kad već imamo prevare velikih trgovačkih centara, želim s vama podijeliti svoje iskustvo s serviserima kućanskih uređaja, jer mislim da je vrlo pučno:

pokvarila nam se perilica rublja (candy), zovemo ovlašteni servis Prugelhof. dijagnoza: otišle su četkice i elektronika, procjena cijene popravka oko 1000 kn. odlučujemo se ipak kupiti novu vešmašinu. serviser se ujedno raspituje za koliko bi mu prodali staru vešmašinu, nudi 200 kn. za dijagnostiku nam naplaćuje 150 kn.

klasična priča, zar ne?
ALI!!!

zovemo poznanika - servisera kućanskih aparata, čovjek mi odmah preko telefona kaže da nešto ne valja s dijagnozom. dolazi, pregledava perilicu, u pitanju su samo četkice, popravak košta 300 kn. perilica opet radi.

zovemo famozni ovlašteni servis, tražimo povrat novaca za "dijagnozu". javiti će se gazda, kažu. još uvijek čekamo... a uskoro idemo u servis osobno, jer mi je pun kufer prevara na sve strane. nisam baš sigurna da ću dobiti novce nazad, ali mi je gušt barem se izderati na nekog...

evo samo da znate, i kad je vešmašina u pitanju dobro je tražiti i drugo mišljenje.