Pokazuje rezultate 1 do 50 od 199

Tema: Poliklinika za zaštitu djece grada Zagreba protiv dojenja?

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    ja mislim da bi ipak trebalo dobro razlučiti što je zlostavljanje, a što ne - uostalom to je definirao i sam Zakon
    isto tako i što je to patologija, a što ne - e to je već pitanje struke koja očito nema ni jednake kriterije ni jednaka stajališta

    ...jer proglašavati roditelja zlostavljačem ili neko dječje ponašanje patologijom bez valjanih argumenata ili pak čak protivno valjanim argumentima može jedino biti kontraproduktivno
    ...jer kako može biti dobro roditelja koji je došao po savjet jer misli da mu treba stručna pomoć, popljuvati time da je on jedini krivac za takvo djetetovo ponašanje i da je on svojim ponašanjem i odgojem prouzročio takvo djetetovo ponašanje
    onda zaista nije ni čudo što se jako malo roditelja koji bi stvarno i trebali pomoć u odgoju djeteta, odlučuje za bilo kakvo psihološko savjetovanje

  2. #2
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa Vidi poruku
    ja mislim da bi ipak trebalo dobro razlučiti što je zlostavljanje, a što ne - uostalom to je definirao i sam Zakon
    isto tako i što je to patologija, a što ne - e to je već pitanje struke koja očito nema ni jednake kriterije ni jednaka stajališta

    ...jer proglašavati roditelja zlostavljačem ili neko dječje ponašanje patologijom bez valjanih argumenata ili pak čak protivno valjanim argumentima može jedino biti kontraproduktivno
    ...jer kako može biti dobro roditelja koji je došao po savjet jer misli da mu treba stručna pomoć, popljuvati time da je on jedini krivac za takvo djetetovo ponašanje i da je on svojim ponašanjem i odgojem prouzročio takvo djetetovo ponašanje
    onda zaista nije ni čudo što se jako malo roditelja koji bi stvarno i trebali pomoć u odgoju djeteta, odlučuje za bilo kakvo psihološko savjetovanje
    mogu reci da se nacelno s tobom slazem.
    medutim, posto doticnom razgovoru nismo prisustvovale ni ti, ni ja, ni nitko od nas diskutanata, zaista je malo pretenciozno tvrditi da su strucne osobe nekoga popljuvale i slicno.
    mi znamo samo ono sta nam je molly ispricala, odnosno njen dozivljaj dogadaja.
    kao sto bibica rece, radi se uvijek o siroj slici.
    mi tu mozemo raspravljati o produzenom ovakvom, onakvom dojenju...ali ne o razgovoru izmedu molly i psihologinja kojem nismo prisustvovali.
    a problemi u ponasnju su jedna ponesto kompliciranija prica.

    da pojasnim:
    kada neka mama na opisu vlastitog poroda isprica da joj nisu dali ustati, nadripali je i pritom se jos derali na nju, to su opipljivi fakti, za koje je puno jednostavnije ih uzeti zdravo za gotovo.

    kada pak netko nakon razgovora s psihologom napise svoju verziju price, to vise nisu tako opipljivi fakti. u tom slucaju bih ja bila puno opreznija sa drvljem i kamenjem.
    sjetimo se samo rasprava o juulu i kako je svatko od nas razlicito tumacio iste procitane stranice.

  3. #3
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    mogu reci da se nacelno s tobom slazem.
    medutim, posto doticnom razgovoru nismo prisustvovale ni ti, ni ja, ni nitko od nas diskutanata, zaista je malo pretenciozno tvrditi da su strucne osobe nekoga popljuvale i slicno.
    mi znamo samo ono sta nam je molly ispricala, odnosno njen dozivljaj dogadaja.
    kao sto bibica rece, radi se uvijek o siroj slici.
    mi tu mozemo raspravljati o produzenom ovakvom, onakvom dojenju...ali ne o razgovoru izmedu molly i psihologinja kojem nismo prisustvovali.
    a problemi u ponasnju su jedna ponesto kompliciranija prica.

    da pojasnim:
    kada neka mama na opisu vlastitog poroda isprica da joj nisu dali ustati, nadripali je i pritom se jos derali na nju, to su opipljivi fakti, za koje je puno jednostavnije ih uzeti zdravo za gotovo.

    kada pak netko nakon razgovora s psihologom napise svoju verziju price, to vise nisu tako opipljivi fakti. u tom slucaju bih ja bila puno opreznija sa drvljem i kamenjem.
    sjetimo se samo rasprava o juulu i kako je svatko od nas razlicito tumacio iste procitane stranice.
    pa, mislim da je poprilično jasno da taj razgovor nikako nije bio produktivan na način na koji je trebao biti, ako ga je sama majka (molly) doživjela na način na koji ga sama dočarava
    ...o tome ja i govorim
    naravno da psiholog ili bilo koji drugi specijalist nije tu da roditelju priča samo ono što on želi čuti, ali ovdje govorimo o argumentima
    Posljednje uređivanje od Stijena : 28.10.2011. at 14:01

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •