dakle, mamice i tatice blizanaca, mene muči nešto. muževa sestra često nam dolazi (bar 3-4 puta tjedno) i pomaže u hranjenju, kupanju, igranju i drugim radostima. blizanci imaju sada 15 mjeseci. hodaju, trče, penju se, pričaju, ljube i grle. međutim, ta teta ih jako odvaja, tj. jednoga uzdiže u nebesa i zapostavlja drugog. ne razumijem točno iz kojeg je to razloga on bolji od onog drugog, jer za mene su jednaki. mene to jako boli, kao što bi i svaku majku, jer smatram da bi se trebala jednako ponašati prema njima. tako radim ja, moj muž, moji i njegovi roditelji, braća, sestre, kumovi, svi osim nje. ne znam kako da se postavim u toj situaciji, možda mi i ne bi toliko smetalo da ona ne provodi puno vremena s nama, ali ovako.... ne znam. jeste li vi bili u takvoj situaciji s vašim blizancima. meni je grozno kada vidim da ''zapostavljeni'' traži pažnju od nje, a ona drži ''uzvišenog'' u krilu i ne obraća pažnju na njega, govori kako je ''uzvišeni'' najbolje i najljepše dijete na svijetu i da jedino njega voli. i onda jedino njega mazi, grli, ljubi...
probala sam joj više puta reći da mi to nije u redu, ali vidim da to ne dopire do nje. kada to pokušam objasniti mužu, kaže mi da nije istina, iako svojim očima vidim da jest.
hvala vam na savjetima i komentarima unaprijed.