Stranica 7 od 9 PrviPrvi ... 56789 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 435

Tema: Što rade dok su na školskim praznicima?

  1. #301
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    evo i mene - moji ne rade prek praznika niš vezano uz školu

  2. #302
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    aj peterlin, budi drug i priznaj da se radi o hororu onog tipa - jedna trojka i tri četvorke na početku prvog polugodišta
    Paaa nisi daleko od istine, ali moj mlađi je pokvario prosjek osmog razreda zbog prvog polugodišta (nije bilo bolje ne nakon početnih trojki nego do Božića). Sad kreće u srednju i nema šanse da mu pustim džabalebariti. Treba na početku odmah pokupiti par dobrih ocjena, a tek onda se može opustiti, jer ako na početku srednje škole stekne reputaciju osrednjeg učenika, to će biti teško ispraviti.

    Danas je petak, ne davim ih. Sigurno su otišli na bazen.

  3. #303
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ni moja niš ne radi.
    Kako kaže tata; samo spava i jede.
    Hehe, neka.
    U kolovozu ide u ljetnu školu tehničke kulture u Kraljevici i to po svojoj želji.
    Super joj je tamo.
    Sad je s tatom na moru, prije mjesec dana smo bili svo troje zajedno deset dana, ali ja više nisam mogla ostati.
    U kolovozu kad dođe iz Kraljevice idemo opet svo troje na more.
    Dakle, tri mjeseca se isključivo odmara.

  4. #304
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Nit' sta uce, nit' mi pada na pamet da ih tjeram. Nisu pali na popravni, hehe. Pomalo citaju, a sinak se jednom u 5 dana prihvati gitare. Uglavnom su vani sa drustvom, gradski bazeni su nam 3 minute od stana pa stariji ide svaki dan, a malu vodi caca popodne. I igraju ovu novu igricu Pokemon go, pa vrsljaju po gradu. Danas je hladno i kisno, ali evo ih, i veliki i mali, skupili se oko haustora i nesto cakulaju. Dzabalebare, uglavnom, ali sta da im kazem kad je i meni to omiljena aktivnost.

  5. #305
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Ni ja ne mislim da je neki problem ako djeca preko praznika nešto rade, pogotovo ako su praznici 3 mjeseca.
    bilo zbog sustava kao u Italiji, bilo zbog razloga kao kod Peterlin.
    No niti ja niti moja sestra nismo nikada niti učili za vrijeme praznika, niti ponavljali prije početka škole. A ni moja kćer. Praznici su 2 mjeseca, nemaju nikakvu zadaću, a nisam niti primjetila da je ista zaboravila.
    Doduse ona je jako samostalna u tom pogledu, tako se mm i ja uopće ne petljamo.
    nemam osjecaj da joj je dosadno. Dapače. Ljeta su joj ispunjena i intenzivna.
    ono sto mene brine je to sto na ljeto u Istri svaku večer izlazi.
    ja znam da moramo otpustiti, ali ne mogu si pomoći. Svaku si noć navijam sat, da je dočekam, pa sam nakon tog dijela odmora ponešto neispavana.
    Posljednje uređivanje od seni : 15.07.2016. at 15:03

  6. #306
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Uziva

  7. #307

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam, moja je sa skolom zadovoljna, i to mi je najbitnije.
    Ma naravno, samo sam mislila u nezahtjevnosti

  8. #308
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Ma naravno, samo sam mislila u nezahtjevnosti
    Da, do tog zakljucka se moze doci kod usporedjivanja.
    Njoj nije zahtjevna (a za vrijeme skole ima jako malo vremena za ucenje), i to se iz rezultata vidi. Kao sto rekoh, ona je zadovoljna.
    A to i valjda zato sto je uvijek bilo ovako, pa im je to rutina.
    Ja njenu skolu ni ne osjetim.
    Jedino sto osjetim je akademska baletna, zbog svakodnevnog odlazenja i dolazenja po nju (u OS nema kamo odloziti baletnu torbu jer nemaju lockere, a ona direkt iza skole ide u baletnu skolu - pa joj donosim baletnu torbu pred skolu, vracam se kasnije po nju... Srecom imam odlicnu grupu baletnih mama za kave i druzenja, pa i cekanje prodje brzo i ugodno, a i vrijedno truda kad ih gledas na predstavama... ).

  9. #309
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Moji po cijele dane mogu igrat uno
    Jučer smo pješačili i gledali valove, malo ponavljali pritom fiziku ali je ispali da to najstariji nije ni učio. Proučavalu povijest i anatomiju u jednom muzeju. Klinci pročili malo HAKa, a i par objašnjenja ispod slika na jednoj izložba, najmanji tražio logo moje firme

  10. #310
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Mislim da iz hrvatske perspektive vjerojatno ne bi razumjela sasvim o čemu Elly zapravo piše, iz njemačke pak kužim skroz.

    Netko je ubacio komentar o pitanju koliko djecu u sve tu gurati. No, ovo o čemu Elly piše nema veze sa tim.

  11. #311
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da iz hrvatske perspektive vjerojatno ne bi razumjela sasvim o čemu Elly zapravo piše, iz njemačke pak kužim skroz.

    Netko je ubacio komentar o pitanju koliko djecu u sve tu gurati. No, ovo o čemu Elly piše nema veze sa tim.
    Safran, , upravo tako!

  12. #312
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    taj netko sam vjerojatno ja i nisam se uopce referirana na Elly nego na djecu u rh prilikama

  13. #313
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Pa postoje određene razlike u rezoniranju, što ne znači niti nužno loše, niti dobro. Samo činjenica je da su se globalni tokovi pormjenili i mjenjaju se dalje, ono što je vrijedilo i bilo dostatno prije 30, 40 godina, danas više nije. U Europi, konkretno u čitavom ističnom bloku bivših socijalističkih republika sa tom činjenicom poznato muku muče ne samo domaći političari, več i vlastiti stručnjaci za ekonomiju i gopodarsto, i to novije generacije. A sad činjenica jest da pitanja vlastite budućnosti i konkurentnosti na globalnom tržištu svaka od tih mora na kraju ipak sama riješiti.

  14. #314
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Nadam se samo da djecje ljetno neučenje neće gospodarstvu dodatno zategnuti omču oko vrata.

    : cjeloživotni učenik, kućni učitelj i gonič robova od 15.8.-15.6. :

  15. #315
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se samo da djecje ljetno neučenje neće gospodarstvu dodatno zategnuti omču oko vrata.

    : cjeloživotni učenik, kućni učitelj i gonič robova od 15.8.-15.6. :

    Hahahaha
    Vec smo odavno zakljucili da je koncept skolstva prilicno zastario. Ova zastarjela ideja o 3 mjeseca praznika je bila davno osmisljena za pomoc djece na seoskim ljetnim poslovima.
    Danas bih rekla da pomaze ekonomiji na nacin da roditelji moraju placati razne kapmpove da bi djeca bila zbrinuta . Tesko da puno roditelja ima nekoliko mjeseci dopusta i/ili djecu moze iskrcati djedama -bakama umirovljenicima.
    To mi se cini kao veci problem od ponavljanja matematike i citanja lektire.

  16. #316
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    neeee sirius, zar i ti sine brute??

    cijelo školovanje traje 12 godina. od toga eventualno prve tri imaš problem, kasnije mogu sami. a realno mogu i prije, i bez kampova i baka.

    nemojte molim vas zazivati smanjenje ljetnih praznika

  17. #317
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ja sam samo došla reći da vam se divim na suradljivoj djeci
    mojoj djeci je otpor valjda srednje ime
    mislim se da E. dadem zadatke bilo koje vrste iz bilo kojeg predmeta ta bi mala revoluciju napravila

    a što radi dok je napraznicima?
    kupa se, kampira u prijateljičinom dvorištu, igra se do navečer...
    ovih dana je ružno vrijeme pa je vise kući
    igramo monopoly koji smo napravili prema njenoj zamisli, čita, gleda filmove.

  18. #318
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    I meni savršeno odgovaraju ovako dugi ljetni praznici

  19. #319

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    nemojte molim vas zazivati smanjenje ljetnih praznika
    Pa nije baš tako crno-bijelo
    Gledam svog školarca, završio je 5. razred bez imalo problema, nemam dojam da se nešto ubijao od posla zadnja 2 mjeseca u školi, a ipak je jedva dočekao praznike i da nema nikakvih obaveza.
    Nakon mjesec dana praznika, vidim da se nasmrt dosađuje i da zapravo ne zna što bi sa sobom. Ovo ljeto ne ide ni na kakve kampove (većinom su koncipirani za mlađu djecu, on je na gornjoj dobnoj granici i više mu to nije privlačno), a baki ide na ručak, ali vrijeme provedeno kod bake nudi mu samo dodatnu edukaciju iz tv-programa
    Ima vjerojatno djece kojoj dosada dobro dođe za razvoj kreativnosti, ili djece kojoj nikad nije dosadno, ali ovaj moj je strukturiran do besvijesti i teško se snalazi izvan zadanog vremenskog "okvira". Njemu bi, npr., ljetne zadaće tipa ovih iz talijanskih škola, zapravo dobro došle iako bi se na prvu sigurno bunio da mu se ne da. Ali dovoljno ga poznam da mogu pretpostaviti da bi mu to pomoglo u osmišljavanju preostalog slobodnog vremena. I drugo je kad zadatke zadaje učiteljica, a drugo je kad ih uvaljuje vlastita mama (zato mu ih i ne uvaljujem).

    Za njega su tri prazna ljetna mjeseca sigurno previše, a još je nama i dobro, jer si možemo priuštiti kakav-takav godišnji izvan Zagreba, bit će malo i na moru, maknut će se na neko vrijeme iz kolotečine. Problem je onaj period ljeta dok je sam doma po cijeli dan i nema ničega što će ga malo više zaokupiti.

  20. #320
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Što se mene tiče, tijekom sk.god.dobro bi dosla jos 2 x tjedan dana ferija nauštrb ljetnih.

  21. #321
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Što se mene tiče, tijekom sk.god.dobro bi dosla jos 2 x tjedan dana ferija nauštrb ljetnih.
    I meni se čini da bi ovo bilo ok.

    Što se tiče ljetq, nekad je bilo po školama organizirano učenje stranih jezika. To bi bilo odlično i sad, a sad sam se zaprepasila koliko košta ljetni tečaj ruskog od 10 radnih dana.... To je moj mlađi poželio. Još ću si razmisliti, ali puno mi se činilo. Da ne lupam napamet, provjerit ću i napisati.

    Ljetni kampovi na moru isto nisu baš badava i u današnje vrijeme nisu dostupni svim roditeljima. Moji će u Kraljevicu za tjedan dana, ali malo je 7 dana kampa u usporedbi s 3 mjeseca praznika.

  22. #322
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Pa evo nama su praznici stvarno problem. On moze biti sam kod kuce ali to je stvarno grozno za klinca da bude sam 9 sati dnevno. Doslovno svi njegovi frendovi su na moru u raznim kombinacijama, uplatili smo mu filmsku radionicu jedan tjedan, i idemo dva tjedna na more. Ja ne znam kako bi to trebalo biti genijalno za dijete koje raste u gradu, ciji roditelji rade i nemaju nikakve sanse uzeti niti 3, a kamoli 4 tjedna go po ljeti. I to nema nikakve veze s godinama. Tako ce mu bit i nakon 4. i 5. Etc.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #323
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    I onda ja pokusavam ograniciti ekrane i one you tubere i uzase kojima se bavi- ali sta- ako smije sat vremena dnevno, ostalih 8 koje je solo moze citati ili svirati klavir. Mislim Herija Potera je procitao toliko puta da na temelju jedne recenice iz bilo kojeg dijela zna o kojem je nastvku rijec. Eto koliko mu je dosadno. I ne vidim nista bas super kreativno sto iz te usamljenosti i dosade dolazi. Koma.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #324
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    I jos- ova me tema uzasno frustrira- mislim da cvijeta recimo koja zagovara dugo ljeto kad se kaze- djeca se dosadjuju- pomisli na dokone klince na plazi kojima se vise ne da igrat 8.partija una. Ali ima hrpa djece koja su sama samcata u stanovima- mislim jbga nemaju svi babe na moru i ta dosada i samoca nema veze s mediteranskim ljeskarenjem i M.Duras. Moj zna napamet radna vremena knjiznice i pobozno ju obilazi non stop jer mu je to high light dana.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #325
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Ja bih radije da se " razvodni" skolska godina na racun skolskih praznika. Da se uvedu neki tjedni aktivnosti u kojima su povezana podrucja skolskog gradiva u vidu radionica i slicno.
    3 mjeseca skolskih praznika su izmisljotina za djecu poljoprivrednika koja su duzna pomagati vrziti zito i voditi krave na pasu. Ili za one iz grada da idu okolo sa izvidacima ( besplatno!) , te sudjeluju omladinskim radnim akcijama. Obzirom da su ta vremena prohujala , danas duljina praznika gubi smisao.
    Za sve ostale, sa zaposlenim bakama i djedovima , te roditeljima (ako imaju srece) koji dobiju dva-tri tjedna placenog dopusta , 3 mjeseca dugi praznici bas i nisu idealni.
    Meni dugi praznici odgovaraju jedino zbog toga sto se ja odmorim od skolskog gradiva obzorom da moram jako sudjelovati u svemu , i to 2X , ali sve ovo i dalje stoji.

  26. #326
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Moja djeca odlaze izvan Zagreba samo ako :
    a) uplatim 7 dana mora u apatmanu kad dobijem godisnji
    b) uplatim ( vecem) neki skupi sportski kamp ili pripreme iz sporta koji trenira
    c) muz ih ( silom prilike kad nemamo organizirano cuvanje) povede da rade sa njim na dostavi , pa onda vide ggranicne prijelaze, ceste i restoran brze hrane kraj putova

  27. #327
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja bih rekla da to onda znači da fali, ili potpuno nedostaje, svima dostupnih i besplatnih sadržaja za djecu preko ljeta, i to je nešto što bi država/gradovi trebali napraviti (a ne bi bilo nimalo komplicirano, samo bi trebalo u to uložiti nešto novaca).

    Ne bih rekla da je odgovor na problem čuvanja djece preko ljeta ukidanje ili drastično skraćivanje ljetnih praznika.

  28. #328
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih rekla da to onda znači da fali, ili potpuno nedostaje, svima dostupnih i besplatnih sadržaja za djecu preko ljeta, i to je nešto što bi država/gradovi trebali napraviti (a ne bi bilo nimalo komplicirano, samo bi trebalo u to uložiti nešto novaca).

    Ne bih rekla da je odgovor na problem čuvanja djece preko ljeta ukidanje ili drastično skraćivanje ljetnih praznika.
    Pa u Zagrebu imaš Odmorka. Istina mi ga koristimo samo zimi, ali i ljeti je super. Recimo prošo ljeto smo išli na tenis.

  29. #329
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Odmorko nije za malu djecu koja se ne mogu kretati sama po gradu.

  30. #330
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Znam da ima Odmorko, i da ima svašta, ali to nije dostupno svoj djeci. Djecu netko treba i voditi na te aktivnosti, pa što vrijedi djetetu od osam godina što ima neka aktivnost na drugom kraju grada, ako ga nema tko odvesti. Zato kažem dostupno, znači lokalno, u svakom naselju, idealno bi bilo u školi.

  31. #331
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih radije da se " razvodni" skolska godina na racun skolskih praznika. Da se uvedu neki tjedni aktivnosti u kojima su povezana podrucja skolskog gradiva u vidu radionica i slicno.
    3 mjeseca skolskih praznika su izmisljotina za djecu poljoprivrednika koja su duzna pomagati vrziti zito i voditi krave na pasu. Ili za one iz grada da idu okolo sa izvidacima ( besplatno!) , te sudjeluju omladinskim radnim akcijama. Obzirom da su ta vremena prohujala , danas duljina praznika gubi smisao.
    Za sve ostale, sa zaposlenim bakama i djedovima , te roditeljima (ako imaju srece) koji dobiju dva-tri tjedna placenog dopusta , 3 mjeseca dugi praznici bas i nisu idealni.
    Meni dugi praznici odgovaraju jedino zbog toga sto se ja odmorim od skolskog gradiva obzorom da moram jako sudjelovati u svemu , i to 2X , ali sve ovo i dalje stoji.

    Slazem se ! A preko skolske godine vidim da zna biti jako umorna. I dobro bi dosao koji tjedan odmora u npr.11. ili 3. mj. Mozda i neka organizirana aktivnost u skoli, ali bez ucenja i zadaca.

  32. #332
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Jeste li vi bili sami kuci preko praznika dok su roditelji radili? Ja jesam, od 9. godine, uopste mi nije bilo tesko/strasno/dosadno. Na more smo isli po mjesec dana, jedne godine u julu, druge u avgustu. Znalo je biti manje djece u gradu u julu, ali uvijek je bio neko od drustva. Mislim da sama djeca kod kuce to ne dozivljavaju grozno koliko njihovi roditelji. A tek sa 12, 13, 14 godina, ma milina, kakvi starci, samo vi idite!

  33. #333
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Pa ok je ako se moze dobiti mjesec dana godisnjeg. MM je kao dijete bio i po 2 mj na moru, jer bi jedan mjesec tata imao godisnji, drugi mama. No, tada su njegovi radili do 14h, vikendom se nije radilo i bili su preko godine puno sa djecom. Danas dolazimo doma oko 18h, vikendi su cesto radni. MM danas ima ljeti pravo na 2 tj. godisnjeg. Ja obicno imam 3 tj. I zao mi je da smo tada odvojeni. Tako da je jako tesko pokriti preostalih 9 tj skolskih praznika (od u prosjeku 12-13 tjedana).

  34. #334
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    I jos bi rekla, razumijem da djeca od 12 i vise godina vole biti sami. No problem je sto kod nas vrtic odmah sa krajem skole zapocne sa dezurstvom i spajanjem grupa, pa se presele u centralni objekt, spoje grupe i svoje tete mali ne vidi cijelo ljeto. A to mu je dosta traumaticno. Kada bi skolski praznici bili kraci, mozda bi i vrtic normalnije radio.

  35. #335
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ajme. i mene tema užasno frustrira. ja dobijem napad panike od ideje skraćivanja ljetnih praznika.

    sasa, zašto se uno mora igrati na plaži? ne razumijem.

    Tako ce mu bit i nakon 4. i 5. Etc.
    ma baš. mogu ići na, ne znam, jarun, bazen, nešto, družiti se u nekoj ladovini zagrebačkog parka. zaboravili ste vi kako cijeli dan proleti u sekundi, evo, trenutno j spava do 11, ode, dođe doma na ručak, ode i onda u 11 navečer zove ako može ostati do ponoć.
    sad je hladno i nema kupanja. pa sjede na školskom dvorištu. igraju nogomet. pa opet sjede. pa malo love pokemone po kvartu lol

    ok, ovo što kaže mima, stoji, ne znam. to svakako ne bi bilo loše.

  36. #336
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ja dobijem napad panike od ideje skraćivanja ljetnih praznika.
    .
    I ja… i ovu temu ste već imale…. zaključak je bio- ovi sa kontinenta bi skraćivali praznike- ovi sa mora ne bi….
    ugl. ne dirajte nam praznike

  37. #337
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Ma s kim ce se druziti kad ih je vecina zbrisala nekamo?

  38. #338
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a šta ja znam, vi to kako vama paše. prvo svi imaju problema jer danas se ne može na godišnji, kako kaže sirius, to su neka prošla vremena, izviđači, radne akcije. a sad većina zbriše. il je većina il nije većina, odlučite se

  39. #339
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ma s kim ce se druziti kad ih je vecina zbrisala nekamo?
    ma nisu- vidi samo ovaj forum- većina sjedi sama doma jer misli da nema nikoga. Moramo samo spojiti djecu forumske populacije i evo zabave…

  40. #340
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    sit gladnom ne vjeruje. mom su djetetu svi priajtelji otišli na CIJELO ljeto na more jer imaju babe i djedove ili roditelji ne rade, tj. jedan ne radi ili radi u nekom setingu da može bit cijelo ljeto na moru. moje dijete ima 4-5 prijatelja s kojima se druži kroz godinu. mislim nije najveća društvena pčelica svih vremena ali nije ni totalni vuk samotnjak. i evo stvarno nema s kim igrat uno. to što i dijete od tanje b koje je dvije godine starije od mog i živi u drugom kvartu ima isti problem meni stvarno ništa ne pomaže. mlađe dijete je u vrtiću u ljetnom setingu gdje je svaki tjedan u drugom objektu s drugim tetama. i ja mislim da bi te stvari bile drugačije da su praznici drukčije raspoređeni.

  41. #341

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj olja prvotno napisa Vidi poruku
    Jeste li vi bili sami kuci preko praznika dok su roditelji radili?
    Jesam. I mrzila sam ljeto zbog toga. Bake i dede nisam imala, roditelji su radili, društvo iz kvarta išlo mi je na živce i izbjegavala sam ih, uglavnom sam sjedila u stanu.
    Bilo je malo lakše kad sam bila starija, pa sam mogla samostalno švrljati po gradu.
    A najlakše je bilo kad sam bila na faksu, pa sam do polovice srpnja učila za ljetni rok, a od polovice kolovoza za jesenski Onih mjesec dana bez obaveza bilo mi je taman dovoljno.

    Što se društva iz kvarta tiče, kod nas je situacija ovakva: prvih 2-3 tjedna djeca su se skupljala predvečer na školskom igralištu i moj se tome prilagodio, svake večeri je bio na nogometu vani do mraka. Ali to nije rješavalo problem praznog prijepodneva kad doslovno nema nigdje nikoga.
    Sad se već većina razbježala, ni popodne ni predvečer nigdje nikog.

    Slažem se sa sirius i čokoladom u vidu tjednih predaha tijekom školske godine, ili organizirane besplatne radionice vezano uz školu, tijekom ljeta.
    (Radionice zapravo postoje i sad, pri kvartovskim kulturnim centrima, samo što su većinom likovno-kreativne, pa to mojem djetetu ne igra nikakvu ulogu jer jedva preživi likovni u školi )

  42. #342
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    da, imali smo ovu temu vec...
    B kao i tvoj Cvijeta, iako, ako je bez interneta i drustva, onda je u veliko problemu....
    s F nece biti tako lako, i sada je vec mjesec dana na moru bez nas, njoj je tamo bolje nego tu, ali meni nije dobro tako
    a onda, kada se sjetim vrucina, tko bi po tome ista radio?

  43. #343
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    to što i dijete od tanje b koje je dvije godine starije od mog i živi u drugom kvartu ima isti problem meni stvarno ništa ne pomaže. .
    Htjela sam reći- netko mora prvi svoje dijete poslati na prazno igralište i pridružit će se i druga djeca koja su sama doma, moji se cijelo ljeto igraju sa djecom koju upoznaju u hodu, i njihovi kućni prijatelji otputuju (premda smo na moru) i mi otputujemo- ali ljeto je sezona druženja, pa sa kim god i gdje god.

  44. #344
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ja kao i cvijeta, ne dirajte ljetne praznike. neka 3 mjeseca odmora.
    malisa voli skolu i aktivnosti ali jos vise voli ljencarit. svake godine ode na koju tjednu radionicu, bude 3-4 tjedna na moru (u razno raznim kombinacijama) a ostalo u zg. i uvijek ima negog od ekipe. kad je vruce igraju se preko kompa(to kroz godinu nema) ili legicima. i cita. sad je u fazi snimanja dokunentaraca (posljedica froooma)

  45. #345
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    ne kužim dal ja živim u paralelnom svemiru ili što? da dijete od 8,9 godina pošaljem nek samo sjedne na igralište i čeka dok se druga djeca ne pojave? koju on ne poznaje?
    i onda će se problem dugog ljeta riješiti?
    mislim ja kužim da je to ljudima s navedenim rješenjima ili koji su sami s mora super i fakat ne mislim organizirati peticije protiv ljetnih praznika, ali stvarno me pogađa taj potpuni nedostatak razumijevanja za ove druge i njihovu djecu. nego ko da nam se stalno sugerira da samo trebamo stavri pogledati iz druge perspektive pa ce ljeto biti puno sambe i koktela.

  46. #346
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    pa ne ostavim ga damog. dok je imao 8 godina sjedio je doma sam dok smo na poslu. s 9 je poceo ici van i dok nas nema. nazove si prijatelje i odu zajedno van. ili idu jedan kod drugoga.

    i zasto mislis da se ista sugerira, samo pisemo svoja iskustva i misljenja. ne trebas se palit

  47. #347
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    ne kužim dal ja živim u paralelnom svemiru ili što? .
    moguće je da ja živim? (ali ne mora sjediti, možeš ga poslati s loptom...)

  48. #348
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    pa to je moj dojam. i već sam na nekoliko mjesta napisala da su konkretno svi prijatelji mog djeteta cijelo ljeto na moru. fakat. časna riječ.

  49. #349
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    i fakat ne mislim organizirati peticije protiv ljetnih praznika,.
    ufff, dobro je, već sam se brinula

  50. #350
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    evo i to su te sugestije o kojima pričam. ne mogu ga poslati sloptom. ne igra se s loptom. nikad nije. nikad u ovih 9 godina. ima i takve djece. slikaj ga. sad ćeš ti napisat da ga pošaljem s vijačom za preskakanje. itd.
    poznajem svoje dijete- nije opcija da samo sjedne u neki parkić u centru zagreba i čeka da se stvori ekipa. a fakat je normalan dječak, ono nije vanzemaljac.

Stranica 7 od 9 PrviPrvi ... 56789 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •