Stranica 72 od 74 PrviPrvi ... 22627071727374 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,551 do 3,600 od 3685

Tema: Kuharske nedoumice

  1. #3551
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Grijala se do 200 bar 10 min.
    Bio je gdje banana ide u kremu.
    Išlo je 6 jaja, nisam ih miksala jer nemam mikser. Možda sam previše brašna, premalo sode bikarbone. Eh
    Msm da bum sledeći put samo piškete ponamakala, ovo je mučenje.

  2. #3552
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Grijala se do 200 bar 10 min.
    Bio je gdje banana ide u kremu.
    Išlo je 6 jaja, nisam ih miksala jer nemam mikser. Možda sam previše brašna, premalo sode bikarbone. Eh
    Msm da bum sledeći put samo piškete ponamakala, ovo je mučenje.
    Ako nisi miksala, trebala si odvojiti bjelanjke i istući ih metlicom https://plavakamenica.hr/2019/02/08/...pisnu-tehniku/ ili onom ručnom napravom kakvu su naše bake koristile (cilindar za snijeg, u njemu je stap sa dvije pločice s rupicama). Ne trebaš dalje tražiti - to je uzrok.

  3. #3553
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Grijala se do 200 bar 10 min.
    Bio je gdje banana ide u kremu.
    Išlo je 6 jaja, nisam ih miksala jer nemam mikser. Možda sam previše brašna, premalo sode bikarbone. Eh
    Msm da bum sledeći put samo piškete ponamakala, ovo je mučenje.
    Ja sam prvo pomislila da si grijala do 200 bara, pa samo pomislila - ajme kako si toliki tlak dobila grijanjem mase za kolače?!
    Dobro Peterlin kaže za mikser. Teško se radi biskvit bez. Ja se sjećam svoje bake kako je lupala s onom nekom spiralnom žicom bjelanjke. U njenim receptima piše "tuči bjelanjke"

  4. #3554
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Pa da, čak i ako mikser koristiš, a ne istučeš bjelanjke dovoljno, zna se snijeg spustiti. U posudi ne smije biti ni trunčice masnoće, treba dodati prstohvat soli i raspaliti...

    Ovo imam doma: https://cdn.oslobodjenje.ba/images/s...625540-300.jpg

    Ovo je imala jedna moja baka: https://muzejzeravica.org/jpg/2541_1_l.jpg

    Druga baka je imala cilindar s rupicama, ali nigdje ne mogu naći sliku toga.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 25.09.2023. at 15:23

  5. #3555
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Najbliže što sam našla je ovo: https://www.njuskalo.hr/stare-stvari...oglas-28361953 ali baš namjenski cilindar za snijeg nije ovdje prikazan.

  6. #3556
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Eh, napokon sam našla sliku te starinske naprave za snijeg: https://www.etsy.com/listing/1247146...churn-whip-the

    Iz iskustva - niti jedan mikser ne može napraviti tako savršen snijeg kao to čudo... To se stavi na pod, primiš cilindar nogama i udri gore-dolje dok na ruci ne osjetiš da smjesa više nije tekuća nego čvrsta... Baš moram pitati tetu je li sačuvala tu bakinu napravu, kod nje je bakin porculan, ali nisam baš uvjerena da ovo još postoji.

  7. #3557
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Hahah fora.
    Ma navikla sam tuč jaja. Sva se unesem u to. Bude baš stres free aktivnost. Sam kaj ovde nije pisalo odvojeno neg ko onak pomiješaj celo jaje i šećer.

  8. #3558
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Hahah fora.
    Ma navikla sam tuč jaja. Sva se unesem u to. Bude baš stres free aktivnost. Sam kaj ovde nije pisalo odvojeno neg ko onak pomiješaj celo jaje i šećer.
    Drugi put odvoji. Da si koristila mikser, ne bi bilo problema. Ostaviš jaja neko vrijeme na sobnoj temperaturi, dodaš žlicu vode na svako i šećer i to istučeš mikserom na najvećoj brzini dok se ne napravi pjena.

  9. #3559
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Zna li tko gdje ima kupiti ručni mikser?
    Ja se toga sjećam iz osamdesetih ali nigdje više ne vidim
    a baš bi kupila, mikser me ne zanima

  10. #3560
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li tko gdje ima kupiti ručni mikser?
    Ja se toga sjećam iz osamdesetih ali nigdje više ne vidim
    a baš bi kupila, mikser me ne zanima
    Onaj na žgance? To je moja mama imala, nije vrijedilo ni pišljiva boba... Nemam pojma gdje to ima za kupiti, ali za probu možeš naručiti preko Ali Express-a, npr. ovo:
    https://www.aliexpress.com/item/1005...d=mTZNdNYspUmw

    (izgleda kao nepouzdana drndalica, a iz mladosti se sjećam da se s tim nikako nije mogao umutiti snijeg, bolja je bila metlica).

    Inače, Tupperware ima nešto u svojoj ponudi, ali na brzinu nisam našla link u Hr https://tupperware-tnt.rs/products/brzi-mikser

    Dok su bili mali, moji sinovi su koristili onu mućkalicu za cappuccino - https://ae01.alicdn.com/kf/S16f85803...nder.jpg_.webp (kupila sam to kod Kineza ili na Hreliću, ne sjećam se više - ide AA baterija u njega)
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 27.09.2023. at 09:59

  11. #3561
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    E taj
    meni se čini baš ok.
    hvala!

    ova pjenjača jedva d ami smuti pjenu od mlijeka, nije to dovoljno jako

  12. #3562
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Flopice, bilo ih je prije par mjeseci u ikei za kupiti. Pokusala sam naci na njihovom webu sad, ali nisam uspjela.

  13. #3563
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Pogledat ću, hvala na info

  14. #3564
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Je li tko koristio mini pećnice? Jesu li čemu? Čini se da je grijač otišao na ovom štednjaku jer se žemljice peku već 40 min na 220 c, lol, i jedva su malo zarumenile. Ne ulaže mi se ni u što u njenom stanu, niti mi se gnjavi s njom, pa bih uzela mini pećnicu, ali ne znam baš kakve su.

  15. #3565
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Je li tko koristio mini pećnice? Jesu li čemu? Čini se da je grijač otišao na ovom štednjaku jer se žemljice peku već 40 min na 220 c, lol, i jedva su malo zarumenile. Ne ulaže mi se ni u što u njenom stanu, niti mi se gnjavi s njom, pa bih uzela mini pećnicu, ali ne znam baš kakve su.
    Kolegica ima na moru neku okruglu, ali u njoj peče meso (npr. cijelog piceka) i kaže da je odlična. Nemam vlastitih iskustava.

  16. #3566
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Mi smo kod mojih imali još jednu dodatnu pećnicu tipa https://koncar-ka.hr/wp-content/uplo...-1R-scaled.jpg, bila je ok, ali to je bilo prije dvadesetak godina, glavna pećnica je bila plinska

    Inače sad iskaču neke reklame za još čini mi se manje pećnice
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 20.10.2023. at 06:43

  17. #3567

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    721

    Početno

    Kupila sam tijesto za pizzu u pekari, ali sam ga jedva razvaljala, stalno se vraćalo u kuglu? Rekli su mi u pekari da ništa s njim ne trebam raditi, samo razvaljati. Jesam ga trebala ipak premijesiti, ostaviti malo da stoji na sobnoj temperaturi? (bilo je još možda prehladno iz frižidera).

  18. #3568
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Moze pomoci ako ga oblikujes u kuglu i ostavis da odstoji. Nema veze sto je iz frizidera.
    Vecina pekara prodaje sirovo tijesto za kruh kao tijesto za pizzu. Najveci je problem sto to brasno nema dovoljno glutena da bi se tijesto fino rastezalo, niti je fermentiralo (odstajalo) kako treba, i ima previse kvasca jer im je cilj proizvesti sto vise kruha u sto kracem vremenu.

  19. #3569
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Mi samo ostavimo na sobnoj temp i MM to bez problema razvalja za pizzu.

  20. #3570

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    721

    Početno

    Da, vjerojatno je premalo stajalo na sobnoj temperaturi jer je kod njih bilo u frižideru, a i vani je bilo hladno, a odmah sam ga išla valjati.

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Moze pomoci ako ga oblikujes u kuglu i ostavis da odstoji. Nema veze sto je iz frizidera.
    Vecina pekara prodaje sirovo tijesto za kruh kao tijesto za pizzu. Najveci je problem sto to brasno nema dovoljno glutena da bi se tijesto fino rastezalo, niti je fermentiralo (odstajalo) kako treba, i ima previse kvasca jer im je cilj proizvesti sto vise kruha u sto kracem vremenu.
    Znači li to da od toga mogu oblikovati štrucu i napraviti kruh?

  21. #3571
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Frizider nema veze ako je brasno kvalitetno. Koristim ponekad tijesto visoke hidracije za pizzu i razvlacim ga direktno iz frizidera. Ako upres “muski” valjkom, razvaljat ces ga nakon nekog vremena.
    Da, mozes raditi kruh s tim tijestom kao i s bilo kojim koje ima kvasac.

  22. #3572
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Da Peterlin sve kontra sam radila.

  23. #3573
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Žuta, jel kruh pojedem?

  24. #3574
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Misliš žemljice? Ne znam. Ovu koju sam ostavila doma da probamo je bila okej, ostale smo odnijeli u školu, sad je li pojedeno, nemam blagog pojma.

  25. #3575
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Pekla sam u mini pećnici na 200 c pileće batke, ali poklopljene staklenim poklopcom, nikaj se nije speklo bogzna kaj, onda sam maknula, i tek je sad krenulo ovih 10 min na 230 c, jel do staklenog poklopca il ni ova peć ne valja?

  26. #3576
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Pekla sam u mini pećnici na 200 c pileće batke, ali poklopljene staklenim poklopcom, nikaj se nije speklo bogzna kaj, onda sam maknula, i tek je sad krenulo ovih 10 min na 230 c, jel do staklenog poklopca il ni ova peć ne valja?
    Jesi li pročitala upute? Većina proizvođača ima napisano na kojoj temperaturi i koliko dugo se procesira. 200 mi se čini preniska temp. Ne znam koliko je maksimalno, ali nafrlji koliko ide. Nema šanse da je snaga ista kao kod klasične, vjerojatno je manja. Za poklopac isto ne znam, ali energija ti se troši i na grijanje tog poklopca. 1 kg mesa peče se 1 sat u klasičnoj, pa računaj. Toliko ili dulje. Tava i wok su mi uvijek brži.

  27. #3577
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Upute nisu opširne, ne piše ništa takvo. Staklo je prilično debelo, pileta je bilo pol kile, baci, s krumpirom. Hm...

  28. #3578
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Dakle, peć ima opcije konvekcija, roštilj, i konvekcija i roštilj, i sad čitam da konvekcija kakti ima manje temp il tak neš.

  29. #3579
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    To znači da ima ventilator.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 13.11.2023. at 18:49

  30. #3580
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    A ja pekla samo na konvekciji.

  31. #3581
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Trebala bi imati bolju učinkovitost nego klasična, bez ventilatora. To je meni bitno kod kolača, jer biskvit stvarno ide brže i na nižoj temp uz ventilator, ali za meso i nije neka značajna razlika.

    Kao i sve, traži iskustvo. Nakon trećeg pokušaja znat ćeš napamet koliko vremena treba i koja temperatura.

  32. #3582
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Da, gledam sad internet kaže da peče i brže, a ja tu pečem već ne znam koliko to vražje pile, pa se mislim kaj sam opet pikla i krivo uzela.

  33. #3583
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Možda si ipak trebala zamijeniti grijač na standardnom štednjaku. Ne znam... Ali savladat ćeš i ovu pećnicu, bez brige.

  34. #3584
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Košta do sto eura koliko i ovo, a nekako sumnjam da bi mi stanodavka dala te novce nazad.

  35. #3585
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Košta do sto eura koliko i ovo, a nekako sumnjam da bi mi stanodavka dala te novce nazad.
    Ma nema šanse - vidi ovo: https://frigotehnika.hr/rezervni-dij...00w-donji.html

    No, sad je ionako svejedno. Nova mala pećnica je tvoja i naučit ćeš s njom raditi, ali u početku računaj na to da možda nećeš od prve postići željeni efekt. Meni je problem kad kuham u tuđoj kući pa ne znam sve finte, a čak i u vlastitoj - na gruntu (tamo nemam pećnicu nego pekač i mali električni rešo) zaboravim sve cake kad te aparate dugo ne koristim... Imamo i električni roštilj koji uopće ne znam koristiti, to je domena mojih muških članova obitelji. Za mene je peć za kotlovinu koja ima klasično ložište na drva.

  36. #3586
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    To je najmanji problem. Najveći je da je neispravna, jer onda stvarno je da se zapitam kako mogu imati takav peh.
    A ova peć njena je baš ekstra stara i kad sam gledala po modelu peći jedino kaj sam našla su tak preskupi dijelovi. Nije Gorenje nego Ariston i ne znam jel gornji donji il oba. Kak god njoj ne bih ni 100 kn ostavila više. Već sam popravljala sifon i dvaput mijenjala silikon na kadi, sve ostalo je poluraspadnuto, samo želim van iz ovog mjesta.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 14.11.2023. at 11:41

  37. #3587
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Sve sam u*rala. Sjedi jedan. Dakle smjesa su bile samo krušne mrve i začin, promašila parmezan koji bi vjrv dao medaljonima krskavost, ovak je samo bilo suho. U panici pekla duže pa je iznutra završilo tvrdo i suho, umjesto sočno. Muko moja.

  38. #3588
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Koje su jabuke onak najjjjjjmirišljavije za pitu od jabuka? Mala mi voli to, a sinoć s novom peći kora je ispala predobra.

  39. #3589
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Koje su jabuke onak najjjjjjmirišljavije za pitu od jabuka? Mala mi voli to, a sinoć s novom peći kora je ispala predobra.
    Najjeftinije

    A sad ozbiljno - meni za pitu najbolje pašu kiselkaste jabuke (Idared od novijih, a od starih sorti ljetne bijele i šarene, od zimskih pogačice, one plosnate).
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 15.11.2023. at 14:18

  40. #3590
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Pa da, ako dodaš cimet i putar, ne možeš fulat s jabukama
    MM pirja jabuke prije nego ih ubaci, meni se to ne da. Tj. ne da mi se suđe prati. Ja ubacim i šaku oraha ili što već imam u smjesu.

  41. #3591
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Uzela prošli utorak fileke u pakiranju, nisam još otvarala, da bacim il skuham?

  42. #3592
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Uzela prošli utorak fileke u pakiranju, nisam još otvarala, da bacim il skuham?
    A koliko je prošlo od roka? Ako je prošlo više od 2 dana, bacaj bez otvaranja. Ako je 1 ili 2 dana, otvori i ponjuši, pa se odluči.

  43. #3593
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Jao, nemoj to njusiti ni dok je friško

  44. #3594
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Uzela prošli utorak fileke u pakiranju, nisam još otvarala, da bacim il skuham?
    Pa šta piše na pakiranju?

  45. #3595
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Jao, nemoj to njusiti ni dok je friško


    Kad su fileki u pitanju, nema prosjeka. Ljudi ih ili ne mogu smisliti ili ih obožavaju. Moja obitelj je u ovoj drugoj grupi. Svojevremeno su u Samoboru osnovali klub ljubitelja fileka. Uvjet za članstvo bio je pojesti tri tanjura istih. Moj mlađi sin je rekao - pih, mi bi se svi mogli učlaniti. Pojeo bi i on doma tri tanjura da ima, hehehe, ali mora voditi računa da i drugima nešto ostane. Zbog ovoga sam kupila ekspres lonac od 7 litara.

  46. #3596
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Uprskala sam. Fileke. Usmrdila pol kuhinje. Iako su bili predkuhani bacila sam ih na još jedno kuhanje s octom, to je trebalo riješit smrad, ali na drugo kuhanje i hrpu začina još se osjeti. Ne mogu to jest. Ne znam je li do samih fileka, ili do nečeg krivog u kuhanju.

  47. #3597
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Prvo pitanje - jesu li to oni kojima je prošao rok trajanja? Ako jesu - nemoj dalje tražiti, pokvarili su se.

    Dalje, ako su i bili ispravni, mislim da je ocat greška. Teško ga se riješiti. Nije to zimnica...

    Inače, takve prethodno kuhane fileke ja još jednom prokuham samo u čistoj vodi, nikakav ocat ni sol, samo kipuća voda, kratko. Treba ih dooobro isprati pod tekućom vodom i pustiti da se ocijede na situ ili cjedilu.

    Dalje radim sasvim jednostavno - špek (mora biti dimljeni) i luk prodinstam na malo ulja, dodam češnjak na samom kraju, pa ocijeđene fileke, crvenu papriku, papar mljeveni, lovor, peršinov list (sušeni odmah - 1 žlica; ako je svježi kosani, dodaje se na kraju), 1 bobicu brinja (borovička, klek - ako imam), papar, komadić feferona, mrvicu bijelog vina (0,3 dl, da ne bude kiselo; alternativa je kriška limuna - nikakav ocat ni slučajno). Dodam vode koliko treba da bude odgovarajuća gustoća. U to ne ide zaprška, stavi se eventualno žlica krušnih mrvica.

    Neki stavljaju i koncentrat paradajza, ali moji to ne vole, pa preskačem. Paradajz je za bolonjez.

    Uz to ne treba nikakav prilog, ali moji dečki ih obožavaju jesti sa špeclima, krumpirom u slanoj vodi, krumpirovim njokima i sl. Najbolje prolaze kroketi od krumpira, ali dugo ih nisam radila jer to je puno prčkanja. Moram napraviti prilog, jer inače se ne bi najeli.

  48. #3598
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    A ocat je uništio..

    Msm da mi se neće dat više s tim zezat. Aj da imam napu il da mogu pošteno razluftat.

  49. #3599
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    A ocat je uništio..

    Msm da mi se neće dat više s tim zezat. Aj da imam napu il da mogu pošteno razluftat.
    Alternativa je ekspres lonac. Mislim, miris se osjeti, ali ni blizu toliko kao kod klasičnog suđa. I imamo napu. Bez te dvije stvari se ne bih upuštala u pripremu fileka.

    Sebi za dušu bih naručila 1 porciju npr. ovdje http://www.restoran-suman.com/spek-fileki.aspx , ali za nahraniti moju ekipu to bi bila financijska katastrofa jer bi nam trebalo najmanje 10 porcija (dva sina, muž, vrlo često brat koji isto obožava fileke i na kraju ja)

  50. #3600
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Je li ko kuhao ciobar vruću čokoladu? Stavila sam to danas kuhat i odma se primilo za dno, iste sekunde iako sam divljački mješala. To je neki prah kaj se brzo sedimentira na dno i fućkaš ga, pokušala sam posle sve slit u drugu veću posudu i još gore.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •