Baš neki dan je moj rješavao domaći iz redovnog programa matematike i bila je hrpa zadataka koji su malo matematika, malo mozgalice, malo razumijevanje pročitanog.. Meni je to super, zar se ne bunimo stalno da je sustav previše štreberski i da ih treba više poticat da razmišljaju. Iako sam za ovaj + i ja pomislila da je jako važno kako je napisan, ako je samo natipkan ovako +, ni meni ne bi palo na pamet ga razdvojit jer su crtice manje, ako je pisano tako da su crtice u plusu iste veličine kao I, onda se može zaključit. Ali dovoljan je jedan susret s takvim tipom zadatka da zapamtiš da se ubuduće može rastavljat plus za tu svrhu.

Da sam učiteljica u Vrijeskinom primjeru, priznala bih djetetu zadatak, jer se očito ne radi o neznanju nego o krivo svhaćenom zadatku, ali bih dodala objašnjenje. Već sam viđala slične primjere, jasno mi je kako se netko može zabuniti ali ustvari bi konstrukcija bila drugačija
"napiši znakovima sljedeće brojeve"
a za ovo što je dijete riješilo pisalo bi "napiši znakom broj koji slijedi nakon napisanog broja"

ali i puno banalnije stvari od toga ljudi mogu naprosto drugačije vidjeti, tipa boju haljine ili tenisica