Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: reketi za tenis

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno reketi za tenis

    koji su dobri? sto znace one oznake na reketima? kako birati duzinu rucke i velicinu onog dijela kojim se mlati po loptici?

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    od mene koja nikad nisam igrala tenis samo savjet za izbor duljine( od prodavača) zemeš reket u ruku, i mora ti bit do poda ili koji cm iznad.

    možda se neko javi koji ipak prakticira tenis.

  3. #3
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    koji su dobri? sto znace one oznake na reketima? kako birati duzinu rucke i velicinu onog dijela kojim se mlati po loptici?
    stray_cat, evo možda pomogne http://www.sport4pro.net/blog/tenis/...aseg-reketa-1/

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    a jel neko ima ideju u kojoj je dobi prihvatljivo poceti sa treningom

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    iznad 4 godine masa njih ima tečajeve za vrtičance,moja mala išla na neki tečaj s 4.5godine, pa odustala, s 5.5 išla ponovo ali nije htjela ić na završno natjecanje, a sad s skoro 6 ide s burazom na takav tečaj u njegovoj školi.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    a koliko su cesto treninzi i koliko traje

    kolike su grupe

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    gle moji su išli 1-2 puta na 45minuta,grupe ovisi o kolko ima klinaca i kolko trenera.

    pitaj kak je kod vas

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    pa ide jednm tjedno na tenis za djecu sa posebnim potrebama i sa njim radi volonterka koja je iskusna ali se vidim doddatno educira u hodu kako se boriti sa auti dozivljavanjem tenisa

    sad smo dosli do trenera koji je spreman sa njim raditi privatno bez presinga da nam treba rezultat jer mi vjerovatno nikad necemo doci do natjecanja a da ne velim da o nekim karijerama ili turnirima ni ne razmisljamo. ispada da smo prilicno usamljeni u nacinu kako se sebastian bavi tenisom (ne gleda sport na tv, ni ne kuzi da su tu neka pravila i da se igra da neko pobijedi)

    u biti nas je tenis izabran kao nekontaktna aktivnost sa zeljom da ga se pomakne i odmakne od igranja ps3

    vidim da mu odgovara repetitivno ponavljanje pokreta i guslanje tehnike (logicno, identicni pokreti u nedogled, di ces vece veselje za klinca sa autizmom)

  9. #9
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    pazi kad kupujes reket, za "strune" se znaju koristit "resursi" koji ti ne bi bas sjeli

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa Vidi poruku
    pazi kad kupujes reket, za "strune" se znaju koristit "resursi" koji ti ne bi bas sjeli
    a gle, zivotinjske ostatke imas u staklu pa usprkos tome u stanu imam prozore

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    http://www.tennisnuts.com/shop/tennis/strings-stringing-machines.html?gclid=CJLC65yF8KwCFdEj3godpiEPCw

    a
    jde mi pomozi prepoznati sto da ne kupim, ne kuzim koje ne bih trebala

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    e ukratko, sve profesionalne zice danas su sinteticke, nema zivotinjskih dodataka pa se ne moram time opterecivati

    prije 20-ak god su se koristile zivotinjske komponente

  13. #13
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    nisam strucnjak na temu samo sam neki dan gledala neki noviju emisiju o tome gdje sve koristimo zivotinjske dijelove i ino, pa su rekli da se jos koriste crijeva za zice teniskih reketa. i pored sinteticnih... vjerojatno ovisi i o tome na kojim se paralelama proizvode reketi, no spominjali su profi rekete (ne neku manufakturu za lokalne potrebe u srednjoj africi )

  14. #14
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Ako nekog još zanima biranje reketa. Moja visoka 127cm (7.5 godina), ima reket 23". Na jesen bi krenuli s 25".
    U principu kad se reket drži u ruci (normalno, na kraju ručke) i polegne pored tijela, ne smije doticati pod.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •