Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Ima li ovdje industrijskih tehnologica/stručnjakinja za boje - lakove?

  1. #1
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno Ima li ovdje industrijskih tehnologica/stručnjakinja za boje - lakove?

    Zamislila sam si neki organizator za dječje stvari, i najlakše bi mi bilo da ga složim od kutija (već ih imam, petoslojni karton), ali bih rado dala svemu tome neki finiš, i povezala u neku cjelinu... i zanima me ima li kakav coating, neki "plastifikator", neki lak, neko čudo koje bih mogla nanijeti na spojene kutije i dati tome dozu ljepote i sjaja, ali i jačeg spoja i čvrstine?
    :nerealizirani dizajner i izumitelj:

  2. #2
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    možda boja u spreju? to se hvata na svašta
    ali prvo ih moraš dobro zalijepit

  3. #3
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Nemam uopće iskustva, ne znam koje boje, vidjela sam kojekakve, nemam uopće pojma odakle bih počela uopće isprobavati :/ A isto ne bih ulupala novac bezveze, pa tražim zicera

  4. #4
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Boja Capacryl je akrilna, moze se tonirati, postji mat i sjajna i deklarirana je kao boja kojom se mogu bojati djecje igracke. Proizvodjac Caparol.

  5. #5
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Boja Capacryl je akrilna, moze se tonirati, postji mat i sjajna i deklarirana je kao boja kojom se mogu bojati djecje igracke. Proizvodjac Caparol.
    tnx googlam!

  6. #6
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    U onoj emisiji Debbie Travis preuređuje su koristili smolu epoxy - ona je čvrsta i sjajna.

  7. #7
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Vidiš, Jurana, to je super ideja!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    A samoljepive tapete? Neotrovno, ne smrdi, lako ćeš ih zalijepiti, držat će kutije na hrpi ako ih polijepiš preko spojeva kutija.

  9. #9
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ako ćeš raditi od kartona, vijek trajanja mu je nikakav. Sve će ti se raspasti od vlage. I ja sam napravila nešto takvo, super je izgledalo i bilo funkcionalno. Trajalo je mjesec-dva, sve se stislo

  10. #10
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja sam imala kartonsku kutiju ofarbanu lakom, pa necu pretjerat, al jedno 10 godina. Mislim da je jos uvije ziva na tavanu.

  11. #11
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Tnx, i ja se predomišljam...

  12. #12
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam imala kartonsku kutiju ofarbanu lakom, pa necu pretjerat, al jedno 10 godina. Mislim da je jos uvije ziva na tavanu.
    Eto onda ipak postoji riješenje
    Ifigenija, lakiraj, ja nisasm

  13. #13
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    bilježim se na temu

    u fazi smo izrade kuće za barbike, spojene od više kutija (ali sam nažalost imala samo dvoslojne i troslojne)

    učvrščujemo ih kaširanjem ,ali još nisam odlučila čime ću ih prelakirati kad bude gotovo

    znam da mi prvo treba bijela boja da prebojam novine, onda će cure nacrtati ukrase i za kraj mi treba neki finiš lak da je konzervira

  14. #14
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    U onoj emisiji Debbie Travis preuređuje su koristili smolu epoxy - ona je čvrsta i sjajna.
    Na hrvatskom je epoksidna smola.

    Ja sam radila nekakav decoupage od kartonskih kutija. Najprije sam stavila prozirni zaštitni lak pa tek onda akrilne boje (na kraju opet lak) i karton je savršeno postojan. Mislim da bi ti lakirana podloga + ovo što marta kaže bilo dobro rješenje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •