Pozdrav svima

Razvodim se nakon 3 godine braka, imamo dvoipolgodišnju djevojčicu i trebam savjet.
Razlozi zbog kojih je puknulo nisu bitni, osim da je bilo na moju inicijativu (a on me prisilio na to svojim postupcima)...
Pročitala sam sve što je bilo na temu sporazumnog raskida braka i nadam se da ćemo to tako moći riješiti. Znam da kada se predaje zahtjev moramo navesti što smo dogovorili vezano za skrbništvo, viđanja i alimentaciju.
Što se tiče skrbništva tu nema problema, malena ostaje samnom (za mene nema druge opcije, a njemu to tako odgovara). Što se tiče viđanja djeteta s tatom nadam se da će to biti svaki ili svaki drugi dan, još se moram raspitati da li se na zahtjevu to mora točno defrinirati ili može pisati po dogovoru.
Jedini problem je, naravno, alimentacija (kojeg li iznenađenja . On misli da dijete ništa ne košta osim hrane i šokirao se kada sam mu spomenula 17% prosječne plaće

Ono što mene muči je da ne znam koliko tražiti. Moja primanja su 5900 kn, njegova oko 7500. Da li bi to trebalo utjecati na visinu alimentacije? Da li da i troškove vrtića računam u visinu alimentacije?

Da li možete procjeniti koliko potrošite na dijete mjesečno (mislim na djecu predškolske dobi)?