Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 93

Tema: Povracanje na porodu

  1. #1
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno Povracanje na porodu

    Koliko vas ima kojima se povracalo, ili koje su povracale?

    Molim postrojavanje, tako da odmah saznam koliko istine ima u prijetnjama koje slusam sa svih strana. Ispada da s ove strane bare na porodu (pogotovo u vrijeme tranzicije) povracaju i zene koje radjaju kod kuce, i one kojima daju svastanesto u bolnici, od cega se takodjer povraca. Onda i one sa spinalnom (carski), pa poslije carskog, pa cijeli zivot (a da ne pricam i u trudnoci).

    Jel i kod nas epiduralana dolazi u paketu s muketinom u zeludcu? Nije bas da sam puno cula o tome, a ovdje izgleda neizbjezno, sto je samo jos jedan od razloga zasto nema sansi da svjesno potpisem bilo kakvu suglasnost da mi daju bilo sto, osim eventualno kakvom palicom po glavi ako mi bude zlo... Ne citam bas po ovim forumskim pricama s poroda da je sve nesto puno povracanja, ali mozda svi namjerno lazete.



    Jos, glupaca, citam Inu May i Natural Childbirth i svaka, ama bas svaka prica s pocetka knjige ukljucuje i rigoleto.


    Eto cega se ja bojim.
    Posljednje uređivanje od Kaae : 24.09.2012. at 17:52

  2. #2
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    prvi porod - drip. nisam povraćala. i nije mi uopće bilo muka.
    drugi porod - drip i epiduralna. nisam povraćala. i nije mi uopće bilo muka.
    niti jedna moja prijateljica nije povraćala na porodu.
    eto, ako te ovaj moj limitirani uzorak može malo utješiti :hug:

  3. #3
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    nisam povraćala ni prvi put na bolničkim drogama a bome ni drugi put u kućnim uvjetima

    ali nisam neka mjerodavna, ja nikad ne povratim

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Rodila drugo dijete bez dripa, epiduralne, a ipak sam imala mučnine. Nije bio konstantan osjećaj mučnine, već bi došao kad bi trud bio na vrhuncu. Par puta mi je došlo na povraćanje, ali samo sam ispljunula malo vode. Zato nisam ništa jela ni pila, tražila sam infuziju da dobijem snage. Jedna cura je u predrađaoni uredno jela i pila, onda bi povratila, i opet sve ponovo. Svaka joj čast, meni je osjećaj mučnine gori od najgore boli, radije sam trpila glad i žeđ.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Zaboravih napomenuti, prvo dijete sam rodila carskim rezom i nisam povraćala nakon buđenja. Sve je to individualno.

  6. #6
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma ni ja nikad ne povracam, ali ako/kad mi dodje muka totalno prolupam pa bih rado da se ne moram jos i s tim muciti.

  7. #7
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    samo sam čekala kad ćeš otvoriti ovakvu temu
    ja sam povraćala za vrijeme carskog pod spinalnom
    ali nije bilo strašno, odmah ti sve usisaju

  8. #8
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    1. porod bez epiduralne i dripa -povraćala sam
    2.porod bez e i d - nisam povraćala

    Mislim da sam na prvom porodu povraćala jer sam ležala na boku i urlala u odvratnim bolovima
    a na drugom porodu sam šetala cijelo vrijeme pa me manje bolilo.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Prvi porod - drip i dolantin - nisam povraćala.
    Drugi - drip i epiduralna - nisam povraćala.

    Znam samo jednu kolegicu koja je povraćala na porodu nakon dolantina.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    prvi CR ništa.
    no drugi porod-hmmm, bio je elektivni carski, dogovoren za petak, primili su me u četvrtak i počeli trudovi to popodne.
    ne znam zašto, s riječima da je to zbog CR, sestra mi je oko 22 sata dala neku tabletu, kao da se smanji mučnina od buduće spinalne.
    e tu je počeo show, umjesto da smanji, meni je stvorilo mučninu pa sam u rađaoni povratila jednom i još jednom nakon poroda.
    sad sam pokvarila postotak ovih kojima nije bilo ništa

  11. #11
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    prvi put jesam, bila sam na svim mogucim bolnickim drogama , drugi porod nije bio izazavan, nisam povracala.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj disciplina prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da sam na prvom porodu povraćala jer sam ležala na boku i urlala u odvratnim bolovima
    a na drugom porodu sam šetala cijelo vrijeme pa me manje bolilo.
    Mene su liječnik i babica poticali da što više šećem, ali to mi nikako odgovaralo, najbolje mi je pasalo ležanje na lijevom boku.
    Kaae, kao što vidiš sve je individualno. Imam iskustva sa dva potpuno različita poroda i oba su mi bila prekrasna, ni nalik onome što sam čitala. Kad čitaš sa strane sve to zvuči puno gore nego što jest. Nisam neka sentimentalna romantičarka koja doživljava orgazme tijekom poroda i plače od sreće kad ugleda dijete, ali stvarno je sve skupa bolje nego što zvuči. Samo se opusti, namještaj se kako ti odgovara, slijedi savjete, odbijaj bilo kakvu intervenciju AKO JE SVE OK S TOBOM I DJETETOM i hrabro !

  13. #13
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ako ti moje iskustvo može pomoći- nisam povraćala, ni u trudnoćama, ni na četiri poroda, bili prirodni (2), inducirani (1) ili sa malo dripa (1). Ja mrzim povraćati.

  14. #14
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Nisam povraćala ni na jednom,
    pravi i treći inducirani, drugi prirodni.....

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Kod mene to nije baš klasično povraćanje, ono tipa mamurluk pa rigaš ili pokvaren želudac pa izbaciš ogromne količine.
    Meni se od tih završnih trudova, valjda od jačine kontrakcija mišića, grči želudac i diže, kao povraćam, ali ništa ne povratim osim tekućine, žuči valjda.

  16. #16
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Prvi porod, dolantin, povračala u mlazovima jedno 15 minuta, više nisam imala kaj jer nisam dugo niš jela, odvratana mi je bila ta injekcija, nakon 10 h ubitačnih trudova ponudili su mi,a ja bi uzela bilo kaj samo da me ne boli više, ostatak mi je u polumagli, brijem da su me pošteno nadrogirali.
    Drugi poros CR ,spinalna, dali su mi na pripremi neku injekciju intravenozno od koje mi je posatlo mučno i kaže mi primarijus to vam je od toga samo dišite i proči će, kad je počela operacija toliko sam bila skoncentrirana kaj mi rade da mi je sve prošlo.

  17. #17
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Da nije bilo strasno, laumi.

    Povracanje je uvijek strasno. Mucnina je strasna. Sve to skupa je direktno za psihijatriju. Sto se mene tice, jel. A cekala sam ovoliko dugo jer se cijelo vrijeme nadam da se to dogadja nekom drugom.

  18. #18
    lollipop avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    219

    Početno

    povraćam otkad znam za sebe! dobro, zadnjih godina ne toliko... kao klinka povraćala bi na tužan film! vožnja u autu, dva zavoja - obavezno povraćanje. i bila sam sigurna da ću povraćati na porodu, ali na moje iznenađenje - ništa. ni prvi put - klasika s dripom, ni drugi put - posve prirodno.

  19. #19
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Prirodan porod, nisam povraćala niti osjećala ikakvu mučninu.

  20. #20
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Nisam povratila, a na uzorku od cca 10 poroda čiji opis znam u bliskoj okolini, samo jedna žena je povraćala. Dakle imaš velike šanse za nepovratiti.

  21. #21
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Da nije bilo strasno, laumi.

    Povracanje je uvijek strasno. Mucnina je strasna. Sve to skupa je direktno za psihijatriju. Sto se mene tice, jel. A cekala sam ovoliko dugo jer se cijelo vrijeme nadam da se to dogadja nekom drugom.
    gle, ako ti ja kažem da to povraćanje nije bilo strašno, onda mi vjeruj. ja sam inače toliki emetofob da kad skužim da ću povraćati, rasplačem se od straha.
    glavno da nije bilo one grozne mučnine prije povraćanja.
    a možda mi i nije bilo toliko strašno kao ona obična povraćanja jer sam sva bila uzbuđena zbog susreta s bebom.

  22. #22
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nema sansi da si veci emetofob od mene. Ono, nema. Ja sam s jednom i pol nogom u grobu kad samo nanjusim da bi mi moglo biti zlo. Ne prilazim ljudima s zelucanom virozom u daljoj obitelji, a ni ne jedem stvari koje bi se mogle krivo pomijesati.

    (A neku vecer sam skoro na hitnoj zavrsila samo zato sto me beba pogodila necim u zeludac i morala sam ustati iz kreveta i cekati bolje dane... iskocilo mi je srce iz prsnog kosa, crkla sam skoro.)
    Posljednje uređivanje od Kaae : 24.09.2012. at 18:39

  23. #23
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    ja sam dušu ispovračala, sve je bilo rigoleto- muž, ja, okolina...
    a tim da sam ja to povezala s boli, to je bilo kad su počeli oni pravi trudovi na pocetku, zabava se nastavila jos 5-6 sati poslije toga
    drip sam dobila na kraju (mislim da je tako bilo, nista mi nisu govorili)

  24. #24
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Povracala jednom, dobila sam drip, ali mislim da to nije imalo veze s povracanjem vec vise to sto sam do kraja trudnoce bar jednom tjedno ujutro povracala. Divan li je to bio osjecaj odjednom ne bit vise trudna,ne povracat, ne jurcat na wc... A sta te briga i da povratis, to ti je najmanji problem.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 24.09.2012. at 19:05

  25. #25
    susmiga avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    PGŽ
    Postovi
    330

    Početno

    ja niti jednom nisam povraćala ali moja kuma je- ona kaže da nije pravilno disala, pa joj je postalo mučno. ne znam da li je to bio uzrok.

  26. #26
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Rodila sam 5 puta, bilo je i carskog i vbac i nijednom nisam povracala

  27. #27
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    prvi porod - totalno prirodno vaginalno (dapače dobijala sam tablete protiv trudova, ali sam se otvarara unatoč tome pa su me na 4 cm ostavili da rodim) - nikakve mučnine niti povračanja
    drugi porod - CR spinalna - visok tlak zbog cjelokupne situacije no bez mučnine i povračanja
    (do mene je ležala cura koja je povračala cijelo vrijeme i to na svoje trudove (nikakve droge nije dobila)
    treći porod - CR epiduralna pa opća - mučnina zbog 2m gaze u rodnici radi zaustavljanja krvarenja - čim su ju izvadili mučnina prošla

    zaključak ti je da je svako tijelo drugačije, a kako ćeš ti reagirati otkrit ćeš tek na porodu

  28. #28
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Dobila dolantin na prevaru, počelo mi se vrtiti i bilo mi je muka, to je nešto najodvratnije što sam primila, tako da ako ti ponude odbij, jer s kojom god rodiljom sam pričala ili su rigale ili im se rigalo od dolantina, uglavnom odvratan je osjećaj.
    Ali, mislim da sve to prođe nekako lakše jer si pod adrenalinom, pa čak i ako ti se bude povraćalo.
    Ja MRZIM povraćati, isto kao ti, luda sam od toga i onda sam dobila prekrasna prva 4mj trudnoće s po 4 rigoleta na dan i 24-satnom mučninom, ali eto preživjela sam, a čak sam i krv pljuvala jer su mi žilice pucale.

  29. #29
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Tri prirodna poroda, prvi put povračal ko luda, cijelu sobu sam jim ispovračala...i wc..i hodnik

  30. #30
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Meni je super bio taj dolantin, bolovi se smanjili, i poslije sat vremena skroz prestali, povracala nisam, tj. jesam, al prije nego sam ga dobila.

  31. #31
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Tu nema dolantina, vec neki F-nesto (fentanyl?) i neki nubain, ali to nema sansi, necu nista protiv bolova. Zapravo sam rekla doktoru da mi jedino smije dati nesto protiv povracanja ako vrag stvarno odnese salu (jer ako mi dodje muka, vjerojatno cu zavrsiti u nekoj tapeciranoj sobi ). A priprijetila sam i da ne zelim epiduralnu, drip, ovo ono, vec da ako zapnemo, i to bas gadno, onda bih odmah na carski.

    (No najbolje da uz doulu nabavim i psihijatra, za svaki slucaj. )

  32. #32
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Nisam nikad povraćala, ja sam iače imuna na isto.
    I više je onih koje znam da nisu nego onih koje jesu. Mada, kad sam rađala drugo, žena u boksu do mene je povraćala stalno...
    Jesi sklona tome?

  33. #33
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    nisam ni na jednom porodu povracala i iskreno sam se iznenadila kad sam cula da ima zena koje povracaju na porodu

    inace nisam sklona povracanju, ni u trudnickim mucninama nisam rigala, cak ni u danima kad sam cugala ne bi rigala ni od kakve bijesne kombinacije alkohola

  34. #34
    Vali avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    795

    Početno

    Porod s dripom bez epiduralne, nisam povracala. Inace sam prije poroda znala imat stravicno bolne menstruacije i uredno sam povraćala od muke i bolova.

  35. #35
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Povracala sam tocno tri puta u zivotu. S otprilike cetiri godine, sedam i sesnaest. Prvi put sam divljala na djecjem rodjendanu, drugi put mi je teta dala neke valjda pokvarene cufte, a treci put me uhvatila neka gadna crijevna viroza (a ja glupaca nisam znala kako se natjerati da NE povratis ). I da, pamtim svaki detalj, sva ta tri puta. Znam i sto sam imala na sebi i gdje sam bila i svastanesto.


    Nisam ni ja rigala od trudnickih mucnina, tj. uopce ne znam jesam li ih imala jer nekako ignoriram te uzase. No bilo mi je muka u vecernjim satima par tjedana, a i sad mi je tako svakih par dana, opet navecer. No nis' ne ide van; strogo je zabranjeno.

  36. #36
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Nisam povraćala, porod bez dripa, bez epid., bez nečega za bolove, niti sam čula od bližnjih frendica, kuma da su povraćale a rađale su i pod dripom bilo je i carskih i pod epidur.

    Mislim da nema pravila.

  37. #37
    zmajica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    700

    Početno

    Prva trudnoća
    -rigala kompletno prvo i treće tromjesečje, porod indiciran (zastoj u rastu+ 2x omotana pupkovina), uz svu moguću kemiju-drip, gel, sonda s kisikom na nos, prokidanje vodenjaka, pred kraj epiduralna- nisam povraćala u porodu
    Druga trudnoća
    -rigala dvadesetak x dnevno (i po noći me budilo iz sna), svih 9 mjeseci, iako mi se ćini ko 9 godina, na porod došla 8 prstiju otvorena, drito na stol, rodila za pol sata i opet niš od povraćanja.

    Povraćanje u obje moje trudnoće je prestalo s porodom :D

  38. #38
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Ja se užasavam povraćanja...povratila sam svega par puta u životu i to mi je jedno od najgorih iskustava.
    Prvi porod... drip i valjda sve droge koje postoje i ni m od mučnine, drugi porod bez medikamenata također bez povraćanja. Tek sam poslije doznala da neke žene povraćaju dok rađaju i da je to kao normalno.
    Nedavno sam imala jaki napad žučnih kamenaca i bila sam tik pred povraćanje, jedva sam se iskontrolirala, a bol je bila sličnog inteziteta kao trudovi :/
    Posljednje uređivanje od Bodulica : 24.09.2012. at 21:35

  39. #39
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Onako iskreno da ti kažem, povraćanje će ti biti (ako ga bude) najmanji problem. Toliko će te obuzeti trudovi da ti ne smeta ni da te režu, a kamoli da povraćaš ili kakaš.
    Rađanje je nešto toliko drugačije od svega drugoga što se sa tijelom inače u životu događa da je teško opisati dok ne probaš. No, ne loše, o ne. Pamtit ćeš detalje poroda daleko bolje nego te epizode povraćanja. A kad začuješ prvi plač...taj čas sve ostalo postaje potpuno nevažno. Vrlo skoro ćeš nam to i sama moći ispričati.
    A ja sam sigurna da će priča, ako ju odlučiš napisati, biti lijepa.

  40. #40
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    povraćala na početku, kad su počeli trudovi
    ali mislim da su za to djelomično krivo i crno pivo i čips koje se sam pojela par sati prije toga

  41. #41
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    DISANJE! Kad su mi sibnuli drip sam pocela jako duboko disati i od toga mi je doslo muka i na povracanje. Babica mi je odmah rekla da samo plitko disem i muka je prestala. Cim bi se zaboravila opet bi mi doslo povracati. Onda je zaduzila MM-a da dise sa mnom da se ne gubim.
    Iako mi je zeludac vec bio u grlu, vec su mi donijeli posudu za povracanje, na kraju nisam povratila. Tako da je to moj savjet. Mislila sam da su price o disanju besmislice, ali meni je stvarno pomoglo.

  42. #42
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Tri poroda, bez dripa, epiduralne i ikakvih pomagala i niti jednom nisam povracala. Nit ne poznam nikog da je povracao na porodu

  43. #43
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    2 carska, oba spinalna, od cega jedan na hladno, drugi u trudovima, nista dobila, nisam povracala.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Nisam povraćala. A pazi, dobro sam se najela pre nego što sam pošla u porodilište. Ono sendviči sa pršutom, paradajzom, kuvanim jajima.
    Ni MM nije povraćao a i on se najeo istog.

    Evo sad mi je rodila kuma koja je jako sklona povraćanju, u vožnji, od straha... Nije povratila ni jednom, nije joj ni muka bilo. A imala je epiduralnu.
    I uopšte, od bar 10 žena sa kojima sam pričala o porođajima, većina ih je rađala dva puta, nije bilo ni jednog povraćanja.

  45. #45
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Imala sam carski u spinalnoj anesteziji i povraćala sam. Anesteziologica s kojom sam pričala cijeli porod jer mi je sjedila kod glave, mi je rekla da je to zato što mi diraju po crijevima. Znači, povraćala sam kad su bebe već izašle van i kad su me "namještali".

  46. #46
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    nisam dobila nista, pila sam vodu i jela stapice i onda u jednom trenu mi je od vode bilo muka, islo mi je na povracanje, pa sam prestala piti i jesti. nisam rigala i nije mi vise bila muka. nisam bila u tranziciji, jos :D

  47. #47
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    1. i 2. bez mučnine, povraćanja, ičega, s 2. sam cugala vodu 5 min prije kraja tak ako pomaže... -)

  48. #48
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    dva poroda
    oba sa dripom
    povracala

    prvi put vise, drugi puno manje, vise san imala nagon, a nisam imala puno za izbacit, inace nisam sklona povracanju

  49. #49
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa Vidi poruku
    Ni MM nije povraćao.
    ahahahaha ajme sorry, ovo mi je uljepsalo vecer

  50. #50
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    istinski mrzim povraćanje, a jako sam mu sklona. cijelu cjelcatu trudnoću sam bila s glavom u zahodu (travi, preko zida, gdje već...) , ali u bolnici ništa (spinalna, carski).

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •