Stranica 52 od 94 PrviPrvi ... 242505152535462 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,551 do 2,600 od 4691

Tema: Atopijski Dermatitis

  1. #2551
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj stela2 prvotno napisa Vidi poruku
    onda nam reci kaj si saznala..
    evo me, može se slati uzorak naknadno, budem poslala uzorak Babylove kreme za sunce i vidjet ću ako uspijem nažicati koji uzorak kreme za sunčanje za AD u ljekarni

  2. #2552
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    a kolko dugo je kaj si mu slala krv6t?

  3. #2553
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a kolko dugo je kaj si mu slala krv6t?
    mi smo bili kod njega na testiranju 20.03.

  4. #2554
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    valjda onda čuva uzorke ili nešto slično do 3-4 mjeseca.

  5. #2555
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Citiraj Trilian prvotno napisa Vidi poruku
    Ispričavam se što upadam kao totalni padobranac, ali možda mi možete pomoći.
    Moj mali je alergičan na kravlje mlijeko i banane. Ja ih ne konzumiram od njegovog 2. mjeseca i koža mu je sad gotovo posve u redu (samo je malo crvena i suha na vratu i ispod pazuha). Nismo išli na nikakve preglede i nismo radili nikakve testove.
    Čula sam da je radi alergije na kravlje mlijeko moguće produljiti porodiljni. Moj pedijatar je predložio da idem kod gastroenterologa ili kod dermatologa. Zna li netko možda točno kakve pretrage trebam napraviti prije podnošenja zahtjeva? I koliko "friški" moraju biti nalazi? Jura sad ima 6,5 mjeseci, možda neće više biti alergičan kad napuni godinu dana.
    nas je naša dokrorica poslala kod dermatologa, jer nije bila ziher kaj je , dermatologica nas salla dalje na testove , gastrologu i alergologu. Papiri trebaju biti friški, ali je tebi sve friško kaj nije staro ( znači i ono od rođenja). Djetetu može prestati to prije godinu dana ( i nama je tak rekla doktorica) ,a sad smo već u petoj, pa zašto ne pokušati. Ako planiraš predati papire za njegu predaj najkasnije 2 mjeseca prije rođendana, da i oni imaju vremena to srediti, a opet da ti imaš se vremena preorganizirati. Imaš puno tog na njezi djeteta pa se tamo malo prešaltaj i vidi kaj treba!

  6. #2556
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    mi se spremamo ponovit test(šta mislite ima li smisla?)...bili smo lani u 7.mj. ...i sve je bilo ok,dok se nismo skinuli u kratke...od sunca je sad opet sva crvena po rukama i izgrebana-al samo do rukavića.
    šta mislite da li je to od prvog izlaganja suncu ili će tako cjelo ljeto...?! Mažem je Niveom 50,al je krema od lani,pa nisam sad pametna.Koja bi bila naj za iziritiranu kožu? Kupamo se u domaćem ulju i mažemo...možda krenemo i na more.
    probali bi i terapiju kod Jelića,ipak je sad veća,pa ću je valjda urazumit na suradnju.Može netko malo opisat postupak?
    Mora li se baš ležat?
    Kako ste slale krv? Možda kad bi to obavili doma,bi bilo svima lakše...(još smo u fazi neću dr,derat ću se i otimat)

  7. #2557
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Ako mi u bolnici radimo kontrolne testove svakih 6 mjeseci, zakaj ti ne bi ponovila sad. Mi smo slali krv busom, nazvala ga i rekla kojim busom bu došao paket , on preuzeo i napravio test. Reko je da se može i poštom, zapakiraj krv i neke od uzoraka, a sad kaj se tiče sunca pitaj ga da li ima nekakav tester za sunce, ili samo kreme ( neka djeca naprosto znaju biti alergična na sunce). E sad bilo bi pametno da to napraviš prije isteka godinu dana ( da ove godine ne platiš članarinu) pa si opet u dobitku.

  8. #2558
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Kak misliš na dobitku? Šta popust nije jednokratan? Još sam mislila da čekam ponovnu uplatu... Moram malo pročitat na str.udruge.A kod njega se spominje al.na sunce ...neznam kako to testira,al evo pretopstavljam da je od toga i nadam se da će proć pa ćemo se bolje mazat i biti u hladu.
    Možeš mi ,molim te, reći kako ste poslali krv?Mislim na šta ste je stavili?

  9. #2559
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Ne trebaš platiti članarinu, ako to još nije prošla godina dana od prve uplate. Suseda izvadila maloj krv i stavili na filter papir ( to nam je on sasvjetovao) , i još za rezervu stavili malu epruvetu s 3 kapi krvi. Spakirala sve u kutiju od čaja+ stavila par krema ( nešto i originala), nešto zamotano samo u plastičnu foliju i označila ( krema I, II, III, prašak I, II, sapun I ; II), stavila jednu epruvetu i mlijeka koji je pila ( pregomin). Kod nekih oznaka sam ja znala kaj je , pda on nema neko svoje mišljenje. To sve stavila na bus ( vozaču), i pitala kad bi trebal doći u Rijeku ( on je blizu kolodvora, pa mi je reko da mu paše otići po paketić, ako mu javim s kojim autobusom dolazi i čiji je ).
    Inače je reko da krv na filteru može preživjet i par dana, pa se može slati i poštom , ali je meni ovak bilo zgodnije, i za 4 sata nakon kaj sam dala vozaču dobila sam rezultate, i sve uredno platila. Ak mu misliš slati ( bilo koji način) najbolje ga je nazvati koji dan prije da se točno dogovoriš kak mu paše.

  10. #2560

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    54

    Početno

    Cure pomagajte!

    Fakat nemam vremena za traziti..Mali mi ima nepuna 2 mj i blazi oblik dermatitisa (po glavi, licu i vratu). Sada imamo problem s tjemenicom i nisam sigurna smijem li za nju koristiti A-Derminu pjenu. Bojim se da mi mogla biti agresivna za dermatiticnu kozu
    Obzirom da smo pokusali skidati cesljicem i frotiranjem (nema pomaka) posegnula bih i za ovom pjenicom, u slucaju da je neko vec koristio.

    Heeelp

  11. #2561
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    nama je pedijatrica bas preporucila A-derminu pjenu jer je ona pogodna za atopičare, tako da sumnjam da ce ti iziritirati.....ali svakako se prvo posavjetuj sa pedijatrom.......... mi isto imamo blaži oblik

  12. #2562

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Citiraj Petunija prvotno napisa Vidi poruku
    Cure pomagajte!

    ...Sada imamo problem s tjemenicom Heeelp
    Petunija, naša curka ima blagi AD, sad ima 3 godine..imala je tjemenicu, tj. ostatke tjemenice (ne mogu procijeniti) skoro do 1. rođendana
    nas to nije uopće uznemiravalo, zar se je baš morate riješiti? zar smeta bebaču?
    Našoj T nije smetalo i mi smo to skroz polako iščešljali kroz nekolko mjeseci i bez A-derma pjene.. čisto ak ti pomogne naše iskustvo..

  13. #2563

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    mi smo "osnovne" pretrage RIST/RAST i sl obavili prije cca malo manje od godinu dana... dr. je rekla (na moj upit kada) da bismo mogli ponoviti najesen (nakon sunca, susreta s nekim voćem i povrćem i sl.)
    da li je to opravdano, mislim, da li je bolje ujesen umjesto ljeti i zašto?

  14. #2564

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    54

    Početno

    Mama pticica, pa i to je jedna od opcija..polako iscesljavati. Ne znam da li mu smeta jer je dosta mali ali me brine to sto je iz dana u dan toga sve vise. Kontam da ce kasnije biti teze rijesiti je. Vidjet cu jos i sa pedicom.

  15. #2565

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    255

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    nas je naša dokrorica poslala kod dermatologa, jer nije bila ziher kaj je , dermatologica nas salla dalje na testove , gastrologu i alergologu. Papiri trebaju biti friški, ali je tebi sve friško kaj nije staro ( znači i ono od rođenja). Djetetu može prestati to prije godinu dana ( i nama je tak rekla doktorica) ,a sad smo već u petoj, pa zašto ne pokušati. Ako planiraš predati papire za njegu predaj najkasnije 2 mjeseca prije rođendana, da i oni imaju vremena to srediti, a opet da ti imaš se vremena preorganizirati. Imaš puno tog na njezi djeteta pa se tamo malo prešaltaj i vidi kaj treba!
    Hvala! Znači možemo već sada krenuti kod dermatologa, nalazi neće biti prestari. (Ide ljeto, ne bih htjela da ne stignemo prikupiti sve papire)

    Doduše, ne vjerujem da ćemo uspjeti jer mu je sad stanje zaista dobro, za razliku od onog prije nekoliko mjeseci. Ja ne pijem mlijeko, ali tu i tamo pojedem jogurt ili mliječnu čokoladu ( ). Prije su mu se odmah stvarale rane na vratu ali sada više ne.

  16. #2566
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    ali on jede već prerađeno mlijeko, možda bi mu bilo jače kad bi mu počela davati, tak da ti je bolje napraviti pretrage pa vidjeti točno na čemu si, možda nebi bilo loše da pošalješ ili otiđeš k Jeliću u Rijeku, prije testova, ajsi malo pročitaj o tome!

  17. #2567
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    i nama je nakon 2 mjeseca bilo bolje, ali sam ja slučajno jer nisam izdojla dosta mlijeka za kašicu dala staro ( iz leda, kad sam još pila mlijeko) i odmah se osula.

  18. #2568

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    255

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    i nama je nakon 2 mjeseca bilo bolje, ali sam ja slučajno jer nisam izdojla dosta mlijeka za kašicu dala staro ( iz leda, kad sam još pila mlijeko) i odmah se osula.
    Da, moguće je da bi to bio i naš slučaj. Neću isprobavati, ne namjeravam piti mlijeko do njegovog 14. mjeseca, a onda ću ga probati prvo vratiti u svoju prehranu. Ako ne bude reakcije, probat će ga i Jura.

    Do tada ću vidjeti i kakvi će biti rezultati testova. Doduše, čitala sam prvih 15-ak stranica ovog topica, Jurica nikad nije imao tako jaki AD kao što druge mame opisuju. Nikad mu se nije zacrvenila niti osula velika površina tijela, samo pregibi. I nikad se nije jako češkao, niti bio nervozan.

  19. #2569
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    još uvijek stigne, moja se nije česala do cca 8-9 mjeseca ( a koža joj je bila užasna), a poslije se česala dan i noć cca 2.5 godine.

  20. #2570
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    nama nije bilo bitno mlijeko, već sve MLIJEČNO!

  21. #2571

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    i moj se nije česao do 11mj. mada je imao jako upaljenu kožu..tek kasnije se počeo..

  22. #2572

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    255

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    nama nije bilo bitno mlijeko, već sve MLIJEČNO!
    Da, znam. Kad sam skužila da reagira na mlijeko, izbacila sam sve mliječno iz svoje prehrane, ali sada više ne pazim tako strogo. Ipak, ne usudim se piti baš samo mlijeko (iako ponekad pojedem jogurt, a mliječnu čokoladu svakodnevno). Prema opisima drugih mama, Jurin slučaj je bezvezarija, kad dođem kod dermatologa pitat će me zašto sam uopće došla . Pogotovo jer mu je trenutno koža super.

    No htjela bih produžiti porodiljni pa se "hvatam za slamku".

  23. #2573
    Achan avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    188

    Početno

    iaia bimba nama je isto po ljeti gore. Prošle godine u kolovozu je bila najgora, cjedili su joj se noge, ruke, lice i glava. Od onda je stalno išlo polako na bolje. Na proljeće je još imala samo jednu cicu, ramena (radi kopčica od bodića), podlaktice i lice. Otkako sam je počela laganije oblačiti, bez čarapica itd. počele su se opet noge osipati. Ipak ne vjerujem da je alergija na sunce jer na suncu nije baš bila, jednostavno kao da koža ne izdržava susret sa atmosferom, dok je zaštićena pamučnim ovojima (čarape, hlače, rukavi) ide na bolje a kad se skinemo... Samo se nadam da ovo ljeto neće biti baš grozno kao prošlo. Za sada je još uvijek na nekoj srednjoj situaciji, osuta ali ne onako jako upaljena.
    A o proizvodima protiv sunca. NIvea sadrži parabene, mi smo definitivno sigurni da joj parabeni pojačavaju dermatitis, što smo i potvrdili jednom logičnom konverzacijom sa apotekarkom. A ako netko razmišlja o nekim jeftinim kremama neka jako dobro pogleda sastojke. MI smo na jednoj jeftinoj iz DM-a (ne njihove marke, neka druga, ali nisam više sigurna u ime pa ne želim pogriješiti) našli da sadrži benzotriazol. To je sastojak koji je apsoltuno sigurno dokazano kancerogen. Znam, jer radim sa njim i u mom polju se jako radi na tome da ga se nekako zamijeni upravo radi kancerogenosti.
    Uglavnom, vidjeli smo da sve kreme za sunce u dm-u i parfumerijama sadrže parabene pa se uputili u ljekarnu. Obzirom da su nam rekli da od Aderme ne postoji ništa protiv sunca ???, uzeli smo od LaRoche, prije su nam dali uzorak pa barem znam da ne reagira. Valjda će biti OK.

  24. #2574
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    a super :/ ...a ima neki popis "zdravih" krema za sunce i "čudotvornih" za zacjelivanje ranica?
    sad joj to od "sunca" prolazi,al joj je na zapešču crveno,djelomično zadebljano a djelomično tanko i puca...kužite me.čime da to probam zalječit?nije strašno,pogotovo jer joj je drugdje sve super,al ipak...
    možemo li probat napravit neki popis preparata koje se preporučuju za ad,sve šta smo isprobale...

  25. #2575
    sammy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    132

    Početno

    Evo curke i mene ponovo.
    Mi smo 8.5. završile u bolnici jer je cura sva otekla i dobila ekcem po cijelom licu, zatvorile joj se oči i nos i grlo lagano oteklo.
    I tek onda su joj radili testiranja. IgE joj je 310, a za njenu dob (16 mj) bi granica bila >40, pa su joj radili prick test i on je katastrofa: bjelanjak 15mm, dlaka mačke 10mm, lješnjak, perje, dlaka psa, 3mm, prašina 2mm.
    I kako to kod nas biva u zdravstvu nisu joj mogli raditi testove iz krvi jer nečete vjerovati u bolnici nema reagensa tako da idemo opet sredinom 7 mjeseca.
    I ne smijemo mlijeko ni mliječne proizvode, konzervans, umjetne boje i sladila, citrično voče, koštunjičave plodove, jagode sad jede **** HA, a ja sam non stop na netu tražim recepte i nemam pojma šta da joj dajem za doručak i večeru. Ručak mi nije tako problem.

    Nažalost dijete mi se skoro ugušilo da bi oni napravili alergo testiranje. U roku pola sata djete mi se izobličilo. I što je još najgore kod nje je alergija i respiratorno i atopijski.

    Sad pije svaki dan 3ml Rinolana i po potrebi Beloderm u belobazi.
    Toliko za sada od nas, a po svemu sudeči dosta ćemo se družiti.

  26. #2576
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    sammy baš mi je žao, drži se !

    ako te išta tješi, ni u splitu nema reagensa, prijateljica čeka već mjesec dana sa bebačem.

  27. #2577
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    kako bi okarakterizirali lakši i teži slučaj AD-a?

  28. #2578
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    teško!

  29. #2579

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    pa lakši slučaj bi mogao biti onaj ad sa čim manje alergija, u biti čak nikakvih alergija, i definitivno sa par flekova po tijelu, koji nisu jako upalni i inficirani, i koji prolazi s kortićima i neutralnim kremama..
    a, teški ad bi bio onaj s puno alergija s visokim razredima, crvenilo po CIJELOM tijelu, jak svrbež...

    dobro, može i kod slabog ad-a jako svrbjeti, ali lakše je kontrolirati 5 flekića, nego svrbež cijeloga tijela..

    znači po meni ovisi o lokacijama crvenila, svrbeži i broja alergija, visini ukupnog ige-a..

  30. #2580

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Lakši slučaj ne poznaje otvorene rane, imaju zahvaćenu manju površinu tijela i to prođe nakon malo mazanja kortićima, imaju razdoblje smirenja ili pauze, svrbež je slabo izražen.

  31. #2581
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    neki nemaju alergije, a koža im je koma.
    Neki imaju alergiju, a koža dobra.

    Neki mogu imati mjestimične otvorene rane samo na pojedinim djelovima tjela, a ostalo ok, pa da opet bude teži slučaj. A neki opet cijelu kožu u osipu pa opet teži slučaj.

    nekima jedan dan može koža biti ok ( kao blagi) A DRUGI DAN SVE U KRASTAMA.
    Nekome prolazi uz kortiće za 4-5 dana, pa dva-tri dana ok , pa opet katastofa.

  32. #2582
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    i od par flekića može biti teži oblik, pa da opet djeca s cijeli dan svrbe.

  33. #2583

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    da, sve je to točno..ali, zato kažem lakše je ipak imati par flekića nego zahvaćeno cijelo tijelo..

  34. #2584
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Dobili smo rezultat testa za kreme za sunce.
    ne bi vjerovale kako sam teškom mukom došla do dva testera (pitala sam u 5 ili 6 ljekarni i samo sam u jednoj dobila testere, vele da nemaju, da je štednja)

    uglavnom, slala sam Babylove kremu, Avene Tres losion 50+ i La Roche Posay Anthelios XL krema 50+ (ali ne dječja, već za odrasle) i od svega toga, a tako sam i mislila da će biti, odgovara joj La Roche Posay.
    to sam pretpostavila jer joj i za njegu odogovara njihov Lipikar

    sad se samo dvoumim da li da kupim baš tu koju smo testirali ili da uzmem dječju njihovu, koja je uopće bitna razlika? nisu jeftine pa baš ne bi isprobavala

  35. #2585
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Citiraj stela2 prvotno napisa Vidi poruku
    da, sve je to točno..ali, zato kažem lakše je ipak imati par flekića nego zahvaćeno cijelo tijelo..
    da ali iz par flekića se začas može razviti rana, a kad je moja mala bila mala ( do 8-9 mjeseci) i nije se čohala, koža je bila prepuna flekova i oštećenja.

  36. #2586

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    djeci se dosta brzo obnovi koža..to vidim kod svog malog..
    uglavnom prošla sam doslovno SVE faze ad-a..uglavnom najgori mi je bio period kad mu je bilo zahvaćeno cijelo tijelo, mada se samo svrbal po vlasištu..jer sam mu svejedno morala izliječiti cijelo tijelo ( znači puno kortića), jer da nisam to se širilo, prešlo bi u sve veća zadebljanja i na kraju bi to ipak svrbjelo..a, niti ne smiješ dijete baš mazati cijelo tijelo s kortićem..

    sad su se već ti flekići lokalizirali ( kako kad), i svrbe ga, zna si i ranu napraviti, ali to dezinficiraš, namažeš i staviš flaster..i onda više ne svrbi..nećeš pustiti dijete da ga svrbi nego ćeš ga probati izliječiti..znači potrošiš puno manje kortića na 7 fleka, nego dok ga mažeš po cijelom tijelu..

    slabi ad: par flekova, malo alergija, niski ige, slab svrbež

    srednji ad: flekovi, alergije srednje klase, svrbež, poneke i ranice

    teški ad: zahvaćeno cijelo tijelo, jaki svrbeži, jake alergije, visoki ige, konjuktivitisi, hunjavica

    može sve to biti i bez alergija, ukoliko je alergija onda je teže..lakše je liječiti koliko god oni svrbili par fleka, nego cijelo tijelo..

    zabluda: a, kad dođe do bronhitisa i astme, s kože obično prođe, što ne znači da je bolest prošla, nego je bolest samo promjenila organ, znači bolest se u biti pogoršala...mada je čak astmu lakše kontrolirati, nego jaki ad..

    evo, dala sam si truda pa sam iznijela svoje mišljenje..

  37. #2587
    Achan avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    188

    Početno

    Mi isto koristimo od La Roche (jer smo dobili tester) i nije se osula a to mi je jedino bitno.

    Jedno pitanje jer su mi ishvalili ljudi, ali njihova su djeca imala samo jaki osip a ne AD. Šta mislite ili znate o ioniziranom srebru? Ne koloidnom, već baš ioniziranom. Ima ga i u raspršivaću što znači da ga ne moraju konzumirati. Stranica je http://www.skysparks.com/Upotreba.html
    Da li je itko o tome razmišljao, probao ili štogod čuo?

  38. #2588
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    kako bi okarakterizirali lakši i teži slučaj AD-a?
    marge ima lakši
    lokalizirane fleke (trenutno najviše iza koljena i na stražnjim dijelovima nogu)
    pogoršava se kad je pod stresom i kad je bolesna
    ne svrbi ju, odnosno rijetko ju svrbi
    držimo pod kontrolom kremom za AD, nikad nije imala rane, nikad nismo trebali kortikosteroide
    nikad nije bez fleka
    na alergene ju još nismo testirali, pričekat ću još godinu, dvije za to.
    nadam se da bi joj moglo proći s godinama, zari je sve prošlo nakon 5. godine i otada ima divnu kožu

  39. #2589
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    A šta mislite o biorezonanci i terapiji?
    Mi smo bili u RI,lani,i mislim da je test sve "pogodio"...čak i ako sam bila skeptična,ipak ima titulu dr. ...
    e,išli bi ponovit test a zanimaju me i terapije...al bojim se da će ova mala "nećkalica" neće surađivat.
    Vidim da ima i u Poreču Biorezonanca.doo ...to mi je puno bliže ( i jeftinije) al nemam nikakvih informacija o njima...
    reklamiraju se na oglasnim pločama kući naštampanim papirima i na njuškalu .... :/ ?!?
    jel zna netko nešto o njima?jel mi sigurnije ići u ri?

  40. #2590
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    bimba iaia, nismo bili na terapiji, ali ja sam jako zadovoljna testiranjem, od kada smo izbacili namirnice pozitivne u testu, koža je 100% bolja. planiram opet ići prije isteka godine dana, znači negdje u 3 mjesecu druge godine da vidimo da li se što promijenilo

    mene zanima kako se borite protiv komaraca?
    da li djecu špricate s čime, koje je sredstvo najpogodnije za AD i da li koristite neku mast za ubode, npr. Fenisitil ili Flocetu.
    jučer sam čitala u onom časopisu što se može uzeti u ljekarni da djeca sa AD puno burnije reagiraju na insekte, ubodi su veći i crveniji i u ovih zadnjih par dana mi se to pokazalo točnim. inače na našem testu je bila pozitivna reakcija na komarce i pčele

  41. #2591
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    margitu srećom skoro uopće ne pikaju komarci
    jedino što koristimo je krpica namočena lavandom negdje pokraj kreveta noću

  42. #2592
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj bimba iaia prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da ima i u Poreču Biorezonanca.doo ...to mi je puno bliže ( i jeftinije) al nemam nikakvih informacija o njima...
    reklamiraju se na oglasnim pločama kući naštampanim papirima i na njuškalu .... :/ ?!?
    jel zna netko nešto o njima?jel mi sigurnije ići u ri?
    moram priznati da sam jako skeptična prema ovakvim oglasima i sigurno bi otišla ponovo u RI, za testiranje nije daleko potegnuti, ali sad ako se ide na terapije onda više i nije tako blizu i jeftino

    kakva je kod vas sada situacija, nakon izbacivanja svega iz testa da li je bolje'

  43. #2593
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    margitu srećom skoro uopće ne pikaju komarci
    jedino što koristimo je krpica namočena lavandom negdje pokraj kreveta noću
    jel postoji neki sprej ili losion na bazi lavande ili slično?
    moju dosta pikaju komarci, ima ih puno u našem kraju (polja i vlažno tlo), a navečer kad idemo na rolanje pojedu nas

  44. #2594
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    postoji sigurno
    pitaj u biljnim ljekarnama
    ili nekog aromaterapeuta, oni mućkaju takve sprejeve

  45. #2595
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    postoji sigurno
    pitaj u biljnim ljekarnama
    ili nekog aromaterapeuta, oni mućkaju takve sprejeve
    budem se malo raspitala, mislim ako ju već moram špricati bolje da je što manje agresivno
    jučer sam ju pošpricala nekim iz DM-a, mislim OFF ili tako nešto i nije reagirala (zasada)

  46. #2596
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Citiraj mamaduda prvotno napisa Vidi poruku
    moram priznati da sam jako skeptična prema ovakvim oglasima i sigurno bi otišla ponovo u RI, za testiranje nije daleko potegnuti, ali sad ako se ide na terapije onda više i nije tako blizu i jeftino

    kakva je kod vas sada situacija, nakon izbacivanja svega iz testa da li je bolje'
    da,biloje super do ljeta-da li je sunce ili znojenje,neznam al sad se opet "čoha"-po rukama,po leđima krag vrata,po prsima-"dekolteu".Svrbi je pa sam joj sinoć namazala synopenom,a po danu nekim melemom od pčelinjeg voska,bademovog ulja i et.ulja lavande-s tim se pusti,inače je potrebno puno nagovaranja.
    Mislim da ću poslat sutra uzorak na filter papiru po mami jer ide u RI,a na terapiju ćemo na jesen,sad su velike vrućine,gužve i nervoza...
    prema oglasu sam i ja skeptična...ipak se ne bi igrala dj.zdravljem...probat ću još šta saznat...

  47. #2597
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Citiraj Achan prvotno napisa Vidi poruku
    Mi isto koristimo od La Roche (jer smo dobili tester) i nije se osula a to mi je jedino bitno.

    ?
    Achan, koju točno njihovu kremu, molim te baš naziv.
    Hvala!

  48. #2598
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Što se tiče jačine i flekica imam pitanje za mame malo starijih atopičara.
    Moja nećakinja, 5 god. Prije dvije g. bila u strašnom stanju, za u bolnicu ( vrat oderan i bolan, curica danima loše i psihički od toga), al moja sestra nije dala i u spjeli su nekako inekcijama i čime sve ne suzbiti. Od tad nije tako buknula, ali flekovi na vratu su još uvijek tu, već 2 g. Jel se to ikad do kraja iščisti (mislim vizualno)? Ona se i danas konstantno češka i suha je suha po cijelom tijelo+ tipične alergije (kravlje m., jaja,...).
    Moja Eva ima "lagani" AD+ alergija na jaje (za sad). Cijelo vrijeme se češucka iza koljena iako tu nikad nije suho i ne puca, niti se crveni, ali od kad su krenule vrućine podere si lagano vrat, prsa i leđa ispod vrata kolko može. Uzela sam joj zato onu 50+ majcu sa zaštiom, dugih rukava. Jel netko od vas to probao ili ona zaština odjela (kao surferska). Bojim se da će se u tom još više znojiti??

  49. #2599
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj EvaMONA prvotno napisa Vidi poruku
    Achan, koju točno njihovu kremu, molim te baš naziv.
    Hvala!
    nisam Achan, ali da ti odogvorim

    mi smo da li njihovu kremu na testiranje i odgovara nam

    kupila sam ovu: http://www.la-roche-posay.at/public/...&Darreichung=4

  50. #2600
    Achan avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    188

    Početno

    Ja jesam Achan pa odgovaram ali je odgovor isti, i mi koristimo tu La Roche Posay Anthelios +50 Dermo Kids.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •