Prvi razred smo riješili, ide ljeto i duuuugi odmor. Gradivo smo savladili uglavnom uspješno, ali nam čitanje nije jača strana. Jako ga moram poticati i tjerati na čitanje. Od svih školskih obaveza jedino s čitanjem se natežemo. Uz moje inzistiranje i veliko natezanje pročitali smo skoro sve naslove s popisa 1. razreda. Bile su to lijepe priče zanimljivih sadržaja i privlačnih ilustracija. Čitanje nam ide sporo, slova u riječ povezuje u sebi i onda naglas pročita riječ, nažalost još uvijek često krivo, pogotovo ako su duže od dva sloga. Razumije dobro što pročita, s tim nemamo problema, ali me brine taj otpor prema čitanju. Mislim da je to stoga što čita sporo i za to mu je potrebno puno koncetracije i energije.
Čitat ćemo i na praznicima jer sam svjesna da jedino vježbom može čitati sve brže i uspješnije.

Ono što me brine je popis lektire za 2. razred. Tu su već poprilično izazovna štiva, pravi romani poput Pinokia ili Poštanske bajke, Winnie Pooh... (stećom nisu obavezna, međutim valjda se podrazumijeva da osmogodišnjaci čitaju romana od preko 100 stranica).


Koja su vaša iskustva s čitanjem i lektirom? Koliko su vješti u čitanju Vaši sad već bivši prvašići? I što čitaju?