom dojenju.

  12. #212

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Može netko objasniti što se događa u "Svi vole raymonda"?

  13. #213
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj branka1 prvotno napisa
    Može netko objasniti što se događa u "Svi vole raymonda"?
    Raymond je mlađi sin, miljenik mame Marie (majstorica manipulacije - crni pojas sedmi dan), ima brata Roberta (zapostavljen), ženu (koja ne kuha naj za razliku od Marie) troje djece, blesavog oca.
    teško je to ispričat, pogledaš jednu i odmah ćeš shvatiti , na novojTV ujutro

    recimo:
    Raymond dolazi kod mame (žive prekoputa), ona odmah : srce oćeš fine piletine, on: može, ona uzme tanjur s piletinom ispred Roberta i da Raymondu....

  14. #214

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Mislim da ni jedna mama koja duže doji, ne doji na silu. Ona samo nije povukla granicu u dojenju i ne koristi se trikovima odbijanja. Ona samo doji.
    LJUBIM TE 1000 PUTA!!!
    I hvala ti z aove riječi, jer, koliko god da znam da je dobro za mene i moje dijete da ga dojim (još uvijek) toliko je teško objašnjavati sad već na svakom koraku:
    suprugu, kojeg poznanici čudno gledaju, pa i on mene upitno pogleda
    svekrvi, koja me čudno pogleda, al ne komentira, valjda zahvaljujući mom čvrstom stavu
    ginekologu, koji mi je savjetovao da kupim neku gorku tinkturu u ljekarni da njome namažem bradavice
    prijateljici koja radi u školi, jer je zabrinuta za mene, jer joj je iskusna školska psihologica rekla da je to loše jer se dijete previše veže na mamu i stvara se edipov kompleks

    ....

    Srećom, malac glasno protestira kad se netko usprotivi tome da on dobije svoju siku, tako da se ipak svi povlače. A zahvaljujući znanju koje mi je na ovom forumu potvrđeno, ja sam mirna. I jednostavno dojim.

  15. #215
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Makita :D

  16. #216
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    makita, ja sam onda sretnica, jer je tonka samo tri mjeseca mladja od tvog sina, a ipak nismo jos dozivjele negativne komentare (iako je dojim svako malo, i posvuda). Ja ocekujem da ce negdje poslije drugog rodjendana pritisak i cudjenje postati jaci.
    Rijetko odbijam odn. odlazem dojenje jer sam u nekom poslu, a i to na kratko, i uvijek uzivam u dojenju.
    A mm rezonira: I ja bih se na tvom mjestu zalagao za produzeno dojenje, kad to podrazumijeva toliko izlezavanja na kaucu! 8)

  17. #217
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Makita, to što ti okolina sugerira nema veze sa zdravim razumom.

  18. #218

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Eh,da, sad sam se sjetila još jednog hladnog suprotstavljanja-bila sam susrela liječnika opće prakse, našeg porijekla, koji inače živi i radi u Beču. Ovo sve napominjem jer je on to sve sugerirao, da ne zna po kojim ja to zastarjelim savjetima još dojim, da gdje ja živim u kojoj zabiti, da šta ja mislim, da ću se možda tako sačuvat od druge trudnoće, da ima i drugih načina , da oni to u Europi sve jako dobro znaju i da su dobro informirani, da kako je to zastarjelo tu kod nas, da nek se malo raspitam, jerbo to moje mlijeko je djetetu potpuno beskorisno, jer da se mučim i maltretiram....
    A ja s osmjehom rekoh: SVE ZA MOJE DIJETE
    To je zapravo za nas dvoje dobro, nažalost, mnogi koji spadaju u struku i kod nas dijele savjete kao i ovaj liječnik, pa sam mu rekla da ima ovdje istomišljenika, al da ja ne spadam među njih 8)

    Nevezano za ovog liječnika, imam ja i podrške, no frks, sve moje sestre, prijateljice(doduše s upitnikom one koje nemaju još djecu-al to je, mislim, normalno), bake, ...
    čak i Edo Majka je i za mene neku pjesmu skladao

  19. #219
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ma jesi smišna pa krava zna bolje ta treba tvoje dijete

  20. #220
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Makita, evo ja zavrsila 7 godina dojenja i usla u osmu. Ne pise mi na celu da dojim...medutim svi koji znaju da dugo dojim, svi me prvo pitaju kad me vide da li jos uvijek dojim i onda nakon mog "da" svi prasnu u smjeh, a i ja s njima. Meni se nista vise ne objasnjava niti me se "izvodi na pravi put". Medutim ja si dozvolim da ove druge onda izvedem na pravi put. Ne uvijek samo kad sam dobre volje. Iskreno mi nekad dosadi ta prica, ali me i ljuti kad vidim da oni koji ne znaju sto je to, zucno o tome diskutiraju i eventualno indoktriniraju friske mame dojilje.
    Tu vrijedi kao i na drugim podrucjima, a rekao nam je kad sam studirala nas pokojini profesor iz Higijene ziveznih namirnic:
    "Nemojte da vas izdoktriniraju iskompleksirani!!!"...i fakat je covjek imao pravo.

  21. #221

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja sam sada, nakon nesto vise od cetiri godine staza u dojenju dosla u stanje nirvane. Uopce vise nemam potrebu objasnjavati, opravdavati se ili uvjeravati. Zadnji komentar koji me izbacio iz takta je bio da naravno da LLL savjetnice i slicne podrzavaju dugo dojenje, kao sta drugo mogu ocekivati od savjetnica o dojenju. Ko da je to nekakav biznis na kojem se vrti ogromna lova. Tu sam ustvari shvatila koliko daleko su ljudi spremni ici kako bi opravdali sebe, a sve u neznanju....i odustala sam. Sada kad me netko upita jel Zorka jos doji, ja kazem da jeste. Na komentare se nasmijem ili kazem: neka doje djeca dokle im se doji i to je to.
    Bilo bi super kad bi i u drugim podrucjima dosegla ovaj stupanj opustenosti.

  22. #222

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Najjači mi je osjećaj nirvane. Miran si kad radiš nešto što je prirodno. I mogu se trudit ovi drugi naći 1000 razloga, ono što je prirodno ima bezbroj razloga. Pa svatko nek odvagne što će priuštiti svome

  23. #223
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Makita, evo ja zavrsila 7 godina dojenja i usla u osmu. Ne pise mi na celu da dojim...medutim svi koji znaju da dugo dojim, svi me prvo pitaju kad me vide da li jos uvijek dojim i onda nakon mog "da" svi prasnu u smjeh, a i ja s njima. Meni se nista vise ne objasnjava niti me se "izvodi na pravi put". Medutim ja si dozvolim da ove druge onda izvedem na pravi put. Ne uvijek samo kad sam dobre volje. Iskreno mi nekad dosadi ta prica, ali me i ljuti kad vidim da oni koji ne znaju sto je to, zucno o tome diskutiraju i eventualno indoktriniraju friske mame dojilje.
    Tu vrijedi kao i na drugim podrucjima, a rekao nam je kad sam studirala nas pokojini profesor iz Higijene ziveznih namirnic:
    "Nemojte da vas izdoktriniraju iskompleksirani!!!"...i fakat je covjek imao pravo.
    samaritanka, je li Ana još uvijek?

  24. #224

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    "Nemojte da vas izdoktriniraju iskompleksirani!!!"...
    Ovo je super citat...i za neka druga područja

  25. #225
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Maja, ne znam...vec dugo nije probala. Ove godine je mozda par puta probala i to zafrkancije radi i kad je uhvati da je opet mala. Ona je sada skroz u drugom filmu...
    Karlo i dalje doji, ali sve rijede.

  26. #226

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    103

    Početno

    I ja sam pocela osjecati cudne poglede okoline po pitanje naseg dojenja. Mi dojimo 17 mjeseci i ne namjeravamo jos zadugo prestati, a sveki ( koja je inace babica) preporucila da se "rijesim" toga sto prije.
    Prijateljica komentarise produzeno dojenje kao "bolesno".. i sve ostale mame koje poznajem su davnoooo prestale dojiti, jer im je mlijeko nestalo. Iskreno da kazem one koje ja poznajem i koje su prestale dojiti jer im je nestalo mlijeko su vrlo brzo i pohvalile kako su stale u svoje stare farmerice ili mozda da su im i one postale velike. ali , ta tema je prezvakana milion puta do sada.

  27. #227

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Linea, tema je prozvakana. I to dobro. Ali, mislim da se najvaznije promjene tako i tako ne desavaju zvakanjem tema nego zivljenjem onoga sto mislimo. Znaci, bez obzira sto si momentalno freak u toj svojoj okolini, ti itekako utjeces na sve te zene koje ti upucuju kritiku. Jer ih inace to sve skupa ne bi "bockalo".

  28. #228

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    443

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ali, mislim da se najvaznije promjene tako i tako ne desavaju zvakanjem tema nego zivljenjem onoga sto mislimo.
    Upravo tako.

    Mene je kompletna okolina s mjesec dana starosti djeteta napala da nek mu dam bočicu jer je gladan. Polako, strpljivo, ali najviše od svega puna samopouzdanja (zbog znanja koje sam stekla ovdje) radila sam po svom i sada vidim koliko se stvari mjenjaju. Sad su ponosni na mene (tata (moj)je postao prvi najveći zagovornik dojenja ), hvale kako moje dijete još uvijek doji, shvaćaju da ne treba rano nuditi juhice i ostalu hranu, i polako shvaćaju da nećemo tako brzo prestati I shvaćaju da su pogriješili, čak i otvoreno priznaju.

    Pojedinac ne može sam promijeniti sve, ali upravo življenjem svojih uvjerenja mjenjaju se razmišljanja onih oko nas.

  29. #229
    grace avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    260

    Početno

    Cure, moja baka je tatu dojila do četvrte godine, i kada mi priča o tome nikada, ama bas nikada nije spomenila da je to bilo nesto čudno i nenormalno. Zašto bi to bilo sada. Ja imam drugo dijete, prvo nažalost nisam uspješno dojila zbog nedostatka podrške odnosno neznanja mojih najmilijih. Prije deset godina promocija dojenje bila je tek u povojima. Ovaj puta su mi to opet htjeli učiniti ali zahvaljujući Vama i ovim stranicam svoju curku, eto, već pet mjeseci isključivo dojim a nadam se da ćemo to jioš dugo činiti

  30. #230
    grace avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    260

    Početno

    Cure, moja baka je tatu dojila do četvrte godine, i kada mi priča o tome nikada, ama bas nikada nije spomenila da je to bilo nesto čudno i nenormalno. Zašto bi to bilo sada. Ja imam drugo dijete, prvo nažalost nisam uspješno dojila zbog nedostatka podrške odnosno neznanja mojih najmilijih. Prije deset godina promocija dojenje bila je tek u povojima. Ovaj puta su mi to opet htjeli učiniti ali zahvaljujući Vama i ovim stranicam svoju curku, eto, već pet mjeseci isključivo dojim a nadam se da ćemo to jioš dugo činiti

  31. #231

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Mene zanima nešto drugo? ne kako dojenje utječe na osobnost djece već kako produženo dojenje djeluje na seksualni život djeteta u pubertetu, ali i čovjeka kasnije?

    to se odnosi na djecu koja tako dugo doje da se toga sjećaju cijeli život!
    pubertet je posebno osjetljivo područje, upoznavanje sa seksualnošću, i onda to povezivanje majčinih sisa sa predmetom seksualne želje kod drugih?

  32. #232

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Vecina ljudi se rodila kroz jos veci predmet zelje. Vecina se ne sjeca toga, ali svi znaju kojim putem su dosli na svijet.
    Ipak, muskarci nemaju uglavnom problema s time da je je predmet njihove zelje isti (funkcionalno itd...) kao i organ njihove mame kroz koji su se rodili.
    Ili mozda imaju?

    S druge strane, dojke u mnogim kulturama nisu cak ni prepoznate kao predmet zelje. Jer su fundamentalne za ono sto slijedi kada se zelja izrazi i bude uspjesna.
    Nasa kultura je malo zastranila jer je pomislila da je pronasla prikladnu zamijenu za ono sto fundamentalno.

  33. #233
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Citiraj Adrijana66 prvotno napisa
    Mene zanima nešto drugo? ne kako dojenje utječe na osobnost djece već kako produženo dojenje djeluje na seksualni život djeteta u pubertetu, ali i čovjeka kasnije?

    to se odnosi na djecu koja tako dugo doje da se toga sjećaju cijeli život!
    pubertet je posebno osjetljivo područje, upoznavanje sa seksualnošću, i onda to povezivanje majčinih sisa sa predmetom seksualne želje kod drugih?
    Gledaš iz svog aspekta, a taj je da dojke primarno imaju veze sa seksualnošću. Taj aspekt obilato koriste, a i doprinose mu u marketingu. Međutim, dijete na sreću još nije zagađeno zapadnjačkim pogledom na dojke isključivo kao na objekt seksualne želje, djetetu se ne diže niti ide masturbirati kad vidi dojke. Što može naučiti dijete koje doji, svjesno je da doji i pamtit će da je dojilo? Da su dojke za dojenje. I dobro će naučiti, njihova primarna funkcija je izlučivanje mlijeka. Dojke su žlijezde u ljudskom tijelu koje izlučuju mlijeko. Tako npr. kad se dojke ne koriste za ono što im je primarna funkcija, bitno se povećava rizik da će se razboljeti.

    Dijete gleda na dojke kao na izvor mlijeka, topline, utjehe, sigurnosti. I to je zdravi pogled, zdraviji nego nas odraslih.

    A što se tiče istraživanja o utjecaju dugog dojenja na eventualne poremećaje, nijedno nije pronašlo vezu, tako da s te strane možeš biti mirna.

  34. #234

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    to zapravo pitam zbog jednog slučaja gdje se odrasli muškarac sjeća dojenja svoje mame i svaki put kad se upoznava s novim ljudima obavezno to napomene! znači da mu je to jako važno! a ženi mu je pritom jako neugodno! A i sama činjenica da ona nije dojila svoju djecu! To mi je malo čudno s obzirom da je ocu očigledno to dojenje odigralo jako važnu ulogu u životu! nekako mi se čini da je to seksualna prepreka između njih dvoje!
    dok s druge strane, ipak je to moje objektivno viđenje, samo oni znaju o čemu je točno riječ!
    to možda i nema veze s tim, al malo me brine to! šta velite, cure?
    baš pitam u slučaju kad se djete sjeća toga?

  35. #235
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    pa mozda mu je vazno jer misli da je vazno i zao mu je sto njegova djeca nisu dojena. a njoj je neugodno jer se mozda osjeca nesposobno svaki put kad joj on to nabije na nos.

    zasto mislis da ima ikakve veze sa seksualnoscu?

  36. #236

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Citiraj Saradadevii prvotno napisa
    S druge strane, dojke u mnogim kulturama nisu cak ni prepoznate kao predmet zelje.
    Ma da, ali u našoj kulturi jest, a mi se ne planiramo odseliti u Afriku ili ne znam gdje! Nekamo gdje nema marketinga! Pa će naša djeca to poistovjećivat!

    Pa dobro, imali su kasnije još jedno dijete, pa su mogli ispraviti pogreške... baš mi ne izgleda da joj je žao što nije dojila, jer je i meni savjetovala da ne dojim dugo! Imam feeling da ima to veze sa seksualnošću!
    A kako objašnjavate to da kod svakog upoznavanja s novim ljudima to spomene? kao da mu je to ime i prezime? to mi je malo čudno!

    ne znam, to pitanje me baš jako brine! ne bih htjela učiniti neku pogrešku koja će ostaviti traga do kraja života! A možda to nije pogreška, to me zanima!

  37. #237
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Adrijana, poznaješ njegovu mamu?

  38. #238

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Misliš, mama od čovjeka koji je dugo dojio! nažalost, jako je bolesna i ima problema između ostalog i s pamćenjem, nerijetko i ne prepoznaje vlastitog sina! On živi jako daleko od nje i vide se jednom godišnje! Ali ne poznajem je... to mi je on ispričao...

    i još jedno pitanje, ok rekle ste da dojke u pravilu nemaju veze sa seksualnošću... ali u našoj civilizaciji imaju... nevjerojatno često... i kako ste tako sigurne da vaše ili moje dijete neće biti jedno od njih? mislim, zanima me utjecaj na seksualnost u tim okolnostima i pod tim utjecajima u kojima mi živimo!
    recimo, imam prijateljicu, blisku koja je jednom u životu dok je bila mala vidjela u živo nekog perverznjaka (ne znam što je točno vidjela, teško joj je o tome govoriti) i odmah pobjegla, ali jako dugo je mrzila muško tijelo, seksualnost i to, jako jako dugo! inače skroz normalna, stabilna, pametna cura! mislim da "male" stvari mogu imati i preveliki utjecaj! I još mislim da je to općenito velika tabu tema, a nebi smijela biti... i da je ljudima neugodno o tome govoriti pa to potiskuju! A trebalo bi se o tome govoriti kao o normalnoj stvari! vidim da se to nigdje ne spominje, a postoji! pa me i zanima!

  39. #239
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Adrijana, razumijem tvoju frku, ali kod dugo dojeće djece zbilja nema frke zbog dojenja. Imam dvoje djece djevojčicu i dječaka, oboje sam dugo dojila i u fazi kad se pretpostavlja da će dojenje biti zapamćeno...

    Zanimljivo je što pišeš da tvoj prijatelj nema kontakt sa svojom majkom, ai ne traži ga, međutim priča o njoj i dojenju. To je fakat zanimljivo...možda je to zbilja nešto najljepše što ga sjeća na nju i nema veze sa seksualnošću pogotovo sada kada je majka oboljela.

  40. #240
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Citiraj Adrijana66 prvotno napisa
    Citiraj Saradadevii prvotno napisa
    S druge strane, dojke u mnogim kulturama nisu cak ni prepoznate kao predmet zelje.
    Ma da, ali u našoj kulturi jest, a mi se ne planiramo odseliti u Afriku ili ne znam gdje! Nekamo gdje nema marketinga! Pa će naša djeca to poistovjećivat!

    Pa dobro, imali su kasnije još jedno dijete, pa su mogli ispraviti pogreške... baš mi ne izgleda da joj je žao što nije dojila, jer je i meni savjetovala da ne dojim dugo! Imam feeling da ima to veze sa seksualnošću!
    A kako objašnjavate to da kod svakog upoznavanja s novim ljudima to spomene? kao da mu je to ime i prezime? to mi je malo čudno!
    Možda najbolje da ih otvoreno pitaš, da kažeš da te to muči zbog tvojih odluka pa ti možda objasne detalje. Ako ti pomaže, ja znam za primjer odraslog čovjeka koji je bio dojen do 7. godine, navodno mu je to spasilo život jer je bio rat i nije bilo hrane, a o tome ne priča kao o imenu i prezimenu, nego tek kad se povede razgovor o tome. Pa ti to može biti protuteža, ako ti istraživanja nisu dovoljna.

    Što se tiče marketinga, da li svom djetetu namjeravaš predstaviti lokanje piva kao poželjno (ili nešto drugo na što ti se diže kosa kad vidiš reklamu za to)? Reklame su reklame, ne moramo živjeti po njima, možemo osvijestiti njihov utjecaj, kao što redovno ističu protivnici zabrane marketinga adaptiranog mlijeka.

  41. #241
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ovo je samo ubetoniralo moju odluku o produženom dojenju kao normalnom dojenju:
    Citiraj marta prvotno napisa
    Kalcij iz kravljag mlijeka ljudski organizam teško apsorbira jer je taj kalcij vezan na kazein (protein u k. mlijeku) i osim toga u k. mlijeku ima i dosta fosfora koji sprječava apsorpciju Ca.
    Nadalje, ljudska krv je u normalnom stanju blago lužnata. Unosom koncentriranih bjelančevina (a kravlje mlijeko je upravo to – visokoproteinska namirnica) u organizmu se javlja velika potreba za Ca koji služi za neutralizaciju aminokiselina (aminokiseline su kisele građevne jedinice svih proteina). Velika količina kalcija u mlijeku tu baš i ne pomaže nego se događa da se za preradu koristi čak i kalcij iz kostiju. Brojna novija istraživanja pokazala su da upotrebom kravljeg mlijeka ne dolazi do smanjenja/sprječavanja osteoporotičnih promjena na kostima nego čak suprotno.

    Kazein je protein u kravljem mlijeku koji je za ljudski organizam teško probavljiv te stvara tromost organizma. Pri tome nastaju i velike količine sluzi koje oblažu sluznicu tankog crijeva te još dodatno smanjuju apsorpciju ostalih hranjivih tvari. Istraživanja su pokazala da osobe koje piju puno mlijeka i mliječnih proizvoda češće pate od bolesti srca, artritisa, alergija, astme i migrene.

    I konačno, hormon rasta, (IGF-1, Insulin-like growth factor). Određeni protein u kravljem mlijeku vrlo je sličan jednom proteinu našega tijela, koji se nalazi u stanicama naše gušterače koje proizvode inzulin. Budući da naše tijelo često taj kravlji protein prepoznaje kao strano tijelo, naš imunološki sustav stvori antitijela na njega. Kasnije, ta ista antitijela napadaju naš protein iz gušterače (jer je skoro isti) koji se time uništi. Nema više biosinteze inzulina što znači da se razvio dijabetes. Juvenilni dijabetes ili dijabetes tipa I jest teška bolest od koje obolijevaju djeca i moraju doživotno uzimati inzulin.

    I na kraju, promatrajući kinesku kuhinju, mnogi znanstvenici začuđeno primjećuju kako se u Kini ne troše mliječni proizvodi. Zbog toga je za očekivati mnogo osteoporoze, rahitisa i drugih poremećaja i bolesti kostiju. Nasuprot tome, u Kini je ovih bolesti najmanje. Za razliku od toga na Zapadu se ljudi u velikoj mjeri hrane mliječnim proizvodima, a osteoporoza uzima sve više maha.
    [/i]
    i ovaj tekst:
    http://www.prijatelji-zivotinja.hr/i...proizvodi.html

    svojem djetetu ću nastojati osigurati najzdravije 8)

  42. #242

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    24

    Početno

    Zdravo svima,

    Podizem ovaj topic jer sam u fazi dojenja i
    ako Bog da voljela bih da sto duze uzivamo u tom
    prekrasnom daru.
    Nisam sve procitala sto su curke pisale cini mi se da
    je po srijedi debata onih koji su za i protiv produljenog dojenja.
    S obzirom da se bavim komparativnim religijama na jednom mjestu u Kur'anu sam nasla ovaj
    dio:"Majke, neka doje svoju djecu pune dvije godine onima koji žele da dojenje potpuno bude." (2:233).
    Znaci da je sa dvije godine dojenje potpuno.

  43. #243
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Moja starija kćer je s nekih 15 mjeseci jedan dan okretala glavu i nije htjela dojiti, sutradan opet i pogleda me i kaže: Ja ne bih više!

    Ja je nisam forsirala. Počela je spavat cijelu noć i nije htjela dnevne podoje i tako smo prestale dojiti.

    A njena mlađa sekica je isto jedno "produženo dojenče" i ne znam dokad će ona htjeti. Dojit ćemo dok budemo htjele!

  44. #244
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam došla diviti se djetetu koje sa 15 mjeseci zna reći "ja ne bih više"
    cijela rečenica + kondicional :shock: vau!

  45. #245

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ja sam došla diviti se djetetu koje sa 15 mjeseci zna reći "ja ne bih više"
    cijela rečenica + kondicional :shock: vau!
    I ja, i ja - ma bila bih sretna da moj zna reći i JEDNU od tih riječi zasebno

  46. #246
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ja sam došla diviti se djetetu koje sa 15 mjeseci zna reći "ja ne bih više"
    cijela rečenica + kondicional :shock: vau!
    U kojem god vremenu i obliku je to izrekla, najvažnije je da ju je mama razumijela.

  47. #247
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ja sam došla diviti se djetetu koje sa 15 mjeseci zna reći "ja ne bih više"
    cijela rečenica + kondicional :shock: vau!
    I ja, i ja - ma bila bih sretna da moj zna reći i JEDNU od tih riječi zasebno
    Ha ha!!!

    Ali zato joj mlađa sestra šuti ko zalivena!!!

    Mama tata- i popis je gotov.

    13 mj.

  48. #248
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Felicity prvotno napisa
    Zdravo svima,

    Podizem ovaj topic jer sam u fazi dojenja i
    ako Bog da voljela bih da sto duze uzivamo u tom
    prekrasnom daru.
    Nisam sve procitala sto su curke pisale cini mi se da
    je po srijedi debata onih koji su za i protiv produljenog dojenja.
    S obzirom da se bavim komparativnim religijama na jednom mjestu u Kur'anu sam nasla ovaj
    dio:"Majke, neka doje svoju djecu pune dvije godine onima koji žele da dojenje potpuno bude." (2:233).
    Znaci da je sa dvije godine dojenje potpuno.
    ja sad ovo vidim
    a juce sam se "svadjala" sa doktorima na svom sistematskom sto dojim skoro 20 mj.

  49. #249

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    379

    Početno

    Imala sam priliku razgovarati sa jednom psihijatricom vezano za dugo dojenje.Ono što mi je rekla:
    Djeca dojena duže od 2,3 godine imaju čestu sepracijsku anksioznost tijekom života,probleme sa težinom(prevelika,premala ili stalne varijacije) i češći su pušači.
    Spominjala je nekakvu fiksaciju djeteta u oralnoj fazi :?
    Za majku kaže da mora imati nekakav psihološki problem u pozadini.
    :/
    Razgovor je bio više neobavezan,neslužben,kratak na toj temi,ali to je mišljenje jednog psihijatra.

  50. #250
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Bljak. Ne postoji NISTA sto bi potvrdilo takve tvrdnje...

Stranica 5 od 7 PrviPrvi ... 34567 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •