Dakle, ja se psihički, fizički, emocionalno i duhovno pripremam za vaginalni nakon 2 carska poroda. Našla sam nešto strane literature u kojoj su opisana pozitivna iskustva žena koje su uspješno same rodile nakon 2 i više carska reza (neke čak i kod kuće!), no u Hrvatskoj ne znam za nikoga da je uspio, a znam da se isto maksimalno obeshrabruje od strane liječnika. Meni konkretno je moj ginekolog gotovo na početku trudnoće rekao da će to naravno biti ponovni carski (indikacija su samo prethodna 2 carska, ništa drugo), no ja gotovo na svakom pregledu potežem iznova tu temu, i dajem mu do znanja da planiram pokušati ovaj put (samo jednom u životu!) roditi dijete sama. Njegov je stav da nije nemoguće, ali nije preporučljivo probavati . Zadnje što mi je rekao da bi u tom slučaju trebalo imati UZV aparat u rađaoni kako bi se pratilo stanje ožiljka tijekom trudova, što meni osobno i ne izgleda neizvedivo - zar nije moguće dovući taj aparat u rađaonu odnekud dok žena rađa? On je zvučao kao da je to nemoguća misija . Voljela bi čuti pozitivna iskustva mama koje su uspjele prirodno roditi nakon 2 ili više carskih rezova! Ako takve postoje !