Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 88

Tema: Rainbow usisivač - vrijedi li, treba li mi, prašina, grinje, astma i ostalo

  1. #1
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno Rainbow usisivač - vrijedi li, treba li mi, prašina, grinje, astma i ostalo

    Ima skoro mjesec da su mi "uvalili" prezentaciju tog čuda, i još uvijek ne prestajemo razmišljati o njemu.

    Naravno, cijena je ... više ne znam točno od tolikih procjena koje je žena računala, koliko to ispadne - 28.000, 24.000 ili 18.000 kn, ali valjda se na neku foru ta cijena može spustiti i na "samo" 18.000 kn.

    U čemu je fora da toliko košta? Zar zbilja na tržištu ne postoji niti jedan drugi usisavač na vodu koji nema famozne filtere koji se upljesnive?

    Mislim izvukla je čudo prljavštine iz tepiha i kutne garniture, ali "so what" - pa neće nas valjda ta prašina i grinje u madracu ubiti? Kako su ljudi prije živjeli?

    Razumijem da ako netko ima astmu i djecu asmatičare, ali zašto ga onda svi oni ne kupe ako je tako super? Zvala sam frenda koji ima astmu, bili ga kupio, kaže on da je vidio to, ali da si za te pare radije kupi tablete za astmu .

    Imamo stan od 47 kvadrata, i samo tu kutnu u dnevnom boravku, i madrac na bračnom krevetu, i jedan tepih 2x2. Zavjese nemam, drugog tekstila praktički u kući nema. I sad usisavam 1x tjedno jer nas preko tjedna nema skoro od 8 do 19h, pa je usisavanje samo vikendom.

    Ali mm priča o njemu. Vidim da ga ekipa preko oglasa iznajmljuje za 150-200 kn po tepihu, kauču. I ima i rabljenih za 8000-9000 kn. I planiramo kupiti ovlaživač jer svi troje muku mučimo s nosom i zaštopanošću, pa bi time dobili i usisvač i ovalživač/čistač zraka.

    Mislim da sam pročitala sve topice u kojima se spominje u par postova, ali nisam našla temu u kojoj se puno priča o njemu. Znam tko ga hvali, tko ga ima, i čiji svekiji ga imaju , pa je l zbilja vrijedi? I koristi li se toliko da se isplati? I je l zbilja očisti tako kako niti jedan drugi usisivač ne očisti? Mislim, i da sve očistiš sa svim tim silnim nastavcima opet čistiš 3 sata što ni sada ne radim. Dobro, ta žena mi je pokazala da mi i nije nešto čisto, ali dobro sad...

    Svoj prvi rabljeni auto sam platila 17.000 kn, i niti jedan komad namještala ili aparat u kući nismo platili više od 5.000 kn, pa si baš mislim kako bi za to čudo dala toliko. Mislim, nije da ih imam na hrpi s kojom ne znam što bih, ali na neke rate i nešto sa štednje - dalo bi se izvući. Ali tko bi "normalan" to kupio i zašto?

    Pišite nešto da prestanem razmišljati o njemu.

  2. #2
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Ja bih nakon cijene od 18000 kn odmah prestala razmišljati. Ustvari sam prestala i čitati nakon te rečenice

  3. #3
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Onda sigurno nisu bili kod tebe i pokazali ti što imaš u tepihu i madracu.
    A prvo si ti trebao preći sa svojim usisivačem preko tepiha i kauča, a onda ona sa svojim po istom mjestu.
    Cijenu ti naravno kaže poslije toga .

  4. #4
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Ja sam u mirnom suživotu sa svim tim što mi je u tepihu i madracu.
    Ako mi nije dosad smetalo, neće ni sad.

    Ali stvarno, 18 tisuća?!

  5. #5
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Kažem ti, ti si u mirnom suživotu samo zato što to nisi vidjela izvučeno van.
    Želim se vratiti u tvoje stanje svijesti.

    Ne, prvo je rekla da košta 28.000, ali ako ga kupiš "odmah sad i za gotovinu" dobiješ ga za samo 18.000 .

  6. #6
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Neki normalan usisavač, na vreće, košta cca 1000kn.
    Ako pretpostavimo da mu filteri, motor i što god još ode k vragu nakon godinu dana, možeš slijedeće godine kupiti novi.
    Pa tako slijedećih 18 godina.
    Kod mene su bili.
    Lijepo je to, ma šta lijepo, mrak.
    Al nećeš ni s njime napraviti alergen free okoliš.
    Ja ne bih. I nisam.

  7. #7
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    mene je uvijek poslije tih famoznih prezentacija (koje ti ostave gorak i prljav okus u ustima) mučila jedna stvar...da li bi kada bi počistili kompletan madrac / kutnu / štolivećčiste i došli drugi dan...izvukli iz istoga išta ili ništa?
    meni se nekako čini da svaki očisti, neki više, neki manje...ali da te sitne mrljave prašine uvijek ima i uvijek će je i biti!

    ili što bi bilo kad bi prvo teta očistila sa svojim the strojem...pa onda ti iza nje sa svojim old fashion saugerom na koji bi isto namontirala famoznu krpicu koju bi poslije prostrla pred nju...ja si nekak mislim da bi i u tvojoj krpici bilo gadarija...

  8. #8
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    bili i kod nas prije par godina
    za nagradu nam očistili madrac na bračnom krevetu
    stvarno je svašta izvukao
    ali...za tu lovu je prekompliciran za korištenje...veli moj muž koji je par puta s njim čistio (posudio ga od frendova)
    sa svim tim silnim dodacima, trebalo bi ti cijeli dan da ih iskoristiš

    ako baš hoćeš...imaš one Karcherove, profesionalne, za 3000-4000kn, na istu foru, ali sto puta jednostavnije za korištenje.

  9. #9
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ja ću ispasti kao netko koga dobro smišljeni marketing može u svašta uvjeriti, ali kao - nedostatak tih usisivača od 1000 kn na filtere i vrećice (kakav i imam) je to što dio prašine vraćaju natrag u zrak, i zapravo vrlo brzo se osjeti iz njih smrad prašine jer da bi oni zapravo bili efikasni, vrećice bi praktično trebalo mijenjati svakih "10 minuta", jer čim ju imalo napuniš on više ne vuče kako bi trebao nego samo djelomično usisava, ostalo "utrljavaš" natrag unutra. Recite da sam luda, ali ako sam ja prešla po kvadratu tepiha 25 puta svojim usisivačem, i onda ona iza mene po istom kvadratu samo jednom i izvukla šaku prašine... onda taj moj usisavač valjda ništa ne radi. Ili sam ja samo dobar pacijent za takve prezentacije .

    Pa su zato navodno puno bolji usisivači na vodu, ali većina njih ima filtere koje bi čovjek trebao prati nakon svakog čišćenja, ili se oni upljesnive. Zato je ovaj super jer ima neki drugi mehanizam pa ne treba te filtere. Ali da toliko košta...

  10. #10
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Pa su zato navodno puno bolji usisivači na vodu, ali većina njih ima filtere koje bi čovjek trebao prati nakon svakog čišćenja, ili se oni upljesnive. Zato je ovaj super jer ima neki drugi mehanizam pa ne treba te filtere. Ali da toliko košta...
    Pa zato sam ti spomenula ove Karcherove, profesionalne, koji rade na istu foru, ali su dva tri puta jeftiniji i jednostavniji za korištenje.

  11. #11
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    To te pitam! Idem googlat.

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Bilo koji vodeni usisavač je ok. Mi smo imali delfina (za male stanove) ali se doderao. Sad imam neki kineski iz Peveca za 400 kn i radit će par godina.

    Rainbow je super, ali brate mili, preskupo je to.

  13. #13
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    http://www.trutanic.hr/shop/19/19/14...-pranje-tepiha

    Na ovakav sam mislila; princip ti je isti

  14. #14
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mi smo doma imali prezentaciju i Rainobowa i ProAque (ovod rugo neki dan). Jako slično je i cijena je jako slična.
    Da, oduševe me svaki put kad mi dođu i očiste madrac i tepih i uvijek se čudim ko picek glisti "kaaaaaak je tak jako prljavo, a dan prije sam usisala).
    Da je grozno je vidjeti što taj usisavač usisa.

    ALI!!!

    1. smatram da su debelo precjenjeni. ima ih za naručiti iz vana gdje s poštarinom i carinom koštaju 8000kn.
    2. nemam ja te novce da ih ulupam u neki tam usisavač, da imam toliko viška iskreno radije bih su kupial još AMC-a da imam kvalitetno suđe za cijeli život
    3. smatram da stvarno nije potrebno toliko dobro očistiti prostor u kojem se živi. Kod apsolutno zdravih ljudi. Da je sve sterilno i 99% čisto. Održavati čistoću se može sasvim dobro i primjereno i za puno manje novaca.

    Mi smo si kupili uisavač na vodu, za 1000kn.JDa nam ne smrde vrečice, da na njih ne trošimo novce, da možemo malo u vodu ubaciti miris da nam osvježi prostor. Može se i bolji nego naš kupiti za možda malo više novaca, ali da to mora biti svemirsko čuso za 20.000,00kn e pa ne mora. I mislim da je to sasvim dovoljno.

    Da znam, čovjeka ponese..ali kad se uključi zdrav razum, sagleda sve skupa i kad me još onako krenu nagovarati da kupim, a otvoreno kažem da niti imam karticu, niti imam toliko keša, niti mi pada na pamet dići kredit za usisavač, oni ne odustaju...još mi više dođe muka i jedva čekam da pokupe prnje i odu...

    Da ne govorim o bezobrazluku najave prezentacije kao poklona čišćenja tepiha od prijatelja, bez obveze kupnje, u roku od sat vremena, a onda ti neda mira do ponoći (više od 3 sata) i okrene nebo i zemlju ne bi li makar potpisao ugovor (uvijek postoji neka caka da te upecaju i obvežu za nešto) pa lako kasnije odustaneš...

    NE!

  15. #15
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Svojedobno se za slicne bijesne pare i na slican nacin prodavao cudesni Eureco usisavac. Radio je, naravno, sto cuda, voda, para, sto nastavaka! U konacnici je ispao preskup, pretezak i nepraktican za poludit, a koristio se za ono za sto se koriste i regular usisavaci-usisavanje!
    A jadni svekiji vec 15-tak godina navlace to cudo i ne pada im napamet da kupe normalan uredaj jer su za ovog dusu ispustili dok su ga otplatili!
    Hmm, isplati li ga se kupiti!?

  16. #16
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Netko je u gornjim postovima pitao bi li se što izvuklo iz tepiha/trosjeda nakon njihovog usisavanja...?!
    BI, upravo to je mm probao nakon usisavanja s Rainbowom. Na naš Vorwerk je stavio onu njihovu krpicu, i opet je bilo svega na njoj...

  17. #17
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Meni je to suluda investicija.
    Zar nije jednostavnije dva put godišnje zvati profiće da sve dubinski usisaju? Sigurno ima netko tko to radi.

  18. #18
    boškarin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    385

    Početno

    Moja mama ga ima već nekoliko(puno ) godina,koristi ga povremeno,kompliciran je za namontirati ali vidi se razlika nakon njega ili rowentinog silence force-a koji je bačen novac. Ne vrijedi onoliko koliko ga je platla, nema vrećica za kupiti, filtera, ma, grozno jedva pronašli neku firmu u Zg, preko koje smo eto danas dobili filter i neke vrećice koje nisu original....
    Ja opet imam već dugo phillips jewel, kojem redovito mijenjam filtere(ima ih u svakom marketu )i vrećice, tako da mogu reći da nemam potreeba za boljim usisavačem,što pokupi, pokupi, meni je ok
    Posljednje uređivanje od boškarin : 31.10.2012. at 18:15 Razlog: zaboravila

  19. #19
    Tattoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    371

    Početno

    Ne mogu vjerovati da netko uopće pomisli na kupnju tog čuda, a kamoli da to stvarno i kupi. Je, to je svemirac koji usisa svu prašinu, grinje i sl. i sve nekim čudom ostane u usisivaču jer je to takvo čudo tehnike da ljudski um to ne može ni zamisliti. Izumili ga mali zeleni pa zato košta ko polovni auto (a ne zato jer sto ljudi u prodajnom lancu mora zaraditi na naivcima). Računica je jednostavna - kao što je netko već rekao, svakih par godina kupiti novi, osrednji usisivač, a ostane love i za tetu čistilicu koja će njime barati da domaćica uštedi na rukama.

  20. #20
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Moji ga imaju, odličan usisavač..
    Najjednostavniji kojeg sam ikad vidjela (u kategoriji vodenih)....
    Ima stotinu mogučnosti čišćenja, ovlaživanja, pročišćavanja, ma svašta nešto...

    Kupili su ga za 15tis, na rate... Rata im je 300knmj

  21. #21
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ja bi prije pregrmila prezentacije jednom mjesečno nego keširala tolike novce. Ionako skoro ni ne usisajem češće

  22. #22
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bi prije pregrmila prezentacije jednom mjesečno nego keširala tolike novce. Ionako skoro ni ne usisajem češće
    baš!

    No da..ne vrijedi te silne pare kako god da okreneš, a dizati kredit na 5 godina za faking usisavač....Ni u ludilu...Jer kažem, mišljenja sam da nije potrebno živjeti u toliko čistom...

  23. #23
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Mi imamo Miele za nekih 1800 kn, odlican je. Ovaj za 18.000 bi kupila da imam placu 180.000.

  24. #24
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Pa da...mi ovaj Gorenje imamo već nekih....joj, 4 godine čini mi se. Za 1000kn. Još dobro radi! Nikaj mu ne fali. Ne trošim na vrečice, nikaj mi ne smrdi jer se voda odmah baca i usisavač opere...Da za dvije godine kupim novi za 2000 kn koji bi mi trajao sljedećih 6 godina..A ne da robujem usisavaču 5 godina! I to nije baš mala rata!

  25. #25
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Mi imamo Iskrin star nekih 30 ako ne i više godina. I sasvim fino čisti. Istina, koristimo ga samo za stubište i hodnik, gdje borave psi... za stan imam novi... khm... nekih 6 godina star Panasonic.

    Meni je facinantno da svako malo izađe novi turbo usisavač koji nadmašuje sve prethodne... prvo je bio onaj Kirby, pa onaj zeleni što su moji iskesali puno para pa im sad u podrumu stoji, pa još cijeli niz... nisam pratila, samo načujem.

  26. #26
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    dakle, mene gnjave sa prezentacijom nekog novog super, turbo, mega čuda. i sad kaj oni dođu doma i čiste nešto. Ali meni ne pada na pamet puštati neke nepoznate ljude da mi šeću po spavačoj, to mi je onako... u boravku imam maleni tepihić ispod stolića i nema nigdje više. Stolci i garnitura su koža. Kaj da čistim s tim i kaj da njima dam da čiste. Kako je bilo kod vas?

  27. #27
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih nakon cijene od 18000 kn odmah prestala razmišljati. Ustvari sam prestala i čitati nakon te rečenice
    X

    Da imam 18.000 u cashu za potrositi definitivno bi imala druge prioritete od usisavaca. Sto se pronadjene prljavstine tice, ako te bas toliko brine - radije kupi sofu od eko-koze, baci tepih i nabaci nepromocivu plahtu preko madraca - puno jeftinije sve skupa a trajno rjesava bilo kakvu brigu o mogucem kontaktu s grinjama i prasinom.

    Ja nisam niti jednom do sada u zivtu usisavala madrac - kaj se to usisava? Ja sam mislila da se usisavaju samo podovi, na madracu imam prvo nepromocivu plahtu (zbog klinaca) a na tome cistu i neopeglanu plahtu + poplune i jastuke ciljano sa sintetskim punjenjem i perive u vesmasini. Vise cistoce mi ne treba.

  28. #28
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih nakon cijene od 18000 kn odmah prestala razmišljati. Ustvari sam prestala i čitati nakon te rečenice
    x
    Posljednje uređivanje od flopica : 01.11.2012. at 07:42

  29. #29
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    Citiraj Rebbeca prvotno napisa Vidi poruku
    Netko je u gornjim postovima pitao bi li se što izvuklo iz tepiha/trosjeda nakon njihovog usisavanja...?!
    BI, upravo to je mm probao nakon usisavanja s Rainbowom. Na naš Vorwerk je stavio onu njihovu krpicu, i opet je bilo svega na njoj...
    tako sam si i mislila
    Posljednje uređivanje od ninik : 01.11.2012. at 12:37 Razlog: nepismena

  30. #30
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ne bih ja Rainbow koliko god primamljivo izgleda, moj obični je nakon njega sa tom krpicom ostavio isto kao i on.
    U stvari, ako bih već odvojila veći novac za usisavač to bi bilo samo iz jednog jedinog razloga, a to je da radi umjesto mene , znači usisava sam!
    Ne pristajem više na ništa manje od toga ili sve ili ništa

  31. #31
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ja sam kupila zepter preko oglasnika, platila sam ga 400 kn, taman koliko mi je bio buđet za usisavač, a vodeni zepter imaju moji i super su zadovoljni. Dakle može skupi i komplicirani usisavač, ali iz oglasnika za jednu petinu cijene

  32. #32
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamo Miele za nekih 1800 kn, odlican je. Ovaj za 18.000 bi kupila da imam placu 180.000.
    znači imaš plaću 18 000

  33. #33
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    znači imaš plaću 18 000
    Ha ha ha da bar....pozlatile ti se rijeci.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Zar nije jednostavnije dva put godišnje zvati profiće da sve dubinski usisaju? Sigurno ima netko tko to radi.

    x

  35. #35
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je to suluda investicija.
    Zar nije jednostavnije dva put godišnje zvati profiće da sve dubinski usisaju? Sigurno ima netko tko to radi.
    Upravo to i mi radimo. Ako platim 500 kn jedno čišćenje (a nije toliko) za cijenu tog usisavača mogu mi čistiti 2x godišnje 18 godina.

  36. #36
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    I ne zahebavati se sa skladištenjem tog monstruma.

  37. #37
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Mi imamo Rainbow tj, svekiji ga imaju, ja ga samo koristim Vrijedi te novce, stvarno je nemjerljiv s bilo kojim usisivačem koji sam imala ili probala.

  38. #38
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja se slažem da je odličan i da stvarno može svašta, ali sto posto je precjenjen!! Kako je moguće da ga iz Amerike možeš sa poštarinom i carinom naručiti za 8000kn? Kako onda još toliko i još toliko nije precjenjeno? I očito nečija deeeebela zarada.
    Mi smo čak mislili da bi ga naručili iz vana, ali nemam ni toliko keša.

  39. #39
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    http://www.ebay.com/itm/RAINBOW-VACU...item1c27f72eaa

    Evo, pogledaj cijenu! Debelo je precjenjen i ne vrijedi 18000kn, a kamoli 28000

  40. #40
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    to je stari model

  41. #41
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    to je stari model

    Pa kaj onda? I taj stari model je koštao toliko novaca!

  42. #42
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Uostalom...kakve veze ima koj je model. Ako ga platiš te silne pare onda ga valjda imaš minimalno 20 godina!!! Pa nećeš svakih par godina opet dati hrpu love jer je izašao novi model.

  43. #43
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    i to je rabljeno
    vidim da je na ebay-u novi i 1500 - 2000 dolara
    ali i to je manje od ovih 18000 kuna

  44. #44
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Jedni moji prijatelji na selu su kupili neko kuhalo na paru i platili ga 2500 kn. Preko przentacije. Slično takvo se dobi u Metrou za par stotina kuna.

  45. #45
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Uostalom...kakve veze ima koj je model. Ako ga platiš te silne pare onda ga valjda imaš minimalno 20 godina!!! Pa nećeš svakih par godina opet dati hrpu love jer je izašao novi model.



    Ima veze, jer taj stariji sigurno nije koštal 18tis

  46. #46
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Je, kod nas je bio čovjek s tim modelom prije nekih 4-5 godina, ne znam sad točno. I isto je bila ta fora, ako uzmeš odmah 18000, ako ne uzmeš odmah, onda je puno više. A ima ga i moja sestrična koja ga je kupila prije više od 5 godina, ima ga već dugo i isto ga je tako puno platila.
    Posljednje uređivanje od ana.m : 01.11.2012. at 22:41

  47. #47
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Cure, baš ste me nasmijale i vratile mi glas razuma, a onda je došla Koksy .

    Dobro, ali to smo se svi složili, da je super, ali da "koji je njima ... s tom cijenom?!". I dalje ne kužim da netko može ispaliti takvu cijenu i hodat ljudima po kućama s idejom da to kupe. Da je 5000 sutra bih ga kupila, ali eto, stvarno je i da e-bayu, novi model valjda, 1600 dolara (9000 kn). Pa da računam da neki super na vodu košta cca 5-6 tis. kn, a neki super ovlaživač / pročiščivač zraka 2500-3000 kn, onda mi je to ta računica, pa još ako ima sto godina garancije i računaš da ćeš ga imati 20 godina i valjda više... iako bi se čovjek i za 9000 bome zamislio...

    Citiraj superx prvotno napisa Vidi poruku
    dakle, mene gnjave sa prezentacijom nekog novog super, turbo, mega čuda. i sad kaj oni dođu doma i čiste neš to. Ali meni ne pada na pamet puštati neke nepoznate ljude da mi šeću po spavačoj, to mi je onako... u boravku imam maleni tepihić ispod stolića i nema nigdje više. Stolci i garnitura su koža. Kaj da čistim s tim i kaj da njima dam da čiste. Kako je bilo kod vas?
    Ovako ti to izgleda. Prvo napune spremnik za vodu "čistom vodom iz pipe, koju piješ". Onda uključi funkciju pročišćavača zraka pa ti pokaže prašnjavu vodu i pita "Biste li to popili?". Ti zbunjenom facom, pa naravno da ne. A oni će: "A to udišete, ha?". Ok dobro, udišem.
    Onda ti sat vremena demonstriraju što imaš u kauču i tepihu u dnevnoj i kako je tvoj usisavač smeće . Onda izvuče sto nastavaka, i prije nego se snađeš, sa svemirskim nastavcima od devine i konjske dlake ti pokazuje koliko prašine imaš po parketu, na zidovima, tv-u, pa se zavlači ispod kauča, u radijatore, iza frižidera - i onda ti već bude zlo. A oni tada kažu - idemo u spavaću, imamo poklon za vas, čistimo vam madrac. Niti ja to nisam htjela, rekla sam da očisti kauč u dnevnoj, ali ne odustaje i inzistira dok joj ne dam madrac. I onda opet ima performance. Pokaže ti prljavu vodu i pokaže koliko u njoj ima izmeta grinja. Prije toga izvuče A4 portret jedne krasne grinje. Onda još nešto od toga stavi na tu svoju krpicu i pita "biste li legli na ovo". Iako ti šutiš i ne odgovaraš na tako glupo pitanje, svejedno ti kaže "a legnete svaki dan". Uglavnom, tada ti kaže cifru i valjda misli da ćeš poletit i reći "ma dat ću i 118.000 samo da ne moram ležati na tome i udisati to ". Mene je iznervirala nečim kao "Nećete kupiti, ali i dalje morate čistiti, pa što ćete?". "Pa bit će mi prljavo, eto što ću.". I da, ne žele otići dok im ne daš popis svojih 10 prijatelja kojima "poklanjaš čišćenje madraca".


    Uglavnom, čini mi se da uopće nije cijena to što me odbija, nego se pitam bi li i s njim išta više čistila . Otkad su otišli čistim još i manje, jer "moj usisavač ionako ništa ne očisti" . A sad kad kažete da ste vidjeli i da se nakon njihovog opet izvuče nešto, čišćenje mi zbilja više nema nikakvog smisla. Samo da još zaboravim na što liježem i što udišem i vratim se u miran suživot sa svojom prašinom i grinjama. Perfidnog li marketinga.

  48. #48
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo to i mi radimo. Ako platim 500 kn jedno čišćenje (a nije toliko) za cijenu tog usisavača mogu mi čistiti 2x godišnje 18 godina.
    Zoveš neku firmu ili nekog preko oglasnika tko čisti sa svojim? Što dobiješ za te pare?
    (pitam, čisto dok se ne vratim u miran suživot... )

  49. #49
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ma sad sam se zapalila, dajte namjestite meni koju prezentaciju!

  50. #50
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ja bi dala pare samo da mi ne dođu.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •