Stranica 18 od 19 PrviPrvi ... 816171819 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 851 do 900 od 910

Tema: Oluja se izjednačila s zločinačkim pothvatom- što reći jednog dana djeci

  1. #851
    minji otrok avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    u snovima
    Postovi
    191

    Početno

    Pretpostavljam što je napisao (iako je bio prosvjednik protiv Miloševića).
    Zato i dalje mislim da ovdje vlada naiva...

  2. #852
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    procijenila sam da bi objavljivanje tog posta donijelo puno više štete nego koristi.
    možete se žaliti adminici, pa ako ona dopusti, vratit ćemo.

  3. #853
    minji otrok avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    u snovima
    Postovi
    191

    Početno

    ali kakve štete? Ovdje su dopuštena samo stajališta građana Hrvatske? Građanin Srbije (i to tolerantan i protivnik Miloševića! Što bi bilo da je desničar?) svojim mišljenjem donosi štetu temi?
    Zašto licemjerje na forumu?
    Onda ga zaključajte ili odredite da izneseni stavovi moraju biti usklađeni sa stavovima administratora rodinog foruma, jer će u protivnom biti obrisani.

  4. #854
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ako baš hoćeš, meni osobno manje štete.
    jer i mi imamo obitelji i ne da nam se cijeli blagdanski vikend brisati žuč koja bi se ovdje prosula.
    topic je bio na granici "incidenta" i bez te "druge strane".
    da smo apriori protiv toga, ne bismo mu pustili ni prvi, ni drugi.
    ali, treći je bio - nedobar za moj ukus.
    da, moja osobna procjena.
    jer administratori i moderatori nisu borg.

  5. #855
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Sad ne znam što je napisao, vjerojatno svoje viđenje rata pa i ja bih to rado znala, ali mene neće tako lako izbaciti iz cipela. Ako to izazove raspravu u stilu forum.hr, moguće i da je opravdano uklanjanje.
    Može samo tako da ja vidim?

  6. #856
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Ja sam uspjela pročitati jednu pikulinu repliku, u kojoj se je referirala na Markove riječi, i iz toga zaključujem da je apri dobro odlučila da je trebalo brisati.
    Iako sam Markov post nisam vidjela.

  7. #857
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam uspjela pročitati jednu pikulinu repliku, u kojoj se je referirala na Markove riječi, i iz toga zaključujem da je apri dobro odlučila da je trebalo brisati.
    Iako sam Markov post nisam vidjela.
    I ja vjerujem da je to bila dobra odluka.

  8. #858
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Ja sam ga vidjela..i da nisam krenula po dijete u vrtić, bome bih i ja "žuč prosula". Odlična procjena Apri, poslije sam razmišljala kako je uopće prošao taj post njegov. Jer da, bio je na granici incidenta. I da, sad ovi prvi izgledaju kao navlakuša.

  9. #859

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    imam rodbinu u srbiji i pretpostavljam kamo je priča krenula, već sam to čula.
    moja rodbina i ja zaobilazimo teme iz 90-ih jer smo zaključili da nam je tako lakše u životu.
    pun mi je kufer priča "mi" i "vi", a svaka se prije ili kasnije svede na to.
    razgovaramo o današnjem životu, kako nam je sada, i o tome kako nam je bilo nekad.
    između nekad i sad je crna rupa u koju nitko ne dira.

  10. #860
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa Vidi poruku
    Ja s poslije sam razmišljala kako je uopće prošao taj post njegov. Jer da, bio je na granici incidenta. I da, sad ovi prvi izgledaju kao navlakuša.
    prošao je jednom čudnom automatikom.
    koja se rijetko događa, ali se događa.

    da sam znala da vi ne vidite trag, ne biste ni znali da je postojao.
    eto, pogreške se događaju, ispričavam se.

  11. #861
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj minji otrok prvotno napisa Vidi poruku
    ili odredite da izneseni stavovi moraju biti usklađeni sa stavovima administratora rodinog foruma, jer će u protivnom biti obrisani.
    da je tako, onda pol postova ne bi bilo na topiku, nešto bi se brisalo, il moje il tvoje

    I ja vjerujem da je to bila dobra odluka.
    x

  12. #862

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam ga vidjela..i da nisam krenula po dijete u vrtić, bome bih i ja "žuč prosula". Odlična procjena Apri, poslije sam razmišljala kako je uopće prošao taj post njegov. Jer da, bio je na granici incidenta. I da, sad ovi prvi izgledaju kao navlakuša.
    a djelovao je kulturno, u početku, šteta...
    dobro da je brisano jer ako nakon svih onih silnih pojašnjenja (a i karmine su skoro prošle)
    nije shvatio, nego bi idući korak trebale biti psovke,
    bolje to izbjeći.

  13. #863
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    moje isprike svima jer sam pustila post ne citajuci ga, tj oslanjajuci se na prethodne markove postove i pokazanu, dotad, korektnost

  14. #864
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    dakle, ništa od međudržavnog dijaloga

  15. #865
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    još samo da naš predsjednik to shvati
    sori, crni humor, al nisam mogla odoljeti
    Posljednje uređivanje od pikula : 22.04.2011. at 10:52

  16. #866
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    da, dvosmisleno je
    ali mislim na forumski dijalog

  17. #867
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Ma nemate se šta ispričavati. Na kraju krajeva dobro je da sad znamo da su prvi postovi bili navlakuša. Šteta, bilo bi zanimljivo da je nastavilo u početnom tonu.

  18. #868
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ne možemo znati dal su bili navlakuša ili ne
    kada nismo vidjeli obrisanog
    i što je bilo u njemu

    meni nije smješan ovaj komentar za predsjednika
    jer meni je njegovo ponašanje i pokušaj dijaloga svjetlo koje daje nadu

  19. #869
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    pa ako misliš da smo petarpan, ja i osoblje foruma uspjeli bez međusobne komunikacije ustvrditi isto, a da to nije istina, meni to već lagano miriše na teoriju zavjere, sori

  20. #870
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Šteta što mu je baterija riknula pa nije osvjetlio autoricu hotela Zagorje svojim svijetlom
    Mene je sad već pred kraj puklo na zeku, ispričavam se svima koje to vrijeđa,moram na dijetu od ovog topica
    Posljednje uređivanje od pikula : 22.04.2011. at 12:40

  21. #871
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    a da ja promijenim nick u "advokat"?
    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    pa ako misliš da smo petarpan, ja i osoblje foruma uspjeli bez međusobne komunikacije ustvrditi isto, a da to nije istina, meni to već lagano miriše na teoriju zavjere, sori
    tko misliš da je u zavjeri?
    ili ja tu krivo kužim, nešto si drugo htjela reći.

    pročitala sam markov post i na mene nije ostavio dojam navlakuše
    ostavio mi je dojam čovjeka koji žestoko ne zna što priča
    i što to uopće znači, navlakuša?
    on nas namjerno provocira s jedinim ciljem da se mi pjenimo?

    a tko će vjerovati u čiju procjenu, to, pikula, ne možeš zamjerati ili još gore, proglašavati teorijom zavjere

    u svjetlu opravdanosti micanja markovog posta, pretpostavljam da je ovaj citat trebao započeti sa: "sva sreća"?
    Šteta što mu je baterija riknula pa nije osvjetlio autoricu hotela Zagorje svojim svijetlom
    inače ga ne kužim.

  22. #872
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    AM, očito sam trebala napisati kome odgovaram- odgovarala sam Aleksandra70vanji (inače ne vjerujem u teorije zavjere, a i na ovoj temi sam već iskazala nedvojbeno olakšanje i slaganje sa brisanjem,pa sam se nakon toga našalila )
    Drugi post (ovaj o bateriji) je još malo crnog humora na međudržavni dijalog i nastavlja se post Pomikaki, a odgovara, na žalost precinično, također, Aleksandra70vanji (kojoj je spomenuti dijalog svijetlo)
    Nemoj još mjenjat nick
    Posljednje uređivanje od pikula : 22.04.2011. at 13:39

  23. #873
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Mogu ja? Hvala.
    Znači, mi (može i samo ja,jelte) koji smo pročitali njegov zadnji post smatram(o) da su prva dva u smislu- ja sam liberalan, mrzim miloševića, svi smo mi braća, pišem malo ekavicom malo ijekavicom-vjerojatno bila "navlakuša" na onaj zadnji. Jer da je odmah počeo udarno, ne bi bilo šanse da nakon tog posta provuče ijednu ideju, ijednu riječ a kamoli da ga ivka ili apri propuste ovdje. Znaš ono, malo vas opustim pa vas "silujem". U zdrav.
    To je moje mišljenje. Zapravo, blentava sam, uopće ne kužim zašto se sad ovo poteglo. Bezveze

  24. #874
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa Vidi poruku
    To je moje mišljenje. Zapravo, blentava sam, uopće ne kužim zašto se sad ovo poteglo. Bezveze
    My feelings exactly

  25. #875
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa Vidi poruku
    Zapravo, blentava sam, uopće ne kužim zašto se sad ovo poteglo. Bezveze
    što se mene tiče, bez namjere teoretiziranja o zavjeri
    tko pita, ne skita.

    sve pet pikula, jasno mi je

  26. #876
    minji otrok avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    u snovima
    Postovi
    191

    Početno

    Ravnatelj Hrvatskog memorijalno-dokumentacijskog centra Domovinskog rata Ante Nazor iznio je podatke o posljedicama srpske agresije na Hrvatsku navodeći kako je 1991. stradalo 590 naselja u 57 općina od kojih je 35 do temelja uništeno, dok su 34 pretrpjela teška oštećenja (među njima su veći gradovi kao Vukovar, Vinkovci, Osijek, Pakrac, Gospić, Dubrovnik, Karlovac i dr), a da je počinjena šteta te godine procijenjena na oko 3,2 milijarde američkih dolara.
    Od općina koje nisu okupirane najviše stanova je stradalo u općinama Osijek (20.500 ili oko 34 posto stambenog fonda), Vinkovci (12.980 ili oko 41 posto), Pakrac (8100 ili oko 76 posto), Slavonski Brod (7475 ili oko 21 posto), Karlovac (6633 ili oko 22 posto), Nova Gradiška (6624 ili oko 33 posto), Valpovo (5775 ili oko 49 posto) i Novska (2984 ili oko 35 posto).
    Po podacima iz 1992., na privremeno okupiranom području najviše stanova je uništeno i oštećeno u općinama Vukovar (25.590 ili 91 posto), Petrinja (7083 ili oko 58 posto), Slunj (5620 ili oko 84 posto), Drniš (5016 ili oko 53posto), Kostajnica (4590 ili oko 85 posto), Glina (4518 ili oko 58 posto), Otočac (3507 ili oko 42 posto). Procjenjuje se da je u agresiji na Republiku Hrvatsku, ne računajući privremeno okupirano područje, uništeno, teže ili lakše oštećeno oko 210.000 stanova. Najveći dio razrušen je već 1991. kad je počinjena šteta procijenjena na oko 3,2 milijarde američkih dolara, ističe Nazor u priopćenju.
    Po podacima Odjela za informiranje Ministarstva zdravstva iz 2000., u Hrvatskoj je tijekom Domovinskog rata poginulo, ubijeno ili umrlo od posljedica ranjavanja ukupno 4137 civilnih osoba. U taj broj tada još nisu uključeni poginuli civili ekshumirani i identificirani iz masovnih i pojedinačnih grobnica te poginuli civili na privremeno okupiranom području Hrvatske. Te kategorije stradalnika procjenjuju se na još ukupno 2468 civilnih žrtava, pa bi ukupni broj smrtno stradalih civila iznosio 6605.
    Po privremenom popisu osoba poginulih u agresiji Srbije, odnosno JNA i srpsko-crnogorskih postrojbi na RH, kojeg je usporedbom, dopunom i objedinjavanjem podataka iz različitih izvora izradila Uprava za zatočene i nestale Ministarstva obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti RH, u Hrvatskoj je tijekom Domovinskog rata smrtno stradalo 12.213 hrvatskih branitelja i civila. Popis nije obuhvatio osobe koje su vođene kao nestale, osobe koje su poginule u neprijateljskim postrojbama, odnosno poginule Srbe na okupiranom području RH.
    Uprava za zatočene i nestale do prosinca 2009. otkrila je 143 masovne i više od 1400 pojedinačnih grobnica žrtava srpske agresije.
    Iz njih su ekshumirani posmrtni ostaci 3752 osobe, od kojih je 3180 identificirano i uvršteno u privremeni popis poginulih.
    Ekshumirani su i posmrtni ostaci 782 osobe, uglavnom pripadnika srpskih postrojbi i civila, poginulih 1995. na privremeno okupiranom hrvatskom području, koje su bile pokopane u zajedničkim grobnicama. Do prosinca 2009. identificirano je njih 456.
    Pri Upravi za zatočene i nestale u prosincu 2009. još uvijek je otvoreno 1827 zahtjeva za traženje nestalih osoba s područja Republike Hrvatske - 1030 osoba nestalo 1991/1992. u srpskoj agresiji na Republiku Hrvatsku, a 797 osoba s privremeno okupiranog područja RH, uglavnom pripadnika srpskih postrojbi i civila, nestalo je 1995.
    Po privremenom popisu Hrvatskog memorijalno-dokumentacijskog centra Domovinskog rata iz prosinca 2009., temeljenom na istraživanju dokumenata pobunjenih Srba, na privremeno okupiranom području RH smrtno je stradalo ili se vodi kao nestalo oko pet tisuća osoba, među kojima je i njih najmanje 400 nesrpske narodnosti.
    U ukupnom broju smrtno stradalih je oko 70 posto 'boraca' (pripadnici JNA, odnosno 'Srpske vojske Krajine', 'milicije Krajine' i ostalih srpskih paravojnih postrojbi), te oko 20 posto civila Za oko deset posto smrtno stradalih osoba nije pouzdano utvrđen status.
    Među poginulim vojnicima JNA je i 35 mobiliziranih Hrvata, 44 Muslimana, 6 Mađara i 101 'ostalih' (Albanci, Makedonci, Crnogorci i druge nesrpske narodnosti), a najmanje 196 Hrvata je u popisu smrtno stradalih civila.
    U jedinstvenom popisu međuresorne Radne skupine za izradu Registra djece poginule uslijed ratnih razaranja u Republici Hrvatskoj navedena su imena 402 poginule djece, uz napomenu da to nije konačan broj poginule djece u Domovinskom ratu.
    Od toga je 323 djece poginulo zbog ratnog djelovanja; više od 70 posto stradalo je uslijed izravnog neprijateljskog djelovanja (eksplozija granate, mine, raketiranja zrakoplova, snajpera i sl.), a manje od 30 posto uslijed neizravnog neprijateljskog djelovanja (igranje vatrenim oružjem, ručnom bombom i sl).
    Od preostalih 79 djece s tog popisa, utvrđeno je da se radi o 32 osobe koje su stradale kao punoljetne (19 i više godina), 23 djece za koje se i pored naknadne provjere preko matičnih ureda nije mogao utvrditi njihov identitet i način stradavanja, a ostalih 24 nije poginulo uslijed ratnih okolnosti, već nesretnim slučajem (u prometu, od udara električne energije, od trovanja plinom, i sl).
    Istodobno, ranjeno je 1044 djece. Kao posljedica ranjavanja u 188 djece nastao je različit stupanj tjelesne invalidnosti (u 56 vrlo teška, 92 teška, te u 40 umjerena tjelesna invalidnost). Bez jednog roditelja ostalo je 5497 djece, a 74 djece je ostalo bez oba roditelja.
    Na samom početku rata, u nedostatku vojnih ustanova, educiranog osoblja za ratne uvjete i rezervi sanitetskog materijala, brigu za zbrinjavanje ranjenika preuzima isključivo civilna zdravstvena služba. Stvaranjem Hrvatske vojske i eskalacijom rata ustanovljen je integralni civilno-vojni sustav, u kojem su prva pomoć i transport bili u vojnoj organizaciji, a daljnje liječenje u civilnoj.
    Po podacima Stožera saniteta Ministarstva zdravstva koji je od samog početka rata vodio registar ranjenika zaprimljenih u svih 58 zdravstvenih ustanova koliko ih je sudjelovalo u zbrinjavanju ranjenika, tijekom Domovinskog rata ukupno je ranjeno 30.578 osoba. Od toga čak 7169 civila, 21.959 hrvatskih branitelja, 58 pripadnika mirovnih snaga UN-a i 613 neprijateljskih vojnika. Za 779 ranjenika nema podataka o pripadnosti, ali se za većinu njih može utvrditi da su pripadali neprijateljskim jedinicama.
    O iznimno dobroj organizaciji ratnog saniteta govore podaci da je prvu pomoć na mjestu stradavanja primilo 5065 ranjenika, te da je u roku od jednog sata nakon ranjavanja do mjesta zbrinjavanja prevezeno oko 61 posto ranjenika, a u roku od dva sata njih oko 76 posto.
    Više od dva sata bilo je potrebno samo za doista vrlo udaljena i teško pristupačna bojišta (u roku od četiri sata do mjesta zbrinjavanja prevezeno je oko 86 posto ranjenika). Primjerice na Velebitu gdje je u vremenskim neprilikama (magla, nevrijeme) kad se evakuacija nije mogla izvršiti zračnim putem, za prenošenje ranjenika do vozila prve pomoći katkad trebalo i 16 sati.
    Tijekom liječenja, od zadobivenih rana umrlo je 648 osoba (u bolnici je umrlo 395 vojnika i 253 civila, a u ambulanti 2 civila), što znači da stopa smrtnosti, izračunata na temelju broja od 30.520 hospitaliziranih (nisu uračunati pripadnici snaga UN-a) i procjene od oko petnaest tisuća liječenih u ambulantama - iznosi 1,45 posto (1,75 posto od ukupnog broja zbrinutih vojnika i 3,53 posto od ukupnog broja zbrinutih civila). Oko 50 posto ozljeda nastalo je od posljedica eksplozije, a manje od 30 posto uzrokovano je metkom.
    Stopa smrtnosti zbrinutih ranjenika bila je, za ratne prilike, iznimno niska, čak i u najtežim uvjetima rada kakvi su bili u vukovarskoj bolnici tijekom opsade grada od 25. kolovoza do 20. studenoga 1991. Krajem rujna iznosila je 1,5 – 1,7 posto, a zbog iznimno teških uvjeta rada pred okupaciju grada narasla je do tri posto. (Hina)
    Posljednje uređivanje od apricot : 22.04.2011. at 18:46

  27. #877
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Pa dobro, minji, što bi ovo trebalo značiti?
    Vrti mi se od ovih malih, velikih i svakakvih slova

    Što želiš reći, pokazati, dokazati...?

    Tko je ikad napisao da Hrvatska nije pretrpjela tešku i nenadoknadivu štetu u ratu?

  28. #878
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    I ja sam krenula citati pa odustala negdje na pola, kad sam skuzila da nema nikakvog komentara uz citat. :/

  29. #879
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja se nadam da je popis namijenjen Marku.
    Ako je namijenjen ostalima, onda pretpostavljam da proizlazi iz implikacije da polovicu sudionika teme nije briga za hrvatske žrtve, pa nas se na njih mora podsjećati. To me već užasava, to svojatanje domovine, tuge, žalovanja...To nije isključivo, pa te moraju boljeti ili jedne, ili druge žrtve, i ove druge te bole tek kad se za prve naplati dug. Nekim ljudima to ide i zajedno.

  30. #880
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se nadam da je popis namijenjen Marku.
    Ako je namijenjen ostalima, onda pretpostavljam da proizlazi iz implikacije da polovicu sudionika teme nije briga za hrvatske žrtve, pa nas se na njih mora podsjećati. To me već užasava, to svojatanje domovine, tuge, žalovanja...To nije isključivo, pa te moraju boljeti ili jedne, ili druge žrtve, i ove druge te bole tek kad se za prve naplati dug. Nekim ljudima to ide i zajedno.
    X

  31. #881

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    ne bih rekla da se radi o svojatanju tuge

    već o procesu upravo suprotno od toga

    o dojmu da bi se o tim žrtvama trebalo i moralo puno više .imam dojam,neka se varam i da se barem varam,da je većini vas /nas poznat broj stradalih u Oluji-koliko civila,koliko kuća,koliko izbjeglih,a da su većini vas /nas ove gore navedene brojke više manje nepoznate

  32. #882
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se nadam da je popis namijenjen Marku.
    Ako je namijenjen ostalima, onda pretpostavljam da proizlazi iz implikacije da polovicu sudionika teme nije briga za hrvatske žrtve, pa nas se na njih mora podsjećati. To me već užasava, to svojatanje domovine, tuge, žalovanja...To nije isključivo, pa te moraju boljeti ili jedne, ili druge žrtve, i ove druge te bole tek kad se za prve naplati dug. Nekim ljudima to ide i zajedno.
    Potpis na ovo i od mene.

  33. #883
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    nisam htjela provocirati nikoga

    nisam pročitala post ni obrisani, a moram priznati ni ove ostale, baš precizno, više na preskok, kada vidim da post ima više od 10 redova, odustanem, nemam toliku koncentraciju,

    ali sam po pričama o izbrisanom i ovom što je ostalo zaključila kao i odvjetnica AM da ima neke opasne stavove i postavke, ali ne s ciljem navlakuše

    a i ja vjerujem u aprinu procjenu
    i vjerujem da je post bio za brisati
    i bojim se da je to stvarno njegov stav
    a ne navlakuša
    što je puno ružnije

  34. #884
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    ronin, ne znam što bih ti rekla. Ja nemam takav dojam. Daleko od toga da baratam svim ovim brojevima,jednako loše kao i podacima za Oluju. Ono što imam u glavi od prije je ovaj broj od oko 12 000 poginulih, i red veličine za nestale i to da je sumjerljivo tome onda bilo ranjenih, itd. (dakle, opet red veličine).
    Dakle, što se mene tiče, mogla bih znati i više. Ali da bi znala više o žrtvama zločina s hrvatske strane nakon Oluje, nego o žrtvama srpske agresije i zločina...zašto bi pobogu bilo tako?!

  35. #885

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ali da bi znala više o žrtvama zločina s hrvatske strane nakon Oluje, nego o žrtvama srpske agresije i zločina...zašto bi pobogu bilo tako?!
    gle.ne znam jel znaš dovoljno,nedovoljno,manje ili više.
    ne ti osobno,svi mi.

    ono što meni cijelo vrijeme smeta,u dosta sam postova to već pisala,jest činjenica da se na forumu ,u medijima općenito,puno puno više piše o žrtvama Oluje nego o hrvatskim žrtvama .

    kao posljedica toga,direktna,je činjenica da bi najveći broj nas ovdje znao otpriljke otprve odgovoriti na pitanje koliko je srpskih žrtva bilo u Oluji,a bome bi se dobro predomišljali da ih se pita koliko je Domovinski rat odnio žrtava ili koliko je još ljudi na popisu nestalih.

    kužite me?ne znam da li sam dobro objasnila to što me ,ono,baš smeta.

  36. #886

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Meni je ovaj klip signifikantan http://www.youtube.com/watch?feature...&v=wU6T3pSKEoA

    ja sam znala jako puno o WW2 u 4 srednje .

  37. #887
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Na koji način signifikantan? (koja neobična riječ). Misliš, mladi se ne opterećuju ratom, ni prošlošću ili je ovo komentar na obrazovanje ili satove povijesti ili?

  38. #888

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Ovak, s tobom mi se ne da raspravljati.

    Vidim da si raspoložena za seciranje i spuštanje , ja nisam.

  39. #889
    minji otrok avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    u snovima
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa Vidi poruku
    ne bih rekla da se radi o svojatanju tuge

    već o procesu upravo suprotno od toga

    o dojmu da bi se o tim žrtvama trebalo i moralo puno više .imam dojam,neka se varam i da se barem varam,da je većini vas /nas poznat broj stradalih u Oluji-koliko civila,koliko kuća,koliko izbjeglih,a da su većini vas /nas ove gore navedene brojke više manje nepoznate
    Upravo tako, ronin.
    Pogotovo ovo:

    Citiraj ronin prvotno napisa Vidi poruku
    o dojmu da bi se o tim žrtvama trebalo i moralo puno više .

  40. #890
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Vidim ja da si ti malo nabrijana, jer je moje pitanje bilo s iskrenim zanimanjem. Možeš primijetiti da mi interpretacije nisu maliciozne.
    Zar trebam svaki put stavljati disklejmer "nije provokacija, stvarno me zanima"?

  41. #891
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    ronin, ja mislim da te jesam shvatila, i odgovorila sam ti što mislim - moj dojam nije takav. S druge strane, ja se ne bavim sustavno tim problemom.
    Ovaj marijin video možda i jest signifikantan. Ako je to zaista odraz zanemarivanja žrtava srpske agresije, onda treba nešto mijenjati. S druge strane, ne mogu ne primijetiti da meni jedan veliki, ali zaista preveliki broj studenata (tehnički fakultet!) ne zna (na primjer) prebacivati veličine s jedne na drugu stranu jednakosti, ili podijeliti jednadžbu nekom veličinom, što je sramotno neznanje za taj nivo obrazovanja. Onda moram ozbiljno sumnjati da je neznanje dosta raširena pojava među školarcima.

  42. #892

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Citiraj minji otrok prvotno napisa Vidi poruku
    Ravnatelj Hrvatskog memorijalno-dokumentacijskog centra Domovinskog rata Ante Nazor iznio je podatke o posljedicama srpske agresije na Hrvatsku navodeći kako je 1991. stradalo 590 naselja u 57 općina od kojih je 35 do temelja uništeno, dok su 34 pretrpjela teška oštećenja (među njima su veći gradovi kao Vukovar, Vinkovci, Osijek, Pakrac, Gospić, Dubrovnik, Karlovac i dr), a da je počinjena šteta te godine procijenjena na oko 3,2 milijarde američkih dolara.
    Od općina koje nisu okupirane najviše stanova je stradalo u općinama Osijek (20.500 ili oko 34 posto stambenog fonda), Vinkovci (12.980 ili oko 41 posto), Pakrac (8100 ili oko 76 posto), Slavonski Brod (7475 ili oko 21 posto), Karlovac (6633 ili oko 22 posto), Nova Gradiška (6624 ili oko 33 posto), Valpovo (5775 ili oko 49 posto) i Novska (2984 ili oko 35 posto).
    Po podacima iz 1992., na privremeno okupiranom području najviše stanova je uništeno i oštećeno u općinama Vukovar (25.590 ili 91 posto), Petrinja (7083 ili oko 58 posto), Slunj (5620 ili oko 84 posto), Drniš (5016 ili oko 53posto), Kostajnica (4590 ili oko 85 posto), Glina (4518 ili oko 58 posto), Otočac (3507 ili oko 42 posto). Procjenjuje se da je u agresiji na Republiku Hrvatsku, ne računajući privremeno okupirano područje, uništeno, teže ili lakše oštećeno oko 210.000 stanova. Najveći dio razrušen je već 1991. kad je počinjena šteta procijenjena na oko 3,2 milijarde američkih dolara, ističe Nazor u priopćenju.
    Po podacima Odjela za informiranje Ministarstva zdravstva iz 2000., u Hrvatskoj je tijekom Domovinskog rata poginulo, ubijeno ili umrlo od posljedica ranjavanja ukupno 4137 civilnih osoba. U taj broj tada još nisu uključeni poginuli civili ekshumirani i identificirani iz masovnih i pojedinačnih grobnica te poginuli civili na privremeno okupiranom području Hrvatske. Te kategorije stradalnika procjenjuju se na još ukupno 2468 civilnih žrtava, pa bi ukupni broj smrtno stradalih civila iznosio 6605.
    Po privremenom popisu osoba poginulih u agresiji Srbije, odnosno JNA i srpsko-crnogorskih postrojbi na RH, kojeg je usporedbom, dopunom i objedinjavanjem podataka iz različitih izvora izradila Uprava za zatočene i nestale Ministarstva obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti RH, u Hrvatskoj je tijekom Domovinskog rata smrtno stradalo 12.213 hrvatskih branitelja i civila. Popis nije obuhvatio osobe koje su vođene kao nestale, osobe koje su poginule u neprijateljskim postrojbama, odnosno poginule Srbe na okupiranom području RH.
    Uprava za zatočene i nestale do prosinca 2009. otkrila je 143 masovne i više od 1400 pojedinačnih grobnica žrtava srpske agresije.
    Iz njih su ekshumirani posmrtni ostaci 3752 osobe, od kojih je 3180 identificirano i uvršteno u privremeni popis poginulih.
    Ekshumirani su i posmrtni ostaci 782 osobe, uglavnom pripadnika srpskih postrojbi i civila, poginulih 1995. na privremeno okupiranom hrvatskom području, koje su bile pokopane u zajedničkim grobnicama. Do prosinca 2009. identificirano je njih 456.
    Pri Upravi za zatočene i nestale u prosincu 2009. još uvijek je otvoreno 1827 zahtjeva za traženje nestalih osoba s područja Republike Hrvatske - 1030 osoba nestalo 1991/1992. u srpskoj agresiji na Republiku Hrvatsku, a 797 osoba s privremeno okupiranog područja RH, uglavnom pripadnika srpskih postrojbi i civila, nestalo je 1995.
    Po privremenom popisu Hrvatskog memorijalno-dokumentacijskog centra Domovinskog rata iz prosinca 2009., temeljenom na istraživanju dokumenata pobunjenih Srba, na privremeno okupiranom području RH smrtno je stradalo ili se vodi kao nestalo oko pet tisuća osoba, među kojima je i njih najmanje 400 nesrpske narodnosti.
    U ukupnom broju smrtno stradalih je oko 70 posto 'boraca' (pripadnici JNA, odnosno 'Srpske vojske Krajine', 'milicije Krajine' i ostalih srpskih paravojnih postrojbi), te oko 20 posto civila Za oko deset posto smrtno stradalih osoba nije pouzdano utvrđen status.
    Među poginulim vojnicima JNA je i 35 mobiliziranih Hrvata, 44 Muslimana, 6 Mađara i 101 'ostalih' (Albanci, Makedonci, Crnogorci i druge nesrpske narodnosti), a najmanje 196 Hrvata je u popisu smrtno stradalih civila.
    U jedinstvenom popisu međuresorne Radne skupine za izradu Registra djece poginule uslijed ratnih razaranja u Republici Hrvatskoj navedena su imena 402 poginule djece, uz napomenu da to nije konačan broj poginule djece u Domovinskom ratu.
    Od toga je 323 djece poginulo zbog ratnog djelovanja; više od 70 posto stradalo je uslijed izravnog neprijateljskog djelovanja (eksplozija granate, mine, raketiranja zrakoplova, snajpera i sl.), a manje od 30 posto uslijed neizravnog neprijateljskog djelovanja (igranje vatrenim oružjem, ručnom bombom i sl).
    Od preostalih 79 djece s tog popisa, utvrđeno je da se radi o 32 osobe koje su stradale kao punoljetne (19 i više godina), 23 djece za koje se i pored naknadne provjere preko matičnih ureda nije mogao utvrditi njihov identitet i način stradavanja, a ostalih 24 nije poginulo uslijed ratnih okolnosti, već nesretnim slučajem (u prometu, od udara električne energije, od trovanja plinom, i sl).
    Istodobno, ranjeno je 1044 djece. Kao posljedica ranjavanja u 188 djece nastao je različit stupanj tjelesne invalidnosti (u 56 vrlo teška, 92 teška, te u 40 umjerena tjelesna invalidnost). Bez jednog roditelja ostalo je 5497 djece, a 74 djece je ostalo bez oba roditelja.
    Na samom početku rata, u nedostatku vojnih ustanova, educiranog osoblja za ratne uvjete i rezervi sanitetskog materijala, brigu za zbrinjavanje ranjenika preuzima isključivo civilna zdravstvena služba. Stvaranjem Hrvatske vojske i eskalacijom rata ustanovljen je integralni civilno-vojni sustav, u kojem su prva pomoć i transport bili u vojnoj organizaciji, a daljnje liječenje u civilnoj.
    Po podacima Stožera saniteta Ministarstva zdravstva koji je od samog početka rata vodio registar ranjenika zaprimljenih u svih 58 zdravstvenih ustanova koliko ih je sudjelovalo u zbrinjavanju ranjenika, tijekom Domovinskog rata ukupno je ranjeno 30.578 osoba. Od toga čak 7169 civila, 21.959 hrvatskih branitelja, 58 pripadnika mirovnih snaga UN-a i 613 neprijateljskih vojnika. Za 779 ranjenika nema podataka o pripadnosti, ali se za većinu njih može utvrditi da su pripadali neprijateljskim jedinicama.
    O iznimno dobroj organizaciji ratnog saniteta govore podaci da je prvu pomoć na mjestu stradavanja primilo 5065 ranjenika, te da je u roku od jednog sata nakon ranjavanja do mjesta zbrinjavanja prevezeno oko 61 posto ranjenika, a u roku od dva sata njih oko 76 posto.
    Više od dva sata bilo je potrebno samo za doista vrlo udaljena i teško pristupačna bojišta (u roku od četiri sata do mjesta zbrinjavanja prevezeno je oko 86 posto ranjenika). Primjerice na Velebitu gdje je u vremenskim neprilikama (magla, nevrijeme) kad se evakuacija nije mogla izvršiti zračnim putem, za prenošenje ranjenika do vozila prve pomoći katkad trebalo i 16 sati.
    Tijekom liječenja, od zadobivenih rana umrlo je 648 osoba (u bolnici je umrlo 395 vojnika i 253 civila, a u ambulanti 2 civila), što znači da stopa smrtnosti, izračunata na temelju broja od 30.520 hospitaliziranih (nisu uračunati pripadnici snaga UN-a) i procjene od oko petnaest tisuća liječenih u ambulantama - iznosi 1,45 posto (1,75 posto od ukupnog broja zbrinutih vojnika i 3,53 posto od ukupnog broja zbrinutih civila). Oko 50 posto ozljeda nastalo je od posljedica eksplozije, a manje od 30 posto uzrokovano je metkom.
    Stopa smrtnosti zbrinutih ranjenika bila je, za ratne prilike, iznimno niska, čak i u najtežim uvjetima rada kakvi su bili u vukovarskoj bolnici tijekom opsade grada od 25. kolovoza do 20. studenoga 1991. Krajem rujna iznosila je 1,5 – 1,7 posto, a zbog iznimno teških uvjeta rada pred okupaciju grada narasla je do tri posto. (Hina)
    Da, da, svi znamo, pa čemu o tome pisati, ponavljati, prepričavati...
    Ne bih rekla. Osobno sam dobila dojam da većina vas zna brojeve druge strane, a sumnjam da ste znale ove. Nije loše pročitati opet.

  43. #893
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa Vidi poruku

    o dojmu da bi se o tim žrtvama trebalo i moralo puno više .imam dojam,neka se varam i da se barem varam,da je većini vas /nas poznat broj stradalih u Oluji-koliko civila,koliko kuća,koliko izbjeglih,a da su većini vas /nas ove gore navedene brojke više manje nepoznate
    složila bih se. meni reci nije. mislim da je normalno da povrijeđen čovjek prvo gleda svoje rane pa tek onda neprijateljeve. moram nešto reći, a da se nitko ne nađe uvrijeđenim jer ne ciljam na nikog ovdje. hvala bogu pa nismo svi jednako osjetili rat. neki su uspjeli izbjeći gubitke voljenih, nekima granata nije okrznula kuću, nekima je najgori doživljaj rata bila zračna uzbuna, neki su izgubili sve, neki samo živce, a neki skoro ništa i ja bih od sveg srca voljela da je tih zadnjih što više. no onima koji su izgubili najviše je najteže i zaboraviti, a samo dragi bog zna koliko je teško oprostiti. ljudski je suosjećati sa tuđim žrtvama i mislim da nikome nije svejedno zbog nevinih žrtava i zločina počinjenih sa hrvatske strane, ali imam dojam da se osjeti taj neki raskorak između onih kojima je već dosta rata i priče o tome i onih kojima je rat još prilično svježa rana. ja razumijem i jedne i druge. i razumijem kako neki još uvijek ne mogu, ne žele uprijeti prstom u zločine svoga naroda jer se agresorski zločini još nisu procesuirali i oni još uvijek žive s tim osjećajem nepravde i nepoštovanja. grozne su to stvari. opet, jasno je da moramo krenuti dalje, a da bi smo krenuli moramo i mi očistiti svoj korov. ovo zapravo pišem potaknuta nekim člancima sa portala (većinom indexa za kojeg sam rekla da više neću čitati) i još bih dvoršila misao, ali nemam vremena.
    eto potpisujem ronin i minji otrok i sve vas i sretan vam svima uskrs!

  44. #894

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je ovaj klip signifikantan http://www.youtube.com/watch?feature...&v=wU6T3pSKEoA

    ja sam znala jako puno o WW2 u 4 srednje .
    toliko mi je teško povjerovati da neki od njih,kako je u prilogu rečeno ,pohađaju još i izborne satove povijesti

    i da,primjer jest znakovit,jer ako smo mi učili i učimo, ne znam,operaciju Barbarossa i iskrcavanje u Normandiji,i znali smo ,a ono barem,okvirno o čemu se radi,onda je u najmanju ruku neobično da ovi mladi ništa ne znaju o početku izbijanja posljedenjeg rata na ovim prostorima

    no možda to opet i nema toliko veze s mladima koje kao fol ništa ne interesira,jer to nije tako,već sveukupno sa žalosnim mjestom kakvo Domovinski rat zauzima .kako sve,tako i to,jel.

    u udžbenicima ti podaci postoje,to je sigurno

  45. #895
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Cvijeta je super.
    Tek sad sam pročitala cvijetin post i . Odlično napisano.

  46. #896
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Tek sad sam pročitala cvijetin post i . Odlično napisano.
    i ja sam ga sada išla pročitati
    duži je od 10 redova pa nisam do sada

    što reći
    od cvijete ne bi ni očekivala ništa manje, ona me je razmazila sa svojim postovima
    to je rijetki dar, i inače, a pogotovo na forumu tako jasno, koncizno, precizno iznjeti svoj stav
    bez vrijeđana i omalovažavanja tuđeg stava i same osobe
    i tako gađati u sridu
    puno puta sam napisala, a sad ponavljam
    ja cvijetu

    pikula, ja i dalje niti shvaćam tvoje aluzije na teoriju zavjere, a ono kako shvaćam, nadam se krivo, vrijeđa
    a opet ponavljam, žao mi je da je tebi tako smiješno predsjednikovo nastojanje za uspostavom međudržavnog dijaloga

  47. #897
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj mama od formata prvotno napisa Vidi poruku
    Da, da, svi znamo, pa čemu o tome pisati, ponavljati, prepričavati...
    Ne bih rekla. Osobno sam dobila dojam da većina vas zna brojeve druge strane, a sumnjam da ste znale ove. Nije loše pročitati opet.
    Sad ću vam nešto priznati: ne znam ni jedan broj. Ni one sa srpske ni sa hrvatske strane. Malo sam disleksična kad su brojevi u pitanju, ali da baš želim posvetila bih se tome da ih naučim.
    Samo što zbilja mislim da nije potrebno.
    Recimo govori se o tome kako se povijest mora učiti, znati, da se ne zaboravi, da se ne ponovi.
    Ali zašto da pamtim broj poginulih, nestalih, ranjenih, invalida? Svaka od tih žrtava je tragična već sama za sebe.
    Brojke su za mene čista apstrakcija. Ono što mislim da treba znati, ponavljati, učiti svoju djecu kako funkcionira mehanizam manipulacije kojim se ljude tjera da ubijaju i muče jedni druge, učiti ih kako da prepoznaju demagogiju, kako da misle svojom glavom.

    Brojke ne govore kako spriječiti zlo. U ovakvom kontekstu mogu ga samo potaknuti, održavati iskru mržnje da se razbukta nakon slijedećih 50 godina.

  48. #898
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    je, cvijeta je zakon žena!

  49. #899
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Sad ću vam nešto priznati: ne znam ni jedan broj. Ni one sa srpske ni sa hrvatske strane. Malo sam disleksična kad su brojevi u pitanju, ali da baš želim posvetila bih se tome da ih naučim.
    Samo što zbilja mislim da nije potrebno.
    Recimo govori se o tome kako se povijest mora učiti, znati, da se ne zaboravi, da se ne ponovi.
    Ali zašto da pamtim broj poginulih, nestalih, ranjenih, invalida? Svaka od tih žrtava je tragična već sama za sebe.
    Brojke su za mene čista apstrakcija. Ono što mislim da treba znati, ponavljati, učiti svoju djecu kako funkcionira mehanizam manipulacije kojim se ljude tjera da ubijaju i muče jedni druge, učiti ih kako da prepoznaju demagogiju, kako da misle svojom glavom.

    Brojke ne govore kako spriječiti zlo. U ovakvom kontekstu mogu ga samo potaknuti, održavati iskru mržnje da se razbukta nakon slijedećih 50 godina.
    ovo je tako lijepo rečeno i ujedno sažima cijeli moj stav, bravo pomikaki!

  50. #900
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    odlično pomikaki

    samo mislim da treba znati i brojeve
    ali u kontekstu pijeteta prema tim žrtvama
    i borbi da se to više nikada ne ponovi
    pogotovo što se ti brojevi množe bar s 4
    jer uz svakog poginulog, ranjenog, nestalog ide njegova obitelj koja je još i veća žrtva

    i mogu reći da me je baš iznenadio onaj mariin prilog
    maturanti i takvo neznanje
    ako već ne uče u školi, pa to se često vrti na TV, pa par su tamo mogli neke pojmove upoznati

    i drago mi je da se rasprava malo smirila
    jer možemo mi o nekim stvarima imati različito mišljenje
    ali o tome tko je agresor, tko žrtva i što je oluja mislim da se svi slažemo
    i svi se slažemo da se treba boriti da se to nikada ne ponovi
    pa ako samo mi koji smo tu budemo svoju djecu učili ovo što kaže pomikaki, iz sveg ovog zla izvući pouku, možemo se nadati boljem sutra

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •