Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Zaboravila podnijeti zahtjev za rodiljnu naknadu...

  1. #1
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno Zaboravila podnijeti zahtjev za rodiljnu naknadu...

    Jutros me zove kuma...čudno joj jer još nije dobila naknadu ovaj mjesec,sad je trebala preći na onih 2500kn i pita me jesam li trebala predat neki zahtjev??? I onda skužimo da je totalno zaboravila da je s 5 mj djetetova života trebala na hzzo predat zahtjev za roditeljsku naknadu !! A malena će sad 8 mj za tjedan dana!!! Mislim nije fulala par dana... Sad je sva u panici i očajna jel će uopće moći ostvarit pravo... Inače cijela muževa plaća im pokrije stambeni kredit tak da su ti njeni prihodi bili za troškove života. Rekla sam joj da odmah u pon zove hzzo i možda da izmisli neku priču zašto nije na vrijeme podnijela..ne znam.. Jel imao netko takav slučaj? Jel netko zna hoće li ipak moći dobiti novce ili ima neki vremenski rok u kojem se podnosi taj zahtjev ?

  2. #2
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    A kako je stvar prošla na poslu? Dobila je otkaz onda?

  3. #3
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ovako je bilo prije cca 3g....kad smo imali na poslu ovakav slučaj....ona neka podnese zahtjev što prije, a poslodavac joj mora napisati potvrdu da nije radila to vrijeme.

  4. #4
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    E to nam uopće nije palo na pamet !! Valjda je i njima tamo promaklo jer je nitko nije zvao s posla.. Ajme ne smijem joj to ni spomenuti, neće moć spavat do ponedeljka..

  5. #5
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Hvala mitovski, znaci ipak ima nade U pon će odmah na hzzo

  6. #6
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Mislim da nebi trebalo biti problema...samo je važna ta potvrda da se nije vratila na posao.

  7. #7
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Pa malo mi je podulji rok na koji je ona to zaboravila, kako to da joj fali samo jedna naknada?

  8. #8
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Ma muž je nosio te prve papire i valjda ih nije dobro razumio, a ona uopce nije znala da mora opet neki zahtjev. Malena je rođena 2.3. tak da je prvu naknadu dobila u 4.mj. Znaci u 9.mj je jos normalno dobila tu zadnju, a sad u desetom mj je trebala bit ta prva umanjena i tek sad kad nije ništa dobila joj je postalo sumnjivo...

  9. #9
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Ja sam isto zakasnila mjesec dana..nisam morala nositi nikakvu potvrdu sa posla, nije bilo nikavih problema..ne znam da li se od tada nekaj promijenilo

  10. #10
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Da, još jedan primjer bolne birokracije, kada u prvom mjesecu roditeljstva moraš kružiti uokolo radi prijava i potvrda. Mojima se dogodilo da su zakasnili doslovno dva dana sa prijavom za rodiljnu naknadu i nisu dobili za jedan mjesec 1600 kn. Kome to treba tako kažnjavati roditelje i djecu.

  11. #11
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Slažem se da je birokracija kruta; međutim neki rokovi ipak trebaju postojati i poštovati se, nisu baš bzvz postavljeni zar ne? Mogli bi onda tražiti i porodiljnu naknadu kad dijete npr. krene u školu...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •