Stranica 5 od 8 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 387

Tema: Stan skoro otplaćen ili sloboda kuće i ponovo kredit????

  1. #201
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Mima, vjerojatno se može naći neko prizemlje/suteren ili 4.kat bez lifta, bez centralnog, u raspadajućoj zgradi, ali takav stan ja nikad ne bih kupila pa sve da je zabadava.

  2. #202
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ali takav stan opet ne bi mogao iznajmljivati za iznos anuiteta. Evo baš sam vidjela na Njuškalu, garsonijera 20 m2 u Malešnici, cijena 20.000 eura. 20.000 eura na 10 godina je 1500 kuna mjesečno - ja ne vjerujem da bi itko plaćao 1500 kuna mjesečno za garsonijeru od 20 m2 u suterenu, u Malešnici.

  3. #203
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Tanči, daj mi molim te reci tko u Novom Zagrebu plaća garsonjeru 2000 kn/mjesec? Čak i da to iznajmiš, ti ljudi će tražit nekaj normalno za tu cijenu i iseli će prvom prilikom. Stanovi nabrijanih cijena stoje mjesecima u oglasniku.
    Moja frendica je tamo živjela za 2300 kn mj i da, gledala je čim prije iseliti. Svejedno, bila je bar pola godine u njemu.

  4. #204
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Moja frendica je tamo živjela za 2300 kn mj i da, gledala je čim prije iseliti. Svejedno, bila je bar pola godine u njemu.
    Garsonjera u NZ za 2300 kn/mjesec?

  5. #205
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    kolka je ta "garsonjera" imala kvadrata, unz su sve stanovi iznad 30-40 kvadrata

  6. #206
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Po oglasnicima ima svašta. Pa tko bi živio boguizanogu u Blatu, u prizemlju obiteljske kuće u 20 ovakoizgkledajućih kvadrata za 2000kn?

    https://www.njuskalo.hr/nekretnine/s...oglas-24710441

  7. #207
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    OMG, baš je zabavno gledati Njuškalo, padam u nesvijest
    https://www.njuskalo.hr/nekretnine/m...oglas-22212437
    i sve bolje razumijem zašto ljudi daju 3000kn za lijepo namještenu, funkcionalnu garsonijeru u zgradi u ... bilo gdje.

  8. #208
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Po oglasnicima ima svašta. Pa tko bi živio boguizanogu u Blatu, u prizemlju obiteljske kuće u 20 ovakoizgkledajućih kvadrata za 2000kn?

    https://www.njuskalo.hr/nekretnine/s...oglas-24710441
    Oglasnici nisu mjerilo ničega.
    Njuškalo nije pravi odraz stanja.
    Ja i dalje tvrdim da je itekako moguće ovo što Lili piše.
    I to ne u suterenu, ne u raspadajućoj zgradi i slično.
    50 000€ za garsonijere?
    Ma svašta.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #209
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    OMG, baš je zabavno gledati Njuškalo, padam u nesvijest
    https://www.njuskalo.hr/nekretnine/m...oglas-22212437
    i sve bolje razumijem zašto ljudi daju 3000kn za lijepo namještenu, funkcionalnu garsonijeru u zgradi u ... bilo gdje.
    Pa čuj, cijene najma stana očito divljaju, stanova nema, to je nešto što traje zadnjih mjeseci. Jasno da se onda uvijek nađu ovakvi pametnjakovići koji stave nenormalne cijene za svoj stan. Ja kad sam kupovala stan bio je čovjek koji je u onim četverokatnicama u Gajnicama, na četvrtom katu pod ravnim krovom, to je bila zgrada stara skoro 40 godina, tražio 2000 eura za kvadrat. Jasno da je taj stan cijelo vrijeme stajao u oglasniku. Ja sam ga čak i zvala, pa mi je on važno rekao da je to jako kvalitetna gradnja. Ali, ipak se po oglasniku može vidjeti neka sredina, trend, i cijene u njemu jesu nabrijane, ali nisu nabrijane 50%.

  10. #210
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    2800 kn
    https://www.njuskalo.hr/nekretnine/s...oglas-20920460

    Stan je u oglasniku od srpnja. Pregledan je 9500 puta i nije iznajmljen.

  11. #211
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    No ako se malo detaljnije pogleda je jasno da zapravo 1 - 1.5 sobni stanovi u tom dijelu grada koštaju 300-400 eura.

  12. #212
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Trebalo bi nazvati pa vidjeti, jer agencije vrlo često ostavljaju aktivne oglase iako su stanovi iznajmljeni, kako bi se činilo da imaju veću ponudu i više klijenata... Znam jer je tako bilo s mojim stanom.

  13. #213
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Isto tako mi kolegica veli da je godinama podstanar kod čovjeka koji ima 10tak stanova u novogradnji (ne baš doslvna novogranja -5-10 godina stara zgrada). Meni je to SF da netko za svog života može doći do 10 stanova. Al OK.

  14. #214
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Dovoljno ti je biti, recimo, javni bilježnik u jednom od najskupljih gradova u HR pa da kupiš desetak stanova kroz desetak godina.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 02.01.2019. at 14:12

  15. #215
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    A u ZG imaš koliko hoćeš ljudi koji su se počeli baviti dnevnim najmom i vremenom su kupili desetak stanova, cijele obitelji se bave samo time.

  16. #216
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    U zadnje vrijeme svi pricaju o dnevnom najmu u Zg pa cak i okolici koja gravitira gradu.
    S obzirim da cu u doglednoj buducnosti imati prazan stan,pogledala sam u airbnb sto to konkretno iznosi i nisam bas sigurna da se isplati u odnosu na klasicni najam.
    Dok platis rezije, porez i ostala davanja, proviziju air-u,dok platis cistacicu, svako malo setove plahti i rucnika,popravci...mislim da se to slabo isplati. To trazi bas veliki angazman. Turisti u Zg dolaze na noc,dvije,eventualno tri, i za to mali stancic mogu dobiti po 200kn /noc. A malo ih ima cijeli mjesec iznajmljeno.
    Nije to kao na moru gdje je sve od 400kn/noc ili vise i ostaju bar tjedan dana.

    Jedina prednost dnevnog najma mi se cini ta da ti se ne moze uvaliti neki ptsp podstanar koji moze godinama nista ne placati i demolirati ti stan usput.


    Ima tko vlastita iskustva?
    Posljednje uređivanje od rosa : 02.01.2019. at 15:13 Razlog: Propust

  17. #217
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Moja se prijateljica ubacila u to kad je prije godinu dana naslijedila stan u užem centru. Ispočetka je mislila kako će to biti laka lova, ali prevarila se. To je doslovno svakodnevno trčanje s periferije, gdje živi, u centar, dočekivanje gostiju u svakakva nedoba dana ili noći, pa zapnu, pa ih čeka satima, pa kao stan je star, ali ok, ne treba velika ulaganja.....ALI, onda je shvatila da je centar doslovno prepun potpuno obnovljenih, predivno uređenih stanova (s potpuno novom opremom) niske cijene i da njena cijena mora biti još niža da bi bila konkurentna itd. Ima jako puno ljudi koji u najmu ili vlasništvu imaju desetke stanova, i jednu ekipu koja to sve bedina tako da mogu imati niske cijene i biti puni non-stop. Ljudi će te odabrati isključivo po reviewima, a da njih sakupiš, treba ti vrijeme i stpljenje. Pa ti onda dođe neki idiot koji ti sruši rejting zbog neke gluposti na koju ne možeš utjecati (npr. zagušenje prometa ili npr. u ormaru među nekoliko vrsta jastuka nije našao onakav kakav ima doma itd).

  18. #218
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Gdje postoji ocjenjivanje za stanodavce?

  19. #219
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    U meni se cini da se to isplati samo ako imas vise stanova za dnevni najam i ako si to pretvorio u svoj posao, to je doslovce 24/7. Nema sanse biti u radnom odnosu i trcati svaki dan-dva po novu turu turista plus biti im na raspolaganju za svako pitanje.

    A bome , i nasi iznajmljivaci na obali, ciji gosti ostaju barem 4+dana, sebi dolaze dugo nakon sto zadnji gost ode.
    A ovo u Zg-u bi trebalo laufati 365.

  20. #220
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje postoji ocjenjivanje za stanodavce?
    Za stanodavce ne postoji, kako ce i postojat kad vecina iznajmljuje na crno.

    Ocjene postoje za dnevne iznajamljivace.
    Dok ne skupe neke reviewse, cijena mora biti zbilja niska ili stan vrhunski sređen.
    Posljednje uređivanje od rosa : 02.01.2019. at 16:02 Razlog: Propust

  21. #221
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    A u ZG imaš koliko hoćeš ljudi koji su se počeli baviti dnevnim najmom i vremenom su kupili desetak stanova, cijele obitelji se bave samo time.
    Ali to je ok ako si slobodan i recimo stanuješ u blizini. Ako imaš neki posao s radnim vremenom, to je jaaaako teško. Susjed ima neki takav aranžman i s vremenom je odustao i prepustio to agenciji (da ne prodaje nekretnine dok djeca ne stasaju, a da nisu samo trošak) ali margina profita je minimalna, ako uopće postoji.

  22. #222
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    S jednim stanom se to ne isplati.
    Treba imati najmanje tri stana da bi se isplatilo.
    Zagreb je pun tih Tzv. apartmana i cijene su uistinu jadne.
    200 kn je plafon za stan za četri osobe.
    Najviše ima Koreanaca i oni se cjenkaju, ucjenjuju lošim ocjenama i sl.
    Krvav je to posao.
    Zato ja iznajmljujem na mjesečnoj bazi i imala sam ludnicu od ponuda, a samo sam na Fejsu oglasila.
    Čim sam iznajmila, napisala sam u oglasu da stan više nije dostupan da bi me još dva- tri mjeseca ljudi zvali.
    Pitam ih odakle im broj, a oni vele s Indexovog oglasnika i sl.
    Dakle, drugi oglasnici preuzimaju oglase i objavljuju bez znanja oglašivača.
    Tako da, ponavljam, oglasnici nisu nikakvo mjerilo.
    Vidim da i dalje neki ne vjeruju cijeni od 1000 € pa molim, koja je za takve realna cijena?



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od spajalica : 03.01.2019. at 11:39 Razlog: uklonjen dio koji nije po pravilima foruma

  23. #223
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A to u Zaprešiću ne bi iznajmila?

  24. #224
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Ček Tanči, ti kazes da je za N.Zagreb realna cijena 1000eur/m2, a za svoj u Zapresicu trazis bitno vise po m2 i jos kazes da je bagatela?
    Posljednje uređivanje od rosa : 02.01.2019. at 19:48 Razlog: Propust

  25. #225
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Tanči, što to znači najam na mjesečnoj bazi?

  26. #226
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Znači da iznajmljuje mjesečno a ne dnevno

  27. #227
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Da, ovako kako Jelena kaže.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. #228
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Ček Tanči, ti kazes da je za N.Zagreb realna cijena 1000eur/m2, a za svoj u Zapresicu trazis bitno vise po m2 i jos kazes da je bagatela?
    Ja nisam rekla realna cijena.
    Rekla sam da ima stanova po Dubrav, Novom Zagrebu po 1000€.
    Što je tu čudno?
    Ima u Petrinjskoj za 900€, 250 M2 pa?
    Moj stan u centru Zaprešića sigurno više vrijedi nego isti takav u Dugavama kraj hotela Porin npr.
    Da, cijena je bagatela.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. #229
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A to u Zaprešiću ne bi iznajmila?
    Ne bi.
    Pored starog i bolesnog muža mi je tlaka još i o podstanarima brinuti.
    Sve je na meni i uz posao i sve ostalo, ja spavam maksimalno pet sati i pucam po šavovima.
    Kad bismo ovaj prodali, preselili bismo u ovaj koji iznajmljujemo i to samo zato da budemo bliže Šalati zbog male i Institutu zbog muža.
    Ali najvjerojatnije bude ostalo kako je.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  30. #230
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Tanči identično razmišljamo na temi. Tebi veliki hug i drzim fige!

    Mene uvijek iznenadi kkao je nekima sve teško i zahtjevno i komplicirano...ajme ajme.. nastavi niz

    Bas kako kaže čoksa tko želi nađe način, a neki traže samo izgovore.

    Sutra vam pošaljem više info za stečajeve, sve je tako jednostavno, javno objavljeno, iziskuje minimalno vremena.

    I oglasnici nemaju nikakve veze sa stvarnošću, niti su ikakav točan pokazatelj.Recimo ako idem ponovit svoj stari oglas jer mi se ne da objavljivat novi on će mi povući sve stare preglede od prethodnih godina.
    Ima tu još dosta finti, al nije tema.

    Meni je malo šašavo na ovoj temi da mi koje imamo podstanare i iznajmljujemo očito imamo “manje“ info i znamo manje od onih koji ništa ne iznajmljuju, ali tvrde da jako dobro “znaju“ stanje na tržištu iz treće ruke.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 02.01.2019. at 21:17

  31. #231
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Kaj se tiče cijena kvadrata - mislim da polako idemo tome da je kao i vani, najbitnija lokacija. Zato Zaprešić nije prodan.
    Moja frendica je dvosobni stan u NZ prodala unutar tjedan dana od objave. Sad nedavno.
    Lili i Tanči, nadam se da ćete i dalje uspješno iznajmljivat svoje nekretnine.
    Već sam pisala da znam iz prve i skoro iz prve ruke, prilično loših iskustava sa podstanarima. Al kak ja ne vjerujem vama tak ni vi meni. Pa se vrtimo u krug.

  32. #232

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    U Dubravi, novogradnja 1800 eura, zgrada 6-7 katova, 3-4 ulaza, svi stanovi prodani, zgrada tek ima zidove...

    Cijena od 1000 eura, nema ni za suterene, ni u kucama ...
    Ako ima, takav mi ne treba jer ne bih živjela u njemu, pa ga samim time ne bih ni iznajmljivala, a vjerojatno ne bih ni mogla iznajmiti za više od 500kn mjesečno.

  33. #233
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Stan koji vrijedi se i iznajmljuje za neke normalne novce. Stan koji ne vrijedi se ne može ni iznajmiti, bar ne "boljim" podstanarima. Naravno, uvijek se može naći jeftinijih stanova nego je tržišna cijena ali to obično zahtijeva da osoba već posjeduje neka veća sredstva (kupovina za cash) ili ako kupuje kreditom da ima drugu nekretninu za hipoteku + kreditnu sposobnost - a većina ljudi to nema. Tako da neka "obicna" obitelj jako teško može doći do stana koji bi otplacivao sam sebe... s tim da rijetko koji stan to moze u kratkom roku od 10-12g, to bi morao biti jako jeftin stan, puno ispod tržišne cijene. Evo ja iznajmljujem svoj stari stan. Prvo, moja nominalna stanarina, kad oduzmem koliko me kostala provizija agentu i koliko me košta porez je 80% onog što meni plaća podstanar. Drugo, izaći će iz stana i vjerojatno ću morati prefarbati stan plus sitni popravci - još bar 500€ manje od zarade. Što me dovodi do stanarine koja pokriva 50% rate za takav stan na 15g. Srećom pa smo ga mi kupili 2003 po tadasnjim cijenama. A pricam o lijepom stanu na dobroj i trazenoj lokaciji... nikakav suveren ili garsonjera na kraju grada, u kuci i sl...

  34. #234
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Moj stan nije prodan zato jer nisam angažirana oko toga i nije mi sila i lijepo mi je tu.
    Identičan stan kat iznad mene je prodan za 1670 €, a garsonijera do mene za 1250 € po kvadratu.
    Sve lani.
    Novi stanovi na šetnici se prodaju po 2000€ i to dosta dobro.
    Svaka roba ima kupca pa je tako frend prodavao stan kod Ribnjaka, dosta derutan za 3000€ po kvadratu.
    Svi su mu govorili da je lud i da nikad to neće dobiti.
    Prodao ga je nedugo, nakon 6 godina oglašavanja i čekanja.
    Po 3000 €, ni centa manje.
    Kod prodaje stanova je problem keš.
    Rijetki ga imaju.
    Najčešće su to ljudi s juga koji ljeti rentaju apartmane, a ovdje kupuju stanove djeci studentima.
    I njima, često, ništa nije skupo.
    S druge strane, ljudima koji isključivo kupuju kreditom je sve uglavnom skupo i problem.
    Ima tu i dosta mešetara pa i muljatora.
    Šaroliko je to društvo sa svakakvim interesima, a meni se to ne da i zato mi je i prodaja neozbiljna.
    Ali za to kratko vrijeme što sam se s tim bavila, doživjela sam svašta.
    Npr agencija mi nudi 900€ i uvjeravaju me da više od 950€ ne mogu očekivati, a kad sam rekla frendu da ih zove i pita imaju li stan poput mojeg u ponudi, rekli su da imaju i da je cijena 1300€


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  35. #235
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Javno oglašeni stečajevi građ. firmi druga su stvar, jesenas je znanica kupila u Sesvetama stan od 40m2 u naselju Iver po 800€ kvadrat, planulo je valjda u 2 dana.

    Mislila sam da ovdje govorimo o uobičajenoj kupnji stanova. Jer onda možemo vještinom nazvati i jeftinu kupnju ovršenog privatnog stana... treba samo pratiti sudske zidove, tj. imati "sreće i (sa)znanja".

  36. #236
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Čoksa,
    Nije to nikakva vještina.
    Uvijek je razlog prodaje najvažniji i on formira cijenu.
    Imaš ljude koji prodaju jer im je to jedini način da dođu do novca i one druge.
    Prvima se žuri pa je i takva cijena.
    Mali stanovi se najlakše i prodaju i iznajmljuju.
    Veliki, poput onog ranije spomenutog u Petrinjskoj, jako teško iako je cijena izuzetno povoljna i stan je u strogom centru Zagreba.
    Ovršene nekretnine se stalno prodaju jer su ih banke krcate, a banke isto hoće novac, a ne zidove.
    Za kupnju takvog stana prije svega treba imati želudac, a onda sve ostalo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  37. #237
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    mi smo iznajmljivali stan, jedno vrijeme, na dnevnoj bazi. jos Air nije bio tu kod nas, ili bar ja nisam za njega cula prije cca 11 god.
    lova je bila super. nama je u tom trenu odgovaralo da ga tako iznajmljujemo jer je i nama trebao s vremena na vrijeme, za goste

    sad ga iznajmljujemo na mjesecnoj bazi. pristojna cijena. zna se koji udio odlazi na porez. imamo s vremena na vrijeme posla oko njega. klasicnih, kakvih bi imali i da smo i mi u stanu. ali, taj stan smo kupili dijelom s ustedjevinom, dijelom s stambenom stedionicom. ne znam da li smo ga kroz sve ove godine otplatili, kroz najam, jer ga imamo vec dugo. ne vodim takvu analizu. MM bi sigurno znao
    sad sam izracunala koliko godisnje zaradjujemo i mislim da u tom dijelu grada mozemo kupiti od te zarada cca 3 m2. bez ikakvih troskova, poreza i sl.
    eto to je sto je kod mene slucaj.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 03.01.2019. at 07:43

  38. #238
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    3 kvadrata na mjesečnoj ,godišnjoj ili kakvoj drugoj bazi?

  39. #239
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    sad sam izracunala koliko godisnje zaradjujemo i mislim da u tom dijelu grada mozemo kupiti od te zarada cca 3 m2. bez ikakvih troskova, poreza i sl.
    mislila sam da sam jasno napisala. dakle godisnje od iznajmljvanja naseg stana, jednosobnog, na OK lokaciji, mozemo platiti 3 m2 istog tog stana.
    zgrada je izgradjena 2002.

    edit: racunala sam kvadrat puno manje nego je na njuskalu. dakle vjerujem da bi za tu cijenu kvadrata mogla ga odmah prodati.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 03.01.2019. at 08:18

  40. #240
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    . Jer onda možemo vještinom nazvati i jeftinu kupnju ovršenog privatnog stana... treba samo pratiti sudske zidove, tj. imati "sreće i (sa)znanja".
    Ovo ja nikad ne bih mogla naprvait - nekako vjerujem u karmu u ovom slučaju.

    A inače, na kraju se ipak pokazalo da na temi pišu ljudi koji imaju vlastitih iskustava sa rentanjem stana, a da to nisu Tanči ili lili.

    Jedino kaj nitko od nas ne zna kupiti stan drugačije nego po tržišnoj vrijednosti.

    I da, ti stanovi u mom susjedstvu koji su se prodavali na aukciji, ili kak se to već zove, nisu bili jeftini. Mislim 1600 eura kvadrat , ak ne i više, a bilo je to prije par godina

  41. #241
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Evo ja sam jednom kupila stan od investitora u problemima kojem je hitno trebao cash (znači nikakvi krediti nisu dolazili u obzir) za dosta male novce... Naravno, ti mali novci su bili uvjetovani sljedećim "detaljima" - suteren, nema "papira" (u ZK umjesto zgrade piše oranica), nema parketa, nema grijanja, željezni prozori, plaćanje isključivo gotovinom + još hrpa sitnih problema i greškica u stanu.
    Nakon što je upisan u ZK (što odrađeno jer je ostale stanove morao prodavati uz sređene papire), uz hrpu natezanja, aneksa ugovora, i naravno ulaganja u nove prozore, pod, grijanje itd - prodan je za duplo. Pa ako netko želi riskirati.. (ja jesam jer mi je tad to bio maksimum koji smo mogli dati)

  42. #242
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Zakljucak: za profit treba debeli rizik, želudac i muda. A nije zgorega imati i keš. Plus faktor sreća.

  43. #243
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Rosa, zar nije tako sa svime u životu?
    Ne kužim o čemu diskutiramo?
    Svima je skupo kad kupuju, a malo kad prodaju.
    Kako u svemu, tako i u nekretninama treba riskirati.
    Netko tko je prije trideset godina imao močvarno i bezvrijedno zemljište na mjestu današnje Arene, King crossa i sl. danas je bogat čovjek.
    S druge strane, mnogi su digli kredite u švicarcima jer su se nadali da će bolje proći i što se desilo?
    Cijena stana naglo pala, a kredit narastao duplo.
    To je tako.
    Muž i ja smo uložili u fondove.
    Ušteđevinu koja je do tada bila vezana i na sigurnom u banci.
    Ali je kamata bila slaba.
    Prije petnaestak godina je to bilo.
    I to je raslo i raslo...ko ludo
    Naš ulog se upeterostručio.
    I umjesto da smo izvadili lovu, mi smo pustili da raste.
    Preko noći je odjednom sve otišlo v rit.
    Na kraju smo jedva izvukli trećinu uloženog.
    Sve ostalo je propalo.
    I kaj?
    Niš.
    Ustani, namjesti krunu i kreni dalje.
    Nikad nam to više neće pasti na pamet.
    I naučili smo da nema lake zarade.
    Barem ne za nas.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  44. #244
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Rasprava se rasplamtala oko pitanja moze li najam pokriti ratu kratkorocnog kredita za taj stan. Ja tvrdim da u velikoj veciji slucajeva ne moze (ako je kupljen iskljucivo od kredita).
    Dozvoljavam tu i tamo neku senzacionalno povoljnu priliku za nekoga, ali to nije pravilo za sve.

    Ne pricamo o vremenima prije krize, pa svicarcima, forexima i slicno.
    Pricamo o trenutnom stanju na trzistu,.par godina gore-dole.

  45. #245
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Pa kratkoročnog ne može sigurno budući da je definicija kratkoročnosti do godine dana.

  46. #246
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kratkoročnog ne može sigurno budući da je definicija kratkoročnosti do godine dana.
    Onda se ispricavam ako je tako u bankarskoj terminologiji.
    Dakle, bilo je govora o kupnji na 12 godina, komplet kreditom.

  47. #247
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Koliko su sad kamate na stambene kredite?

  48. #248
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ma kako ne može?
    Sad sam izračunala na HPB kalkulatoru.
    30000€ na 12 godina i rata je 1986,58 kn
    Za 30000€ se može kupiti garsonijera.
    U Zagrebu, da nije suteren, potkrovlje i derutna.
    I za 2000 kn iznajmiti.
    100%


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  49. #249
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko su sad kamate na stambene kredite?
    Ja sam u HPB i piše već od 3%


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  50. #250
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Vidim, recimo da je kamata 3% (iako je nešto veća). vidjeli smo da se 1.5 sobni stan 45 m2 na Malešnici iznajmljuje za oko 400 eura. 400 eura anuitet uz kamatu od 3% na 12 godina daje 48.000 eura kredita.

    Kad se stan na Malešnici mogao kupiti po 1000 eura m2? Zadnjih 15 godina sigurno nije.

Stranica 5 od 8 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •