Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 209

Tema: Rode dalmatinke :)

  1. #151
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    ukasnila sam
    jučer skoknuli do mojih i evo sad se vratili
    a bit će valjda opet

  2. #152
    Asila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    103

    Početno

    ma bit ce ponovno za par tjedana
    Odnosno, cim se skupi ekipa.... ja sam uvijek za kavice

  3. #153
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    da, pa ti se samo spusiš i eto te na šetnici
    jedva čekam opet

  4. #154
    Asila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    103

    Početno

    a cuj ti nju
    pa predlozite neko drugo mjesto, al gdje necu dozivjet tri srcana udara od straha da mi auto ne pokupi malenu, i ja sam za

  5. #155
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    ma ne treba draga
    to se ja našalila na ono tvoje 'ja sam uvijek za kavice' :D
    meni je isto bitno da mogu s mirom šetati i piti kavicu, a ne se sklanjati stalno autima i razmišljati hoće li me koji skupiti

  6. #156
    Asila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    103

    Početno

    SPLIT - besplatni pregled autosjedalica za dva dana!!!

    Rodin besplatni pregled autosjedalica održat će se u Splitu, u subotu 9. travnja 2011 od 16 do 18 sati, uz stadion na Poljudu, između pečenjarnice „Muflon“ i lunaparka (jugozapadni ulaz).

    Tijekom pregleda roditelji će moći dobiti informacije, savjete i praktičnu pomoć u vezi sa ispravnim korištenjem autosjedalice.

    Pozvani su svi roditelji i budući roditelji. Roditelje koji planiraju doći molimo da ponesu upute proizvođača sjedalice, ako ih imaju, te da dovedu i svoje dijete.


    Vidimo se tamo!!!

  7. #157
    Asimon avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    378

    Početno

    Radionica o odgovornom roditeljstvu: Dubrovnik - 27.4.11.
    Povodom Međunarodnog dana odgoja bez batina koji se obilježava 30. travnja udruga Roda će diljem Hrvatske organizirati radionice o odgovornom roditeljstvu.

    Radionica u Dubrovniku održat će se u srijedu, 27. travnja 2011. godine, u 18 sati, u prostorijama Obiteljskog centra, Vukovarska 2 (zgrada FINE, 3. kat) u Dubrovniku

    Radionica, koja je dio projekta Odgovorno roditeljstvo, je besplatna.
    Zbog ograničenog broja polaznika najave su obavezne, stoga vas molimo da svoj dolazak svakako prijavite na 095 90 26 179

    Veselimo se zajedničkom druženju!
    Posljednje uređivanje od Asimon : 22.04.2011. at 09:52

  8. #158
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno


  9. #159
    Asila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    103

    Početno

    svi koji imaju facebook, mozete se i tu prijaviti: https://www.facebook.com/event.php?eid=216394525039414

  10. #160
    Asimon avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    378

    Početno

    hop, hop, dođite!

  11. #161
    Asila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    103

    Početno

    ako se danas do kraja dana ne prijavi (na mob 0959026179) dovoljan broj sudionica, na zalost, morat cemo otkazati radionicu....

    tako da, ako ima zainteresiranih, a niste se prijavili, molim vas da posaljete bar sms na navedeni mobitel sa vasim imenom i prezimenom
    (obzirom da smo u zgradi Fine poslije njihovog radnog vremena, zastitari provjeravaju tko sve ulazi u zgradu-tako da im moramo prethodno dostaviti popis sudionica...)

  12. #162
    Asimon avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    378

    Početno

    Na žalost, radionica se definitivno otkazuje.

  13. #163
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Bas steta...
    Kako to da je Dubrovnik nezainteresiran... Bice da je jugo puhalo ...

  14. #164
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Radionica o odgovornom roditeljstvu u Zadru održat će se u subotu, 28. svibnja 2011. godine, s početkom u 11 sati, u prostorijama Gradske knjižnice Zadar.
    Udruga Roda već niz godina organizira radionicu o odgovornom roditeljstvu kako bi roditeljima pružila potporu u nenasilnom odgoju djece. Radionica, koja je dio projekta Odgovornog roditeljstva (http://www.roda.hr/_upload/dokumenti...izd_portal.pdf), je besplatna, a predviđeno trajanje je 120 minuta.

    Zbog ograničenog broja polaznika najave su obavezne! Stoga vas molim da svoj dolazak svakako najavite na mob. 098 9650 860.

    Veselimo se zajedničkom druženju!

  15. #165
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Besplatno savjetovanje o dojenju i platnenim pelenama u Splitu u sklopu 14. Dana volonterskog rada

    Udruga RODA, već tradicionalno u sklopu 14. Dana volonterskog rada, imat će informativno-prodajni štand, i to u subotu, 21. svibnja, u parku J. J. Strossmayera "Đardin", od 10 do 13 h.

    Za vas smo pripremili besplatne edukativne brošure i neke od Rodinih proizvoda po povoljnim cijenama.

    Od naših ćete volonterki, u razdoblju od 10 do 12 h, moći dobiti besplatan koristan savjet o dojenju i platnenim pelenama.

    Rado vas očekujemo!

  16. #166
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Rodina radionica o platnenim pelenama u Pagu

    U četvrtak, 26. svibnja 2011.g. s početkom u 18:00 sati, u Domu kulture, Golija bb, u Pagu održat će se radionica o platnenim pelenama.
    Svi zainteresirani za korištenje platnenih pelena moći će iz prve ruke čuti informacije o njihovim prednostima, tips & tricks kako ih koristiti i održavati, te pogledati i opipati primjerke Rodina branda - platnene pelene "Rodina pusa".
    Zbog ograničenog broja polaznika molimo vas da svoj dolazak najavite na broj telefona 091 503 27 74
    Predviđeno trajanje radionice je 90 min. Veselimo se zajedničkom druženju!
    Sve naše proizvode možete kupiti u webshopu www.roda.hr/webshop
    Posljednje uređivanje od mitovski : 20.05.2011. at 12:55

  17. #167
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Citiraj bebelina prvotno napisa Vidi poruku
    Radionica o odgovornom roditeljstvu u Zadru održat će se u subotu, 28. svibnja 2011. godine, s početkom u 11 sati, u prostorijama Gradske knjižnice Zadar.
    Udruga Roda već niz godina organizira radionicu o odgovornom roditeljstvu kako bi roditeljima pružila potporu u nenasilnom odgoju djece. Radionica, koja je dio projekta Odgovornog roditeljstva (http://www.roda.hr/_upload/dokumenti...izd_portal.pdf), je besplatna, a predviđeno trajanje je 120 minuta.

    Zbog ograničenog broja polaznika najave su obavezne! Stoga vas molim da svoj dolazak svakako najavite na mob. 098 9650 860.

    Veselimo se zajedničkom druženju!
    Nebi bilo baš preporučljivo voditi dijete, ha!??

  18. #168
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    kako zelis , ali mislim da nema rodinih radionica ( mozda trudnicke) na kojima nema djece tako da nije bed.

  19. #169
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Lotta prvotno napisa Vidi poruku
    Nebi bilo baš preporučljivo voditi dijete, ha!??
    ja bih rekla da je ipak puno bolje da, ako ikako možeš, dođeš bez djeteta (pogotovo ako je dijete dovoljno veliko da kuži neke stvari...moglo bi ti biti kontraproduktivno LOL). Ako se radi o bebi, onda nema frke

  20. #170
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    ja bih rekla da je ipak puno bolje da, ako ikako možeš, dođeš bez djeteta (pogotovo ako je dijete dovoljno veliko da kuži neke stvari...moglo bi ti biti kontraproduktivno LOL). Ako se radi o bebi, onda nema frke
    7 mj. !?

  21. #171
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Lotta prvotno napisa Vidi poruku
    7 mj. !?
    savršeno
    može, prodano

    brzo se prijavi ako još nisi, da ne ostaneš bez mjesta

  22. #172
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ja ću samo pohvaliti bebelinu i lollipop na današnjoj održanoj radionici o pp u Pagu. Cure su bile fenomenalne! Svaka čast!
    Ja bih vam došla na svaku radionicu, ako me pustite. Bilo je zanimljivo, poučno i jakoooo ugodno druženje.

  23. #173
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    savršeno
    može, prodano

    brzo se prijavi ako još nisi, da ne ostaneš bez mjesta
    Ooo, jesam, jesam, još prvi dan!!

  24. #174
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    ja bih rekla da je ipak puno bolje da, ako ikako možeš, dođeš bez djeteta (pogotovo ako je dijete dovoljno veliko da kuži neke stvari...moglo bi ti biti kontraproduktivno LOL). Ako se radi o bebi, onda nema frke
    ne rastjeruj mi ljude Bolje da dode s djetetom nego da uopce ne dode jer ja prva nista ne bi uspila da moram dijete doma ostavljat.

  25. #175
    Asimon avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    378

    Početno

    U petak, 3. lipnja 2011. s početkom u 17 sati, u prostorijama Obiteljskoga centra, Vukovarska 2 (zgrada FINE, 3. kat) u Dubrovniku, održat će se radionica o platnenim pelenama.

    Svi zainteresirani za korištenje platnenih pelena moći će iz prve ruke čuti informacije o njihovim prednostima, tips & tricks kako ih koristiti i održavati, te pogledati i opipati primjerke Rodina branda - platnene pelene "Rodina pusa".

    Veselimo se zajedničkom druženju!

    Zbog ograničenog broja polaznika molimo vas da svoj dolazak najavite na broj telefona 091 517 66 35

  26. #176
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Udruga RODA organizira besplatno pregledavanje autosjedalica u Zadru koje će obaviti Rodine savjetnice za autosjedalice.

    Pregled će se održati u subotu 9. srpnja 2011. od 10 do 12 sati, na parkiralištu ispred Mercatora .

    Ako je moguće, molimo donesite sa sobom upute proizvođača sjedalice te dovedite i vaše dijete.

    Veselimo se zajedničkom druženju!!!!

  27. #177
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno


  28. #178
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    hop

  29. #179
    Lupe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    u oblacima
    Postovi
    281

    Početno

    Rode dalmatinke očito još odrađuju sezonu hehhe
    Imam pitanje, dal imam ikakvih naznaka da će tokom jeseni i zime bit kakvih radionica u Zadru?Baš me zanima......
    I jel u Zadru postoji podružnica?

  30. #180
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Lupe prvotno napisa Vidi poruku
    Rode dalmatinke očito još odrađuju sezonu hehhe
    Imam pitanje, dal imam ikakvih naznaka da će tokom jeseni i zime bit kakvih radionica u Zadru?Baš me zanima......
    I jel u Zadru postoji podružnica?
    postoji podružnica
    nije baš prevelika, ali ima je!
    javi se bebelini na pp, ona će te u sve uputiti. možeš je i žicati da nešto organizira

  31. #181
    Lupe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    u oblacima
    Postovi
    281

    Početno

    A mogla bih baš.....
    baš sam sad sminila kad je bilo ono predavanje o odgovornom roditeljstvu koje sam snimala da bi išla...taman prije nego ostala trudna ... hehhehe

  32. #182
    Asila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    103

    Početno

    Rodina radionica o platnenim pelenama u Dubrovniku

    U četvrtak 8. rujna 2011. s početkom u 18 sati, u prostorijama Obiteljskoga centra, Vukovarska 2 (zgrada FINE, 2. kat), u Dubrovniku, održat će se radionica o platnenim pelenama.

    Svi zainteresirani za korištenje platnenih pelena moći će iz prve ruke čuti informacije o njihovim prednostima, tips & tricks kako ih koristiti i održavati, te pogledati i opipati primjerke Rodina branda - platnene pelene "Rodina pusa".

    Veselimo se zajedničkom druženju!
    Zbog ograničenog broja polaznica/ka molimo vas da svoj dolazak najavite na broj telefona 099 31 77 086.
    Više informacija na našim Facebook stranicama RODA DUBROVNIK.

  33. #183
    Asila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    103

    Početno

    Zene, jeste li vidjele ovo?
    http://forum.roda.hr/threads/68204-O...011.-DUBROVNIK

    Tjedan dana raznih zanimljivih radionica u Dubrovniku, Zupi i Cavtatu.... A uskoro ide i popis radionica u Splitu...

  34. #184
    Asila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    103

    Početno

    Evo datalja i ovdje:


    Program obilježavanja Dana prava djeteta u Dubrovačko-neretvanskoj županiji



    3. listopada 2011., ponedjeljak u 17, 30 sati - Radionica za roditelje "Platnene pelene"
    - radionica za trudnice i roditelje djece u pelenama
    Voditeljice - Alisa Aliti Vlašić i Suzana Vukas Džaić
    Lokacija - Dubrovnik, Branitelja Dubrovnika 15 (prostorije Razvojne
    agencije Grada Dubrovnika)

    4. listopada 2011., utorak u 17, 30 sati - Tribina za roditelje "Roditeljstvo kao izazov"
    - radionica za roditelje djece 7. i 8. razreda
    Voditelj - Marko Grgurević, dipl.socijalni radnik
    Lokacija - Dubrovnik, Branitelja Dubrovnika 15 (prostorije Razvojne
    agencije Grada Dubrovnika)

    5. listopada 2011., srijeda u 17, 30 sati - Radionica za roditelje "Pravo djece na roditelje"
    - radionica za roditelje djece osnovnoškolske dobi
    Voditeljica - Martina Jerinić Njirić, prof.
    Lokacija - Dubrovnik, Branitelja Dubrovnika 15 (prostorije Razvojne
    agencije Grada Dubrovnika)

    6. listopada 2011., četvrtak u 17, 30 sati - Radionica za roditelje "Odgovorno roditeljstvo"
    - radionica za roditelje djece predškolske i osnovnoškolske dobi
    Voditeljica - Anita Milanović Lambeta, prof. psihologije i Alisa Aliti
    Vlašić
    Lokacija - Dubrovnik, Branitelja Dubrovnika 15 (prostorije Razvojne
    agencije Grada Dubrovnika)

    7. listopada 2011., petak u 17, 00 sati - Likovna radionica za djecu
    - radionica za djecu osnovnoškolske dobi
    Voditeljica - Maja Kovačević, akademska slikarica
    Lokacija - Cavtat, plaža hotela Croatia

    7. listopada 2011., petak u 16, 00 sati - Ritmička radionica za djecu
    - radionica za djecu Dječjeg vrtića "Župa dubrovačka"
    Voditeljica - Paulina Kovačević, mag.umjetnosti, dirigentica
    Lokacija - Dječji vrtić "Župa dubrovačka"


    8. listopada 2011., subota od 16, 00 do 18, 00 sati - Pregled autosjedalica
    - besplatni pregled autosjedalica
    Voditeljice - Zrinka Radunić, Suzana Vukas Džaić i Paulina Kovačević
    Lokacija - parking ispred recepcije hotela Belveder

    O programu:


    Radionica za roditelje "Platnene pelene"
    Svi zainteresirani za korištenje platnenih pelena moći će iz prve ruke čuti informacije o njihovim prednostima, tips & tricks kako ih koristiti i održavati, te pogledati i opipati primjerke Rodina branda - platnene pelene "Rodina pusa".
    Voditeljice radionice: Alisa Aliti Vlašić i Suzana Vukas Džaić
    Predviđeno trajanje: 60 minuta

    Tribina za roditelje "Roditeljstvo kao izazov"
    Cilj predavanja/tribine je razviti diskusiju i skrenuti pažnju na važnost roditeljske uloge u odgoju djece u odnosu na druge pomagače u odgoju djece (tete u vrtićima, učitelje, socijalne radnike, psihologe, socijalne pedagoge i dr.). Cilj je, također, upoznati roditelje s njihovim pravima i obavezama u odnosu na rizike s kojima se dijete susreće ulazeći u razvojnu fazu puberteta te na kraju prihvatiti da je zdrav razvoj djeteta jedino i stvarno roditeljska odgovornost.
    Voditelj tribine: Marko Grgurević, dipl. socijalni radnik
    Predviđeno trajanje: 90 minuta

    Radionica za roditelje " Pravo djece na roditelje"
    Cilj ove radionice je pomoći roditeljima da osvjeste kojim stilom roditeljstva odgajaju svoje dijete i hoće li svojim ponašanjem i postupcima odgojiti odgovornu, zrelu i emocionalno stabilnu osobu. Također će se pomoći roditeljima da prepoznaju eventualne greške u svom odgoju i shvate smisao promjene vlastitog ponašanja
    Voditeljice radionice: Prof. Martina Jerinić Njirić
    Predviđeno trajanje: 90 minuta

    Radionica za roditelje "Odgovorno roditeljstvo"
    Interaktivna radionica koja ima za cilj ukazati roditeljima na važnost i način pozitivnog vođenja djeteta, te primjerenim alternativama fizičkog kažnjavanja. U teorijskom dijelu dotiče se četiri stupa roditeljstva u najboljem interesu djeteta, te važnosti komuniciranja putem „ja-poruka“.
    U interaktivnom dijelu, koji ujedno zauzima veći dio predviđenog vremena roditelji iznose vlastita iskustva, nedoumice, strahove, traže odgovore na pitanja, te zajedno s ostalim roditeljima dolaze do novih spoznaja o drugačijem pristupu i pogledu na određeni problem, dobivaju podršku, savjet, i ono najvažnije podršku i vjeru u same sebe i u vlastitu procjenu.
    Radionicu provode educirani voditelji, koji se u grupi ne nameću kao autoritet, već su prvenstveno roditelji koji nenametljivo vode i usmjeravaju diskusiju koja je svaki puta iznova zanimljiva, drugačija, posebna i vrijedna.
    Voditelj radionice: Anita Milanović Lambeta, prof. psihologije i Alisa Aliti Vlašić
    Predviđeno trajanje: 90 minuta

    Ritmička radionica za djecu
    Ritmika, kao metoda odgoja djece - Emil Jaques-Dalcroze je stvorio cijeli sistem glazbenog odgoja za najmlađu djecu.
    Cilj ove radionice je razviti glazbenu osjetljivost u djeteta, stvaranje osjećaja reda i balansa nakon razbuđenih motoričkih mogućnosti, te razvoj mašte u djeteta. Ritmika se izvodi pokazivanjem glazbenog toka pokretom tijela. To nije samo metoda za glazbeni razvoj, već ima i svestrane ciljeve za odgoj kao što je formiranje koncentracije kod djeteta koje čeka na glazbene naredbe, formiranje spremnosti i brzinu reakcija, razvijanje mišićno-motoričkog sustava i vježbanje kako ga kontrolirati.
    Voditeljica radionice: Paulina Kovačević, mag.umjetnosti, dirigentica
    Predviđeno trajanje: 45 - 60 minuta

    Besplatni pregled autosjedalica
    Prema Zakonu o sigurnosti prometa na cestama koji je stupio na snagu 17. lipnja 2008., djeca mlađa od pet godina moraju biti vezana u autosjedalici, a djeca mlađa od dvanaest godina moraju biti vezana pojasom vozila uz pomoć posebnog postolja. Nažalost, statistike pokazuju da se velika većina autosjedalica neispravno koristi pa stoga ne pružaju djetetu optimalnu sigurnost u vožnji. Cilj pregleda autosjedilica je provjeriti je li autosjedalica vašega djeteta ispravno postavljena. Pregled autosjedalica obavit će Rodine savjetnice za autosjedalice.
    Voditeljice: Zrinka Radunić, Suzana Vukas Džaić i Paulina Kovačević
    Predviđeno trajanje: 120 minuta

  35. #185
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Obilježavanje Dana prava djeteta u Splitu

    Udruga RODA u suradnji sa Gradskom knjižnicom "Marko Marulić" povodom Dana prava djeteta organizira dva BESPLATNA događaja i to:

    1. četvrtak, 6. 10. 2011. "Ljekovitost waldorfske pedagogije" (predavanje)
    2. petak, 7. 10. 2011. "Odgovorno roditeljstvo" (radionica)

    SVI STE POZVANI!!!


    Vidimo se!!

  36. #186
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    A gdje mi je nestao sat??

    Oba predavanja pocinju u 17:00 sati!

  37. #187
    Asila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    103

  38. #188

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    za Split mi link ne radi

  39. #189

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    našla (nadam se da će i tu biti obavijesti o besp. pregledu autosjedalica za Split) nikako da ulovim

  40. #190
    Asila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    103

    Početno

    bit ce sigurno! redovito stavljamo informacije o odrzavanju svih lokalnih radionica na fb stranicama...

  41. #191
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Udruga Roda – Roditelji u akciji i Gradska knjižnica Marko Marulić u ponedjeljak 30. siječnja 2012. u 18 sati u velikoj dvorani središnje knjižnice u Splitu, Ulica slobode 2, organiziraju predavanje profesorice psihologije Jasne Belamarić pod nazivom

    Plavo i roza – rodni stereotipi u odgoju djece.

    Psihologinja Jasna Belamarić članica je Sekcije za psihologiju seksualnosti i roda Hrvatskog psihološkog društva i članica udruge RODA – Roditelji u akciji.

    Na predavanju „Plavo i roza – rodni stereotipi u odgoju djece“ možete saznati kako su rodne uloge duboko ukorijenjene u društvu. Unatoč promjenama koje su se odigrale proteklih desetljeća i dalje postoje nepisana pravila prihvatljivog ponašanja za žene i muškarce, što djevojčice i dječaci uče od najranije dobi.

    Rodni stereotipi oblikuju naše ponašanje prema djeci različitog spola tako da ih, svjesno ili nesvjesno, usmjeravamo ka konformiranju s postojećim normama. Implicitne i eksplicitne poruke koje primaju mogu imati dalekosežan utjecaj na njihov razvoj. Kao roditelji, a i kao stručnjaci/stručnjakinje, često djevojčicama i dječacima pristupamo na različite načine – čak i kad smo uvjereni da to ne činimo, pa i onda kad to nipošto ne želimo činiti.

    Usvajanje obrazaca kulture u djetinjstvu odvija se na brojne načine – dječje knjige i slikovnice, igračke i crtići moćno su sredstvo održavanja postojećih stereotipa. Iako knjige imaju vrlo važnu ulogu u dječjem razvoju, mnoge od njih kriju nevidljive zamke koje pridonose usvajanju rodnih uloga. Na predavanju će se prikazati svjetska i domaća istraživanja rodnih stereotipa u dječjoj literaturi, pokazati kako izgledaju igračke namijenjene različitim spolovima te kakve poruke šalju djeci – muškarcima i ženama u nastajanju.

    Razgovarat će se o svakodnevnim razlikama u pristupu roditelja kćerima i sinovima te pokušati prepoznati brojni suptilni načini na koje se, ranim usvajanjem u djetinjstvu, rodne uloge nastavljaju reproducirati u društvu.
    Nadamo se da nam možete pomoći u objavi ovog događanja i na taj način omogućiti roditeljima, odgajateljima i svima koji rade s djecom bolje snalaženje u društvu predrasuda, izražene seksualnosti, banalnosti i površnosti.

    Veselimo se Vašem dolasku!

  42. #192
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    More , lajkam i stizeeem

  43. #193
    darva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    385

    Početno

    Zanimljivo. Ja cu prenijeti nasoj teti u vrticu.

  44. #194
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    U petak, 11. svibnja, od 18 do 20 sati, na poligonu Autoškole "Formula L" – Babin kuk u Dubrovniku Udruga RODA organizira besplatan pregled autosjedalica.

    Ukoliko je to moguće, molimo da donesete sa sobom upute proizvođača sjedalice te da dovedete i vaše dijete.

    Statistike pokazuju da je velika većina autosjedalica neispravno postavljena u vozilu pa stoga ne pružaju djetetu optimalnu sigurnost u vožnji. Ukoliko želite provjeriti je li autosjedalica vašeg djeteta ispravno postavljena, RODA će vam pomoći u petak, 11.05. u Dubrovniku.

    Roditelji, na vama je odgovornost!
    Posljednje uređivanje od puntica : 08.05.2012. at 08:59

  45. #195

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    a Split opet ništa, šmrc, šmrc!!!

  46. #196
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    Bit ce i Split ovaj vikend, samo nek usaglasimo termin i mjesto.

  47. #197

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    o neeeeeee, pa znala sam da će mi se to dogodit,
    jel misliš baš ovaj od 11.-13.? - imam pričest u nedjelju, ali me nema cijeli vikend (pričest nije u St)

    pa poludit ću
    Posljednje uređivanje od Blekonja : 07.05.2012. at 23:55

  48. #198
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    SPLIT - besplatni pregled autosjedalica!!!
    nedjelja, 13. svibnja 2012. od 17 do 19 sati, na parkiralištu pored Poljuda (uz pečenjarnicu "Muflon")


    Autosjedalice smanjuju rizik pogibije djeteta u sudaru za do 70%, a rizik ozbiljne ozljede za do više od 90% - no samo ako se pravilno koriste.

    Rodini savjetnici za autosjedalice provjeriti će je li vaša autosjedalica pravilno postavljena i vaše dijete pravilno vezano u nju. Svega 10%-20% autosjedalica u Hrvatskoj se pravilno koristi!

    Molimo vozače koji dolaze na pregled da, ako je to moguće, sa sobom donesu upute proizvođača sjedalice te da svakako dovedu i svoje dijete.

  49. #199
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    ZADAR - besplatni pregled autosjedalica

    Pregled će se održati u subotu, 19.05.2012. u Zadru od 9,30 do 12 sati, na parkiralištu Gradske knjižnice Zadar u ulici Stjepana Radića 11b.

    Ukoliko je to moguće, molimo da donesete sa sobom upute proizvođača sjedalice te da dovedete i vaše dijete. Kako bi izbjegli gužvu i nepotrebno čekanje , molimo vas prijavite se na mob : 098 965 08 60 , iako primit ćemo i neprijavljene koji budu u prolazu.

    Statistike pokazuju da je velika većina autosjedalica neispravno postavljena u vozilu pa stoga ne pružaju djetetu optimalnu sigurnost u vožnji. Ukoliko želite provjeriti je li autosjedalica vašeg djeteta ispravno postavljena, RODA će vam pomoći.


    Roditelji, na vama je odgovornost!

    Vidimo se!!

  50. #200

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    29

    Početno

    Poštovani
    hoce li biti uskoro koja Mala škola dojenja u Zadru? Ili možda znate gdje bih možda mogla otici po koji savjet sa mojom bebicom u Zadar?

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •