Stranica 8 od 9 PrviPrvi ... 6789 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 351 do 400 od 435

Tema: Što rade dok su na školskim praznicima?

  1. #351
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    sasa, ja npr mislim da je nekako okrutno djetetu koje je 9 sati samo doma ograničiti komp na jedan sat.
    cijele godine imaju ograničenja, šta može biti loše da ih po ljeti nema uopće?

    nije nedostatak razumijevanja. samo mi je stvarno teško na ljeto bez obaveza gledati kao na problem, hebaj ga.

  2. #352
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    ma mislim moš mislit kako ga igra sat vremena dnevno. ahahhahahaha. a solo je satima. to ja njemu kažem kao ajde nemoj previše- oko jedan sat, pa nazovem i pitam jel odigrao i da malo odmori oči.... a kolik igra to samo on zna)))

  3. #353
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    nije opcija da samo sjedne u neki parkić u centru zagreba i čeka da se stvori ekipa. a fakat je normalan dječak, ono nije vanzemaljac.
    Osim toga, u ZG parkovima ce se prije ekipe pojaviti neki lokalni pijanac, skupina besposlenih starijih huligana koji ce ga zicati kunu ili jos gore, koji svima vec poznati tip iz kvarta cija je ljubav prema djeci jako sumnjiva.
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 17.07.2016. at 12:26

  4. #354
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Bilo je malo lakše kad sam bila starija, pa sam mogla samostalno švrljati po gradu.
    A najlakše je bilo kad sam bila na faksu, pa sam do polovice srpnja učila za ljetni rok, a od polovice kolovoza za jesenski Onih mjesec dana bez obaveza bilo mi je taman dovoljno.
    a dobro, tanja, priznaj da si ipak iznimka s ovime, i ne bi bilo baš fer da se na temelju iznimaka radi pravilo o ljetu koje traje od 15.7. do 15.8.

    vidim da ni tvoje dijete baš ne ide maminim stopama, kolko sam ovako preko foruma povatala :D

  5. #355
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ne bi bilo baš fer da se na temelju iznimaka radi pravilo o ljetu koje traje od 15.7. do 15.8.


    Cvijeto kužimo se …
    ajde kome je problem može poslati djecu meni na more, ali nemojte pisati peticije protiv praznika

  6. #356
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj alga prvotno napisa Vidi poruku


    Cvijeto kužimo se …
    ajde kome je problem može poslati djecu meni na more, ali nemojte pisati peticije protiv praznika
    ok, salji adresu.

  7. #357
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Ja i dalje ne kontam sta bi se dobilo skracenjem ili preraspodjelom praznika? Djeca koja duze imaju obaveze i mini praznici tokom godine za koje je takodje neophodno podrobno isplanirati djeciji dan i organizovati cuvanje? Nisu ovdje problem praznici, placamo danak savremenom nacinu zivota, ali jbg, volimo tako da zivimo, negdje mora malo i zuljati. I nisam sa mora, da se zna. Nazalost.

  8. #358
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    ok, salji adresu.


    tko me zna- zna da mi to stvarno čak i ne bi bio problem- što nas je više, to zabavnije ljeto. kako bi rekla sasa- samba i kokteli

  9. #359
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ili za one iz grada da idu okolo sa izvidacima ( besplatno!) , te sudjeluju omladinskim radnim akcijama. Obzirom da su ta vremena prohujala , danas duljina praznika gubi smisao.
    ovo nije istina. logorovanja s izviđačima i danas postoje, a ni u naše vrijeme nisu bila besplatna.
    a omladinske radne akcije danas se zovu - volontiranje. evo, kako čitam, međunarodni volonterski kampovi su dostupni za one od 15 godina na gore.

  10. #360
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj olja prvotno napisa Vidi poruku
    Ja i dalje ne kontam sta bi se dobilo skracenjem ili preraspodjelom praznika? Djeca koja duze imaju obaveze i mini praznici tokom godine za koje je takodje neophodno podrobno isplanirati djeciji dan i organizovati cuvanje? Nisu ovdje problem praznici, placamo danak savremenom nacinu zivota, ali jbg, volimo tako da zivimo, negdje mora malo i zuljati. I nisam sa mora, da se zna. Nazalost.
    Pa evo, mi mozemo dobiti 2 tj godisnjeg po ljeti ( tako i 90% nasih poznatih, ako ne rade u skoli, vrticu ili drzavnoj sluzbi), ostalo se mora iskoristiti tijekom godine. MM ne moze na godisnji ni u 12 mj. Tako je bio doma u 11. i 4. mj, jer je morao potrositi godisnji.

  11. #361
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Istina je da sit gladnome ne vjeruje, meni je zato zaista nelagodno komentirati taj problem djece i praznika, jer ga ja do sada nisam imala, prije svega zahvaljujući MM-ovom specifičnom poslu, a pomalo i krizi, jer je MM radi krize uglavnom slobodan ljeti, dok prije baš i nije bilo tako.

    Moja bliska rođakinja je pak imala taj problem sa djetetom, a meni se činilo da bi ga mogla riješiti na n različitih načina, ona bi se ljutila kad bih joj ja nešto takvo spomenula - tako da mi je definitivno jasno da iz moje perspektive nešto može izgledati rješivo, dok iz perspektive osobe koja ima neki problem moja rješenja nisu rješenja (i vjerojatno ih je ta osoba već ranije proradila i odbacila)

    Ali svakako sam sigurna da značajno skraćivanje ljetnih praznika nije rješenje, a obzirom na to kako se svi raziđu iz grada vjerojatno niti peticije ne bi prošle. Ljetna škola, besplatni svima dostupni sadržaji - recimo tečaj jezika u školi u kvartu ljeti, informatičke radionice, likovne radionice, sportski sadržaji - to mi se čini kao dobra ideja. Da ima sadržaja možda bi i manje djece odlazilo iz grada, jer tko zapravo zna kamo svi idu i u kakve uvjete.

  12. #362
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa evo, mi mozemo dobiti 2 tj godisnjeg po ljeti ( tako i 90% nasih poznatih, ako ne rade u skoli, vrticu ili drzavnoj sluzbi), ostalo se mora iskoristiti tijekom godine. MM ne moze na godisnji ni u 12 mj. Tako je bio doma u 11. i 4. mj, jer je morao potrositi godisnji.
    Ali da se školski praznici rasporede na opisani način, onda bi i ti datumi bili popularni za uzimanje godišnjeg i ne bi svi roditelji mogli dobiti tražene termine, (ne mogu tvrkte zatvoriti) nego bi morali rasporediti na ostale dane u godini. Kao što sada ne može TM dobiti 12 mj, ne bi mogao dobiti 4 ili 11. Znači- ništa se ne bi mijenjalo- isti problem, samo češći- jer bi trebalo češće tražiti godišnje.

  13. #363
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Što se tiče godišnjeg ne znam, opet svatko sudi po sebi, ja ne radim u školi, vrtiću ili državnoj službi pa mogu dobiti 3 tjedna godišnjeg bez problema, 4 ako zamolim, a tako i 90% ljudi koje JA poznajem, a kojih opet većina ne radi u školi, vrtiću ili državnoj službi. Evo ovdje na moru svi s kojima se družim dolaze na 3-4 tjedna, a ne rade u navedenim ustanovama.
    Posljednje uređivanje od Mima : 17.07.2016. at 13:11

  14. #364
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    tako da mi je definitivno jasno da iz moje perspektive nešto može izgledati rješivo, dok iz perspektive osobe koja ima neki problem moja rješenja nisu rješenja.
    To je istina. Samo ipak smatram da za svaki problem postoji rješenje (tko hoće, je li). Ne mora to biti moje rješenje, ali svatko može naći rješenje koje mu paše. Ja sam taj tip- uvijek zasučem rukave i uhvatim se posla dok ne riješim- za mene nema isprika.

    Offt- Mima, hladno mi je kada gledam tvoj avatar

  15. #365
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    pa uopće se na radi o tvom fantastično pozitivnom pristupu životu nego da radi tvojih specifičnih okolnosti tebi sadašnji raspored ide na ruku dok eto ima nas kojima ne ide i stvarno je deplasirano objašnjavati nam kako je taj sustav savršen samo to mi ne uočavamo.

  16. #366
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    joooj, opet paljba ... ništa sličnoga ja ne tvrdim sasa... samo malkice branim duge praznike


  17. #367
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa evo, mi mozemo dobiti 2 tj godisnjeg po ljeti ( tako i 90% nasih poznatih, ako ne rade u skoli, vrticu ili drzavnoj sluzbi), ostalo se mora iskoristiti tijekom godine. MM ne moze na godisnji ni u 12 mj. Tako je bio doma u 11. i 4. mj, jer je morao potrositi godisnji.
    Ja radim u drzavnoj sluzbi i ( ovisno o radnom mjestu) mozemo koristiti maksimalno 3 tj. godisnjeg u komadu.
    nije niti drzavna sluzba sto je nekad bila.

  18. #368
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj alga prvotno napisa Vidi poruku
    Ali da se školski praznici rasporede na opisani način, onda bi i ti datumi bili popularni za uzimanje godišnjeg i ne bi svi roditelji mogli dobiti tražene termine, (ne mogu tvrkte zatvoriti) nego bi morali rasporediti na ostale dane u godini. Kao što sada ne može TM dobiti 12 mj, ne bi mogao dobiti 4 ili 11. Znači- ništa se ne bi mijenjalo- isti problem, samo češći- jer bi trebalo češće tražiti godišnje.
    potpis
    uz napomenu da bi tada gro djece bilo doma i zjakalo 5x godisnje po tjedan dana, a roditelji bi i dalje radili
    pa se problem ne bi rijesio nego bi se umnogostrucio

  19. #369
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja sam ove godine pisala 4 sa pretpostavkom da ce me 3 pustiti na miru, a onda zvati
    On topic, moji su na moru 2 mjeseca kao sto sam i ja bila.
    Sreća u nesreci su moja 2 roditelja u prisilnoj prijevremenoj mirovini.
    Inace bi bili doma.
    Opet, sreca u nesreći je mala zgrada sa stanarima koji krpaju kraj s krajem pa su svi doma, sva djeca. Ako odu na vikend, tjedan mrak, inace nista.
    Tako da cim malo sunce padne puno je dvoriste djece.
    Tako da u nikojoj situaciji nemam problem s dugim praznicima, ali bih ipak bila sretnija s "preslagivanjem" istih kroz godinu jer vidim kako bi djeci to dobro doslo. 6 tjedana ljetnih bi bilo aman taman.

  20. #370
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    cubana draga, jesi ti svjesna da 6 tjedana praznika znači da sutra počinje škola :D

  21. #371
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Hahaha. Ne. Pocinje poslije gospe, al ni skola ne završava 10.6.

  22. #372
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Bože sačuvaj .. da ovo moja mala pročita, razbila bi Rodu i Internet

    Već sam joj nakon prosvjeda za kurikularnu reformu rekla da ti za koje smo prosvjedovali žele produžiti školu, pa se osjetila prevareno kao recimo Prgometovi glasači nakon izbora.

  23. #373
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Zašto odmah o skračivanju praznika, dovoljno ih je drugačije tokom godine raspodijeliti. Naši klinci u toku godine imaju ukupono 16 tjedana praznika, po tjedan, ili dva skoro svaki mjesec, osim ljetnih duljih. Jedino u lipnju, srpnju i listopadu nema praznika.

  24. #374
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    6 tjedana praznika je tuga i jad. pa to znaci 1.8 u skolu. a ferragosto?

  25. #375
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    I meni se to jako sviđa, 3 mjeseca praznika u komadu mi je oduvijek bilo koma, i kad sam bila dijete i sad kad imam djecu. Ovo mi je baš ok, djeca se ne premore, oni koji u nečemu kiksaju imaju vremena preko tih praznika u toku šk. godine malo zagrijat, a ljetnih od 6 tjedana je sasvim dovoljno za malo dulji odmor od svega, a opet ne predug.

  26. #376
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Kod nas škola završava 30.07. počinje 12.09.

  27. #377
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj olja prvotno napisa Vidi poruku
    Ja i dalje ne kontam sta bi se dobilo skracenjem ili preraspodjelom praznika? Djeca koja duze imaju obaveze i mini praznici tokom godine za koje je takodje neophodno podrobno isplanirati djeciji dan i organizovati cuvanje? Nisu ovdje problem praznici, placamo danak savremenom nacinu zivota, ali jbg, volimo tako da zivimo, negdje mora malo i zuljati. I nisam sa mora, da se zna. Nazalost.
    Dobilo bi se puno, Npr. manje sati dnevno što bi za veliki broj djece (pogotovo s nekim smetnjama) bilo vrlo korisno.
    Mini praznici od tjedan dana su super jer djeca predahnu, a ne zaborave sve što su do tada naučili.

    Imaš li iskustva s vlastitom djecom?

  28. #378
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Preraspodjelom praznika se ne bi dobilo manje sati dnevno, to bi se moglo dobiti jedino skraćivanjem praznika.

    Meni su mini praznici tijekom godine naravno super, ali ne mogu se uspoređivati s ljetima koji predstavljaju potpunu slobodu od obaveza. KAd su preko godine praznici uvijek ima nekakvih obaveza, nešto što se u školi očekuje da bude gotovo nakon praznika, neki nastavnicu daju hrpu zadaće itd. To je sve OK, ali nije usporedivo sa dugačkim ljetnim praznicima kad se dijete može potpuno opustiti i dobro odmoriti.

  29. #379
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Slažem se , ali 2 mjeseca potpune slobode čini mi se sasvim dovoljno.

  30. #380
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    upravo tako, mima.
    gledam sad školske praznike u eu državama. ima cijela tablica za 2015. najgore u švicarskoj, kanton aarga tako nešto. od 18.7. do 9.8.
    južne zemlje uglavnom sve imaju kao mi. njemačka ima različito po regijama, al isto nekako kratko.
    i mislim da tu vrijeme jako igra ulogu.
    lako dancima se vratiti u školske klupe početkom osmog.

    iako i finci imaju 11 tjedana ljetnih praznika u komadu. znaju znanje

  31. #381
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Naravno da igra i klima, i tradicija, i okrenutost turizmu.

  32. #382
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    al ako je tako nemoguće po ljetnim vrućinama biti skoncentriran, zašto onda nas odrasle muče?
    i ja bi na dva mjeseca praznika

  33. #383
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Dobilo bi se puno, Npr. manje sati dnevno što bi za veliki broj djece (pogotovo s nekim smetnjama) bilo vrlo korisno.
    Mini praznici od tjedan dana su super jer djeca predahnu, a ne zaborave sve što su do tada naučili.

    Imaš li iskustva s vlastitom djecom?
    Imam. Uzivaju. Teze im se vratiti u kolotecinu nakon kratkog proljetnog raspusta, koji traje desetak dana i vezan je uz Uskrs, nego u septembru nakon cijelog ljeta "mozga na pasi".

  34. #384
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    upravo tako, mima.
    gledam sad školske praznike u eu državama. ima cijela tablica za 2015. najgore u švicarskoj, kanton aarga tako nešto. od 18.7. do 9.8.
    južne zemlje uglavnom sve imaju kao mi. njemačka ima različito po regijama, al isto nekako kratko.
    i mislim da tu vrijeme jako igra ulogu.
    lako dancima se vratiti u školske klupe početkom osmog.

    iako i finci imaju 11 tjedana ljetnih praznika u komadu. znaju znanje
    I ja sam sad ovo gledala. Koga zanima moze virnuti https://www.schoolholidayseurope.eu/...a-country.html
    U biti, vise me zanima broj nastavnih dana (ili sati) godisnje u EU drzavama, a to nisam uspjela naci. Kod nas je minimum 175 nastavnih dana u osnovnoj skoli.
    Ja sam na kontinentu. I to u mjestu koje niti je selo niti grad, najgora moguca kombinacija. Nemamo nista svoje niti nikog negdje na moru, uz rijeku, jezero, bazen. Ali ne bi kratke ljetne praznike, nikako. Meni je bilo vazno da imam knjiznicu. I kad mi je postalo jaaakoo dosadno, zazeljela sam se skole. Da su ti praznici kratki, nitko se ne bi zazelio skole :D

  35. #385
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Safran
    mislim da je jako bitno naglasiti da u Njemackoj tijekom tih 16 tjedana praznika tijekom godine je osigurana skrb za djecu u skoli. Mkja necakinja sve takve praznike provodi u skoli u toj opustenoj varijanti.

    U RH nema osigurqne bas nikkave skrbi sto je problem za ove manje npr. prvasice.

    meninse cini da skola zavrsava 1.7. a pocinje 1.9. da bi se djeca sasvim fino odmorila.

  36. #386
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Sad vidim da i Peterlin spominje 2 mj odmora.
    X

  37. #387
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Ne svugdje na žalost Lili. Ali da, razlika je u čitavom sistemu, naravno.

  38. #388

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a dobro, tanja, priznaj da si ipak iznimka s ovime, i ne bi bilo baš fer da se na temelju iznimaka radi pravilo o ljetu koje traje od 15.7. do 15.8.

    vidim da ni tvoje dijete baš ne ide maminim stopama, kolko sam ovako preko foruma povatala :D
    Priznajem da sam iznimka, a to sam napisala samo zato jer sam lagano alergična na nostalgije "kako smo mi nekad na ljetnim praznicima bili vani po cijeli dan" Ima nas i drukčijih. Meni su ti dugi ljetni praznici bili uglavnom izvor frustracija.
    Naravno, otkako radim i imam znatno manje godišnjeg, to slobodno vrijeme više i cijenim. Ali skroz razumijem svoje dijete kad jamra da mu je dosadno.
    Što se tiče maminih stopa, on krivuda...malo prepoznajem sebe u njemu, a ponekad vidim da je (na sreću) ipak drugačiji

    I da, skroz razumijem sasine postove. I ja svojeg znam tako slati van na igralište da vidi "koga ima", pa se vrlo često vrati brže nego što je otišao jer je naletio na lokalne huliće ili su ga odrasli potjerali sa (školskog!) igrališta. Ne znam, vjerojatno nalaženje društva ovisi i o kvartu, a i o djetetu. Moj je puno društveniji nego što sam ja bila u njegovoj dobi, pa vidim da mu ipak nije lako pronaći društvo koje mu paše, pogotovo ljeti.

  39. #389
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Eh da sto tanja kaze puno ovisi i o kvartu. Mislim da je bitno teze djetetu koje zivi u centeu naci drustvo po parkovima nego u kvartocima u kojima zivi veci broj djece. Ionako nacelno u zg nakon 15.7.svi se razmile kod nekoga ili sebe na more tako da zavlada pustos. Da ima druge djece ne bi bio problem.

    Meni nisi praznici bili frustracija al se sjecam da sam krajem ljeta jedva cekala da skola pocne
    Mi smo znali dugo kampirat na moru, imali vikendicu u planini uz jezero, starci prosvjetari pa je bilo lako organizirat se.

    safran steta moji u Stuttgartu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.07.2016. at 16:07

  40. #390

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    U Austriji praznici pocinju 11.7.(odnosno skola je do 8.7.) i traju do 12.9.
    Ali, dijete mlade od 12 ili 14 (moram provjerit) ne smije biti samo doma.
    U Hrvatskoj smiju vec s 8-9? Zna netko?
    Cini mi se full rano.

  41. #391
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Da, od 7 godina mogu biti sami doma po danu.
    od 12 godina mogu i po noci.

  42. #392
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Annie84, gdje onda djeca borave ako isti cas me odu s roditeljima nekamo?

  43. #393
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Zakon kaze da dijete predskolske dobi ne smije biti samo kod kuce bez nadzora osobe starije od 16 godina.
    I to je to.

  44. #394

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Cure, dobra varijanta je treniranje nekog sporta. Moja tinejdžerica mene sada traži da ostane sto duze u Zagrebu. Ode na trening, dogovori se za bazen ili nesto drugo.

  45. #395

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Annie84, gdje onda djeca borave ako isti cas me odu s roditeljima nekamo?
    Mislis za vrijeme skolskih praznika?
    Posljednje uređivanje od annie84 : 17.07.2016. at 16:44

  46. #396

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    201

    Početno

    Pokusavam zamisliti kraj skolske godine, zadnje kontrolne i koncentraciju pocetkom srpnja u nasoj skoli kompletnoj u staklu, koja ne da nema klima uredjaje, nego su i zavjese za zamracenje roditelji donirali...

  47. #397
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, dobra varijanta je treniranje nekog sporta. Moja tinejdžerica mene sada traži da ostane sto duze u Zagrebu. Ode na trening, dogovori se za bazen ili nesto drugo.
    " Nas " sport ima ljetnu pauzu od 01.07.-01.09.

  48. #398
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislis za vrijeme skolskih praznika?
    Pa da.

  49. #399
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Da, sportovi obicno imaju pauzu, posebno ako se odvijaju u skolskim dvoranama. Moja ove godine na ljetne pripreme, barem ce joj to biti zanimacija.

  50. #400
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    eto, svatko svoju muku ima. moja se zove - sport.

    j ima 2 tjedna ljetnu pauzu, 2 tjedna. ostatak dva puta dnevno treninge. a m od negdje 20.7. do 15.8. s time da će m još par godina sigurno moći izbjegavati i biti u dalmaciji, iako isto ne znam do kad.
    a j - ne znam. mi idemo cijeli osmi mjesec u dalmaciju, on ne dolazi u obzir da ostane sam, a ne dolazi u obzir da mi radi treninga ostanemo u rijeci.
    srećom, i njemu se neda imati takvo radno ljeto. bio je sedam dana kod prijatelja u zadru i ne ide na treninge od 8.7. mm je ponudio treneru da mu napravi program za preko ljeta, ovaj je nešto frnjao, kad dođe nazad krajem osmog, vidjet ćemo gdje je i šta je i kako će, al pretpostavljam da neće bit dobro i da će morati mijenjati klub

    meni to osobno nije normalno nikako.
    zato im djeca i odustaju od sporta u najkritičnijim godinama.

Stranica 8 od 9 PrviPrvi ... 6789 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •