evo, moj mali harambaša je sada ravno 6 mjeseci i spava 3 x dnevno po pola sata. između tih spavanja bude već nakon sat vremena jako nervozan, cendrav, nezadovljan, i brzo počinje i trljanje okica. onda se jedno sat do sat i pol mučim(o) sa uspavljvanjem svaki put na isti način, uglavnom u kolicima u spavaćoj, nekad bake (dolaze naizmjence svaki dan u ispomoć jer je i veliki harambaša kod kuće), nekad ja, rijetko mm. rutinu smo počeli upotrebljavati sa 2 i pol mjeseca prema savjetima E. Penthley. on zaspe tek kad bude mrtav umoran od svega!

mene to njegovo stanje izluđuje iz dana u dan, stalno me drži napetom i neopuštenom, budem očajna što sam bezpomoćna da lakše i brže zaspi. živčana sam! trudim se najbolje što znam, informiram se na internetu, primjenjujem tuđa iskustva, ali ne vidim uspjeh.
trudim se ponekad da se opustim, navečer si otvorim pivce (jednom u dva tjedna, a trebala bi svaki dan ) i kažem ok, to je tako, da prihvatim to kratko spavanje, i onda me opet slijedeći dan zavede ta njegova nervoza i valjda kronični umor, i to mi ubije moj ionako labavi koncept opuštenosti.

OT: ne mogu ni izaći u šetnju s njim u kolicima da se opustim u uživam u lijepom proljetnom danu, nosimo ga na rukama a btw ima već preko 10 kg sa 6 mj!!

zapostavila sam najbolje prijateljice, društveni život, svoje potrebe svemoguće i sve podredila bebaču, a čak mi ni to nije ni žao.
žao mi je što je prošlo već 6 fuc... mjeseci a ja umjesto da uživam sa svoja dva harambaše, ja sam stalno napeta i nervozna.

kako vi druge mame u sličnim situacijama izdržavate, kako se držite?
meni da ne dolaze bake ne bi valjda ni na wc stigla otići. dođu one pa podjelim jad s njima. ni one se ne mogu načudit harambašinom nespavanju, a konačno mi sad vjeruju da je tako slično, doduše, bilo i sa starijim harambašom, samo što kad je on bio beba nisam nikom dala ni blizu, htijela sam i radila sam sve sama, i nitko mi nije vjerovao da ništa ne stignem i da stalno trošim vrijeme na spavanje i uspavljivanje.

mislila sam da nema goreg spavača od mog M., a onda se rodio m F.

a volim ih najviše na svijetu, a toliko sam ih sad izljagala. shame on me!