Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Keksomat

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    115

    Početno Keksomat

    Tražim provjereni recept za keksiće.Spravica me oduševila,pa bi bio red isprobati ju.

  2. #2

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,298

    Početno

    <a href="http://www.coolinarika.com/recept/keksi-iz-stiskalice/">http://www.coolinarika.com/recept/keksi-iz-stiskalice/</a>

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,298

    Početno

    Nekaj sam sprčkala s linkom, a htjela sam staviti svoj lanjski recept za išlere na špricu. Evo, dakle, popravni:

    IŠLERI za lijenčine (brzo su gotovi)

    Tijesto:
    40 dag oštrog brašna
    25 dag margarina (najbolje biomargarin)
    7 dag šećera
    3 jušne žlice čokolade u prahu
    prstohvat soli ako je margarin neslan
    prstohvat sode bikarbone ili praška za pecivo
    1 jaje

    Brašno prosijati u zdjelu i dodati suhe sastojke, pa promiješati viljuškom.
    Ubaciti jaje.
    Margarin omekšati (ne otopiti, samo omekšati) u mikrovalnoj.
    Umijesiti tijesto koje je dosta mekano, jer je namijenjeno za špricu.

    Ugrijati pećnicu na 180oC.
    Tijesto ubaciti u špricu i istiskivati oblike BEZ rupe u sredini na pleh. (Odabrala sam ružicu koja ima 10 rupica u vjenčiću i jednu u sredini, radila pola količine s 2 potiska pa su ispali veći keksi, a pola količine s 1 potiskom, pa je ispalo šareno... Idući put radit ću sve male, pazeći da mi kolačići nemaju previše rupa.)
    Peći desetak min, pa odmah izvaditi van.

    Krema
    1 vrećica pudinga od vanilije
    1 jušna žlica oštrog brašna (ravna)
    3 jušne žlice šećera
    2,5 dl mlijeka
    12,5 dag margarina

    Sve sastojke osim margarina skuhati u gustu kremu po pravilima za kuhanje pudinga (na vrećici). Kad se zgusne, ohladiti uz povremeno miješanje dok ne bude mlačno. U posudi izmiksati margarin i postepeno dodavati kremu dok se sve ne pretvori u glatku smjesu.
    Puniti išlere pripremljenom kremom (ja ih sve poredam na stol u parovima, pa rasporedim kremu tako da mi bude na svakom jednako - idući put ću i za to upotrijebiti špricu) i poklopiti.

    Odozgo staviti ČOKOLADNU GLAZURU:
    12,5 dag čokolade za kuhanje
    2 jušne žlice mlijeka ili vrhnja za kuhanje
    1 žlica margarina
    nekoliko kapi uljne arome ruma

    Čokoladu otopiti s mlijekom/vrhnjem na najslabijoj vatri ili u mikrovalnoj pećnici, dodati margarin i aromu ruma pa dobro izmiješati u glatku smjesu. Mora biti dosta gusta, a ipak tekuća.
    Meni je najlakše išlere premazivati kistom iliti "pemzlom" koji umočim u čokoladu.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Napravila išlere bez kreme,jako fini keksi;sljedeći put budem s kremom i glazurom.Radila sam i pola mase ovih iz prvog linka;dodala sam kokos,a moglo bi se smanjiti šećera jer su dosta slatki.Radila i neke s neta s medom isto fini.Keksomat je odlična spravica,zadovoljna sam.
    Zanima me kako da keksiće napravim za dijabetičara?Što staviti umjesto šećera?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •