Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 76

Tema: Spavanje po danu - problematicno!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno Spavanje po danu - problematicno!

    Uh.. evo naseg problema. Po noci sve super! Li (2 i pol mjeseca) spava po 5,6 sati u komadu.. popapa i nastavi dalje sve do prvog svjetla i one dnevne buke. To je nekad do 6h ujutro, ponekad i do 10h!

    I onda krece dnevno mucenje. Nakon minimalno 45 minuta do 2h max budnosti je naravno umoran, hoce spavati. Uspavam ga npr. na lopti, spustim ga, probudi se, dalje skacemo, zaspi, spustim ga, probudi se, tako par puta, stavim ga u maramu, spava ako smo vani, dodemo doma, probudi se. Uspijem ga uspavati i plesanjem u marami i pjevanjem i svakako... ponekad i cicom.. ma super se uspava, ali spava 5-10 minuta i probudi se i to vrlo ljut i onda nastavljamo pricu. Definitivno znam prepoznati kad zeli biti budan i kad ne i stvarno mu treba taj san, ali evo nikako da ga ostvari.

    Naravno, imamo iznimke.. to su kada zaspi na cici, a ja ne odem iz kreveta, ali se ni ne okrenem, vec sam mu vrlo blizu... i tu se probudi na tren pa mu dodem blize s cicom (dovoljno je da mu stoji pored lica :? ) i zaspi dalje.

    Zasto mi je to tako tesko?

    Zato sto je na ovaj nacin gotovo cijeli dan nezadovoljan i ne mogu ga ispustiti iz ruku ni na 5 minuta.... ispada da sam gladna i zedna cijeli dan, da mi drugo dijete takoder gladno ili jede nekakve brz gluposti koje joj pripremim u par minuta dok on kao spava ili zeli biti budan... a jucer sam se cak skoro ugusila lubenicom! Morala sam si bar komad lubenice pojest (bilo je pri ruci to ili sladoled)... a on je bio u marami i trazio zestoko micanje. Kako sam se tako mrdala, a lubenica je bila genijalno slasna, socna i tekuca.... njen sok je otisao "u krivi puteljak" kako kaze moja Omi i gusila sam se dobrih par minuta. Cula sam da se ljudi guse hranom, ali sad vidim da je to stvarno moguce.
    To je puno manji problem prema tome da glavu mogu micati ulijevo do ogranicenog kuta, da se mogu sagnut samo djelomicno, a da me stopala i noge toliko bole kao da ih je netko izudarao (to traje od kraja trudnoce) i bol intenzivira svakim satom.

    Uzasno sam umorna... svi smo na gubitku sa time.

    :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

    Imate kakve ideje?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Ne znam hoće li kod vas upaliti, ali...

    Imala sam ISTI scenarij, Kaleb je s mjesec-dva starosti spavao 2x dnevno po 10-20 minuta. Uspavljivala bih ga 45 minuta na lopti (cicu nikad nije prihvatio kao sredstvo uspavljivanja) ili u marami i nakon što bih ga spustila, desetak minuta kasnije - buđenje.

    Trebalo mi je par tjedana i raznog eksperimentiranja da skužim u čemu je stvar - a stvar je bila u položaju (stavljala sam ga na leđa). Dijete me naprosto molilo da ga stavim spavati na trbuh. Prvo me bila frka, no onda sam odlučila - stavljat ću ga za dnevna spavanja, kad ga imam na oku. Druga stvar su bila kolica. Dan danas to je jedina njihova svrha kod nas - za dnevno spavanje.

    Dakle, uspavam ga na lopti i stavim na trbuh u kolica. Više puta se meškolji, ali kolica su cijelo vrijeme pokraj mene, pa ga samo malo provozam naprijed-natrag i umiri se. Postigli smo čudo neviđeno - spava 2-3 puta dnevno po 2 sata!! Naravno, od kad smo to uspjeli (nekih mjesec i pol unazad), puno je bolje volje kad je budan i nema više toliko plača kao prije.

    Inače, skužila sam (bar kod K.) da kako rastu i uče, trebaju više sna po danu. Prvih mjesec-dva, kad je Kaleb samo promatrao svijet oko sebe, ne bi se tako brzo umarao. A sad svaki dan nauči nešto novo, okreće se, hvata igrače, guguće, upija svijet oko sebe...I nakon maksimalno 2-3 sata budnosti jednostavno mora "napuniti baterije".

    Eto...Mi smo svoju čarobnu formulu našli, nadam se da ćete i vi naći svoju. Ako nisi probala s trbuhom (i ne bojiš se SIDS-a), mogla bi se iznenaditi...

  3. #3
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    :/

    ja sam kikicu uspavljivala na rukama, i spustila u kindač kad je zaspala. dnevno spavanje je obično bilo tamo, i nije bilo problema.

    ako smo se igrale na mom krevetu - ležala sam kraj nje dok nije zaspala, i tako sam ju ostavila kad je zaspala.

    problema je bilo jedino zbog pelena (dok sam skužila da je alergična na pamučne). naime, budila se u dernjavi svakih 15 minuta. nakon 4 presvlačenja u 2 sata - pukla sam i stavila jednokratnu. zaspala iste sekunde...

  4. #4
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Moj N. je tek negdje sa 6 mjeseci počeo spavati duže od 20-30 min. bez buđenja i ponovnog uspavljivanja i sad odspava 1,5-2 sata u komadu.

    Dok je bio manji zaspao bi na ciki (ništa drugo nije dolazilo u obzir) i onda bi imao pola sata tvrdog sna, nakon toga kme-kme - ja trčim u sobu on sisa zatvorenih oči ili je samo drži i sanja slijedećih pola sata, onda bi je ispustio i nastavio još pola sata tvrdog sna i sve tako ispočetka...
    Uglavnom, primjetila sam da je njegovo buđenje povezano sa REM fazom i da se onda lako budi, a ne zna se ponovno uspavat.., a te faze su se izmjenjivale točno na svakih pola sata.
    Dakle, ručak se kuhao u prvih pola sata, jeo se u trećih pola sata.... itd.

  5. #5
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Slicno kao i Luna - stomak. Kad postane kenjkav stavim ga na stomak i malo vrti glavicu s jedne na drugu stranu i zaspe. Spava dva-tri puta dnevno, po dva-tri pa i do pet sati!
    Ako mu ne odgovara taj polozaj, sto se rijetko dogodi, onda nakon par minuta pocne negodovati, ali u 90% slucajeva pali. Drzim fige!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    da bar imam neku ideju za spavanje ali nemam iako je nama slicno ali nesto bolje bilo...

    osim mozda za kuhanje - mozda bi omi voljela pomoci ti oko sjeckanja i kuhanja...nesto sto ti se cini da nije pre mala... ili npr.oprati salatu... a ti nosis liama...
    stvarno bubam iz glave jer nemam iskustva ali i kakva je omi sa liamam?
    jel bi ga i ona mozda mogla nunati? mislim znam da je velik... jooj ne znam...

    u stvari ovo samo ide u smjeru da mozda probas nju ukljuciti da ti pomogne... naravno ako i kad to njoj pricinja zadovoljstvo a to ti najbolje znas...

    nadam se da ovo nije nebuloza nad nebulozama

  7. #7
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Lucky day, nije nebuloza , moja cura je cijele 3 godine mlađa od Omi i jako puno mi je pomagala. Nije se motala oko špahera ni nosila bebu, ali bi znala postaviti stol, zabaviti njega dok ja dovršavam ručak (a tko je zanimljiviji od starije sekice ), brisala prašinu, skidala robu sa sušila, ..... i tako svašta nešto sitno, puno mi je značilo, a i ona bi se osjećala sva važna.

  8. #8
    india avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    383

    Početno

    Anita, i mi imamo identičan problem koji je, čini se, na svom vrhuncu ovaj tjedan. Preko dana spavanje maksimalno 30 min. Što se dan više odmiče to je ona umornija i umornija i naravno takva kratka spavanja ne mogu joj dovoljno napuniti baterije pa je od 15-16 h prilično kenjkava. I onda često zaspi duže kasno navečer pa se noćno spavanje pomiče na iza 21, ali jutarnje buđenje je već u 6 tako da mislim da joj kronično fali sna a ne znam kako joj pomoći. Ovo sve je rezultiralo i lošijim snom po noći, što mi je logična posljedica...

    Do sad je odlično palilo spavanje u marami. Tad bi znala odrapit i po 1,5-2 sata. No od prošlog tjedna i to spavanje u marami je svedeno na max 45 min. A probala sam fakat sve; na trbuh, na leđa, u kolicima uz nunanje ili bez nunanja, u krevetiću, krevetu i ishod je uvijek isti: 30 min i to je to. Jako se brinem kako će to izgledati na duže staze.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Cure, hvala na savjetima! Probat cu danas s kolicima i trbuhom! I da, Omi cu ponovno malo vise angazirati. U pocetku smo to stalno radile, a onda sam skuzila koliko je vesela kad ide kod frendice ili van se igrati pa smo prestale s ritualom pomaganja.

    A nadam se, izmedju ostalog da je ovo samo neka faza.

    Vi samo pisite dalje svoje ideje. JA cu danas pokusati s ovim.

    Hvala vam
    Anita

  10. #10
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    isti scenarij!! rijetko se potrefi da odspava 2h u komadu. i to ako napravi oko 11 mislim (koliko sam proucavala) spava i popodne.
    uspavam ja nju, ali cim je spustim, probudi se. probala sam sve polozaje, sve kuteve, sve krevete, zamracena, ne zamracena soba... ima toliko tanak san da to nije normalno. i onda je navecer nervozna, vristi i odbija jesti, dojim je stojecki dok skacem i pjevam, otpadaju mi ruke, razvaljuju me ledja...
    neki dan gleda moja sestra L. i veli: ovo je prva beba koju vidim da ima podocnjake!!!!
    a onda mi se desi scenarij tipa: cijeli dan je pokusavam uspavat i zaspe meni na sisi (i ja skup s njom) oko pola 3. probudim se u pola 5 i vidim ona spava a moramo do mojih. uzmem je u ruke, odvedem do auta, stavim u sjedalicu, vozim, dodjem do mojih, izvadim je iz auta, otkljucavam haustor, stan....ona jos spava!!! i odvalila je jos sat vremena! a inace bi se probudila kad bi se ja makla!
    sad je pocela nemirno spavati i po noci. opet je uvela dojenje u 3 i nakon toga tako nemirno spava. samo se baca, mlatara nogicama. bilo nastavila spavat s nama, bilo vratila je u krevet.
    ja isto nemam ideja, osim vozat je u kolicima 2h (jer se probudi kad dodjemo doma), nosat je u marami 2h (jer se probudi kad je izvadim), vozat je u autu 2h.... znala sam je namjerno iscrpiti (pustim je da "puzi" na trbuhu) no nista. nemam ideja samo ZNAM, iako mi je ovo prvo djete, da to nije definitivno dovoljno sna za nju!

  11. #11
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    da, i rashladjivala sam sobe! evo danas cu ih malo vise jer se ocekuje toplotni udar, pa cu vidjet.
    sad pajki, jedva sam se iskrala iz kreveta i nadam se da cu cuti kad ce se poceti buditi i uletiti sa sisom prije nego se razbudi!

    i sto se klope tice- gladujem...samo mi nije jasno zasto ne idu kile dolje??

    sretno Anita, sretno cure!
    (jel to sve proljetne imaju isti problem?)

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    i sto se klope tice- gladujem...samo mi nije jasno zasto ne idu kile dolje??
    Ne idu jer sve nadoknadimo navecer kad se najvise i prima! :/ Bar je sa mnom tako.

  13. #13
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja bas i ne mogu to reci jer sam u 10, nekad i pola 11 u zadnje vrijeme (o disu blazeni dani kad je u 9 pajkila i kad bi je lezeci uspavala?? ), toliko crknuta da se samo strovalim na kauc i sljedece sto znam je da me MM budi i govori da odem spavat.
    (ok, ponekad pojedem cokoladu, cips...ali toliko rijetko da je to zanemarivo)

    jel vasa djecica imaju podocnjake kad su neispavana?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Anita, obavezno javi je li Sum-Li krenuo stopama Kaleb-Sana i otkrio čari spavanja na trbuhu.

    Mi imamo suprotan problem - NOĆNO spavanje. Ne znam je li to zbog kašlja i prehlade, zubića ili nečeg trećeg, ali od kad smo došli s mora noći su nam paklene - cijelu noć ima cicu u ustima, meškolji se, izvija, joooooooooooj, luda sam...

    Po danu spava k'o beba.

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    326

    Početno

    Anita, kod mene je poprilično slična situacija, pa da ti opišem malo: kad je Jakov bio u dobi tvog Liama, nije imao ritam dnevnog spavanja. spavao je na cici za vrijeme podoja (podoji cca. 30-40 min. i to mu je bilo dovoljno), a nakon podoja oči ko kovanice od 5 kuna! druga opcija je bilo uspavljivanje na tatinim rukama. nije bilo šanse da ga ja uspavam na rukama ni pod razno jer se od mene očekivala cica i točka! i sve je bilo ok ako bi tata bio doma. ako ne, presudnu ulogu kod mog piškenja, klopanja, telefoniranja, emajliranja (radila sam od doma do zadnjeg dana trudnoće i od prvog dana babinja, s izuzetkom boravka u rodilištu, a ni to ne bi prošlo bez posla da nisu ionako bili blagdani - malo OT, ali moram se pojadati ) odigravala je Laura. naravno da ga nije nosila i da nije kuhala, ali bi ga zabavljala, kreveljila se, balila ga uzduž i poprijeko, ali i to mi je puno značilo.

    bilo je trenutaka kad joj se nije dalo i ja sam osjećala grižnju savjesti što je opterećujem za vrijeme igre, crtanja, plesanja, ali ona je uspjela u te svoje aktivnosti inkorporirati zabavljanje brata. sama. crtala bi pored njega i pokazivala mu šarene crteže. ili bi pojačala glazbu pa plesala pred njim (isto ide na balet kao tvoja Omi), a on bi mlatarao rukicama i nogicama kao da joj se želi pridružiti. čak bi i cičao na sav glas. bili su mi tako slatki u tim trenucima. ili bi se ona igrala s lutkom ćelavicom koja je veličine Jakova, pa bi ju presvlačila i upoznavala sa svojim bratom a on bi je gledao svojim "zbuki" pogledom (to nam je nadimak za njegovu zbunjenu facu u trenucima kad se susreće s novotarijama: zbuki).

    tek otprije nekih mjesec dana isklistalizirali su se njegovi periodi spavanja na otprilike: jutarnje spavanje cca. 3 sata nakon buđenja oko pola sata, spavanac oko 13 h nekih sat vremena (to dok sam ja na poslu) i jedno popodnevno spavanje za koje se uspava podojem u ležećem položaju ja legnem, on se zakači, pa kad se napapa, ja šmugnem, a on ostane na krevetu. odnedavno spava na trbuhu, a ako ga kojim slučajem stavimo na leđa, budi se u trenutku i nema šanse da ponovo zaspe. jedino nakon podoja ostane na boku. navečer ide na spavanje oko 21.30 i odspava 3 sata u komadu, onda se probudi u svrhu instaliranja na cicku i s njom u ustima prospava do jutra. ponekad imam sreće, pa pusti cicu, a ja ostanem u istom skvrčenom položaju do jutra, tuka jedna! umjesto da se ispružim i odspavam ko čovjek. ali to je jedna druga priča (ja sam spavalica prve klase i mogu spavati na trepavicama ako treba a da se ne probudim).

    kako je u međuvremenu i kvazi-propuzao, sad imamo drugi problem: u periodima između spavanja, stalno je aktivan: ili bi se nosio i panoramski razgledavao stan/prirodu/prometnu cestu/moje sugovornike/whatever... ili bi puzio. na početku mi je bilo bed pustiti ga da puzi po parketu i stalno bih ga vraćala na puzzle, baby gym, bilo kakvu prostirku, a onda sam i to pregrmila pa sad puže i po prašnjavom parketu/tepihu ako ne stignemo očistiti. samo sad imamo i dodatni problem: kad si on postavi zadatak prepuzati pola dnevnog boravka da bi došao do police na kojoj stoje CD-ovi, procesor od compa, Laurini crteži (hrpa visine 20 cm samo recentnih uradaka), novine, fascikle,.... onda interveniramo. i tu mi je Laura od pomoći (a ima i interesa u tome - spašava svoju imovinu): ili mu zaplijeni pažnju da bi ga odvukla na drugu stranu (pokaže mu igračku, pa je sakrije, pa se on napali, pa to potraje toliko da stignem oprati suđe) ili ga jednostavno digne i prenese na drugo mjesto, na što sam se ja ispočetka sleđivala, ali sam skužila da od par koraka koje ona napravi neće biti štete po ničije zdravlje, a ona se od toga osjeća nekako zrelo i važno...

    eto, toliko... nadam se da nisam upilala...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    104

    Početno

    Kako sam skužila, sve bebice koje sad imaju oko 4 mjeseca imaju problema sa spavanjem, pa tako i mi. Po danu je sve super, a po noći se stalno budi, cendra, pa ju dignem, pa zaspe, pa za sat vremena opet tako... A sinoć je išla spavati u ponoć... A s tri mjeseca je sve bilo tako fino, jedno buđenje po noći za cicu, i to je bilo to.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Anita, što da ti kažem, imam ISTE, identične probleme. Lucian ima energije k'o konj i iskreno, ja to ne mogu pratiti. Po noći spava super (do 6 ujutro kad se probudi i počne svoju propovijed, priča, svađa se s mobilom, a ni ja ni MD onda ne možemo spavati). Ludi smo k'o šibe više. Što da ti kažem, imam 3 kg manje (45!!!) nego što sam imala prije trudnoće, a tad sam već bila skoro pa anoreksična. Jednostavno ne želi spavati po danu i traži svu moju pažnju. Neprestano me prati pogledom i ako mu se maknem iz vidokruga, pošizi.

  18. #18
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Ponekad upali trik da mu tek kad se probudi i još do kraja ne razbudi ponudim ciku još jednom. Na taj način ga uspijem uspavati na 1,5 sat. Dok je bio manji (a i sada u večernjim nemirima) pomagalo je i da zaspe u potrbušnom položaju na meni... Inače je Živko Znatiželjko: nema toga što ga ne zanima i do čega se ne bi potrudio doći - naravno i naglavačke ako treba! Kuc-kuc-kuc - na svu sreću je po noći o.k. : sisa milijun puta. puno se vrti i okreće, ali ipak spava

  19. #19
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Ponekad upali trik da mu tek kad se probudi i još do kraja ne razbudi ponudim ciku još jednom. Na taj način ga uspijem uspavati na 1,5 sat.
    to ja prakticiram + spustene rolete i pali
    (kuc kuc o drvo)

  20. #20
    Barbara1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Glina
    Postovi
    243

    Početno

    Do 6mj Tomo je spavao praktički cijelu noć s eventualno jednim buđenjem,ali po danu jedva 2 x po 20min.
    Sve smo riješili sa spavanjem na trbuhu.
    Sada ga stavim na trbuh,pa se on ponekad okrene na bok pa se u snu okreće s jednog na drugi bok kako mali ringišpil,jedino nam se sad sogađa po noći da počne puzati kad je potrbuške ,nema mira niti dok spava

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Romy prvotno napisa
    imam 3 kg manje (45!!!) nego što sam imala prije trudnoće, a tad sam već bila skoro pa anoreksična.
    Trebaš desetak?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Citiraj Romy prvotno napisa
    imam 3 kg manje (45!!!) nego što sam imala prije trudnoće, a tad sam već bila skoro pa anoreksična.
    Trebaš desetak?

    I ja se javljam za dodjelu viskova! Rado cu donirati jedno 10, 15kg!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    357

    Početno

    Nakon onog famoznog savjeta jedne pedijatrice o spavanju djeteta (topic o plicetu kao sredstvu za uspavljivanje) jucer sam razgovarala s pedijatricom PK. Rekla mi je da ce on kad osjeti potrebu zaspati. Obzirom da postoje djeca koja imaju vecu ili manju potrebu za snom njen je stav da se ne trebam zabrinjavati, jer to nespavanje po danu nije uzrokovano bolescu. Nocu spavamo super.
    Kad bolje razmislim to je zaista tako. Kad je umoran zaspe. Nekad to bude 5 minuta, a nekad 5 sati. Ovo 5 sati se dogodilo tri puta u njegovom zivotu.

    PK vec vise od mjesec dana nocu spava potrbuske jer se tako sam okrene. Pokusala sam ga vracati na ledja ili bok, ali bez uspjeha. Izgleda da mu spavanje potrbuske vise godi.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Ma to je ok. Ali kako to pedica misli.. pa beba ne zaspi sama od sebe..... ili necija da? :? Ok, ne racunam 3 slucajna puta kad je stvarno zaspao sam... ali inace je nervozan i trazi uspavljivanje (ne odljepljuje se iz ruku..).

    Da je moj Liam dobre volje, ja bi se igrala s njim i cijeli dan ako treba! I onda bi to valjda znacilo da mu ne treba sna. A ovako.. :/

    A tvoj PK je zadovoljan po danu ili ..?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    64

    Početno

    Vidim da svi imamo iste probleme. Ti naši bubači počeli otkrivati svijet svim osjetilima i valjda imaju osjećaj da će im nešto promaknuti ako zaspe duže od pola sata. Najgore je to što ih mi teško možemo pratiti u njihovom intenzivnom tempu.
    Katja zaspi par puta preko dana pola sata do 45 minuta, jednom dnevno zna odspavati i po dva sata, ali uspavati to malo čudo je postao SF. Par puta dnevno ima faze od sat - sat i pol kad samo žalosno plače, ponekad i vrišti, neće niti jednu igračku, ne zanima ju moje gugutanje, samo nosanje, nosanje, hopsanje. Obično mi tih njenih pola sata sna treba da dođem k sebi od predhodnog uspavljivanja.
    Kod nje definitivno pali bijeli šum i monotono pjevanje. Ponekad zaspi nakon polusatnog šuškanja vrećice pa kad se budi prije vremena samo malo pošuškam vrećicu i dalje utone u san. Možda da to probaš? To bi mogla raditi Omi. Ima na netu za skinuti mp3-ojke bijelog šuma -curenje vode, usisavač i slično pa dok vidiš da se Liam budi upali neki šum.
    Sretno!!

  26. #26
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Ima na netu za skinuti mp3-ojke bijelog šuma -curenje vode, usisavač i slično pa dok vidiš da se Liam budi upali neki šum.
    di? pod sta da trzim? nemam pojma sta bi utipkala u google

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Ma imam samplove (kad skladam filmsku glazbu) svih zivih zvukova na ovom svijetu.. i vode - mora-rijeke, i autiju (i to od zatvaranja vrata pa od prve do trece brzine i takve gluposti i sume i patkica i grmljavine i sveg... usisavaca doduse nemam, ali mogla bi taj zvuk snimit.. ali ne bi bas pustala to djetetu. :/
    Moj Liam se definitivno budi radi trzaja... i voli biti u sredistu zbivanja, to je istina...znaci da mu na neki nacin buka pase.. sad bolje spava po danu! Zaspim ja uz njega koji put (nije da mi ne fali sna) ili ga uspavam bas kad je stvarno umoran pa je super.

    Hocete samplove nekih zvukova? Na drugom (radnom) su mi kompu i na dvd-ima pa recite tocno sto bi htjele pa cu uploadat negdje kad nadjem sve to!

  28. #28
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    meni je lakse jer mi je E. ipak jedino djete pa se mogu posvetiti samo njoj.
    Ona meni po noci odspava od 22:00 - 08:00 a po danu je to problematicno. Nakon dva i pol tri sata sto je budna pocne joj se spavati, ali ako zaspe probudi se nekad i nakon 15 min. Tada opet bude budna nekih sat pa zaspe i tako nama prolazi dan.
    A ne ide dole sa ruku dok je budna, pa se ti misli

  29. #29

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    64

    Početno

    Citat:
    Ima na netu za skinuti mp3-ojke bijelog šuma -curenje vode, usisavač i slično pa dok vidiš da se Liam budi upali neki šum.

    di? pod sta da trzim? nemam pojma sta bi utipkala u google

    To je jednom prilikom MM uspio naći nakon dosta kopanja, mislim da je upisao"white noise" ili "white noise baby". Ako uspijem ponovno pronaći pošaljem link.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    EVo vam ovdje za kupiti to..
    http://www.purewhitenoise.com/whitenoisecd.html

    Ja to NIKAD ne bi pustala djetetu. White noise, primjera radi, moze totalno upropastiti glazbenu opremu.... sto moze uciniti sluhu?

    Da, ok, maskira sve ostale zvukove (jer je white noise spoj svih frekvencija) i moze posluziti... ali to ne znaci da je to dobro. Ne znam, nemam neki pretjerani argumenat, ali imam los feeling.
    Maskira tinitus i za to moze posluziti... umjesto zujanja u glavi u nekoliko freq. ti si pustis zujanje u svim.. i to se koristi kao terapija (koja ne pomaze samoj bolesti).... to pustati bebici i njenom mladom nestecenom, savrsenom sluhu?

    Ima lijepih zvukova i sumova prirode (koje se isto "ugrubo" kategoriziraju kao white noise)... poaljem vam sto god zelite... Imam Lucasovu galeriju zvukova... ma bilo sto.. ako nemam, nabavit cu... ali nemojte cisti sum pustati djetetu... imate za to usisivac i masinu za pranje... :/

  31. #31
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Evo mi počinjemo imati isti problem spavanja po danu. Po noći se budimo za podoje no kako nam oni dugo traju zaspemo zajedno pa se više ni ne vraćamo u krevetić nego cijelu noć provedemo u troje. Po danu ista situacija kao i kod vas. Uspava se na ciki no kada ga ostavim brzo se probudi. Spava jedino u kolicima, a danas sam ga stavila u maramu i evo fino je zakrmio. Izgleda da se protiv toga ne može boriti nego samo prilagoditi no mene muči jedna stvar. Sa svih strana mi stižu "dobronamjerni savjeti" da to nikako ne radim, da ću bebu naviknuti, razmaziti, da ću imati strašnih problema, da se dijete treba pustiti da malo plače, da neću moći ići na posao, ma svašta. Ja svoje dijete ni pod razno ne mogu ostaviti da plače i to ne dolazi u obzir i moja nekakva teorija je da se tu ne radi o navikavanju djeteta nego o njegovim potrebama. Neka djeca jednostavno imaju veću potrebu da ih se nosa i da im se posvetimo, a neka manju. Mene samo zanima jesam li u pravu. Naporno je, ali ako ja znam da je moje dijete takvo zato što je jednostavno takvo, a ne zato što sam ga ja "razmazila" onda mi je puno lakše. Ubijaju me u pojam takvi komentari jer ih dobivam na svakom koraku i polaku mi ispiru mozak. Molim vas recite mi jesam li u pravu sa svojom teorijom i jel istina da se beba može navikavati na nosanje i sl.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    443

    Početno

    i mi smo imali tu fazu, i nosali smo se doslovce cijeli dan, jedino tako je spavao

    i svi su mi govorili ko i tebi

    ali i ta faza je prošla, sada više voli biti na podu, krevetu, hranilici, ... samo da je slobodan

    slušaj svoj instinkt, a na komentare se ne obaziri


    e da, dijete se do godine dana ne može razmaziti, jednostavno nije moguće - mozak nije dovoljno razvijen - tako da nema straha

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Citiraj toma_06 prvotno napisa


    e da, dijete se do godine dana ne može razmaziti, jednostavno nije moguće - mozak nije dovoljno razvijen - tako da nema straha
    možda nije vezano na temu, možda se ne može razmaziti ,ali se definitivno može naviknuti na nosanje na rukama, uspavljivanje na rukama, u kolicima, na cici, dovoljno da ne prihvati ništa drugo.

  34. #34
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Vidim da su mišljenja oprečna. Mene baš zanimaju vaša iskustva i kako vi gledate na to. Jel se tu stvarno radi o navikavanju ili o karakteru djeteta?

  35. #35
    india avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj Barbie prvotno napisa
    Citiraj toma_06 prvotno napisa


    e da, dijete se do godine dana ne može razmaziti, jednostavno nije moguće - mozak nije dovoljno razvijen - tako da nema straha
    možda nije vezano na temu, možda se ne može razmaziti ,ali se definitivno može naviknuti na nosanje na rukama, uspavljivanje na rukama, u kolicima, na cici, dovoljno da ne prihvati ništa drugo.
    a što je to "ništa drugo"??? komad gume koju tutneš bebi u usta pa ona dudla dudu sama u krevetiću i tako zaspe???? ma daaaaj......

    dorotea, gle, mi smo ti imali ovakve faze:

    0-4 mjeseca; dnevno spavanje ISKLJUČIVO u marami. jedino je tako spavala. nakon početnih par tjedana pokušaja polaganja u krevetić i buđenja nakon 10 minuta jednostavno smo odustali. Nemaš pojma koliko bih danas željela da koji puta želi zahrkati u marami...

    4-5 mjeseci; neće više spavati u marami, i dalje neće u krevetiću ali hoće u kolicima.

    6 mjeseci i nadalje; marama jok, kolica jok, samo krevet.

    nikad ništa nismo forsirali. tekli smo s njom i pratili njezine potrebe. i ponavljam, uuuužasno mi fali njezina mala glavica koja viri iz marame pod mojom bradom i puše mi u vrat dok spava A koliko je to trajalo? SAMO 4 mjeseca!!!! (makar mi je tad izgledalo to: ajme, zar će tako zauvijek - ima topic na AP s mojim pitanjima na tu temu, ah ah)

    slušaj svoju bebicu i svoj instinkt a ne "dobronamjerne" savjete o razmazivanju i navikavanju....

  36. #36
    Buffy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    Citiraj india prvotno napisa
    slušaj svoju bebicu i svoj instinkt a ne "dobronamjerne" savjete o razmazivanju i navikavanju....
    Slazem se u potpunosti.

    Enea takodjer mijenja spavanje svako malo.
    Trenutno joj je najdrazi krevet i spavanac cak i 3 sata u komadu, sto je nekad bilo nezamislivo.
    Ona spava s nama u krvetu od pocetka i ne mogu zamisliti da mi nije tako blizu dok je jos jako malena. Ja cak ne spadam u posesivne mame - svi ju nosaju i igraju se s njom.
    Veceras me u krevetu gledala sa sikom ustima i rukicom me mazila po licu dok se nije uspavala.

  37. #37
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Evo i mi smo veliki "nespavači" po danu. Ja se uopće ne mogu niti sjetiti kad je ona spavala po danu, sa mjesec i pol su bili zadnji trzaji valjda. Svi se čude, pa daj ju stavi ovak, pa moraš ju onak, pa ... milion savjeta, a ja isprobala milion i jedan način i ništa.
    Jedino jedan pali i to je nošenje u klokanici (tu i tamo ju samo nosim, čekam maramu koju sam naručila) i to onda spava 30 min pa do sat i 45 min, a ako ju pokušam poleći, u sekundi oči otvara, tako da mi ne preostaje ništa drugo nego hodati sa bolnim stopalima i umornim očima, većinom nisam u stanju, sve me boli od dana prije pa niti nejdemo na spavanac. (kad šećemo i ako spava duže ja čitam knjigu :D )
    Ma svima objašnjavam, da ona zaspi, zaspi na cici, tj. bar je do sad uvijek zaspala na cici (sad imamo problema sa jakim let downom), ili na lopti, ali ona se za pet ili deset minuta uvijek tako naglo probudi kao da ju je netko uplašio i nemoguće više da ju uspavam.
    Po danu spavanje u krevetu jednostavno ne dolazi u obzir, bilo trbuh, bok, leđa, uz cicu, kolica, ruke, ništa jednostavno ne pali osim šetnje po friškom zraku. Ali mi zato u pola sedam već idemo na kupanac jer već jedva gleda i ako imam sreće u sedam ili pola osam spava, spava sve do jutra (naravno uz pet puta cicanja i okretanja i mog stalnog dizanja samo da se ne probudi), spava do jutra do pola sedam - pola osam. I sve opet iz početka. Naravno netrebam niti govoriti da ne stignem za sebe napraviti ništa.
    A što se tiče nošenja na rukama, ona je većinom stalno na rukama, i dijete se na taj način ne može razmaziti,već suprotno, poželjno je da se "ugađa" djetetovim željama jer na taj način se dijete pravilno razvija kao i nj. emocionalna strana. Vrlo je važno da majka prepozna dijetetove želje, glad, želja za maženjem, nošenje, igranje i onda je dijete zadovoljno i stvara se emocionalna veza koja je jako važna za dijete u kasnijim godinama. Time stvaramo u našem dijetetu osjećaj sigurnosti, samopoštovanje, vjeru - povjerenje u okolinu... Tako da je jaakko važno biti sa dijetetom u prvih godinu dana. Evo to sam pročitala u knjizi "Godine prve zašto su važne" i moram reći da je knjiga odlična.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa
    Mene samo zanima jesam li u pravu. Naporno je, ali ako ja znam da je moje dijete takvo zato što je jednostavno takvo, a ne zato što sam ga ja "razmazila" onda mi je puno lakše.
    Dorotea, pročitaj ovo:

    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...a6c8dc59c85788

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    443

    Početno

    Citiraj Barbie prvotno napisa
    Citiraj toma_06 prvotno napisa


    e da, dijete se do godine dana ne može razmaziti, jednostavno nije moguće - mozak nije dovoljno razvijen - tako da nema straha
    možda nije vezano na temu, možda se ne može razmaziti ,ali se definitivno može naviknuti na nosanje na rukama, uspavljivanje na rukama, u kolicima, na cici, dovoljno da ne prihvati ništa drugo.
    barbie, ne znam na sta si mislila. iz vlastitog iskustva mogu reći da ga nikako nisam naučila na ruke iako je bila faza od nekih mjesec, dva kada je non stop bio na rukama (doslovno - ujutro mi je dolazio tata da ga pridrži na pola sata da se otuširam, obućem, pojedem.. da "izdržim" dok se MD vrati s posla)

    i dalje mislim da se ne može "naviknuti" na nešto. tako malo dijete osjeća samo potrebu - dakle, kad preraste potrebu za nečim jednostavno će to prestat tražit. i kod nas to zaista tako funkcionira

  40. #40
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    hvala na vašim iskustvima i meni nekako logično zvuči da će se sa tom fazom puzanja stvari ipak malo promijeniti. nelogično i nehumano mi je da ignoriram želju moga djeteta da bude u mojoj blizini. nakviše me nerviraju ljudi koji svoje stavove užasno agresivno guraju drugima pod nos. dobila sam savjet da ga ne sijem stavljati na ciku kad god zaplače, ne smijem ga uzeti nego pustiti malo da plače i svakakve gluposti...onda ih ja pitam, a što da radim? da pustim dijete da vrišti? onda oni uglavnom zašute i samo onako prijeteće kažu dobro ti radi kako hoćeš, ali vidjet ćeš....

  41. #41

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    443

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa
    i samo onako prijeteće kažu dobro ti radi kako hoćeš, ali vidjet ćeš....
    hehe, kad se sad čude kako je veseo, hoće ići svakome, voli se igrati na podu, sjedi (a nisam mu vježbala mišiće), podiže se na noge (a nisam ga učila) ja vještica ih uredno "podsjetim" na sve njihove savjete i zlokobna proročanstva da odgajamo dijete koje se neće dati od mame, koje će motorički zaostajati od druge djece, koje je jako loš spavač (jer, jelte, ko je vidio spavati na rukama - a sad se čude kako spava).

    ma sve će biti super - ti si mama i ti ZNAŠ što je najbolje za tvoje dijete


  42. #42

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    [quote="india"][quote="Barbie"]
    Citiraj toma_06 prvotno napisa

    a što je to "ništa drugo"??? komad gume koju tutneš bebi u usta pa ona dudla dudu sama u krevetiću i tako zaspe???? ma daaaaj......

    [slušaj svoju bebicu i svoj instinkt a ne "dobronamjerne" savjete o razmazivanju i navikavanju....
    Prvo, definitivno se slažem da svaka majka treba slušati svoje instinkte i na taj način sigurno nikad neće pogriješiti!Ja svakako nisam davala "dobronamjerni" savjet nego sam samo rekla svoje osobno mišljenje.
    Drugo, neki taj "komad gume" zovu duda varalica i nama je pomogla u svakom slučaju.Pogotovu kod uspavljivanja (ako ne zaspi na cici).I da upravo to, sama cucla dudu u svom krevetiću, gledajući i slušajući mobilni vrtuljak iznad glave i na taj način utone u san.kada je jako umorna, u snu je već nakon 5 minuta.
    No ja isto tako milsim da je važna svakodnevna rutina polaska na spavanje gdje beba skuži da je to TO i da se ponavlja svaki dan i na taj način ima neku sigurnost.Npr. nama ta rutina počinje našim "wellnesom" -kupanje i njega bebe, zatim je cicanje u tišini i sa prigušenim svijetlom, nakon toga podrigivanje (ako ne zaspi na cici) i stavljanje u krevetić sa dudom (ponekad je neće,ali opet sama zaspe) i sa vrtuljkom.I tako mi sa uspavljivanjem stvarno nemamo problema (nije da ih nismo imali, u početku je bilo nosanja i uspavljivanja na rukama itd).
    No imamo nekih drugih problema, npr. po najnovijem se neće voziti u kolicima nego je moram nositi (8 kg) u klokanici cijelo vrijeme.
    A ja zapravo ne znam postoji li razlika između RAZMAZITI i NAVIKNUTI; vjerojatno postoji.
    A karakter...pa da, beba ima svoj karakter, no isto tako njezin karakter se gradi odgojem i iskustvima kroz njezin razvojni put.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    [quote="india"][quote="Barbie"]
    Citiraj toma_06 prvotno napisa

    a što je to "ništa drugo"??? komad gume koju tutneš bebi u usta pa ona dudla dudu sama u krevetiću i tako zaspe???? ma daaaaj......

    [slušaj svoju bebicu i svoj instinkt a ne "dobronamjerne" savjete o razmazivanju i navikavanju....
    Prvo, definitivno se slažem da svaka majka treba slušati svoje instinkte i na taj način sigurno nikad neće pogriješiti!Ja svakako nisam davala "dobronamjerni" savjet nego sam samo rekla svoje osobno mišljenje.
    Drugo, neki taj "komad gume" zovu duda varalica i nama je pomogla u svakom slučaju.Pogotovu kod uspavljivanja (ako ne zaspi na cici).I da upravo to, sama cucla dudu u svom krevetiću, gledajući i slušajući mobilni vrtuljak iznad glave i na taj način utone u san.kada je jako umorna, u snu je već nakon 5 minuta.
    No ja isto tako milsim da je važna svakodnevna rutina polaska na spavanje gdje beba skuži da je to TO i da se ponavlja svaki dan i na taj način ima neku sigurnost.Npr. nama ta rutina počinje našim "wellnesom" -kupanje i njega bebe, zatim je cicanje u tišini i sa prigušenim svijetlom, nakon toga podrigivanje (ako ne zaspi na cici) i stavljanje u krevetić sa dudom (ponekad je neće,ali opet sama zaspe) i sa vrtuljkom.I tako mi sa uspavljivanjem stvarno nemamo problema (nije da ih nismo imali, u početku je bilo nosanja i uspavljivanja na rukama itd).
    No imamo nekih drugih problema, npr. po najnovijem se neće voziti u kolicima nego je moram nositi (8 kg) u klokanici cijelo vrijeme.
    A ja zapravo ne znam postoji li razlika između RAZMAZITI i NAVIKNUTI; vjerojatno postoji.
    A karakter...pa da, beba ima svoj karakter, no isto tako njezin karakter se gradi odgojem i iskustvima kroz njezin razvojni put.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Sorry nije bilo namjerno slanje 2 puta.

  45. #45
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    ja isto imam problem, al ne sa uspavljivanjem nego sa kolicinom spavanja
    naime on jede svaka tri sata, a izmedu odspava 20min, maximalno 30min
    racunajuci on ne spava vise od nekih 2h preko dana
    navecer spava od nekih 19-6h (sa budenjima za papati, al uredno zaspi nazad)

    zanima me dal mu je to dovoljno, ujutro je jos sve ok, al iza nekih 14h postaje nervozan sve vise prema kraju dana

  46. #46

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    tekst za razmišljanje (vezano na spavanje):
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...2dcf9fb3e53d21

  47. #47
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Da TinaZ, baš mi je taj tekst danas cijeli dan u glavi. Mislim da sve to 100% stoji, ali ima jedna stvar. Njihov život je toliko puta manje stresan od našeg, njihove trudnoće su smirenije, a sve to ja mislim da ima veze sa dijetetom. A nažalost i mi smo u takvom svijetu da su neke stvari teže izvedive, ali vrijedi se što više potruditi, zar ne?

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    Ja niti sa jednom svojom curicom nemam problema sa spavanjem, naprotiv one su toliko velike spavalice da se ja nekad brinem da sam im dosadna pa ne vole biti budne
    Nemam vam bas puno pametnoga reci, osim da sam ja oduvijek pokusavala odrzati neku rutinu s njima. Ako je bilo vrijeme pajkiti, onda se islo pajkiti (nikako i nikada ostavljati bebu da place, nego obavljati umirujuce rituale..kupanac, masaza, nosanje, tepanje, pjevusenje, mazenje) i kad se beba umiri polijeganje u krevetic. Ako bi se bunile ili plakale, dizala sam ih odmah i ponovno umirivanje, mazenje, cica, njezno saptanje, i onda opet u krevetic.
    Jedna stvar kojiu obje vole imati i smiri ih, je kad su prekrivene pamucnom pelenicom oko vrata i lica *to ih valjda utopli i umiljavaju se*

    Cesto sam primjetila da ako je beba nemirna, place, nervozna je...da je jednostavno samo jako pospana ali ne zna se sama umiriti i zaspati. Tu je onda bila moja najvaznija uloga..ostati smirena i tako smiriti i bebu...danas imam curice koje se smjeskaju kad ih stavim u krevetic navecer, i za nekoliko minuta same zaspe.
    Sad, jeli to navika ili njihov karakter, ja ne znam, ali volim sebi pripisati zaslugu da nesto radim kako treba 8)

  49. #49
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Jooj kako je to lijepo sve kod Vas. I kod nas je lijepo , ali na drugačiji način. Ja mislim da je to do djeteta do djeteta, pa kud bi došli da smo svi isti.

  50. #50
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Podižem topić da ne otvaram novi.

    David spava svakih 1-1,5h po 45min do 1h.
    Imam osjećaj da ga samo uspavljujem po cijele dan....a da ne govorim o tome kako mi je teško ići sa njim nekamo jer ga moram odmah uspavljivati jer u suprotnome plače i jako je nervozan.
    Sada ga pokušavam nakon buđenja od 45 min ponovno uspavati pa pretpostavljam da će onda biti duže budan i da će kasnije duže spavati.

    Noć je dobra....imali smo period da se budio oko 22h navečer i onda bi ga kupala i išli bi skupa spavati. Jedno vrijeme se budio tek oko pola noći i onda bi mi kupanje bilo pravo mrcvarenje (nisam ga kupala ranije jer bi zaspao oko 19 i to mi je malo rano za ići u krevet jer su nam sobe na katu a ja ga volim imati na oku)
    Sada je kupanje najkasnije oko 20h i onda si malo odspva pa ga ja u polusnu prebacim gore ali me strah da ne zamijeni dan za noć jer nemamo neki ritual spavanja (tipa kupanje pa spavanje)...jedino je u sobi uvijek prigušeno svijetlo i jedino navečer zaspe na cici.

    Jesam ga odužila

    Kako da naučim dijete spavati po danu duže od 45 min i što da radim navečer...idealno bi bilo da nakon kupanja ide u krevet ali onda ga mm uopće nebi vidio a meni je malo rano ići u 20h u krevet :/

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •