Nakon šoka, tuge, boli.. u velikom broju slučajeva nakon PHD-a koji ništa nije otkrio mnoge od nas ne znaju i nikada ne saznaju ni uzrok zbog čega je umrla beba u tjednima kada su svi strahovi prošli, kada mneoge od nas su očekivale smiraj drugog tromjesječja, pripreme za porod.. a ono hladan tuš

Mnogi doktori kažu - nova trudnoća..

sve je to u redu.. ali

1. kako se odlučiti?
2. kada ići na novu trudnoću

i ono najbitnije - kako novu trudnoću preživjeti u psihi, strahovima....

meni je to bilo najgore

drage moje cure, na novu trudnoću sam se odlučila (tj uopće se nisam odlučila) već sam spontano zatrudnila.
Kada sam popišala plus.... znam da nije to bila sreća kao prvi put.. jest bila sam sretna a onda me obuzeo takav strah... znoj, muka, vrtoglavica..
Tresla sam se držeći test u rukama i opet plakala...
Muž me pitao zašto plačeš pa ponovno si trudna - gledala sam ga njemo i samo rekla:'kako ću ja ovo psihički preživjeti'?

mene nije bilo strah prvog tromjesječja - već drugog i visoke trudnoće..

Nitko ti ne vjeruje kako ti je, slušaš floskule sastrane:'sve će biti dobro' - ali to tebi ništa ne znači... strahovi su jači..

sjećam se da sam znala izluditi, plakati i histerizirati ako se beba ne bi pomakla kako bih brojala pokrete bebe..

Nitko vas ne razumije, nitko ne shvaća kako se osjećate.. pogotovo kada se u drugoj trudnoći bliže tjedni kada ste izgubili bebu u prvoj trudnoći - tada si sav jadan i tužan... tada si posebno ranjiv...

stoga drage moje, dajte iskustvima svojim podršku curama koje bi išle na novu bebu ali se boje... kako sve to nanovo preživjeti ...

ja sam tu, preživjela... teško... ali evo otvaram temu podrške svim mamama anđela....

drage cure.. pišimo, samo pišimo.. jer zajedno smo jače... možemo mi to