Stranica 13 od 16 PrviPrvi ... 31112131415 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 798

Tema: Kako ste se osjećale pred porod

  1. #601

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Smijeh me lovi kad vidim mame: nedjeljne ranoranilice!
    Sinoć mi je od nekih bebinih strašno neugodnih pokreta (ko da krtica kopa) i menstrualne boli s lica kapao znoj (od 22h do 01h). Imali smo goste, pa sam tek nakon toga mogla otići u krevet. U krevetu se smirilo, pa sam zaspala ko top. Preko noći sam se uobičajeno budila 4 puta radi pišanja.

    Jutros mi se čini da me u donjem desnom dijelu trbuha malo manje boli nego jučer. Već 2 dana nisam kakala (od onih trudova radi kojih sam imala proljev). Uskoro ću se spremiti i otići na SD na zakazani pregled (ctg i plodna voda uzv-om). Sada dasha tamo sigurno uživa sa svojom bebicom, sretna kaj je sve gotovo.

  2. #602
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Sto mu znaci to u terminu? Krivo izracunati termin, ili? Mislim, nas je tocan, sto se samog datuma tice, a i uvijek su odgovarale UZV mjere. Ne kuzim sto uopce imaju procjenjivati kad se rodi, kad moze zapravo biti bilo koje velicine (tu se, izmedju ostalog, u terminu smatra svaka beba rodjena izmedju navrsenih 37 i 42 tjedna).
    ne procjenjuju veličinu nego neke fruge stvari, pojma nemam koje, samo znam da svako dijete dobije procjenu

  3. #603

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    ne procjenjuju veličinu nego neke fruge stvari, pojma nemam koje, samo znam da svako dijete dobije procjenu
    Čitala sam da je prilikom rođenja lako moguće utvrditi koje je dijete stvarno preneseno a koje rođeno u terminnu po izgledu bebe: boji kože, naslagama na koži, duljini noktiju itd. Isto tako stvarno prenesene bebe mogu tijekom prenesenotsi gubiti na tjelesnoj težini slijedom čega znaju biti vitke a njihova koža izgleda broj veće.

  4. #604
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj Mojica prvotno napisa Vidi poruku
    Čitala sam da je prilikom rođenja lako moguće utvrditi koje je dijete stvarno preneseno a koje rođeno u terminnu po izgledu bebe: boji kože, naslagama na koži, duljini noktiju itd. Isto tako stvarno prenesene bebe mogu tijekom prenesenotsi gubiti na tjelesnoj težini slijedom čega znaju biti vitke a njihova koža izgleda broj veće.
    moj sin je izgledao tako, izgubio je na tezini (iako mi je to diskutabilno), imao je jako suvu kozu bez verniksa, sve u svemu bio je smezuran kao dedica

  5. #605

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Na današnjem pregledu su mi provjerili urin, tlak, količinu plodne vode uzv-om i srčanu akciju bebe ctg-om. Rekli da je sve u najbljem redu i da se vidimo na kontroli za 2 dana ako ne ranije. Pošto je prelijepo vrijeme, gotovo cijeli dan sam provela vani s MM, malom princezom i prijateljima.

  6. #606

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Sinoć sam bila strašno umorna (valjda od promjene sadržaja i izlaska s prijateljima). Išla sam spavati u 22,30 h i ubrzo zaspala kao top. Ujutro mi je MM odveo malu princezu u vrtić i spustio rolete tako da me ne probudi svjetlost. Probudila sam se u 9,30 h. Ne sjećam se kad sam zadnji put toliko spavala. Preko noći sam se doduše vrlo često ustajala kako bi išla piškiti. To mi je toliko teško palo da sam i to obavljala kroz san. Tijekom noći sam samo u dva navrata pritisak (kao da imam proljev), ali se ubrzo smirilo. Zaboravila sam spomenuti da već dulje vremena imam iscjedak (vodeni ili bjelkasti, bez mirisa), ali je u zadnjih par dana pojačan. Danas mi je 40+4.

  7. #607

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Kaj je i Kaae rodila da se ne javlja?

  8. #608
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Čekate pun mjesec? Idući je 28. A bebe se vole roditi tada.
    Čekam vijesti nestrpljivo...

  9. #609

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Čekate pun mjesec? Idući je 28. A bebe se vole roditi tada.
    Moram priznati da mi je to palo na pamet još prije 2 tjedna pa sam išla čitati kad je puni mjesec. Ali, mi se tada činilo da je puni mjesec prekasno da bi tek tada krenulo.
    Sada mi se to čini izglednim. Curke, da li je neka od vas bila sva ko crkotina prije poroda? Neki kažu da je karakteristično da te ulovi velika snaga i energija. A ja se samo vučem po kući i ništa mi se neda. Ulovila me i lagana glavobolja.

  10. #610
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nisam rodila, a danas ni necu, nema mi doktora do sutra ujutro.

    Idem na CTG u 15h, sto je za 5 sati, a onda sutra na vaginalac, ako izdrzimo u komadu.

  11. #611

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam rodila, a danas ni necu, nema mi doktora do sutra ujutro.
    Kaj tebe porađa tvoj ginekolog ili isto ideš u bolnicu?

    A kako se osjećaš? Kaj ti nemaš nikakve bolove, smetnje niti pritisak?

  12. #612
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Poradjam se sama, nadam se.

    Na porod u bolnicu dolazi uvijek ginekolog (osim ako je sprijecen), doktor opce prakse, ako trudnica njega odabere ili tko god. Jedino opca praksa, registered nurse ili primalja ne smiju, naravno, odradjivati operacije i slicno (dakle carski, forceps, vakum, itd, to radi dezurni ginekolog). Moj ginekolog smije sve, a igrom slucaja je bas i zaposlen u bolnici u kojoj cu radjati. Bit ce na porodu u bilo koje doba dana i noci, na poziv, osim u par scenarija, kao na primjer danas - ne smije doci jer je upravo odradio cetverodnevno dezurstvo preko praznika.

  13. #613

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    .....danas - ne smije doci jer je upravo odradio cetverodnevno dezurstvo preko praznika.
    Aha! Zato ti danas nećeš roditi....
    Javi novosti s pregleda i kako se osjećaš.

  14. #614
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Moji decaci su preneseni, i isto ni jednom nisam videla niti komadic verniksa. izi je procenjen na 40+6 (po zm je bilo 41+3) i tako sam nekako i ja racunala, prema podacima koje sam ja imala.
    Novak je rodjen 40+4 i procenjen 40+4, i ja se isto slazem oko datuma, a bio je isto sav suv.
    Luna je rodjena 3 dana pre termina u celom vodenjaku, glava i ledja su joj bili prekriveni s podebelim slojem verniksa.

  15. #615
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    CTG je prosao ok, dosao mi je neki doktor od stoosamdesetdevet godina baciti pogled na isprintano i reci da smijem doma jer je sve u redu. Rastezale su me dvije medicinske sestre po stolu na sve strane jer pojasevi nikako nisu htjeli stajati na mjestu, pa nisu mogle pronaci mjesto gdje se sve cuje dovoljno cisto, onda nisu mogle natjerati malog da se mice (sto sam im odmah rekla da nece bas ici jer u 15h spava svaki dan), itakoto. Dali su mi sok jer su zakljucili da mi je prenizak tlak i secer i da vjerojatno beba spava zbog toga, a onda su skljocali i s nekakvim buzzerom od cega je H-i-p-p-o dobio slom zivaca i polomio mi iznutrice. Sve u svemu, sve je u najboljem redu, tako da mirno cekam sutra ujutro kad idem doktoru pokazati medjunozje. No ok je, nikad nisam bila pa neka gleda... valjda je vec i vrijeme.

    Inace sam ok, malo se raspadam danas, ali sama sam si kriva jer sam pretjerala - pospremila sam kucu, ovo ono, otisla opet lutati po vani, svastanesto. I pece me neki vrag negdje unutra oko cerviksa na mahove, kao da me netko rasteze.

  16. #616

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Joj, ovu noć me probudila tako užasna žgaravica da sam u sred noći sjedila u mračnom dnevnom boravku i žvakala gastale. Na pregled idem danas popodne, oko 16 h. Skužila sam da trudnička ambulanta radi i popodne a ne samo ujutro kada su velike gužve. Tako planiram izbjeći dr. Jakovčića koji je danas ujutro u trudničkoj ambulanti i doći kod doktorice Akšamije. Javit ću se nakon pregleda.

  17. #617

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Kaae, što je taj buzzer? To bi meni dobro došlo, u obje trudnoće su mi CTG-i stalno bili "premirni, prejednolični...". Pa su me slali jesti kolače, raditi čučnjeve, pa opet na CTG - i opet isto. Pa za dva dana sve ispočetka...

  18. #618

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    A meni pak govore da je beba prenemirna pa me pitaju jesam li jela i pila, pa mi daju vode da se kao beba smiri da mogu izmjeriti srčanu akciju. Tako da mislim da je to sve normalno. Pa ne čekaju bebe ctg. One imaju svoj ritam i fućka se njima.

  19. #619
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Kaae, što je taj buzzer? To bi meni dobro došlo, u obje trudnoće su mi CTG-i stalno bili "premirni, prejednolični...". Pa su me slali jesti kolače, raditi čučnjeve, pa opet na CTG - i opet isto. Pa za dva dana sve ispočetka...
    Pretrazila sam net, ali nisam nasla neku slikicu. Nas buzzer je bila neka mala spravica u obliku valjka koja proizvodi buku (ide, jel, bzzzzzz). To prislone uz trbuh u smjeru bebine glave i tako ih probude.

    Mojica, ovdje te ne pustaju dok ne dobiju ta neka tri 'peaka'. Nitko ne panicari zato sto beba spava, ali test nije gotov dok nemaju tri rezultata koja bi, u normalnim uvjetima, trebala biti zabiljezena unutar nekih 20-40 minuta. Naravno da ne ide samo od sebe, kao npr. kod mene, ali nakon hladnog soka, gurkanja trbuha i tog buzzera, odmah su dobili sto je trebalo.

    Za sat i pol idem na pregled.

  20. #620

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Ja došla s pregleda. Doktorica je baš rekla ovo kaj Kaae spominje- da je ctg nalaz izvrstan jer ima 3 akcije u vremenu od 20 minuta i urednu srčanu akciju. Uzv pokazao da i dalje imam puno plodne vode. Naručena sam na kontrolu ponovno za 2 dana. Ako ne krene prirodno u ponedjeljak ću na indukciju (a ranije ako nalaz ne bude uredan). Sada nade polažem u puni mjesec koji je ovdje sutra u 15 i 47h!

  21. #621

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Inače da osim medicinskog izvještaja podnesem i onaj uže vezan za temu (kako ste se osjećale pred porod), shvatila sam da mi zaista teško hodati. Kod svakog koraka (udarca u pod) kao da osjetim da će beba ispasti iz mene (nažalost znam iz vlastitog iskustva da nije baš da bebe ispadaju vani pa me ne lovi frka). Prilikom hodanja osjećam bitno jači pritisak u križima. Kad hodam kao da me lovi poriv za kakanjem i menstrualna bol, koja prestaje kad sjedim.

  22. #622
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    I kod mene je CTG odlican (danas ga je komentirao i moj doktor), plodna voda odlicna i to ne samo za 41+1, vec opcenito. AFI 10.6, mjeren prvi put u trudnoci. Vaginalac nije bio potreban, no pitao je zelim li, a ja sam odbila. Nasli su krv u urinu danas pa se nadaju da se mozda nesto i dogadja, pogotovo zato sto sam rekla da me nesto pece iznutra, slicno kao na redovnom ginekoloskom pregledu.

    Doktor je prezadovoljan situacijom i kaze da nije navikao da je sve tako super i da ga ne zicaju indukciju (pitao me zelim li jer mora pitati, s obzirom da sam preko 40 tjedana). Sljedeci pregled u petak, opet CTG, mozda vaginalac itakoto. Ako ne rodim u medjuvremenu, naravno. U ponedjeljak cemo biti 42 tjedna i tek tad cemo ozbiljno razmatrati evakuaciju.

    Ja sretna sto me nitko ni sa cim ne tlaci.

  23. #623

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Kaae, mislim da krv u mokraći ukazuje na urinarnu infekciju (pogotovo ako je praćena osjećajem pečenja), a ne na početak poroda. Koliko znam, u slučaju krvi u mokraći, rade se daljnje pretrage urina, kako bi se utvrdio uzročnik (bakterija) upale. Inače, takve upale u trudnoći treba liječiti (kod tebe ne može uzrokovati prijevremeni porod ali da ne bi uzrokovala upalu bubrega). O tome ima jako puno na netu i forumima, a vidi i:
    http://www.roda.hr/article/read/infe...kta-u-trudnoci
    http://www.roditelji.hr/trudnoca/tru...-trudnoci.html

  24. #624

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Prije će tragovi krvi biti od čepa, tj. iz cerviksa, s obzirom da je tt koji jest.

  25. #625

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Prije će tragovi krvi biti od čepa, tj. iz cerviksa, s obzirom da je tt koji jest.
    Ali kako bi tragovi od čepa završili u urinu?!

  26. #626
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Dakle, pun je mesec!

  27. #627
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma nemam infekciju, kontroliraju urin svaki put kad dodjem, cak i oba dana za redom (jucer i prekjucer). Tragovi krvi su vjerojatno od cepa, s obzirom da je lako moguce da gubim dijelove, a da ni ne znam, ili da cak blago krvarim.

  28. #628
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    cini mi se da ce biti: jesi normalan dragane, zatvaraj prozor ne radi grijanje, sunko ce stici na dan republike

  29. #629
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma dobro je dok ne stigne na Independence Day.

  30. #630
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    bar nece trebat grijanje

  31. #631
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    cini mi se da ce biti: jesi normalan dragane, zatvaraj prozor ne radi grijanje, sunko ce stici na dan republike
    ma to sam ja već odavno prognozirala

  32. #632
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    sori, preskocila sam taj dio

  33. #633

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Inače da vam javim da je dasha rodila bebača od 4320 g i 53 cm. Najprije je išla na indukciju i u roku od 2 sata se potpuno otvorila, ali bebina glava se nije spustila do zdjelice i otišla je malo u krivo. Čekalo se da glavica sjedne, a i dr. je pokušavao nekoliko puta namjestiti glavicu. Kako to nije uspjelo u idućih 5 sati (ako sam dobro razumijela), dasha je završila na carskom rezu. Kaže da je oporavak od carskog reza dobro prošao, a kući je došla jučer zbog toga što je bebač dobio žuticu.

  34. #634

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Budući da ni puni mjesec nije pomogao, javljam se nakon još jednog pregleda. I dalje sam otvorena 1 cm. Plodne vode i dalje puno, ctg uredan. Zapravo prvo nije bio dobar jer je bebač spavao, pa me doktorica poslala da nešto popijem i pojedem. Nakon toga, ctg super. Na kontrolu trebam ponovno u subotu.


    Cijelo vrijeme se nadam da ću ovdje naći puno postova, odnosno da će nam se pridružiti i s nama podijeliti svoje muke nove mamice u terminu pa se svaki put razočaram....

  35. #635
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    41+4 i nikom nista. Spavam odjednom kao beba i nemam sto prijaviti.

  36. #636

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Pa to je ono najgore...
    Kaj sam bliže porodu manje se gnijezdim (iliti ne da mi se čistiti), spavam ko top, i sve je mirnije (možda zato što mi se ništa ne da).
    Posljednje uređivanje od Mojica : 29.11.2012. at 16:37

  37. #637

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Čak neki put imam dojam da mi je ovo stanje (nepokretnosti i svega ostaloga) postalo toliko normalno da sam u nevjerici kad pomislim da bi uopće trebala roditi!

  38. #638
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma ja nemam ni takvih problema. Nema me doma otkad ustanem do kasno popodne kad moram pokupiti muza na poslu jer smo trenutno na samo jednom autu. Onda kao malo tu zujim, cistim, spremam, ubijam vrijeme (da ne ubijem nekog ili nesto drugo) pa spavam, pa sve ispocetka. Vise valjda ni BH kontrakcije nemam jednako cesto kao prije, ili sam se i na njih toliko navikla da ih ne primjecujem.

    Sad sam vec poprilicno ljuta i frustrirana, ali opet ne zato sto sam jos uvijek trudna, vec zato sto nema sansi da ostanem u komadu jos stoljecima, usprkos odlicnom doktoru i tko zna cemu. A bljuje mi se od pomisli na indukciju, carski ili tko zna sto, sto ce se vjerojatno na kraju dogoditi jer ovo samo ne ide nikamo. Osim ako sam skroz cijepljena protiv boli i nemam pojma da sam u trudovima i otvorena stopedeset centimetara.

    Argh.

  39. #639
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Osim ako sam skroz cijepljena protiv boli i nemam pojma da sam u trudovima i otvorena stopedeset centimetara.
    bolje da šutim, ha?

  40. #640
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma reci sto god.

  41. #641

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Nema me doma otkad ustanem do kasno popodne kad moram pokupiti muza na poslu jer smo trenutno na samo jednom autu. Onda kao malo tu zujim, cistim, spremam, ubijam vrijeme (da ne ubijem nekog ili nesto drugo) pa spavam, pa sve ispocetka.
    Kaj tebe nema doma cijeli dan, a onda ideš još čistiti i spremati? Ja to više nisam u stanju..... Ustanem u 8,00 h. Napravim djetetu doručak, spremim je i odvedem u vrtić. Odem u dućan po klopu. Prljavo suđe stavim u suđericu i malo sredim kuhinju. Skupim i objesim veš. Čitam, ležim, googlam. Napravim ručak. Odem po dijete u vrtić i dođem doma. Razmijenjujem mailove, gledam s dijetetom crtiće ili čitam priče. To je to.

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Sad sam vec poprilicno ljuta i frustrirana, ali opet ne zato sto sam jos uvijek trudna, vec zato sto nema sansi da ostanem u komadu jos stoljecima, usprkos odlicnom doktoru i tko zna cemu. A bljuje mi se od pomisli na indukciju, carski ili tko zna sto, sto ce se vjerojatno na kraju dogoditi jer ovo samo ne ide nikamo.
    Kaae, ja tebe ne kužim. Ti nisi ljuta kaj si još uvijek trudna, već zato što nema šanse da ostaneš trudna? Kaj bi ti još dulje bila trudna nego kaj već jesi? A s druge ti se strane bljuje kaj ovo samo ne ide nikamo, pa ćeš vjerojatno završiti na indukciji ili carskom?

  42. #642
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ma reci sto god.
    ajde
    navikla se na bh kontrakcije, više mi dojadilo pa sam ih odlučila ignorirati. I tako danima. Niš nisu boljele, samo su bile malo neugodne. Ali nisam se dala smesti
    Dok jednu večer mm nije skužio da su te kontrakcije malo prečeste, pa je išao mjeriti, i ups, trudovi na svake 2 minute
    ja sam, naravno, negirala, ne može TO biti TO, znam ja šta su trudovi
    nastavila gledati Finale plesa sa zvijezdama :ne mogu baš sad rodit:
    kraj nisam dočela jer mi je vodenjak pukao kad sam otišla na wc, pod pukao mislim PLJUS, sve što je bilo tekuće je izašlo. I onda je krenulo i dijete van. I to je bilo to. Odradila porod u vrijeme reklama

    A prvi porod, isto me naručilo na indukciju ali sam za inat rodila dan prije :hrinat:

  43. #643
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ali ja nemam pojma sto su trudovi, stvarno. Ne znam ni sto su menstrualni grcevi pa nikome ni na to pitanje ne mogu odgovoriti. Par puta na dan skuzim da se trbuh malo zategne i stisce me prema guzici (juhuhu, koja grafika) i to je to. I onda nikom nista. I sinoc sam u polusnu razmisljala o tome da mi je trbuh drugaciji nego obicno i onda sam zaspala. Ono, briga me bas stav. I nista, naravno. Fino sam spavala sve do 5:30 kad me suluda sestra nazvala na hrvatski mobitel. Ali ajde, barem je imala neke dobre vijesti.

    Ako sutra ispadne sve ok (CTG opet, UZV takodjer, a onda mozda i vaginalni pregled #1, ako zatreba), mislim da ce me pustiti do sluzbenih 42 tjedna, sto je u ponedjeljak, a onda kud koji, valjda.


    Mojica, ne smeta me sto sam trudna preko 41 tjedna jer mi nista nije, mogla bih ovako jos stoljecima, zapravo. Ljuta sam zato sto se nista ne dogadja i zato sto se ne moze zauvijek ne dogadjati ama bas nista. Dakle ako nekako sama ne rodim, morat cu na indukciju, a nekako vjerujem da ako krenem s indukcijom dok sam na cistoj nuli da cu fino roditi na carski, taman kako nisam htjela. To je jedini razlog frustracije, ne smeta me inace cekanje. Da mogu cekati 12 mjeseci, a sta sad, bila bih trudna 12 mjeseci. Mozda sam zapravo slon, tko zna. (Ok, pocinjem izgledati kao ogledni primjerak.)

    Idem van.

    Za danas imam na popisu postu, dva ducana, frizera u gradicu pored naseg (mozda sam ruzna djetetu pa trebam podrezati vrhove, tko ce znati), a za navecer mi ostaje, recimo, preslagivanje ormara u hodniku.

  44. #644

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    puntica, ti si drugu bebicu rodila doma? Da li si onda nakon poroda s bebicom išla u bolnicu? Tko je prerezao pupčanu vrpcu, očistio i okupao bebicu te obavio ostale tehnikalije?

  45. #645
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Mojica, pa gdje ti živiš!!!
    Doma, kakvo rodilište, ovdje je IN roditi doma. Moram ti staviti par linkova, pa čitaj i uživaj
    http://forum.roda.hr/threads/30852-Porod-kod-ku%C4%87e
    http://forum.roda.hr/threads/76672-P...%C4%8Dnu-osobu
    http://forum.roda.hr/threads/71248-I...-kod-ku%C4%87e
    http://forum.roda.hr/threads/47930-S...-kucnog-poroda
    http://forum.roda.hr/threads/73324-Z...-kod-ku%C4%87e

    Dosta je. Možeš i dalje tražiti, ima toga... Taman da ti vrijeme čekanja brže prođe.

  46. #646

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Znam da je dosta forumašica rodila doma, ali koliko sam shvatila većina njih uz stručnu pomoć. A iz ovoga kaj je puntica navela shvatila sam da njen porod u kući nije planiran, već da se dogodio i to samo uz prisutnost njenog muža... Zato me zanimalo. Baš krenula tražiti njenu priču s poroda, ali je još nisam uspjela pronaći.

  47. #647
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Osim ako sam skroz cijepljena protiv boli i nemam pojma da sam u trudovima i otvorena stopedeset centimetara.

    Argh.
    Baš sam se nasmiješila pročitavši ovo. Bez brige budi, kad osjetiš trudove, znat ćeš što je to. 100%. Ali, bez straha, može se.
    A to što ti se čini da se ništa ne događa, vjerojatno nije točno. Događa se pomalo, sve dok bebine pokrete dobro osjećaš, nema straha. A porod će samo jednom početi, ne trebaš biti ni malo otvorena unaprijed, sve će to tvoje tijelo obaviti.
    A ako i bude trebala indukcija, pa i carski rez, sve je to danas tako sigurno da se ne treba ni toga bojati.

  48. #648
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma jasno mi je da je sigurno, tim vise sto ne idem kod mesara. Ali nije nesto sto zelim, tako da se ne veselim toj ideji ni najmanje.

  49. #649
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Kaae, dođem na forum samo da popratim jeli stigao Šunko (više ne stignem) i prosto ne vjerujem koliko ste "prebacili" Sretno!!! Jedva čekam novosti!

  50. #650
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Go, Šunko! Go, Šunko! Go, Šunko!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •