Pokazuje rezultate 1 do 42 od 42

Tema: I tako...počelo je polako....

  1. #1
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno I tako...počelo je polako....

    Bili danas na razgovoru u školi, na procjeni sposobnosti djeteta za upis u prvi razred.
    Sve u svemu nije bilo tako loše, ali ipak imam neka pitanja.
    Defektologica je rekla da je mom sineku grafomotorika dosta loša i da neka to vježbamo. Ok, vježbat ćemo. Kako je kod vaših mališana?
    Ovaj drugi test, nemam pojma kako se točno zove, jer mi je sve izreferirano nekako nabrzaka na hodniku, uglavnom vezano za slova je sve ok.
    Sad mi je spomenula da joj se čini da ima problema s izgovorom slova R, što nikada nije bio problem i nkada nam nitko nije ništa za to rekao niti smo hodali na kakve vježbe. Uglavnom, on od kada ima te nove isturene jedinice malo fuflja...Kad se trudi lijepo priča, kad se zaboravi fuflja.
    Sebe je nacrtao nikad lošije, a lijepo crta kad se potrudi.
    Pažnja..uf, uf...Ali to znam i sama, ali baš je zvvvvvvrrrrrk!

    Malo su mi digli živac odgovaranjem od boravka, kao da je to nešto što ja želim, a ne puka potreba...
    Kako je to sve prošlo kod vas?

    Čak mi se činilo da bi odgodila upis, ali kao...ma bit će to ok..
    Da se brinem ili...?

  2. #2
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Moj slučaj s prvim prvašićem je doduše bio davno u odnosu na ovo ali: isto su me odgovarali od boravka i proglašavali ga skoro pa mučilištem za djecu, kao mogao bi se lijepo doma igrat na zraku, a ovako mora biti u školi (a skim bude on doma i na zraku?! pa mi radimo na drugom kraju grada oboje?!), grafomotoriku su mu isto popljuvali, a i pažnju... Uglavnom, bez veze su mi digli živac, kao i tebi sada...

  3. #3
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Kao rekla je da joj je pravo djetinje i iskreno odgovorio na pitanje da li bi radije u školu ili se doma igrao...
    Ali vidjela sam mu na faci da mu se škola svidjela na prvu. Pogotovo ribice u njenoj sobi!
    Posljednje uređivanje od ana.m : 31.03.2011. at 21:51

  4. #4
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Eh, upisali smo njemački kao jezik koji želimo učiti od prvog razreda. Smatram to ipak boljom odlukom, nadam se da nisam pogriješila...

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, upisali smo njemački kao jezik koji želimo učiti od prvog razreda. Smatram to ipak boljom odlukom, nadam se da nisam pogriješila...
    Nipošto nisi pogriješila. Moji dečki oba uče njemački od prvog razreda. Stariji (sada četvrtaš) zna više od mene. Sad je počeo i s engleskim kao drugim jezikom i ide odlično, iako mu je u prvom razredu bilo teško (ne njemački nego sve skupa). S druge strane, susjed (koji je počeo s engleskim) ima dosta problema s njemačkim kao drugim jezikom.

    Bila sam danas starijem sinu na informacijama - u 2. polugodištu ni jedna ocjena nije manja od petice... A isto su mi rekli svašta za motoriku (s razlogom, zbog toga je moj sin imao individualizaciju, kao i zbog smetnji pažnje) ali dobra učiteljica i dobro okruženje učinili su svoje - odlično se snalazi, savjestan je i nikada nije bilo problema. Zbog motorike ima ružan rukopis (i vjerujem da će to ostati tako), upravo se spremam ponoviti kompletnu dijagnostiku da vidim hoće li mu produljiti individualizaciju ili ne. Prerasla sam zabrinutost oko toga - dijete je dobro, u školi je zadovoljan, a u papirima piše da moramo donijeti nove nalaze prije upisa u 5. razred (ovog ljeta) pa ćemo to i napraviti. Što god na tim papirima pisalo, ne brinem se.

    Inače, jako jaaaako puno ovisi o tome kakva je učiteljica i razredno okruženje. Moj mlađi (koji nema nikakvih smetnji) ima lošije rezultate od starijega jer je u jednom nemirnom razredu punom smetala i razuzdane djece koje ne krote ni roditelji ni učiteljica (koja to jedina i može činiti u razredu) pa se za njega više brinem nego za starijeg mu brata. Ne možeš znati kako će biti dok žrvanj ne počne, a tada je kasno za promjene... Neke stvari NE možeš znati unaprijed. Nema veze... Najbitnije je da je djetetu u razredu dobro, da se ondje ugodno osjeća, da mu škola nije tlaka i s vremenom će ipak savladati gradivo. Adaptacija rijetko kada završi prije Božića. Javi kako će tada biti... Sve prije toga je preuranjeno. Sretno!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Poremećena pažnja u 99 % slučajeva za sobom povlači slabu grafomotoriku .
    Ne znam zašto je tako , ali i moj sin ima obje dijagnoze.
    On je sada drugi razred , nekako se naučiš nositi s tim , nema tu lijeka.
    Najčešći problem je hrvatski , jer tu treba pamtiti ono što učiteljica diktira , paziti na brzinu i uredan rukopis i još na pravopis.
    To je nemoguća misija, pa smo mi odustali od inzistiranja na lijepom rukopisu , bitno je da piše od crte do crte.
    On je odahnuo , to mu je bilo baš mučenje.
    Rukopis ionako ne utječe na školski uspjeh.
    Javi se Peterlin , ona ima više iskustva i znanja od mene .
    edit: pterlin se već javila
    Posljednje uređivanje od dalmatinka : 31.03.2011. at 22:12

  7. #7
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Bili danas na razgovoru u školi, na procjeni sposobnosti djeteta za upis u prvi razred.
    Sve u svemu nije bilo tako loše, ali ipak imam neka pitanja.
    nas ovo očito tek čeka.
    nama od sutra pa do 20.-og počinju predupisi, pa će nas onda pozvat na testiranje i tek onda upis.
    šta se tiče pažnje kod moje L. - tu će bit problema. već ih vidim.
    grafomotorika joj je tako tako. makar se meni tako čini jer nema krasopis ustvari, neću ništa govorit unaprijed. neka to procijene stručnjaci. ali šta rekli da rekli ne vjerujem kako ću baš razbijat glavom zid u vezi toga saznjanja. ne mogu baš svi lijepo pisat.

    ja ću svoju dat u cjelodnevni boravak jer mi je nema tko čuvat. i tu se moram dobro potrudit da mi je prime. iskreno se nadam da neće biti prevelika navala s obzirom na recesiju i cijenu boravka.

  8. #8
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    hm, mi bili na upisu za skolu, tj razgovoru prosli tjedan, i sad kad citam vas, mene niko ziv nije pitao za boravak i jezik????
    Pa bas cu ih zvat ponovo....
    A sto se tice motorike, moj Jakov je donedavno pisao i crtao ne lijevom nogom neg jos i gore, puuno se popravilo otkad ide u Suvag logopedu, al cini mi se da bi ionako doslo na svoje kad bi jednom upao u sustav skole..

  9. #9
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    i ja mislim da je dobro što si izabrala njemački kao prvi jezik.

    nama je isto taj prvi razgovor bio svakakav, i odgovaranje od boravka, i nekakav program za naprednu djecu, bla... svašta su predlagali, ali ja se nisam dala. njemu je super tu di je i nije mi žao što smo ovako izabrali, avidim da nije ni njemu.

    a boravak može klincima biti i jedno divno pozitivno iskustvo , no to jaaako ovisi o učiteljici

  10. #10
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    i kod zare se spominjao poremećaj pažnje, loša grafomotorika i svi problemi koji bi se s tim mogli pojaviti, s tim da sam svega toga bila svjesna odavno prije testiranja. i odlučila sam pričekati početak škole pa da vidimo kako će to izgledati.
    i početak jest bio malo "grublji" kak bi se reklo, kad je počela pisati po bilježnicama, meni se plakalo od jada kako je to izgledalo, nije mogla mirno sjediti, stalno je hodala, pjevala, gledala kroz prozor...

    ali je dobila fantastičnu učiteljicu stvarno fantastičnu!
    i evo, sad 7 mjeseci kasnije, imam pravu malu odlikašicu koja lijepo čita, (uglavnom )uredno i lijepo piše, kad vidim kako uredno i sitno ispisuje one kvadratiće u matematici ne mogu vjerovati da je to isto dijete od prije pola godine.
    i ide u boravak.

    tako da ne mora da će biti velikih problema u školi

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Da možemo birati, i ja bih sugerirala njemački jezik kao prvi. Ali u našoj budućoj školi nema biranja - svi uče engleski od 1., njemački od 4. razreda.

    Na razgovor u školu idemo sljedeći tjedan, pa javim dojmove.

  12. #12
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Joj, ja sam noćas sanjala sve te škole...
    Lakše mi je kad vas čitam, ali polao premišljam tj. puno premišljam da predamo molbu u drugu školu...Ali nisu ovo gore razlozi najvećim dijelom

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    mojem su koncentracija i memorija jača strana i to me nekako tješi
    u stanju je sat-dva radit na jednoj stvari
    al grafomotorika - hm, po mojem mišljenju baš i nije nešto
    al biće da sam ja nadobudna majka jer nam je teta psihologica na testiranju rekla da nema mjesta brizi, da ne moraju svi imat lijepi rukopis i da će sve sjest na svoje
    uglavnom, jako ugodno iskustvo na testiranju u školi

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Koledžicom iz Dugava na Zapad
    Postovi
    415

    Početno

    Mene je više brinuo pregled kod lječnika nego školsko testiranje.
    Zašto!?!
    Primjer iz obitelji moj brat.
    Dijagnoza: ako završi osnovnu super i još neka trogodišnji zanat na kojnju ste mama!
    Izrazito hiperaktivan kao dijete (miran jedino u blizini konja), loša koncentracija, loša grafomotorika.
    Preselili se u novi kvart u njegovom drugom razredu i uz fantastičnu učiteljicu on je doslovno procvao.
    Danas čovjek sa najružnijim rukopisom kojeg sam vidjela ali završena dva faksa i titulom doktora i još uvijek se smiruje uz konje valjda ih zato i ima pet.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    ajde, ajde valjda su se i (školski) medicinari u međuvremenu opametili pa ne daju više takve prognoze..

  16. #16
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, ja sam noćas sanjala sve te škole...
    Lakše mi je kad vas čitam, ali polao premišljam tj. puno premišljam da predamo molbu u drugu školu...Ali nisu ovo gore razlozi najvećim dijelom

    ana pa zar se razgovor sa psihologom ne radi u skoli u koju "pripadas" po mjestu stanovanja? a onda se upisujes gdje zelis, ako imaju mjesta?
    kako mislis ponovo ici na testiranje u drugu skolu?

  17. #17
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Mi smo sve obavili i cura je dobila same pohvale, i od liječnika i od defektologice.

    U školi sam tražila boravak i engleski jezik, rekli su da može, jedino da trebamo donijeti potvrde o zaposlenju.

  18. #18
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    Citiraj hibiskus prvotno napisa Vidi poruku
    ana pa zar se razgovor sa psihologom ne radi u skoli u koju "pripadas" po mjestu stanovanja? a onda se upisujes gdje zelis, ako imaju mjesta?
    kako mislis ponovo ici na testiranje u drugu skolu?


    zanemari...
    citala sam nesto drugo pa krivo povezala...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Mi smo bili jučer.
    Bilo je sve skupa vrlo kratko, a što ga ima duže i ispitivati, sve je znao što ga je pitala, i crtanje, i pisanje, i vlastite podatke. Jedino me pedagogica zbunila komentarom na držanje olovke, kao, da nije baš kako treba, jer on drži olovku s tri prsta (oslonac na srednjem prstu), a navodno bi trebalo s dva (palcem i kažiprstom, a srednji prst je ispod)???
    Kad sam sama probala uhvatiti olovku, vidim da i ja držim na isti način kao i on, s tri prsta. I uopće ne mogu zamisliti da je držim drugačije, i nikad me nitko nije ispravljao po tom pitanju.
    Andreju je grafomotorika manje-više dobro razvijena s obzirom na dob, pa mi je sad malo bedasto ispravljati ga, mislim da ćemo pričekati da počne škola, pa onda vidjeti treba li nešto mijenjati u dosadašnjim navikama ili ne.

  20. #20
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    blago vam se svima!
    ja ću puknut dok mi dođemo na red, valjda smo zadnji, još nismo ni kod dr. bili

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    nama je ovo testiranje u školi bilo stvarno lagano i ugodno iskustvo, sam je rekao da mu je bilo lako, čak lakše nego kod psihologice u vrtiću
    ono oko čega je kod nas bila frka i panika jesu vađenje krvi (hoće iz vene ili iz prsta, pa svaki dan neko dodje u vrtić pa pokazuje di ga je bocnulo...ajme, danima prije me pilao sa tim) i dakako cijepljenje

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo bili jučer.
    Bilo je sve skupa vrlo kratko, a što ga ima duže i ispitivati, sve je znao što ga je pitala, i crtanje, i pisanje, i vlastite podatke. Jedino me pedagogica zbunila komentarom na držanje olovke, kao, da nije baš kako treba, jer on drži olovku s tri prsta (oslonac na srednjem prstu), a navodno bi trebalo s dva (palcem i kažiprstom, a srednji prst je ispod)???
    Kad sam sama probala uhvatiti olovku, vidim da i ja držim na isti način kao i on, s tri prsta. I uopće ne mogu zamisliti da je držim drugačije, i nikad me nitko nije ispravljao po tom pitanju.
    Andreju je grafomotorika manje-više dobro razvijena s obzirom na dob, pa mi je sad malo bedasto ispravljati ga, mislim da ćemo pričekati da počne škola, pa onda vidjeti treba li nešto mijenjati u dosadašnjim navikama ili ne.
    Dijete dobro drži olovku (pravilan troprsti hvat).

    Ja sam dugo držala olovku ovako sa srednjim prstom ispod. Rezultat: kurje oko na srednjem prstu! I danas mi je vidljivo, pa sam se potrudila učiti djecu pravilan hvat, koliko se dalo.

    Pedagogica drži olovku na krivi način. Uostalom, to je pitanje za logopeda i učitelja, a ne pedagoga.

    Evo vidi ovdje: http://www.drawyourworld.com/grip.html
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 07.04.2011. at 12:32

  23. #23
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Jel dijete samo s njima u školi? i koliko vremena to traje?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Dijete dobro drži olovku (pravilan troprsti hvat).

    Ja sam dugo držala olovku ovako sa srednjim prstom ispod. Rezultat: kurje oko na srednjem prstu! I danas mi je vidljivo, pa sam se potrudila učiti djecu pravilan hvat, koliko se dalo.

    Pedagogica drži olovku na krivi način. Uostalom, to je pitanje za logopeda i učitelja, a ne pedagoga.

    Evo vidi ovdje: http://www.drawyourworld.com/grip.html
    Znala sam da ćeš se javiti
    Tvoj post potvrđuje moje razmišljanje, dakle, zasad mu uopće neću skretati pažnju na tu olovku, ako učiteljica bude inzistirala, vidjet ćemo što i kako.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa Vidi poruku
    Jel dijete samo s njima u školi? i koliko vremena to traje?
    ne znam kako je slučaj kod drugih škola, ali kod nas je bio sam pola sata unutra, a ja sam za to vrijeme dobila formulare za ispunjati vani

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Kod nas je sve skupa trajalo kraće od 10 minuta, s tim da je on bio sam s pedagogicom možda 5 minuta.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Moje dijete je bilo lani , ali kod nas to traje oko 2 sata.
    U timu su pedagog , psiholog i defektolog.

  28. #28
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas je sve skupa trajalo kraće od 10 minuta, s tim da je on bio sam s pedagogicom možda 5 minuta.
    Samo toliko??

    Kod nas je stariji sin bio sam na razgovoru kod pedagoga barem nekih 20 min i još najmanje toliko kod (svoje) učiteljice , iako tada još nismo znali da će dospjeti u njen razred. Ja sam s učiteljicom još razgovarala za vrijeme dok je dijete bilo kod pedagoga.

    Mlađi sin je isto bio nekih 15-20 min kod pedagoga i neko kraće vrijeme kod učiteljice koja ga je testirala (također sam, nisam ulazila). Mislim da je procedura bila brže gotova jer je izostao dio priče koji je namijenjen roditeljima čije prvo dijete polazi u školu, a sve ostalo mi se činilo više-manje isto.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Samo toliko??
    Da, išlo je kao po tekućoj traci.
    Prije nas je bio jedan dječak koji se zadržao unutra bar 20 minuta, ali nakon nas je došlo još djece, i mislim da je pedagogica odlučila ubrzati cijelu stvar. Najviše vremena otišlo je na objašnjavanje koje sve dokumente moram donijeti na upis zbog novih cijena boravka

    Susret s učiteljicom - 0 bodova. Pedagogica tvrdi da su sve njihove učiteljice super i odlične. Nadam se da zna što govori.

    Inače, ovo o držanju olovke... konzultirala sam se s vrtićkom logopedicom i kaže da se kod njega radi o tako maloj nijansi u odnosu na "pravilan" hvat, da to nema ni smisla ispravljati. I da joj se javimo ukoliko u školi bude problema oko toga (a nadam se da neće).

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Da, išlo je kao po tekućoj traci.
    Prije nas je bio jedan dječak koji se zadržao unutra bar 20 minuta, ali nakon nas je došlo još djece, i mislim da je pedagogica odlučila ubrzati cijelu stvar. Najviše vremena otišlo je na objašnjavanje koje sve dokumente moram donijeti na upis zbog novih cijena boravka

    Susret s učiteljicom - 0 bodova. Pedagogica tvrdi da su sve njihove učiteljice super i odlične. Nadam se da zna što govori.

    Inače, ovo o držanju olovke... konzultirala sam se s vrtićkom logopedicom i kaže da se kod njega radi o tako maloj nijansi u odnosu na "pravilan" hvat, da to nema ni smisla ispravljati. I da joj se javimo ukoliko u školi bude problema oko toga (a nadam se da neće).
    Teško je to unaprijed znati, da li su učiteljice odlične ili ne... Uvjerih se da to puno više smeta nama nego djeci. Sve ovisi o tome kako ti padne grah...

    Puno, jako puno ovisi o sastavu razreda. Istina, učiteljica je tu glavna, ali dogodi se problematična generacija ili jedno-dvoje "teške" djece u razredu i kompletna dinamika grupe može biti opasno narušena. Ovo se dogodilo kod mog mlađeg sina. Učiteljica koju sam poznavala i cijenila od ranije ima dosta poteškoća držati par divljih pod kontrolom, a to je često na štetu većine djece koja nemaju mir i red za praćenje nastave. NITKO ne može unaprijed znati kako će se stvar razvijati. S druge strane, djeca se obično dobro snađu.

    Što se tiče druge djece - mom starijem je odlično došlo prijateljstvo s jednim izuzetno darovitim dječakom (uglavnom se drže skupa i čini mi se da se taj odnos baš lijepo razvija) iako su oba nekako nedruštveni i nisu pripadnici čopora.

    Držim fige da A. dobije odličnu učiteljicu i dobro društvo. Važno je jedno i drugo, ali kako će na kraju ispasti bit će teško procijeniti prije Božića, kad prođe adaptacija...

    Meni je najteže palo prepustiti svoju djecu vodstvu druge osobe, ali kad se sve zbroji i oduzme - ispalo je dobro. Uvijek može i bolje, ali ... u okvirima mogućnosti, ipak dobro. Mlađega i danas u 3. razredu debelo provjeravam da se ne dogodi kakav propust u znanju (ulovila sam ga da ne zna oduzimati s prijelazom desetice, pa je bilo čupavo) jer to je gradivo za cijeli život.

  31. #31

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Baš sam se pitala kako se kod vas bira nastavnica. Naravno da možete birati ako je vidite. Ja sam bila nekidan na prijavi, tajnica mi je skoro u povjerenju šapnila imena, svi su divni, a po finoj nijansi između odličnih i jako dobrih ja sad biram. A raspitivanje o učiteljici tu po kvartuje baš bezveze, roditelje djece kojima je neka od nastavnica predavala ne poznajem, idem skroz na slijepo. A volila bih da znam što biram

  32. #32
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja nisam niti znala da se to može birati...Niti da mi netko da da biram, ne znam kaj bi im rekla kad nemam pojma tko je kakav.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Kod nas je jedan razred u generaciji
    pa sam oslobođena tereta biranja

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    kod nas se do sada prijavilo 160 prvašića za dnevni boravak...kupleraj...

  35. #35
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ja se sad ne sjećam točno,(iako je bilo prošle godine, al sam fakat takva)
    ali kod nas je to išlo kao po traci
    najprije cjepljenje i te generalije
    zatim u školi testić od 5 min i to je to...
    zato me čudi o ovome što npr. Peterlin priča
    i da, ja sam cijelo vrijeme bila prisutna.

  36. #36
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj makita prvotno napisa Vidi poruku
    Baš sam se pitala kako se kod vas bira nastavnica. Naravno da možete birati ako je vidite. Ja sam bila nekidan na prijavi, tajnica mi je skoro u povjerenju šapnila imena, svi su divni, a po finoj nijansi između odličnih i jako dobrih ja sad biram. A raspitivanje o učiteljici tu po kvartuje baš bezveze, roditelje djece kojima je neka od nastavnica predavala ne poznajem, idem skroz na slijepo. A volila bih da znam što biram
    makita, u koju školu se upisujete?

  37. #37

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Obavili smo danas upis, dosta dugo smo čekali na red, pa sam na kraju zaboravila pitati: kad uopće objavljuju popise razreda i popis udžbenika koje treba nabaviti? Prije ili poslije ljetnih praznika?

  38. #38
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Nama su odmah zakazali roditeljski sastanak 1.6. na kojem ćemo dobiti sve detalje (navodno).

  39. #39
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    čoksa, to je super. kod nas nema roditeljskog, sve ćemo sazanti tek prvi dan škole kad upoznamo učiteljicu. popis udžbenika će biti na stranicama škole.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Obavili smo danas upis, dosta dugo smo čekali na red, pa sam na kraju zaboravila pitati: kad uopće objavljuju popise razreda i popis udžbenika koje treba nabaviti? Prije ili poslije ljetnih praznika?
    i ja zaboravila pitati: kad objavljuju popis primljene djece i popis po razredima?

  41. #41
    anitak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    243

    Početno

    mi smo se jučer upisali u školu,a prekjučer smo imali sastanak sa pededagogicom škole ,gdje je rečeno da ćemo popis knjiga dobit prvi dan škole a i taj dan ćemo dobiti raspored djece po razredima.
    moram vam priznati da je meni to pomalo glupo ,npr .za te knjige pa kaj nisu mogli to u 6 mj.izdat taj popis pa da kroz ljeto to možemo kupit,nego sad ćemo svi nahrilit u 9 mj. i bit će opća navala ,čekanje u redovima itak.
    a i ovo za formiranje razreda mi je isto blesavo,da moramo čekat do prvog dana škole!!

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    13

    Početno

    ej Čokolada u koju školu se upisujete* i mi imao roditeljski 1.6.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •