Stranica 44 od 94 PrviPrvi ... 34424344454654 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,151 do 2,200 od 4691

Tema: Atopijski Dermatitis

  1. #2151

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    wana, Ivaa, mišljenja pedijatara i dermatologa se razlikuju, neki kažu mazati odmah, neki tek kad je stvarno gadno
    ja sam (po vlastitoj intuiciji i iskustvu, a i po savjetu provjerenog pedijatra) počela mazati odmah kad krene i stvarno je pomoglo da se ne razbukta
    s druge strane, to jest supresija i po mišljenju nekih, nije dobro da se ne ispolji prema van jer onda ide "unutra"...
    to je stvar procjene i (subjektivne) odluke...
    Posljednje uređivanje od Maya_78 : 01.02.2010. at 12:36

  2. #2152
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa Vidi poruku
    evo da javim da smo mi potpuno izbacili sve dokazane i nedokazane alergene i opet svako malo se javi svrbež i crvenilo posvuda (sada je najgore po trupu iako ni udovi i lice/vlasište nisu pošteđeni, kako kada), jedino "novo" što sam uvela jest zobeni napitak iz DM-a u kojem ima glutena i to mu je prvi dodir s glutenom.
    mislite da je možda od toga? inače jest alergičan na pš.brašno (u kojem ima glutena, ali alergija na g. nije posebno ispitana)...
    Hm... vezano za gluten i pšenično brašno. Nama je u Klaićevoj na testiranju iz krvi potvrđena alergija na gluten.
    Iz određenih razloga nakon par mjeseci rađen PRICK na Rebru kod dr. R. koji kaže da alergija na gluten ne postoji nego je to onda alergija na pšenično brašno (također potvrđena). Dakle ako je alergičan na pš. br. ja bih izbjegavala do daljnjega sve što ima glutena.
    Vjerojatno mu ipak gluten uzrokuje probleme, izbaci zobeno na par tjedana pa ćeš biti sigurna.

  3. #2153
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Cure, kako vam klinci reagiraju na vodu, kad ih kupate? Da li se zacrvene u dodiru sa vodom?
    Mom klincu bi se zacrvenila samo suha mjesta na koži i to bi prošlo u roku od pola sata nakon kupanja, ali u zadnjih par kupanja mu se skoro cijelo lice jako zacrveni, tako da sam se baš uplašila, zašto sad lice? Inače na licu ima samo jedan mali dio suh, ostalo je ok.
    Prođe kroz sat vremena.

  4. #2154
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Mojoj bude baš jarko crveno nakon kupanja, bez razlike da li u vodi ima ulja i kakvog, čak i kad voda malo odstoji da se ispari klor. A ona se obožava kupati...
    A crveno po licu bude samo zimi kad joj je i kože lica dodatno isušena.

  5. #2155
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj wana prvotno napisa Vidi poruku
    Pomozite.

    da li je belobaza bezopasna i mogu li je curki mazati svakodnevno na cijelo tijelo jer vidim da joj odgovara?

    kupila sam i ja to mlijeko za tijelo babylove pa ću isprobati.

    ona ima po 1 fleku na licu, na stomaku, oko cikica ispod vrata i na leđima
    ped mi je dao elocom (al mi se u međuvremenu pokvario) pa bih sad pokušala prirodnim sredstvima, ne da mi se u dermatologa po kortikosteroide.
    Belobazu možeš stalno upotrebljavati, mi smo u nju znali umješati maslinova ulja. Kupovala sam je u kutijama po 2 kg, i to nam je bilo dosta za 1.5 mjesec. ( a bilo je puno jeftinije nego kupovanje pojedinačno po 200 g)

  6. #2156
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    jelena.O hvala ti

    ja sam za početak kupila onu od 50 gr da vidim kako reagira i čini mi se ok kuk, kuc, pljuc, pljuc

    danas sam kupila i ulje od noćurka (od pranaroma) pa sam joj ga malo namazala samo na najkritičniju zonu da provjerim. teta u dućano mi je rekla da joj ga mogu stavljati čistoga i ne trebam ga rablaživati u belobazi.

    vidit ćemo.

    ova belobaza se fino razmazuje.

  7. #2157
    Achan avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    188

    Početno

    Hvala na savjetima za Alernovu. Mi imamo jednu veliku sreću a to je da moja mala velika ljubav sve jede i guta. Pregomin je prihvatila odmah i bez problema i isto tako sada Alernovu. U početku sam si umišljala da dobro kuham jer mljacka sve u šesnaest što god da joj ponudim, sad se pitam da li možda ne osjeća dobro okuse ?? Uglavnom, ide joj. Ona je i dalje osuta ali nije strašno pa održavamo status quo, glava je sva puna ljuskica ali uspjevamo održati da je ne svrbi. Sve u svemu ništa novo ništa staro, samo bockanja u laboratoriju i xxxx kuna manje u novčaniku radi privatnog pregleda.
    Maya, moja se bila osula kad je prvi put jela mješavinu sa zobenim pahuljicama, pa sam izbjegavala. Jučer sam joj opet probala ponuditi, ali ovaj put samo dvije žličice onog napitka o kojem si pisala (mi inače ne konzumiramo ništa mliječno tako da je taj napitak uvijek u našoj kući) i kuc kuc ništa, jutros sam joj dala od ***** zobene pahuljice i nema promjena u osipu. Možda kad krenu sa glutenom treba malo vremena da ga počnu dobro probavljati.

  8. #2158

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    vjerojatno je tako...
    pzulic, došlo rješenje...

  9. #2159
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa Vidi poruku
    vjerojatno je tako...
    pzulic, došlo rješenje...
    Odmah skopirajrješenje , rodni list, vaše osobne i svoju karticu, i pravac tam gdi se predaju zahtjevi za dječji, formular možeš uzeti na stranici HZZo ili kupiti,

    VAŽNO! Tak gdi se spominju djeca za koje se traži dječji, mora se napisati DA u rubriku djete s TEŽIM oštećenjem, jer samo tako dobivate uvećani dječji.

    Za sve koji predaju prvi put, dječji će sjedati od dana kad su predali ( razmjerno u danima, ali tek vjerovatno kad rješe zahtjev s zaostacima), a za one koji produžuju, tek za 3. mjesec . Naravno i dječji kasni mjesec dana, ko i plače i porodiljski, tak da ne očekujte da bute odmah kaj dobili.

  10. #2160

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    kastela
    Postovi
    84

    Početno

    evo ja bila jucer u dermatologa, i rekla mi je da posto dojim ja moram na dijetu 10tak dana, save lešo i potom uvodit pojedinačno orašaste, pa kupuse, pa cokoladu i kad bude neka promjna da to zapisem.....pa ce se vidjeti šta mu smeta...ali da bi to trebalo nestati do godine dana....dala mi je neku kortikosteroidnu kremu 6 dana pa potom od la rosche kremu sa lipikarom....vidit cemo kako ce ici.......daj boze da bude sve ok

  11. #2161
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj tina parada prvotno napisa Vidi poruku
    evo ja bila jucer u dermatologa, i rekla mi je da posto dojim ja moram na dijetu 10tak dana, save lešo i potom uvodit pojedinačno orašaste, pa kupuse, pa cokoladu i kad bude neka promjna da to zapisem.....pa ce se vidjeti šta mu smeta...ali da bi to trebalo nestati do godine dana....dala mi je neku kortikosteroidnu kremu 6 dana pa potom od la rosche kremu sa lipikarom....vidit cemo kako ce ici.......daj boze da bude sve ok

    Ja bi orašasto ostavila i u tvojoj i bebinoj prehrani najmanje do njezine 2 godine, tak da ipak budi tu na oprezu!

    Mi smo u vašoj dobi bili jako alergični na mlijeko, koje se još nakon 3.5 godine od kad sam ja krenula na dijetu nije sredili ( osobno nisam vidla ništa što počne na M, cca 2 godine, i počela tek jesti kad sam je prestala dojiti), a počela se čistiti tek nakon cca 2 mjeseca.

    Meni je dermička ostavila samo nisko alergenu hranu, i s time se može proživjeti.

  12. #2162
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    pitanjce za jelenu.o,
    mm me fura da moramo dati zahtjev za dd do 28. ja tvrdim da je to samo za one koji već ostvaruju pravo na dd i produžuju.
    je li to tako?

    mi ćemo sada dati zahtjev za njegu i onda kada stigne rješenje onda dajemo za dd s ovim dokumentima što si pisala, zar ne?

    nemam ja um za te peripetije...

  13. #2163
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    1 slučaj :Ako imate već sada pravo na dječji, znači ako u prošloj godini po glavi kućanstva imate manje od 1600 ( i nešto ssitno kuna) možete predati zahtjev odmah, i dobit ćete dječji od tog dana. Ako ne spadate u tu kategoriju, onda ništa od dječjeg.

    2 slučaj : U slučaju da vam komisija odobri ostanak kod kuće na osnovi njege, imate pravo na uvećani dječji ( 831 kn) za kojeg moraš imati rješenje od HZZo, i dobit ćeš ga od dana predaje dokumenata na Mirovinsko ( Žajina).

    U slučaju da ipak imate pravo na slučaj 1. i ostvariš dječji već sad, a komisija ti odobri produljenje imaš pravo naknadno predati i papire za uvećani. Drugim rječima dobiš koji mjesec po cca 200 kn ( zavisi od ranga u koji padneš), pa kasnije dječji od 831 kn.

    Nadam se da sam jasna!

  14. #2164
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    1 slučaj :Ako imate već sada pravo na dječji, znači ako u prošloj godini po glavi kućanstva imate manje od 1600 ( i nešto ssitno kuna) možete predati zahtjev odmah, i dobit ćete dječji od tog dana. Ako ne spadate u tu kategoriju, onda ništa od dječjeg.

    2 slučaj : U slučaju da vam komisija odobri ostanak kod kuće na osnovi njege, imate pravo na uvećani dječji ( 831 kn) za kojeg moraš imati rješenje od HZZo, i dobit ćeš ga od dana predaje dokumenata na Mirovinsko ( Žajina).

    U slučaju da ipak imate pravo na slučaj 1. i ostvariš dječji već sad, a komisija ti odobri produljenje imaš pravo naknadno predati i papire za uvećani. Drugim rječima dobiš koji mjesec po cca 200 kn ( zavisi od ranga u koji padneš), pa kasnije dječji od 831 kn.

    Nadam se da sam jasna!
    savršeno! thnx!

  15. #2165
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    nama je sva kozica suha sada cime da ju mazem nikad se nismo mazali nikakvim lsoionima uljima...tj nekad malo baznog bademovog ulje od primavere. Atopicna mjesta smo mazali stelatopiom a sad ruzicevom masti - jutros pogorsanje jer je juce ukrala mrvicu cokse ali valjda ce biti bolje. I na pojedinim mjestima ima kao kokosiju kozu sad- blago rekal bih je li to povezano sa AD ili je to zaseban problem. Cekam vec 10 dana da nam u ljekarnu stignu nezasicene masne kiseline od twinlaba

  16. #2166
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Cure vi koje ste bile, kako izgleda pregled kod gastroenterologa?
    Mi smo naručeni za 2 tjedna u Klaićevoj, pojma nemam kod koga, nažalost, jer je MM bio tamo i naručivao nas, a on ne pamti takve detalje.

  17. #2167
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj MoMo prvotno napisa Vidi poruku
    nama je sva kozica suha sada cime da ju mazem nikad se nismo mazali nikakvim lsoionima uljima...tj nekad malo baznog bademovog ulje od primavere. Atopicna mjesta smo mazali stelatopiom a sad ruzicevom masti - jutros pogorsanje jer je juce ukrala mrvicu cokse ali valjda ce biti bolje. I na pojedinim mjestima ima kao kokosiju kozu sad- blago rekal bih je li to povezano sa AD ili je to zaseban problem. Cekam vec 10 dana da nam u ljekarnu stignu nezasicene masne kiseline od twinlaba

    MoMo da li si probala s Eucerin masnom omega kiselinama imaš u 12 i 20%, to je nama bilo Ok. I kad se kupamo našpricamo je s maslinovim uljem ( u flašicu od spreja za sunčanje stavimo domaće maslinovo ulje, bademovo joj od rođenja nije pasalo.)

  18. #2168
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj the enchantress prvotno napisa Vidi poruku
    Cure vi koje ste bile, kako izgleda pregled kod gastroenterologa?
    Mi smo naručeni za 2 tjedna u Klaićevoj, pojma nemam kod koga, nažalost, jer je MM bio tamo i naručivao nas, a on ne pamti takve detalje.
    koji dan , ak je ponedjeljak ujutro ili srijeda popodne onda je to naša gastrička dr. Mišak

    Prvo te pita kak si ti i klinka, pa pita kaj jedete, skine djete i pogleda kožu, prvi put pogleda i guzu ( i provjerava čmar), sluša pluča. ( bar je to kod nas).

    Dat će ti vjerovatno da napraviš testove, i KKS, urin ( ak imaš koji stariji papir to ponesi), da ti preporuku za daljnju prehranu.

  19. #2169

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    the ench., zašto idete kod gastroent.? zbog savjetovanja glede prehrane uslijed alergijskih problema ili imate i probleme s te strane (proljevi, grčevi...)?

  20. #2170
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    the enchantress, zaboravila sam daj ponesi sa sobom popis dohrane , mi smo to vodili točno po datumima, uz komentar reakcija.( ak ga nemaš napiši kaj se sjećaš). I ako imaš evidenciju potrošnje kortikostereoida.

    I napiše kaj ti sve jedeš, dok. će biti lakše , a ti se nećeš morati tam nabrzinu prisjećati kaj i što.

  21. #2171
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa Vidi poruku
    the ench., zašto idete kod gastroent.? zbog savjetovanja glede prehrane uslijed alergijskih problema ili imate i probleme s te strane (proljevi, grčevi...)?
    Jelena.O hvala ti na odgovoru,

    Maya,
    čula sam ta tako treba tj. da je bolje imati što više nalaza za komisiju. Ja sam na poslu već odavno dogovorila mirovanje radnog odnosa jer nisam znala da imam zbog ad-a pravo na njegu.
    Kada smo čuli za to jednostavno smo ju naručili za te preglede (derm., alerg., gastoent.).
    Da, gastrić je za to savjetovanje, IAKO ne znam koliko mi gastroent. može savjetovati o prehrani jer sam ja veggie, koliko zaista zna i razumije se u takvu vrst prehrane. Stalno mislim da će friknuti ako joj kažemo.
    Još sam i na antihistaminskoj dijeti zbog male. Ali mi je KKS ok, i željezo i svi oni UIBICi i sl.
    A sada nam je još upao mogući GER u igru pa mislim da je ok da odemo, iako me strah da će ju gnjaviti.

    Ah, vidjet ćemo.

  22. #2172

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    cure, da li svojim bebačima dajete Zelenu magmu, ako da, koju količinu? cca 1/2 žličice u koliko vode? kada, prije jela?
    ječam ima nešto glutena, jel' da?
    bi li im to moglo smetati?

  23. #2173
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa Vidi poruku
    cure, da li svojim bebačima dajete Zelenu magmu, ako da, koju količinu? cca 1/2 žličice u koliko vode? kada, prije jela?
    ječam ima nešto glutena, jel' da?
    bi li im to moglo smetati?

    Ja ne dajem Zelenu magmu.
    Ječam ima glutena i može smetati ako ti je sin alergičan na gluten.
    Mi izbjegavamo sve s glutenom.

  24. #2174

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    22

    Početno

    Mozda je vec neko napisao, ali za slucaj da nije, nama je sa suvom kozom i ekcemima pomogla Stelatopia uljana kupka (kasnije: kantarionovo ulje, to sam uvela sama jer me je miris Stelatopie podsecao na kantarion ulje) i Linola Gama krema sa uljem zutog nocurka... sada kada vidim da joj se koza pocinje crveniti samo namazem Linola Gamom i problem je resen... i da, pri kupanju sapunom peremo samo ruke, stopala i guzu, ostalo samo cistom vodom..

  25. #2175
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa Vidi poruku
    cure, da li svojim bebačima dajete Zelenu magmu, ako da, koju količinu? cca 1/2 žličice u koliko vode? kada, prije jela?
    ječam ima nešto glutena, jel' da?
    bi li im to moglo smetati?
    Zelena Magma ne sadrži glueten jer je ona sameljeno lišće mladom ječama

    http://www.biovega.hr/index.php/hr/d...-zelenoj-magmi

    Osobno maloj je nisdam davala, ali sam jedno vrijeme ja to pila, poslije jela, možeš umješati i u sok.

  26. #2176

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    joj, super... ubrzo ću mu početi davati
    ja sam pila u trudnoći, nije "bljak"...
    rekla mi žena 1/2 žlice dnevno prije obroka, naravno, otopljeno u hladnoj vodi...

  27. #2177
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Evo sada kada je Maya_78 pitala za Zelenu Magmu palo mi je na pamet pitati vas koje još dojite uzimate li dodatke prehrani i koje. Brinete li unosite li dosta minerala i vitamina ukoliko ste na nekoj recimo to tako ad dijeti?

    Dajete li što bebama/djeci?

    Naša pije Panda probiotik i sada u zimskim mjesecima uzima Oleovit D3 1 kap dnevno.
    Ja sam pila Prenatal. Sada nisam sigurna dal' da nastavim s njim (jel' gastroenterolog savjetuje i o tim dodacima?). Do neki dan se nisam baš brinula, a sada nekako razbijam glavu time.

    Hvala!

  28. #2178
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    the enchantress, Prenatal možeš slobodno i dalje piti ( meni je čak moja doktorica prije više godina, prije trudnoća, savjetovala Prenatale u zimskom razdoblju). Za probiotike sam pitala gastričku, pošto nisam htjela one na bazi mlijeka, ni za sebe ni za malu, pa ponekad pije Prolife, kad je bila manja i češće! Možeš je pitati i za druge stvari tipa želejza, C-vitamina i ostalo.

  29. #2179

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    prolife sadrži tragove mlijeka..moj se uvijek jače osipao kad sam mu davala prolife..

  30. #2180
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj stela2 prvotno napisa Vidi poruku
    prolife sadrži tragove mlijeka..moj se uvijek jače osipao kad sam mu davala prolife..
    Može sadržavati tragove mlijeka.Vidiš a moja nikada! Sve je tu relativno.

  31. #2181

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    131

    Početno

    Maya_78, da i ja sam konačno dobila rješenje, više im je trebalo za napisati to rješenje nego što je trebalo da stigne iz Pazina u Pulu. Na rješenju ti piše išto što su ti rekli i na komisiji, godina dana?

    Jelena.O, par stranica si napisala o onom odbitku za porez, mi možeš to pojasniti. Na taj odbitak ću imati ja pravo kao korisnik njege kad počnem raditi, ili može i suprug jer mali je na suprugovoj poreznoj kartici?

  32. #2182
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj pzulic prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena.O, par stranica si napisala o onom odbitku za porez, mi možeš to pojasniti. Na taj odbitak ću imati ja pravo kao korisnik njege kad počnem raditi, ili može i suprug jer mali je na suprugovoj poreznoj kartici?
    Imaš pravo s tim papirom tražiti nešto veći odbitak, tak da mi imamo 1, 00. Koristiš ga ili ti ili TM, ali samo ako se koristi uz odbitak za djete ( uz onih 0.5 ili 0.7 za tebe). Ako mu je plača neto fiksna možćda je dobro da taj papir stavi uz prijavu poreza tek za godinu dana, ali ako mu je plača nefiksna tj. ima određeni bruto i, onda mu se isplati i odmah ( tak da taj papir odnese na poreznu s poreznom karticom i upiše si bodove). Sad nisam baš skužila na koga si ti tražila ( na većeg ili manjeg, jer istovremeno ne mogu biti za dva).

    evo malo više:iz zakona http://propisi.porezna-uprava.hr/ind...20na%20dohodak

    3. 0,3 osnovnoga osobnog odbitka za poreznog obveznika, svakog uzdržavanog člana uže obitelji i svako dijete, ako su osobe s invaliditetom.

    4. 1,0 osnovnoga osobnog odbitka za poreznog obveznika, svakog uzdržavanog člana uže obitelji i svako dijete, ako su osobe kojima je rješenjem, na temelju posebnih propisa, utvrđena invalidnost po jednoj osnovi 100% i/ili koji radi invalidnosti imaju, na temelju posebnih propisa, pravo na tuđu pomoć i njegu. U tom slučaju porezni obveznik za sebe osobno i za istu osobu koju uzdržava ne može koristiti osobni odbitak iz točke 3. ovoga stavka.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 08.02.2010. at 11:31

  33. #2183

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    131

    Početno

    aha, hvala, sad mi je jasno. ja sam njegu tražila za obadvojicu, u biti zbog obadvojice sam dobila ali rješenje piše na starijeg. Staviti ćemo na muževu poreznu jer djeca su na njemu, nema smisla stavljati na mene.

  34. #2184

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    pzulic, rješenje mi je "na 8 godina" s tim da je kontrolno vještačenje za godinu dana, kako su i oni rekli... doduše, iako spominju siječanj 2011., negdje im se potkrala greška pa piše "za 6 mjeseci" (nisam slala nikakvu žalbu i sl. da to promijene jer se 2x spominje taj siječanj)
    ako mi je muž obrtnik i dijete je na njegovoj poreznoj, što znači ta uvećana olakšica i da li da odmah prijavljujemo?

  35. #2185

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    i mene ste sad zainteresirali za to..ja imam za svog malog rješenje od centra za socijalnu skrb na kojem piše da sam na dopustu zbog njege djeteta s težim smetnjama u razvoju.kontrolno vještačenje je sad u rujnu 2010.g.ja sam na tom dopustu od 07.2008.g.znači, kak sam ja skužila imam pravo na ili si promjeniti na muževoj kartici odbitak ili ako nisam ove godine podnijeti poreznu prijavu s kopijem rješenja i tamo si uvećati odbitak za 0,30 i vratiti porez..sam dobro to skužila?

  36. #2186

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    maya, ako ti je muž obrtnik, tj.vlasnik obrta, on nema porezne kartice nego sad kad mu budu radili poreznu prijavu , unutra nek si uključi taj odbitak od mjeseca kad je dijete stupilo na njegu i priloži kopiju rješenja..tak sam ja to skužila..po takvome sma ja skužila da svi koji imaju ta rješenja s težim smetnjama u razvoju mogu si iskoristiti taj uvećani odbitak i vratiti porez..

  37. #2187
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja sad malo padam s neba, ali evo, mi smo našli super kremu za naš dermatitis koji je ovako dosta izražen u ovim zimskim mjesecima. Nekako su joj rukice zadnje vrijeme na udaru.
    Uglavnom, krema je Uriage-xemos. Mrak je!
    Evo, ako ima još netko da nije čuo za nju, stvarno je odlična. I čini mis e da nije tak jako skupa, 200ml 135kn.

  38. #2188
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa Vidi poruku
    pzulic, rješenje mi je "na 8 godina" s tim da je kontrolno vještačenje za godinu dana, kako su i oni rekli... doduše, iako spominju siječanj 2011., negdje im se potkrala greška pa piše "za 6 mjeseci" (nisam slala nikakvu žalbu i sl. da to promijene jer se 2x spominje taj siječanj)
    ako mi je muž obrtnik i dijete je na njegovoj poreznoj, što znači ta uvećana olakšica i da li da odmah prijavljujemo?
    Isplatilo bi se da si odmah piše uvećani koeficijent ( ako je sam svoj privatnik), ali tad prvo mora to rješiti na poreznoj.

  39. #2189
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj stela2 prvotno napisa Vidi poruku
    i mene ste sad zainteresirali za to..ja imam za svog malog rješenje od centra za socijalnu skrb na kojem piše da sam na dopustu zbog njege djeteta s težim smetnjama u razvoju.kontrolno vještačenje je sad u rujnu 2010.g.ja sam na tom dopustu od 07.2008.g.znači, kak sam ja skužila imam pravo na ili si promjeniti na muževoj kartici odbitak ili ako nisam ove godine podnijeti poreznu prijavu s kopijem rješenja i tamo si uvećati odbitak za 0,30 i vratiti porez..sam dobro to skužila?
    povećaj si za 1,oo , jer i nama tam piše na poreznoj kartici. Za staru prijavu poreza (2009) priložiš kopiju rješenja u njegovu hrpu i uvećaš si svaki mjesec za 1.00. Ako ti nemaš prihoda naravno da ćeš mužu prepustiti to pravo, pa kad dobije lovu, zapijemo:

  40. #2190
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa Vidi poruku
    pzulic, rješenje mi je "na 8 godina" s tim da je kontrolno vještačenje za godinu dana, kako su i oni rekli... doduše, iako spominju siječanj 2011., negdje im se potkrala greška pa piše "za 6 mjeseci" (nisam slala nikakvu žalbu i sl. da to promijene jer se 2x spominje taj siječanj)
    ako mi je muž obrtnik i dijete je na njegovoj poreznoj, što znači ta uvećana olakšica i da li da odmah prijavljujemo?
    Ti imaš pravo to pravo obnavljati do njegovog 8 rođendana ( ako misliš cijelo vrijeme ostati doma, bez da radiš, a on još uvijek ima problema), ali pošto piše da se u siječnju javiš na vještaćenje, to moraš napraviti ako želiš da ti dalje nešto uzmu u obzir. Inače kad su veći i malo je bolje , možda je bolje napraviti SRV, ak imaš vrtić, ili koju dobru osobu za čuvanje!

  41. #2191
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sad malo padam s neba, ali evo, mi smo našli super kremu za naš dermatitis koji je ovako dosta izražen u ovim zimskim mjesecima. Nekako su joj rukice zadnje vrijeme na udaru.
    Uglavnom, krema je Uriage-xemos. Mrak je!
    Evo, ako ima još netko da nije čuo za nju, stvarno je odlična. I čini mis e da nije tak jako skupa, 200ml 135kn.
    prema onome kaj smo mi kupovali 50 ml 90 kn, to je sića. Nismo na URiagu.

  42. #2192
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj pzulic prvotno napisa Vidi poruku
    aha, hvala, sad mi je jasno. ja sam njegu tražila za obadvojicu, u biti zbog obadvojice sam dobila ali rješenje piše na starijeg. Staviti ćemo na muževu poreznu jer djeca su na njemu, nema smisla stavljati na mene.
    Mislim da bi ti trebala prekinuti porodiljski za mlađeg jer ne možeš dobivati i njegu i porodiljski odjednom.
    Predaj obavezno papire za dječji .

  43. #2193

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    jelena, hvala ti na toj informaciji, nisam imala pojma..a, nisu mali novci u pitanju..svakako bi trebale zapiti..

  44. #2194
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    I ja sam se iznenadiola cijenom jer su inače te njihove kremice jako skupe.

  45. #2195
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj stela2 prvotno napisa Vidi poruku
    jelena, hvala ti na toj informaciji, nisam imala pojma..a, nisu mali novci u pitanju..svakako bi trebale zapiti..
    Ništ kad dobiješ javi, pa idemo na pijaču!

  46. #2196
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam se iznenadiola cijenom jer su inače te njihove kremice jako skupe.
    Ako ti je dobro za klince, samo nastavi dalje. Ima ih koji još uzaludno tragaju za idealnom kremom. Jel to za Janka ili Ivekicu?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 08.02.2010. at 17:00

  47. #2197

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    131

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da bi ti trebala prekinuti porodiljski za mlađeg jer ne možeš dobivati i njegu i porodiljski odjednom.
    Predaj obavezno papire za dječji .
    nisam ni mislila odjednom obadvoje koristiti, porođajni mi završava 07.ožujka a njegu ću početi koristiti 08. papire za njegu sam predala u 12 mjesecu jer me pedijatrica uplašila da ću dugo čekati. a iskreno nisam ni mislila da će mi odobriti pa sam predala ranije da ako me odbiju da nekako uspijem smuljati jaslice.
    Posljednje uređivanje od pzulic : 09.02.2010. at 08:33

  48. #2198

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    131

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa Vidi poruku
    pzulic, rješenje mi je "na 8 godina" s tim da je kontrolno vještačenje za godinu dana, kako su i oni rekli... doduše, iako spominju siječanj 2011., negdje im se potkrala greška pa piše "za 6 mjeseci" (nisam slala nikakvu žalbu i sl. da to promijene jer se 2x spominje taj siječanj)

    tako sam i ja dobila.
    to s 6 mjeseci im je greška (pitala ja pravnika u Pazinu).
    Uglavnom, rekao mi je da će mi u 12 mjesecu poslati dopis da dostavim nove nalaze, i kad dobiju da će onda odlučiti da li se njega prekida ili nastavlja (iako se s njima nikada nezna, po meni nebi trebao biti prekida jer alergija je nešto što se baš i nemože tako lako izliječiti; starijem je lice sve gore i gore, trenutno mu mažem s beloderm belobaza, sad imamo neke majstore u kući pa mu i ta prašina utječe). I rekao mi je da će trebati samo poslati nalaze, neće trebati opet ići na komisiju.

  49. #2199
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Za Ivkicu. On nema s tim problema.

  50. #2200

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Ja sam čula već preporuke za tu kremu, pa evo kad si je i ti spomenula, moram priznat da sam je kupila (400ml 195kn) i po tijelu mu je dobra, ali za lice ne pomaže. Na tijelu je ublažila crvenilo, što do sada još nijedna neutralna nije odradila..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •