Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Poljud - obilazak - iSplit za djecu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno Poljud - obilazak - iSplit za djecu

    Moj sinko zapilio da bi u Split....
    Nije baš dovoljno velik, ili načitan, da bi ga zanimao Dioklecijan, pa sam mislila odvesti ga na Poljud.
    Je li dozvoljen ulaz na stadion? (Pronašla sam neku staru vijest da je 20kn obilazak, ali na novim stranicama ne pronalazim ništa...)

    Gdje da još odvedem djecu da baš ne bude samo obilazak staroga grada? (Sama sam, s kolicima i njih troje pa ne bih zahtjevnu rutu, i naravno parking u blizini.)

  2. #2
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ne znam koliki ti je sin, ali po meni je centar grada uvijek simpa za prošetat. Moj obožava ić u grad, fasciniraju ga silni zvonici, pogotovo sveti Duje, i zgodno je što može trčat kroz silne one kalete, nema auta. Ali ima stepenica na nekim mjestima, i sad je još gužva od silnih turista, tako da ti može biti stresno s tri komada + kolica. Ako misliš od 9. mjeseca nadalje, već je puno bolja situacija.
    Okej su i Bačvice: pješčana plaža, kafići s trampulinima, isto pješačka zona, s gornje strane je parkić..

    Za Poljud zbilja ne znam, a osim eventualno Marjana, to ti je manje-više to od Splita, bojim se

  3. #3
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Bačvice?
    Možeš parkirat iznad kompleksa na Baćama, imaš dječje igralište u hladu, na šetnici imaš trampoline i igrališta, plaže, a odatle možeš i prošetat do Rive i starog grada, putem možeš vidjet Katalinića brig i stijene, željeznički kolodvor, luku ...

    Žnjan je isto ok opcija za šetnju sa kolicima i da se dijete poigra ali nemaš ništa spektakularno za vidit.

    Na Sustipanu imaš židovsko groblje, šetnicu, igralište, parking i odatle možeš pješke do Rive, al će ti malo duže trebat.

    Ako želiš vidjet neke povijesne znamenitosti u okolici Splita Salona je super, Klis (ne znam s koje strane ćete doć do Splita, ako silazite sa autoputa Klis vam je usput) samo ako budete tamo išli jedan dio puta na Klisu ćeš morat bez kolica ili ćete ih morat penjat po stepenicama a u Salonu možete s kolicima samo nije asfaltirano pa se malo drndaš po kamenju

    Za Poljud ti ne znam za obilazak, al možeš proć autom oko njega, besplatno

  4. #4
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Obavezno do Grgura Ninskog da zaželi želju.
    Poljud je meni skroz bezveze, čak i moj koji je lud za nogometom ne bi vjerojatno bio posebno fasciniran.

  5. #5
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Mozes nazicat cuvara na Poljudu da vas pusti unutra - mog momka i njegove prijatelje je prosle godine pustio - mislim da su mu ostavili 20ak kuna za pivu, obisli prostorije, tribine, setali po terenu, ...

  6. #6
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Obavezno do Grgura Ninskog da zaželi želju.
    Poljud je meni skroz bezveze, čak i moj koji je lud za nogometom ne bi vjerojatno bio posebno fasciniran.
    Nadaleko nema ljepseg stadiona.

  7. #7
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ljepši je Zmajev stadion u Makarskoj.

  8. #8
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Mozes nazicat cuvara na Poljudu da vas pusti unutra - mog momka i njegove prijatelje je prosle godine pustio - mislim da su mu ostavili 20ak kuna za pivu, obisli prostorije, tribine, setali po terenu, ...

    mito i korupcija, ha?











  9. #9
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    za dicu ti je super na Zvončacu, velika livada, skoro u centru grada, uz more, ima igralište
    za Poljud nema organiziranog obilasaka, ali ako dođeš i zamoliš čuvara pustit će te 100 %. samo složiš tužnu facu i nagovoriš malog da se rasplače
    najbolja šetnja po Splitu za po ovoj vrućini ti je od Marjanskih vrata do Bena. cijelim putem ti je hlad, uz put imaš 100 mista za kupanje a na Benama je super kupalište sa sadržajima za klince, i skroz ti je zgodno sve to proć sa kolicima. na Benama imaš i restoran, tako da moš bit praktički cijeli dan u tom điru

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Idem iz Zadra. Na Dugopolje.
    Odvest cu ih "na zelju", dir po starom gradu I rivi, I probat cu uci na Poljud.
    Nikakvo kupanje ne dolazi u obzir, ili pak penjanje na Marrjan-nema sanse...

    Je li otvoren kakav akvarij ili sl.u gradu?

    Jos mi samo recite gdje da parkiram blizu ulaza I poljudskog cuvara.

  11. #11
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Na Pojudu imas ti parkirat, kreni sa sjeverne strane i naci ces, ima mjesta i ne placa se.

    Na Marjan se ne moras penjat, imas dugu setnicu koja vodi do instituta, promet je zatvoren, to je zapravo ravan potez i nije puteljak nego dvosmjerna cesta ali je promet zatovren pa mozes u miru setat/vozit biciklu do bena/instituta, mislim mozes i oko marjana skroz al ovaj dio di je promet zatvoren je prakticki cijela sjeverna strana Marjana i ne zahtjeva nikakvo penjanje. Mozes malo proguglat slicice pa vidit jel ti to pase.

    Ako hoces u centar onda ti je najblize parkirat na parkingu iznad Pazara (7kn/sat) ili na parkingu kraj starog hajdukovog igralista (cini mi se isto 7kn/h) a mozes parkirat i kraj lucke kapetanije tamo ti je 10kn/sat i odma si na Rivi, al mislim da se svaki dalje sat naplacuje puno.

    Ja bi ti preporucila da parkiras u Gundulicevoj (blizu parkinga kraj starog hajdukovog igralista), to je prakticki u centru, platis mobitelom (mislim da je 3kn/h) i odes pjeske do grada jer ti je to parking u kojem imas hlada pa ti se auto nece sprzit, ali se moze dogodit da neces nac mjesto. Ali ako i ne nadjete mozete parkirat kraj starog h. ili iznad kazalista.

  12. #12
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Je li otvoren kakav akvarij ili sl.u gradu?
    Ne.

  13. #13
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    nema nikakvog akvarija
    a za ovu turu šta sam ti predložila, nema niakkvog penjanja, sama ravnica i šetnica u hladovini
    a šta se tiče penjanja na Marjan, pa nije to planina, to i da oćeš opet je lagana šetnja, nikakav napor.

  14. #14
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Mozes od kazalista do Bena na Marjanu (to je ta setnja sjevernom stranom) doci i onim malim turistickim vlakicem.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •